Üdv kolléga! Örülök hogy nem csak én csinálom így a klíma tisztítást, nagyon profin csinálod! Nap mint nap találkozom olyan klímákkal amit valami klímaszerelők tisztítottak ki habbal és sajna így benne maradt minden penész és járvány a ventilátor lapát körül. Minden megrendelőt figyelmeztetek hogy aki habbal csinálja azt kergesse ki a z ajton is. Sajna már nagyon sokan csak a pénzt veszik fel és dolgozni nem akarnak vele. Csak így tovább!!
@@akossipos9383 Elég optimista vagy, én nem hinném... Nálunk, a magyar lakosságnál még a klíma sem alap dolog manapság egy lakásnál, nemhogy a tisztítása... Szerintem, azoknál, akiknél van klíma, túlnyomó többségben még 10 év után sem lesz evidens, hogy évente egyszer tisztítani kell ilyen szakszerűséggel és részletességgel, mint ahogy te végzed. ;)
@@Tomcsiboy Úgy látom, hogy elindult egy fejlődés a szakmában, ami még nem az igazi, de előbb-utóbb ki fog alakulni egy minőségi verseny az árverseny helyett. A felhasználók részéről is egyre nagyobb az igény a minőségi szolgáltatásra, van aki eleve megválogatja, hogy mit rendel meg és valakinek meg már nincs más esélye mert annyira elhanyagolódott a klímája. Szerintem a magyar lakosságnak nincs miért szégyenkeznie a higiénia terén. Klímatisztítás kapcsán szoktam nézegetni, hogy európa szerte mit lehet kapni és nem túl impozáns a felhozatal, még a távol keleti országokban is jobb a választék.
Köszönöm, segítettél. Én az ilyen ki nem mondott rossz véleményt veszteségnek tartom, a kimondott kritika viszont jó, mert abból lehet tanulni, fejlődni, az előre visz.
engem az érdekelne, hogy nekem gipszakrtonon van a klíma, szerkezeten a karton. NEM érheti víz. Mennyire biztosan tudja elvégezni a tisztítást úgy, hogy a falat víz ne érje?
A saját klímáim is gipszkarton falakra vannak szerelve és itthon félévente átmosom őket. Ha úgy látom, hogy egy szerelési hiba, vagy a fal glettelése miatt víz kerülhet a falra azt előre jelzem.
A hűtési teljesítmény romlását okozhatja a tisztítás hiánya, de okozhatja hűtőközeg szivárgás is. Ettől függetlenül mindenképpen ajánlom a szűrők rendszeres kimosását.
Kedves Ákos! Szeretném megkérdezni, hogy a honlapon 👌 látható rovarvédő rács hány cm átmérőjű kondenzvíz elvezető csőre alkalmas? Nálam kb. 1,5 cm átmérőjű a cső. Válaszát előre is köszönöm.
Kedves Katalin! A rovarvédő rács olyan csatlakozóval van ellátva ami a klímaszerelők által használt 20mm-es ragasztható merev PVC és a 16mm-es flexibilis csőhöz is csatlakoztatható.
Jó munka! Laikuskeént kérdem hogy a sok folyadék,nem tesz kárt semmiben? Nem szivárog be oda ahol zárlatot okozna? Ezek alkoholos folyadékok,amik könnyebben száradnak? Köszönöm
Nagyon vigyázok tisztítás közben, eddig még nem okozott zárlatot a folyadék, pedig már több ezer klímát tisztítottam ezzel a módszerrel. A vegyszer és a mosó víz nem alkoholos.
Jó napot! Pár nappal ezelőtt a legkondinkból ilyen orrfacsaró erjedt/rothadó gyümölcs szag kezdett jönni úgy 30-40 perc üzemidő után. Ezt mi okozhatja?
Egy saját fejlesztésű eszközt használok a koszos víz összegyűjtésére. Rendszeresen találkozom tv, vagy antik bútor fölé szerelt klímával de volt szerencsém szerver teremben, közvetlenül a nagyobb méretű rack szekrények felett is tesztelni, eddig bevált.
@@akossipos9383 Ha jól emlékszem,régebben láttam egy videót tőled,hogy használtál egy bizonyos "tálcát" a lecsepegő koszos víz felfogására.Valamiért ezt a videót most nem találom,lehet,hogy nem tőled láttam?Amúgy ,tényleg szakszerű a munkád,tetszik.
