Mit ér a

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 5 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 57

  • @BenefitCounterbench
    @BenefitCounterbench ปีที่แล้ว +3

    Zh-n nem használhattunk órai jegyzeteket, nem volt ötletbörze, se nethasználat - full életszerűtlen. Sokan lefizettek másokat, hogy csinálják meg helyettük a beadandókat, annyi irreális megkötés volt. A tanárok folyamatosan hibáztak órán. Ha az a "kékgalléros asszisztens" jól és időre tudja megcsinálni a projektet, kit érdekel a papír?!

  • @dalmacs.3504
    @dalmacs.3504 2 ปีที่แล้ว +2

    Webfejlesztőnek tanulok udemyn keresztül, önfejlesztem magamat. Egyetemen nincs ilyen képzés, így nem tudom, miért is kéne elvégeznem csak a diploma miatt egy olyan egyetemet, amit nem tudok hasznosítani. Inkább csinálok pár tanfolyamot, gyakorlok sokat, többet érek vele, mert célirányos tudást kapok, nem kell olyan dolgokat is elsajátítanom, amiket úgyse fogok használni, és nem is érdekel. Ha jelentkezek egy munkára, a portfólióm alapján majd eldöntik, felvesznek-e. Ennyi.

  • @Pckaloz
    @Pckaloz 3 ปีที่แล้ว +7

    Szia! Nagyon jó a csatorna, épp Informatikai rendszer és alkalmazás üzemeltetőit tanulom esti képzésen (technikusi szinten) 40 évesen.

  • @jozsefvirag2158
    @jozsefvirag2158 2 ปีที่แล้ว

    Nekem van mérnökinfós diplomám, a munka nem éppen repetitív, viszont én szoktam ezen gondolkodni, hogy egyáltalán mi az a tudás a munka során amit használok és az egyetemről van? azt veszem észre hogy leginkább józan ésszel felfogható problémák merülnek fel, amikhez nem kell egyetemre járni, elég ha valakinek van affinitása a programozás felé, de persze ez csak az én munkaköröm, lehet hogy van sok olyan pozíció ahol tényleg használni is kell az egyetemi tudást, kipróbálnék egy olyan pozíciót.

  • @gergelymecs5870
    @gergelymecs5870 2 ปีที่แล้ว

    remek összefoglalás volt! ;)

  • @Lethesys
    @Lethesys 2 ปีที่แล้ว +4

    6:33 Igen, nem csak a BME-re jellemző ez sajnos. Nekem herótom van a saját szaktársaimtól, mert kb minden 2. ilyen zseninek meg mindenki mástól okosabbnak képzeli magát ( van amelyik tényleg az is, bár ettől még csak rosszabb a helyzet), és többnyire ezért sem szeretek velük csapatban dolgozni.
    A másik hogy egyetemen nagyon sok a sallang. Felesleges töltelék tantárgyak (amiknek amúgy sincs sok értelme), ezekre ráépülnek a hasznosak. Még féletetlenül se a lényeges tárgyakat veszik előre, hogy egy év után el tudj menni a szakmába dolgozni....🤦‍♀🤦‍♀🤦‍♀

  • @salamon918
    @salamon918 3 ปีที่แล้ว +12

    Szerintem is baromság, hogy diploma kéne egy programozó szakmához.
    Nyilván vannak kivételek, pl.: architecht, vagy senior szoftvermérnök, vagy mesterséges intelligenciával dolgozó személy, esetleg C++ -ban programozók akik mondjuk lélegeztetőgép szoftvereit írják. De azért lássuk be, hogy az összes programozóhoz képest ez egy szűk réteg. Többségében webfejlesztőket keresnek, ahol nincsenek ilyen brutális igények. Persze akad nyilván nem győzöm hangsúlyozni, de egy szűk réteg. A többség viszont bőven megvan diploma nélkül is.
    A másik pedig, hogy sok egyetemistától hallom, hogy hogy szidják az ottani oktatást. Akkor hogy is van ez? Azért menjek egyetemre, hogy teljenek az évek, közben meg szidjam az egészet ami ott megy? Végsősoron nem leszek 100x értékesebb ember, mint egy friss Training360-as, vagy egy Greenfoxos, vagy Codecoolos.
    Szóval szerintem az esetek 80%-ában úgy baromság programozóként a diploma ahogy van!

