W poszukiwaniu utraconej owulacji. Jak przywrócić prawidłowy cykl owulacyjny?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 12 ก.ย. 2024
  • Zaburzenia owulacji są częstą przyczyną niepłodności kobiet. Niestety, jeśli w cyklu miesiączkowym jej brak, do ciąży nie dojdzie mimo starań.
    👉ZOBACZ: plodnosc.pl/
    👉ZOBACZ: pomocdlaplodno...
    👉Dołącz do naszej grupy zamkniętej (Obudź w sobie życie) dla Kobiet starających się o dziecko: / 16593. .
    Niestety również - wiele kobiet nie do końca potrafi rozpoznać takie zaburzenia, jeśli nie stara się akurat o dziecko. Niepowodzenia zapłodnienia, mimo regularnych starań, to bowiem jeden z objawów, że coś może być nie tak z kobiecym cyklem. Tymczasem długość czy regularność cyklu, a także przebieg menstruacji (obfitość, bolesność) są bardzo istotnymi wskaźnikami dla oceny płodności.
    Jak rozpoznać zaburzenia owulacji? Kiedy można mówić o zbyt długim lub zbyt krótkim cyklu? Jakie badania wykonać i jak leczyć zaburzenia owulacji? A także, jak wygląda diagnostyka cyklów bezowulacyjnych oraz kiedy jest wskazanie do in vitro?
    To temat dzisiejszego naszego spotkania, gościem którego jest doktor Aneta Kozioł, ceniona ginekolog-położnik, specjalistka leczenia niepłodności w klinice InviMed.
    Zachęcam także do zadawania pytań naszej Ekspertce, wpisując je w komentarzach pod transmisją.
    pytania
    - W podręcznikach do biologii nadal można przeczytać, że kobiecy cykl trwa 28 dni. Tymczasem może być zarówno krótszy, jak i dłuższy. Kiedy mówimy o nieprawidłowościach - i w jedną, i w drugą stronę?
    - Czy nieregularne miesiączki zawsze oznaczają problem z ciążą i niepłodność? Co może wpływać, że mamy rozregulowany cykl miesiączkowy?
    - Jakie objawy jednoznacznie mogą świadczyć o zaburzeniach owulacji - czy tylko brak ciąży?
    - Jak obliczyć moment owulacji, gdy cykle są raz dłuższe, raz krótsze? W jaki sposób można wyregulować kobiecy cykl owulacyjny?
    - W jaki sposób diagnozuje się cykle bezowulacyjne i jakie są przyczyny takiego stanu?
    - Czy można przywrócić owulację w przypadku kobiet „bezowulacyjnych” i w jaki sposób?
    - Jaka jest różnica w skuteczności obserwacji/monitoringu owulacji gdy kobieta robi to sama, a gdy robi to w klinice. Co jest wskazaniem, by monitoring cyklu przebiegał pod okiem specjalisty?
    - W jaki sposób monitoruje się cykl miesiączkowy w klinice - tak krok po kroku: czy kobieta musi częściej bywać na wizytach w klinice?
    - Czym jest stymulacja owulacji - czy stosuje się ją tylko podczas procedury in vitro?
    - Czy zaburzenia owulacji są wskazaniem do in vitro?
    - Jaka jest skuteczność inseminacji, gdy przyczyną niepłodności jest zaburzona owulacja?
    - Jakie leki stosuje się podczas leczenia zaburzeń owulacji - czy mogą mieć jakieś skutki uboczne i wpływać na codzienne funkcjonowanie kobiety?
    - Czy choroby takie jak endometrioza, PCOS czy Hashimoto mają wpływ na cykl owulacyjny - jaki w poszczególnych jednostkach chorobowych?
    - Czy istnieją naturalne metody, które mogą pomóc paniom wyregulować miesiączkę? Zioła, akupunktura (która coraz częściej proponowana jest także pacjentkom klinik niepłodności), dieta. Czy takie naturalne metody sprawdzą się w przypadku każdej kobiety?

ความคิดเห็น • 2

  • @ka.e9349
    @ka.e9349 2 ปีที่แล้ว

    Wspaniała Pani Doktor.

  • @magdawil5062
    @magdawil5062 3 หลายเดือนก่อน

    A co może być przyczyną braku ciąży gdy ciałko żółte jest na USG, endriometrium 19mm w 27dc a i tak brak ciąży? Co poszło może nie tak ?