4 ปีที่แล้ว +1
Hova kerül az a rengeteg mosófolyadék ami lecsorog?
Köszi mester a videót! Sikerült kitisztítani a klímát,de sajnos csak azután,hogy lebetegítettem vele magam. XDD Így jártam,de legalább most már nincs gond!
A Gree klímáknál X-fan, más márkáknál Self clean funkció, a hűtés és szárítás (DRY) üzemmódban kikapcsolt klímák beltéri ventilátorát néhány percig, automatikusan tovább járatja, azért, hogy a beltéri egységben lévő nedvességet elpárologtatva csökkentse a penész és biofilm képződés esélyét. Szerintem ez egy nagyon hasznos funkció, érdemes állandóra bekapcsolni. Kár, hogy nem állítható a leszárítás időtartama.
@@rancor9852 Ha bekapcsolja, akkor automatikusan elvégzi a feladatot hűtés és szárítás üzemmódban, amikor páralecsapódás van a beltéri egységben. Fűtésnél a kültéri egységben van páralecsapódás, a beltéri száraz marad, ilyenkor nem kapcsol be ez a funkció.
Helló! Profinak tűnik a munkád és a videó is jó lett. Egy kis történetet azért engedj meg egy kérdéssel a végén: Van egy 3 éves klímám, ami "rendszeresen karban volt tartva". Tavaly már nagyon büdös volt és kiderült, hogy aki felszerelte és karban tartotta nem végzett jó munkát, csak befújkált néhány helyre oszt jó van úgy. Így valaki mást hívtam ki (nagy nehezen), és tényleg profi munkát végeztek, úgy ahogy TE is a videódban, mindent kitakarítottak alaposan. Tegnap bekapcsoltam és mint az új, olyan friss szaga volt. Ma pedig bekapcsolva ismét ammóniás szag jött ki belőle!?!?!?!? A kérdésem egy szobában lévő jól kitakarított klíma egy nap alatt hogyan tud újra ilyen büdös lenni?
Egy tiszta klímának nincs ammónia szaga, de "friss szaga" sincs. Teljesen semlegesnek kell lennie. Ahogy szépen lassan elkezd bealkonyulni a gagyi befújkálós klímatisztításnak, úgy kezd el szaporodni a klímamosás "olcsó de természetesen ugyan az" változata. Ugyan az a szolgáltatói kör aki eddig befújkált, most locsol. Haladnak a vásárlói igényekkel.
@Péter Turi A gőznek sokkal kisebb az ereje mint a vízsugárnak, öblítő hatása pedig egyáltalán nincs. Több fajta gőztisztítót is kipróbáltam, egyik sem felelt meg a célnak.
Üdvözlöm! Lent említett klíma beltérihez szeretnék szűrőt rendelni, de nem tudom melyik lenne jó, egy kicsivel jobb fajta kellene mint ami gyárilag benne van. Tudna esetleg ajánlani? Leírom a klíma típusát. Nekem a beltéri egységbe kellene csak a szűrő. Ez a készlet: KIT‑TZ35‑TKE-1 Ez a beltéri egység: CS-TZ35TKEW-1 Ez a kültéri: CU-TZ35TKE-1
Csodálkoznék rajta, ha bármelyik klímához lehetne kapni más fajta kompakt szűrőt. Barkácsolni lehet, de a jobb fajta szűrő, az sűrűbb és nagyobb az ellenállása, ezért megváltoztatja a klíma hangját és a működését. Fűtésnél hőtartási zavarokat okoz. Jobb szűrő helyett légtisztító használatát javaslom, ami sokkal hatékonyabb és csendesebb.
Szia! Négy éves klímáim vannak, melyeket fűtésre és hűtésre is használok. Karban voltak tartva, de az ilyen jellegű átmosatást tuti kihagyták. Mostanában megváltozott a hangjuk, hangosabbak és búgnak is. Ezt okozhatja az elmaradt tisztítás?
Igen. A nagyon koszos klímáknak még a hangja is más tisztítás után. Ha nagyon el van koszolódva a klíma, akkor nem tudja átkeringetni magán a gyárilag tervezett mennyiségű levegőt, ráadásul a koszos hőcserélőnek a hő átadó/felvevő képessége is rosszabb, ezért a klíma erőlködni fog. Többet fogyaszt, gyorsabban elhasználódik és közben egyre hangosabb lesz.