    • @HelloGina
      @HelloGina  3 ปีที่แล้ว +2

      Valahogy hasonlóan látom én is, illetve még annyit tennék hozzá, hogy bárki bármikor elkezdhet felső fokon tanulni ha egy idő után rájön, hogy őt nem elégíti ki mondjuk a webfejlesztés és inkább lélegeztető gépekre akar szoftvert írni. :)

    • @mcsg-jl6be
      @mcsg-jl6be 2 ปีที่แล้ว +9

      @@HelloGina Nekem a szüleim erőltették az egyetemet érettségi tájékán, mondván hogy szerezzek egy diplomát, de ne valami büfészakot, hanem piacképes diplomát. Fogalmam sem volt 18 évesen hogy mi merre hány méter, hát beiratkoztam. Így lettem mérnök, és az ilyen-olyan gyártó multik kínálnak nettó 100-150 ezerrel nagyobb fizetést, mint amennyit egy pizzafutár hazavisz. Ez az a nagy piacképes karrier, miközben a felelősség 100x akkora. Ezért még egy rommá szívatós szórótárgy mechanika zárthelyire sem érte meg beülni, nemhogy lediplomázni.... Sajnos totál igazad van, minden büszkeségemet félredobva el kell ismernem.
      Csak azokat a szerencsétlen zöldfülűeket sajnálom (mint amilyen én is voltam), akik reményekkel teli, éjjeleken át tanulnak a vizsgákra, zárthelyikre, most is.... hogy aztán a diplomával adózás után annyit keressenek mint egy alkoholista szobafestő 8 általánossal, aki 2 évre előre be van táblázva. Respect ezekért a videókért!

    • @zoltanbata8571
      @zoltanbata8571 2 ปีที่แล้ว

      Sajnos sok cég ezt követeli meg. Amelyik meg nem, az meg nem ad akkora bért, hogy megérje odamenni. Persze kivételek mindig vannak, csak szerencsésnek kell lenni ezek megtalálásában

  • @UrsulaBernstein
    @UrsulaBernstein ปีที่แล้ว

    Nekem sztem nem fog gondot okozni, ha csak kék galléros leszek, 😂😂😂 csak legyen normális fizum, ha már két különböző szakterületet érintő diplomával minimált keresek, akkor üsse kő. Amúgy gyerekkorom óta játszogatok programozással, de most komolyra veszem a figurát.

  • @OwerWild
    @OwerWild 3 ปีที่แล้ว +2

    Kiváló videó, köszi!
    Annyit hozzáfűznék, hogy én egy bootcamp frontend/backend/API-fejlesztő-n végzek épp , és minket nem egyes feladatok automatikus elvégzésre képeztek, hanem elsősorban arra, hogy saját erőből, források/ dokumentációk alapján hatékonyyan, gyorsan el tudjunk sajátítani anyagokat (szinte minden héfőn kb rebarbarának éreztem magam, annyira nem értettem, mi a fenét kéne csinálni, aztán péntekre éjszakák fejvakarása után összeálltak a dolgok. ).
    Persze minden bootcamp más, nálunk alapvetően a 4+2 hónapos képzés alatt html, css-scss , javascript, react, node, express, mongoDB/ mongoose , jest/supertest/mongoMemoryServer (de utáltam), docker-en mentünk végig, forrásanyagnak rendszerint a hivatalos dokumentációt kaptuk, napi 2 óra workshop, konzultációk, és elakadás esetén fordulhattunk a mentorokhoz vagy a junior mentorokhoz.
    Nyilván nem egy egyetem, ha tényleg sikerült megtanulnom tanulni, az évek alatt a különbségek csökkenni fognak. Jó pár szakmával a hátam mögött kerestem egy olyan területet, ahol soha nem lehet abbahagyni a tanulást... azt hiszem, ezzel megleszek egy darabig ... akár kékgalléros asszisztensként is :D

