Ухх... прям відчуваю, що в відео вкладено дуже багато роботи, тому воно і чудове, так... дальше Касла? Добре, але хотілось щось по циклу про Соніка або Nihon Falcom, ну бо давно не було.
Кожен раз мене вражає наскільки західна та прозахідна (Японія, Корея) цивілізація вирвалася вперед на фоні непорозуміння під назвою СРСР. Поки мої батьки збирали картоплю в колгоспах на літній практиці, в розвинених країнах люди вовсю насолоджувалися іграми, фільмами і різним хайтеком, який до нас доліз тільки після розвалу недоімперії і то не одразу. Какую страну потєрялі!
Дякую за ролик! Шкода, що невелика тривалість ролика, але інформації чудова. Нарешті закрив питання з JRPG для себе. P.S. Seduction of Condominium Wives - секс!
@@teoriaihor Кожного разу дізнаюся щось нове😄 До речі, зараз слухаю твій словотік(так, так, спеціально для тебе написав це слово😅) з Ігровою Базою - дуже якісний та цікавий випуск)
Вже нове відео готове, я тільки до цього дістався) Попри те, що воно відносно коротке, інформації тут багато - аж розгубився, до якої саме тези писати коментар) тож просто наведу кумедну (можливо) аналогію - сучасні дискусії щодо стилів ігор, коли іноді аж з піною з рота доводять, що "це jrpg, а оце вже ні" нагадують срачі з 2007, коли неформали ледь не билися за те, до якого жанру металу віднести той чи інший гурт😂 Та й взагалі, люди чомусь люблять чітку класифікацію там, де її не може бути)
Усе вірно) Можна спостерігати як ігри з різних куточків світу надихалися одні одними, але провести чітку межу між однією та іншою групою ігор складно й не завжди сенсово. Проте якесь приблизне уявлення про те що таке JRPG й як їх відрізнити від не-JRPG в людей, які цікавляться цією темою й не вважають, що цього терміну варто позбутися, все ж має бути🤷♀ В тому-то мене ця тема з визначенням JRPG так і зацікавила, що вестерни самі придумали термін (який японцям здається дивним, якщо не образливим), але самі ж навіть приблизно не можуть дати його визначення - в усіх воно кардинально різне, й в усіх дуже стереотипічне й неточне)
Проблема "класифікації" цього жанру також в тому що навіть на заході тоді ще мало хто розумів що таке рольова гра, навіть настольщики. Бо будувати геймплейний луп можна по різному, а все що об'єднує так би мовити "рольові" ігри - прийняття гравцем власних рішень на основі геймплейної чи наративної ролі, себто "гра" (відіграш). за певного персонажа. І японські рольові ігри тут не унікальні, бо будують свій геймплей так само без чітких рамок, тому єдина межа між західними та японськими рпг - анімешні дівочки та хлопчики на обложці, change my mind :^)
Хех, іноді й анімешність - не межа) Але так, те що ви написали має сенс. Хоча мабуть якщо говорити про комп'ютерні рольовки, то на заході їхній образ усе ж був більш вибудуваним на той момент, коли в Японії все тільки зароджувалося. Але про якусь чітку картину мова не йде все одно.
@@square3194 Аніме - це просто анімація, в розуміння японців не обов'язково японська. І навіть у японської анімації стилістика найрізноманітніша, не тільки та що ми бачимо в типових шоненах. Тому в такому сенсі казати що JRPG = аніме - це досить таки беззмістовна теза)
@@teoriaihorтут в нас знову відкривається простір для маніпуляцій адже "я художник я так бачу" теж стосується аніме. Колесо сансари знову зробило свій оберт, і ми повертаємося до Сократа "я знаю що нічого не знаю", і вірним є лише те що ми відчуваємо серцем. А серце каже поставити лайк, і надалі дивитися high-quality контент від Теорії Ігор 😎
Взагалі, на тему поділу РПГ на "J" та "не J" не так давно добре висказався пан Йошида, назвавши його штучним й нав'язаним в середині нульових ігровій спільноті західними журналістами для реклами "більш просунутих" західних рольовок.
