Бережи Вас Боже, Ірино! Здоров'я Вам і стійкості. Ви сильна жінка і Ви приклад для всіх українців. Я готова не спати, а слухати Вас і просто ковтати мудрість з Ваших уст. Ви Велична особистість сучасності. Ви гордість України!
Ірина,ви дуже розумна, з великим багажем знань, вмінням донести свою думку, переконати. Ви справжня українська пані.дякую Вам за активну позицію, патріотизм.
Я народилася недалеко від Кіцманя, сім кіометрів від Кіцманя наше село.Про Івасюка чула ще в школі, про кашкет, що звалив ілліча на той час ходили легенди. Хто і як розказував про цей випадок, а ми на той час дуже гордилися цим, навіть не усвідомлюючи чому! Бо ми ще були малі зовсім, і навіть не усвідомлювали про велич цього патріота. Але не спали вороги України, і розуміли, що тільки знищивши цього композитора, йому можна закрити рот! Але помилилися вони і на цей раз. Пісня Івасюка жила, живе, і буде жити!!! Дякую, пані Ірино, за спогади, і за пам'ять!!!
Моя Дорогая, я вас обожаю !!! Очень жаль ,что вы не в нашей Верховной Раде.СПАСИБО за вашу грамотную речь,спасибо за то ,что вы есть !!! В!таю з Магдебургу !!!
Дякуємо Ірино Дмитрівно, дуже цікаво було послухати інформацію про одного з кращих синів України! Сподіваюсь ці люди, які таке зробили з Володимиром, та й не тільки мабуть з ним, ніколи не знайдуть спокій! А Володимир Івасюк буде жити вічно у своїх піснях!
Слава Україні! Дякую, пані Ірино, за студію. Про Володимира Івасюка, правду кажучи, я знала дуже мало. Із його прізвищем, із його піснями у мене асоціюється дитинство, бо батьки любили їх і часто вмикали, і ми слухали разом із ними та дідусем і бабусею. А про його долю знаю зовсім небагато, і більшість моментів із цієї розповіді були для мене відкриттям. 1. Володимир був надзвичайно талановитим ще із дитинства. Йому було всього 15 років, коли він написав "Колискову" для своєї сестрички. А "Червона рута", яку він написав у своїх 18 юних років, залунала на всю Україну, на весь світ, стала українським хітом. Та й зараз, напевно, немає українця, який не знав би її. А за все своє життя написав аж 107 пісень. І тільки 30 років життя... 2. Запам'яталася мені чомусь і та страшна історія, яка сталася із ним зразу після народження. Медична сестра замість того щоб закрапати дитинці в очі двовідсотковий розчин закрапала двадцятивідсотковий. Тоді у хлопчика із очей покотилися чорні сльози. А у лісі, коли Володимира знайшли мертвим, його очі були виколені. 3. Цікаво те, що у Володимира була ідея написати музику до опери про козацьку добу. Але ще більше зацікавило, що виникла ця думка, коли до нього звернулася Московська влада, очікуючи, що він напише щось на кшталт пісні, яка б прославляла цю владу. Проте, Володим Івасюк був непохитний і не збирався навіть робити нічого подібного. 4. Новим також було те, що був знятий фільм "Червона рута", у якому головну роль виконали Софія Ротару і соліст ансамблю "Смерічки" Василь Зінкевич. У цьому фільмі звучить багато пісень Володимира Івасюка. Фільм "Червона рута" і сама пісня перемогла на першому всесоюзному фестивалі "Пісня 71". 5. Найбільше вразило те, що він був не тільки надзвичайно талановитим музикантом, але й медиком, скрипалем, грав на фортепіано, віолончелі, гітарі. Окрім всього цього він був ще і неординарним живописем. Стає не по собі, коли уявляєш, скільки ця геніальна людина могла б створити ще шедеврів. Але він був загрозою, з якою не могла змиритися совєтська влада.
Слава Україні! Дякую, пані Ірино, за таку повчальну студію. Дуже розчарувало те, що спалили могилу та не дозволяли пам'ятника на могилі встановити. Не дивлячись на те, що Володимир Івасюк навчався у школі для обдарованих дітей, Володимир продовжувати наполегливо працювати, де підірвав своє здоров'я. Приємно вразило те, що він відмовлявся писати пісні російською мовою. Я з болем слухала про те, яка смерть була у Володимира Івасюка, про те, як він страждав... Людина котра мала б лікувати тіла, лікувала душі... Так гарно сказано.
Слава Україні! Дуже цікава студія про Володимира Івасюка. Я впевнена, що кожний українець чув це ім'я та прізвище тому, що ця людина зробила величезний вклад в українську культуру. А якщо точніше - в українську пісню. Його твори, наприклад, такі як: «Червона рута», «Балада про мальви», «Я піду в далекі годи», «Водограй» - це справжній скарб для нас, який потрібно оберігати і передавати із покоління в покоління. Багато інформації про нього знаю завдяки музичній школі, у якій я детально вивчала його творчість, а тут напишу нові тези, про які я дізналася сьогодні, з цієї студії: 1. Новинкою для мене стало те, що Володимир Івасюк був не тільки музикантом і композитором, а ще й писав вірші і малював. Значить, Володимир Івасюк був справжнім митцем. 2. Обурило те, що справа справжньої смерті Івасюка й досі не розкрита. Офіційна версія, в яку ніхто не вірить і яка дає багато підстав для сумнівів, так і залишається - самогубство. Однак чимало фактів вказують на те, що молодий талановитий музикант пішов з життя не сам. 3. Дуже надихнули слова Зінкевича про Івасюка, де він промовив, що Володимир співав не тільки серцем і душею, а й своїми націєцентричними переконаннями. Це означає, що його світоглядні погляди завжди залишалися незмінними і ніхто не міг переконати його змінити свою думку. 4. З третьої тези випливає і той факт, чому співак відмовився від написання пісні російською мовою. Він був великим патріотом України та української мови, тому не став це робити, за що був жорстоко покараний. 5. І найбільш я вражена тим, що Володимир Івасюк за таке коротке життя, встиг бути професійним медиком і скрипалем. Чудово вмів грати на фортепіано, віолончелі і гітарі. Він заслужив бути Героєм України. Володимир Івасюк назавжди залишився жити у своїх піснях і промінь його пам'яті ніколи не згасне. Це людина, якою треба пишатися, адже через вклад таких людей, ми зробили великий крок до незалежності. Дякую Вам, Ірино Дмитрівно, що розповідаєте про таких геніальних людей, яких має знати кожен українець.
дуже шкода володимира iвасюка,талановита була людина.кдб по вiдношенню до украi'нського композитора свою чорну i брудну справу зробило.вiчна i cвiтла пам'ять володимиру.
Пані Ірини я була на могилі вже після похорон ми з роботи пішли групою ,і коли ми підійшли до могили то поза нашими спинами ходили наглядачі які підслуховували про що говорять люди . Було до болю тяжко люди плакали .знищили такого генія.
Спалити могилу, не дозволяти пам'ятника на могилі встановити - це ж як треба ненавідити та боятися усього, що дає ідентифікацію нації. Нелюди - спалити могилу! Шокована, просто слів немає.
А после похорон Ирина Фарион вступила в члены КПСС и приняла активное участие в гноблении Ивасюка А вообще что она несёт? Он был талантливый человек,его музыка звучала везде,его любили все люди по всей стране Он закончил престижную музыкальную школу,консерваторию Греки древние говорили»о покойных либо ничего,либо только правду» Зачем эта бывшая коммуняка вообще трогает его имя
Вітаю, пані Ірино. Чудовий музикант, лауреат премії Шевченка Володимир Івасюк автор пісні "Червона рута" це геніальна постать в історії України. Хочу виділити кілька тез які мені запам'яталися мені найбільше. 1. Працелюбний Володимир Івасюк. Своєю наполегливою працею добився неабияких висот. Те що він по 8-9 годин займався скрипкою мене дуже вразило. 2. Також вразило мене те, що Володимир Івасюк був не тільки композитором, а й писав картини та писав вірші. Він був справжнім генієм. 3. "Сила українців у своїй мові та культурі" дуже сильні слова, про які ми маємо завжди пам'ятати. Адже й справді сила нашого народу в нашій мові. Це підіймає національний дух нашої нації. 4. Фільм "Червона рута", з Софією Ротару а головних ролях, став неймовірним проривом. У фільмі звучало багато пісень Володимира Івасюка. Це подарувало для фільму і пісні перше місце на фестивалі "Пісня71". 5. Прикрим є те, що сметь такої величної постаті щей до сьогодні не розкрита. В офіційну версію ніхто не вірить. Хотілося б, щоб правда була розкрита. Але ім'я Володимира Івасюка ніколи не загине.