    • @HelloGina
      @HelloGina  3 ปีที่แล้ว

      Szia, köszi szépen ezt a részletes hozzászólást, szerintem sokakat érdekel hogy mit is kapnak egy bootcamptől. Mondjuk az érdekes amikor azt írod hogy forrás anyagnak a hivatalos dokumentációt kaptátok :) szóval ha jól értem akkor itt inkább a mentorálásért fizettek meg azért hogy valaki strukturáltan prezentálja a lépéseket amik elvisznek a végcél felé. Mindenesetre biztos vagyok benne, hogy ez is nagy segítség egy teljesen kezdőnek. Sok sikert és biztosan életed végégi tanulhatod majd ezt a szakmát :)

  • @zoltanbata8571
    @zoltanbata8571 2 ปีที่แล้ว

    Én még bootcampes sem vagyok és így vagyok fejlesztő. Sajnos látom a szomorú jövőnket, mert az AI a mi munkánkat fogja felváltani nem a programozó matematikus diplomásokét. Mégha láttam már olyan szörnyű kődot is diplomástól, hogy a hányinger kerülhetett, akkor is őt válasszák a nagyobb jobban fizető cégek

  • @Wujajin
    @Wujajin หลายเดือนก่อน

    Az a véleményem, hogy igaza lett Charaf Hassannak. A programozóiskolák bezártak, a BME-ről kikerülve változatlanul azonnal állást találnak az informatikusok még a legrosszabb piacon is. Mára szerintem kiderült, hogy a fullstack magában nem elég tudás, még vannak ilyen állások, persze, de a trendeket érdemes látni, a deklaratív képességek is egyre fontosabbá válnak, nem az már a valódi érték, hogy hogyan tud valaki valamit leprogramozni, hanem hogy milyen céllal, milyen problémát old meg.

  • @4dillusions
    @4dillusions 11 หลายเดือนก่อน

    Az egyetem főleg nagycéges vezetőket nevel ki, amihez a programozást csak elméletben kell ismerni, mert a vezető nem programozik. Rögtön persze senki se lesz vezető, ezért ők is megmásszák a gyakorlati részt a ugyanúgy. Ha már megvan a gyakorlat, akkor igazából mindegy, hogy mit végzett valaki régen, lehet vezető, kivéve bizonyos állami helyeket, aho a papír a lényeg. Továbbá az egyetem speciális területekhez ad egy erős alapot, mint például a 3D grafika/AI stb., amit semmiféle tanfolyamon nem oktatnak, autodidakta módon pedig kivételesen elszántnak kell lenni, hogy valaki elmélyedjen 1-1 nagyon speciális területben. Ez persze az esetek 99%-ban nem érvényes, mert úgyis valami cicanyílvántartó, raktározó, vagy valami hasonló nem specifikus tudást igénylő appokat kell fejlesztgetni mobilra, vagy webre.

  • @svicc2837
    @svicc2837 3 ปีที่แล้ว +1

    Hali! Az lenne a kérdésem, hogy most milyen nyelvek szükségesek egy 110 százalékos weboldalhoz? Most leszek 16, érdemes azon gondolkodnom, hogy weboldal készítő leszek, vagy kezdjek el keresgélni más irányban a programozás terén? Köszi a választ

    • @salamon918
      @salamon918 3 ปีที่แล้ว +3

      Front end terén ismerned kell ezeket: HTML/CSS/Javascript/Typescript esetleg SCSS, mellé egy keretrendszer, ami lehet Angular, React, Vue.js vagy egyéb.
      Backend terén van többféle lehetőséged, de mondjuk a legpraktikusabb: a Javascript/Node.js/Express.js triót ismerned. + Adatbázisnak mondjuk MongoDB + Mongoose.
      Ha ennél is tovább mennél és pró akarsz lenni, akkor ezek mellé a Docker, Kubernetes (ami az Istenkirályság egyes cégek szerint), Swagger UI, Postman használat, tesztelés (Jest mondjuk), unit tesztelés, integration tesztelés.
      Ezek után pedig mehetsz junior full stack fejlesztőnek :) Ha pesti vagy, akkor pár nap alatt el tudsz helyezkedni, ha vidéki, akkor viszont szívás. Mert az IT-ben a vidéki emberek szó szerint büntetne vannak. Tehát "nekünk" lókuki jár, nem állás sajnos!

    • @svicc2837
      @svicc2837 3 ปีที่แล้ว +1

      Köszi a választ! Akkor SQL-re nem is lesz szükségem?

