@@oxisrac Én nem ismertem egyáltalán a sztorit, vakon láttam először. Eléggé felkúrt volna ha valaki elmondja előre ami a családdal történik. Szóval van amit elspoilerezni benne
Köszi hogy bekerült a boritóképeim. A minimalista képet egy Hd oldalról szedtem le. Csak oda írtam hogy Filmbarátok mert annyira tetszett. Az Atrediesas képen Sorter szerepelt.
A történelmi spoileről eszembe jutott egy sztori. A spartacus című sorozatot meg nézte egy barátom és kiakadt azon, hogy meghalt a végén. Én először azt hittem viccel de kiderült, hogy tényleg nem tudta mi volt a vége a rabszolga felkelésnek.
Az Elk*rtuk kapcsán annyit megjegyeznék, hogy ott nem trollkodnak az 1-es értékeléssel. Életem legkárosabb filmje volt, 1-esnél nem érdemel jobb pontozást szerintem. Konkrétan arról van szó, hogy Dobrev áll minden rossz mögött (nyílván őt gondolták az előválasztás győztesének), és Gyurcsány benne sincs a filmben pár bevágott archív felvétel kivételével.
Én úgy ültem be a moziba, hogy SEMMIT nem tudtam a Dűnéről, emlékeztem arra, h ez a könyv otthon megvolt / megvan nekünk, meg halványan rémlettek a férgek is, és úgy jöttem ki a moziból, hogy tejóságosatyaúristen, micsoda remekművet láttam én, az utolsó fillérig megérte a mozi. Én akár 10 évet is hajlandó lettem volna várni a folytatásra, HA (!!!) ugyanazt a minőséget tudják hozni, mint az első filmben.
Dűne: rég volt már olyan film, ami egy részletesen kidolgozott univerzumba tudott volna beszippantani. Gyerekkoromban a Star Wars, Gyűrűk Ura és Harry Potter ilyenek voltak. Mostanában úgy érzem, hogy vagy oscarra gyártanak művészfilmeket, vagy valamelyik bevált franchise-ból csinálnak vicces akciófilmeket. Nagyon hiányzott már, hogy egy film ajtót nyisson egy új világra. Jó, tudom, hogy a Dűne nem újdonság, de nekem pl. teljesen kimaradt az életemből.
01:01:50 A könyv második felében jelent meg Feyd-Rautha, szerintem ráér felvezetni a második részben. Sok minden hátra van még, az első könyv tartalmából viszont szerintem lesz még idő a Harkonnenekre is.
Ezt tökre nem értem és talán 10 éve amikor Puzsér beszélt a 84es Dűnéről AHM-ben is elkövette. Miért ragad be embereknél akik nem olvasták a könyvet, hogy klánnak hívják a házakat? Sehol nem hivatkoznak rájuk így se a filmben se a könyvben. Ez olyan mintha Árpád-klánnak és Habsburg-klánnak hívnának magyar uralkodóházakat. Asszem Blacksheepnek sikerült összekevernie a Spacing Guild-et (Űrliga, Liga) és a Landsraadot. Előbbi a csillagközi utazásért felel a másik meg a nemesi házak (Great Houses) gyűjtő szervezete. A CHOAM-ot (magyarul KHAFT) meg sikerült kihagyni teljesen.
Én az "Évek múlva sokan azt kívánják majd, hogy bárcsak láthatták volna moziban anno" kategóriához még feltétlenül hozzátenném A Karib-tenger kalózai trilógiát (a 4-5. rész létezését igyekszem elfeledni). Sajnos csak a 3. részt láthattam moziban, az első kettőhöz még akkor túl kicsi voltam, de nagyon nagyot ütött. Azért megnéztem volna moziban a 2. rész összes Krakenes jelenetét.
Az utolso parbaj nagyon fasza film lett 😬 Ridley tolhatna egy nagyobb meretu lovagos filmet is mert csatajeleneteket nagyon tud forgatni Dunevel kapcsolatban blacksheep veled vagyok szerintem is overused volt a zene es volt jelenet ahova rohadtul epikusnak szantak oda az akkordot de kozben csak nagyon eroltett lett, szerintem is sokszor volt amikor nem illett a jelenethez.
A Dune-ét premierkor néztem, nagyon jó volt látni, hogy egy késõi angol nyelvū vetítésen teltház volt. Magáról a világról semmit nem tudtam, ahogy a most debütáló film kapcsán sem nêztem utána semminek. Azt szerettem volna, hogy a film lepjen meg. Ami engem is arcon vágott az a "part one " Felirat volt az elején, de ez leginkább a végén fájt nagyon, illetve amikor kiderült, hogy még legalább 2 év a folytatás (nagyon tetszett a film). Ami igazán furcsa volt és, ha valaki teheti, akkor légyszi magyarázza el. Hogy van az, hogy az univerzumban utaznak az emberek, olyan gépek és technológiák vannak, ami a következő 500 évben sem valószínű, hogy lesz a Földön, de a legmenőbb fegyerek még mindig a szúró, vágó és bökő eszközök?
A Dűne első része előtt zajlott a "Gépírtó Hadjárat" amikor a gépek felülkerekedtek az embereken és rabszolgasorsba taszították őket. Miután az emberek legyűrték a gépeket, betiltották a mesterséges intelligenciát. Lézerfegyvert használnak, az a filmben is megjelent többször. Viszont azt csak csínyán, mert ha a lézer érintkezik a pajzzsal, akkor atomrobbanás történik (ha jól emlékszem).
A pajzson a lassu dolgok mennek at, a golyo nem, ezert kell kard. Ez el is hangzik a filmben es ezert latszik az, hogy a furkeszdarazs olyan lassan megy, szinte furja magat at.
A Dűnével kapcsolatban "…moziban beszélget két moly. Vége van a filmnek, azt mondja az egyik moly a másiknak: nem tudom, de valahogy a könyv jobb volt…" - Hofi Ezt az idézetet csak azért hoztam ide, mert én nem olvastam a Dűne könyveket, a Lynch-es verzióra már nem emlékszem, viszont láttam a 2013-as Jodorowsky's Dune dokut, ami egészen elképesztő... Az ebben szereplő limitált kiadású, vaskos könyvet anno majdnem megvettem - akkor még emberibb áron beszerezhető volt... Dűne szűzként is teljesen követhető, átlátható volt számomra a mozi, nem úgy mint pl. két éve a Nolan féle Tenet, amit azóta sem voltam hajlandó újranézni... A 3D valóban nagyon sötét, viszont a 4DX effektek közül volt egy igazán poénos is, mikor a Javier Bardem alkatította figura odaköp Oscar Isaac elé és a moziban egy vízköpet erejéig, a színész odacsulált a közönség arcába, 4DX fanként ilyenben még nem volt részem:))) Aki pedig egy kis alapozót szeretne a Dűne világáról, az nézze meg a szintén tegnap felkerült RETROSHOCK videót, ami nagyon szépen, érthetően bemutatja ennek a fantasztikus világnak az alapjait.
Sztem ebben a Dűnében nem mutatták meg igazán mennyire brutálisak és kegyetlenek a Harkonnenek. Egyáltalán nem paráztam be tőlük, kellett volna lenni egy bizonyos résznél egy kemény kínzásnak (amit nyilván nem kellett volna egy az egyben mutatni), s itt csupán egy - testileg - megtört pucér férfit láttunk. Pedig ezek brutálisak ám, a régi filmben legalább volt a szívdugó (ami mellesleg a könyvben nem volt, de mutat vmilyen brutalitást) + remélem behozzák, hogy a báró keményen rá van állva a kisfiúkra, úgy szexuálisan. Ezzel is tovább lehetne mélyíteni és árnyalni a karakterét.
Érdemes a nagy közönségfilmekről teljesen spoileresen beszélni... mert így nem tudjátok megfogalmazni rendesen a gondolataitokat!! Úgy ; egy nagy filmről nem igazán lehet beszélni; hogy nem mentek bele mélyen a történésekbe. A filmajánló az spoiler mentesen jó; a filmkibeszélő pedig spoileresen. Ez pedig filmkibeszélő lenne; elviekben.
