informacje o dotacji do 250 000 zł. Termin przyjmowania wniosków do końca listopada 👉 th-cam.com/video/T3nLF_B2BBo/w-d-xo.html Dziękujemy Jockerfarm-owi za zgodę na wykorzystanie jego ciągnika URSUS C-360 TURBO do sprawdzenia jaki rezultat w udźwigu podnośnika można uzyskać po wymianie pompy. A druga sprawa, to porównanie jakie są rzeczywiste parametry podnośnika ARBOSA 3055 o mocy 50 KM, na tle Ursusa C-360 który fabrycznie ma udźwig 1200 kg. Byliśmy zaskoczeni wynikiem - ARBOS podniósł więcej niż sam waży 👍 👍 😀. Dziękujemy również Leszkowi że udostępnił swój ciągnik do tego badania.
@@exclusive__DZ to jest efekt dopuszczania do koryta nieróbów i biedaków. W żadnym szanującym się państwie nie ma tak, że byle bidul bez kwalifikacji, szkoły i majątku mógł objąć jakieś ważne stanowisko w państwie. Nie mówiąc, że politycy na zachodzie muszą zapracować sobie na zaufanie i być popularnym, a nia jakaś postać z d...py wzięta...
@@mateuszmateusz147 normy spalin nie tak całkowicie są przez UE narzucone. W dużym stopniu normę spalin narzuca konkurencja między producentami samochodów i firm konstrukcyjnych silniki spalinowe. Każdy chce być lepszy od drugiego. Na targach pokazują co ich biura konstrukcyjne potrafią aby obniżyć spalanie i jak wcześnie posiadają rozwiązania obniżające normy spalin. Więc urzędnicy UE i innych krajów, widzą takie rozwiązania decydują dużo wcześniej na wprowadzenie ostrzejszych norm.. Takie wypowiedzi firm motoryzacyjnych jak np. "My już mamy silnik spełniający najnowsze normy a nawet lepsze, a wy nie" prowadzą do tak ostrych norm. Nie które firmy wydają miliony aby dogonić tych co już są dalej, a inni chcą oszczędzać i manipulują ( znamy firmy co mają nie od dziś problemy z normami spalin). Pozdrawiam
Rolnicy i tak Pewnie powiedzieli by że ,, nasze stare ursusy przeżyją te nowe " I dalej będą się męczyć w powolnych i mało komfortowych 30-kach i 60-kach
Wydatek pompy nie ma nic wspólnego z możliwością podniesienia albo nie, ciśnienie w układzie za to odpowiada. Od wydatku zależeć może szybkość podnoszenia. Po co mącić ludziom w głowach?
Witam, tylko zapomniano dodać że to jest obciążenie statyczne a nie dynamiczne i czy na zimnym czy ciepłym oleju, jaki to Arbos gladiator najpierw niech potyra kilkadziesiąt lat w polu a później laury zbiera. Owszem trzeba iść z duchem czasu ale bez przesady Panowie.
tylko że na udźwig tuz niema wpływu wydatek l/min pompy lecz jej maksymalne nominalne ciśnienie robocze, oraz to na jakie ciśnienie jest ustawiony zawór przeciążeniowy przy pompie i cylindrze podnośnika, ciągnik może mieć pompe 20l/min i powzmacniane zawory to udźwignie więcej niż z pompą 40l/min i standardowymi zaworami
Dobry film, jednak mimo pełnego profesjonalizmu poco popełniać gimnazjalne błędy. Wydajność pompy nie wpływa na udźwig a ciśnienie jakie mamy ustawione w układzie determinowane przez zawór pompy i zawór na siłowniku. Czy aby przypadkiem punkt mocowania wieszaków do belek jest taki sam?
To samo zauważyłem. Osobiście nie wydaje mi sie że Arbos podniósł ten obciążnik jakoś lepiej? lżej? Po prostu podniósł a tył obciążnika był badziej zadarty w góre bo tak ustawili łącznik centralny - zarówno po stronie ciągnika jak i obciążnika jest inaczej niż w żółtym. Jedynie ten oryginalny to widać że ma ciężej. Druga kwestia - obroty silnika. Jakby wszystkie chodziły na wolnych obrotach (albo ustawić w każdym te same np 1000) to jeszcze lepiej by to było pokazane. Tutaj w sumie nie wiadomo a różnica jest spora czy mu dasz 1200 czy 2000. Fajne porównanie tylko brakuje mi tej kropki nad i bo tak na prawde wcale tej przewagi Arbosa nie pokazali ;/ Myślę że nie było to celowe naciąganie bo przecież to widać nie? Nie zwrócili uwagi na to czy jak? Tak czy inaczej chyba większość wie o co chodzi.
widać od razu skrócenie ramienia siły w Arbosie - tak więc kto silniejszy to tu nie ustaliśmy ;-) Po drugie: na 60tce też miałem z przodu jakieś 200kg dodatkowe balastu przy pracy z dużą, tylną łyżką, aby mieć "jakiś" kontakt przednich kół z podłożem. Wydaje mi się, iż netto na ramionach nie mniej niż miał Arbos :-)
Ursusy c 360 są to dobre maszyny w teście pokazana była standardowa c360 i po tuningu ma większą moc . A arbos dał też radę mały zgrabny traktor dał radę podnieść na tylnym zawieszeniu 2 tony 600 kilo z chaczykiem.Przednie obciążenie daje bardzo dużo bo dociąża przód i nie staje dęba . Ciekawy był by test nowego arbosa z nową sześćdziesiątka podejrzewam że oba ciągniki wypadły by podobnie.