    • @salamon918
      @salamon918 3 ปีที่แล้ว

      @@svicc2837 Attól függ milyen backend nyelvet választasz. Ha Java irányba mennél, akkor igen. Akkor például PostreSQL a megfelelő választás.
      Vagy ha ASP-net backend akkor szintén SQL (MS SQL Server). Ez a backend technológiától függ. Én most a teljes Javascript vonalat mutattam be amit érdemes. Ott a NoSQL nyelvek mennek jobban, például a MongoDB. Szóval attól függ milyen backend nyelvet választasz. De persze attól még hasznos ismerni az SQL-t is.

    • @HelloGina
      @HelloGina  3 ปีที่แล้ว +2

      Köszi a választ @John-123321, ezzel a tudással már szinte ezer százalékos full stack fejlesztő lenne bárki itthon nem csak weboldalakhoz hanem web appokhoz is, amit tényleg jól megfizetnek :) De azt se felejtsd el hogy most már sok cég hajlandó remote alkalmazni, tehát vidékről is bedolgozhatsz pont ugyan annyiért mint a Pestiek.
      @SWisz Szóval a webfejlesztést azt elég hamar el lehet sajátítani, ha most belevágsz 2-3 év múlva már egész profi lehetsz benne. HTML/CSS adja az egyik alapot, ezekkel építed meg magát a statikus oldalt, a Javascript-el teszed interaktívvá, és következő lépésként, ahogy fentebb is írták, bele nézhetsz a backend technológiákba. Angularral mondjuk szerintem ne fáraszd magad, annak szerintem nincs sok jövője, még maga az alkotója a Google is mostoha gyerekként kezeli picit. Viszont az adatbázis kezelés az fontos.

    • @svicc2837
      @svicc2837 3 ปีที่แล้ว +3

      @@HelloGina @John-123321, Istenek vagytok, köszönöm ezeket a rendkívül alapos válaszokat

  • @pappzoltan3600
    @pappzoltan3600 2 ปีที่แล้ว

    Szia azt szeretném kérdezni hogy ha az ember applikációkat szeretne foglalkozni illetve csinálni őket akkor melyik az a programozási nyelv amit leginkább ajánlanál?:)

    • @HelloGina
      @HelloGina  2 ปีที่แล้ว

      Szia, ha Androidra akarsz appokat csinálni akkor a Kotlin vagy a Java, iOS-re meg a Swift

  • @linuxka
    @linuxka 3 ปีที่แล้ว +1

    Jelenleg én is a Google egyik képzését csinálom, IT Support Specialist. Azt nem tudom, hogy 4 év alatt egy egyetemen mennyit tanul az ember ezekről, de itt jó sok anyag van összefoglalva. Főleg egy olyan személy számára, akinek ez teljesen idegen. És persze ha rendesen elvégzed a házimunkát és utána olvasom önszorgalomból is a dolgoknak, akkor az alatt a 6 hónap alatt egy komoly tudásra teszel szert, amivel szerintem bárki bátran vághat bele a munka keresésbe. Úgyis a gyakorlat fogja feltenni a pontot az i re.
    Örültem a videódnak :) akkor is, amikor képzéseket nézegettem tök motiváló volt. Köszönöm és sok sikert neked a továbbiakhoz! :D

    • @HelloGina
      @HelloGina  3 ปีที่แล้ว +1

      Sok sikert :)

    • @MrBelike
      @MrBelike 2 ปีที่แล้ว

      Szia. Van még ilyen kurzus?

  • @zoltanballa-farkas3663
    @zoltanballa-farkas3663 3 ปีที่แล้ว

    Szép napot mindenkinek. Kedves Gina! Az lenne a kérdésem, hogy tapasztalataid alapján, melyek legjobb képzést adó helyek, illetve hol érdemes kutakodni a neten ez ügyben? Végre egy új videó, már nagyon vártuk.

    • @HelloGina
      @HelloGina  3 ปีที่แล้ว

      Szia, sok mindentől függ, hogy kinek mi a jó, de általánosságban mondva, azt tudom hogy a Bécsi Műszaki Egyetem, vagyis a TU Wien az egyik legjobb iskola a környéken, legalábbis akik oda járnak nagyon szeretik, neves, elismert és a kínálata is nagyon széleskörű. Sok német nyelvterületen sikeressé vált startup indult onnét. De amúgy annyi féle képzés van, egyszerűenn keress rá a Google-ben különböző kulcsszavakra és biztos találsz bőven. Van jó pár bootcamp itthon meg a napokban láttam egy hirdetést amiben a magyar állam is kínált teljesen ingyenes alapfokú programozói oktatást.