Доброго дня, Ірино Дмитрівно, вдячна вам за цю студію це і справді було пізнавально послухати про таку видатну особистість, як Володимир Івасюк, з цієї студії я виділила для себе таких п'ять тез: 1. Володимир був надзвичайно талановитим ще коли був дитиною . Йому було всього 15 років, коли він написав "Колискову" для своєї сестри, а "Червона рута", яку він написав у 18 років, залунала на всю Україну, на весь світ, стала українським хітом. І я думаю, що й зараз, напевно, немає українця, який не знав би її. А за все своє життя написав аж 107 пісень. І тільки проживши 30 років життя. 2. Новим для мене виявилося те, що Володимир Івасюк був не тільки співаком та композитором з безцінним талантом, але й талановитим музикантом, поетом і навіть лікарем. Ця людина вміла грати на багатьох музичних інструментах. Він був дуже сильним у батьох справах, тобто був справжнім українським генієм, якому вдавалося абсолютно все. 3.Мені запам'яталось також те, як виховувався Володимир Івасюк. Його батько, Михайло Івасюк, який був пройшов через сталінські табори, був поліглотом, але попри це все він розумів, що сила українців у своїй мові та культурі, тому з дитинства виховував Володимира правильно. Для прикладу, коли Володимиру Івасюку запропонували писати пісні на російській, той одразу ж відмовився. Він був свідомим чоловіком, та цю свідомість хотів пробудити у серцях мільйонів українців того часу, котрі були "задавлені" радянським режимом. 4.Я дуже надихнулася словами Зінкевича про Володимира Івасюка, він сказав, що Володимир співав не тільки серцем і душею, а й своїми націєцентричними переконаннями. Це означає, що його світоглядні погляди завжди залишалися незмінними і ніхто не міг переконати його змінити свою думку. 5.Прикро те, що справа справжньої смерті Володимира Івасюка ще й дотепер не розкрита. Офіційна версія, в яку ніхто не вірить і яка дає багато підстав для сумнівів, так і залишається - самогубство. Однак чимало фактів вказують на те, що молодий талановитий музикант пішов з життя не сам. Я думаю, що Володими Івасюк Герой, яким ми маємо пишатися і завжди пам'ятати . Слава Україні!
Я лише чую або бачу зображення Івасюка, перехоплює дихання, сльози застилають очі... Я з молодшого покоління (на 10років)... Коли загинув Володимир, то наче втратила рідну людину.
Дякую ведучі та її гості, які на справді, є і залишаються тими Прометеями нашого суперечливого сьогодення, що несуть силу Світла української пісні, історії та народних героїв України! "...Рабів до раю - не пускають!"
Так дуже багато втрачено людей--культури мистецтва:скульптори поєти художники письменники юристи співаки Чому так з нашою Україною з нашим народом? .........
Доброго дня, Ірино Дмитрівно! Дякую Вам за цю цікаву студію. Для себе я виділила такі тези: 1. Новим для мене став той факт, що Івасюку було всього-на-всього 30 років коли він відійшов в інший світ. Проте зробив він стільки, скільки не кожна людина робить за все життя. 2. Цікавим для мене стало те, що всі його пісні мали синтез трьох речей: традиції, велика культурна робота над самим собою і закорінення в рідну землю. Це дуже важливо. В наш час існує багато співаків, які не думають про сенс своїх пісень. 3. Світоглядним для мне стало те, що людина може поєднати в собі різні види діяльності. Володимир Івасюк міг лікувати не тільки тіло, головне - він лікував душу своєю творчістю. 4. Він оживив українців, а на його похорон намагалися не пускати людей. Для мене це стало просто шокуючою інформацією. Більше того, я не розумію як людину яка мала стільки талантів, думок, змогли видати самовбивцею? Це показ того, наскільки боялися націєтворчих особистостей. 5. Виховними для мене стали слова Івасюка: "Хочеш досягнути успіху - пізнавай класику. Коли хочеш йти далі - заглиблюйся в класику. Коли хочеш осягнути самого себе - читай класику, слухай класику". Слава Україні! Ще раз Вам дякую!
Слава Україні! Вдачна Вам, Ірино Дмитрівно, за цю неймовірну студію. Хотіла б виділити найважливіші, на мою думку, тези: 1. Володимир Івасюк - це не звичайна людина, це титан української культури. Він не просто став основоположником української естрадної музики, він зумів пробудити національних дух свого народу, оживив своїх співвітчизників. Цей чоловік співав серцем і тим самим розпалював вогонь у душах інших людей. 2. Захоплює мене той факт, що Володимиру було всього лиш вісімнадцять, коли він написав ту пісню, яку сьогодні знають усі, незалежно від віку чи того місця, де вони народилися. «Червона рута» стала народним хітом, який можна почути скрізь. Цей чоловік прожив лише тридцять років, але за цей короткий час він написав 107 пісень і 53 інструментальних твори. І це не просто естрадні композиції чи класичні твори - це душа українського народу! 3. Новим для мене став той факт, що Івасюк був не тільки співаком та композитором з безцінним талантом, але й талановитим музикантом, поетом, лікарем. Ця людина вміла грати на багатьох музичних інструментах. Він був сильним абсолютно в усьому, тобто був справжнім українським генієм, якому вдавалося абсолютно все. 4. Запам’яталися мені слова, які відображають світогляд не тільки Володимира Івасюка, але й його батька: «Сила українців у своїй мові та культурі». Саме вони повинні виховувати нові покоління громадян нашої держави, навчати їх цінувати і примножувати своє. Безсумнівно, мова та культура - ті чинники, які не дають народові загинути. І ми повинні про це пам’ятати. 5. Цікавим для мене було почути те, що Івасюк був людиною твердих націєцентричних переконань. Дуже влучно сказано, що це митець, якому обрізали крила. Це не дивно, адже він пропагував українську культуру, тож не вписувався в рамки тоталітарної комуністичної системи. Але все ж таки, це була свідома людина, така, що мала своє особливе призначення у цьому світі. Я переконана, що незважаючи на його фізичну смерть, Володимир Івасюк житиме доти, допоки на вустах українського народу житимуть його пісні.
Слава Україні! Дуже дякую за вам студію! Хочу виділити декілька основних думок: 1. Новим для мене було те, що Івасюк був ще й художником і лікарем, оскільки мені він асоціювався лише з музикою. За своє коротке життя(лише 30 років) він створив багато прекрасної музики, яка надихає нас зараз. 2. Вразило мене те, які випробування для нього підготувала доля. У малому віці випадок з каплями для очей і його жахливий вигляд, коли його найшли мертвим. 3. Захопливим для мене є його музика. Дуже влучна фраза: «Людина, котра мала б лікувати тіла, лікувала душі.» Його відома пісня «Червона рута» і досі живе в наших серцях. 4. Виховним для мене є його патріотизм і погляди. Він відмовлявся писати російською, був зрілим чоловіком, який не зважаючи ні на що не підкорився тоталітарній системі. 5. Світоглядним були для мене слова батька Володимира «Сила українців у своїй мові та культурі» Я повністю погоджуюсь з цими словами і вважаю, що саме культура і мова допоможе нам стати справжніми патріотами своєї країни.
Доброго дня, Ірино Дмитрівно! Дякую за неймовірну студію про основатиля української поп-музики. Новим для мене було почити те, що Івасюк писав не лише естрадну музику, а й мав в своєму репертуарі академічні твори, верші - і навіть малював картини! Також цікаво було слухати про батька Володимира та те, що до написання пісні «Піду в далекі гори» митця надихнув сходження на Говерлу. Світоглядним в цій постаті для мене є той факт, що видатний митець не піддавався стандартам тогочасної радянської музики і творим серцем, надаючи українському народу кожною своєю піснею велич. Виховним і одночас вражаючи для мене виявилось те, що Івасюк зайшов на Олімп в ранньому віці, але все одно не піддався спокусі слави .
На його могилу люди їздили, як в музей. Я , будучи художнім керівником Самбірського профтехнічного училища, привезла групу у Львів і, замість того, щоб повести їх в музей леніна, привезла їх на могилу Володимира Івасюка...Мені було 21 рік. Мене визивали на якесь партійне засідання, а я казала, що люди йшли і ми пішли за людьми...
Я була у Львові у 1995 році на Личаківському кладовищі - це входило в туристичний маршрут. Коли ми попросили гіда провести нас на могилу Івасюка, вона відповіла, що там немає на що дивитись, навіть пам'ятника нема! І це вже була нензалежна Україна!
Особенно этот выпуск, я с огромным удовольствием слушаю и смотрю как релакс!!! На базе Ваших совместных передач надо выпустить уже книгу, уважаемая пани Фарион!!! До сих пор не понимаю, почему нашлись голоса для пааарааашенка, а вас не избрали в В.С.У.! Сильно была огорчена!!! Вы, пани Фарион для меня глоток свежайшего чистого украинского воздуха!!!
Слава Україні! Дуже вдячний вам, Ірино Дмитрівно, за цю надзвичайно цікаву студію. Хотів би виділити головні тези, котрі мене вразили: 1) Дуже вразив той факт, що будучи зовсім юним, Володимир Івасюк у 1964 році написав музику до першої пісні "Колискова" та створив у рідній школі ансамбль "Буковинка", що вже свідчить про неабиякий творчий потенціал. 2)Також захоплюючим був той факт, що Володимир Івасюк був не тільки композитором та співаком, а й професійним лікарем, поетом та музикантом. Досить слушно було сказано про те що, жодна його нова пісня, не була схожа на вже написану. Володимир Івасюк сумлінно працював, він повністю посвятив себе творчості та культурі. 3) Запам'яталось також те, як виховувався Володимир Івасюк. Його батько, Михайло Івасюк, котрий пройшов через сталінські табори, був поліглотом та попри це він розумів, що сила українців у своїй мові та культурі, тому з дитинства виховував Володимира правильно. Для прикладу, коли Володимиру Івасюку запропонували писати пісні на російській, той одразу ж відмовився. Він був свідомим чоловіком, та цю свідомість хотів пробудити у серцях мільйонів українців того часу, котрі були "задавлені" радянським режимом. 4)Цікавим для мене було те, що Володимир Івасюк був справжнім патріотом, твердих націєцентричних поглядів. Він не скорився тогодішній тоталітарній системі, він був свідомою людиною. Івасюк був і залишається феноменом. Його феномен у тому, що його пісні до сьогодні звучать, вони популярні серед мільйонів українців, їх знає молоде покоління, а сучасні виконавці їх переспівують. 5)Для мене дуже прикрий той факт, що земне життя Володимира Івасюка обірвалось всього на 30 році життя, та все ж мало своє призначення. Та ще гіршим було те, що радянська влада робила все для того, щоб людська свідомість забула та незгадувала про цього дивовижного чоловіка. Для мене досі не зрозуміло, як можна було так ненавидіти та знищувати все що, давало ідентифікацію рідної нації.
