Новий рік в Україні. Історія свята. Традиції святкування.

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 24 ส.ค. 2024
  • Усі народи по всіх континентах щорічно відзначають одне з найзахопливіших свят - Новий рік. Що цікаво, свято спільне для цілого світу, однак традиції та святкування - дуже відрізняються.
    Разом з усім світом Новий рік святкують і українці. Як не дивно, у нас також безліч власних традицій і уявлень, які не можна знайти в жодній іншій країні.
    Історія свята
    Українці святкували Новий рік першого січня не завжди. У різні часові проміжки відзначали Новий рік у березні і навіть вересні. З самого початку святкування Нового року українці робили це навесні. Цей звичай був пов'язаний з тим, що природа наново відроджується навесні і починається новий сільськогосподарський сезон. А в XV столітті Православна церква прийняла греко-візантійський обряд, тоді початок року наступав першого вересня. У цей же час та частина України, яка перебувала у складі Великого князівства Литовського, відзначала Новий рік першого січня, за католицьким звичаєм.
    Весь християнський світ став зустрічати Новий рік першого січня після того, як було введено григоріанське літочислення. Цар Петро І ввів своїм указом святкування Нового року першого січня на території сучасної України 1700 році. Також цар ввів такі традиції як прикрашання новорічної ялинки, гучні святкування і маскаради.
    Традиції святкування
    Багато наших предків вірили, що в новорічну ніч Бог чує всі прохання. 31 грудня накривали пишний сімейний стіл, тому вечір цього дня називався щедрим. Також в новорічну ніч проводили різні обряди, спрямовані на захист домашньої худоби і хороший урожай. Такі обряди обов'язково проводив господар будинку, який звертався до дерев і тварин із закликами до родючості.
    Предки вірили у силу першого дня, тому обряди важливо було провести саме з початком року.
    Наші предки також мали традицію проводів старого року та зустрічі нового.
    "Певною мірою це нагадувало Діда Мороза, оскільки двоє людей переодягалися - один в старого діда, а інший - в молодого рум'янощокого парубка.
    Спочатку запрошували в хату, танцювали і гралися зі старим, а потім його виганяли і заводили новий рік.
    Раніше на Новий рік в дім також приходили щедрівники, зараз ми чекаємо їх на Старий Новий рік.
    Загалом на Новий рік було дуже важливим, хто першим зайде в хату.
    В давнину наші предки не виокремлювали святкування Нового року від різдвяних свят.
    Зустріч року припадає на середину святкового періоду, між Різдвом та Водохрещем.
    Новорічні традиції, раніше проводили саме в ніч з 13 на 14 січня.
    А знайомі нам ялинка, шампанське та салат "Олів'є" додалися уже в часи СРСР - в народній культурі таких аналогів не було.

ความคิดเห็น • 3

  • @user-wu8gn7sk4j
    @user-wu8gn7sk4j 8 หลายเดือนก่อน +1

    Крутое видео

    • @Lew_yashin.
      @Lew_yashin. 8 หลายเดือนก่อน

      Кто ти

  • @user-we3dr4zo8y
    @user-we3dr4zo8y 8 หลายเดือนก่อน +2

    🐾🧛‍♀🙀🩸Я хочу стати вамбирам ти молодець.