    • @zoltanballa-farkas3663
      @zoltanballa-farkas3663 3 ปีที่แล้ว

      @@HelloGina Köszönöm szépen a válaszodat, körbeszimatolom a netet. :)

    • @zoltanballa-farkas3663
      @zoltanballa-farkas3663 3 ปีที่แล้ว

      @@HelloGina Még egy kérdésem lenne, lehet banális, de ezt developer szegmenst annyira nem követem, mivel end user supportos vagyok. Jelenleg mi a "menő" frontend, és backend engine és framework, amit érdemes megtanulni. Gondolok itt Angular,React,stb. ?

    • @zoltanbata8571
      @zoltanbata8571 2 ปีที่แล้ว

      @@zoltanballa-farkas3663 Angular vagy React. Valamelyiket az egyik közül

  • @natloz760305
    @natloz760305 3 ปีที่แล้ว

    Szia Gina!
    Nekem 45 évesen esett le, hogy jóval korábban el kellett volna kezdenem tanulni a webfejlesztést.
    Sajnos esélyem sincsen semmilyen tanfolyamra, így autodidakta módon tanulok, ám nagy hátrány, hogy nincsen kontroll, számomkérés.
    Van így esélyem arra, hogy elhelyezkedjem a területen?
    A Frontend érdekel.

    • @HelloGina
      @HelloGina  3 ปีที่แล้ว +1

      Szia, próbálj meg valami fórumon vagy online közösségben olyanokat találni, akikkel együtt tudsz gyakorolni illetve akik visszajelzést tudnak adni. Illetve a coursera.org tanfolyamai is nagyon jók mert ott mindig van beadandó feladat is amit értékelnek.

    • @natloz760305
      @natloz760305 3 ปีที่แล้ว

      @@HelloGina Köszönöm!!!

    • @desiredvibes
      @desiredvibes 2 ปีที่แล้ว +1

      Szia, én vagyok az élő bizonyíték arra, hogy lehetséges így elhelyezkedni. Folyamatosan csinálj projekteket, legyen egy portfóliód, és állásra jelentkezéskor küld el az önéletrajzod mellé. Sok sikert!

    • @rolandszadai1522
      @rolandszadai1522 ปีที่แล้ว

      udemy

  • @JanosHalmaiDev
    @JanosHalmaiDev ปีที่แล้ว +1

    Vicces volt ez a nyilatkozat a dékán úrtól, de belegondolva mi mást mondhatna..
    Ez ugyanolyan tévhit, mint amikor azt mondják, hogy a fejlesztéshez mindenképp szükséged van erős matekra.
    (nincs. de logikára és jó problémamegoldásra annál inkább)
    Saját tapasztalat: én 20 éve dolgozom fejlesztőként, még soha senki nem hiányolta, az egyetemi diplomámat.
    Ha valahol ezt így mégis kötelezően kikötnék, azt a helyet érdemes messze kerülni. A HRes és szakmai interjú,
    a tapasztalat, és az esetleges próbamunkák minősége a döntő felvételkor. IT esetben az egyetem csak egy út a sok közül.

  • @mateangyal5956
    @mateangyal5956 3 ปีที่แล้ว

    Szia kedves Gina, ezt a kérdést a programozástól full távolálló egyénként kérdem maga a programozás mint szakma nem igazán vonzz, de ebben éredekelne a véleményed. Nos ugye adottak az egyetemi képzések meg adottak a bootcamp tanfolyamok, ha az ember valami szerencse folyamán kombinálja a kettőt (vagy többet) a diplomát a tanfolyammal annak az illetőnek jól gondolom, hogy teljes az esélye egy pozició betöltéséhez? 😅 Vegyük azt, hogy nagyon ottvan az ember IT téren tudásban. Laikusként én azt mondom, szerintem hogyha az ember elvégez egy szakot akkor megvan a papírja és akkor megoldódik a probléma ha végzettséghez kötött a dolog plusz ha mellé még elvégez egy(vagy több) célirányos bootcampet akkor már a plusz tudása is megvan amit az egyetemi képzés nem adott meg. Ez egy saját gondolatmenet amit teljesen laikusként kérdezek ha tévedek nyugodtan javíts ki válaszodat előre is köszönöm! ☺️