Te Ursusy wypadły lepiej niż to wynika z oficjalnych parametrów fabrycznych - ale że ARBOS podniósł więcej niż te Ursusy to rolnicy mają wyraźnie pokazane czy ten ARBOS może może zastąpić starą sześćdziesiątkę
Raz z kolegami ja 3p jeden c355 i drugi moją 60 podnosiliśmy na belkach się w ten sposób że podjeżdżaliśmy podnośnikiem pod przód ciągnika za nami i powoli się podnosiło
Naiązujac do wypowiedzi chciałbym sprostować iż maksymalny udźwig nie zależy od wydajności pompy. To maksymalne ciśnienie w układnie hydraulicznym jest wyznacznikiem tego ile będzie w stanie podnieść cylinder. Fabrycznie w C360 podnośnik wyposażony był w pompą o wydajności 20 l/min i zawór maksymalny ustawiony na ciśnienie 12 MPa. Dziś nikt już takich zaworów nie produkuje a zwiększane ciśnienie i zwiększana wydajność powoduje znacznie skrócenie żywotności elementów napędu pompy.
Z odcinka na pewno można wynieść przydatną dawkę wiedzy - ogólnie test bardzo w porządku :) Dodam że zauważyłem (tak mi się wydaje), że w przypadku C-360 od Jockerfarm, ilość koni mechanicznych przed dodaniem turbo podana jest bez uwzględnienia strat na WOM, a moc końcowa jest podana już z uwzględnieniem strat. Dla tych którzy nie oglądali tamtego odcinka, wprowadza to w błąd, bo robi różnicę można powiedzieć, mocy 2 razy większej, a jest to trochę nierealne :)
Przed rozpoczęciem testu mogliście pokazać manometrem w ursusach, jakie mają ciśnienie w hydraulice. Poza tym dziwne że ta czerwona ma plecak od zetora, a dźwiga gorzej od tej żółtej. Albo ma mniejsze ciśnienie w hydraulice, albo pompa już skończona.
Taka uwaga, wydatek pompy w tym samym układzie, czyli ten sam rozdzielacz, zawór, i średnica tłoka ma się nijak do siły podnoszenia, co najwyżej może mieć wpływ na szybkość podnoszenia, ale nie zmieni to udźwigu, chcąc zwiększyć siłę podnośnika to albo podnieść ciśnienie (nawet to pompa o wydatku 20 l. podniesie więcej, jak się zwiększy ciśnienie w układzie - czyli zmieniając ciśnienie w układzie), albo zwiększyć średnice cylindra. Zwiększenie wydatku ma wpływ na prędkość podnoszenia, ale nie na siłę, na siłę to ciśnienie w układzie i basta. I jeszcze jedno, żeby było sprawiedliwie powinno się taki test wykonać na rozgrzanym oleju.
Witam. Panu, z innego kanału, który wywołał ten temat chodziło o to, że przy jeździe po dołach z przeciążonym podnośnikiem, łatwo o wyrwanie lub urwanie śrub mocujących pokrywę podnośnika. Wówczas fotel wciska operatora w tylną szybę.
To prawda że arbos jes lepszy, tylko ciekawe czy też będzie działał za 40 lat? Po drugie koszty utrzymania 60 są owiele mniejsze od Arbosa i każdy rolnik może sam naprawić, i jest bardzo dobrym rozwiązaniem do lekkich prac. W nowych ciągnikach padną wtryski to : wie Pan wtryski i pompę mamy w promocji i za 12 tys możemy wymienić. 😀
Super ten Arbos.Może nie wyglada ale napewno robote robi i komfort lepszy.Fabryczny 4x4.Super fikmik.Wiecej takich testow.Porównanie nowych z tamta epoka😁
W pierwszej trzeba bylo wyregulować wieszaki aby równo podnosił do góry. Ciekawi mnie jak te szybo drzwi w Arbosie czy tak samo pękają jak w zatorach i New holandach
Test z prawdziwego zdarzenia ! Świetny pomysł połączony z ciekawym wykonaniem - szczególnie z dołożeniem ostatniego ,,obciążnika” 😃😎Mały Arbos ale wariat !!! Widać na filmie co naprawdę potrafi ! 💪💪👍
No nie do końca przepływ pompy ma wpływ na udźwig podnośnika raczej na szybkość podnoszenia. O udźwigu decyduje nastawa na zaworze ciśnieniowym (bezpieczeństwa) i maksymalne ciśnienie jakie może wytworzyć pompa.
Witam. Tak. Ciekawe porównanie. Oczywiście jeżeli maszyna jest długa to udźwig spada parokrotnie.. ale test pokazał że dane fabryczne się zgadzają chyba nawet są trochę zaniżone. Pozdrawiam.😊
W Arbosie wydajność pompy 45 litrów i cały układ dostosowany do tego przepływu (rozdzielacz, przewody i siłownik) a 60 Jockera ma tylko mocniejszą pompę a reszta dławi przepływ.
@@korbanekTV Spoko są te Arbosy, ale rolnicy w większości są ciemni, wybierają pis a później protestują, także ciężko jest ich przekonać do właśnie tego typu nowości.
Ja i tak wole zdławić bo raz kiedyś podnieś to ok ale niektórzy żyłują non stop bo nie umieją dopasować wielkości maszyny do ciągnika i wtedy wszystko się psuje wyrywa.