Я не можу збагнути: як це можливо, знаючи про людоiдську полiтику КДБicтiв, про iх нiщивнi дiяння проти Украiни й украiнцiв, попри здоровому глузду говорити про якiсь добрi почуття до нашого пiвнiчного сусiди??!!!!!!! Як це можливо??!! Як це можливо в Захiднiй Украiнi, де ще живi cвiдки звiрств червоноi чуми, починаючи хоча б з 1939 року, це новiтня icторiя! Не розумiю, не можу зрозумiти... Велика подяка Вам, панi Iрино, за просвiтницьку роботу! Нам НIКОЛИ не говорили про речi, що я почула вiд Вас. Це була секретна iнформацiя проклятого совка. Не дай, Боже, повернення минулих часiв!..
Доброго дня, Ірино Дмитрівно! До перегляду цієї студії, я була ознайомлена лише з музичною творчістю Володимира Івасюка. 1.Вразило те, що таку чудову пісню, яка згодом стає хітом -«Червону руту», він написав лише у 18 років, такому юному віці. Мабуть, така вже сила почуттів зіграла у цьому роль. 2.Новим було те, що ця дивовижна людина ще й була за освітою медиком, проте, обравши таку важку професію, Івасюк ще й писав тексти до своїх пісень, ставив музику та малював. 3.Світоглядним для мене було те,що поляки схвально віднеслись до творчості Івасюка, що доводить силу української пісні. 4.Виховним для мене стало те, що ситуація з медсестрою стала поштовхом для Володимиром вступити на медика. 5.Надзвичайно було важко слухати свідчення про зникнення, розслідування та смерті Володимира Івасюка.Проте, на диво, мене вразило, що все ж таки, приклавши зусилля, це визнано вбивством.
Яка ж прекрасна наша Україна❤💙💛 гордість розпирає за те, що я співаю Червону Руту та Водограй!!!!👍👍👍👍Володя назавжди в моїй пам'яті !!!! п.Ірино, треба створювати на телебаченні просвітницькі канали..нехай люди слухають, розумнішають, а не тупіють від дурних серіалів, тупих ток шоу та отого дурнуватого гумору👎👎👎 історію, культуру треба знати, тоді й руЦкий мІр не з'явився б 👎👎👎 Слава Україні❤💙💛
Все актуально й досі-сила мови,сила духу,сила укр.пісні! Додам ще від себе, у 1985у році будучи студентом був членом ДНД (добровільна народна дружина). Ми мали чергування у Львів. псих.лікарні. З нами чергувала лікар психіатр. Вона нам наполегливо розповідала,що Івасюк лікувався в одному з відділень від алкоголізму і був важким хворим. Для чого вона це робила? Напевно була на службі у К Г Б . Прикро усвідомлювати,але Володимир не мав шансів вижити в цій системі. Зрештою як і В'ячеслав Чорновіл.
Олег, а Вы сами были президентом?Расскажите нам, что это за "НОША" - "быть ПРЕЗИДЕНТОМ", особенно для сегодняшнего -Зеленского?Не скрывайте свой опыт...делитесь !
Доброго дня! Дуже цікаво слухати цю студію ! 1.Новим для мене є те, що Володимир Івасюк прожив всього лиш 30 років. За своє коротке життя він встиг написати 107 пісень, 53 інструментальних твори та створив музику до кількох спектаклів. 2.Вразило для мене те, що Володимир був професійним медиком , скрипалем , грав на віолончелі та гітарі. Це була людина дуже працьовита та талановита. 3. Захопливим для мене є те, що пісня «Червона рута» була написана Івасюком у 18 років , а присвятив він її своїй одногрупниці - Марії Соколівській. Ця пісня була визнана найкращою піснею 1971 року . 4. Виховним для мене є те, що жодна нова пісня Івасюка не була схожа на вже написану. Володимир Івасюк був першим, який створив не одну, а десятки неймовірних український пісень. 5. Світоглядним для мене є те, що ставши популярним у Радянському Союзі, Володимир завзято відмовлявся писати музику до російських текстів, говорячи , що він український композитор . Це вчинок справжнього патріота своєї країни . Дякую за цю студію ! Слава Україні !
Сьогодні, - моя рідна сестричка Оксанка - поїхала в Брюховичі, - у Брюховицький монастир, - що під Львовом! Поїхала в монастир із іншими своїми подружками: Ірою, Вірою та іншою Оксанкою! Поїхала - на реколекції (церковні релігійні науки УГКЦ)! Я просив Оксанка свою, - щоб помолилась, - відвідавши Брюховицький цвинтар: помолитися на могилах Володимира Івасюка, - нашої легенди 70-их років: у мене, в моєї бабусі Розалії та діда Миколи були платівки Володимира Івасюка та геніальних англійських "Біттлз"!!! Попросив своєї Оксана, - а вони (дівчаточка - її подруженьки): схилити голову і над Володею Івасюка та незабутнього, талановитого, сучасного співака Андрія Кузьменко (Скрябіна) - внука моєї вчительки початкових класів - Марії Григорівна Гаргас-Качмар!!! Ці молоді генії - так рано пішли з життя! Її співали, пісні Івасюка та цінували Андрійко: якого я, на жаль, особисто не знав (Скрябіна), а він мене, можливо, теж особисто не знав - але слухаючи, Андрія Кузьменко в деяких піснях я впізнаю факти свого життя: Марія Григорівна, яка прожила більш як 80-ть років, - напевно, розказувала про мене, Ігоря, свого учня, про мого тата Богдана, її односельчанина із села Сіде?! Ці українські персони - не померли, вони - заснули: вони живуть у наших серцях: "Моя крилата птаха", - вчора бачив, минулими роками листав цю книгу, пані Ольги, мами Андрія Скрябіна! Треба її, цю книгу купити, мабуть! Якщо Володимир Івасюк, метеор, - різко ввійшов в українську естраду, - то наш Андрійко Скрябін - філософ нашого часу, його треба зрозуміти: який класний був Андрій Скрябін із російським співаком-бардом Александров Градським! Справжній музей чоловік: із довгим волоссям! Давав гарні - коректні питання А. Градському! Волосся - як в назорея, як в Ісуса Христа! У селі Сіде, малій Батьківщині Андрія Скрябіна - залишилося багато родини, - одна жінка із його родини, Надя, - родом із Полтавщини! Україна - єдина! Андрій Скрябін, - напевно жив Духом і Галицького краю, і духом Полтавщини - колискою української мови: Івана Петровича Котляревського! Жив він духом і Києва, - нашої столиці,: де Він проживав! Вітаю Барбару-Марію, дочку Андрія Кузьменко - яка недавно одружилася, - та співчуваю! Ми - їх пам'ятаємо ! Дякуємо чудовим жінкам пані Ірину та пані Наталі - за чудові передачі на телеканалі "РАДА"!!!
Я навчалась у Львові коли хоронили Івасюка. Нам викладачі говорили, щоб ми не йшли на похорон. А одна викладачка сказала, що туди не треба йти бо можуть бути проблеми з міліцією.
Цікава студія про надзвичайно відому постать, але з новими фактами, історіями та мораллю. Власне, мені більше до вподоби слухати про тих особистостей, котрі проводили безпосередню політичну чи громадську діяльність, але студія про Володимира Івасюка теж зацікавила. Основні тези: 1. Неймовірно вразили історії з дитинства Володимира. Тут можна говорити і про землю, на якій він народився, і про його родину, і про риси. Але особливо моторошною була ситуація з "чорними слізьми": з одного боку, справді страшна, а з іншого - метафорична та прониклива. 2. Великим здивуванням стали для мене всі таланти Володимира Івасюка. Я ніколи не замислювалась над тим, що окрім всього, він ще й писав вірші, малював, а також був медиком. До цього справді влучною була фраза про те, що він лікував і тіло, і душу. 3. Аж мурашки бігали по шкірі, коли у Вашій студії мова зайшла про доволі таємничу смерть Івасюка. Ця історія містить у собі дуже багато страшних подробиць і, мабуть, ще більше таких подробиць ми так ніколи й не дізнаємось. Особливо актуальним і тривожним фактом для мене стало нерозголошення прізвищ КДБістів, які тоді знущались над Івасюком, аж до сьогодні. 4. Серйозною проблемою, яка мене турбувала вже давно, а також була висвітлена у Вашій студії, стало квотування українських пісень. Пам'ятаю, як батько розповідав мені, що за часів СРСР "Червону Руту" співали всі й усюди, як і багато інших українських пісень. А що тепер? Ми самі обмежуємо свою культурну спадщину на поталу невідомо кому. 5. Я отримала велике задоволення від кількох фраз, які пролунали в цій студії, серед яких є дві найяскравіші: "коли хочеш досягти успіху, пізнавай класику", а також "синтез зброї та пісні дає непоборну силу". Ну і окремо хочеться виділити вживання Вами прийменника "межи", замість звичного нам "між". Це дуже цікаво і милозвучно. Дуже дякую за цю студію, Ірино Дмитрівно.