Teljesen igazad van. Pl. a Dűnét még nem láttam, de tőlem nyugodtan lehetne spoileres kibeszélő belőle, mert úgyis csak akkor hallgatom meg, ha már a filmen túl vagyok. Szerintem sokan vannak úgy, hogy ha igazán érdekli őket a film, akkor úgyis megnézik, és valószínűleg jobban örülnének spoileres kibeszélőnek. Nyilván nem kell minden egyes filmet spoileresen, de lehetne ez gyakoribb tendencia.
Nagyon jó lett az adás. Női szemmel Adam Driver nagyon karizmatikus és sármos. Nem jóképű, de a középkorban nem is olyan volt a szépségideál, mint most. Az atlétikus alkat, a nagy orr és a szép fogsor pont elég volt akkoriban, hogy valaki jóképű lovag legyen.
Egyetértek, de annyit hozzátennék, hogy Adam Driver inkább intellektuális szempontból vonzó, mint külsőleg. Nem egy szépségideál, de karakteres arca van, amit magabiztosan tud hordani.
Cinext tapasztalat: Nem lehet foglalni csak megvenni előre a jegyet. Venném a popcornt, nyújtom a 10 ezrest mert nem volt más pénzem és így néz rám a csávó hogy ő nem tud visszaadni és menjek át egy másik kasszához. Beérek a terembe (dűne vetítés, kb teltház), minden király, kezdődik a film és a lépcsőn lévő lámpa felkapcsolva maradt és belevílágított a vászon sarkába. De hát ez van a legközelebb szóval marad ez.
A legemlékezetesebb mozis élményem az Első ember imax teremben. Nagyon jó közönséggel. Tele volt a terem, de a leszállás közben egy pisszenést sem lehetett hallani.
Ez a Kör a film úgy hangzik mintha Tom Hanks lelkét vitték volna képre. Valahányszor látom arról az egyről meggyőz hogy mintaszerű pártmunkás lenne 1984-ben.
A mozi élmény, amit élesben megéltem és lehet, hogy később még irigykedni fognak rá. A Majmok bolygója reboot trilógia. Moziban átélni, amikor Cézár először mondjam, hogy "NEM". Na az mozitörténelem. - Filmnéző Lehel
A történelmi spoiler is spoiler, nekem vannak munkatársaim, akik nem tudták, hogy a Titanic a való életben is létezett. Most miért rontsuk el kedves ignoráns barátaink filmélményét?
A Kör egy totális agymosás történet (pl. szcientológia, hitgyülekezet), ezért hatott rátok ilyen taszítóan, természetes reakció. A filmnek szerintem ez is a célja, hogy így hasson.
A kör végét szerintem félreértettétek (bár ez inkább a film hibája), azért is váltott ki olyan szorongó érzést ez a céges közeg, mert ez volt a célja, és azt akarta bemutatni, hogy Emma Watson a végére egy antihőssé válik, aki olyannyira elhiszi a cég ideológiáját (ellentétben az archetipikus korrupt vezetőkkel, akik nem hisznek benne, csak a profitot/hatalmat remélnek általa), hogy abban látja a megoldást, ha minél inkább kiterjeszti. A végére azt próbálta elhitetni a film, hogy Emma Watson karaktere kiábrándult a megfigyelés kultuszából, de aztán kiderült (és ezzel zár a film, ami szándékosan akart egy rossz szájízt hagyni, hogy nincs happy ending) hogy nem abban látja a megoldást nem az ideológia konszolidálódása, hanem annak radikalizációja jelenti. Persze ez leginkább a film hibája, hogy nem volt képes érthető narratívába illeszteni, mit akar mondani.
Szóval a sztori a technológiai bullshitek mellett inkább egy archetipikus történet az ideológiák radikalizációjáról, miszerint a korrupt alakoknál még rosszabbak a fanatikusok, akik vak meggyőződéssel tartatják be, amit az eszme megkíván. Történelmi párhuzamok, mint francia forradalom, Emma Watson karaktere = Robespierre, Tom Hanks karaktere = Danton. Amúgy szerintem is rettentően béna a film, de a gondolatisága nekem anno tetszett.
Végre sikerült eljutnom addig, hogy meghallgassam a 221-es adást, amin szokásosan jól szórakoztam, köszönet érte. Egy építő jellegű kritikát azonban megfogalmaznék a dűne kibeszélőhöz: Ez most nagyon nem sikerült jól srácok, Freddy kibeszélő utáni mondatával teljesen egyet tudok érteni: Nem sok mindent értettem ebből a kibeszélőből és nem azért meg a Scifi világában nem mozgok. Kifejezetten jó lett volna, ha kezdésként nagy vonalakban összefoglaljátok, hogy miről szól maga a film, honnan indul a cselekmény, kik a szereplők, ahogy azt általában egy kibeszélőnél meg is szoktátok tenni. Itt sajnos ehelyett Sorter elkezdte a véleményét mondani, majd utána 2 perc után ez a könyvben volt, ez nem volt, ez a régebbi verzióban volt, ez meg amott, közben totál ismeretlen (legalábbis számomra) nevekkel való dobálozás. Hirtelen már nem tudta az ember, hogy éppen melyik verzióról illetve kiről van szó. A kezdeti totál káosz után azért javult a dolog, de jól mutatja mekkora kavarc volt néhol, hogy a becsúszó 2-3 Blacksheep spoilerből már semmire se emlékeztem mire kiszálltam a kocsiból, mert nem is tudtam hova tenni őket. Lényeg a lényeg: Javaslom használjátok a jól bevált történet ismertetése kezdést (ahogy azt sokszor szoktátok) - Erre különösen Sorter figyeljen, ha magához ragadja a szót - mert így egy jó képet/kedvcsinálót tudtok nyújtani azon hallgatok számára akik nem látták a filmet és nem is tudnak róla sokat.
Elméletileg a Venom 2 amiatt a jelenet miatt lett +18 itthon, amikor Vérontó úgy nyírja ki az egyik zsaruk, hogy le dugja a nyelvét a torkán. Az az egy jelenet elég volt erre, másképp az államokban is pg13 a vetítés 😀
A történelmi filmek spoilerével kapcsalatban is lehet a történet vége spoiler, mert simán lehet, hogy egy film egy ismert eseményt dolgoz fel, de mondjuk levágja a történet végét. És ez a film során nem lehet tudni, mert valaki mondjuk arra számít, hogy a film végén megölik mondjuk Martin Luther Kinget, de a film ott ér véget, hogy a gyilkos oda megy arra helyre ahol a merényletet később elköveti.
@@FilmbaratokPodcast Nem lenne megoldás az,ha spoiler mentesen elmondanátok a véleményt pár percben, majd spoileresen normálisan beszélni a témáról? Sokszor meg akaszt egy gondolatot vagy mondtatot az hogy "hupsz majdnem kimondtam valamit", ezt rajtatok is sokszor hallani. A spoileres részt szerintem könnyebben átugorja az aki nem kivancsi rá, a többiek pedig teljes véleményt hallhatnak.
Költői kérdés! Most néztem meg a Dűnét, érdekelnének a könyvek, de azok is ennyire lassúak, és vontatottak? Lehet hogy velem van a baj, de ez egy kB másfél órás film volt két és félre lassítva, és nehéz volt eldönteni hogy a kép a lényeg , vagy a zene! Nagyon vártam, de most nagyon csalódott vagyok! 😕😕
Most néztem Szegeden én is a Dűnét, 3 év mozi kihagyás után persze hogy kifogom azt a párt aki végig dumaijá mellettem a filmet, mert a barátnője nem ért semmit, és nem képes várni 3 percet hogy kiderüljön a filmből amire kíváncsi. Sajnos hiába kértem meg őket másfél óra után,(reméltem hogy leköti őket a film annyira hogy nem lesz szükség rá) annyi változott, hogy csak akkor beszélték mikor hangos volt a mozi...