Witam wszystkich. O ile mi wiadomo, wydatek pompy oleju nie ma nic do siły udźwigu podnośnika. Wydatek wpływa na szybkość podnoszenia, za udźwig odpowiada m.in. ciśnienie maksymalne pompy. Mylę się? 😁
Na pewno trzeba uważać na ilość obciążników z przodu, żeby nie połamać tych „bestii” :) Arbos - przedni napęd, klimatyzacja. Dobrze, że jest na rynku sprzęt, którym możemy za rozsądne pieniądze zastąpić naszego poczciwego C-360 :) Ursusy bardzo fajnie zadbane 👌 Trzeba szanować takich gospodarzy i im kibicować, oby ich więcej! Widać, że to nie tylko praca ale też pasja ;)
Wszystko fajnie ale szkoda że nie dali się wykazać c360 . A tak wogule to fajnie by było jakbyście na ten sam zaczep zaczepili ścięgno bo jak się niżej zaczepi to wiadomo że wyżej podniesie.
Panie Korbanek nie wiem czy pan wie, ale powiem. Za moc udzwigu odpowiada cisnienie, czyli ejdnostkowy nacisk na cm kwadratowy tłoka. Dlatego zaklada sie pomocnicze cylidnry zeby ten jednostkowy nacisk zmniejszyc, co przy tym samym cisnieniu mamy mniejszy nacisk jednostkowy. Wydajnsoc odpowiada tylko za szybkośc podnoszenia. Jezeli bedziemy mieli 2 takie same podnosniki, z tak samo wyregulowanymz aworem bezpeiczenstwa. To czy pompa 20l czy 40l to moc udzwigu bedzie taka sama.
Ja to jestem takiego zdania że powinni założyć firmy ursusa w polsce i je udoskonalać bo w tych ciągnikach jest naprawde poteniciał a kto by nie chciał robić w fabryce ursua ja bym bardzo chciał😎 albo żeby były dotacje na te ciągniki do odnowienia a nie tylko dotacje na wszystko nowe a te stare sprzeęty jak by się odnowiło to by jeszcze kupe lat pochodziło😀 ale z naszym rządem to raczej nie realne no chyba że jakiś bogacz by się znalazł i zaiwestował w fabrykę ursusa a raczej by przyniosło zyski i to na pewno bardzo wysokoe zyski
Witam serdecznie. Test jest bardzo ciekawy, tylko jeszcze trzeba by rozgraniczyć cóż czego się bierze. Według mnie to moc podnośnika zależy nie od wydajności pompy pod kontem przepływu a od samego cisnienia. Przepływ wpływa na szybkość jego działania. Oczywiście oba czynniki są uwarunkowane szczelnością samego układu. Pozdraeiam
A może tak arbosa porównywać ciągnikami z tej samej mocy fabrycznej np przy teście tego podnośnika za konkurenta dać Zetor 7745 z podnośnikiem na 2 siłownikach wspomagających i wety dla mnie było by to wiarygodniejsze
Nie każdy ma w domu obciążnik od dużego Fendta 👍 😀. My w firmie badamy udźwig specjalnym przyrządem, ale dla pokazania w filmie lepiej było użyć oznaczonych ciężarów aby nikt nie kwestionował wyników.
50letnia czterdziestka podniosla 800 litrów wody w zbiorniku Mauser / kosz + zbiornik + paleciak kolejne 100kg / bez przednich obciaznikow ale juz jechać sie nie da ;-) aha dodać należy jak daleko odsunięty jest ciężar od sworzni
przy takim ciężarze to jest ryzykowne w ursusach zwolnica pęknie czy obudowa mostu i pyk koło odpadnie dla tego że są dość słabe a w tym arbosie jest już to lepiej przemyślane i wiecej wytrzyma dla tego ze nie ma zwolnic przy kołach i nie osłabia to ciagnika konstrukcyjnie
No super sprawa. Podniesc podniesie. Ale ta sila, moment traktor gdzies musi odczuc. Wtedy pekaja ramiona, rama odczuwa. Lepiej nie przesilac maszyn powyzej zalecen producenta.
A mam pytanie nawet dwa, czy ten Ursus C-360 pana Leszka to nie C-355? Oś okrągła, koła osiemnasto calowe przednie, i obciążniki balonówki montowane na 3 śruby, czyli z C-355 ma dużo wspólnego.A po drugie dlaczego nie przetestowaliście maxymalnej wydajności pompy, myślę że Jockera z turbem podniosła by więcej niż 1800 ale mogę się mylić ;). Można zawsze trochę go dociążyć bo napewno by go całego podniosło. Pozdrawiam
Pan wspomina tylko o wydajności pompy lecz już o ciśnieniu jakie daje pompa nie było mowy a to odgrywa ważniejszą rolę. Także jeżeli mogę to spytam przy ilu Barach ten zawór bezpieczeństwa się otwiera?
Prowadzący faktycznie powinien powiedzieć również o ciśnieniu - ma Pan rację. Ja nie znam wszystkich parametrów Ursusa i nie odpowiem na szczegółowe pytanie. Nie ma jednak problemu ponieważ dane na ten temat można poszukać w instrukcji.
@@korbanekTV Instrukcja instrukcją, ponieważ mało prawdopodobne wydaje się żeby udżwig był 50% większy od danych z instrukcji, nie chce być czepialski ale jeżeli jest Pan ciekaw to można podpytać serwisanta aby zmierzył takowe ciśnienie? Bądź na przyszłe odcinki dodać taką ,,ciekawostke,, 😁
panie korbanek pan mówi , że w jokerowej 60 nie było takiego zakołysania ale w standardowej 60 jak byście skręcili odciągi to terz by się nic nie kołysało
informacje o dotacji do 250 000 zł. Termin przyjmowania wniosków do końca listopada 👉 th-cam.com/video/T3nLF_B2BBo/w-d-xo.html
Dziękujemy Jockerfarm-owi za zgodę na wykorzystanie jego ciągnika URSUS C-360 TURBO do sprawdzenia jaki rezultat w udźwigu podnośnika można uzyskać po wymianie pompy.
