Безперечно твори Лю Цисіня цікаві. Також варто пам'ятати що він повністю підтримує всі рішення Компартії Китаю, включно з тим що вони роблять з уйгурами - а після уйгурів будуть й інші, наприклад, ми.
Про це ніхто й не забуває! Хоч і банально прозвучить, але в літературі часто панує принцип відокремлення автора від його книг - це типу за замовчуванням повинно бути! От як у нас було з Дорж Бату - більшість засудила його брехню, але його історії від цього менш цікавими\популярними не перестали бути! Хоча поділяю Ваші застереження і вдячний за активність та думки
@@knygoman Так, мене колись вразила передмова Вайлда до «Портрета Доріана Грея» - на тлі його біографії. Про особистість можна пам'ятати насолоджуючись твором.
@@knygoman Саме тому англомовний ютуб, наприклад, засуджує Кіплінга за імперіалізм? Відділяти все від політики люблять тоталітарні режими, і зокрема совок та рф. А з приводу 3 тіл: перша частина може й геніально, але дві інші - лише заради кількості знаків(там Остапа понесло - додавав все, що бачив).
@@TochnoJa…як можна засуджувати автора, який жив і творив в епоху імперіалізму? Це як взагалі можливо? Мені здається, що зараз (не стосується відвертої рос маячні чи інших маргінальних літературних «творінь» з конкретним замовленням на звеличення чи приниження) сучасники підшуковують в книгах речі, які не пасують сьогоденню - навіть, якщо ці книги написані Бог зна коли. А щодо книг цисіня чи будь-якого іншого автора, то кожен читач сприймає їх доробки по своєму - комусь заходить, а комусь ні - і це нормально!
Інтеграція високого рівня працює. Ставлю лайк і пишу коментар з надією на успішний розвиток цього каналу. Дякю за змістовний опис трилогії. Важкувато буде для мене наразі читати. Але, може, після сят.
Дякую за цікавий контент! Хотів сказати що далеко не всі ідеї що описує Лю Цисінь в своїх книжках є чимось новим. Та сама концепція темного лісу вже обговорювалася у науковій спільноті до його романів і була представлкна у деяких фантастичних романах, але безумовно популяризація та формалізація це справа рук Лю Цисіня. Також події культурної революції в Китаї вже рефлексувалися в багатьох книжках так чи інакше бо само по собі прагнення толпи знищити розумних та інтелігентних людей не нове. Подібне відбувалося в історії людства багато разів. Проте талант автора трилогії беззаперечний.
...Вам подяка за увагу та за те, що ділитесь думками! Прочитав фантастики не скажу, що дуже багато, але чимало - тому те, що Цисінь видав воно більш концентроване та аргументоване, як це Ви і зазначили! Автор точно зайняв чільне місце в жанрі
Пане Юрію, дякую за чудове відео! Як завжди яскраве та інтригуюче. Розділення на глави структурує розповідь, а ілюстрації милують око. Вже не кажу про приємний голос❤
Нажаль книги я не читав, а от серіал - на одному подиху передивився! Дуже захоплива ситуація, добре подані сцени, добре прописані фізичні закони і моменти. Одним словом - маст сі або рід - в будь якому випадку дякую за детальний огляд! З нетерпінням чекаю наступних відео!
Читала всю трилогію, дуже сподобалось. Оригінальні ідеї,є над чим подумати. Показана спочатку культурна революція в Китаї багато пояснює в сюжеті. Сьогодні закінчила перегляд екранізації на Нетфлікс, на мою думку, екранізація вдала. Дякую, бажаю успіхів 💙💛
…екранізація, як і трилогія має купу полярних відгуків! Та, як і Вам мені що серіал, що книги неймовірно сподобались! Зі своїми недоліками й просіданням, але загалом те, що треба:)
…не хочу забігати наперед і казати, що Ви будете в захваті, але тільки прочитавши матимете особистий досвід і зможете прожити цю історію. Вона цього варта
@@knygoman по перше її потрібно було розбити на ще 2 томи, нікуди не візьмеш в дорогу почитати (або прибрати зайве з першого, наприклад про Україну, до чого? Щоб просто вказати що є Україна? Як там зображений Харків? Місто бомжів? Якщо потерпає від росіян, чому не виїхали? Якось необґрунтовано депресивно). Дуже багато інфо дампів, я вже втомився їх читати, наприклад в Бот, це було лаконічно вплетено в сюжет, тут ну дуже багато. Він хотів створити продуманий світ майбутнього, але чому теломід лише на Марсі? Слабка аргументація, щоб їхали туди . Контрабанда з Марсу ,ну дуже все складно, люди з грошима та владою і не лише на росії побудували б собі ту лабораторію. Кількість персонажів , які згадуються спочатку лише і на кінець ти вже й забув про них, деякі персонажі максимально бліді.
Добрий вечір! Цікаве відео! Читати не збираюсь але слухати про враження люблю. Чула вона багата на наукові терміни, люблю щось більш розслаблююче. Дякую ❤️
...тут з якого боку глянути на цю історію. Наукових термінів та довідок трохи є, але вони досить гармонійно інтегровані в текст тому не дуже надокучають чи втомлюють. А ще тут гарно відчуватиметься саспенс та нагнітання напруги - але вона таки варта Вашої уваги:) Вдячний Вам за думки
...я вже боюся дививтись на власні полиці - там стільки нечитаного (а я хочу це зробити), а ще скільки новинок - треба час, якого завжди мало) @@Literature_.Gods98
…не хочу брати на себе відповідальність і гарантувати, що книгу обов’язково беріть і читайте, адже все доволі суб’єктивно, але скажу - трилогія таки заслуговує, щоб з нею ознайомитися:)
@@knygoman Обязательно :) Из последнего был приятно удивлен сериалом конец Детства.. только под конец немного он скомканый какойто не научный и сопливый стал ;) Желаю удачи в развитии Вашего канала:)
Я чомусь думав, що взагалі нічого не пам'ятаю з книжки, бо читав років 5 тому, але після твоєї розповіді зринали дуже яскраві моменти з книги. І вот тепер думаю, спочатку перечитати Дюну чи Проблему трьох тіл)
...це таки дилема:) Передивляючись серіал - теж купа всього "відновилось" в пам'яті і спочатку виникав конфлікт через певну "зміну" головних героїв, але потім серіал собі зайняв норм позиції, а я заново освіжив все, що було прочитане! Сам думаю чи не варто перечитати "Дюну" - особливо її другу частину - вона зараз мені видається набагато глибшою, ніж, коли читав вперше!
Китайський варіант фільму (серіалу) мені сподобався набагато більше ніж той, що на Netflix. Ближе до книги, та й деякі сцени зняті ефектніше. Особливо з кораблем...
Так а де ж геніальність? Ніяка це не тверда фантастика - купа помилок. Фентезі - так. Саму книгу мали робити в обсязі повісті, але видавник поставив вимогу - три томи. От вони то все і роздули. Персонажі часто-густо ведуть себе не логічно (бо так треба для сюжета). В кінці взагалі - ділянка з малою швидкістю світла, але "всі атоми тримаються кучі". Тобто фундаментальні закони в одному місці працюють по-різному. Вчені, які чинять самогубство? Серйозно? Та вченому було б цікаво докопатися до проблеми. Може то у китайських вчених такий менталітет? А гра? Навіщо її зробили? Допомогти трисолу знайти "момент знищення планети"? Але тільки 3ма тілами це не обмежується. Є купа інших мас. Навіть самі процеси всередині зірок, які втрачають масу. Такі маленькі зміни накопичуються і зрештою нехтування ними приведе до помилки в розрахунку. А якщо треба щось порахувати наближено - то досить лиш чисельних методів, які ідеально з цим справляються. Заборона робити "світлові" двигуни? Серйозно? Це "середні віки" якіісь? І для військових не можна?