Слава Україні! Володимир Івасюк, батько української музики був надзвичайно талановитим. "Червона рута" -- моя улюблена народна пісня, і цей твір, який знає кожен українець, він написав у свої 18 років. Новинкою для мене було те, що він був і композитором, і медиком, і живописцем, і скрипалем. Для поліпшення навичок гри на скрипці він підірвав своє здоров'я. Як же він сумлінно працював! Жодна його пісня не була схожа на вже написану. Дуже здивував мене факт того, що його вбивство зробили самогубством, а влада в той час знищувала усі сліди. Зникали свідки, але все одно є факти, що це було умисне вбивство. Служба безпеки робила все для того, щоб люди не прийшли на похорон, його могилу спалили на 40-ий день, не дозволяли пам'ятник поставити 50 років, його труп неможливо було впізнати, наскільки ж це все жорстоко... Світоглядним для мене є те, що Івасюк був людиною твердих націєцентричних переконань. Твори були популярними не лише в Україні, йому пропонували написати на російській мові, але він відмовився, він завжди залишався патріотом. І найцікавіше: він цінував класику, твердив, що без неї не може бути нічого нового, а зараз українська класика -- це його пісні. Герой, яким ми пишаємось. Кожному поколінню ми маємо віддати належне. Пісня -- наша сила, яка не вмирає!
Доброго дня пані Ірино! Надзвичайно цікаво слухати ваші студії! 1.Новим для мене стало те, що Володимир Івасюк попри свій музичний талант був професійним медиком. Як ви сказали : «Людина, котра мала б лікувати тіла, а лікувала душі…» 2 .Виховним для мене є те, що Володимир Івасюк, хоч і навчався в школі для обдарованих, проте продовжував наполегливо працювати. 3. Я була надзвичайно вражена, тим що Володимир Івасюк попри свій молодий вік написав понад 107 пісень та 53 інструментальні твори, людина яка працювала не заради слави, а заради України. 4. Мабуть кожен українець знає його твори, такі як : «червона рута», « водограй», « я піду в далекі гори». Кажуть, що музичні вподобання змінюються в різних поколінь, але Володимир Івасюк, своїми творами зачарував ще будучи надзвичайно юним і чарує й досі, адже його пісні знають і наші бабусі ,і батьки, і ми , і наші діти знатимуть. 5. Володимир Івасюк був визнаний, не лише в Україні, а і у всьому Радянському Союзі. Але він відмовився від написання творів російською мовою, тим самим, мабуть і «розізлив» владу. Така злість їх опанувала, що вони робили все можливе, аби мало хто прийшов до Володимира на похорон. Мабуть навіть не злість, а страх, що такий музикант як він, зумів пробудити внутрішній націоналізм кожного українця. І хочу додати, що не зважаючи на квоту, ми-українці співали, співаємо і будемо співати! І вгорі і в радости наші предки висловлювали свої емоції за допомогою пісні, а нам залишається не забувати, а навпаки співати і ділитися зі всіма цими шедеврами. Адже хоч і вже понад 40 років Володимира Івасюка немає, але його пісні лікують наші душі і досі. Вкотре дякую вам за всі студії, адже вони допомагають розібратись нам хто ми такі, і завдяки кому ми такими стали! Слава Україні!
Героям Слава! Спершу хотів би подякувати за вашу працю. Особисто я, виділив для себе такі тези: 1) Вразив мене факт того що Івасюк написав прекрасну «Червону руту» коли йому було лише 18 років. Мені здається кожен українець знає цю пісню як Отче наш. 2) Новиною для мене стало те, що Володимир попри те що займався творчістю був видатним медиком, і повірте знайти час те і інше не так вже й просто. 3) Слова батька Володимира «Сила українців у своїй мові та культурі» останнім часом набули особливого значення, нарешті ми зрозуміли що нам потрібно викорінити того паразита який присутній в нас ой як давно і вже вдосталь напився крові. 4) Володимир Івасюк був справжнім патріотом, твердих націєцентричних поглядів, відмовлявся писати російською і не підкорювався тоталітарній системі. Його твори стали класикою, їх знаємо ми, наші батьки і їхні батьки, тай наші діти теж їх знатимуть, я впевнений. 5) Жахлива смерть спіткала цю людину, багато таємнись та прихованих моментів в цій справі, з впевненістю можу сказати що це було не самогубство, але ж так простіше, правда?
Символ : три виконавці співають Червону Руту -ТРИЗУБ На Майдані готель (москва)УКРАЇНА- будинок схожий на ТРИЗУБ ТАРАС,ЛЕСЯ,ІВАН-поетичний ТРИЗУБ УКРАЇНИ
Так, Володимир Івасюк - мій культурний пісений факел. Багато містичних історій знаю пов'язаних із його "Червоною рутою". Особливо дивною є смерть Романа Ковалюка, який загинув в Японії після того, як виконав пісню "Червона рута" і став переможцем у Міжнародному пісенному фестивалі в Токіо.
Дякуючи ВАМ, прочитала про світлу величну людину Романа Ковалюка. Він був українським факелом на землі.Потужним, талановитим, чистим. Ніс українство в світ. За це і дістав старший брат в далекій Японії. ukrpohliad.org/blogs/roman-kovalyuk-blagodatnyj-zrazok-suchasnyka.html
В. Івасюка вбило КДБ при допомозі виконавців з криміналу. Ті, хто провів "акцію" ліквідації нашого Володі були покарані і розіслані по всьому СРСР і в основному в Заураллі керівниками лагерів і ще простими контррозвідниками. Останні згадки про цих вбивць були почуті десь в 1988-89 роках.
"Руководящая и направляющая"дуже прискіпливо ставилась до пісень і для досягнення успіху необхідно було обов'язково виконувати пісні про партію,комсомол,робочий клас і таке інше.Це правда.Але порівняймо 70-і роки минулого століття і сучасність:яка вражаюча різниця!Високий підйом української пісні,культури і мистецтва взагалі і культурний,морально-етичний упадок нині.Що ви на це скажете,пані Фаріон?Немає СРСР,партії,КДБ,ніби незалежність у всьому,а національного духу немає,якби не намагалися переконати українців сучасні горе-ідеологи.Чому так?Напевно,не те говорять,що хоче почути народ.
Можливо, що мама і співала йому українські колискові , але розмовляла вона російською,як він розмовляв з мамою в дома ? Та й Татьяна Жукова , дочка офіцера КДБ, хіба не розмовляла українською.Як він розмовляв з нею ? Була на похороні , залишила робоче місце без дозволу (керівництво десь зникло , не було в кого відпроситися), наступного дня ніхто мене ні про що не питав ,чому мене не було і чому я пішла на похорон Івасюка.
Володимир Івасюк - геній!!!
Вічна пам'ять володимиру івасюку ❤
Такі пісні будуть жити Вічно.Геній .
Українська пісня зброя народу в боротьбі за свободу і незалежність.
Мою сваху В чернівецькому університеті вчив батько Івасюка. Казала вона, що батько після смерті Івасюка ніколи вже не сміявся, завжди був сумним.
Дуже глибокі слова,дякую вам.Володимир Івасюк завжди буде у пам'яті українців,як геній свого часу та пророк майбутнього.
Бережи Вас Боже, Ірино! Здоров'я Вам і стійкості. Ви сильна жінка і Ви приклад для всіх українців. Я готова не спати, а слухати Вас і просто ковтати мудрість з Ваших уст. Ви Велична особистість сучасності. Ви гордість України!
Дякую. Дуже зворушена. Сили нам і перемог
Ірина,ви дуже розумна, з великим багажем знань, вмінням донести свою думку, переконати. Ви справжня українська пані.дякую Вам за активну позицію, патріотизм.
Дякую
українських народних пісень налічується понад 200 тисяч!!!
Пісні Івасюка сприймаються на генетичному рівні.
Щира подяка Пані Ірені за те, що підносить такі важливі національні теми, яких ніхто інший не підносить...
Я народилася недалеко від Кіцманя, сім кіометрів від Кіцманя наше село.Про Івасюка чула ще в школі, про кашкет, що звалив ілліча на той час ходили легенди. Хто і як розказував про цей випадок, а ми на той час дуже гордилися цим, навіть не усвідомлюючи чому! Бо ми ще були малі зовсім, і навіть не усвідомлювали про велич цього патріота. Але не спали вороги України, і розуміли, що тільки знищивши цього композитора, йому можна закрити рот! Але помилилися вони і на цей раз. Пісня Івасюка жила, живе, і буде жити!!! Дякую, пані Ірино, за спогади, і за пам'ять!!!
Навзаєм з Вами!!! До речі, ми з Вами - земляки!
Світла пам'ять Володимиру Івасюку ! Геніальні пісні ,вічна музика його залишилась назавжди !💐💐💐💐 Люблю співати пісні Володимира ❤
Сила мови, сила духу і сила пісні. Тризуб.
Моя Дорогая, я вас обожаю !!!
Очень жаль ,что вы не в нашей Верховной Раде.СПАСИБО за вашу грамотную речь,спасибо за то ,что вы есть !!! В!таю з Магдебургу !!!
П.ІРИНО!ДЯКУЮ,ВАМ,ЗА ВАШУ ТИТАНІЧНУ ПРАЦЮ,ЗА ВАШЕ ВМІННЯ ДОНЕСТИ ДО НАРОДУ ПРАВДУ, ЯКОЮ Б ВОНА НЕ БУЛА!
Дякуємо Ірино Дмитрівно, дуже цікаво було послухати інформацію про одного з кращих синів України! Сподіваюсь ці люди, які таке зробили з Володимиром, та й не тільки мабуть з ним, ніколи не знайдуть спокій! А Володимир Івасюк буде жити вічно у своїх піснях!