Női hallgató jelen! Nekem Adam Driver már Kylo Ren-ként is fura volt, mivel egy tényleg helyes színésszel jobban működött volna, mint Darth Loki. Kimondottan nem előnyösek az arca arányai, bár tagadhatatlanul jó színész. Nekem a Tom Hanks effektet hozza (annak ellenére világsztár, hogy nem helyes), de még ő is nagyságrendekkel... hétköznapibb. Benedict Cumberbatch legalább tényleg sármos, áh, én sem értem. :)
Hasonló cipőben járok, mint Gergő. A közönség sokkal kellemetlenebb, mint 1 évvel ezelőtt, viszont a szólás működött. Bár nekem nem sikerült olyan kedvesen, mivel több sorral előttem ült a 20 körüli lány társaság, így kénytelen voltam az energiaital tetején található "biszbasszal" megdobni, miután 10 perccel a Halloween kezdete után is nyomkodta a telefonját, de rögtön megértette és eltette. Egyébként percekkel a film vége előtt ki is mentek, gondoltam hogy fontos dolguk lehet. Tényleg az volt, a film után elmentem mellettük, a Starbucksban ültek. Nem értem az ilyenek miért ülnek be moziba egyáltalán. A Halloween 4-ben (1988) egyébként már elsütötték ezt a lincshangulatot, amikor a tömeg meg akarja keresni. Ott is megölnek egy ártatlant véletlen. Ebben a verzióban azért sokkal jobban meg lett oldva. A régiben nem ez van a középpontban.
Nekem külön tetszett az Utolsó párbaj-ban hogy nem tipik szexi hollywoodi csávókat látunk hanem szar frizurákat csúnya külsőket. Leszamitva a főszereplő Jodie Comert aki gyönyörű
Előre le szeretném szögezni, hogy az előtt írtam meg a véleményem, hogy meghallgattam volna a többiekét. Egyedül Freddy-ét olvastam Twitteren. Tehát a 3. kérdésnél az én véleményem az, hogy alapvetően nem helyes, de nagyon messze sem áll a valóságtól, aki látatlanban ad 1-est a filmre IMDb-n. Most az, hogy esetleg a film objektíven lehet egy fokkal jobb a szimpla 1-esnél arra meg jó példa Freddy, aki 1-est adott az Amelie-re, ami objektíven is azért több pontot érdemel. Szóval ilyen alapon szerintem belekötni abba, hogy mindenki lehúzza direkt a filmet nem érdemes, mert amúgy se lenne sokkal jobb ha megnézés után pontozna mindenki. Egyébként is, aki nem ért egyet vele és tetszett neki a film annak lehet felregisztrálni IMDb-re aztán szórni rá a nagyobb pontot. Különben én majd megnézem a filmet ha ingyenesen elérhető lesz valahol, ugyan is pénzt nem vagyok rá hajlandó áldozni, és én majd csak akkor fogom értékelni.
Kedvelem Freddy-t és tényleg csak kíváncsiságból írom le amit most leírok. Azért Freddy-től megkérdezném, hogy tényleg komolyan őszintén egyest ér-e nála az Amelie és semmilyen része nem volt-e a filmnek, ami alapján akár csak kettest adott volna rá. Mert ez alapján, akkor szerintem ezt így kijelenteni, hogy biztos nem egyest ér az Elk*rtuk kissé meredek húzás a részéről.
A lényeg a részemről így meghallgatva a FilmBarátok véleményét, hogy igazuk van szerintem se kellene látatlanul lehúzni egy filmet, de mondjuk ha sok felől azt hallod, hogy sz*r a film és úgy érzed, hogy véleményt akarsz kifejezni, akkor én nem fogom azt mondani, hogy ne tegyék. Én látatlanban is azt mondom, hogy max egy kettesnél nem fogok rá többet adni ha majd végre ingyenesen is be tudom szerezni valahol és meg tudom nézni. Legalább is meglepődnék magamon ha annál többet adnék. Meg aztán Freddy is említette, hogy már jó ideje nem számít bele egy olyan ember pontozása, aki életében először pontozott filmet IMDb-n, vagy előtte csak nagyon keveset, és ennek ellenére is több mint 38000 szavazat után áll 1,4-en a film jelenleg.
@@Irodeak Azt hiszem itt az a kérdés akkor, hogy egy propagandafilmet szükségszerűen 1 pontra kell-e értékelni vagy sem? A mögöttes tartalom többet számít-e mint a film technikai szempontból? Mivel én Az akarat diadalára és a Patyomkin páncélosra sem adnék 1 pontot pusztán azért mert propagandafilmek, így erre sem fogok. Ha megnézed a Bottom 250-et ott több külföldi politikai indítattású film is van hasonlóan beárazva. Én igyekszem azonos elvárásokkal pontozni minden filmet, de az ilyen indítattású filmek azért többségükben tényleg silány vagy maximum közepes minőségűek. Ez ilyenkor inkább protest szavazás, mint a film valódi értéke. Emberfüggő sajnos, hogy ki mennyire veszi komolyan a pontozást meg hát az értékrendünk is különböző. Azt hiszem teljesen hatástalan ilyenformán üzenni az alkotóknak. Ha nem mész el a filmre azzal szerintem jobban kifejezed a véleményedet. Valóban, ha az Amelie 1 pont és ez a film is 1 pont azt nehéz értelmezni. Különben valaki szerint Hollywoodból is árad a politika, a szélsőbalos propaganda és az LMBTQ lobbi és még a Dűne is tele van ezzel.
Nálam ott kezdődik, hogy azt pontozok, amit láttam. A vakpontozással van elsősorban bajom, mert gúnyt űz ebből a számomra szent rituáléból. Egy pillanatra sem sajnálom az Elkúrtuktól a gúnyt és megvetést, mert mindannyian tudjuk, hogy mi a film háttere, de örülnék ha tényleg csak azok pontoznál, akik látták is. Az Améliét én meg HÁROMSZOR is láttam életem során, mindig bennem volt egy olyan gondolat, hogy "Na, biztos bennem volt a hiba, rossz passzban voltam", hátha most, de letudtam egy életre. Nyilván filmprodukciós szempontból nem érdemel egy pontot, de esküszöm, úgy felidegesít a film pillanatok alatt, hogy nem tudok rá jó szívvel nem egyest adni, mert egy kínszenvedés ezt a hülye nőt végignézni, aki mindenki dolgába beledugja az orrát és ettől el is kéne olvadni, hogy de cukii... Közkedvelt darab a többségnél, de ismerek épp elég embert, aki hozzám hasonlóan utálja. Amúgy aki megnézni a profilomat láthatja, hogy még a tizesnél is ritkábban adok 1 csillagot, szóval azt ki kell érdemelni - freddy
@@FilmbaratokPodcast Köszönöm a nagyon korrekt választ. Sajnálom ha tényleg ennyire felidegesít a film. Lehet csak én nem találkoztam még olyan filmmel, ami ennyire felidegesített volna és a többség szerint rendben van. Egyébként hozzáteszem nekem is csak 7 pontos az Amelie és biztos húztam le életem során a pontozásommal olyan filmeket, amik másoknak bejöttek. Majd esetleg ha odajutok, hogy tényleg megnézzem azt a propaganda szennyet (de csak is ingyen, netről beszerezve, mert ezért a "filmért" nem kár), akkor esetleg beszámolok majd róla, hogy valóban ér-e egyest. Ettől függetlenül is azt gondolom, hogy ennél a filmnél nem kell sajnálni az alkotást, majd úgy is megoldják ha akarják olyan Pappa Pia módra.
