Дякую за ваш канал! Мені 14 років і я коли виросту то хочу стати астрономом і я завжди дивлюсь ваші відео як уроки з астрономії і записую все в зошит!)))
Враховуючи якість контенту, вкрай рідкісні помилки, які автор вміє визнавати та виправляти, цей канал не лише один із найкращих україномовних, а й взагалі один із найкращих.
Дуже приємно бачити Ваші нові відео тривалістю більше 30 хвилин, отримую колосальне задоволення від перегляду ваших роликів!! Дякую за Вашу роботу, успіхів вашому каналу!
Велика подяка авторам за змістовну та актуальну інформацію. Вважав, що знаю майже все про нові та наднові і завжди в курсі свіжих відкриттів, але сьогодні дійсно дізнався багато нового.
Дуже дякую за неймовірний випуск. Уявив собі сценарій, де зоря віддала так багато речовини, що стала звичайним газовим гігантом і зникла із наших радарів
Нереалістичний, на жаль чи на щастя, сценарій. При зменшенні маси темп перетікання теж зменшується і в певний момент обривається, бо сама зоря зменшується в розмірах. Хоча є кілька підтверджених випадків, коли зоря втрачала до близько половини початкової маси через перетікання.
О свіже відео. Закусенець догори. Доречі для всіх любителів космосу пораджу серію ігор Х2/3/4 це космічні пісочниці. Там просто епічні види зоряного простору, можна просто сісти в кораблик і літати по секторам насолоджуючись видами і розслабляючою музикою. Особливо це круто виглядає на великому моніторі чи телику. Хотів скинути посилання на класне відео, але не проходить, тому хто захоче шукайте. Cold in may - halo of the gone (x3 TOTT). Майже Всі планети там повноцінні 3д об єкти, тому виглядає це бомбезно. Особливо коли наближаєшся до них близько. До якого небудь Юпітера чи Урана.
Іване, одне з кращих відео на каналі (імхо, звісно)! Дякую! Водночас, питання. Цитую: "кожен з електронів займає певний об'єм в просторі, не пускаючи в нього інші електрони. Цей ефект називається електронним виродженням". Поправте, якщо помиляюся, але виродження - це якраз коли електрони ПЕРЕСТАЮТЬ не пускати інші електрони на "своє" місце. Тобто, так, принцип Паулі дозволяє електронами опиратися накладанню одне на одного. І лише коли його буде переборено гравітацією, наступить виродження. Чи не правильніше було би сказати, що "під подальшого колапсу зірку стримує принцип виключення Паулі" ? Не прискіпуюсь, справді цікаво розібратися.
Як сумно від розуміння того, що на нашому віці ми навіть колонізацію сонячеої системи не застанемо, а між-зоряні подорожі скоріш за все для людства так і залишиться мрією...
🤗🤗🤗🤗🤗 Пишу свій розлогий коментар на підтримку цього чудового відео та неперевершеного каналу, який я пишу у такому розлогому вигляді для того, щоб ступінь його розлогості ставав все більш та більш розлогим та підвищував популярність та "алгоритмність" каналу, даючи йому змогу ставати ще більш офігенним та неперевершеним.
Електрони не "втискає" в протони. Злиття відбувається не через тиск як такий (електрони "не відчувають" тиску, це не гумові кульки), а через те, що деякі електрони мають достатньо кінетичної енергії, шоб реакція e + p -> n + v була дозволена законом збереження енергії. А от з'являються такі електрони тому, що всі можливі стани електронів з меншою енергією вже зайняті через щільність речовини, і знов "впихнуті" в речовину електрони можуть мати тільки високу енергію.
Це спрощення, яке була допушене для пояснення на пальцях. В першому (чи другому?) відео серії детальніше про це розказувалося і там як раз розповіли про те, що насправді їх не втискає, а складніший процес.