Слава Україні! Дякую, пані Ірино, за студію. Про Володимира Івасюка, правду кажучи, я знала дуже мало. Із його прізвищем, із його піснями у мене асоціюється дитинство, бо батьки любили їх і часто вмикали, і ми слухали разом із ними та дідусем і бабусею. А про його долю знаю зовсім небагато, і більшість моментів із цієї розповіді були для мене відкриттям.
1. Володимир був надзвичайно талановитим ще із дитинства. Йому було всього 15 років, коли він написав "Колискову" для своєї сестрички. А "Червона рута", яку він написав у своїх 18 юних років, залунала на всю Україну, на весь світ, стала українським хітом. Та й зараз, напевно, немає українця, який не знав би її. А за все своє життя написав аж 107 пісень. І тільки 30 років життя...
2. Запам'яталася мені чомусь і та страшна історія, яка сталася із ним зразу після народження. Медична сестра замість того щоб закрапати дитинці в очі двовідсотковий розчин закрапала двадцятивідсотковий. Тоді у хлопчика із очей покотилися чорні сльози. А у лісі, коли Володимира знайшли мертвим, його очі були виколені.
3. Цікаво те, що у Володимира була ідея написати музику до опери про козацьку добу. Але ще більше зацікавило, що виникла ця думка, коли до нього звернулася Московська влада, очікуючи, що він напише щось на кшталт пісні, яка б прославляла цю владу. Проте, Володим Івасюк був непохитний і не збирався навіть робити нічого подібного.
4. Новим також було те, що був знятий фільм "Червона рута", у якому головну роль виконали Софія Ротару і соліст ансамблю "Смерічки" Василь Зінкевич. У цьому фільмі звучить багато пісень Володимира Івасюка. Фільм "Червона рута" і сама пісня перемогла на першому всесоюзному фестивалі "Пісня 71".
5. Найбільше вразило те, що він був не тільки надзвичайно талановитим музикантом, але й медиком, скрипалем, грав на фортепіано, віолончелі, гітарі. Окрім всього цього він був ще і неординарним живописем. Стає не по собі, коли уявляєш, скільки ця геніальна людина могла б створити ще шедеврів. Але він був загрозою, з якою не могла змиритися совєтська влада.
Дякую
Слава Україні!
Дякую, пані Ірино, за таку повчальну студію.
Дуже розчарувало те, що спалили могилу та не дозволяли пам'ятника на могилі встановити.
Не дивлячись на те, що Володимир Івасюк навчався у школі для обдарованих дітей, Володимир продовжувати наполегливо працювати, де підірвав своє здоров'я.
Приємно вразило те, що він відмовлявся писати пісні російською мовою.
Я з болем слухала про те, яка смерть була у Володимира Івасюка, про те, як він страждав...
Людина котра мала б лікувати тіла, лікувала душі... Так гарно сказано.
Дякую
Слава Україні! Дуже цікава студія про Володимира Івасюка. Я впевнена, що кожний українець чув це ім'я та прізвище тому, що ця людина зробила величезний вклад в українську культуру. А якщо точніше - в українську пісню. Його твори, наприклад, такі як: «Червона рута», «Балада про мальви», «Я піду в далекі годи», «Водограй» - це справжній скарб для нас, який потрібно оберігати і передавати із покоління в покоління. Багато інформації про нього знаю завдяки музичній школі, у якій я детально вивчала його творчість, а тут напишу нові тези, про які я дізналася сьогодні, з цієї студії:
1. Новинкою для мене стало те, що Володимир Івасюк був не тільки музикантом і композитором, а ще й писав вірші і малював. Значить, Володимир Івасюк був справжнім митцем.
2. Обурило те, що справа справжньої смерті Івасюка й досі не розкрита. Офіційна версія, в яку ніхто не вірить і яка дає багато підстав для сумнівів, так і залишається - самогубство. Однак чимало фактів вказують на те, що молодий талановитий музикант пішов з життя не сам.
3. Дуже надихнули слова Зінкевича про Івасюка, де він промовив, що Володимир співав не тільки серцем і душею, а й своїми націєцентричними переконаннями. Це означає, що його світоглядні погляди завжди залишалися незмінними і ніхто не міг переконати його змінити свою думку.
4. З третьої тези випливає і той факт, чому співак відмовився від написання пісні російською мовою. Він був великим патріотом України та української мови, тому не став це робити, за що був жорстоко покараний.
5. І найбільш я вражена тим, що Володимир Івасюк за таке коротке життя, встиг бути професійним медиком і скрипалем. Чудово вмів грати на фортепіано, віолончелі і гітарі. Він заслужив бути Героєм України.
Володимир Івасюк назавжди залишився жити у своїх піснях і промінь його пам'яті ніколи не згасне. Це людина, якою треба пишатися, адже через вклад таких людей, ми зробили великий крок до незалежності. Дякую Вам, Ірино Дмитрівно, що розповідаєте про таких геніальних людей, яких має знати кожен українець.
Дякую. Вклад - внесок
Як завжди надзвичайно цікаво та пізнавально. Дякую, пані Ірино! Хай Господь сторицею додає Вам сили та здоров'я за Вашу титанічну працю.
дуже шкода володимира iвасюка,талановита була людина.кдб по вiдношенню до украi'нського композитора свою чорну i брудну справу зробило.вiчна i cвiтла пам'ять володимиру.
Оксана Петришина 8a87089
Дуже дякую, пані Ірино, за те, що піднімаєте такі важливіщі теми!
Я подивився Велич Особистості Володимира Івасюка та "Червону руту". Дякую вам.
Fibonacci Pacoli івасюк генвй а пан тягнибок хай стулттб писок коли відказкєтбся від маковського
Fibonacci Pacoli
@@dedbestbud5837 Вы читаете то, что калякаете?
Пані Ірини я була на могилі вже після похорон ми з роботи пішли групою ,і коли ми підійшли до могили то поза нашими спинами ходили наглядачі які підслуховували про що говорять люди . Було до болю тяжко люди плакали .знищили такого генія.
Владимир Ивасюк _ гений,
Дякую, дякую, дякую тисячу разів. Обожнюю цю красиву, прекрасну, мудру, правдиву жінку--Ірину Фаріон.
Спалити могилу, не дозволяти пам'ятника на могилі встановити - це ж як треба ненавідити та боятися усього, що дає ідентифікацію нації. Нелюди - спалити могилу! Шокована, просто слів немає.
Щиро дякую. Дуже цікаво та вчасно 💙💛
Наш Івасюк, наша душа і пісня, і наша Ірина Фаріон!
А после похорон Ирина Фарион вступила в члены КПСС и приняла активное участие в гноблении Ивасюка
А вообще что она несёт?
Он был талантливый человек,его музыка звучала везде,его любили все люди по всей стране
Он закончил престижную музыкальную школу,консерваторию
Греки древние говорили»о покойных либо ничего,либо только правду»
Зачем эта бывшая коммуняка вообще трогает его имя
В Киеве сейчас много переименований улиц - почему забывают Владимира Ивасюка - ведь своими украинскими песнями он прославил Украину на весь мир ! ! !
@@yuriyzlatogor2363 не бреши
в 10 класі я був 1971 році як ми любили ці величні пісні
Вітаю, пані Ірино. Чудовий музикант, лауреат премії Шевченка Володимир Івасюк автор пісні "Червона рута" це геніальна постать в історії України.
Хочу виділити кілька тез які мені запам'яталися мені найбільше.
1. Працелюбний Володимир Івасюк. Своєю наполегливою працею добився неабияких висот. Те що він по 8-9 годин займався скрипкою мене дуже вразило.
2. Також вразило мене те, що Володимир Івасюк був не тільки композитором, а й писав картини та писав вірші. Він був справжнім генієм.
3. "Сила українців у своїй мові та культурі" дуже сильні слова, про які ми маємо завжди пам'ятати. Адже й справді сила нашого народу в нашій мові. Це підіймає національний дух нашої нації.
4. Фільм "Червона рута", з Софією Ротару а головних ролях, став неймовірним проривом. У фільмі звучало багато пісень Володимира Івасюка. Це подарувало для фільму і пісні перше місце на фестивалі "Пісня71".
5. Прикрим є те, що сметь такої величної постаті щей до сьогодні не розкрита. В офіційну версію ніхто не вірить. Хотілося б, щоб правда була розкрита.
Але ім'я Володимира Івасюка ніколи не загине.
Дякую
Доброго дня, Ірино Дмитрівно, вдячна вам за цю студію це і справді було пізнавально послухати про таку видатну особистість, як Володимир Івасюк, з цієї студії я виділила для себе таких п'ять тез:
1. Володимир був надзвичайно талановитим ще коли був дитиною . Йому було всього 15 років, коли він написав "Колискову" для своєї сестри, а "Червона рута", яку він написав у 18 років, залунала на всю Україну, на весь світ, стала українським хітом. І я думаю, що й зараз, напевно, немає українця, який не знав би її. А за все своє життя написав аж 107 пісень. І тільки проживши 30 років життя.
2. Новим для мене виявилося те, що Володимир Івасюк був не тільки співаком та композитором з безцінним талантом, але й талановитим музикантом, поетом і навіть лікарем. Ця людина вміла грати на багатьох музичних інструментах. Він був дуже сильним у батьох справах, тобто був справжнім українським генієм, якому вдавалося абсолютно все.
3.Мені запам'яталось також те, як виховувався Володимир Івасюк. Його батько, Михайло Івасюк, який був пройшов через сталінські табори, був поліглотом, але попри це все він розумів, що сила українців у своїй мові та культурі, тому з дитинства виховував Володимира правильно. Для прикладу, коли Володимиру Івасюку запропонували писати пісні на російській, той одразу ж відмовився. Він був свідомим чоловіком, та цю свідомість хотів пробудити у серцях мільйонів українців того часу, котрі були "задавлені" радянським режимом.