Nemrég visszahallgattam freddy Nyers ajánlóját, ami igazán meghozta a kedvem a Titán megnézéséhez. Lehet, hogy nem élveznétek, de jó esély lenne egy fergeteges kibeszélőre, főleg, ha freddy is megnézné (már kijött DVD-n is nem feltétlenül kell moziba menni érte). Telesen elborult film (már a besorolása is izgalmas "testhorror"), amit a kritikusok valamiért imádnak, pont mint a Nyersnél volt.
Annak ellenére hogy tisztában vagyok a könyv sztorijával, untam a Dűnét sajnos. Ritkán találkozok olyannal hogy egy film egyszerre kapkodó és vontatott. Csomó karakter meg esemény nem volt kifejtve normálisan, igazából nem is értem mire ment el a 2 és fél óra játékidő, miközben 84esben kevesebb idő mellett, sokkal több dolog ki lett fejtve.
52:00 Sorter baszki: ööööö.... ööööö én cska félig öööö olvastam a könyvet... nem azért mert nem tetszett hanem mert öööö... öööö.... nem az én világom, és a felénél azt mondtam engedjük el egymást. Tehát: NEM TETSZETT. Sorter ez a meghatároza annak ha valami nem tetszik :D A Dűne inkább fantasy mintsem sci-fi, inkább a második része a sci-fi (ami konkrétan egy jövőbe helyezett filozófiai és egziszntenciális mű), elég jól kezdődik mégf a sci-fi meghatározásával is bajban vannak a versenyzők :D
Egy pár gondolatot szeretnék megosztani a beszélgetéssel kapcsolatban, Freddy kérdésére a válasz az hogy egy nő megbecstelenítését a középkorban is büntették. Csak azért mert a természet tudományokban elmaradottabbak voltak mint manapság mi vagyunk azért létezett társadalmi rend. A filmben azért is csináltak ekkora "ügyet" a dologból mert egy nemesi származású nőről volt szó.
Hát számomra inkább olyna volt a Dűne mint a 84-es film remakeje :D Vizualitásában, a jelenetek folytonosságában, egyetlen helyne tért el az nem volt rossz. HBO Maxon néztem amúgy, de nagyon unatm immáron negyedjáre ezt a történetet :D Pedig jók votlak a színészek a zene mondjuk lopás volt Zimmer saját magától kőkeményen lopott, (tényleg idegesítő volt ez az arab nóta, ami kb a Prince of Persia menüjének loopja :D és az egy 20 éves játék. Nem kötött le, és bitch please még jó hogy Leone leforgatta a VOlt egyszer egy Amerikát, épp akkor mikor izgalmas lett volna, nyissz. Nem is akartam megnézni de beválogatták az Oscar mezőnybe szal kénytelen voltam :/
Nem tudom írta e már valaki, de a könyvben is a sardauk seregek a saját ruhájukban jelennek meg, mert eleve kiakarnak írtani mindenkit akinek köze van az Atreidesekhez, ezért nem is foglalkoznak azzal hogy felimserik e őket vagy sem.
arra a kerdesre hogy melyik film az amit majd kesobb irigyelni fognak hogy mi moziban lathattuk nekem egyertelmuen elsonek a bosszuallok jutott eszembe :). mint ahhogy mi is a starwarssal ugy vagyunk hogy de meno es de jo lehetett akkor ezt moziban latni, szerintem a szuperhősös korszaknak is lesz majd egy hatalmas kultusza mint a star warsnak . van is de még lesz is késöbb. és ők meg majd csak irigykedhetnek ;)
Valóban, gyerekkoromból valamennyire ismerve a Bosszúállók-képregényuniverzumot, moziba beülve rá, belegondolva, hogy most más eddigi filmek karaktereit egyesítik, és ugyanezt a világot ezután még csak tovább tágíthatják sorozatosan, végtelen sztorilehetőség felé, tudtam, hogy most valami új korszak szemtanúja vagyok, egymáshoz kapcsolódó produkciókkal, egy olyan új filmgyártási szemléletmódé, amilyen ezelőtt ilyen erőbedobással még sosem volt.
1:03:43 - a könyvben homoszexuális :D 11:05:46 - hát azért a Gyűárű Szövetsége önmagában is egy kurva jó film, és nem ilyen balfaszul hagyták abba. Ott sokkal ügyesebben megoldották. Hovatovább nekem az a kedvenc részem.
A Vírust pont most néztem újra én is, mondjuk MÁR nincs a Netflixen kurvára nem vágom mi alapján removolnak cuccokat onnan de szerintem ideje fájó búcsút benni ettől a rakás szar streaming szolgáltratótól, 4000 huf HBO meg 1500 oszt ugyanazt tudja - szar filmek. Ritkán mondom ezt a 90-es évekre, de ez a film hát nem öregedett túl jól, kapkod össze vissza, és annyi szálon akarja futtatni mint egy Emmerich film de Petersen ebben sose volt jó, ő inkább ha story orinted filmeket készített akkor hozta ki a maxot, de egy kis vírus egy kis öszeesküvés meg még a magánéleti válságok is. Spcey érdekes volt a filmben ha valaki utálja az láthatja elrohadni benne Freeman mint gonosz karakter Gooding meg mikor még úgy nézett ki lesz belőle valaki. A legikonikusabbak a ruhák, azt nagyon jól megcsinálták, én nem tartom azt hibának hogy nem terjesztették ki globálisan csak az USA-ra, hiszen épp a globálist akarták megakadályozni a gonoszak. A film egyébkélnt így a Covid után épp azért röhejes, mert annyit tanult az egyszeri paraszt a vírusról hogy pontrosan tudja ilyen nincs, hogy a levegőben kilóméterekre elszáll a vírus ami cseppfolyósan terjed és tele van a film ehhez haosnló baromságokkal.Összességében jó nagy csalódás volt.
Az utolsó párbaj az év egyik legjobb filmje, méltatlanul keveset beszélnek róla. Örülök, hogy ti kibeszéltétek.
Végre valami, amiben egyetértünk :D
@@filmnezopodcast 😁 Kezd ez tendencia lenni mert a Squd Game kapcsán is egy véleményen voltunk ha jól emlékszem. ツ
@@BToma67 Öregszünk...
@@filmnezopodcast és puhulunk. 😂
Szia uram! Nincs egy kis fűszered. Űrutazásra kéne.
Fhu, alig várom, hogy meghallgassam, bár reméltem egy Spoileres Dűne kibeszélőt, annyira jó lett mégegyszer meg kéne nézni moziban :D
Ne vedd bántásnak, de nem tudom, hogy egy Dűne kapcsán mit lehetne spoileresen beszélni...
@@oxisrac ¯\_(ツ)_/¯
@@oxisrac Én nem ismertem egyáltalán a sztorit, vakon láttam először. Eléggé felkúrt volna ha valaki elmondja előre ami a családdal történik. Szóval van amit elspoilerezni benne
Mi beszéltünk róla spoileresen. Habár mi nem voltunk annyira oda érte...
Most értem haza a Dűne vetítésről, és ez vár. Köszönöm! :D
"Trónok harcás ármánykodás" Igen, mivel Martin lényegében a Trónok Harca minimum 50%-át a Dűnéből "kölcsönözte".
Köszi hogy bekerült a boritóképeim. A minimalista képet egy Hd oldalról szedtem le. Csak oda írtam hogy Filmbarátok mert annyira tetszett. Az Atrediesas képen Sorter szerepelt.
A történelmi spoileről eszembe jutott egy sztori. A spartacus című sorozatot meg nézte egy barátom és kiakadt azon, hogy meghalt a végén. Én először azt hittem viccel de kiderült, hogy tényleg nem tudta mi volt a vége a rabszolga felkelésnek.
Engem lebasztak, mert mondtam, hogy Jeanne d'Arc elégetése milyen hatásos jelenet volt Luc Besson filmjében.