Ціную Вашу позицію та наведені тези. Втім для мене ідеї в книзі та нестандартне авторське бачення стандартної теми "контакту" таки геніальні. А ще геніальність (можливо трохи й гіперболізував) полягає у вмінні Цисіня нагнати саспенсу й викликати тривожність ні разу не описавши/змалювавши трисоляріан. Це наче з фільмом Нолана "Дюнкерк", де щоб занурити в атмосферу безвиході не обов'язково "показувати" ворога й небезпеку - тим самим піднімаючи градус напруги. А ще купа цікавих ідей про надміцні краплі, які завдяки банальним кінетичним прийомам поклали високорозвинений флот землян. А ще цікаво прописана трансформація людства, яке від паніки та "все пропало" зуміли зробити над собою зусилля та знайти можливість "стримати"/залякати непроханих гостей. Щодо гри, про яку Ви написали - то як і казав у своєму випуску вона тут не тільки, щоб "допомогти" іншопланетянам з розрахунками, а радше, як місце, де потенційні кандидати в ОЗТ проходили відбір та проникались жалем до долі іншопланетян тим самим стаючи більш лояльними до ідеї підготовки планети до їхнього вторгнення. Щодо "світлових" двигунів, то чітко ж пояснили чому не варто розробляти цю технологію, адже застосування таких рушіїв "засвітить" місцеперебування землян і наразить їх на знищення тими, хто переховується в "темному лісі". Щодо функціонування темного домену зі зниженою швидкістю світла, то це вже царина фахівців, але на свій хлопський розум я зрозумів, що усі процеси в межах такого домену переорієнтовуються на нову занижену швидкість, яка є константою і від неї все й відраховується. Але тут можу й помилятися - хоча в кораблі і був механізм розрахунку маргруту й координат, який теж підлаштувався під нові вимоги по швидкостям і тому вихід зі скрутного становища і зайняв так багато часу, позаяк усі процеси знизили швидкості.
Вже збираюся переглядати повторно:) спочатку все збилося в якусь сумбурну купу, адже одразу шукав «книжковий» слід, але потім просто дивився на все, як на гарний фантастичний продукт. Тішуся, що Вам сподобалось:)
Ну таке - не сподобався роман, але було цікаво подивитися на *китайську фантастику* сучасності. Для мене три тіла - це здебільшого *нудний* твір, бо там немає персонажів за яких щиро переживаєш, вони здебільшого пласкі, ідея трьох тіл - ось ця наукова складова - цікава, але і це все. *Фундація* на багато цікавіша і на багато більше занурює тебе у світ книги, хоча світ вигаданий. Тут тебе наче занурюють у реальний світ, але він якийсь бутафорний і надуманий. Особливо дратує подача отієї культурної революції, ставлення яке подається автором, наче засуджує, але «ну що поробиш», сам тоталітарний режим виглядає не правдоподібно. Небайдужих людей, яким важлива екологія - прирівнюють до фанатиків і сект. Армія, яка хоч і тоталітарна, але виставляється героїчно - це все наскрізь пахне *пропагандою* .
...пропаганди у книзі вистачає. Про це теж зазначив у випуску. І хоч герої тут здебільшого для того, щоб провести читача крізь "ери" завдяки гібернації, все ж місцями діяли та поводились наче адекватно і приземлено (так, внутрішньої глибини тут кіт наплакав). Все ж книга, як зразок китайського бачення жанру фантастики цілком притомна і мені вона подобається. Серіал теж наче непоганий - все ж це адаптація. "Фундацію" дививвся, але складно порівнювати з книгами, бо читав їх дуууже давно! ДЯкую за Вашу активність та увагу
@@knygoman То є так, бо не існує науки, культури чи спорту поза політикою. Та наприклад Айзек Азімов, син емігрантів непогано знав, що таке імперії. Прообраз його Галактичної імперії - Римська імперія та нацистська Німеччина. Він писав цикл "Фундації" під враженням від Гітлера, який "здобував перемогу за перемогою": "Я міг тільки переконати себе в тому, що Гітлер, хай би що він робив, приречений. Що є закони історії, за якими такі, як Гітлер, не можуть перемогти".
...а ще Азімов спонукав створення і кількох терористичних організацій про які Вам відомо - іноді автори книг надихаються (позитивний і негативний досвід) історичними подіями/постаттями (різної масті), а часом історичні постатті надихаються книгами. Кожен автор - це по суті дитя свого часу і місця - тому творить в межах визначених світоглядних координат та закладених патернів. Азімова таки буду перечитувати:)@@ninaactor2787
Щодо персонажів, то дивно як вони подаються, хоч, можливо, це і типово для китайської літератури. Наприклад є вчений, спеціальність така-то, лінивий, все! Ніякого детального опису зовнішніх рис та звичок.
Дякую за новеньке відео ❤❤❤ Я вже боюсь заходити на буктюб... Мені ніц не можна купувати нові книги, а ви так яскраво розповідаєте, що стриматися складно 😅 Хороші вставки робите🤗
:) я от вчора порушив «обітницю» некупівлі нових книг, але після короткого картання маю піднесений настрій:) Тому і Вам порада - Цисіня таки візьміть почитати! Дякую за системну підтримку - це капец як надихає:)
"Не вибішувало" - це важливо, адже надмір спеціалізованої лексики, діалогів і под. часом справді дратує. А щодо експертності ("не фахівець я"), то кожен читач має право висловити судження, зважаючи на власні відчуття після прочитання. Дякую за цікавий огляд.
Нещодавно переглянула фільм по книзі - дуже сподобався, хоча відгуки на користь книги, як і завжди - кінематограф не дотягує до людської уяви 😊. Ого, більше ніж сім слів вийшло.😂 Для розвитку українського Ютубу.💛💙
Книга ГЕНІАЛЬНА! 1. Дякую за контент про книги українською !!! Дякую що без мату! Великий респект! 2. Автор, тільки з бажанням покращення вашого каналу, скажу - я розумію що це складна задача, але буде дуже круто, якщо зможете розказувати без спойлерів. А то багато моментів, які дивують у книзі, для тих хто не читав, при просуванні сюжетом, вже не будуть мати, ефект WOW. Дуже сподіваюсь ви не образитесь. Ви молодець.
…тішуся, що Вам зайшло! Намагався максимально обігрувати тільки ті речі, що прописані в анотації або ж в описах на книжкових сайтах, щоб не зайти на грішне! Але Ваші зауваги слушні і я ціную висловлені думки. Вдячний за підтримку:)
Недавно почала цікавитись науковою фантастикою, першою книгою стала як раз «проблема трьох тіл». Зацікавилась після екранізації, і хоча екранізація доволі спірна, комусь зайшла, комусь ні, для мене це було бустом для прочитання книги, і я дуже цим задоволена, адже книга дуже цікава.
…другу частину вважаю найсильнішою! Хоча і в третій є чимало крутих моментів, якщо не брати до уваги останню її третину - от там вже всього і різного. Втім, загалом все зайшло - особливо оце часопросторове масштабування!
Все добре, але є у сюжета маленький ляп. Проте дуже важливий: на змальованій планеті принципово неможливе зародження життя складнішого за анаеробних одноклітинних. Судження опирається на серіал. Може в книжці це якось обґрунтовується...
Тривалість періодів спокою і неспокою як у серіалі так і у віртуальній грі скорочували для унаочнення! Звісно, що ці ери тривали значно довше! І зародившись одного разу тримоляріани знайшли можливість пристосуватися: дегідрація і подальше відновлення. І досі ніхто не знає точно як виглядають трисоляріани - зустрічав версію у Баошу, що це радше форма життя, що нагадує термітів. Звідси й така відданість правителю, чітка організація та самопожертви заради виду.