Якщо дуже грубо то результатом вибуху типу 1а є нічого. Зірку повністю чи частково розливає на дрібні шматки. Може залишитися невеликий білий карлик. Карликовий карлик :)
@@eyefey можливо справді нічого, і карлика розриває. Але у випадку подвійного білого карлика і все ще однакової світності наднової - можливо щось залишається. Наприклад один з пари вибухає, а інший ніт
@@Vsesvit_UA компаньйон 1А завжди виживає. Питання про самого карлика. Якщо ж мова йде про зіткнення двох карликів - то може і нейтронна зірка утворитися.
Цікаві алгоритми ютубу, канал загубився у підписках, але, на щастя, я зміг відкопати вас з глибин підписок, тепер треба передивитись все що я пропустив. З гарних новин - попереду купа цікавого контенту!😁
Все дуже зрозуміло. Але я можу вам назвати приблизно куди копати. Уявіть шо плазма надпровідна. І всі магнітні поля то просто похідна від електричних струмів в плазмі, і от магнітні поля цих струмів створюють нові електричні струми у нових замкнених плазменних шнурах. Все динамічно. І взагалі нема конвекції. Є гіганські електричні струми які пронизують всю зірку наскрізь і які створюєть ще більші магнітні поля. І постійні короткі замикання плазменних шнурів які ми бачимо в хроносфері Сонця. Цікаво. Так. Але потрібно прийняти як аксіому шо плазма надпровідна.
Ніт. "Планетарна туманність" це ще один термін, який з'явився раніше ніж розуміння самого явища. Астрономи бачили туманіість і вважали, що там народжуються планети, але насправді це був гарячий газ, який скинула помираюча зоря. Якось так
Це в якійсь мірі відбувається в нейтронних зорях. Бо ядро атома - то лише 0.0000(багато нулів)0001% від його загального об'єму. А якщо електронна оболонка зникає - то в колишній об'єм одного атома може вміститися багато мільярдів нейтралізованих атомів. Це насправді вже не зовсім атоми, але тим не менш.
@@NarutozpUA сорі 🤷 повірте, це я ще намагаюся спрощувати як тільки можна. Мене науковці сварять, бо кажуть, що за спрощеннями можна втратити суть. Але я стараюся
Дякую. Зсу дивляться. Я ще живий )
І будете живий! Ніяких ще. Тисну руку!
Дякую за захист!🇺🇦
Ти найкращій,синку ! Героям слава ! Харків
❤
Слава Вам наші захисники❤.Хай Господь береже тебе❤
Дякую за ваш канал! Мені 14 років і я коли виросту то хочу стати астрономом і я завжди дивлюсь ваші відео як уроки з астрономії і записую все в зошит!)))
Дивись, я заскрінив твій коментар, тому в тебе нема вибору, як стати астрономом)
Мені дуже приємно. Дякую
Успіху!
вчи математику.бо сучасна астрономія-то не дивитись в телескоп
Один з найкращих українських каналів про космос.
Ага
Найкращий
згодна!
Враховуючи якість контенту, вкрай рідкісні помилки, які автор вміє визнавати та виправляти, цей канал не лише один із найкращих україномовних, а й взагалі один із найкращих.
Напевно так
Дуже приємно бачити Ваші нові відео тривалістю більше 30 хвилин, отримую колосальне задоволення від перегляду ваших роликів!!
Дякую за Вашу роботу, успіхів вашому каналу!
Це прекрасно. Дякую Вам 🤝
Дякую ❤ це цікаво ❤
Дякую вам безмежно за прагнення знайти нову ,цікаву інформацію щодо дивовижних таємниць безмежного всесвіту,це - титанічний труд!
дякую за такий захоплюючий контент)
Дякую за нові цікаві деталі!
Ви один з найкращих 😂
Дякую за роботу😊Продовжуйте творити✌😎🤘
Обов'язково!
Ваш голос ідеально підгодить для відправки в космос повідомлень для інопланетних цивілізацій👌
Як завжди вподобайка і дяка за топконтент. 👍
@@serhiylastivka4345 так, мені є що їм сказати) дякую
Дуже дякую за чудове відео, миття посуду буду неймовірно цікавим ))
Я мию під Владлена Мараєва)
@@Vsesvit_UA Деус Вульт!)
Ух, скільки інформації! Дякую за відео. Дуже цікаво! Таємниць нерозплутаних ще багато. І чим більше ми їх розкриваємо, тим більше з'являється.