Az Elk*rtuk kapcsán annyit megjegyeznék, hogy ott nem trollkodnak az 1-es értékeléssel. Életem legkárosabb filmje volt, 1-esnél nem érdemel jobb pontozást szerintem. Konkrétan arról van szó, hogy Dobrev áll minden rossz mögött (nyílván őt gondolták az előválasztás győztesének), és Gyurcsány benne sincs a filmben pár bevágott archív felvétel kivételével.
Én úgy ültem be a moziba, hogy SEMMIT nem tudtam a Dűnéről, emlékeztem arra, h ez a könyv otthon megvolt / megvan nekünk, meg halványan rémlettek a férgek is, és úgy jöttem ki a moziból, hogy tejóságosatyaúristen, micsoda remekművet láttam én, az utolsó fillérig megérte a mozi. Én akár 10 évet is hajlandó lettem volna várni a folytatásra, HA (!!!) ugyanazt a minőséget tudják hozni, mint az első filmben.
Na, még a végén mégis meg kell néznem, hátha...-Freddy
@@FilmbaratokPodcast Mindenképpen :)
Ingyen hallgattam meg a podcasteteket! Bűnöző lettem!😨
Az utolsó párbaj eddig is érdekelt, de most nagyon meghoztátok hozzá a kedvemet.
Dűne: rég volt már olyan film, ami egy részletesen kidolgozott univerzumba tudott volna beszippantani. Gyerekkoromban a Star Wars, Gyűrűk Ura és Harry Potter ilyenek voltak. Mostanában úgy érzem, hogy vagy oscarra gyártanak művészfilmeket, vagy valamelyik bevált franchise-ból csinálnak vicces akciófilmeket. Nagyon hiányzott már, hogy egy film ajtót nyisson egy új világra. Jó, tudom, hogy a Dűne nem újdonság, de nekem pl. teljesen kimaradt az életemből.
01:01:50 A könyv második felében jelent meg Feyd-Rautha, szerintem ráér felvezetni a második részben. Sok minden hátra van még, az első könyv tartalmából viszont szerintem lesz még idő a Harkonnenekre is.
Ezt tökre nem értem és talán 10 éve amikor Puzsér beszélt a 84es Dűnéről AHM-ben is elkövette. Miért ragad be embereknél akik nem olvasták a könyvet, hogy klánnak hívják a házakat? Sehol nem hivatkoznak rájuk így se a filmben se a könyvben. Ez olyan mintha Árpád-klánnak és Habsburg-klánnak hívnának magyar uralkodóházakat.
Asszem Blacksheepnek sikerült összekevernie a Spacing Guild-et (Űrliga, Liga) és a Landsraadot. Előbbi a csillagközi utazásért felel a másik meg a nemesi házak (Great Houses) gyűjtő szervezete.
A CHOAM-ot (magyarul KHAFT) meg sikerült kihagyni teljesen.
Én az "Évek múlva sokan azt kívánják majd, hogy bárcsak láthatták volna moziban anno" kategóriához még feltétlenül hozzátenném A Karib-tenger kalózai trilógiát (a 4-5. rész létezését igyekszem elfeledni). Sajnos csak a 3. részt láthattam moziban, az első kettőhöz még akkor túl kicsi voltam, de nagyon nagyot ütött. Azért megnéztem volna moziban a 2. rész összes Krakenes jelenetét.
Az utolso parbaj nagyon fasza film lett 😬 Ridley tolhatna egy nagyobb meretu lovagos filmet is mert csatajeleneteket nagyon tud forgatni
Dunevel kapcsolatban blacksheep veled vagyok szerintem is overused volt a zene es volt jelenet ahova rohadtul epikusnak szantak oda az akkordot de kozben csak nagyon eroltett lett, szerintem is sokszor volt amikor nem illett a jelenethez.
A Dune-ét premierkor néztem, nagyon jó volt látni, hogy egy késõi angol nyelvū vetítésen teltház volt.
Magáról a világról semmit nem tudtam, ahogy a most debütáló film kapcsán sem nêztem utána semminek. Azt szerettem volna, hogy a film lepjen meg.
Ami engem is arcon vágott az a "part one " Felirat volt az elején, de ez leginkább a végén fájt nagyon, illetve amikor kiderült, hogy még legalább 2 év a folytatás (nagyon tetszett a film).
Ami igazán furcsa volt és, ha valaki teheti, akkor légyszi magyarázza el. Hogy van az, hogy az univerzumban utaznak az emberek, olyan gépek és technológiák vannak, ami a következő 500 évben sem valószínű, hogy lesz a Földön, de a legmenőbb fegyerek még mindig a szúró, vágó és bökő eszközök?
és a családi emlekműveik tisztára ókoriak :)
Gondolom azért, mert a lőfegyververek hatástalanok az energiapajzs ellen.
A Dűne első része előtt zajlott a "Gépírtó Hadjárat" amikor a gépek felülkerekedtek az embereken és rabszolgasorsba taszították őket. Miután az emberek legyűrték a gépeket, betiltották a mesterséges intelligenciát. Lézerfegyvert használnak, az a filmben is megjelent többször. Viszont azt csak csínyán, mert ha a lézer érintkezik a pajzzsal, akkor atomrobbanás történik (ha jól emlékszem).
A pajzson a lassu dolgok mennek at, a golyo nem, ezert kell kard. Ez el is hangzik a filmben es ezert latszik az, hogy a furkeszdarazs olyan lassan megy, szinte furja magat at.
Blacksheep a Hangot használta Sorteren amikor Slenderman-re mentek el?
Az Elk*rtuk filmről nem lesz kibeszélő? Amugy kösz hogy beválasztottátok a kérdésemet.😀
+1 ezt én is szeretném tudni.
A Dűnével kapcsolatban
"…moziban beszélget két moly. Vége van a filmnek, azt mondja az egyik moly a másiknak: nem tudom, de valahogy a könyv jobb volt…" - Hofi
Ezt az idézetet csak azért hoztam ide, mert én nem olvastam a Dűne könyveket, a Lynch-es verzióra már nem emlékszem, viszont láttam a 2013-as Jodorowsky's Dune dokut, ami egészen elképesztő... Az ebben szereplő limitált kiadású, vaskos könyvet anno majdnem megvettem - akkor még emberibb áron beszerezhető volt... Dűne szűzként is teljesen követhető, átlátható volt számomra a mozi, nem úgy mint pl. két éve a Nolan féle Tenet, amit azóta sem voltam hajlandó újranézni...
A 3D valóban nagyon sötét, viszont a 4DX effektek közül volt egy igazán poénos is, mikor a Javier Bardem alkatította figura odaköp Oscar Isaac elé és a moziban egy vízköpet erejéig, a színész odacsulált a közönség arcába, 4DX fanként ilyenben még nem volt részem:)))
Aki pedig egy kis alapozót szeretne a Dűne világáról, az nézze meg a szintén tegnap felkerült RETROSHOCK videót, ami nagyon szépen, érthetően bemutatja ennek a fantasztikus világnak az alapjait.
Sztem ebben a Dűnében nem mutatták meg igazán mennyire brutálisak és kegyetlenek a Harkonnenek. Egyáltalán nem paráztam be tőlük, kellett volna lenni egy bizonyos résznél egy kemény kínzásnak (amit nyilván nem kellett volna egy az egyben mutatni), s itt csupán egy - testileg - megtört pucér férfit láttunk. Pedig ezek brutálisak ám, a régi filmben legalább volt a szívdugó (ami mellesleg a könyvben nem volt, de mutat vmilyen brutalitást) + remélem behozzák, hogy a báró keményen rá van állva a kisfiúkra, úgy szexuálisan. Ezzel is tovább lehetne mélyíteni és árnyalni a karakterét.
Érdemes a nagy közönségfilmekről teljesen spoileresen beszélni... mert így nem tudjátok megfogalmazni rendesen a gondolataitokat!!
Úgy ; egy nagy filmről nem igazán lehet beszélni; hogy nem mentek bele mélyen a történésekbe.
A filmajánló az spoiler mentesen jó; a filmkibeszélő pedig spoileresen.
Ez pedig filmkibeszélő lenne; elviekben.