@@knygoman Для цього періоди спокою мають продовжуватися мільярди років (для прикладу на Землі, в "тепличних" умовах, відносно тримоляріан, між зародженням життя і появою багатоклітинних організмів пройшло майже 3,5 млрд. років) і жодного разу з ними не мали б скоїтися така халепа, як довготривале промерзання чи зкип'ячування океанів до самого дна, повне здування атмосфери (разом з водою), зривання тектонічних плит (з послідуючими приливами та відпливами планетарної кори)... І це я не згадую цілком ймовірний варіант з "вистрелюванням" планети за межі системи. Будь що з цього здатне знищити навіть одноклітинне аеробне життя. Не кажучи вже про складніші організми, які значно вразливіші
ТРРРРРРРУУУУУШНА, ТВЕРРРРРДА фантастика. Дякую, в цьому місці проржався. Досі не розумію, як цей набір фантазій люди можуть називати _твердою_ НФ. "Н" - означає "наукова". Що саме наукового ви знайшли у цій книзі? Про логіку сюжету взагалі мовчу.
...кожному своє, як то кажуть! Тому знайшов для себе чимало цікавих наукових "моментів" - від підземних міст та інтерактивних рекламних поверхонь до космічних орбітальних поселень. Навіть речі, що стосуються елементарних частинок та їх вимірності - теж заслуговують уваги...Перелік можна продовжувати! Хоча, зважаючи на Вашу реакцію цього не варто робити. Все ж вдячний за увагу до відео та те, що ділитесь власними думками - це важливо!
...для мене це ідея існування вимірності, що дає внутрішнє заспокоєння, коли починаю думати про сенс існування та Всесвіт взагалі. Мені книга тим і сподобалась, що припускає наявність "розуму" на будь-якому рівні. Не знаю чи можна саме це вважати осердям історії, але суто суб'єктивно цієї версії і притримуюсь. @@White_Kley
@@knygoman Точно? Тоді зауважте, що саме відбувається з вимірами. Я підкажу, щоб Ви не копалися в тексті. Всі цивілізації намагаються ЗНИЩИТИ інші, і навіть потенційне існування іншого розуму, іншої культури вважають загрозою, тому знищують ті виміри. Основна ідея книги - виправдання нетерпимості та ксенофобії. Якщо ж зауважити, що абсолютно всі вдалі рішення належать китайцям, всі передові технології розробив Китай під проводом компартії, а Захід виявився неспроможним, то стає очевидним, куди саме хилить автор. Якщо у Космосі діє цей принцип, то він діє й на Землі. І ставлення автора до уйгурів це підтверджує.
...копатись в текстах мені не потрібно бо основне для себе добре пам'ятаю. Як і добре розумію чому ця історія може дратувати Вас. Тому у відео теж зазначив про наявність партійної пропаганди - та це тільки підтверджує факт, що автор - дитя свого місця, тому й опрацьовує теми близькі йому й екстраполює на ввесь вигаданий ним всесвіт. І скажіть - чому це його версія не має права на існування, навіть якщо там простежується прихований\неприхований принцип нетерплячості чи надмір агресивного мілітаризму.@@White_Kley
Чому я люблю серіали - бо коли читав у мене був лише один герой, а коли глянув серіал то виявилось що це все були різні герої))) Різні науковці. От ще цікаво побачити в серіалі підземне місто майбутнього - бо в книжці воно мені здалось пласким і нереалістичним, як і сама ідея знищення загрози лише одною думкою героя.
Теж чекаю на візуалізацію підземного міста - ідея цікава і вже кілька разів її автор використовував, зокрема у «Блукаючій Землі». Але впевнений, що вони зуміють все гарно «намалювати». А щодо «залякування», то був використаний принцип зчитування біосигналів Ло Цзі, у випадку смерті якого в хід вступає система синхронних атомних вибухів, що будуть спалахувати в осерді пилу й таким чином відтворять координати планети Трисолу. Тому краплі й не могли нічого вдіяти проти такого типу стримування
Двічі намагався почати читати і обидва рази закінчував через пересичення китайської пропаганди. До речі початок мені дуже сподобався, я навіть жалкував що головний герой на справді не Е Ван Дзе
…автор її таки гарно вивів із гри! Я спочатку думав, що всі події будуть розгортатися в 70-их - і задумувався як би все розгорталось тоді. Але рішення масштабувати по часу - вдале
..це та історія, яка може навернути Вас на шлях поціновувачів НФ. Трилогія класна і як для тих, хто давно в жанрі, так і для тих, кому хочеться спробувати щось нетипове
Дивилась серіал і загалом мені дуже сподобалась - оригінальність та склідність залишають приємний післясмак у вигдяці цікавих думок. Але напрягало, скільки часу описується вплив тоталітарного режиму на умови життя. Серіал можно було б на 2 серії зробити меньше без втрати сюжетної лінії. Хоча гнітючий вплив цього режиму на розвиток людства показано у достатній мірі, а результатом будуть спроби людей звільнитись від нього при будь якій спробі, навіть ціною існування всього людства.
Проблема 3 тіл класна книга, мені дуже сподобалась. Але треба сказати правду. Основна ідея запозичена у Стругацьких, За міліард років до кінця світу ( хоча в них вийшо на багато гірше).
…про це вже тут, в коментарях, зазначили. Щоправда я не читав практично братів, окрім «пікніка», тому й не знав, і вже цікаво прочитати! Ідея саме в контакті чи космічному «приховуванні» ?
мені книги Лю Цисіня не зайшли, читати можна, але бажання прочитати ще щось з його творів після 3 тіл не виникає. пробував ще якусь аудиокнигу, але навіть на запам'ятав про що )
...можливо, але вцілому історія тримається купи та й має на меті показати історію людства, хай навіть трохи сумбурно, як це було наприкінці третьої книги!
Колись давно прочитав книги. Серіал не дивився ще, але запланував. У перших двох книг дуже сподобався початок та розвиток (в першій книзі затяжний вступ але то ладно, дуже наївна ситуація з обміном повідомлень але то фантастичне припущення необхідне для сюжету, ладно). сподобалось те що в грі стоїть задача вирішення проблеми 3х тіл. трохи не сподобалось що за для вирішення вся надія на майбутню кладеться на якусь незрозумілу кількість окремих людей, а не "штаб" з можливістью розробки стратегій, брейнштормами чи ще щось. відсутність нормальної колаборації, лише головні герої - персоналії. але мені зовсім стало погано було коли з'являються "інструмент ворога який неможливо побороти наявним розумінням фізики", ну софони та крапля. але треба дивитись що там зняли.
Вітаю. Коли читав (а було це теж досить давно), то для себе виснував наступне - гра «три тіла» була розроблена з двох причин. Одна з них, щоб вирішити саму проблему, адже на Трисолярісі залишилась основна кількість населення (чим би вони не були) і для них мати більш-менш чітке розуміння «календаря» зміни ер хаосу та стабільності було б рятівним адже проводили б процес дегідратації завчасно, щоб врятуватись і зберегти цивілізацію. Та все ж досить складно починати свій розвиток з нуля після того, як відбуваються планетарні руйнування навіть, якщо виживе певна кількість особин з набутими знаннями ери спокою! Друга причина гри - пошук лоялістів та підготовка мʼякого вторгнення, адже за задумом за 400 з копійками років прихильники трисолу мали б вже панувати на Землі і зустрічати іншопланетян. Але це таке - субʼєктивні роздуми. А от щодо софонів і крапель, то мені ця ідея видалась дуже цікавою. І якщо софони, майже незнищенні, то краплі дуже круто вписались саме своєю «примітивною» руйнівною силою, які розкидали високотехнологічний флот грубою кінетикою. Поки ніде подібного не зустрічав.
Дивно до ви переказуєте перший сезон серіалу, і пару натяків на другу частину книги. І чому б не запропонувати знайомство з автором з книги "шарова блискавка" яка є приквелом до трилогії? Вона коротша, більш динамічна, і такою основана на відкриттях і теоріях сучасної науки.