Azért az vicces hogy itt győrben mindenki le akarja venni a beltéri egységet elvinni kitisztítani 80-100 ezerért. 3 éves lesz a klímám idén. Tavaly egy habbal befújt akció során lett a mókuskerék tiszta gomba,a befújt levegő szagáról már nem is mondok semmit. Bár érdekes hogy fűtés üzemmódban a legbüdösebb. A videóid és a szakértelmed tényleg tökéletes. A videóid alatt találtam meg először hogy levétel nélkül is ki lehet tisztítani rendesen. Kár hogy nem vagy a közelben,már ma is jöhetnél! De az biztos hogy nem fogok 100e forintot kiadni hogy elvigye a lakásból és ugyanezt csinálja a beltérivel mint amit Te a helyén követsz el, inkább veszek egy új beltérit újra 3 év garival mithogy az elsőre leírt verzió.... De az lesz hogy nem fogok senkinek könyörögni már lassan fél éve hogy jöjjön ki és tisztítsa ki, inkább szépen nekiállok Én magam. Gázhoz nem kell nyúlni úgylátom, egy Midea esetében sem... Nem szerettem volna ezzel foglalkozni, nem a hozzáértés hiánya miatt hanem mert egyszerűen nincs rá időm de muszáj lesz. És a sok kókler "tisztító" csak példát vehet Rólad! További jó melót és videó készítést!
Szia! Egy gyorskérdésem lenne, sajnos felújítás közben a mester emberek nem takarták le a klímát, így a finom por megragadt benne. Elkeseredésemre valószínűleg be is penészedett (ahogy a video végén is említetted), mivel érezni, hogy van valamilyen kellemetlen szaga a kifújt levegőnek. Ilyen esetben tudunk valamit tenni? Egy hasonló jellegű tisztitás megoldhatja?
Az a baj hogy megtapad a por a ventillátor lapátjainak a belső oldalán és a klímatisztító sem hozza onnan le sajnos. Hiába takaríttatod ki ezzel a módszerrel, szemre, kívülről jó lesz de ha figyelmesebben megnézed a belső oldalain ott marad a kosz. Húzz végig ott egy fülpiszkálót és meg fogod látni hogy vastagon húzza ki a poros, penészes, ragacsos anyagot. Na ennek a szagát érzed amikor a klíma eléri az adott hőmérsékletet és még jár egy darabig, vagy ha nincs benne szárító funkció akkor újra bekapcsoláskor. Tapasztalat hogy vagy egyenként végigtakarítja a klímás, vagy van neki valami speciális anyag...(én próbáltam három ipari koncentrátumot...hiába) vagy sajnos ki kell venni a ventillátort. Mikor kint van akkor neki lehet esni egy kefével és nekem a zöld Domestos kezdte el feloldani azt a szívós anyagot és még akkor is csak harmadjára jött le teljesen. A gépben nem szabad ezzel a módszerrel próbálkozni mert a Domestos eszi az alumíniumot, azaz a hőcserélő anyagát és a réz csöveket is.
@@gabrielmihaly1303 A tisztításhoz nem kell kivenni a ventilátort, már csak azért sem, mert a ventilátoron kívül a többi alkatrészt is ugyan úgy tisztítani kell.
A fal nem lesz koszos, vagy vizes. Olyat láttam hogy a szaki odaillesztett egy olyan "kádat" a berendezés alá ami minden vizet kimosott?! Valamint a mosó ha nem úgy állítják be kárt tehet az elemekben, a túl nagy és egy pontra irányuló sugár. Érdemes olyan mosóval mosni ami egy kicsit felmelegíti a vizet, a meleg víz mindig jobban oldja a dolgokat.
@@akossipos9383 Például ha magasnyomású mosóval mos valaki autót, és a sugár nem megfelelően van beállítva kárt tesz a karosszériában. Van olyan mosó ami kicsit felmelegíti a vizet és így jobban oldódik a kosz, zsír stb.
@@henrikh4347 A klímához és az autóhoz nem ugyan azt a magasnyomású mosót használjuk. Mások a paraméterei és teljesen más a kialakítása. Bizonyos szennyeződések oldásában segít a meleg víz,. de a klímatisztítás esetében ez nem feltétel.