Teljesen igazad van. Pl. a Dűnét még nem láttam, de tőlem nyugodtan lehetne spoileres kibeszélő belőle, mert úgyis csak akkor hallgatom meg, ha már a filmen túl vagyok. Szerintem sokan vannak úgy, hogy ha igazán érdekli őket a film, akkor úgyis megnézik, és valószínűleg jobban örülnének spoileres kibeszélőnek. Nyilván nem kell minden egyes filmet spoileresen, de lehetne ez gyakoribb tendencia.
@@trap4165
Igen :)
Nagyon jó lett az adás. Női szemmel Adam Driver nagyon karizmatikus és sármos. Nem jóképű, de a középkorban nem is olyan volt a szépségideál, mint most. Az atlétikus alkat, a nagy orr és a szép fogsor pont elég volt akkoriban, hogy valaki jóképű lovag legyen.
Egyetértek, de annyit hozzátennék, hogy Adam Driver inkább intellektuális szempontból vonzó, mint külsőleg. Nem egy szépségideál, de karakteres arca van, amit magabiztosan tud hordani.
Cinext tapasztalat:
Nem lehet foglalni csak megvenni előre a jegyet. Venném a popcornt, nyújtom a 10 ezrest mert nem volt más pénzem és így néz rám a csávó hogy ő nem tud visszaadni és menjek át egy másik kasszához. Beérek a terembe (dűne vetítés, kb teltház), minden király, kezdődik a film és a lépcsőn lévő lámpa felkapcsolva maradt és belevílágított a vászon sarkába. De hát ez van a legközelebb szóval marad ez.
A legemlékezetesebb mozis élményem az Első ember imax teremben. Nagyon jó közönséggel. Tele volt a terem, de a leszállás közben egy pisszenést sem lehetett hallani.
Ez a Kör a film úgy hangzik mintha Tom Hanks lelkét vitték volna képre. Valahányszor látom arról az egyről meggyőz hogy mintaszerű pártmunkás lenne 1984-ben.
A mozi élmény, amit élesben megéltem és lehet, hogy később még irigykedni fognak rá. A Majmok bolygója reboot trilógia. Moziban átélni, amikor Cézár először mondjam, hogy "NEM". Na az mozitörténelem.
- Filmnéző Lehel
A történelmi spoiler is spoiler, nekem vannak munkatársaim, akik nem tudták, hogy a Titanic a való életben is létezett. Most miért rontsuk el kedves ignoráns barátaink filmélményét?
Black Sheep-el kell egyet értenem a zene engem is nagyon zavart. Úgy éreztem mintha egy zene lett volna és folyamatosan azt játszották volna be.
A Kör egy totális agymosás történet (pl. szcientológia, hitgyülekezet), ezért hatott rátok ilyen taszítóan, természetes reakció. A filmnek szerintem ez is a célja, hogy így hasson.
A kör végét szerintem félreértettétek (bár ez inkább a film hibája), azért is váltott ki olyan szorongó érzést ez a céges közeg, mert ez volt a célja, és azt akarta bemutatni, hogy Emma Watson a végére egy antihőssé válik, aki olyannyira elhiszi a cég ideológiáját (ellentétben az archetipikus korrupt vezetőkkel, akik nem hisznek benne, csak a profitot/hatalmat remélnek általa), hogy abban látja a megoldást, ha minél inkább kiterjeszti. A végére azt próbálta elhitetni a film, hogy Emma Watson karaktere kiábrándult a megfigyelés kultuszából, de aztán kiderült (és ezzel zár a film, ami szándékosan akart egy rossz szájízt hagyni, hogy nincs happy ending) hogy nem abban látja a megoldást nem az ideológia konszolidálódása, hanem annak radikalizációja jelenti.
Persze ez leginkább a film hibája, hogy nem volt képes érthető narratívába illeszteni, mit akar mondani.
Szóval a sztori a technológiai bullshitek mellett inkább egy archetipikus történet az ideológiák radikalizációjáról, miszerint a korrupt alakoknál még rosszabbak a fanatikusok, akik vak meggyőződéssel tartatják be, amit az eszme megkíván. Történelmi párhuzamok, mint francia forradalom, Emma Watson karaktere = Robespierre, Tom Hanks karaktere = Danton.
Amúgy szerintem is rettentően béna a film, de a gondolatisága nekem anno tetszett.
Tom Hanks film nem lett valasztva. Vagy nem is volt mar tervben?
Lesz Finch, új Tom Hanks-film.
Végre sikerült eljutnom addig, hogy meghallgassam a 221-es adást, amin szokásosan jól szórakoztam, köszönet érte. Egy építő jellegű kritikát azonban megfogalmaznék a dűne kibeszélőhöz: Ez most nagyon nem sikerült jól srácok, Freddy kibeszélő utáni mondatával teljesen egyet tudok érteni: Nem sok mindent értettem ebből a kibeszélőből és nem azért meg a Scifi világában nem mozgok. Kifejezetten jó lett volna, ha kezdésként nagy vonalakban összefoglaljátok, hogy miről szól maga a film, honnan indul a cselekmény, kik a szereplők, ahogy azt általában egy kibeszélőnél meg is szoktátok tenni. Itt sajnos ehelyett Sorter elkezdte a véleményét mondani, majd utána 2 perc után ez a könyvben volt, ez nem volt, ez a régebbi verzióban volt, ez meg amott, közben totál ismeretlen (legalábbis számomra) nevekkel való dobálozás. Hirtelen már nem tudta az ember, hogy éppen melyik verzióról illetve kiről van szó. A kezdeti totál káosz után azért javult a dolog, de jól mutatja mekkora kavarc volt néhol, hogy a becsúszó 2-3 Blacksheep spoilerből már semmire se emlékeztem mire kiszálltam a kocsiból, mert nem is tudtam hova tenni őket. Lényeg a lényeg: Javaslom használjátok a jól bevált történet ismertetése kezdést (ahogy azt sokszor szoktátok) - Erre különösen Sorter figyeljen, ha magához ragadja a szót - mert így egy jó képet/kedvcsinálót tudtok nyújtani azon hallgatok számára akik nem látták a filmet és nem is tudnak róla sokat.
David Gordon Green-től a kedvencem az Áramlat (Undertow, 2004) az egyik legeurópaibb amerikai film, érdemes megnézni.
az durva, ha valakinek Jodie Comer a Free Guy-ból ugrik be :O hát nem néztétek a Killing Eve-et?
Elméletileg a Venom 2 amiatt a jelenet miatt lett +18 itthon, amikor Vérontó úgy nyírja ki az egyik zsaruk, hogy le dugja a nyelvét a torkán. Az az egy jelenet elég volt erre, másképp az államokban is pg13 a vetítés 😀
A történelmi filmek spoilerével kapcsalatban is lehet a történet vége spoiler, mert simán lehet, hogy egy film egy ismert eseményt dolgoz fel, de mondjuk levágja a történet végét. És ez a film során nem lehet tudni, mert valaki mondjuk arra számít, hogy a film végén megölik mondjuk Martin Luther Kinget, de a film ott ér véget, hogy a gyilkos oda megy arra helyre ahol a merényletet később elköveti.
Én még ezt a dögunalmas Ferkó filmet is jobban élveztem mint a Star Wars sequel trilógiát.
Hogy lehet úgy beszélni valamiről hogy nem beszéltek róla?? De utalom a spoiler mentes "kibeszélőt"....
Nehéz igazságot tenni, mert ha meg spoilerezünk, akkor az a probléma sokaknak
@@FilmbaratokPodcast Nem lenne megoldás az,ha spoiler mentesen elmondanátok a véleményt pár percben, majd spoileresen normálisan beszélni a témáról? Sokszor meg akaszt egy gondolatot vagy mondtatot az hogy "hupsz majdnem kimondtam valamit", ezt rajtatok is sokszor hallani. A spoileres részt szerintem könnyebben átugorja az aki nem kivancsi rá, a többiek pedig teljes véleményt hallhatnak.
