Географічні координати. Широта і довгота

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 15 ธ.ค. 2022
  • Паралелі й меридіани, що утворюють градусну сітку, мають свої позначення на рамці карти або глобусі. Вони призначені для визначення географічної широти і довготи об’єктів. Відстань у градусах від будь-якої точки земної поверхні до екватора називають географічною широтою. Географічна широта змінюється від 00 до 900. Для її відліку вихідним пунктом слугує екватор, який має нульову широту. Першу паралель на північ від екватора позначають 100, другу - 200, третю - 300 і т. д. Таку саму нумерацію (100, 200, 300 і т. д.) мають і паралелі, нанесені на південь від екватора. Ці цифри вказують географічну широту місця. Всі точки, розташовані на одній паралелі, мають однакову широту.
    Розрізняють широту північну і південну. Всі точки, розташовані на північ від екватора, в Північній півкулі, мають північну широту (пн. ш.). Точки, розташовані на південь від екватора, в Південній півкулі, мають південну широту (пд. ш.). На картах широту паралелі підписують збоку уздовж рамки, а на глобусі - біля перетину з меридіанами 00 і 1800.
    Географічна довгота. Для того, щоб знайти об’єкт на карті, недостатньо знати, на якій географічній широті він знаходиться. Адже одна паралель проходить через численні об’єкти земної кулі. Тому окрім географічної широти необхідно знати й географічну довготу. Географічна довгота - це відстань у градусах від якої-небудь точки земної поверхні до нульового меридіана.
    Відлік довготи починають від нульового, або початкового, меридіана. Він ділить земну кулю на дві півкулі - Західну і Східну. На глобусі меридіан, протилежний нульовому (00), має довготу 1800. Отже, довгота може змінюватися від 00 до 1800 в обох півкулях. Усі точки земної поверхні, розташовані на схід від нульового меридіана до протилежного йому 180-го, тобто в Східній півкулі, мають східну довготу (сх. д.). Точки, розміщені на захід від нульового меридіана до 180-го, у Західній півкулі, мають західну довготу (зх. д.). Усі точки, розміщені на початковому меридіані, мають довготу 00.
    На глобусі й карті значення меридіанів (100, 200, 300 і т. д.) підписане по екватору. Це число і вказує їх географічну довготу.
    Географічні координати. Паралель і меридіан можна провести через будь-яку точку земної кулі. Разом з тим, через кожну точку можна провести тільки одну паралель і тільки один меридіан. Тоді виникає перетин напрямків північ-південь і захід-схід. Точка перетину забезпечує постійну адресу будь-якому географічному об’єкту.
    Отже, точка земної поверхні може мати лише одну географічну широту і одну географічну довготу. Широта і довгота точки становлять її географічні координати. Вони вказують на точне положення даної точки на поверхні Землі, визначаючи її певну географічну адресу.

ความคิดเห็น • 6

  • @poroho_bot.
    @poroho_bot. 9 วันที่ผ่านมา

    Это пиздец мой мозг взорван хочу обратно в школу,на практические занятия.😊

  • @user-rr7hs1ww1r
    @user-rr7hs1ww1r 8 หลายเดือนก่อน +5

    Це в моді зараз?

    • @user-bn3pi9wj3q
      @user-bn3pi9wj3q 7 หลายเดือนก่อน

      Да

    • @user-tb6uz8ch6y
      @user-tb6uz8ch6y 6 หลายเดือนก่อน +2

      назавжди

    • @said_girl3564
      @said_girl3564 หลายเดือนก่อน

      Для зно та нмт завжди в моді