@@akossipos9383 Mert klímához speciális mosó van? Azokról a mosókról beszélek amiket hipermarketekben vagy weben lehet kapni. Lehet velük sok mindent mosni.
eleg okos vagy, ha komolyabb duplaszuros maszk nelkul tisztitod a klimat. hihetetlen, hogy ezt komolyan goldolod. persze a te tested szivd csak be a vegyszert, meg ami meg benne van ;)
Üdv kolléga! Örülök hogy nem csak én csinálom így a klíma tisztítást, nagyon profin csinálod! Nap mint nap találkozom olyan klímákkal amit valami klímaszerelők tisztítottak ki habbal és sajna így benne maradt minden penész és járvány a ventilátor lapát körül. Minden megrendelőt figyelmeztetek hogy aki habbal csinálja azt kergesse ki a z ajton is. Sajna már nagyon sokan csak a pénzt veszik fel és dolgozni nem akarnak vele. Csak így tovább!!
Köszönöm az elismerést.
Úgy gondolom, hogy 3-4 éven belül, már mindenki számára természetes lesz, hogy így kell kitisztítani egy klímát.
@@akossipos9383 Elég optimista vagy, én nem hinném... Nálunk, a magyar lakosságnál még a klíma sem alap dolog manapság egy lakásnál, nemhogy a tisztítása... Szerintem, azoknál, akiknél van klíma, túlnyomó többségben még 10 év után sem lesz evidens, hogy évente egyszer tisztítani kell ilyen szakszerűséggel és részletességgel, mint ahogy te végzed. ;)
@@Tomcsiboy Úgy látom, hogy elindult egy fejlődés a szakmában, ami még nem az igazi, de előbb-utóbb ki fog alakulni egy minőségi verseny az árverseny helyett. A felhasználók részéről is egyre nagyobb az igény a minőségi szolgáltatásra, van aki eleve megválogatja, hogy mit rendel meg és valakinek meg már nincs más esélye mert annyira elhanyagolódott a klímája.
Szerintem a magyar lakosságnak nincs miért szégyenkeznie a higiénia terén. Klímatisztítás kapcsán szoktam nézegetni, hogy európa szerte mit lehet kapni és nem túl impozáns a felhozatal, még a távol keleti országokban is jobb a választék.
Köszi a videót! Viszont, ha kérhetlek feszültség alatt ne dolgozz, sosem lehet tudni a "villanyszerelő" mit csinált a szerkezet mögött :)
A szekrénytől nem látszik hogy hova folyik a víz? Gondolom hogy nem a földre?!
Nagyon érdekel, hogy miért nyomott rá valaki a "nem tetszés gombra". Mindig is sokat adtam az építő kritikára, tényleg őszintén kíváncsi vagyok.
Köszönöm, segítettél.
Én az ilyen ki nem mondott rossz véleményt veszteségnek tartom, a kimondott kritika viszont jó, mert abból lehet tanulni, fejlődni, az előre visz.
Ne törődj a Dislike-okkal, a youtube magának generálja, egy idő után, hogy ne kelljen annyit fizetnie a videósnak.
@@akossipos9383 Mindent jól csinálsz a többivel meg ne foglalkozz
Mert ennyit se tud megcsinálni és emiatt nem tetszik neki. Jó a videó 😁
Lehet hogy a fesz. alatti munka miatt, ami azért valljuk nem igazán profi.
Üdvözlöm, hol lehet klímacsőhöz szigetelést venni ?
Épületgépészeti üzletekben tudja beszerezni.
Milyen vízsugárral dolgozik meg kérdezhetek? köszönöm.
engem az érdekelne, hogy nekem gipszakrtonon van a klíma, szerkezeten a karton. NEM érheti víz. Mennyire biztosan tudja elvégezni a tisztítást úgy, hogy a falat víz ne érje?
A saját klímáim is gipszkarton falakra vannak szerelve és itthon félévente átmosom őket. Ha úgy látom, hogy egy szerelési hiba, vagy a fal glettelése miatt víz kerülhet a falra azt előre jelzem.
ő tényleg megoldja , nem éri víz a falat
Ha a hűtési teljesítmény gyengül, akkor az a belső szerkezet szennyeződése miatt történik leginkább? Vagy elég csupán a filtert áttisztítani?
A hűtési teljesítmény romlását okozhatja a tisztítás hiánya, de okozhatja hűtőközeg szivárgás is. Ettől függetlenül mindenképpen ajánlom a szűrők rendszeres kimosását.
Kedves Ákos!
Szeretném megkérdezni, hogy a honlapon 👌 látható rovarvédő rács hány cm átmérőjű kondenzvíz elvezető csőre alkalmas? Nálam kb. 1,5 cm átmérőjű a cső.