A druga sprawa, to porównanie jakie są rzeczywiste parametry podnośnika ARBOSA 3055 o mocy 50 KM, na tle Ursusa C-360 który fabrycznie ma udźwig 1200 kg. Byliśmy zaskoczeni wynikiem - ARBOS podniósł więcej niż sam waży 👍 👍 😀. Dziękujemy również Leszkowi że udostępnił swój ciągnik do tego badania.
Wieszak z lewej strony jest bardziej wykręcony w czerwonej siuntce. Specjaliści zwas jak z koziej.... Mateo ursus nie wyjedzie od was
A to nie jest czasem że 1200 przy wolnych obrotach? bo tu było przecież słychać że operator dodał gazu
Moim zdaniem powinien być rządowy program wsparcia rolnictwa 60-tka PLUS na wspieranie modernizacji popularnego ciągnika 😀😀😀
Byłoby zacnie jakby nie rozkradli Ursusa tylko o tą firmę zadbali... Wstyd zeby firma z taką historią padła
@@exclusive__DZ to jest efekt dopuszczania do koryta nieróbów i biedaków. W żadnym szanującym się państwie nie ma tak, że byle bidul bez kwalifikacji, szkoły i majątku mógł objąć jakieś ważne stanowisko w państwie. Nie mówiąc, że politycy na zachodzie muszą zapracować sobie na zaufanie i być popularnym, a nia jakaś postać z d...py wzięta...
@@mateuszmateusz147 koledze Z D chodziło raczej o to że nowe ursusy to jakieś chinole z naklejką Ursus
@@mateuszmateusz147 normy spalin nie tak całkowicie są przez UE narzucone. W dużym stopniu normę spalin narzuca konkurencja między producentami samochodów i firm konstrukcyjnych silniki spalinowe. Każdy chce być lepszy od drugiego. Na targach pokazują co ich biura konstrukcyjne potrafią aby obniżyć spalanie i jak wcześnie posiadają rozwiązania obniżające normy spalin. Więc urzędnicy UE i innych krajów, widzą takie rozwiązania decydują dużo wcześniej na wprowadzenie ostrzejszych norm.. Takie wypowiedzi firm motoryzacyjnych jak np. "My już mamy silnik spełniający najnowsze normy a nawet lepsze, a wy nie" prowadzą do tak ostrych norm. Nie które firmy wydają miliony aby dogonić tych co już są dalej, a inni chcą oszczędzać i manipulują ( znamy firmy co mają nie od dziś problemy z normami spalin). Pozdrawiam
Rolnicy i tak Pewnie powiedzieli by że ,, nasze stare ursusy przeżyją te nowe "
I dalej będą się męczyć w powolnych i mało komfortowych 30-kach i 60-kach
Witam
Przedni Tuz z obciążnikami - warto przemyśleć taką opcję przy zakupie . Film zaskoczył Mnie bardzo pozytywnie . Gratuluję pomysłu na odcinek .
Wydatek pompy nie ma nic wspólnego z możliwością podniesienia albo nie, ciśnienie w układzie za to odpowiada. Od wydatku zależeć może szybkość podnoszenia. Po co mącić ludziom w głowach?
Super porównanie i szacun dla pokazania realnych wydajności podnośników
Dziękuję za opinię. Tu faktycznie nie da się interpretować wyników - bo tu widać jak na dłoni 👍 😀
Jeszcze małe sprostowanie, ciągnik Ursus C-360 produkowany był w Zakładach Mechanicznych Ursus w Warszawie do 1994 roku.
To fakt 👍 😀
Ale to raczej silniki
Można było dostać po 90r...
@@TheKamil852 Jest gdzieś potwierdzone info o tym? Ew. jakiś egzemplarz z tego roku?
@@TheKamil852 to ciekawe jak był wyposażone ? standart
czy lepsze kabiny np...
Do 1995 z silnikiem Perkinsa
Witam, tylko zapomniano dodać że to jest obciążenie statyczne a nie dynamiczne i czy na zimnym czy ciepłym oleju, jaki to Arbos gladiator najpierw niech potyra kilkadziesiąt lat w polu a później laury zbiera.
Owszem trzeba iść z duchem czasu ale bez przesady Panowie.
Fajny test,jestem miłośnikiem starych sprzętów... Więc fajnie było zobaczyć różnice między C-360:)
0:30 ale zarymował Pan
Ponad 2,5 tonu udźwigu w Arbosie robi wrażenie.