4.Я дуже надихнулася словами Зінкевича про Володимира Івасюка, він сказав, що Володимир співав не тільки серцем і душею, а й своїми націєцентричними переконаннями. Це означає, що його світоглядні погляди завжди залишалися незмінними і ніхто не міг переконати його змінити свою думку.
5.Прикро те, що справа справжньої смерті Володимира Івасюка ще й дотепер не розкрита. Офіційна версія, в яку ніхто не вірить і яка дає багато підстав для сумнівів, так і залишається - самогубство. Однак чимало фактів вказують на те, що молодий талановитий музикант пішов з життя не сам.
Я думаю, що Володими Івасюк Герой, яким ми маємо пишатися і завжди пам'ятати . Слава Україні!
Дякую
Огромное спасибо Ирине Фарион! С удовольствием слушала и смотрела ролик.
Дякую Вам за Вашу життєву позицію 💛💙
Я лише чую або бачу зображення Івасюка, перехоплює дихання, сльози застилають очі...
Я з молодшого покоління (на 10років)...
Коли загинув Володимир, то наче втратила рідну людину.
Дякую ведучі та її гості, які на справді, є і залишаються тими Прометеями нашого суперечливого сьогодення, що несуть силу Світла української пісні, історії та народних героїв України!
"...Рабів до раю - не пускають!"
Слава Богу, на кожного відступника чоловічої статі, є розумна і патріотична українська жінка. .
ЩИРА ДЯКА ПАНІ ІРИНІ за ЇЇ НЕВТОМНУ ПРАЦЮ!!!
ЗДОРОВ"Я ВАМ,УСПІХІВ та ТВОРЧОГО НАТХНЕННЯ!!!
Дякую за цікаву лекцію.
я цю пісню слухала вже разів 30.Зараз слухаю і плачу.
Татьяна Васильева a já pláču,koly cuju imja Ivasuka.Ne probacymo KGBistam,tak,jak ne probacymo Cornovola,Stusa i dalsych.
Очень познавательная программа. Успехов Вам Ирина.
Надзвичайно інформативно. Ви - неймовірні!
Ірино, Ви робите дуже важливу справу, розумію, що. Ви це знаєте, але ж кажу це...І це стосується не лише цієї програми.. Дякую вам!!!!!!!!!!
Дякую
Блискуче! Дуже вдячна за цю передачу,
Ірино, Ваші лекції рвуть душу!!!!!
Шкода, ми втратили стільки часу,нас зробили манкуртами....Та не все втрачено!!!!Дякую!
Так дуже багато втрачено людей--культури мистецтва:скульптори поєти художники письменники юристи співаки Чому так з нашою Україною з нашим народом? .........
Дякую
Велика жінка-боєць Ірина Фаріон!! Дякую!!
Дуже дякую.
Доброго дня, Ірино Дмитрівно! Дякую Вам за цю цікаву студію. Для себе я виділила такі тези:
1. Новим для мене став той факт, що Івасюку було всього-на-всього 30 років коли він відійшов в інший світ. Проте зробив він стільки, скільки не кожна людина робить за все життя.
2. Цікавим для мене стало те, що всі його пісні мали синтез трьох речей: традиції, велика культурна робота над самим собою і закорінення в рідну землю. Це дуже важливо. В наш час існує багато співаків, які не думають про сенс своїх пісень.
3. Світоглядним для мне стало те, що людина може поєднати в собі різні види діяльності. Володимир Івасюк міг лікувати не тільки тіло, головне - він лікував душу своєю творчістю.
4. Він оживив українців, а на його похорон намагалися не пускати людей. Для мене це стало просто шокуючою інформацією. Більше того, я не розумію як людину яка мала стільки талантів, думок, змогли видати самовбивцею? Це показ того, наскільки боялися націєтворчих особистостей.
5. Виховними для мене стали слова Івасюка: "Хочеш досягнути успіху - пізнавай класику. Коли хочеш йти далі - заглиблюйся в класику. Коли хочеш осягнути самого себе - читай класику, слухай класику".
Слава Україні! Ще раз Вам дякую!
Дякую
Автору Респект 🇺🇦
Слава Україні! Вдачна Вам, Ірино Дмитрівно, за цю неймовірну студію. Хотіла б виділити найважливіші, на мою думку, тези:
1. Володимир Івасюк - це не звичайна людина, це титан української культури. Він не просто став основоположником української естрадної музики, він зумів пробудити національних дух свого народу, оживив своїх співвітчизників. Цей чоловік співав серцем і тим самим розпалював вогонь у душах інших людей.
2. Захоплює мене той факт, що Володимиру було всього лиш вісімнадцять, коли він написав ту пісню, яку сьогодні знають усі, незалежно від віку чи того місця, де вони народилися. «Червона рута» стала народним хітом, який можна почути скрізь. Цей чоловік прожив лише тридцять років, але за цей короткий час він написав 107 пісень і 53 інструментальних твори. І це не просто естрадні композиції чи класичні твори - це душа українського народу!
3. Новим для мене став той факт, що Івасюк був не тільки співаком та композитором з безцінним талантом, але й талановитим музикантом, поетом, лікарем. Ця людина вміла грати на багатьох музичних інструментах. Він був сильним абсолютно в усьому, тобто був справжнім українським генієм, якому вдавалося абсолютно все.
4. Запам’яталися мені слова, які відображають світогляд не тільки Володимира Івасюка, але й його батька: «Сила українців у своїй мові та культурі». Саме вони повинні виховувати нові покоління громадян нашої держави, навчати їх цінувати і примножувати своє. Безсумнівно, мова та культура - ті чинники, які не дають народові загинути. І ми повинні про це пам’ятати.
5. Цікавим для мене було почути те, що Івасюк був людиною твердих націєцентричних переконань. Дуже влучно сказано, що це митець, якому обрізали крила. Це не дивно, адже він пропагував українську культуру, тож не вписувався в рамки тоталітарної комуністичної системи. Але все ж таки, це була свідома людина, така, що мала своє особливе призначення у цьому світі. Я переконана, що незважаючи на його фізичну смерть, Володимир Івасюк житиме доти, допоки на вустах українського народу житимуть його пісні.
Дякую
Слава Україні! Дуже дякую за вам студію! Хочу виділити декілька основних думок:
1. Новим для мене було те, що Івасюк був ще й художником і лікарем, оскільки мені він асоціювався лише з музикою. За своє коротке життя(лише 30 років) він створив багато прекрасної музики, яка надихає нас зараз.
2. Вразило мене те, які випробування для нього підготувала доля. У малому віці випадок з каплями для очей і його жахливий вигляд, коли його найшли мертвим.
3. Захопливим для мене є його музика. Дуже влучна фраза: «Людина, котра мала б лікувати тіла, лікувала душі.» Його відома пісня «Червона рута» і досі живе в наших серцях.
4. Виховним для мене є його патріотизм і погляди. Він відмовлявся писати російською, був зрілим чоловіком, який не зважаючи ні на що не підкорився тоталітарній системі.
5. Світоглядним були для мене слова батька Володимира «Сила українців у своїй мові та культурі» Я повністю погоджуюсь з цими словами і вважаю, що саме культура і мова допоможе нам стати справжніми патріотами своєї країни.
Дякую
Доброго дня, Ірино Дмитрівно! Дякую за неймовірну студію про основатиля української поп-музики.
Новим для мене було почити те, що Івасюк писав не лише естрадну музику, а й мав в своєму репертуарі академічні твори, верші - і навіть малював картини!
Також цікаво було слухати про батька Володимира та те, що до написання пісні «Піду в далекі гори» митця надихнув сходження на Говерлу.
Світоглядним в цій постаті для мене є той факт, що видатний митець не піддавався стандартам тогочасної радянської музики і творим серцем, надаючи українському народу кожною своєю піснею велич.
Виховним і одночас вражаючи для мене виявилось те, що Івасюк зайшов на Олімп в ранньому віці, але все одно не піддався спокусі слави .
Дякую
Дякуємо Вам за працю ! Гарно ! Слава Україні !
На його могилу люди їздили, як в музей. Я , будучи художнім керівником Самбірського профтехнічного училища, привезла групу у Львів і, замість того, щоб повести їх в музей леніна, привезла їх на могилу Володимира Івасюка...Мені було 21 рік. Мене визивали на якесь партійне засідання, а я казала, що люди йшли і ми пішли за людьми...
Я була у Львові у 1995 році на Личаківському кладовищі - це входило в туристичний маршрут. Коли ми попросили гіда провести нас на могилу Івасюка, вона відповіла, що там немає на що дивитись, навіть пам'ятника нема! І це вже була нензалежна Україна!
Особенно этот выпуск, я с огромным удовольствием слушаю и смотрю как релакс!!! На базе Ваших совместных передач надо выпустить уже книгу, уважаемая пани Фарион!!! До сих пор не понимаю, почему нашлись голоса для пааарааашенка, а вас не избрали в В.С.У.! Сильно была огорчена!!!
Вы, пани Фарион для меня глоток свежайшего чистого украинского воздуха!!!
Дякую
Слава Україні! Дуже вдячний вам, Ірино Дмитрівно, за цю надзвичайно цікаву студію. Хотів би виділити головні тези, котрі мене вразили:
1) Дуже вразив той факт, що будучи зовсім юним, Володимир Івасюк у 1964 році написав музику до першої пісні "Колискова" та створив у рідній школі ансамбль "Буковинка", що вже свідчить про неабиякий творчий потенціал.