Маю на меті і про неї розповісти. Але не в контексті описаного Вами, а в добірці про явища природи! І, якщо чесно, не помітив якось, що це приквел - хоча і були певні епізоди з варіантами використання «кулястої» блискавки в умовах космічних двобоїв.
Вже давно задивляюся на цю трилогію,та і серіал в список на майбутнє додав. Але відлякують відгуки, кажуть ЗАНАДТО все науково. Розумію,що це далеко не Гайнлайн,але тим не менш,не знаю чи готовий братися до таких робіт)
...от бачите - одні кажуть, як оце Ви зазначили, що занадто науково, інші ж навпаки - нарікають, що тут мало науковості! Ви зможете тільки тоді вирішити, якою є історія - прочитавши самотужки. І не бійтеся обсягів - подолаєте перші "історіичні" розділи, а далі піде як по маслу)
@@knygoman вірогідно, ті хто каже що книга надто "наукова" - звертають увагу що там багато термінів і концепцій. А ті хто каже що ненаукова - зазнчають що автор описані концепції не зміг зв'язати в логічну картину
Безперечно твори Лю Цисіня цікаві. Також варто пам'ятати що він повністю підтримує всі рішення Компартії Китаю, включно з тим що вони роблять з уйгурами - а після уйгурів будуть й інші, наприклад, ми.
Про це ніхто й не забуває! Хоч і банально прозвучить, але в літературі часто панує принцип відокремлення автора від його книг - це типу за замовчуванням повинно бути! От як у нас було з Дорж Бату - більшість засудила його брехню, але його історії від цього менш цікавими\популярними не перестали бути!
Хоча поділяю Ваші застереження і вдячний за активність та думки
@@knygoman Так, мене колись вразила передмова Вайлда до «Портрета Доріана Грея» - на тлі його біографії. Про особистість можна пам'ятати насолоджуючись твором.
@@knygomanможе ще й русню почати читати?
@@knygoman Саме тому англомовний ютуб, наприклад, засуджує Кіплінга за імперіалізм? Відділяти все від політики люблять тоталітарні режими, і зокрема совок та рф. А з приводу 3 тіл: перша частина може й геніально, але дві інші - лише заради кількості знаків(там Остапа понесло - додавав все, що бачив).
@@TochnoJa…як можна засуджувати автора, який жив і творив в епоху імперіалізму? Це як взагалі можливо? Мені здається, що зараз (не стосується відвертої рос маячні чи інших маргінальних літературних «творінь» з конкретним замовленням на звеличення чи приниження) сучасники підшуковують в книгах речі, які не пасують сьогоденню - навіть, якщо ці книги написані Бог зна коли. А щодо книг цисіня чи будь-якого іншого автора, то кожен читач сприймає їх доробки по своєму - комусь заходить, а комусь ні - і це нормально!
Супер! Дякую що розвиваєте український ютуб у культурному плані.
:) тішуся, що Вам сподобалось! Підтримка зараз важлива
Хай живе і процвітає український Ютуб .
З Вашою підтримкою все можливе:)
Дякую за відео ❤
:) це Вам подяка за увагу та підтримку - це мотивує
Підтримайте юного буктюбера:) ваша активність - безцінна!
Підтримано!
🎉🎉🎉
щиро вдячний за увагу до моєї праці@@yurii0801
:) дякую за активність@@annapro_knygy
а жіноча персона - буктюберикиня?
Читав уже давно. Ця трилогія - один з любимих творів!
Мені теж трилогія подобається і у власному переліку кращих
Дякую за хороший український книжковий контент 💛💙
…:) тішуся, що Вам сподобалось
Не вперше чую про цю книгу, дякую автору за те що пролив світло на тематику книги
…як матимете натхнення - прочитайте! Вона варта цього, а ще поділіться потім власними враженнями:) дякую за активність та підтримку
Подяка за якісний огляд - книга варта уваги!
😊 так, це потужна історія, яка не є банальною
Куйня редкая... Сначала нагоняется жуть, а потом просто не интересно читать... Лю рядом не стоял с Пелевиным и ,уж тем более, со Стругацкими...
Дякую за розповідь 😊 Підписка від мене. Чекаю наступних випусків!😊😊😊
:) надзвичайно тішуся, що Вам подобається! Ваш коментар неабияк мотивує:)
Інтеграція високого рівня працює. Ставлю лайк і пишу коментар з надією на успішний розвиток цього каналу. Дякю за змістовний опис трилогії. Важкувато буде для мене наразі читати. Але, може, після сят.
:) вже після Пасхи!
Дякую, що звернула увагу на випуск і надзвичайно радію, що сподобалось.
Книгу обов’язково прочитай - вона того варта
Мені батько порадив пару днів назад прочитати, а я до сих пір сумніваюсь 😊
...батьківські поради під сумнів не кладуть:)
Беріться за трилогію сміливо і потім діліться враженнями!
Для мене рішення прочитати було прийнято після виходу серіалу.
От послухала і вже хочеться почитати😊
Дякую
Це Вам подяка за активність та підтримку!
Дякую за цікавий контент!
Хотів сказати що далеко не всі ідеї що описує Лю Цисінь в своїх книжках є чимось новим. Та сама концепція темного лісу вже обговорювалася у науковій спільноті до його романів і була представлкна у деяких фантастичних романах, але безумовно популяризація та формалізація це справа рук Лю Цисіня.
Також події культурної революції в Китаї вже рефлексувалися в багатьох книжках так чи інакше бо само по собі прагнення толпи знищити розумних та інтелігентних людей не нове. Подібне відбувалося в історії людства багато разів.
Проте талант автора трилогії беззаперечний.
...Вам подяка за увагу та за те, що ділитесь думками! Прочитав фантастики не скажу, що дуже багато, але чимало - тому те, що Цисінь видав воно більш концентроване та аргументоване, як це Ви і зазначили! Автор точно зайняв чільне місце в жанрі
Дуже радий популяризації цього шедевру, дякую
Радію, що Вам сподобалось! Дякую за те, що підтримали. Сподіваюся зможете знайти на каналі ще щось цікаве.
@@knygoman ❤️❤️❤️
Дякую за огляд, особливо за огляд українською. Підписалась.
:) щиро радію, що Вам подобається! Дякую за Вашу активність та підтримку - це цінно!
Дякую за відео! Передам рекомендацію сестрі, вона таке любить)
:) дякую! Передавайте їй також прохання про підписку і підтримку:)
Пане Юрію, дякую за чудове відео! Як завжди яскраве та інтригуюче. Розділення на глави структурує розповідь, а ілюстрації милують око. Вже не кажу про приємний голос❤
:) вдячний за приємності! ПІсля цього таки розумію, що не треба опускати рук і продовжувати :)
Ставлю лайк за цікавий та якісний контент! Дякую
Щиро вдячний! Приємно, що Вам подобається- це мотивує:)
Нажаль книги я не читав, а от серіал - на одному подиху передивився! Дуже захоплива ситуація, добре подані сцени, добре прописані фізичні закони і моменти. Одним словом - маст сі або рід - в будь якому випадку дякую за детальний огляд! З нетерпінням чекаю наступних відео!
:) вже от думаю чи варто зробити експрес-порівняння книги й екранізації:)
Дякую за підтримку в усіх сенсах цього слова:)
Є Китайська версія серіалу, яка максимально наближена до книги, а ніж ремецк від нетфлікс для зумерів
Дякуємо автору за чудову роботу! Підписка і вподобайка у цьому незамінні!
…це зараз надзвичайно мотивує! Вдячний вам:)
лайкну навіть не закінчивши дивитись бо ця трилогія наступна в віш-листку моєму)
😊 тільки кілька авторів заслуговують на перечитування - Цисінь один із них😊
Дякую, що підтримуєш😊
...і дякую за потужну підтримку!