Японські розробники нагадують мене в 11 років, що думав, що рпг йе вид в ізометрії, як діабло чи лінейдж 2. Я не винен, що в ту пору повиходили всі класичні ізометричні рпг
Як на мене то вже пора розробити систему тегів для ігор, в які б можна було додати більше конкретики і схожі по типу проєкти. Одним словом називати гру не актуально ще з часів джава ігор
Дякую вам за контент. В мене питання нажаль не по темі, а саме: Як можливо грати онлайн в файтинг як ( Samurai showdown) можливо ж якісь програми чи треба особисто шукати гравців?
Залежить від того де ви гратимете. Ті версії, що в Стімі продаються (нова гра 2019-го року, V Special окремо й NeoGeo Collection) усі мають вбудований матчмейкинг. Але також в усі старі частини можна пограти через Fightcade: там замість матчмейкингу система загального лоббі, в якому гравців можна напряму викликати на дуель. Так як Samurai Shodown - один з менш популярних файтингів, можна також шукати собі суперників у Discord-спільнотах, яких багато. Ви просто домовляєтеся з людиною про гру в певний час і йдете в приватне лоббі. Це хороший спосіб навчитися грати в цікаву вам гру, бо можна як почати її освоювати разом із іншим новачком, так і попросити досвідченого гравця вас навчити. P.S. Дякую за донат❤️
Не грав, тому поки що думки про них не маю. Чув багато хорошого однак про Super Mario RPG, яка скоро рімейк отримає, ну й про першу частину чи то Mario & Luigi, чи то Paper Mario. Треба буде якось пограти.
Для мене jrpg це більше про відчуття. Не важливо які механіки або вид камери, це одразу відчувається. Люблю аніме, але більшість старих японські ігор я не вивожу, як і деякі нові типу Nier.
До речі, я лише тепер усвідомив, що RPG елементи кочують від одного жанра до іншого, але чогось лише у стратегіях слабо поєднюється як для мене. Можу лише згадати Warcraft 3 з його героями й частково Supreme Commander, через прокачування Бронованої Машини Командира(БМК або БОК, якщо Unit перекласти як Одиниця).
RPG елементи у стратегіях досить широко представлені. Чого тільки вартують серії Heroes of M&M, Kings Bounty, Total War (персонажі з параметрами та навичками), X-com
@@Karatel_Karas Блін, дякую. Виходить, що я дурник у якомусь сенсі й ще раз дякую, що згадав про серію M&M, бо я забув, що колись грав у декотрі частини й давно то було та згадав, що про серію Jagged Alliance, але яку я грав, то уже питання до моєї пам'яті(Деменція в 20 років лол), все ж то сучасний представник. До речі, King's Bounty російська гра якщо-то. Таки згадав завдяки інтернету й так ось... Jagged Alliance: Back in Action.
@@Propowidnyk ну я б не сказав що канал тільки про аркади, канал про ігри загалом😅 А що ж до різниці між стратегічною й тактичною грою - вона, власне, полягає в різниці між стратегією й тактикою. Пояснити це непросто, але якщо спростити моє розуміння цих понять, то стратегія - це макрогра, тактика - це мікрогра. Стратегія - це все те, що йде в підготовці до бою, все налагодження логістики, використання ресурсів, вибудова плану того що потрібно захопити, а тактика - це саме ведення бою, кожного з боїв. На відеоігровій площині це значить те, що тактики зазвичай фокусуються на боях і не мають якоїсь великої фази підготовки до них, а стратегії фокусуються на підготовці до боїв, проте частіше за все так само мають і тактичний елемент, бої (бо без них нікуди).
Ну Сонік - це явно Mazda RX-7, а Маріо - це скоріше Цивік. Що ж до Скайлайну, ним би був Мега Мен, Лансером були б Каслванії, а Супрою - Контра. А Ghosts & Goblins був би якоюсь Тойотою Труено.
