Bro if y’all tryna get some good profit, go to your nearest dollar general and load up. Everything’s $1 so just flip it for 2, that’s what I do and made $140 in 1 week
You can buy the huge packs (the ones that have 46) and sell them for $1 each (the packs are like $15-$20) and your going to make $26 profit from selling 46 instead of 50
Bro if y’all tryna get some good profit, go to your nearest dollar general and load up. Everything’s $1 so just flip it for 2, that’s what I do and made $140 in 1 week
weaaak, i make 100-130 a day
@@isauhk w
U a real 1
Prices on candy are very high and inflation is real. Can you sell candy for $2?
Yes you can whatever works for you and your customers/buyers
consider getting a pack of candy so the prices on the indiviual things of candy will be lower
Come to Ireland it's been €2.50 for a bar for the last ten years. And everything is going up because of Russia and the gas
@@diesel_man99 oof imagine
Thankyou
Idk about these comments but I’ve made big money from selling takis for 1 dollar so when I sell 50 I make 25 dollars
(I use the 25 pack of fuegos)
You can buy the huge packs (the ones that have 46) and sell them for $1 each (the packs are like $15-$20) and your going to make $26 profit from selling 46 instead of 50
Bro ain’t know way you still sellin candy for 1$