я це вже пройшов ) дійсно витрачений час. Але читати легко
Читала всю трилогію, дуже сподобалось. Оригінальні ідеї,є над чим подумати. Показана спочатку культурна революція в Китаї багато пояснює в сюжеті. Сьогодні закінчила перегляд екранізації на Нетфлікс, на мою думку, екранізація вдала. Дякую, бажаю успіхів 💙💛
…екранізація, як і трилогія має купу полярних відгуків! Та, як і Вам мені що серіал, що книги неймовірно сподобались! Зі своїми недоліками й просіданням, але загалом те, що треба:)
І вдячний за приємність та підтримку:)
Є Китайська версія серіалу, яка максимально наближена до книги, а ніж ремецк від нетфлікс для зумерів
Штовхнули на перегляд серіалу👍👏
…цілком нормальне шоу! Якщо триматимуться книги, то попереду справді масштабне й епічне дійство
Есть сериал Netflix, а есть китайский.
Дякую за рекомендацію, вже хочу собі цю книгу
…не хочу забігати наперед і казати, що Ви будете в захваті, але тільки прочитавши матимете особистий досвід і зможете прожити цю історію. Вона цього варта
@@knygoman я прочитав Кідрука Колонію, тому думаю справлюсь:)
@@solmirx1 …колонія мені зайшла:) а Вам?
@@knygoman по перше її потрібно було розбити на ще 2 томи, нікуди не візьмеш в дорогу почитати (або прибрати зайве з першого, наприклад про Україну, до чого? Щоб просто вказати що є Україна? Як там зображений Харків? Місто бомжів? Якщо потерпає від росіян, чому не виїхали? Якось необґрунтовано депресивно). Дуже багато інфо дампів, я вже втомився їх читати, наприклад в Бот, це було лаконічно вплетено в сюжет, тут ну дуже багато. Він хотів створити продуманий світ майбутнього, але чому теломід лише на Марсі? Слабка аргументація, щоб їхали туди . Контрабанда з Марсу ,ну дуже все складно, люди з грошима та владою і не лише на росії побудували б собі ту лабораторію. Кількість персонажів , які згадуються спочатку лише і на кінець ти вже й забув про них, деякі персонажі максимально бліді.
дякую!
:) Вам подяка за підтримку!
Добрий вечір! Цікаве відео! Читати не збираюсь але слухати про враження люблю. Чула вона багата на наукові терміни, люблю щось більш розслаблююче. Дякую ❤️
...тут з якого боку глянути на цю історію. Наукових термінів та довідок трохи є, але вони досить гармонійно інтегровані в текст тому не дуже надокучають чи втомлюють. А ще тут гарно відчуватиметься саспенс та нагнітання напруги - але вона таки варта Вашої уваги:) Вдячний Вам за думки
Я дякую вам за відео та цю цікаву книгу, аж захотілось перечитати.
Я вчора надіслав вам на підтримку каналу.
Я щиро вдячний за Ваш донат про який зазначу вже в наступному відео! А книга і справді дуже потужна
@@knygoman навколо купа класних книг, питання в тому, коли його то все читати😁
...я вже боюся дививтись на власні полиці - там стільки нечитаного (а я хочу це зробити), а ще скільки новинок - треба час, якого завжди мало) @@Literature_.Gods98
@@knygoman це точно, а у списку, щоб прочитати ще більше 😁
Круто, дякую за цікавий контент. Подивився із задоволеням
...мені надзвичайно приємно, що Вам сподобалось! Вдячний за активність та Вашу підтримку - це цінно й надихаюче.
серіал гарний
Мені зайшов теж - спочатку були спроби порівнювати з книгою, але потім абстрагувався і сприймав все як окремий твір.
Дякую, дуже цікавий огляд
Вам вдячний, що переглянули та проявили активність - це спонукає
Мені початок першої книжки сподобався. Але після зав'язки якось не зайшло. Але екранізацію гляну! Дякую
...не забудьте потім поділитися враженнями - цікаво:)
Дуже дякую за огляд, книга зацікавила як Дюна та Фундація. Дякую за роботу !
Фундацію поволі перечитую:) Дюну практично завершую 5-ти частину! Дякую за активність
Чудовий україномовний контент, лайк і підписка)
😊 тішуся Вашій активності! Вдячний за підтримку та приємності.
Сім добрих слів,для розвитку вашого контенту.
Треба буде собі десь зафіксувати вашу формулу :) щиро вдячний за підтримку
Так, вчора серіал подивився, сів і за раз глянув. А тепер прийдеться читати книгу!)
…не хочу брати на себе відповідальність і гарантувати, що книгу обов’язково беріть і читайте, адже все доволі суб’єктивно, але скажу - трилогія таки заслуговує, щоб з нею ознайомитися:)
Дякую, дуже сподіваюсь що ви розвинетесь та станете ще більшим каналом
…вдячний за побажання:) мені теж дуже цього хочеться, тому з Вашою допомогою це цілком можливо!
Благодарю.
очень хороший обзор.
Пойду посмотрю :)
Дякую! Діліться потім враженнями:)
@@knygoman Обязательно :)
Из последнего был приятно удивлен сериалом конец Детства.. только под конец немного он скомканый какойто не научный и сопливый стал ;)
Желаю удачи в развитии Вашего канала:)
Я чомусь думав, що взагалі нічого не пам'ятаю з книжки, бо читав років 5 тому, але після твоєї розповіді зринали дуже яскраві моменти з книги. І вот тепер думаю, спочатку перечитати Дюну чи Проблему трьох тіл)
...це таки дилема:) Передивляючись серіал - теж купа всього "відновилось" в пам'яті і спочатку виникав конфлікт через певну "зміну" головних героїв, але потім серіал собі зайняв норм позиції, а я заново освіжив все, що було прочитане!
Сам думаю чи не варто перечитати "Дюну" - особливо її другу частину - вона зараз мені видається набагато глибшою, ніж, коли читав вперше!
Я взялася перечитувати Проблему трьох тіл після перегляду екранізації. Пам'ятаю багато, але подивилася на деякі моменти під іншим кутом.
@@irynaskalozub4361…проблему б теж перечитати! Попри певні нюанси історія варта повернення до неі😊
полюбив читання після 26 років))) жалію що так пізно))
…нічого - все ще попереду😊
Дякую вам!
…то це я Вам маю дякувати за активність та підтримку:)
Дякуємо за аналіз. Ще й солов'їною, чи не єдиний в ЮТ. Хороший серіал вийшов за першою книгою. Але в книгах детальіше. Успіхів🎉
…щиро тішуся, що Вам подобається! Так, у книгах усе значно деталізованіше, але адаптація теж нічого:)
дякую, друже! у меня книга стакнулась на 150сторінці десь.. але тепер я поняв, шо треба дочитати
…не хочу забігати наперед, але думаю книга вам таки сподобається - головне втягнутися в темп і звикнути до манери автора
Дякую. Україна понад усе!
Вам подяка за підтримку! Це надихає
Дякую.
:) Вам подяка за те, що переглянули та підтримали!
Дякую що попередили про китайських персонажів і про приховану пропаганду. Передумав читати.
…можливо колись повторно передумаєте, адже завжди краще самому скласти враження від прочитаного! Дякую, що активні й ділитесь думками:)
Китайський варіант фільму (серіалу) мені сподобався набагато більше ніж той, що на Netflix. Ближе до книги, та й деякі сцени зняті ефектніше. Особливо з кораблем...
...вже маю неабиякі очікування від китайської адаптації - хоча після їхніх спроб екранізації "Блукаючої Землі" (теж Цисінь) вже обережніший)
аналогічно. нетфлікс, все стиснули, і хто раніше не читав чи не дивився китайську версію то може й не зрозуміти повністю.
Дякую за цікаве відео!
...щиро вдячний! Ваша підтримка - важлива:)
Давно не бачив такий крутий серіал
…ще, кажуть, китайський варіант непогано зроблений! Варто дивитися. Вдячний за активність та підтримку:)
Дяка, давай ще
:) тішуся, що сподобалось! Вже на підході :)
Серіал дуже сподобався,
Тепер спробую книгу.