@@СергійЦвик-ц4ж Іііі? Це звісно логічно, але когнітивно є помилкою (на мою думку), бо вибачте ІСНУЄ такий термін як СХІДНА АЗІЯ, які здебільшого мають забагато відмінностей з Заходом, особливо в культурі. І взагалі про яких саксів ми говоримо? Ті, що давним-давно існували? Ті, що в Америці? Чи ті, що в Британії?
Більшість українськомовних каналів, на жаль, принципово, навіть за великі гроші не піарять інших блогерів, якщо це робиться не "по знайомству". Особливо це стосується відеоігрових блогерів.
Дарк Соулз - jrpg в західному стилі, або як західнякам/вестернам лінь розбиратися в своїй же термінології
Ми створили dungeon завдяки Теорія Ігор.
Особливо цікаво дивитись цей відос після того як награв 200 годин в третіх балдурах) Погляд в минуле довжиною в 40 років
Ну нарешті Касла) Чекаємо))
Дуже класне відео, два рази переглянув)) дякую ще раз за такий крутий контент
Чудове дослідження! За геймплей і ост суйкодену - велика вподобайка❤ теорія-кун має файний смак
Дякую за чергове цікаве відео! Я скучив)
Файналі, відос на тему західних рпг
😁
Найзахідніші РПГ, які огляне Теорія Ігор)))
@@teoriaihor ось і я про це)
Ухх... прям відчуваю, що в відео вкладено дуже багато роботи, тому воно і чудове, так... дальше Касла? Добре, але хотілось щось по циклу про Соніка або Nihon Falcom, ну бо давно не було.
Одна тема по Фалкомам є на поточному голосуванні, а про Соніка - одразу після відео, за яке проголосують)
Цікаво було стежити за цим тріпом в минуло, дякую
Кожен раз мене вражає наскільки західна та прозахідна (Японія, Корея) цивілізація вирвалася вперед на фоні непорозуміння під назвою СРСР. Поки мої батьки збирали картоплю в колгоспах на літній практиці, в розвинених країнах люди вовсю насолоджувалися іграми, фільмами і різним хайтеком, який до нас доліз тільки після розвалу недоімперії і то не одразу. Какую страну потєрялі!
До речі так. Ну тут суто різниця в тому хто окупував після війни країну: США чи СРСР. На Кореї це якнайбільш помітно.
@@teoriaihor але суть в тому, що люди вовсю вже у 80х насолоджувалися досягненнями цивілізованого світу. У нас же це почалося тільки під початок 2000х
Це чудове відео. Чекаю кожне з нетерпінням, бо контент дійсно вартий уваги, поваги і поширення.
Дякую за ролик! Шкода, що невелика тривалість ролика, але інформації чудова. Нарешті закрив питання з JRPG для себе.
P.S. Seduction of Condominium Wives - секс!
твої відео я чекаю найбільше
Я ВІД АДМІРАЛА, відео топ
Вчасно зайшов глянути що є нового на ютубі, непоганий контент 😊
Finally!
Не те щоб я втомився дивитися твої відео вже по третьому колу, але... 😁😁😁
😂
Дуже приємно чути, що мої відео взагалі можливо дивитися по третьому колу) Дякую!
@@teoriaihor Кожного разу дізнаюся щось нове😄
До речі, зараз слухаю твій словотік(так, так, спеціально для тебе написав це слово😅) з Ігровою Базою - дуже якісний та цікавий випуск)
@@M.I.Y. У мене ще, якщо не бачив, із Треш Адептусом коллаба була про Future Cop L.A.P.D. І я записав свій голос для ще однієї, проте не скажу з ким😏
@@teoriaihorхтось по шостому вже. Так, це був я, питання?
@@TrashAdeptus 🤯
Дякую за відео!
Які ж цікаві і не заїжджені теми ти освітлюєш в своїх роликах. Hidden gem українського ютубу.
ура, чудовий відосик
Дякую за нове відео, лайк і коментар в підтримку каналу!
4:42 Категорія Книги Ісу, невже ти грав в Нептунії? 👀
Ахах, ні, це відсилання на серію, яка буквально зветься Ys) Її я потроху на каналі оглядаю, вже три відео є - всі в циклі про Nihon Falcom.