Hmmm,
Przedni Tuz to rewelacyjne doposażenie każdego ciągnika bez względu na moc👍👍👍
Dzień dobry państwu. Piękne te ciągniki aż łezka się w oku kręci. 😉
Byłem małym dzieckiem ą już interesowałem się tymi traktorami c330
Kurde jestem pod wrażeniem pomysłowości Pana Pawła oraz techniki. Bardzo fajny test. A zwłaszcza ten ostatni :)
tylko że na udźwig tuz niema wpływu wydatek l/min pompy lecz jej maksymalne nominalne ciśnienie robocze, oraz to na jakie ciśnienie jest ustawiony zawór przeciążeniowy przy pompie i cylindrze podnośnika, ciągnik może mieć pompe 20l/min i powzmacniane zawory to udźwignie więcej niż z pompą 40l/min i standardowymi zaworami
Bardzo słuszne uwagi 👍 😀
Ten film pokazuje nam cały obraz możliwości tych ciągników. W sumie każdy zdał ten egzamin pozytywnie 😁
Dobry film, jednak mimo pełnego profesjonalizmu poco popełniać gimnazjalne błędy. Wydajność pompy nie wpływa na udźwig a ciśnienie jakie mamy ustawione w układzie determinowane przez zawór pompy i zawór na siłowniku. Czy aby przypadkiem punkt mocowania wieszaków do belek jest taki sam?
Rewelacyjny udźwig tego arbosika podnieść własna masę to nie lada wyczyn, i to z takim efektem 👍😁
👍 😀
Jest moc!! Fajny test. Pozdrawiam
Sb. 4xv3pwhc3ehdc
Bardzo ciekawy odcinek 😀
A może jeszcze podobne porównanie Arbosa 2035? Np z c330 lub t25
Dobra podpowiedź 👍 😀
Też jestem za takim testem jestem właśnie na etapie zakupu arbosa 2035 i chętnie bym zobaczył porównanie z c 330 pozdrawiam
o dobry pomysł.
Również się podpinam 😊
Arbos 2035 vs C-330
To i ja dokładam cegiełkę też jestem na etapie przeglądania ofert z tym że albo arbos 2035 albo matczyny lovol m354 chętnie obejrzę 😊
No cóż mogę powiedzieć ........Rewelacja😃👍
Paweł, Twoje argumenty przeważają 💪👍🏋️♀️
Świetnie Panie Pawle bardzo fajny test łapka do góry
A czemu łącznik na obciążniku przy Arbosie został podniesiony o jeden otwór? Optycznie od razu wydaje się że podniósł wyzej
To samo zauważyłem. Osobiście nie wydaje mi sie że Arbos podniósł ten obciążnik jakoś lepiej? lżej? Po prostu podniósł a tył obciążnika był badziej zadarty w góre bo tak ustawili łącznik centralny - zarówno po stronie ciągnika jak i obciążnika jest inaczej niż w żółtym. Jedynie ten oryginalny to widać że ma ciężej. Druga kwestia - obroty silnika. Jakby wszystkie chodziły na wolnych obrotach (albo ustawić w każdym te same np 1000) to jeszcze lepiej by to było pokazane. Tutaj w sumie nie wiadomo a różnica jest spora czy mu dasz 1200 czy 2000. Fajne porównanie tylko brakuje mi tej kropki nad i bo tak na prawde wcale tej przewagi Arbosa nie pokazali ;/ Myślę że nie było to celowe naciąganie bo przecież to widać nie? Nie zwrócili uwagi na to czy jak? Tak czy inaczej chyba większość wie o co chodzi.
@@mateuszmateusz147 sama pompa nie czyni wiosny ;-)
Arbuzy pewnie słabo się sprzedają to trzeba jakaś reklame zrobić coś pokazać żeby zachęcić klienta 😂😂 ciekawe kiedy u jokera będzie na testach 🤣🤣😁🤔🤔🤭
widać od razu skrócenie ramienia siły w Arbosie - tak więc kto silniejszy to tu nie ustaliśmy ;-)
Po drugie: na 60tce też miałem z przodu jakieś 200kg dodatkowe balastu przy pracy z dużą, tylną łyżką, aby mieć "jakiś" kontakt przednich kół z podłożem.
Wydaje mi się, iż netto na ramionach nie mniej niż miał Arbos :-)
Super test, super prowadzący, świetnie mówi rewelacja 😁 Podoba mi sie ten odcinek ! Łapka w górę 👍
Jednak Ursus to Ursus - pokazał swoje b.dobre strony. Fajnie ogląda się te testy z Ursusami.
👍 😀
Ursusy c 360 są to dobre maszyny w teście pokazana była standardowa c360 i po tuningu ma większą moc .
A arbos dał też radę mały zgrabny traktor dał radę podnieść na tylnym zawieszeniu 2 tony 600 kilo z chaczykiem.Przednie obciążenie daje bardzo dużo bo dociąża przód i nie staje dęba . Ciekawy był by test nowego arbosa z nową sześćdziesiątka podejrzewam że oba ciągniki wypadły by podobnie.
Panowie, przy ostatnich próbach BHP to nie było zachowane 🙈 ale cały test pokazał że wszystkie 🚜 podnoszą więcej 💪 niż producenci przewidują...
Sam tak myśle . Te podnośniki same z siebie lubiały strzelać
No podnosiły więcej a potem za którymś razem plecak wyjebywał do góry
Dzień dobry 😊 Mam to cudo c-360 3p bardzo wdzięczne traktorki .
Pewnie C-360 3P. Potwierdzam, to był dobry model 👍 😀
@@korbanekTV Przepraszam mój tel zmienia znaczenie słów nie zauważyłem błędu już poprawiłem heh 😁 dzięki
Potężna moc unoszenia w małych ciągnikach, 60 ze sprawną potrafiła podnieść przód ciągnika widać że Arbos zrobi dużo więcej.