Хоча початок трохи напряг
Книга легко читається - навіть попри наявність «матчастини» та незвичних імен! Дякую, що дивитесь
Есть, как минимум, три сериала с названием "задача трёх тел". Американский (Нетфликс), китайский, и аниме сериал. Вы какой смотрите?
Дякую. Пішла шукати книгу. Лайк Вам.
:) після прочитання обов'язково поділіться враженнями!
Так а де ж геніальність? Ніяка це не тверда фантастика - купа помилок. Фентезі - так. Саму книгу мали робити в обсязі повісті, але видавник поставив вимогу - три томи. От вони то все і роздули. Персонажі часто-густо ведуть себе не логічно (бо так треба для сюжета). В кінці взагалі - ділянка з малою швидкістю світла, але "всі атоми тримаються кучі". Тобто фундаментальні закони в одному місці працюють по-різному. Вчені, які чинять самогубство? Серйозно? Та вченому було б цікаво докопатися до проблеми. Може то у китайських вчених такий менталітет? А гра? Навіщо її зробили? Допомогти трисолу знайти "момент знищення планети"? Але тільки 3ма тілами це не обмежується. Є купа інших мас. Навіть самі процеси всередині зірок, які втрачають масу. Такі маленькі зміни накопичуються і зрештою нехтування ними приведе до помилки в розрахунку. А якщо треба щось порахувати наближено - то досить лиш чисельних методів, які ідеально з цим справляються. Заборона робити "світлові" двигуни? Серйозно? Це "середні віки" якіісь? І для військових не можна?
Ціную Вашу позицію та наведені тези. Втім для мене ідеї в книзі та нестандартне авторське бачення стандартної теми "контакту" таки геніальні. А ще геніальність (можливо трохи й гіперболізував) полягає у вмінні Цисіня нагнати саспенсу й викликати тривожність ні разу не описавши/змалювавши трисоляріан. Це наче з фільмом Нолана "Дюнкерк", де щоб занурити в атмосферу безвиході не обов'язково "показувати" ворога й небезпеку - тим самим піднімаючи градус напруги. А ще купа цікавих ідей про надміцні краплі, які завдяки банальним кінетичним прийомам поклали високорозвинений флот землян. А ще цікаво прописана трансформація людства, яке від паніки та "все пропало" зуміли зробити над собою зусилля та знайти можливість "стримати"/залякати непроханих гостей. Щодо гри, про яку Ви написали - то як і казав у своєму випуску вона тут не тільки, щоб "допомогти" іншопланетянам з розрахунками, а радше, як місце, де потенційні кандидати в ОЗТ проходили відбір та проникались жалем до долі іншопланетян тим самим стаючи більш лояльними до ідеї підготовки планети до їхнього вторгнення. Щодо "світлових" двигунів, то чітко ж пояснили чому не варто розробляти цю технологію, адже застосування таких рушіїв "засвітить" місцеперебування землян і наразить їх на знищення тими, хто переховується в "темному лісі". Щодо функціонування темного домену зі зниженою швидкістю світла, то це вже царина фахівців, але на свій хлопський розум я зрозумів, що усі процеси в межах такого домену переорієнтовуються на нову занижену швидкість, яка є константою і від неї все й відраховується. Але тут можу й помилятися - хоча в кораблі і був механізм розрахунку маргруту й координат, який теж підлаштувався під нові вимоги по швидкостям і тому вихід зі скрутного становища і зайняв так багато часу, позаяк усі процеси знизили швидкості.
@@knygomanтакий же геніальний як і Вольтер, коли брав кошти у москалів та писав про поляків
Саме дивлюся серіал. А тут такий цікавий контент… дякую!
Вже збираюся переглядати повторно:) спочатку все збилося в якусь сумбурну купу, адже одразу шукав «книжковий» слід, але потім просто дивився на все, як на гарний фантастичний продукт.
Тішуся, що Вам сподобалось:)
Є Китайська версія серіалу, яка максимально наближена до книги, а ніж ремецк від нетфлікс для зумерів
@@alexwill7818 Пошукаю, чи є на нашій мові.
Good
:) приємно, що сподобалось!
шедевр
Дякую:)
Дуже цікаво, піду читати🥰
:) тішуся, що Вам сподобалось! Потім поділіться і Ви враженнями.
Ну таке - не сподобався роман, але було цікаво подивитися на *китайську фантастику* сучасності.
Для мене три тіла - це здебільшого *нудний* твір, бо там немає персонажів за яких щиро переживаєш, вони здебільшого пласкі, ідея трьох тіл - ось ця наукова складова - цікава, але і це все.
*Фундація* на багато цікавіша і на багато більше занурює тебе у світ книги, хоча світ вигаданий. Тут тебе наче занурюють у реальний світ, але він якийсь бутафорний і надуманий. Особливо дратує подача отієї культурної революції, ставлення яке подається автором, наче засуджує, але «ну що поробиш», сам тоталітарний режим виглядає не правдоподібно.
Небайдужих людей, яким важлива екологія - прирівнюють до фанатиків і сект.
Армія, яка хоч і тоталітарна, але виставляється героїчно - це все наскрізь пахне *пропагандою* .
...пропаганди у книзі вистачає. Про це теж зазначив у випуску. І хоч герої тут здебільшого для того, щоб провести читача крізь "ери" завдяки гібернації, все ж місцями діяли та поводились наче адекватно і приземлено (так, внутрішньої глибини тут кіт наплакав). Все ж книга, як зразок китайського бачення жанру фантастики цілком притомна і мені вона подобається. Серіал теж наче непоганий - все ж це адаптація. "Фундацію" дививвся, але складно порівнювати з книгами, бо читав їх дуууже давно! ДЯкую за Вашу активність та увагу
@@knygoman
То є так, бо не існує науки, культури чи спорту поза політикою.
Та наприклад Айзек Азімов, син емігрантів непогано знав, що таке імперії. Прообраз його Галактичної імперії - Римська імперія та нацистська Німеччина.
Він писав цикл "Фундації" під враженням від Гітлера, який "здобував перемогу за перемогою": "Я міг тільки переконати себе в тому, що Гітлер, хай би що він робив, приречений. Що є закони історії, за якими такі, як Гітлер, не можуть перемогти".
...а ще Азімов спонукав створення і кількох терористичних організацій про які Вам відомо - іноді автори книг надихаються (позитивний і негативний досвід) історичними подіями/постаттями (різної масті), а часом історичні постатті надихаються книгами. Кожен автор - це по суті дитя свого часу і місця - тому творить в межах визначених світоглядних координат та закладених патернів. Азімова таки буду перечитувати:)@@ninaactor2787
Щодо персонажів, то дивно як вони подаються, хоч, можливо, це і типово для китайської літератури. Наприклад є вчений, спеціальність така-то, лінивий, все! Ніякого детального опису зовнішніх рис та звичок.
Дякую за новеньке відео ❤❤❤ Я вже боюсь заходити на буктюб... Мені ніц не можна купувати нові книги, а ви так яскраво розповідаєте, що стриматися складно 😅
Хороші вставки робите🤗
:) я от вчора порушив «обітницю» некупівлі нових книг, але після короткого картання маю піднесений настрій:) Тому і Вам порада - Цисіня таки візьміть почитати!
Дякую за системну підтримку - це капец як надихає:)
Не забувайте про iснування бiблiотек.
@@knygoman та як вас не підтримати, коли ви робите якісно🙌🤗🤗🤗
@@ИванИванов123 не забуваємо))) бібліотеки наше все🙌
@@annapro_knygy😊 підглядав за Вами - дякую за те, що можу бути впевненим у Вашому надійному плечі!