Вже нове відео готове, я тільки до цього дістався)
Попри те, що воно відносно коротке, інформації тут багато - аж розгубився, до якої саме тези писати коментар) тож просто наведу кумедну (можливо) аналогію - сучасні дискусії щодо стилів ігор, коли іноді аж з піною з рота доводять, що "це jrpg, а оце вже ні" нагадують срачі з 2007, коли неформали ледь не билися за те, до якого жанру металу віднести той чи інший гурт😂
Та й взагалі, люди чомусь люблять чітку класифікацію там, де її не може бути)
Усе вірно) Можна спостерігати як ігри з різних куточків світу надихалися одні одними, але провести чітку межу між однією та іншою групою ігор складно й не завжди сенсово.
Проте якесь приблизне уявлення про те що таке JRPG й як їх відрізнити від не-JRPG в людей, які цікавляться цією темою й не вважають, що цього терміну варто позбутися, все ж має бути🤷♀
В тому-то мене ця тема з визначенням JRPG так і зацікавила, що вестерни самі придумали термін (який японцям здається дивним, якщо не образливим), але самі ж навіть приблизно не можуть дати його визначення - в усіх воно кардинально різне, й в усіх дуже стереотипічне й неточне)
27:44 Ось ти і сформулював значення терміну JRPG😅 Яку премію дають за подібні штуки?))
Премію в 1000 переглядів на Ютубі😂😂
Тепер Ігор Теорія добрався до самої недооціненої кастли яка гралась як соул зе лайк, і це ідеальний час випустити відео на Хеллоуїн
Ух, прям на свято не обіцяю, бо в мене зараз написання дипломної на горизонті, але десь між ним та моїм днем народження точно випущу)
Єгор, цейво, маєш гарну дівчину. Я її звичайно не бачив(😅) але голос дуже гарний та приємний))
Просили поширити в твіторі) Але так як я не дуже твіттер користувач тому прийшов сюди поставити лайк. Підписка вже й і так є)
Проблема "класифікації" цього жанру також в тому що навіть на заході тоді ще мало хто розумів що таке рольова гра, навіть настольщики. Бо будувати геймплейний луп можна по різному, а все що об'єднує так би мовити "рольові" ігри - прийняття гравцем власних рішень на основі геймплейної чи наративної ролі, себто "гра" (відіграш). за певного персонажа.
І японські рольові ігри тут не унікальні, бо будують свій геймплей так само без чітких рамок, тому єдина межа між західними та японськими рпг - анімешні дівочки та хлопчики на обложці, change my mind :^)
Хех, іноді й анімешність - не межа)
Але так, те що ви написали має сенс. Хоча мабуть якщо говорити про комп'ютерні рольовки, то на заході їхній образ усе ж був більш вибудуваним на той момент, коли в Японії все тільки зароджувалося. Але про якусь чітку картину мова не йде все одно.
@@teoriaihor просто анімешність теж широка (дарк соус це теж аніме, панімаіш) :]
@@square3194 Аніме - це просто анімація, в розуміння японців не обов'язково японська. І навіть у японської анімації стилістика найрізноманітніша, не тільки та що ми бачимо в типових шоненах. Тому в такому сенсі казати що JRPG = аніме - це досить таки беззмістовна теза)
@@teoriaihorтут в нас знову відкривається простір для маніпуляцій адже "я художник я так бачу" теж стосується аніме. Колесо сансари знову зробило свій оберт, і ми повертаємося до Сократа "я знаю що нічого не знаю", і вірним є лише те що ми відчуваємо серцем. А серце каже поставити лайк, і надалі дивитися high-quality контент від Теорії Ігор 😎
Взагалі, на тему поділу РПГ на "J" та "не J" не так давно добре висказався пан Йошида, назвавши його штучним й нав'язаним в середині нульових ігровій спільноті західними журналістами для реклами "більш просунутих" західних рольовок.