Дякую за роботу
Дякую, дійсно найкращий український канал з космічної тематики.
@@viacheslavshevchenko5639 дякую 😊
Дякую за прекрасно проведений час.
Чудесний канал та чудовий диктор😊 здоров'я Вам та натхнення,дякую за Ваш труд 🎉🎉🎉🎉
Найкращий науково-популярний канал! Дякую!
Дякую!
Дякую за чудовий матеріал
вау! потрапив прямо на прем'єру! впевнений що це відео принесе чимало задоволення і нових знань!
Дякую, дуже цікава і захоплива розповідь. 😼👍
З нетерпінням чекаю нової зустрічі! Героям Слава!!!)))
Дуже дякую за контент, бережіть себе)
Дякуемо за відео.
дякую за відео. Неймовірно якісно
Дуже цікаво !
Велика подяка авторам за змістовну та актуальну інформацію. Вважав, що знаю майже все про нові та наднові і завжди в курсі свіжих відкриттів, але сьогодні дійсно дізнався багато нового.
Рівень контенту кожен раз зростає! Слідкую, дякую!
Те що потрібно у неділю вечірком)
Дякую ща таку цікавезну підбірку про вибухи білих карликів.
Нереально обожнюю цей канал ❤
Супер! Нарешті знайшла канал по-перше україномовний, по-друге дійсно цікавий.
Успіхів вам, автор!
І знову чудова робота. Моє шанування!
Дякую за відео! Як завжди - найкращі!
В підтримку
Можу дивитися тільки твій канал про космос. В твоїх відео усе прекрасно)❤
@@lantheia обійняв 😌
Героям, та Героїням Слава, дякую за цікавий контент, завжди радію новим випускам!
Дуже дякую за неймовірний випуск. Уявив собі сценарій, де зоря віддала так багато речовини, що стала звичайним газовим гігантом і зникла із наших радарів
Нереалістичний, на жаль чи на щастя, сценарій. При зменшенні маси темп перетікання теж зменшується і в певний момент обривається, бо сама зоря зменшується в розмірах. Хоча є кілька підтверджених випадків, коли зоря втрачала до близько половини початкової маси через перетікання.
Катаклізмічні. Каталка і клізма. Вибачте за іронію. У Вас чудовий науковий канал.
Дуже крута анімація 💓
у всьому ютубі чекаю Ваші відео найбільше) завжди мега цікаво, НАДцікаво! 😁😁😁
@@larissiel477 😊 дякую ❤️
Як завжди - фантастично цікаво!
Дякую)
Дивлюсь два рази ваші відео. Перший коли хочу поспати, інший щоб послухати цікаве відео. Дякую.
@@youregood5025 мені подобається така стратегія.
Скільки ще цікавих таємниць криється від нас у цьому безмежному світі. Дякую.
Дякую за нове цікаве відео про космос!
Одразу вподобайка - за просування науки українською. Далі - перегляд улюбленої теми - всесвіту. А там і сон прийде.
Відео дуже цікаве, відеоряд як завжди заворожує 😮
Дякую за ролик та контент!)
Дякую за цікаве відео
Круто дякую, досить цікаво)
Потрібен випуск про наднові!
Одразу лайк, а потім сам перегляд 😊
О свіже відео. Закусенець догори. Доречі для всіх любителів космосу пораджу серію ігор Х2/3/4 це космічні пісочниці. Там просто епічні види зоряного простору, можна просто сісти в кораблик і літати по секторам насолоджуючись видами і розслабляючою музикою. Особливо це круто виглядає на великому моніторі чи телику. Хотів скинути посилання на класне відео, але не проходить, тому хто захоче шукайте. Cold in may - halo of the gone (x3 TOTT). Майже Всі планети там повноцінні 3д об єкти, тому виглядає це бомбезно. Особливо коли наближаєшся до них близько. До якого небудь Юпітера чи Урана.
@@vetal343 гммм 🤔. А внутрішній інструмент для запису відео там є?
👍ще один лайк за крутезний опис відео
Дякую за цікавий космос! Дякуємо Збройним Силам України за захист від орків!
