Szia! A korábbi filmjeinkben mindig részletesen beszélünk a különböző csalik vezetési technikáiról, de természetesen szentelünk majd egy külön videót is ezeknek! :)
A neten hatalmas kinálat van belőle csak szét kell kicsit nézni . Amugy az itt bemutatottak csak néhány tipusát képezik , a repertoár ettől sokkal bővebb . Nemcsak gumi de teljesen más tipusú és anyagú csalik is ide értendők pl. egyes wobblerek is használhatót ezzel a módszerrel . De még a tengeri sorhorgos előke is a drop- shot kategória része . Sőt az élőcsalis verzió is használatos pl. kis süllyesztőólommal , kicsi horoggal csontival pontyozás ! Szóval csak fantázia kérdése hogy mit teszel fel és hogyan . A dolog lényege a viszonylag hosszabb ideig történő egyhelyben tartása a csalinak egy általad meghatározott mozgástartományban ,mind magassági mind vizszintes értelemben . A csali nagyobb távolságra való eljuttatása és ott tartása nagy előnye a vontatott jiges vagy csebus módszerrel szemben . Viszont a lassúbb , szakaszos bevontatásra ugyanugy alkalmas. Ezért akár ugyanazon csalik is jól használhatóak vele mint a jig vagy csebu esetén . Ekkor viszont a csalihoz sulyozás nélküli horgokat kell használni . Ilyeneket is lehet külön erre a célra vásárolni , illetve az offset horgok is jók erre . Jó pecát !
Tökéletes, kiválóan érthető, jól láthatóak a részletek a közeli felvételen.
Gratulálok!
Köszönjük szépen Richárd!😎
Esetleg vezetés teknikákat is bemutatnátok?
Szia! A korábbi filmjeinkben mindig részletesen beszélünk a különböző csalik vezetési technikáiról, de természetesen szentelünk majd egy külön videót is ezeknek! :)
A dropshot-hoz milyen méretű fluorocarbon zsinórokat szoktak használni? Gondolom a gumihal, a csali méretétől is függ.
Ez a Zander pro mekkora méretű? Illetve mekkora méretű horgot teszel bele?
Szia! A 10-12cm-es Zander Pro-ba 3/0 - 4/0 körüli a jó méret, mindig úgy szoktam, hogy a FOX feliratnál az X-nél jöjjön ki😉
a dropshot csaliról egy linket kaphatnék hol tudom megvásárolni?
Szia! Sajnos most hirtelen én sem tudom, esetleg a WalterLandban érdemes lehet körülnézni illetve Debrecenben talán a Hobby boltban lehet.
A neten hatalmas kinálat van belőle csak szét kell kicsit nézni . Amugy az itt bemutatottak csak néhány tipusát képezik , a repertoár ettől sokkal bővebb . Nemcsak gumi de teljesen más tipusú és anyagú csalik is ide értendők pl. egyes wobblerek is használhatót ezzel a módszerrel . De még a tengeri sorhorgos előke is a drop- shot kategória része . Sőt az élőcsalis verzió is használatos pl. kis süllyesztőólommal , kicsi horoggal csontival pontyozás ! Szóval csak fantázia kérdése hogy mit teszel fel és hogyan .
A dolog lényege a viszonylag hosszabb ideig történő egyhelyben tartása a csalinak egy általad meghatározott mozgástartományban ,mind magassági mind vizszintes értelemben . A csali nagyobb távolságra való eljuttatása és ott tartása nagy előnye a vontatott jiges vagy csebus módszerrel szemben .
Viszont a lassúbb , szakaszos bevontatásra ugyanugy alkalmas. Ezért akár ugyanazon csalik is jól használhatóak vele mint a jig vagy csebu esetén . Ekkor viszont a csalihoz sulyozás nélküli horgokat kell használni . Ilyeneket is lehet külön erre a célra vásárolni , illetve az offset horgok is jók erre .
Jó pecát !