Válaszát előre is köszönöm.
Kedves Katalin!
A rovarvédő rács olyan csatlakozóval van ellátva ami a klímaszerelők által használt 20mm-es ragasztható merev PVC és a 16mm-es flexibilis csőhöz is csatlakoztatható.
Jó munka!
Laikuskeént kérdem hogy a sok folyadék,nem tesz kárt semmiben?
Nem szivárog be oda ahol zárlatot okozna?
Ezek alkoholos folyadékok,amik könnyebben száradnak?
Köszönöm
Nagyon vigyázok tisztítás közben, eddig még nem okozott zárlatot a folyadék, pedig már több ezer klímát tisztítottam ezzel a módszerrel.
A vegyszer és a mosó víz nem alkoholos.
Jó napot!
Pár nappal ezelőtt a legkondinkból ilyen orrfacsaró erjedt/rothadó gyümölcs szag kezdett jönni úgy 30-40 perc üzemidő után. Ezt mi okozhatja?
Feltételezem, hogy koszos, esetleg penészes a klíma belseje és ennek a szagát érzi.
Ákos hogyan kerüli el a tisztító folyadék falra-, szekrényre, földre csöpögését?
Egy saját fejlesztésű eszközt használok a koszos víz összegyűjtésére. Rendszeresen találkozom tv, vagy antik bútor fölé szerelt klímával de volt szerencsém szerver teremben, közvetlenül a nagyobb méretű rack szekrények felett is tesztelni, eddig bevált.
Köszönöm!
@@akossipos9383 Ha jól emlékszem,régebben láttam egy videót tőled,hogy használtál egy bizonyos "tálcát" a lecsepegő koszos víz felfogására.Valamiért ezt a videót most nem találom,lehet,hogy nem tőled láttam?Amúgy ,tényleg szakszerű a munkád,tetszik.
Hova kerül az a rengeteg mosófolyadék ami lecsorog?
A klíma alá van szerelve egy vízgyűjtő edény, ami megakadályozza, hogy a fal és a bútorok elázzanak.
És a külső egység 🙂? Ez ugye nem karbantartás volt? Nem lenne jobb egy komplett karbantartást megmutatni?
Hová folyt a koszos folyadék?
A klímából egy vízgyűjtő edénybe folyik, onnan pedig egy vödörbe.
Köszi mester a videót! Sikerült kitisztítani a klímát,de sajnos csak azután,hogy lebetegítettem vele magam. XDD Így jártam,de legalább most már nincs gond!
mire jó az x-fan mód és mikor érdemes használni?
A Gree klímáknál X-fan, más márkáknál Self clean funkció, a hűtés és szárítás (DRY) üzemmódban kikapcsolt klímák beltéri ventilátorát néhány percig, automatikusan tovább járatja, azért, hogy a beltéri egységben lévő nedvességet elpárologtatva csökkentse a penész és biofilm képződés esélyét. Szerintem ez egy nagyon hasznos funkció, érdemes állandóra bekapcsolni. Kár, hogy nem állítható a leszárítás időtartama.
@@akossipos9383 és ez fűtésnél is érdemes használni vagx csak a hütésnél?
@@rancor9852 Ha bekapcsolja, akkor automatikusan elvégzi a feladatot hűtés és szárítás üzemmódban, amikor páralecsapódás van a beltéri egységben. Fűtésnél a kültéri egységben van páralecsapódás, a beltéri száraz marad, ilyenkor nem kapcsol be ez a funkció.
@@akossipos9383 koszonom szepen
Helló!
Profinak tűnik a munkád és a videó is jó lett.
Egy kis történetet azért engedj meg egy kérdéssel a végén:
Van egy 3 éves klímám, ami "rendszeresen karban volt tartva". Tavaly már nagyon büdös volt és kiderült, hogy aki felszerelte és karban tartotta nem végzett jó munkát, csak befújkált néhány helyre oszt jó van úgy. Így valaki mást hívtam ki (nagy nehezen), és tényleg profi munkát végeztek, úgy ahogy TE is a videódban, mindent kitakarítottak alaposan. Tegnap bekapcsoltam és mint az új, olyan friss szaga volt. Ma pedig bekapcsolva ismét ammóniás szag jött ki belőle!?!?!?!?
A kérdésem egy szobában lévő jól kitakarított klíma egy nap alatt hogyan tud újra ilyen büdös lenni?
