Чому ФЛЕШБЕК погана ідея?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 12 พ.ย. 2023
  • У цьому відео ми поговоримо про те, чому до флешбека, як до інструмента сторітеллінгу, треба підходити обережно. Розглянемо, які бувають флешбеки і як їх варто та не варто застосовувати у художніх творах.
    Якщо ви прихильник готичного детективного роману або ж темного міського фентезі, ви можете знайти мої книги на таких платформах, як:
    - Play Market: play.google.com/store/books/a...
    - Smashwords: www.smashwords.com/profile/vi...
    - Apple: books.apple.com/us/book/x/id1...
    Мій вебсайт mgaidar.com/index_ua.html
    Мій Фейсбук / marynagaidar
    Мій творчий Інстаграм / maryna_gaidar_avtor
    Інстаграм з порадами авторам / notatky_avtora

ความคิดเห็น • 20

  • @Kostyk_Butenko
    @Kostyk_Butenko 5 หลายเดือนก่อน +2

    Мені подобаються флешбеки перед активним розгортанням подій. Або флешбек як переламне пояснення, яке змінює сприйняття минулої та майбутньої сцени. Другий приклад це вбити білла 2, коли персонажка потрапляє в безвихідну ситуацію (опиняється в середині закопанного гробу) і флешбек розкриває її з нової сторони,.яка не просто зближує глядача з персонажкою,.але і пояснює наступну сцену, вигадливого видряпування з безвихідної ситуації. Перший приклад це умовно може бути той самий приклад переламного флешбеку, в структурі - все передвіщає мирну домовленість з армією темних ельфів, зручного інтригантам ярла - флешбек як мати наставляє цього ярла ні коли не здаватись і не здавати свій народ - початок екшн сцени в якій вікінги перерубають всіх темних ельфів, і заприсягаються воювати проти них разом з протаганістом.

  • @AstasiiaMowe
    @AstasiiaMowe หลายเดือนก่อน

    Йойки. Тіки того тижня вирізала 3хсторінковий флешбек замінивши ого кількома реченнями в діалозі і відчула наскільки краще стало. Не могла зрозуміти чому так, тож тепер знаю. Дякую за відео.

  • @Nephilim6
    @Nephilim6 หลายเดือนก่อน

    Дедпул: - Це що знову флешбек? Це в нас виходить... флешбек у флешбеці.

  • @Stara1402
    @Stara1402 2 หลายเดือนก่อน

    Нічого собі! Я читала Хайгейтського привида, але навіть не знала, що ви ведете ютьюб-канал!

    • @ukrisli
      @ukrisli  2 หลายเดือนก่อน +1

      Давно думала, що треба дати читачам про це знати))

  • @History-fq6dp
    @History-fq6dp 6 หลายเดือนก่อน +1

    Дуже хочеться щоб ваші відео виходили частіше)) Надюсь!!! Ви зробите ролик про те як набути свого особливого стилю в написанні книги.

    • @ukrisli
      @ukrisli  6 หลายเดือนก่อน +1

      Мені теж дуже хочеться частіше, але бачу, що відео не користуються великою популярністю, на жаль. Можливо, якщо робитиму коротші відео, зможу випускати їх частіше. Як набути свого стилю -- це цікава тема! Я собі її запишу на майбутнє. Дякую!

    • @History-fq6dp
      @History-fq6dp 6 หลายเดือนก่อน

      @@ukrisli І вам дякую) Буду чекати) Не здавайтеся підписники і великі перегляди ще прийдуть)

  • @Nephilim6
    @Nephilim6 หลายเดือนก่อน

    Головне не так як у першому сезоні відьмака. Там навіть значи перші дві книжки на пам'ять можна заплутатися