дуже вчасно❤
Именно то что ждали
Іване, одне з кращих відео на каналі (імхо, звісно)! Дякую!
Водночас, питання.
Цитую: "кожен з електронів займає певний об'єм в просторі, не пускаючи в нього інші електрони. Цей ефект називається електронним виродженням".
Поправте, якщо помиляюся, але виродження - це якраз коли електрони ПЕРЕСТАЮТЬ не пускати інші електрони на "своє" місце. Тобто, так, принцип Паулі дозволяє електронами опиратися накладанню одне на одного. І лише коли його буде переборено гравітацією, наступить виродження.
Чи не правильніше було би сказати, що "під подальшого колапсу зірку стримує принцип виключення Паулі" ?
Не прискіпуюсь, справді цікаво розібратися.
👍👍👍
Зоря, зір. Чому не зірка, зірок? Відео цікаве. Дякую!
Як сумно від розуміння того, що на нашому віці ми навіть колонізацію сонячеої системи не застанемо, а між-зоряні подорожі скоріш за все для людства так і залишиться мрією...
Thank.
Лайк Коментар на підтримку каналу та розвитку Украінського контенту
🤗🤗🤗🤗🤗
Пишу свій розлогий коментар на підтримку цього чудового відео та неперевершеного каналу, який я пишу у такому розлогому вигляді для того, щоб ступінь його розлогості ставав все більш та більш розлогим та підвищував популярність та "алгоритмність" каналу, даючи йому змогу ставати ще більш офігенним та неперевершеним.
Електрони не "втискає" в протони. Злиття відбувається не через тиск як такий (електрони "не відчувають" тиску, це не гумові кульки), а через те, що деякі електрони мають достатньо кінетичної енергії, шоб реакція e + p -> n + v була дозволена законом збереження енергії.
А от з'являються такі електрони тому, що всі можливі стани електронів з меншою енергією вже зайняті через щільність речовини, і знов "впихнуті" в речовину електрони можуть мати тільки високу енергію.
Це спрощення, яке була допушене для пояснення на пальцях. В першому (чи другому?) відео серії детальніше про це розказувалося і там як раз розповіли про те, що насправді їх не втискає, а складніший процес.
Ці перетікання надзвичайно цікаве явище. Щось я пропустила, яка з таких пар найближча до нашої сонячної системи?
Довго шукав по статтям, підтвердженого "рекорду" не знайшов. Найменша відстань, що бачив в публікаціях - 3000 світлових років.
@@dmytrotvardovskyi8610 Ого! Далеченько!
Дякую. Цікавий випуск! Цікавить кінцевий результат наднових 1а - це нейтронна зірка чи чорна діра?
А ще цікавить тема "еволюції" нейтронної зорі
Точно не чорна діра, бо недостатньо маси.
Якщо дуже грубо то результатом вибуху типу 1а є нічого.
Зірку повністю чи частково розливає на дрібні шматки. Може залишитися невеликий білий карлик. Карликовий карлик :)
@@eyefey можливо справді нічого, і карлика розриває. Але у випадку подвійного білого карлика і все ще однакової світності наднової - можливо щось залишається. Наприклад один з пари вибухає, а інший ніт
@@Vsesvit_UA компаньйон 1А завжди виживає. Питання про самого карлика.
Якщо ж мова йде про зіткнення двох карликів - то може і нейтронна зірка утворитися.
@@Propidium-Iodide компаньйон так, але ж Ви про самого карлика запитуєте, наскільки я зрозумів.
Ось такі, вони, зіркові вечірки))
15:20 швидкість має збільшуватись неминуче, бо йде перетікання маси з донора до акцептора
❤
❤😊
Біда в тому, що ми спостерігаємо все це, з точки зору тривимірної істоти.
Можливо
Цікаві алгоритми ютубу, канал загубився у підписках, але, на щастя, я зміг відкопати вас з глибин підписок, тепер треба передивитись все що я пропустив.
З гарних новин - попереду купа цікавого контенту!😁
На цю тему писала бакалавський диплом)
@@kseni1994 сподіваюся я тут не багато помилявся?)