Egy tiszta klímának nincs ammónia szaga, de "friss szaga" sincs. Teljesen semlegesnek kell lennie. Ahogy szépen lassan elkezd bealkonyulni a gagyi befújkálós klímatisztításnak, úgy kezd el szaporodni a klímamosás "olcsó de természetesen ugyan az" változata. Ugyan az a szolgáltatói kör aki eddig befújkált, most locsol. Haladnak a vásárlói igényekkel.
Mennyibe kerül egy klíma tísztítás?
Tisztelt Zita Valgut!
Az áraimat és az elérhetőségeimet itt találja: legkonditisztitas.hu/klima-tisztitas-arak.html
@@akossipos9383 köszönöm
Szia! Megkérdezhetem milyen típusú magasnyomású mosót használsz?
Nem találtam az igényeimnek megfelelő mosót, ezért saját építésű gépet használok.
köszönöm a videót!
Hova folyik a trutyis víz?
A klímából kifolyó koszos víz egy vízgyűjtő edénybe, onnan pedig egy vödörbe folyik.
Gőztisztítóval is lehetséges tisztítani, vagy a magas hő árt neki?
@Péter Turi A gőznek sokkal kisebb az ereje mint a vízsugárnak, öblítő hatása pedig egyáltalán nincs. Több fajta gőztisztítót is kipróbáltam, egyik sem felelt meg a célnak.
Üdvözlöm!
Lent említett klíma beltérihez szeretnék szűrőt rendelni, de nem tudom melyik lenne jó, egy kicsivel jobb fajta kellene mint ami gyárilag benne van. Tudna esetleg ajánlani? Leírom a klíma típusát. Nekem a beltéri egységbe kellene csak a szűrő.
Ez a készlet: KIT‑TZ35‑TKE-1
Ez a beltéri egység: CS-TZ35TKEW-1
Ez a kültéri: CU-TZ35TKE-1
Csodálkoznék rajta, ha bármelyik klímához lehetne kapni más fajta kompakt szűrőt. Barkácsolni lehet, de a jobb fajta szűrő, az sűrűbb és nagyobb az ellenállása, ezért megváltoztatja a klíma hangját és a működését. Fűtésnél hőtartási zavarokat okoz.
Jobb szűrő helyett légtisztító használatát javaslom, ami sokkal hatékonyabb és csendesebb.
Szia! Érdeklődnék mi az ára egy ilyen tisztításnak ? Tetszik a videó
Az áraimat és az elérhetőségeimet itt találja: legkonditisztitas.hu/klima-tisztitas-arak.html
Hova folyik a szennyezett le a klíma alatt
Szia! Négy éves klímáim vannak, melyeket fűtésre és hűtésre is használok. Karban voltak tartva, de az ilyen jellegű átmosatást tuti kihagyták. Mostanában megváltozott a hangjuk, hangosabbak és búgnak is. Ezt okozhatja az elmaradt tisztítás?
Igen. A nagyon koszos klímáknak még a hangja is más tisztítás után. Ha nagyon el van koszolódva a klíma, akkor nem tudja átkeringetni magán a gyárilag tervezett mennyiségű levegőt, ráadásul a koszos hőcserélőnek a hő átadó/felvevő képessége is rosszabb, ezért a klíma erőlködni fog. Többet fogyaszt, gyorsabban elhasználódik és közben egyre hangosabb lesz.
@@akossipos9383 Köszi szépen a valaszt
Azért az vicces hogy itt győrben mindenki le akarja venni a beltéri egységet elvinni kitisztítani 80-100 ezerért.
3 éves lesz a klímám idén. Tavaly egy habbal befújt akció során lett a mókuskerék tiszta gomba,a befújt levegő szagáról már nem is mondok semmit.
Bár érdekes hogy fűtés üzemmódban a legbüdösebb. A videóid és a szakértelmed tényleg tökéletes. A videóid alatt találtam meg először hogy levétel nélkül is ki lehet tisztítani rendesen.
Kár hogy nem vagy a közelben,már ma is jöhetnél!
De az biztos hogy nem fogok 100e forintot kiadni hogy elvigye a lakásból és ugyanezt csinálja a beltérivel mint amit Te a helyén követsz el, inkább veszek egy új beltérit újra 3 év garival mithogy az elsőre leírt verzió....
De az lesz hogy nem fogok senkinek könyörögni már lassan fél éve hogy jöjjön ki és tisztítsa ki, inkább szépen nekiállok Én magam.