Японські розробники нагадують мене в 11 років, що думав, що рпг йе вид в ізометрії, як діабло чи лінейдж 2. Я не винен, що в ту пору повиходили всі класичні ізометричні рпг
Хахах, на диво влучна аналогія😂
Це мені що, доведеться на Патреон підписатися, що вимагати історію настільних рольових ігор??? (І їх вплив на відеоігри)
Краще на Buy Me a Coffee😁
Але взагалі я не певен що я настільки ж компетентний говорити про настолки, наскільки й про відеоігри.
Як на мене то вже пора розробити систему тегів для ігор, в які б можна було додати більше конкретики і схожі по типу проєкти. Одним словом називати гру не актуально ще з часів джава ігор
Цікаво буде послухати. Тільки таймкоди якісь дивні, підозріло виглядають. Ми хіба половину з цього не чули в минулих роликах?
Хіхіх, подивитеся - дізнаєтеся😏
йооо а можна назву бенгера на цьому таймкоді? (28:47)
Це PSP-версія першої Персони, тема фінального боса - Pandora:
th-cam.com/video/c_Kyku9ubKY/w-d-xo.html
@@teoriaihor дякую-дякую!
Дякую вам за контент. В мене питання нажаль не по темі, а саме: Як можливо грати онлайн в файтинг як ( Samurai showdown) можливо ж якісь програми чи треба особисто шукати гравців?
Залежить від того де ви гратимете. Ті версії, що в Стімі продаються (нова гра 2019-го року, V Special окремо й NeoGeo Collection) усі мають вбудований матчмейкинг.
Але також в усі старі частини можна пограти через Fightcade: там замість матчмейкингу система загального лоббі, в якому гравців можна напряму викликати на дуель.
Так як Samurai Shodown - один з менш популярних файтингів, можна також шукати собі суперників у Discord-спільнотах, яких багато. Ви просто домовляєтеся з людиною про гру в певний час і йдете в приватне лоббі. Це хороший спосіб навчитися грати в цікаву вам гру, бо можна як почати її освоювати разом із іншим новачком, так і попросити досвідченого гравця вас навчити.
P.S. Дякую за донат❤️
Я зараз задам питаня яке взагалі не зв'язане з темою відео. Як ти відношися до rpg ігор про Маріо (серії ігор Mario and Luigi і Paper Mario)??
Не грав, тому поки що думки про них не маю. Чув багато хорошого однак про Super Mario RPG, яка скоро рімейк отримає, ну й про першу частину чи то Mario & Luigi, чи то Paper Mario. Треба буде якось пограти.
Для мене jrpg це більше про відчуття. Не важливо які механіки або вид камери, це одразу відчувається. Люблю аніме, але більшість старих японські ігор я не вивожу, як і деякі нові типу Nier.
Напишути кументар, це я можу, так шо тримай жабу
А, що якщо наступною не буде касьла? Чому тепер можна вірити)
Комент залишив аби був)
😁
Кажу Касла, а випускаю про Дарк Соулз)
@@teoriaihor Звичайно) А може взагалі бути шок контент бо випустиш відео про серію Х
(Космічні симулятори) І всі такі, а що це таке?
До речі, я лише тепер усвідомив, що RPG елементи кочують від одного жанра до іншого, але чогось лише у стратегіях слабо поєднюється як для мене. Можу лише згадати Warcraft 3 з його героями й частково Supreme Commander, через прокачування Бронованої Машини Командира(БМК або БОК, якщо Unit перекласти як Одиниця).
Та я б не сказав що в стратегіях вони слабко поєднуються, особливо якщо брати до уваги ті, що не в реальному часі.
RPG елементи у стратегіях досить широко представлені. Чого тільки вартують серії Heroes of M&M, Kings Bounty, Total War (персонажі з параметрами та навичками), X-com
@@teoriaihor Твоя правда, я щось про це забув. Якось треба зіграти у інші ігри. Треба якось зав'язувати з цим Стратегія = RTS.
@@Karatel_Karas Блін, дякую. Виходить, що я дурник у якомусь сенсі й ще раз дякую, що згадав про серію M&M, бо я забув, що колись грав у декотрі частини й давно то було та згадав, що про серію Jagged Alliance, але яку я грав, то уже питання до моєї пам'яті(Деменція в 20 років лол), все ж то сучасний представник. До речі, King's Bounty російська гра якщо-то.