"Не вибішувало" - це важливо, адже надмір спеціалізованої лексики, діалогів і под. часом справді дратує. А щодо експертності ("не фахівець я"), то кожен читач має право висловити судження, зважаючи на власні відчуття після прочитання. Дякую за цікавий огляд.
...а вам вдчний за розлогу оцінку та приємнсоті)
Danke
Bitte:)
100%
Нещодавно переглянула фільм по книзі - дуже сподобався, хоча відгуки на користь книги, як і завжди - кінематограф не дотягує до людської уяви 😊. Ого, більше ніж сім слів вийшло.😂 Для розвитку українського Ютубу.💛💙
:) надзвичайно приємно, що Ви підтримали і, сподіваюся, підтримуватимете й надалі подібні відео.
Дякую щиро:)
Книга ГЕНІАЛЬНА!
1. Дякую за контент про книги українською !!! Дякую що без мату! Великий респект!
2. Автор, тільки з бажанням покращення вашого каналу, скажу - я розумію що це складна задача, але буде дуже круто, якщо зможете розказувати без спойлерів. А то багато моментів, які дивують у книзі, для тих хто не читав, при просуванні сюжетом, вже не будуть мати, ефект WOW.
Дуже сподіваюсь ви не образитесь.
Ви молодець.
…тішуся, що Вам зайшло! Намагався максимально обігрувати тільки ті речі, що прописані в анотації або ж в описах на книжкових сайтах, щоб не зайти на грішне! Але Ваші зауваги слушні і я ціную висловлені думки. Вдячний за підтримку:)
Якраз позавчора і вчора глянув. Доволі непогано.
…планую переглянути! А ще й китайську версію теж подивитися б - кажуть, що норм!
@@knygoman о, доречі, дякую що нагадали ) Зараз запланую в календарі на наступні вихідні 😅
Недавно почала цікавитись науковою фантастикою, першою книгою стала як раз «проблема трьох тіл». Зацікавилась після екранізації, і хоча екранізація доволі спірна, комусь зайшла, комусь ні, для мене це було бустом для прочитання книги, і я дуже цим задоволена, адже книга дуже цікава.
…от вірно зазначили - адаптація це одне, книга - зовсім інше! Не хочу видатись самовпевненим, але книга Вам повинна сподобатись - точніше цикл:)
згоден, початок був такий, що я я першим ділом подумав "А нахіба я це купив?", але потім передумав )
...мій друг сказав, нащо я йому таке порадив...я довго його переконував, щоб повернувся до історії і вже після він був задоволений усією трилогіє:)
Чудовий канал
Приємно, що Вам подобається! Подібне надихає:)
Дякую. Після серіалу саме те.
…завтра, тобто вже сьогодні, повторно дивитимусь серіал:) А ще й перечитати планую цей цикл!
Коментар на підтримку вашого контенту та каналу)
Неймовірно вдячний - від вас підтримка важлива та надихає на подальшу роботу!
👍
Головна проблема цієї серії - третя книга. Ось, чесно, вона абсолютно зайва після ефектного та логічного фіналу "Темного лісу".
…другу частину вважаю найсильнішою! Хоча і в третій є чимало крутих моментів, якщо не брати до уваги останню її третину - от там вже всього і різного. Втім, загалом все зайшло - особливо оце часопросторове масштабування!
Ура, нове відео!
😊 оце справді приємно! Дякую за позитив😊
Розвитку цьому каналові 🎉
...це неабияк надихає та стимулює працювати ще більше! Вдячний Вам за приємності:)
Книга чудова. Серіал також
...планую і передивитися і перечитати ще раз! А ще в планах китайська адаптація книги - її теж би передивитися
Ок
Все добре, але є у сюжета маленький ляп. Проте дуже важливий: на змальованій планеті принципово неможливе зародження життя складнішого за анаеробних одноклітинних. Судження опирається на серіал. Може в книжці це якось обґрунтовується...
Тривалість періодів спокою і неспокою як у серіалі так і у віртуальній грі скорочували для унаочнення! Звісно, що ці ери тривали значно довше! І зародившись одного разу тримоляріани знайшли можливість пристосуватися: дегідрація і подальше відновлення. І досі ніхто не знає точно як виглядають трисоляріани - зустрічав версію у Баошу, що це радше форма життя, що нагадує термітів. Звідси й така відданість правителю, чітка організація та самопожертви заради виду.
@@knygoman Для цього періоди спокою мають продовжуватися мільярди років (для прикладу на Землі, в "тепличних" умовах, відносно тримоляріан, між зародженням життя і появою багатоклітинних організмів пройшло майже 3,5 млрд. років) і жодного разу з ними не мали б скоїтися така халепа, як довготривале промерзання чи зкип'ячування океанів до самого дна, повне здування атмосфери (разом з водою), зривання тектонічних плит (з послідуючими приливами та відпливами планетарної кори)... І це я не згадую цілком ймовірний варіант з "вистрелюванням" планети за межі системи. Будь що з цього здатне знищити навіть одноклітинне аеробне життя. Не кажучи вже про складніші організми, які значно вразливіші
Продовження зроби й порівняй книгу та екранізацію - думаю таке сподобається усім😊
…якщо так каже, то таки зроблю:)
Коментарі для підтримки каналу бажаю успіху бережіть себе
надзвичайно приємно! Вдячний за підтримку
лайк і підтримка підпискою!
надзвичайно вдячний! Це зараз дуже потрібно:)
Дякую, було цікаво.
Це як Бєляєв у СРСР? Теж писав фаукову фантастику і підтримував лінію партії.
...колись пробував його читати, але так і не пішла справа! Тому не можу щось предметно відповісти.
ТРРРРРРРУУУУУШНА, ТВЕРРРРРДА фантастика. Дякую, в цьому місці проржався. Досі не розумію, як цей набір фантазій люди можуть називати _твердою_ НФ. "Н" - означає "наукова". Що саме наукового ви знайшли у цій книзі? Про логіку сюжету взагалі мовчу.
...кожному своє, як то кажуть! Тому знайшов для себе чимало цікавих наукових "моментів" - від підземних міст та інтерактивних рекламних поверхонь до космічних орбітальних поселень. Навіть речі, що стосуються елементарних частинок та їх вимірності - теж заслуговують уваги...Перелік можна продовжувати! Хоча, зважаючи на Вашу реакцію цього не варто робити. Все ж вдячний за увагу до відео та те, що ділитесь власними думками - це важливо!
@@knygoman Скажіть, яка, на Вашу думку, головна ідея цього твору? От що є таким внутрішнім стрижнем?
...для мене це ідея існування вимірності, що дає внутрішнє заспокоєння, коли починаю думати про сенс існування та Всесвіт взагалі. Мені книга тим і сподобалась, що припускає наявність "розуму" на будь-якому рівні. Не знаю чи можна саме це вважати осердям історії, але суто суб'єктивно цієї версії і притримуюсь. @@White_Kley
@@knygoman Точно? Тоді зауважте, що саме відбувається з вимірами. Я підкажу, щоб Ви не копалися в тексті. Всі цивілізації намагаються ЗНИЩИТИ інші, і навіть потенційне існування іншого розуму, іншої культури вважають загрозою, тому знищують ті виміри. Основна ідея книги - виправдання нетерпимості та ксенофобії. Якщо ж зауважити, що абсолютно всі вдалі рішення належать китайцям, всі передові технології розробив Китай під проводом компартії, а Захід виявився неспроможним, то стає очевидним, куди саме хилить автор. Якщо у Космосі діє цей принцип, то він діє й на Землі. І ставлення автора до уйгурів це підтверджує.
...копатись в текстах мені не потрібно бо основне для себе добре пам'ятаю. Як і добре розумію чому ця історія може дратувати Вас. Тому у відео теж зазначив про наявність партійної пропаганди - та це тільки підтверджує факт, що автор - дитя свого місця, тому й опрацьовує теми близькі йому й екстраполює на ввесь вигаданий ним всесвіт. І скажіть - чому це його версія не має права на існування, навіть якщо там простежується прихований\неприхований принцип нетерплячості чи надмір агресивного мілітаризму.@@White_Kley
Дуже дякую за огляд!