Te Ursusy wypadły lepiej niż to wynika z oficjalnych parametrów fabrycznych - ale że ARBOS podniósł więcej niż te Ursusy to rolnicy mają wyraźnie pokazane czy ten ARBOS może może zastąpić starą sześćdziesiątkę
Raz z kolegami ja 3p jeden c355 i drugi moją 60 podnosiliśmy na belkach się w ten sposób że podjeżdżaliśmy podnośnikiem pod przód ciągnika za nami i powoli się podnosiło
Naiązujac do wypowiedzi chciałbym sprostować iż maksymalny udźwig nie zależy od wydajności pompy. To maksymalne ciśnienie w układnie hydraulicznym jest wyznacznikiem tego ile będzie w stanie podnieść cylinder. Fabrycznie w C360 podnośnik wyposażony był w pompą o wydajności 20 l/min i zawór maksymalny ustawiony na ciśnienie 12 MPa. Dziś nikt już takich zaworów nie produkuje a zwiększane ciśnienie i zwiększana wydajność powoduje znacznie skrócenie żywotności elementów napędu pompy.
Ma Pan rację w tym co pisze. 👍 😀
ursus to ursus to już klasyk polskiego sprzętu dla kolekcjonera nie do zastąpienia;)
Z odcinka na pewno można wynieść przydatną dawkę wiedzy - ogólnie test bardzo w porządku :) Dodam że zauważyłem (tak mi się wydaje), że w przypadku C-360 od Jockerfarm, ilość koni mechanicznych przed dodaniem turbo podana jest bez uwzględnienia strat na WOM, a moc końcowa jest podana już z uwzględnieniem strat. Dla tych którzy nie oglądali tamtego odcinka, wprowadza to w błąd, bo robi różnicę można powiedzieć, mocy 2 razy większej, a jest to trochę nierealne :)
Niezła reklama. I to tak na serio. Obejrzane do końca
Dziękuję 👍 😀
Przed rozpoczęciem testu mogliście pokazać manometrem w ursusach, jakie mają ciśnienie w hydraulice. Poza tym dziwne że ta czerwona ma plecak od zetora, a dźwiga gorzej od tej żółtej. Albo ma mniejsze ciśnienie w hydraulice, albo pompa już skończona.
Poczekać musi robota kiedy z koroną sobota. Nawet na kwarantannie z filmikiem Korbanka - jest FAJNIE.
Taka uwaga, wydatek pompy w tym samym układzie, czyli ten sam rozdzielacz, zawór, i średnica tłoka ma się nijak do siły podnoszenia, co najwyżej może mieć wpływ na szybkość podnoszenia, ale nie zmieni to udźwigu, chcąc zwiększyć siłę podnośnika to albo podnieść ciśnienie (nawet to pompa o wydatku 20 l. podniesie więcej, jak się zwiększy ciśnienie w układzie - czyli zmieniając ciśnienie w układzie), albo zwiększyć średnice cylindra. Zwiększenie wydatku ma wpływ na prędkość podnoszenia, ale nie na siłę, na siłę to ciśnienie w układzie i basta. I jeszcze jedno, żeby było sprawiedliwie powinno się taki test wykonać na rozgrzanym oleju.
Witam. Panu, z innego kanału, który wywołał ten temat chodziło o to, że przy jeździe po dołach z przeciążonym podnośnikiem, łatwo o wyrwanie lub urwanie śrub mocujących pokrywę podnośnika. Wówczas fotel wciska operatora w tylną szybę.
Jak ta pierwsza 60-tka z czerwonymi blotnikami to ursus c-355 który miał podajrze 48 km lata produkcji jego to 1970-1974. Pozdrawiam. 😀💪
Ta cała seria filmów o C-360 i Arbosie 3055 jest rewelacyjna 👍👍
Bardzo interesujący materiał :)
Dziękuję 😀
To prawda że arbos jes lepszy, tylko ciekawe czy też będzie działał za 40 lat? Po drugie koszty utrzymania 60 są owiele mniejsze od Arbosa i każdy rolnik może sam naprawić, i jest bardzo dobrym rozwiązaniem do lekkich prac. W nowych ciągnikach padną wtryski to : wie Pan wtryski i pompę mamy w promocji i za 12 tys możemy wymienić. 😀
Wszystko na temat c-60 topornoodporne traktory a Arbosiki bardzo fajne zgrabne i o dobrych parametrach
Prosimy więcej takich testów 😁
Postaramy się
król naszego polskiego rolnictwa :D
Super ten Arbos.Może nie wyglada ale napewno robote robi i komfort lepszy.Fabryczny 4x4.Super fikmik.Wiecej takich testow.Porównanie nowych z tamta epoka😁
W pierwszej trzeba bylo wyregulować wieszaki aby równo podnosił do góry. Ciekawi mnie jak te szybo drzwi w Arbosie czy tak samo pękają jak w zatorach i New holandach
Jak nie zmieni rozdzielacza i przewodów na większy przepływ to olej w pompie będzie gotowało
Test z prawdziwego zdarzenia ! Świetny pomysł połączony z ciekawym wykonaniem - szczególnie z dołożeniem ostatniego ,,obciążnika” 😃😎Mały Arbos ale wariat !!! Widać na filmie co naprawdę potrafi ! 💪💪👍
No nie do końca przepływ pompy ma wpływ na udźwig podnośnika raczej na szybkość podnoszenia. O udźwigu decyduje nastawa na zaworze ciśnieniowym (bezpieczeństwa) i maksymalne ciśnienie jakie może wytworzyć pompa.
Rewelacyjny wynik
Fajny test , Brawo Panowie !!!