Költői kérdés! Most néztem meg a Dűnét, érdekelnének a könyvek, de azok is ennyire lassúak, és vontatottak? Lehet hogy velem van a baj, de ez egy kB másfél órás film volt két és félre lassítva, és nehéz volt eldönteni hogy a kép a lényeg , vagy a zene! Nagyon vártam, de most nagyon csalódott vagyok! 😕😕
Imadom az introt!
3:32 Hihetetlen miket kérnek számon egy 95-ös blockbusteren :D
Most néztem Szegeden én is a Dűnét, 3 év mozi kihagyás után persze hogy kifogom azt a párt aki végig dumaijá mellettem a filmet, mert a barátnője nem ért semmit, és nem képes várni 3 percet hogy kiderüljön a filmből amire kíváncsi. Sajnos hiába kértem meg őket másfél óra után,(reméltem hogy leköti őket a film annyira hogy nem lesz szükség rá) annyi változott, hogy csak akkor beszélték mikor hangos volt a mozi...
2:42:48
Én egészen eddig az adásig hittem azt, hogy H2O.
Szintén :D
Női hallgató jelen! Nekem Adam Driver már Kylo Ren-ként is fura volt, mivel egy tényleg helyes színésszel jobban működött volna, mint Darth Loki. Kimondottan nem előnyösek az arca arányai, bár tagadhatatlanul jó színész. Nekem a Tom Hanks effektet hozza (annak ellenére világsztár, hogy nem helyes), de még ő is nagyságrendekkel... hétköznapibb. Benedict Cumberbatch legalább tényleg sármos, áh, én sem értem. :)
hogyne készülne kosztümös film, pont ő csinálja majd Joaquin Phoenixszel, a Kitbag. (Napoleon)
Én nem szeretem a Dűne filmet mivel túlságosan érzem mentes volt de végtelenül tisztelem hogy eszt beváltak, és jó hogy sikeres lett
Hasonló cipőben járok, mint Gergő. A közönség sokkal kellemetlenebb, mint 1 évvel ezelőtt, viszont a szólás működött. Bár nekem nem sikerült olyan kedvesen, mivel több sorral előttem ült a 20 körüli lány társaság, így kénytelen voltam az energiaital tetején található "biszbasszal" megdobni, miután 10 perccel a Halloween kezdete után is nyomkodta a telefonját, de rögtön megértette és eltette. Egyébként percekkel a film vége előtt ki is mentek, gondoltam hogy fontos dolguk lehet. Tényleg az volt, a film után elmentem mellettük, a Starbucksban ültek. Nem értem az ilyenek miért ülnek be moziba egyáltalán.
A Halloween 4-ben (1988) egyébként már elsütötték ezt a lincshangulatot, amikor a tömeg meg akarja keresni. Ott is megölnek egy ártatlant véletlen. Ebben a verzióban azért sokkal jobban meg lett oldva. A régiben nem ez van a középpontban.
Nekem külön tetszett az Utolsó párbaj-ban hogy nem tipik szexi hollywoodi csávókat látunk hanem szar frizurákat csúnya külsőket. Leszamitva a főszereplő Jodie Comert aki gyönyörű
Történelem hamisítás és rágalmazás szerintem bőven megér 1 csillagot imdb-n.
Felvezető helyett azt olvastam, hogy "félvezető". Pedig nem is szeretem a fizikát. :D
Előre le szeretném szögezni, hogy az előtt írtam meg a véleményem, hogy meghallgattam volna a többiekét. Egyedül Freddy-ét olvastam Twitteren. Tehát a 3. kérdésnél az én véleményem az, hogy alapvetően nem helyes, de nagyon messze sem áll a valóságtól, aki látatlanban ad 1-est a filmre IMDb-n. Most az, hogy esetleg a film objektíven lehet egy fokkal jobb a szimpla 1-esnél arra meg jó példa Freddy, aki 1-est adott az Amelie-re, ami objektíven is azért több pontot érdemel. Szóval ilyen alapon szerintem belekötni abba, hogy mindenki lehúzza direkt a filmet nem érdemes, mert amúgy se lenne sokkal jobb ha megnézés után pontozna mindenki. Egyébként is, aki nem ért egyet vele és tetszett neki a film annak lehet felregisztrálni IMDb-re aztán szórni rá a nagyobb pontot. Különben én majd megnézem a filmet ha ingyenesen elérhető lesz valahol, ugyan is pénzt nem vagyok rá hajlandó áldozni, és én majd csak akkor fogom értékelni.
Kedvelem Freddy-t és tényleg csak kíváncsiságból írom le amit most leírok.
Azért Freddy-től megkérdezném, hogy tényleg komolyan őszintén egyest ér-e nála az Amelie és semmilyen része nem volt-e a filmnek, ami alapján akár csak kettest adott volna rá. Mert ez alapján, akkor szerintem ezt így kijelenteni, hogy biztos nem egyest ér az Elk*rtuk kissé meredek húzás a részéről.
A lényeg a részemről így meghallgatva a FilmBarátok véleményét, hogy igazuk van szerintem se kellene látatlanul lehúzni egy filmet, de mondjuk ha sok felől azt hallod, hogy sz*r a film és úgy érzed, hogy véleményt akarsz kifejezni, akkor én nem fogom azt mondani, hogy ne tegyék. Én látatlanban is azt mondom, hogy max egy kettesnél nem fogok rá többet adni ha majd végre ingyenesen is be tudom szerezni valahol és meg tudom nézni. Legalább is meglepődnék magamon ha annál többet adnék. Meg aztán Freddy is említette, hogy már jó ideje nem számít bele egy olyan ember pontozása, aki életében először pontozott filmet IMDb-n, vagy előtte csak nagyon keveset, és ennek ellenére is több mint 38000 szavazat után áll 1,4-en a film jelenleg.
@@Irodeak Azt hiszem itt az a kérdés akkor, hogy egy propagandafilmet szükségszerűen 1 pontra kell-e értékelni vagy sem? A mögöttes tartalom többet számít-e mint a film technikai szempontból? Mivel én Az akarat diadalára és a Patyomkin páncélosra sem adnék 1 pontot pusztán azért mert propagandafilmek, így erre sem fogok.
Ha megnézed a Bottom 250-et ott több külföldi politikai indítattású film is van hasonlóan beárazva. Én igyekszem azonos elvárásokkal pontozni minden filmet, de az ilyen indítattású filmek azért többségükben tényleg silány vagy maximum közepes minőségűek. Ez ilyenkor inkább protest szavazás, mint a film valódi értéke. Emberfüggő sajnos, hogy ki mennyire veszi komolyan a pontozást meg hát az értékrendünk is különböző. Azt hiszem teljesen hatástalan ilyenformán üzenni az alkotóknak. Ha nem mész el a filmre azzal szerintem jobban kifejezed a véleményedet. Valóban, ha az Amelie 1 pont és ez a film is 1 pont azt nehéz értelmezni. Különben valaki szerint Hollywoodból is árad a politika, a szélsőbalos propaganda és az LMBTQ lobbi és még a Dűne is tele van ezzel.
Nálam ott kezdődik, hogy azt pontozok, amit láttam. A vakpontozással van elsősorban bajom, mert gúnyt űz ebből a számomra szent rituáléból. Egy pillanatra sem sajnálom az Elkúrtuktól a gúnyt és megvetést, mert mindannyian tudjuk, hogy mi a film háttere, de örülnék ha tényleg csak azok pontoznál, akik látták is.
Az Améliét én meg HÁROMSZOR is láttam életem során, mindig bennem volt egy olyan gondolat, hogy "Na, biztos bennem volt a hiba, rossz passzban voltam", hátha most, de letudtam egy életre. Nyilván filmprodukciós szempontból nem érdemel egy pontot, de esküszöm, úgy felidegesít a film pillanatok alatt, hogy nem tudok rá jó szívvel nem egyest adni, mert egy kínszenvedés ezt a hülye nőt végignézni, aki mindenki dolgába beledugja az orrát és ettől el is kéne olvadni, hogy de cukii... Közkedvelt darab a többségnél, de ismerek épp elég embert, aki hozzám hasonlóan utálja.