Gázhoz nem kell nyúlni úgylátom, egy Midea esetében sem...
Nem szerettem volna ezzel foglalkozni, nem a hozzáértés hiánya miatt hanem mert egyszerűen nincs rá időm de muszáj lesz.
És a sok kókler "tisztító" csak példát vehet Rólad! További jó melót és videó készítést!
Szia! Egy gyorskérdésem lenne, sajnos felújítás közben a mester emberek nem takarták le a klímát, így a finom por megragadt benne. Elkeseredésemre valószínűleg be is penészedett (ahogy a video végén is említetted), mivel érezni, hogy van valamilyen kellemetlen szaga a kifújt levegőnek. Ilyen esetben tudunk valamit tenni? Egy hasonló jellegű tisztitás megoldhatja?
Igen, ki kell tisztíttatni a klímát.
Az a baj hogy megtapad a por a ventillátor lapátjainak a belső oldalán és a klímatisztító sem hozza onnan le sajnos. Hiába takaríttatod ki ezzel a módszerrel, szemre, kívülről jó lesz de ha figyelmesebben megnézed a belső oldalain ott marad a kosz. Húzz végig ott egy fülpiszkálót és meg fogod látni hogy vastagon húzza ki a poros, penészes, ragacsos anyagot. Na ennek a szagát érzed amikor a klíma eléri az adott hőmérsékletet és még jár egy darabig, vagy ha nincs benne szárító funkció akkor újra bekapcsoláskor. Tapasztalat hogy vagy egyenként végigtakarítja a klímás, vagy van neki valami speciális anyag...(én próbáltam három ipari koncentrátumot...hiába) vagy sajnos ki kell venni a ventillátort. Mikor kint van akkor neki lehet esni egy kefével és nekem a zöld Domestos kezdte el feloldani azt a szívós anyagot és még akkor is csak harmadjára jött le teljesen. A gépben nem szabad ezzel a módszerrel próbálkozni mert a Domestos eszi az alumíniumot, azaz a hőcserélő anyagát és a réz csöveket is.
@@gabrielmihaly1303 A tisztításhoz nem kell kivenni a ventilátort, már csak azért sem, mert a ventilátoron kívül a többi alkatrészt is ugyan úgy tisztítani kell.
@@akossipos9383 Kívülről hogy takarítod a ventilátort ha csak épp az alját látod?
@@gabrielmihaly1303 A ventilátor forog, ezért minden oldalát látom.
A fal nem lesz koszos, vagy vizes. Olyat láttam hogy a szaki odaillesztett egy olyan "kádat" a berendezés alá ami minden vizet kimosott?!
Valamint a mosó ha nem úgy állítják be kárt tehet az elemekben, a túl nagy és egy pontra irányuló sugár.
Érdemes olyan mosóval mosni ami egy kicsit felmelegíti a vizet, a meleg víz mindig jobban oldja a dolgokat.
Az utolsó két kijelentését mire alapozza?
@@akossipos9383 Például ha magasnyomású mosóval mos valaki autót, és a sugár nem megfelelően van beállítva kárt tesz a karosszériában. Van olyan mosó ami kicsit felmelegíti a vizet és így jobban oldódik a kosz, zsír stb.
@@henrikh4347 A klímához és az autóhoz nem ugyan azt a magasnyomású mosót használjuk. Mások a paraméterei és teljesen más a kialakítása. Bizonyos szennyeződések oldásában segít a meleg víz,. de a klímatisztítás esetében ez nem feltétel.
@@akossipos9383 Mert klímához speciális mosó van? Azokról a mosókról beszélek amiket hipermarketekben vagy weben lehet kapni. Lehet velük sok mindent mosni.
Mi is lesz a falal?
jó a videó, ügyes is vagy de ha áram alatt csinálsz ilyet a munkavédelmis párszázezres csekkel jutalmaz.
Csekkel? Az kizárt! Készpénzzel, vagy utalással fizethet.
eleg okos vagy, ha komolyabb duplaszuros maszk nelkul tisztitod a klimat. hihetetlen, hogy ezt komolyan goldolod. persze a te tested szivd csak be a vegyszert, meg ami meg benne van ;)
Mondjuk ez teljesen jogos feltevés !
Felét kihagytad átvered az emembereket
Szerintem csak szemléltetés céljából mutatta be, hogy mi a különbség tisztítás előtt, és után...