    • @HelloGina
      @HelloGina  3 ปีที่แล้ว +1

      Szia Máté, nyilván minnél több "papírja" van valakinek annál jobb az esélye, hogy szóba álljanak vele a munkaadók is. De az IT pont egy olyan terület, ahol nagyon gyorsan változnak a dolgok, és sokszor kell új dolgokat tanulni, tehát ez nem egészen olyan, hogy egyszer szerzett valaki egy diplomát aztán egy életre "hátradőlhet". Szerintem sokkal fontosabb minnél előbb bele ugrani projektekbe és azokon keresztül kipróbálni saját magad, mert akkor lesz valódi tapasztalatod illetve akkor jössze rá mi is az igazán, ami érdekel meg amiben jó vagy.

    • @mateangyal5956
      @mateangyal5956 3 ปีที่แล้ว

      @@HelloGina Köszönöm szépen a válaszodat ☺️

  • @BoshiNagare
    @BoshiNagare 2 ปีที่แล้ว +1

    Nem ér sokkal többet, mint pl. egy korábbi 2 éves szoftverfejlesztői okj-s képzés (a MAGYAR munkaerő piacon). Pl. a Programtervező informatikus / mérnökinformatikus BSC alapszak (ahol full impotenssé teszik az embert) magas szinten oktatnak olyan tárgyakat, technológiákat, melyekkel Magyarországon nem lehet sok mindent kezdeni... Elsősorban webprogramozókra, designerekre van szüksége a Magyar IT-nak, nem olyan mérnökökre, akik pl. saját game engine-t tudnak írni... Erre Magyarországon sajnos nincsen ipar. Ráadásul az egyetemen megszerzett tudás, technológiák pár év múlva elavultnak fognak számítani. Sokkal többet ér egy pár hónapos, 1-2 éves képzés + önképzés, és TALÁN még olcsóbb is. Persze az még jobb, ha mellette még beszél angolul vagy németül is az ember :))

    • @dalmacs.3504
      @dalmacs.3504 2 ปีที่แล้ว +1

      Webfejlesztőnek tanulok udemyn keresztül, önfejlesztem magamat. Egyetemen nincs ilyen képzés, így nem tudom, miért is kéne elvégeznem csak a diploma miatt egy olyan egyetemet, amit nem tudok hasznosítani. Inkább csinálok pár tanfolyamot, gyakorlok sokat, többet érek vele, mert célirányos tudást kapok, nem kell olyan dolgokat is elsajátítanom, amiket úgyse fogok használni, és nem is érdekel. Ha jelentkezek egy munkára, a portfólióm alapján majd eldöntik, felvesznek-e. Ennyi.

  • @snorbert6291
    @snorbert6291 3 ปีที่แล้ว

    Ha nem tudom eladni magam, inkább nem akarom eladni magam, mert amit megcsináltam az jó, és magáért beszél felfogással szerinted lehetek jó programozó? Mert idáig nem jött be.

    • @HelloGina
      @HelloGina  3 ปีที่แล้ว +1

      Azthiszem értem a problémát, mert korábban én is picit dacos voltam és azt szerettem volna, ha a munkámat értékelik és nem azt, hogy mennyire tudok jópofizni. De idővel arra jöttem rá, hogy a szakmai dolgokat csak az pár ember tudja értékelni aki tényleg ért hozzá, mindenki másnak el kell magyarázni, perspektívába kell helyezni, hogy mi az érték, amit teremtek, különben nem sokan fognak érteni. Egy HR-es, egy product manager vagy átlag ügyfél ez utóbbi kategóriába esik, ők más szemszögből nézik a dolgokat, szóval ehhez kell egy kis empátia és megérteni, hogy ők más alapján ítélnek meg. Persze neked is jogod van elvárni, hogy mások is "eladják" magukat neked, hogy mért jó az a munkahely, vagy projekt és mért dolgozz nekik. Szóval ennek ideális esetben oda-vissza kell működnie.