Таки згадав завдяки інтернету й так ось... Jagged Alliance: Back in Action.
@@MenthaBara Kings Bounty - Американська гра, що породила Heroes of M&M
До речі, Візардрі некопана тема, не тільки на нашому ютубі, але і на західному. Just saying
Абсолютна правда. Проте я тільки почав знайомитися з цією франшизою, тому багато про неї не можу розповісти.
Більше ніж твої відео, я чекаю тільки перемоги.
В чому різниця між тактичною та стратегічною грою?
Хотілося б, звісно, відос про стратегії, але канал тут про аркади, тож не наглітиму
@@Propowidnyk ну я б не сказав що канал тільки про аркади, канал про ігри загалом😅
А що ж до різниці між стратегічною й тактичною грою - вона, власне, полягає в різниці між стратегією й тактикою. Пояснити це непросто, але якщо спростити моє розуміння цих понять, то стратегія - це макрогра, тактика - це мікрогра. Стратегія - це все те, що йде в підготовці до бою, все налагодження логістики, використання ресурсів, вибудова плану того що потрібно захопити, а тактика - це саме ведення бою, кожного з боїв.
На відеоігровій площині це значить те, що тактики зазвичай фокусуються на боях і не мають якоїсь великої фази підготовки до них, а стратегії фокусуються на підготовці до боїв, проте частіше за все так само мають і тактичний елемент, бої (бо без них нікуди).
@@teoriaihor дякую❤️
Стоп... Тільки зараз зрозумів, що у відео не було традиційного "Привіітики"😳🤯
Ага, в мене в кількох відосах воно скіпається)
@@teoriaihor 🤯
Звучить як привід, щоб їх знову передивитися😄
Якшо б ти порівнював би японські їгри з япоськими тачками, яка була б Скайлайном, а яка Ланцером Ево? Ну бо Маріо це явно Супра.
Ну Сонік - це явно Mazda RX-7, а Маріо - це скоріше Цивік. Що ж до Скайлайну, ним би був Мега Мен, Лансером були б Каслванії, а Супрою - Контра. А Ghosts & Goblins був би якоюсь Тойотою Труено.
@@teoriaihor Ну може й мазда, таке шось під італійське закос. А от золоті диски, повний привід, утилітарний дизайн, так Сонік мабудь - Імпреза.
@@teoriaihor я це читаю... І не розумію, чому в мене в хаті з'явилася Сатана, і сонік.еґзе
Дивлюся я на прев'ю відео і думаю до чого тут Джордж Клуні а потім придивляюся: а хто це ще в біса за чувак ∠( ᐛ 」∠)_
Тобто я один такий, що JRPG називаю RPG й усе?
Так😅
Єдина розумна людина на всій західній півкулі))
@@teoriaihor xd
@@СергійЦвик-ц4ж Іііі? Це звісно логічно, але когнітивно є помилкою (на мою думку), бо вибачте ІСНУЄ такий термін як СХІДНА АЗІЯ, які здебільшого мають забагато відмінностей з Заходом, особливо в культурі.
І взагалі про яких саксів ми говоримо? Ті, що давним-давно існували? Ті, що в Америці? Чи ті, що в Британії?
Твої відео не достатньо оцінені людьми. Треба купити для тебе рекламу в якогось великого каналу.
Більшість українськомовних каналів, на жаль, принципово, навіть за великі гроші не піарять інших блогерів, якщо це робиться не "по знайомству". Особливо це стосується відеоігрових блогерів.
@@teoriaihor звучить як не дуже здорове ком'юніті
@@M.I.Y. Ну, це мейнстримні популярні блогери, вони всюди такі) Дрібніші блогери українські значно більш лампові в особистому спілкуванні.
Жесть, ну автор і душніла
🚿🏞️
слей
чувак, купи мікрофон
Купив, активно ним користуюся)
сонік мені все ще не подобається
Нууу... Ок? Смаки є смаки