  • @demiurgecreator2705
    @demiurgecreator2705 6 หลายเดือนก่อน +1

    Більш широке запитання: як по собі розуміти чи слід використовувати той чи інший елемент у творі чи ні🤔 (елемент, як приміром той же "флешбек" та інших). Яким власним відчуттям слід довіряти та якою логікою керуватись?
    Як ми бачимо, зараз особливо часто автори зловживають недоречністю концептів та елементів.
    Років 20 тому автор йшов до видавця (дуже прохаваної і грамотної людини), з ним радився, той йому казав що у творі є фігнею яку слід викинути, а що слід додати аби покращити твір, і таким чином чимало творів були врятовані від ганьби.
    Але зараз таких професіоналів нема навіть у кіноіндустрії для великих екранів, не кажучі вже про книги.

    • @ukrisli
      @ukrisli  6 หลายเดือนก่อน +1

      Гарне питання. Розуміння того, що слід вживати, а що ні, приходить з досвідом та вивченням сфери. Кожен випадок індивідуальний. Найпростіше правило для мене -- викинути із твору все, що не рухає сюжет вперед. А стосовно видавців, то ви мали на увазі, певно, редакторів, досвідчених та грамотних людей, а видавці керуються іншим інтересом -- шкурним, так сказати. Видавець -- це ж бізнесмен, чи бізнесвумен. Їм треба, щоб у творі було те, що, так сказати, піпл хаває. Джоан Роулінг оббивала пороги видавництв, а вони їй всі казали, що вони не зможуть її книги продати, як би вони не були чудово написані. Тому саме видавці часто винні у тому, що багато чудових глибоких книг відправляються у стіл, а видають натомість ширвжиток, у якому обов'язково мають бути популярні елементи, любовний трикутник, наприклад, якщо навіть він не доречний в тій чи іншій історії. Але я згодна, що раніше у всіх сферах знаходилося значно більше освічених людей.

  • @Nikitaliskov
    @Nikitaliskov 3 หลายเดือนก่อน

    А як називається стрибок у майбутнє? Flashforward? Як от у фільмі Біжи, Лола, біжи

    • @ukrisli
      @ukrisli  3 หลายเดือนก่อน

      Так і називається, як ви написали))

  • @Igor-bt5jq
    @Igor-bt5jq 6 หลายเดือนก่อน

    Якими інструментами (програмами, диктофоном) ви користуєтеся при написанні твору?

    • @ukrisli
      @ukrisli  6 หลายเดือนก่อน +1

      Цікаве питання. Я у цьому плані не дуже модна, якщо можна так сказати. Усі мої інструменти для написання -- це Word. Якщо я не вдома і конче необхідно записати швидкі думки стосовно книги, відправляю сама собі аудіо записи або друковані примітки через Телеграм. Але при цьому все одно завжди маю при собі ручку та блокнот, якщо мене понесе писати цілу главу чи абзац. А ви якими інструментами користуєтеся?

    • @Igor-bt5jq
      @Igor-bt5jq 6 หลายเดือนก่อน

      @@ukrisli нотаток. Хотілося керувати голосом, типу: за вікном кома дощова погода крапка. Але українська версія погано працює.
      У вас окрема папка для "головного сюжету" для "опису персонажів" чи все разом?

    • @ukrisli
      @ukrisli  6 หลายเดือนก่อน

      Так, у плані сприйняття голосу, англійська версія Word так собі, а українська -- взагалі жах. Диктувати у мене не вийшло. Я помітила, що диктовка мене відволікає. Я впадаю в ступор, коли не бачу текст перед собою. У мене окремий документ із планом всієї книги, окремий із фактами стосовно героїв, окремий із історичними та географічними фактами і окремий для, власне, тексту самої книги.

    • @Igor-bt5jq
      @Igor-bt5jq 6 หลายเดือนก่อน +1

      @@ukrisli цікаво...Дякую за відповідь.

    • @Igor-bt5jq
      @Igor-bt5jq 6 หลายเดือนก่อน

      ​@@ukrisliостаннє питання, фінальну версію перечитуєте чи прослуховуєте?