    • @snorbert6291
      @snorbert6291 3 ปีที่แล้ว

      @@HelloGina Köszi a választ. Hasonlóan gondolom én is, de a kivitelezéssel még van hova fejlődnöm.

    • @snorbert6291
      @snorbert6291 3 ปีที่แล้ว

      @@HelloGina Amúgy még most is dacos vagy kicsit, de ezen a szinten szexi.

  • @tasika14
    @tasika14 2 ปีที่แล้ว

    Az a helyzet, hogy megcsináltam egy diplomát, de az arról amiről te itt beszélsz, hogy egyetemi skill, na azokból egyet se tanultam egyetemen. Helyette csomó felesleges idő rabló hülyeséget tanítottak. Többet tanultam 1 év alatt a munkahelyemen, mint az egyetemen összesen. Mind Hard mind pedig soft skill területén.

  • @Rolcsial
    @Rolcsial 3 ปีที่แล้ว +1

    Új videó, jeee :)

  • @MeborHud
    @MeborHud ปีที่แล้ว

    Szia, pár napja kezdett el érdekelni a programozás, 31 éves vagyok, körülbelüli 18-19 évesen már bele nyúltam egy-két fájlba játékoknál, például egy autó sebessége nagyobb legyen, lóerő nagyobb legyen, irányítása jobb legyen. De már nem igazán emlékszem ezekre, illetve azóta nem foglalkoztam ilyenekkel, sőt tudom ez kb 0,00001%-az egésznek. 🙂 Matekból nem voltam a legjobb soha, angolul inkább kézzel lábbal mutogatok, meg el gagyogog amiket tudok de azok sem tiszta és érthetőek mindig. Viszont érdekel a programozás, nem akarok rengeteg pénzt keresni vele, havi plusz 100-200e Ft, meglevő főállásom és online üzlet építésem és ingatlan befektetésem mellé akarok még valamit és erre gondoltam. Úgy gondolom fiatalon kell több lábon állni, hogy hamar szabadon élhessen az ember. Így a programozásra gondoltam. Szerinted van esélyem úgy, hogy nem tudok angolul és matekból sem vagyok egy nagy zseni?? Bár van olyan ismerősöm aki kettes matekkal bankár 😀😀 Így én azt gondolom nincsen lehetetlen.

    • @HelloGina
      @HelloGina  ปีที่แล้ว +1

      Persze, hogy van esélyed, minden csak azon múlik, hogy mennyire vagy elszánt és kitartó.

  • @BazsaakosDj
    @BazsaakosDj 3 ปีที่แล้ว +5

    Szia! Én nem bántam meg az egyetemet,adott egy szemléletmódot,gondolkodási és problémamegoldó képességet. Nem az egyetemen tanulsz meg programozni! Hanem te magadtól.
    A diploma,azért kell,ha később előakarnak léptetni,jó ha van. Ezért mondta.
    Nyilván egy bootcampes nem futhat be akkora karriert hosszútávon,mint egy diplomás,mivel ért hozzá.
    Ennyi. :)
    Azért 40 és 50 évesen,már nem olyan könnyű tanulni,mint 20 évesen,ezt te is beláthatod.
    No offense.

    • @LPCH-hy1fk
      @LPCH-hy1fk 7 หลายเดือนก่อน

      Nem a papirtol fugg a pozicio, hanem az illeto intelligenciajatol es elszantsagatol. Ha valakinek 10 ev gyakorlata van, elszantan 1 ev bootcamppel, tobbet er sokkal, mint 5 ev az egyetemen 5 ev tapasztalattal. kiveve ha valaki atomfizikai szimulaciokat csinal, etc, de az inkabb az illeto kisajtolsarol szol, mer tnem lesz elete. ismerek ilyet, orszagban top 3as volt a matek versenyeken, kijutott amerikaba, havi 20 milliokat keresett, majd depressziosan felkototte magat. a gyogyszeripar, fegyveripar, energiaipar nem arrol szol,hogy a vasarlok es a fejlesztok boldogok legyenek. csak arrol nem szol. morzsakat adnak, amirol elhitetik,hogy a minden,de ennyi. aki kocka akar lenni elet nelkul menjen csak a BMEre. ott a helye. mi maradunk kekgalleros luzerek boldogan, sok penzzel :)