Вроцлав з висоти 60 метрів. Собор святого Івана Хрестителя у Вроцлаві Польща.

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 6 ม.ค. 2024
  • #KatedraśwJanaChrzciciela #wrocław
    Фактична історія Архикатедри св. Іоанна Хрестителя починається в 1000 році, коли на Гнєзненському конгресі, що відбувався в той час, було прийнято рішення заснувати Вроцлавське єпископство.
    Собор св Іоанна Хрестителя у Вроцлаві є найстарішим готичним собором, побудованим у Польщі. У величезній будівлі зберігається багато цінних пам'яток сакрального мистецтва.
    Cобор має довжину 98 метрів і ширину 44,5 метра.
    Орган має 151 голос.
    14 серпня 1991 року на обох вежах собору повернули втрачені під час Дугої світової війни шоломи, загальна висота веж 97метрів. Висота одного шолома становить близько 37 м і важить 17 тонн.
    Оглядова вежа розташована на висоті приблизно 60 м .Оглядовий майданчик є однією з найважливіших визначних пам'яток Тумського острова, звідки відкривається чудова панорама на 360 градусів, зокрема: на будівлях архідієцезії, єпископських садів, бульварів Одри, Ринкового комплексу, мостів Грюнвальдського та Покою, Ботанічного саду та Скай-Тауера . Тераса огороджена високою сіткою, тож за безпеку своїх дітей можна не турбуватися.
    Собор св. Святий Іоанна Хрестителя стоїть у центрі Тумського острова, який є найстарішою частиною Вроцлава і повен легенд.
    На південній вежі туристи можуть побачити голову, яка стирчить зі стіни. Кричуще обличчя належало бідному молодому чоловікові, який закохався в доньку банкіра. Батько пообіцяв йому руку дочки, коли хлопець розбагатіє. Через кілька років юнак повернувся до міста багатим. Однак гроші надійшли від пограбування і банкіру знову довелося відмовити. Розгніваний хлопець підпалив дім багача і, бажаючи помилуватися його помстою, піднявся на вежу собору і визирнув у вікно. Стіни церкви покарали його за злочестивість і навіки ув'язнили.
    Траурні духи.
    Старші мешканці стверджують, що у Вроцлавському соборі трапляються дива. Одна з них - примарна похоронна процесія, яка перетинає головний неф 22 січня (у день святого Вінсента Сарагоського, покровителя капітулу). Ті, хто бачив це явище, кажуть, що в порожній церкві чути хоровий спів, шепітні молитви та дзвін дзвонів.
    Щороку з'являється похоронна процесія привидів. Мабуть, вперше його побачили в день смерті Генрі і Мері - двох нещасних закоханих, які знайшли один одного через багато років, але більше не могли бути разом. Чоловік щойно склав священичі обітниці і довірив своє життя Богові. Однак кохання Генріха до Мері не давало йому спокою. Він вирішив викрасти її, відвезти вночі до Вроцлава і сховати в ризниці, де жив. Вранці він мав просити заступництва у свого дядька, каноніка собору. План Генрі провалився. Як тільки молоді люди переступили поріг церкви, вони побачили примарну похоронну процесію, яка молилася за душу померлого Генріха. Чоловік був настільки наляканий побаченим видінням, що помер біля ніг своєї коханої. Марія, не маючи змоги дивитися, як гине її коханий, померла від розпач
    Курфюрстську каплицю охороняє скульптура Діви Марії з немовлям. Легенда, пов'язана з нею, походить з часів Другої світової війни, коли церква була німецьким складом боєприпасів. Про це дізналися росіяни і напали на храм. Під час бомбардування собору Мадонна впала з постаменту. Потім раптом вогонь, що поглинав будівлю, зупинився перед нею і згас. Від пожежі вціліли три каплиці: св. Марії, св. Єлизавети та Електорської.
    З боків від входу до собору є дві пошкоджені скульптури. Ви все ще можете впізнати подряпини лева та орла в потертому камені. Жителі Вроцлава вважають, що ці фігури приносять любов самотнім людям. Жінці досить погладити лева, а чоловікові - орла. Судячи зі стану скульптур, багато неодружених чоловіків і жінок вірили в обіцяне їм щастя.
    #wrocław #kościoł #JanaChrzciciela #Katedra #Punktwidokowy #вроцлав #poland #polska #polandtravel #польща #travel #подорожі #travelvlog #traveling

ความคิดเห็น •