2)Також захоплюючим був той факт, що Володимир Івасюк був не тільки композитором та співаком, а й професійним лікарем, поетом та музикантом. Досить слушно було сказано про те що, жодна його нова пісня, не була схожа на вже написану. Володимир Івасюк сумлінно працював, він повністю посвятив себе творчості та культурі.
3) Запам'яталось також те, як виховувався Володимир Івасюк. Його батько, Михайло Івасюк, котрий пройшов через сталінські табори, був поліглотом та попри це він розумів, що сила українців у своїй мові та культурі, тому з дитинства виховував Володимира правильно. Для прикладу, коли Володимиру Івасюку запропонували писати пісні на російській, той одразу ж відмовився. Він був свідомим чоловіком, та цю свідомість хотів пробудити у серцях мільйонів українців того часу, котрі були "задавлені" радянським режимом.
4)Цікавим для мене було те, що Володимир Івасюк був справжнім патріотом, твердих націєцентричних поглядів. Він не скорився тогодішній тоталітарній системі, він був свідомою людиною. Івасюк був і залишається феноменом. Його феномен у тому, що його пісні до сьогодні звучать, вони популярні серед мільйонів українців, їх знає молоде покоління, а сучасні виконавці їх переспівують.
5)Для мене дуже прикрий той факт, що земне життя Володимира Івасюка обірвалось всього на 30 році життя, та все ж мало своє призначення. Та ще гіршим було те, що радянська влада робила все для того, щоб людська свідомість забула та незгадувала про цього дивовижного чоловіка. Для мене досі не зрозуміло, як можна було так ненавидіти та знищувати все що, давало ідентифікацію рідної нації.
Дякую
Я не можу збагнути: як це можливо, знаючи про людоiдську полiтику КДБicтiв, про iх нiщивнi дiяння проти Украiни й украiнцiв, попри здоровому глузду говорити про якiсь добрi почуття до нашого пiвнiчного сусiди??!!!!!!! Як це можливо??!! Як це можливо в Захiднiй Украiнi, де ще живi cвiдки звiрств червоноi чуми, починаючи хоча б з 1939 року, це новiтня icторiя! Не розумiю, не можу зрозумiти...
Велика подяка Вам, панi Iрино, за просвiтницьку роботу! Нам НIКОЛИ не говорили про речi, що я почула вiд Вас. Це була секретна iнформацiя проклятого совка. Не дай, Боже, повернення минулих часiв!..
НАВЗАЄМ з ВАМИ!!!
Лидия Бобрукевич а ви спитайте у пані Ірина як це можливо вона була комуністкою ‼️ як не пані Ірини таке знати як так можливо😊😊😊
Доброго дня, Ірино Дмитрівно! До перегляду цієї студії, я була ознайомлена лише з музичною творчістю Володимира Івасюка. 1.Вразило те, що таку чудову пісню, яка згодом стає хітом -«Червону руту», він написав лише у 18 років, такому юному віці. Мабуть, така вже сила почуттів зіграла у цьому роль. 2.Новим було те, що ця дивовижна людина ще й була за освітою медиком, проте, обравши таку важку професію, Івасюк ще й писав тексти до своїх пісень, ставив музику та малював. 3.Світоглядним для мене було те,що поляки схвально віднеслись до творчості Івасюка, що доводить силу української пісні. 4.Виховним для мене стало те, що ситуація з медсестрою стала поштовхом для Володимиром вступити на медика. 5.Надзвичайно було важко слухати свідчення про зникнення, розслідування та смерті Володимира Івасюка.Проте, на диво, мене вразило, що все ж таки, приклавши зусилля, це визнано вбивством.
Дякую
Дякую, пані Ірино. Глибина, освіченість, відданість Україні та ще багато чого написати - о це й е українка, а не о те малороське непорозуміння...
Дуже цікава тема бесіди
Яка ж прекрасна наша Україна❤💙💛 гордість розпирає за те, що я співаю Червону Руту та Водограй!!!!👍👍👍👍Володя назавжди в моїй пам'яті !!!! п.Ірино, треба створювати на телебаченні просвітницькі канали..нехай люди слухають, розумнішають, а не тупіють від дурних серіалів, тупих ток шоу та отого дурнуватого гумору👎👎👎 історію, культуру треба знати, тоді й руЦкий мІр не з'явився б 👎👎👎 Слава Україні❤💙💛
Все актуально й досі-сила мови,сила духу,сила укр.пісні! Додам ще від себе, у 1985у році будучи студентом був членом ДНД (добровільна народна дружина). Ми мали чергування у Львів. псих.лікарні. З нами чергувала лікар психіатр. Вона нам наполегливо розповідала,що Івасюк лікувався в одному з відділень від алкоголізму і був важким хворим. Для чого вона це робила? Напевно була на службі у К Г Б . Прикро усвідомлювати,але Володимир не мав шансів вижити в цій системі. Зрештою як і В'ячеслав Чорновіл.
Ця жінка ніколи не міняє своєї позиції нам би такого президента
Олег, а Вы сами были президентом?Расскажите нам, что это за "НОША" - "быть ПРЕЗИДЕНТОМ", особенно для сегодняшнего -Зеленского?Не скрывайте свой опыт...делитесь !
Дякую! Дякую! Дякую!!! 💓💓💓💓
Україна для українців!Слава нації!
чудова icторико-познавча Программа .
Доброго дня! Дуже цікаво слухати цю студію !
1.Новим для мене є те, що Володимир Івасюк прожив всього лиш 30 років. За своє коротке життя він встиг написати 107 пісень, 53 інструментальних твори та створив музику до кількох спектаклів.
2.Вразило для мене те, що Володимир був професійним медиком , скрипалем , грав на віолончелі та гітарі. Це була людина дуже працьовита та талановита.
3. Захопливим для мене є те, що пісня «Червона рута» була написана Івасюком у 18 років , а присвятив він її своїй одногрупниці - Марії Соколівській. Ця пісня була визнана найкращою піснею 1971 року .
4. Виховним для мене є те, що жодна нова пісня Івасюка не була схожа на вже написану. Володимир Івасюк був першим, який створив не одну, а десятки неймовірних український пісень.
5. Світоглядним для мене є те, що ставши популярним у Радянському Союзі, Володимир завзято відмовлявся писати музику до російських текстів, говорячи , що він український композитор . Це вчинок справжнього патріота своєї країни .
Дякую за цю студію ! Слава Україні !
Дякую
Дякую за відео
дякую!
Вельмі пазнавальна. Мужныя духам людзі заўсёды сумленныя і простыя ў жыцці.
Сябри,Слава Україні!Живе Беларусь!
Дякую!
Чому Івасюка, Ротару, Мареничів на ТВ не чути? зараз там тільки якийсь шлак...
ротару продалась Москви
Сьогодні, - моя рідна сестричка Оксанка - поїхала в Брюховичі, - у Брюховицький монастир, - що під Львовом! Поїхала в монастир із іншими своїми подружками: Ірою, Вірою та іншою Оксанкою! Поїхала - на реколекції (церковні релігійні науки УГКЦ)! Я просив Оксанка свою, - щоб помолилась, - відвідавши Брюховицький цвинтар: помолитися на могилах Володимира Івасюка, - нашої легенди 70-их років: у мене, в моєї бабусі Розалії та діда Миколи були платівки Володимира Івасюка та геніальних англійських "Біттлз"!!! Попросив своєї Оксана, - а вони (дівчаточка - її подруженьки): схилити голову і над Володею Івасюка та незабутнього, талановитого, сучасного співака Андрія Кузьменко (Скрябіна) - внука моєї вчительки початкових класів - Марії Григорівна Гаргас-Качмар!!! Ці молоді генії - так рано пішли з життя! Її співали, пісні Івасюка та цінували Андрійко: якого я, на жаль, особисто не знав (Скрябіна), а він мене, можливо, теж особисто не знав - але слухаючи, Андрія Кузьменко в деяких піснях я впізнаю факти свого життя: Марія Григорівна, яка прожила більш як 80-ть років, - напевно, розказувала про мене, Ігоря, свого учня, про мого тата Богдана, її односельчанина із села Сіде?! Ці українські персони - не померли, вони - заснули: вони живуть у наших серцях: "Моя крилата птаха", - вчора бачив, минулими роками листав цю книгу, пані Ольги, мами Андрія Скрябіна! Треба її, цю книгу купити, мабуть! Якщо Володимир Івасюк, метеор, - різко ввійшов в українську естраду, - то наш Андрійко Скрябін - філософ нашого часу, його треба зрозуміти: який класний був Андрій Скрябін із російським співаком-бардом Александров Градським! Справжній музей чоловік: із довгим волоссям! Давав гарні - коректні питання А. Градському! Волосся - як в назорея, як в Ісуса Христа! У селі Сіде, малій Батьківщині Андрія Скрябіна - залишилося багато родини, - одна жінка із його родини, Надя, - родом із Полтавщини! Україна - єдина! Андрій Скрябін, - напевно жив Духом і Галицького краю, і духом Полтавщини - колискою української мови: Івана Петровича Котляревського! Жив він духом і Києва, - нашої столиці,: де Він проживав! Вітаю Барбару-Марію, дочку Андрія Кузьменко - яка недавно одружилася, - та співчуваю! Ми - їх пам'ятаємо ! Дякуємо чудовим жінкам пані Ірину та пані Наталі - за чудові передачі на телеканалі "РАДА"!!!
Я навчалась у Львові коли хоронили Івасюка. Нам викладачі говорили, щоб ми не йшли на похорон. А одна викладачка сказала, що туди не треба йти бо можуть бути проблеми з міліцією.
Классный выпуск...
Я надихаюсь Вашими розповідями. І вони мене рухають до нових подорожей... А ще на дзвіночкові у мене "Червона рута" вже багато років.
