Abszolút értékelem és támogatom a szemléletformálást, nagyon jó a téma, de annyit hadd tegyek hozzá, hogy leaf protectet (1 perces napközbeni hűsítő permetezést) 35 fok felett szoktak használni a leglelkesebbek is. Ami amúgy nem csak a gyepnek, hanem a többi növénynek, és a talajnak is nagyon jó, ha van rá lehetősége az embernek. A rigóink is értékelték, mert ilyen melegben hiába teszek ki nekik vizet, elpárolog pár óra alatt. Nyáron a gyep elveszti a gyökértömegének egy részét, ezzel nincs semmi baj, természetes. Majd ősszel visszanő, pont erre van a regenerációs időszak. "A fűalkotók 5-6 év után elpusztulnak felülvetés nélkül." Nem mindegyik. Nagyon sok tarackoló fajta van, ami felülvetés nélkül regenerálja önmagát gyökérről. Csak azért írom, hogy a kis maréknyi gyepfelületet, amit nem tudunk elengedni, azt lehet egy fokkal fenntarthatóbban is kezelni. Nem muszáj halálra babusgatni, hogy vízben álljon nyáron, mint a rizs. Tavasszal nem szabad túllocsolni, hogy mélyre lemenjen a gyökere, és akkor a nyarat is jobban átvészeli anélkül, hogy a fél Dunát rálocsolnánk. Mondom ezt úgy, hogy nekem is sport füvem van, nem mediterrán, bírja az is a hőséget, csak tudatosan kell öntözni egész évben. :)
Abszolút értékelem és támogatom a szemléletformálást, nagyon jó a téma, de annyit hadd tegyek hozzá, hogy leaf protectet (1 perces napközbeni hűsítő permetezést) 35 fok felett szoktak használni a leglelkesebbek is. Ami amúgy nem csak a gyepnek, hanem a többi növénynek, és a talajnak is nagyon jó, ha van rá lehetősége az embernek. A rigóink is értékelték, mert ilyen melegben hiába teszek ki nekik vizet, elpárolog pár óra alatt. Nyáron a gyep elveszti a gyökértömegének egy részét, ezzel nincs semmi baj, természetes. Majd ősszel visszanő, pont erre van a regenerációs időszak.
"A fűalkotók 5-6 év után elpusztulnak felülvetés nélkül." Nem mindegyik. Nagyon sok tarackoló fajta van, ami felülvetés nélkül regenerálja önmagát gyökérről.
Csak azért írom, hogy a kis maréknyi gyepfelületet, amit nem tudunk elengedni, azt lehet egy fokkal fenntarthatóbban is kezelni. Nem muszáj halálra babusgatni, hogy vízben álljon nyáron, mint a rizs. Tavasszal nem szabad túllocsolni, hogy mélyre lemenjen a gyökere, és akkor a nyarat is jobban átvészeli anélkül, hogy a fél Dunát rálocsolnánk. Mondom ezt úgy, hogy nekem is sport füvem van, nem mediterrán, bírja az is a hőséget, csak tudatosan kell öntözni egész évben. :)
Én meg abszolút egyetértek, én sem szeretem agyonöntözni a gyepet. Hacsak nincs brutális kánikula, nálam csak 2-3 naponta megy a locsoló.
Ganyé kő neki!
Ja meg péti npk
🫡🤌👍😀😀