Dzień dobry wszystkim :)
Czwarte punktowane miejsce 😀 Dzień dobry. Gratuluję😀 10 sekund do medalu 😀
Dzień dobry film fajny moje zdanie jest takie najważniejsze żeby było bezpiecznie i wydajnie w pracy 👍👌
Jak to mówią: "zdrowie jest najważniejsze" 👍 😀
Bardzo fajny test 👍
Pozdrawiam 👋
Witam. Tak. Ciekawe porównanie. Oczywiście jeżeli maszyna jest długa to udźwig spada parokrotnie.. ale test pokazał że dane fabryczne się zgadzają chyba nawet są trochę zaniżone. Pozdrawiam.😊
W Arbosie wydajność pompy 45 litrów i cały układ dostosowany do tego przepływu (rozdzielacz, przewody i siłownik) a 60 Jockera ma tylko mocniejszą pompę a reszta dławi przepływ.
Ładnie podnoszą wszystkie 3. Czarny Arbos wygląda kozacko, Black Biuty
Dziękuję za opinię 👍 😀
Ciekawe doświadczenie Pozdrawiam
Podobają mi sie takie testy :)
Przypuszczałem, że tak będzie i dlatego zrobiliśmy taki film z tych testów 👍 😀
@@korbanekTV Spoko są te Arbosy, ale rolnicy w większości są ciemni, wybierają pis a później protestują, także ciężko jest ich przekonać do właśnie tego typu nowości.
Super test Pozdrawiam:)
fajnie, że i pan się przejechał na podnośniku! :)
Mały, ale byk 😄. No i Arbos kolejny raz pozytywnie zaskakuje, sam ma swoją masę dzięki czemu ma świetny udźwig.
Łącznik był podniesiony o jedno oczko aby wizualnie wydawało się ze arbos podniósł wyzej
Super Pan to przedstawił co I jak 👏
Czekam na kolejne odcinki!!! 😉
Bardzo przydatny test 😉 panowie jestem w szoku 😉 Panowie może test podnośnika w naszym małym Ciapku C330 😁
Zdrowy podnośnik w C330 podnosi przód w ciagniku ze standardowymi obciążnikami. Sprawdzone.
Ja i tak wole zdławić bo raz kiedyś podnieś to ok ale niektórzy żyłują non stop bo nie umieją dopasować wielkości maszyny do ciągnika i wtedy wszystko się psuje wyrywa.
Ciekawy przekaz , pozdrawiam
Witam wszystkich. O ile mi wiadomo, wydatek pompy oleju nie ma nic do siły udźwigu podnośnika. Wydatek wpływa na szybkość podnoszenia, za udźwig odpowiada m.in. ciśnienie maksymalne pompy. Mylę się? 😁
Na pewno trzeba uważać na ilość obciążników z przodu, żeby nie połamać tych „bestii” :)
Arbos - przedni napęd, klimatyzacja.
Dobrze, że jest na rynku sprzęt, którym możemy za rozsądne pieniądze zastąpić naszego poczciwego C-360 :)
Ursusy bardzo fajnie zadbane 👌
Trzeba szanować takich gospodarzy i im kibicować, oby ich więcej! Widać, że to nie tylko praca ale też pasja ;)
Przy tym badaniu mieliśmy trochę emocji 👍 😀
W domu tego nie robimy ale na dwoże już tak 😄😄😄
Dobra robota
Bardzo ciekawy filmik. Dużo praktycznej wiedzy.
Wszystko fajnie ale szkoda że nie dali się wykazać c360 . A tak wogule to fajnie by było jakbyście na ten sam zaczep zaczepili ścięgno bo jak się niżej zaczepi to wiadomo że wyżej podniesie.
A tak wogule to nieźle porównanie arbosa z ryżem i obciążnikami do c 360
Oj tak
No ale arbos musi być pokazany leepiej
Imponujący udźwig. Dobrze że Ursus C-360 ma w końcu następce :)
Panie Korbanek nie wiem czy pan wie, ale powiem. Za moc udzwigu odpowiada cisnienie, czyli ejdnostkowy nacisk na cm kwadratowy tłoka. Dlatego zaklada sie pomocnicze cylidnry zeby ten jednostkowy nacisk zmniejszyc, co przy tym samym cisnieniu mamy mniejszy nacisk jednostkowy. Wydajnsoc odpowiada tylko za szybkośc podnoszenia. Jezeli bedziemy mieli 2 takie same podnosniki, z tak samo wyregulowanymz aworem bezpeiczenstwa. To czy pompa 20l czy 40l to moc udzwigu bedzie taka sama.
Ma Pan rację w tym co pisze :)
Witam super odcinek zróbcie porównacie podnośnika c 330
Super test, daje prawdziwy obraz możliwości.
Tu nie ma interpretacji wyników - tu jest fizyczne doświadczenie na oczach tysięcy obserwatorów 😀
Ja to jestem takiego zdania że powinni założyć firmy ursusa w polsce i je udoskonalać bo w tych ciągnikach jest naprawde poteniciał a kto by nie chciał robić w fabryce ursua ja bym bardzo chciał😎 albo żeby były dotacje na te ciągniki do odnowienia a nie tylko dotacje na wszystko nowe a te stare sprzeęty jak by się odnowiło to by jeszcze kupe lat pochodziło😀 ale z naszym rządem to raczej nie realne no chyba że jakiś bogacz by się znalazł i zaiwestował w fabrykę ursusa a raczej by przyniosło zyski i to na pewno bardzo wysokoe zyski
Witam serdecznie. Test jest bardzo ciekawy, tylko jeszcze trzeba by rozgraniczyć cóż czego się bierze.