👍🇺🇦
Оминайте вас ракети 🤗
Мертві зорі не гудуть!..
Вибачте, я не міг цього не написати)
Все правильно)
А якщо гудуть, то тихо тихо 😊
@@Vic-Ukraine ой не згоден. Нейтронні зорі часто називають "мертивими" та гудуть вони огогооооо як
я теж дивлюся в купянську в зсу 😊
1.4 тисячі лайків. Якраз межа Чандрасекара)
Але точно не межа для нашого каналу)
@@Vsesvit_UA очікуємо вибух переглядів типу ІА)
"Темна енергія" це щось, типу, "магістерій". 😂
Т Північної Корони, ну шо ти там, ми вже місяцями чекаємо
Ок
Водневий вибух не є ланцюговою реакцією - продукти реакції не використовуються для наступних реакцій.
Все дуже зрозуміло. Але я можу вам назвати приблизно куди копати. Уявіть шо плазма надпровідна. І всі магнітні поля то просто похідна від електричних струмів в плазмі, і от магнітні поля цих струмів створюють нові електричні струми у нових замкнених плазменних шнурах. Все динамічно. І взагалі нема конвекції. Є гіганські електричні струми які пронизують всю зірку наскрізь і які створюєть ще більші магнітні поля. І постійні короткі замикання плазменних шнурів які ми бачимо в хроносфері Сонця. Цікаво. Так. Але потрібно прийняти як аксіому шо плазма надпровідна.
В підтримку україномовного ютуба, я напишу сім слів.
*_"Хай квітне український астро-TH-cam"_*
🌌☄🪐🔭🛰 / Трохи уточнюючи Владлена Мараєва /
Героям слава. Завжди у відео про космос чую про стандартні свічки, наднові зірки типу 1А. А чи є зірки типу 1, без літери а?
Просто 1 немає, як мінімум в сучасній літературі не зустрічав. Але є нещодавно відкритий тип 1ax, які трохи відрізняються.
Спасибо, как всегда интересно и позновательно.
Скорейшей победы и изгнания z-фашистких оккупантов.
Як тоді утворюються чорні діри якшо враховувати принцип паулі ?
У нас дома катаклизм😢
Зоряний зоопарк,чи ферма😅😊😂
".... Зоря скидає частину свої оболонки, утворюючи планетарну туманність.."
Тут не збагнув.
Зоря планета?
Ніт. "Планетарна туманність" це ще один термін, який з'явився раніше ніж розуміння самого явища. Астрономи бачили туманіість і вважали, що там народжуються планети, але насправді це був гарячий газ, який скинула помираюча зоря. Якось так
Катаклізмімічні. Ви самі, Іване, придумали це слово, чи хтось підказав?😅
Ні, це усталений термін, в англійській мові він так само звучить. І це дійсно одне слово, нічого з бідними котами не робили.
Котоклізм. Супер кіт та леді баг
@@Контрольтранспорта ні, підказали
Як заштовхали 1 мільярд атомів в 1 атом? Ніяк. Щось не то з фізикою.
Це в якійсь мірі відбувається в нейтронних зорях. Бо ядро атома - то лише 0.0000(багато нулів)0001% від його загального об'єму. А якщо електронна оболонка зникає - то в колишній об'єм одного атома може вміститися багато мільярдів нейтралізованих атомів. Це насправді вже не зовсім атоми, але тим не менш.
чи можна в одну надуту кульку запхнути купу здутих? Можна.
@@Propidium-Iodide Це гарна аналогія.
Суппер!
Я даже не догадывался, на сколько вперёд ушла астрономия.
так як латина була мовою науки,тому нОва,а не новА
Дуже цікаво але дуже складно (((
@@NarutozpUA сорі 🤷 повірте, це я ще намагаюся спрощувати як тільки можна. Мене науковці сварять, бо кажуть, що за спрощеннями можна втратити суть. Але я стараюся
@Vsesvit_UA так це зрозуміло просто людині далекій від цієї теми важко втримати концепцію та щось засвоїти (( Дякую вам за вашу працю !!!)
@NarutozpUA так, розумію. Дякую