Цікава студія про надзвичайно відому постать, але з новими фактами, історіями та мораллю. Власне, мені більше до вподоби слухати про тих особистостей, котрі проводили безпосередню політичну чи громадську діяльність, але студія про Володимира Івасюка теж зацікавила. Основні тези:
1. Неймовірно вразили історії з дитинства Володимира. Тут можна говорити і про землю, на якій він народився, і про його родину, і про риси. Але особливо моторошною була ситуація з "чорними слізьми": з одного боку, справді страшна, а з іншого - метафорична та прониклива.
2. Великим здивуванням стали для мене всі таланти Володимира Івасюка. Я ніколи не замислювалась над тим, що окрім всього, він ще й писав вірші, малював, а також був медиком. До цього справді влучною була фраза про те, що він лікував і тіло, і душу.
3. Аж мурашки бігали по шкірі, коли у Вашій студії мова зайшла про доволі таємничу смерть Івасюка. Ця історія містить у собі дуже багато страшних подробиць і, мабуть, ще більше таких подробиць ми так ніколи й не дізнаємось. Особливо актуальним і тривожним фактом для мене стало нерозголошення прізвищ КДБістів, які тоді знущались над Івасюком, аж до сьогодні.
4. Серйозною проблемою, яка мене турбувала вже давно, а також була висвітлена у Вашій студії, стало квотування українських пісень. Пам'ятаю, як батько розповідав мені, що за часів СРСР "Червону Руту" співали всі й усюди, як і багато інших українських пісень. А що тепер? Ми самі обмежуємо свою культурну спадщину на поталу невідомо кому.
5. Я отримала велике задоволення від кількох фраз, які пролунали в цій студії, серед яких є дві найяскравіші: "коли хочеш досягти успіху, пізнавай класику", а також "синтез зброї та пісні дає непоборну силу". Ну і окремо хочеться виділити вживання Вами прийменника "межи", замість звичного нам "між". Це дуже цікаво і милозвучно.
Дуже дякую за цю студію, Ірино Дмитрівно.
Дякую
Наші найкращі
Івасюк - не самогубця. Це головне.
Слава Україні!
Володимир Івасюк, батько української музики був надзвичайно талановитим. "Червона рута" -- моя улюблена народна пісня, і цей твір, який знає кожен українець, він написав у свої 18 років.
Новинкою для мене було те, що він був і композитором, і медиком, і живописцем, і скрипалем. Для поліпшення навичок гри на скрипці він підірвав своє здоров'я. Як же він сумлінно працював! Жодна його пісня не була схожа на вже написану.
Дуже здивував мене факт того, що його вбивство зробили самогубством, а влада в той час знищувала усі сліди. Зникали свідки, але все одно є факти, що це було умисне вбивство. Служба безпеки робила все для того, щоб люди не прийшли на похорон, його могилу спалили на 40-ий день, не дозволяли пам'ятник поставити 50 років, його труп неможливо було впізнати, наскільки ж це все жорстоко...
Світоглядним для мене є те, що Івасюк був людиною твердих націєцентричних переконань. Твори були популярними не лише в Україні, йому пропонували написати на російській мові, але він відмовився, він завжди залишався патріотом.
І найцікавіше: він цінував класику, твердив, що без неї не може бути нічого нового, а зараз українська класика -- це його пісні.
Герой, яким ми пишаємось. Кожному поколінню ми маємо віддати належне. Пісня -- наша сила, яка не вмирає!
Доброго дня пані Ірино! Надзвичайно цікаво слухати ваші студії!
1.Новим для мене стало те, що Володимир Івасюк попри свій музичний талант був професійним медиком. Як ви сказали : «Людина, котра мала б лікувати тіла, а лікувала душі…»
2 .Виховним для мене є те, що Володимир Івасюк, хоч і навчався в школі для обдарованих, проте продовжував наполегливо працювати.
3. Я була надзвичайно вражена, тим що Володимир Івасюк попри свій молодий вік написав понад 107 пісень та 53 інструментальні твори, людина яка працювала не заради слави, а заради України.
4. Мабуть кожен українець знає його твори, такі як : «червона рута», « водограй», « я піду в далекі гори». Кажуть, що музичні вподобання змінюються в різних поколінь, але Володимир Івасюк, своїми творами зачарував ще будучи надзвичайно юним і чарує й досі, адже його пісні знають і наші бабусі ,і батьки, і ми , і наші діти знатимуть.
5. Володимир Івасюк був визнаний, не лише в Україні, а і у всьому Радянському Союзі. Але він відмовився від написання творів російською мовою, тим самим, мабуть і «розізлив» владу. Така злість їх опанувала, що вони робили все можливе, аби мало хто прийшов до Володимира на похорон. Мабуть навіть не злість, а страх, що такий музикант як він, зумів пробудити внутрішній націоналізм кожного українця.
І хочу додати, що не зважаючи на квоту, ми-українці співали, співаємо і будемо співати! І вгорі і в радости наші предки висловлювали свої емоції за допомогою пісні, а нам залишається не забувати, а навпаки співати і ділитися зі всіма цими шедеврами. Адже хоч і вже понад 40 років Володимира Івасюка немає, але його пісні лікують наші душі і досі.
Вкотре дякую вам за всі студії, адже вони допомагають розібратись нам хто ми такі, і завдяки кому ми такими стали! Слава Україні!
Героям Слава! Спершу хотів би подякувати за вашу працю. Особисто я, виділив для себе такі тези:
1) Вразив мене факт того що Івасюк написав прекрасну «Червону руту» коли йому було лише 18 років. Мені здається кожен українець знає цю пісню як Отче наш.
2) Новиною для мене стало те, що Володимир попри те що займався творчістю був видатним медиком, і повірте знайти час те і інше не так вже й просто.
3) Слова батька Володимира «Сила українців у своїй мові та культурі» останнім часом набули особливого значення, нарешті ми зрозуміли що нам потрібно викорінити того паразита який присутній в нас ой як давно і вже вдосталь напився крові.
4) Володимир Івасюк був справжнім патріотом, твердих націєцентричних поглядів, відмовлявся писати російською і не підкорювався тоталітарній системі. Його твори стали класикою, їх знаємо ми, наші батьки і їхні батьки, тай наші діти теж їх знатимуть, я впевнений.
5) Жахлива смерть спіткала цю людину, багато таємнись та прихованих моментів в цій справі, з впевненістю можу сказати що це було не самогубство, але ж так простіше, правда?
Дякую
Paní Farion možná sluchaty nekonečno.Djakuju.
Символ : три виконавці співають Червону Руту -ТРИЗУБ
На Майдані готель (москва)УКРАЇНА- будинок схожий на ТРИЗУБ
ТАРАС,ЛЕСЯ,ІВАН-поетичний ТРИЗУБ УКРАЇНИ
Добра передача.
Так, Володимир Івасюк - мій культурний пісений факел. Багато містичних історій знаю пов'язаних із його "Червоною рутою". Особливо дивною є смерть Романа Ковалюка, який загинув в Японії після того, як виконав пісню "Червона рута" і став переможцем у Міжнародному пісенному фестивалі в Токіо.
Дякуючи ВАМ, прочитала про світлу величну людину Романа Ковалюка. Він був українським факелом на землі.Потужним, талановитим, чистим. Ніс українство в світ. За це і дістав старший брат в далекій Японії.
ukrpohliad.org/blogs/roman-kovalyuk-blagodatnyj-zrazok-suchasnyka.html
обрізали крила...
В. Івасюка вбило КДБ при допомозі виконавців з криміналу. Ті, хто провів "акцію" ліквідації нашого Володі були покарані і розіслані по всьому СРСР і в основному в Заураллі керівниками лагерів і ще простими контррозвідниками. Останні згадки про цих вбивць були почуті десь в 1988-89 роках.
Червону руту співають харківські фанати на стадіоні.
kazapy obyvaly i odyvaut ukrainziv i sogodni
💖💖💖
..не було люстрації..."
Доступно все розповіла ы розложила по полицям
Like 🇺🇦
"Руководящая и направляющая"дуже прискіпливо ставилась до пісень і для досягнення успіху необхідно було обов'язково виконувати пісні про партію,комсомол,робочий клас і таке інше.Це правда.Але порівняймо 70-і роки минулого століття і сучасність:яка вражаюча різниця!Високий підйом української пісні,культури і мистецтва взагалі і культурний,морально-етичний упадок нині.Що ви на це скажете,пані Фаріон?Немає СРСР,партії,КДБ,ніби незалежність у всьому,а національного духу немає,якби не намагалися переконати українців сучасні горе-ідеологи.Чому так?Напевно,не те говорять,що хоче почути народ.
"Кров людська - нэ водыця, пролываты нэ годыться".
Пані Іро, то був етно-рок!!
Дякую цій велчній жінці.
Пані Ірина-світоч,але плебс хаває Г О Л О Б О Р О Д Ь К А!?
Микола.Ты ж тоже пипл, хаваешь!Что ты создал?С дивана гавкаешь, Чмошник?
Можливо, що мама і співала йому українські колискові , але розмовляла вона російською,як він розмовляв з мамою в дома ? Та й Татьяна Жукова , дочка офіцера КДБ, хіба не розмовляла українською.Як він розмовляв з нею ? Була на похороні , залишила робоче місце без дозволу (керівництво десь зникло , не було в кого відпроситися), наступного дня ніхто мене ні про що не питав ,чому мене не було і чому я пішла на похорон Івасюка.
Як не дивно вам здається, в той час у Запоріжжі розмовляли українською
28:34Натяк на Софію Ротару !?