Według mnie to moc podnośnika zależy nie od wydajności pompy pod kontem przepływu a od samego cisnienia. Przepływ wpływa na szybkość jego działania.
Oczywiście oba czynniki są uwarunkowane szczelnością samego układu.
Pozdraeiam
A może tak arbosa porównywać ciągnikami z tej samej mocy fabrycznej np przy teście tego podnośnika za konkurenta dać Zetor 7745 z podnośnikiem na 2 siłownikach wspomagających i wety dla mnie było by to wiarygodniejsze
Fajny rzetelny test. Pozdrawiam👍
Dziękuję. Obciążnik jest od dużego Fendta - na odlewie widać ile waży i dlatego wybraliśmy właśnie taki 👍 😀
No w domu trochę trudno będzie to zrobić! :)
Nie każdy ma w domu obciążnik od dużego Fendta 👍 😀. My w firmie badamy udźwig specjalnym przyrządem, ale dla pokazania w filmie lepiej było użyć oznaczonych ciężarów aby nikt nie kwestionował wyników.
50letnia czterdziestka podniosla 800 litrów wody w zbiorniku Mauser / kosz + zbiornik + paleciak kolejne 100kg / bez przednich obciaznikow ale juz jechać sie nie da ;-) aha dodać należy jak daleko odsunięty jest ciężar od sworzni
Witam wszystkich w ten rześki poranek
Witam 😀
Nie rozumiem czemu ten test nie został wykonany do końca przy pierwszych dwóch ciognikach!?
Bo w tych c360 nie ma TUZa z przodu 😉 a myśle że i tak bylby tylko hałas i pot a napewno nie podniesie, chyba ze plecak wyrwie ze wszystkim 😂
A dwa chcieli udowodnić jaki to arbos jest zajebisty mimo że to jest ciągnik budżetowy
@@MM-et6fx dokładnie taki był cel tego
Może porównanie z jakimś nowym Ursusem ? Tzn już upadłym
przy takim ciężarze to jest ryzykowne w ursusach zwolnica pęknie czy obudowa mostu i pyk koło odpadnie dla tego że są dość słabe a w tym arbosie jest już to lepiej przemyślane i wiecej wytrzyma dla tego ze nie ma zwolnic przy kołach i nie osłabia to ciagnika konstrukcyjnie
Ciekawe porównanie. Rozwiało kilka moich wątpliwości co do podnośnika.
Rewelacyjny film!!
červeny ursus má hyudraliku ze Zetor 72 to se nemuže rovnat origo hyudralice ursus360 Jokerfarm
@@greedblack7880 Na tyle wyświetleń tylko kilku wyłapało, widać czyja widownia nabija wyświetlenia 😂😂
Faktycznie
Siemano z rana 😁🤛
Siemano 👍 😀
Witam i pozdrawiam
Super filmik
No super sprawa. Podniesc podniesie. Ale ta sila, moment traktor gdzies musi odczuc. Wtedy pekaja ramiona, rama odczuwa. Lepiej nie przesilac maszyn powyzej zalecen producenta.
Zawsze namawiamy do stosowania sie do zaleceń producenta 👍
Jestem bardzo ciekawa co się wydarzy...zaspałam. ;*
Sen to zdrowie - kiedyś się trzeba zregenerować 👍 😀
:)
😀
🙃
😄😄
Może zbadacie 60ątkę analizatorem spalin kto jest za łapka w górę ☺👍👍
Niezłe wyniki.
Ja bym powiedział że nadspodziewanie dobre 👍 😀
A mam pytanie nawet dwa, czy ten Ursus C-360 pana Leszka to nie C-355? Oś okrągła, koła osiemnasto calowe przednie, i obciążniki balonówki montowane na 3 śruby, czyli z C-355 ma dużo wspólnego.A po drugie dlaczego nie przetestowaliście maxymalnej wydajności pompy, myślę że Jockera z turbem podniosła by więcej niż 1800 ale mogę się mylić ;). Można zawsze trochę go dociążyć bo napewno by go całego podniosło. Pozdrawiam
Przecierz to zalerzy od cisnienia maxymalnego pompy a nie ok d przeplywu
Reczna pompa tez podniesiesz
Pan wspomina tylko o wydajności pompy lecz już o ciśnieniu jakie daje pompa nie było mowy a to odgrywa ważniejszą rolę. Także jeżeli mogę to spytam przy ilu Barach ten zawór bezpieczeństwa się otwiera?
Prowadzący faktycznie powinien powiedzieć również o ciśnieniu - ma Pan rację. Ja nie znam wszystkich parametrów Ursusa i nie odpowiem na szczegółowe pytanie. Nie ma jednak problemu ponieważ dane na ten temat można poszukać w instrukcji.
@@korbanekTV Instrukcja instrukcją, ponieważ mało prawdopodobne wydaje się żeby udżwig był 50% większy od danych z instrukcji, nie chce być czepialski ale jeżeli jest Pan ciekaw to można podpytać serwisanta aby zmierzył takowe ciśnienie? Bądź na przyszłe odcinki dodać taką ,,ciekawostke,, 😁
panie korbanek pan mówi , że w jokerowej 60 nie było takiego zakołysania ale w standardowej 60 jak byście skręcili odciągi to terz by się nic nie kołysało
Dokładnie tak jak pisali koledzy w komentarzach proszę bardzo o taki sam cykl testów c330/t25 oryginał c330 po modyfikacjach i arbos 2035
Rozejrzymy się kto by się zgodził udostępnić ciągniki do sprawdzenia.