Радію, що Вам подобається! Сподіваюся зможете ще щось цікаве знайти на каналі:)
Задача трьох тіл
"Мандрівна Земля" мені сподобався перший фільм екранізований, а пізніше знятий пріквел уже ні, не змогла додивитися до кінця.
...другу частину навіть не хотілося передивлятися! Але оригінальний твір дуже крутий!
Чому я люблю серіали - бо коли читав у мене був лише один герой, а коли глянув серіал то виявилось що це все були різні герої))) Різні науковці. От ще цікаво побачити в серіалі підземне місто майбутнього - бо в книжці воно мені здалось пласким і нереалістичним, як і сама ідея знищення загрози лише одною думкою героя.
Теж чекаю на візуалізацію підземного міста - ідея цікава і вже кілька разів її автор використовував, зокрема у «Блукаючій Землі». Але впевнений, що вони зуміють все гарно «намалювати».
А щодо «залякування», то був використаний принцип зчитування біосигналів Ло Цзі, у випадку смерті якого в хід вступає система синхронних атомних вибухів, що будуть спалахувати в осерді пилу й таким чином відтворять координати планети Трисолу. Тому краплі й не могли нічого вдіяти проти такого типу стримування
Двічі намагався почати читати і обидва рази закінчував через пересичення китайської пропаганди. До речі початок мені дуже сподобався, я навіть жалкував що головний герой на справді не Е Ван Дзе
…автор її таки гарно вивів із гри! Я спочатку думав, що всі події будуть розгортатися в 70-их - і задумувався як би все розгорталось тоді. Але рішення масштабувати по часу - вдале
Подивився 5 серій, зараз почалося якесь лайно, великі діри...взагалі в кінці людство має впасти
…в книгах теж були «гойдалки» віри/зневіри в здатність людства вистояти - і це гарно тримало напругу!
Ніколи не читав фантастику, але після цього серіалу походу почну😅
..це та історія, яка може навернути Вас на шлях поціновувачів НФ. Трилогія класна і як для тих, хто давно в жанрі, так і для тих, кому хочеться спробувати щось нетипове
Нема мені прощення, загубилася у просторі та часі і прийшла тільки зараз. Дивлюся.
...аналогічно:) Ніяк не міг переглянути ваш коментар раніше і відповісти! Дяка:)
Дивилась серіал і загалом мені дуже сподобалась - оригінальність та склідність залишають приємний післясмак у вигдяці цікавих думок. Але напрягало, скільки часу описується вплив тоталітарного режиму на умови життя. Серіал можно було б на 2 серії зробити меньше без втрати сюжетної лінії. Хоча гнітючий вплив цього режиму на розвиток людства показано у достатній мірі, а результатом будуть спроби людей звільнитись від нього при будь якій спробі, навіть ціною існування всього людства.
…цей історичний екскурс важливий і в книзі, адже пояснює вчинок героїні Є, яка була жертвою режиму, а тому всупереч усьому пішла на контакт
Серіал непоганий,хоча теж норм можна дивитися. Книга глибока😊 дякую за вашу працю.
А вам подяка за активність та увагу до каналу:)
Які ще є екранізації крім "Задача трьох тіл" Нетфлікс + китайська версія?
...не знаю щодо Нетфлікс, але є дві частини фільму по мотивах книги Цисіня "Блукаюча Земля". Якби не акцентування на росіянах - було б норм
Проблема 3 тіл класна книга, мені дуже сподобалась. Але треба сказати правду. Основна ідея запозичена у Стругацьких, За міліард років до кінця світу ( хоча в них вийшо на багато гірше).
…про це вже тут, в коментарях, зазначили. Щоправда я не читав практично братів, окрім «пікніка», тому й не знав, і вже цікаво прочитати!
Ідея саме в контакті чи космічному «приховуванні» ?
@@knygoman в приховуванні
мені книги Лю Цисіня не зайшли, читати можна, але бажання прочитати ще щось з його творів після 3 тіл не виникає. пробував ще якусь аудиокнигу, але навіть на запам'ятав про що )
...буває й таке! На колір і смак, як то кажуть - кожному своє! Для мене автор досить оригінальний!
Перша частина цікава, друга і треття не логічна люта маячня.
...можливо, але вцілому історія тримається купи та й має на меті показати історію людства, хай навіть трохи сумбурно, як це було наприкінці третьої книги!
Колись давно прочитав книги. Серіал не дивився ще, але запланував.
У перших двох книг дуже сподобався початок та розвиток (в першій книзі затяжний вступ але то ладно, дуже наївна ситуація з обміном повідомлень але то фантастичне припущення необхідне для сюжету, ладно). сподобалось те що в грі стоїть задача вирішення проблеми 3х тіл.
трохи не сподобалось що за для вирішення вся надія на майбутню кладеться на якусь незрозумілу кількість окремих людей, а не "штаб" з можливістью розробки стратегій, брейнштормами чи ще щось. відсутність нормальної колаборації, лише головні герої - персоналії.
але мені зовсім стало погано було коли з'являються "інструмент ворога який неможливо побороти наявним розумінням фізики", ну софони та крапля.
але треба дивитись що там зняли.
Вітаю. Коли читав (а було це теж досить давно), то для себе виснував наступне - гра «три тіла» була розроблена з двох причин. Одна з них, щоб вирішити саму проблему, адже на Трисолярісі залишилась основна кількість населення (чим би вони не були) і для них мати більш-менш чітке розуміння «календаря» зміни ер хаосу та стабільності було б рятівним адже проводили б процес дегідратації завчасно, щоб врятуватись і зберегти цивілізацію. Та все ж досить складно починати свій розвиток з нуля після того, як відбуваються планетарні руйнування навіть, якщо виживе певна кількість особин з набутими знаннями ери спокою! Друга причина гри - пошук лоялістів та підготовка мʼякого вторгнення, адже за задумом за 400 з копійками років прихильники трисолу мали б вже панувати на Землі і зустрічати іншопланетян. Але це таке - субʼєктивні роздуми.
А от щодо софонів і крапель, то мені ця ідея видалась дуже цікавою. І якщо софони, майже незнищенні, то краплі дуже круто вписались саме своєю «примітивною» руйнівною силою, які розкидали високотехнологічний флот грубою кінетикою. Поки ніде подібного не зустрічав.
Дивно до ви переказуєте перший сезон серіалу, і пару натяків на другу частину книги. І чому б не запропонувати знайомство з автором з книги "шарова блискавка" яка є приквелом до трилогії? Вона коротша, більш динамічна, і такою основана на відкриттях і теоріях сучасної науки.
Маю на меті і про неї розповісти. Але не в контексті описаного Вами, а в добірці про явища природи!
І, якщо чесно, не помітив якось, що це приквел - хоча і були певні епізоди з варіантами використання «кулястої» блискавки в умовах космічних двобоїв.
Вже давно задивляюся на цю трилогію,та і серіал в список на майбутнє додав. Але відлякують відгуки, кажуть ЗАНАДТО все науково. Розумію,що це далеко не Гайнлайн,але тим не менш,не знаю чи готовий братися до таких робіт)
...от бачите - одні кажуть, як оце Ви зазначили, що занадто науково, інші ж навпаки - нарікають, що тут мало науковості! Ви зможете тільки тоді вирішити, якою є історія - прочитавши самотужки. І не бійтеся обсягів - подолаєте перші "історіичні" розділи, а далі піде як по маслу)
@@knygoman вірогідно, ті хто каже що книга надто "наукова" - звертають увагу що там багато термінів і концепцій. А ті хто каже що ненаукова - зазнчають що автор описані концепції не зміг зв'язати в логічну картину