Amúgy aki megnézni a profilomat láthatja, hogy még a tizesnél is ritkábban adok 1 csillagot, szóval azt ki kell érdemelni - freddy
@@FilmbaratokPodcast Köszönöm a nagyon korrekt választ. Sajnálom ha tényleg ennyire felidegesít a film. Lehet csak én nem találkoztam még olyan filmmel, ami ennyire felidegesített volna és a többség szerint rendben van. Egyébként hozzáteszem nekem is csak 7 pontos az Amelie és biztos húztam le életem során a pontozásommal olyan filmeket, amik másoknak bejöttek. Majd esetleg ha odajutok, hogy tényleg megnézzem azt a propaganda szennyet (de csak is ingyen, netről beszerezve, mert ezért a "filmért" nem kár), akkor esetleg beszámolok majd róla, hogy valóban ér-e egyest. Ettől függetlenül is azt gondolom, hogy ennél a filmnél nem kell sajnálni az alkotást, majd úgy is megoldják ha akarják olyan Pappa Pia módra.
Nemrég visszahallgattam freddy Nyers ajánlóját, ami igazán meghozta a kedvem a Titán megnézéséhez. Lehet, hogy nem élveznétek, de jó esély lenne egy fergeteges kibeszélőre, főleg, ha freddy is megnézné (már kijött DVD-n is nem feltétlenül kell moziba menni érte). Telesen elborult film (már a besorolása is izgalmas "testhorror"), amit a kritikusok valamiért imádnak, pont mint a Nyersnél volt.
Én biztos nem fogom megnézni a Titánt. Nekem elég volt a pózerkedős Nyers annak idején, nem nekem való -freddy
Annak ellenére hogy tisztában vagyok a könyv sztorijával, untam a Dűnét sajnos. Ritkán találkozok olyannal hogy egy film egyszerre kapkodó és vontatott. Csomó karakter meg esemény nem volt kifejtve normálisan, igazából nem is értem mire ment el a 2 és fél óra játékidő, miközben 84esben kevesebb idő mellett, sokkal több dolog ki lett fejtve.
azért az Infinity war egy elég meghatározó mozis esemény volt, barmennyire is marvel, ott konkrétan mozis reakció videókat néztem nap hosszat
52:00 Sorter baszki: ööööö.... ööööö én cska félig öööö olvastam a könyvet... nem azért mert nem tetszett hanem mert öööö... öööö.... nem az én világom, és a felénél azt mondtam engedjük el egymást. Tehát: NEM TETSZETT. Sorter ez a meghatároza annak ha valami nem tetszik :D
A Dűne inkább fantasy mintsem sci-fi, inkább a második része a sci-fi (ami konkrétan egy jövőbe helyezett filozófiai és egziszntenciális mű), elég jól kezdődik mégf a sci-fi meghatározásával is bajban vannak a versenyzők :D
Egy pár gondolatot szeretnék megosztani a beszélgetéssel kapcsolatban, Freddy kérdésére a válasz az hogy egy nő megbecstelenítését a középkorban is büntették. Csak azért mert a természet tudományokban elmaradottabbak voltak mint manapság mi vagyunk azért létezett társadalmi rend. A filmben azért is csináltak ekkora "ügyet" a dologból mert egy nemesi származású nőről volt szó.
Hát számomra inkább olyna volt a Dűne mint a 84-es film remakeje :D Vizualitásában, a jelenetek folytonosságában, egyetlen helyne tért el az nem volt rossz. HBO Maxon néztem amúgy, de nagyon unatm immáron negyedjáre ezt a történetet :D Pedig jók votlak a színészek a zene mondjuk lopás volt Zimmer saját magától kőkeményen lopott, (tényleg idegesítő volt ez az arab nóta, ami kb a Prince of Persia menüjének loopja :D és az egy 20 éves játék. Nem kötött le, és bitch please még jó hogy Leone leforgatta a VOlt egyszer egy Amerikát, épp akkor mikor izgalmas lett volna, nyissz. Nem is akartam megnézni de beválogatták az Oscar mezőnybe szal kénytelen voltam :/
Nem tudom írta e már valaki, de a könyvben is a sardauk seregek a saját ruhájukban jelennek meg, mert eleve kiakarnak írtani mindenkit akinek köze van az Atreidesekhez, ezért nem is foglalkoznak azzal hogy felimserik e őket vagy sem.
Pontosan
✌
arra a kerdesre hogy melyik film az amit majd kesobb irigyelni fognak hogy mi moziban lathattuk nekem egyertelmuen elsonek a bosszuallok jutott eszembe :). mint ahhogy mi is a starwarssal ugy vagyunk hogy de meno es de jo lehetett akkor ezt moziban latni, szerintem a szuperhősös korszaknak is lesz majd egy hatalmas kultusza mint a star warsnak . van is de még lesz is késöbb. és ők meg majd csak irigykedhetnek ;)
Valóban, gyerekkoromból valamennyire ismerve a Bosszúállók-képregényuniverzumot, moziba beülve rá, belegondolva, hogy most más eddigi filmek karaktereit egyesítik, és ugyanezt a világot ezután még csak tovább tágíthatják sorozatosan, végtelen sztorilehetőség felé, tudtam, hogy most valami új korszak szemtanúja vagyok, egymáshoz kapcsolódó produkciókkal, egy olyan új filmgyártási szemléletmódé, amilyen ezelőtt ilyen erőbedobással még sosem volt.
1:03:43 - a könyvben homoszexuális :D
11:05:46 - hát azért a Gyűárű Szövetsége önmagában is egy kurva jó film, és nem ilyen balfaszul hagyták abba. Ott sokkal ügyesebben megoldották. Hovatovább nekem az a kedvenc részem.
Algoritmus miatti komment
A Vírust pont most néztem újra én is, mondjuk MÁR nincs a Netflixen kurvára nem vágom mi alapján removolnak cuccokat onnan de szerintem ideje fájó búcsút benni ettől a rakás szar streaming szolgáltratótól, 4000 huf HBO meg 1500 oszt ugyanazt tudja - szar filmek.
Ritkán mondom ezt a 90-es évekre, de ez a film hát nem öregedett túl jól, kapkod össze vissza, és annyi szálon akarja futtatni mint egy Emmerich film de Petersen ebben sose volt jó, ő inkább ha story orinted filmeket készített akkor hozta ki a maxot, de egy kis vírus egy kis öszeesküvés meg még a magánéleti válságok is. Spcey érdekes volt a filmben ha valaki utálja az láthatja elrohadni benne Freeman mint gonosz karakter Gooding meg mikor még úgy nézett ki lesz belőle valaki. A legikonikusabbak a ruhák, azt nagyon jól megcsinálták, én nem tartom azt hibának hogy nem terjesztették ki globálisan csak az USA-ra, hiszen épp a globálist akarták megakadályozni a gonoszak.
A film egyébkélnt így a Covid után épp azért röhejes, mert annyit tanult az egyszeri paraszt a vírusról hogy pontrosan tudja ilyen nincs, hogy a levegőben kilóméterekre elszáll a vírus ami cseppfolyósan terjed és tele van a film ehhez haosnló baromságokkal.Összességében jó nagy csalódás volt.
Pókember idegenben, fekete özvegy shag chi szerintem szarok voltak és únalmasak, venom 2 debil film volt de jobb volt mint ha unalmas lenne
A film gyenge a sorozatban van story ,bar azt lehuztak ,a film egy latvanyos s.g.i. szar volt! Biztos oscar!
Nagyon ajánlom venom képregényeket szerecsere nagyon más mint a film, a film egy debil vígjáték a képregény horrol