Panie Zygmuncie, gładzie gladziami, robota robotą, a mam pytanie nie związane z naszą pracą. Co ciekawego poleca Pan do czytania po pracy? Wyczytałem jak polecał Pan komuś w komentarzu przeczytać T.Harv Eker Bogaty Biedny. Faktycznie świetna książka. Czy coś jeszcze w tematyce biznesowo motywacyjnej Pan poleci ? Pozdrawiam
To tania masa. Ciężka. Cięzko się szlifuje. Taką ma większość producentów. Kup filler perform. Jest niewiele droższa od S ale 15L waży 15.1kg. Lekko się szlifuje. Jest szara. Jej wadą jest to że ma duży skurcz.
Ja jestem zadowolony z LSR pro. Marudzą tylko partacze którzy robią miękkim syfem. Na szczęście nas profesjonalistów jest więcej i cieszymy się że nowa LSR jest twardsza fajnie że Flugger słucha klientów. Powodzenia z pracą na krzakach.
Proszę próbować nową LSR przetestować po nowych dostawach z marca i kwietnia. Niefortunnie dostawy tuż po zmianie nie oferowały odpowiedniej jakości, z kilku powodów. Firma tworząc nową LSR chciała polepszyć produkt, proszę nie doszukiwać się teori spiskowych i jest wielu wykonawców, którzy polubili nową LSR oraz docenili jej nowe zalety. Szybkość schnięcia jest uzależniona od podłoża, została przyspieszona, by przyspieszyć pracę na większych inwestycjach, gdzie często tynki były zawilgocone. Wykonawcy szlifujący Flexem i papierami flexa nie odczuli znaczących różnic, ale wykonawcy szlifujący Festoolem narzekali, szczególnie planexem 2 i tutaj pełna zgoda.
No ja mam planexa 1. I Lsr szapchlowałem od roku 2010. Żeby przyspieszyć pracę powiadasz? A kto wam taki pomysł podsunął? Pewnie Exel? Zepsuliście taki fantastyczny materiał. Na szczęscie są już dostępne materiały zamiast waszej masy.
Uwierz mi warto. Szybciej nakładasz, szybciesz szlifujesz. W końcu chodzi i tak o czas w którym to zrobisz. Na mojahurtownia.eu jest po 184 ale 5% rabatu z aplikacją mobilną a na pierwsze zakupy -15%
Zygmunt, próbowałeś mas ProForm? Jeśli tak, to jaka opinia? Ja po nastu paletach LSR porzuciłem temat jak zderzyłem się z rzeczywistością nowej LSR-ki i ciągle szukam czegoś idealnego. Obecnie testuję norgipsa i niby fajna, ale konieczne dwie warstwy :/ Czekam na film z recenzji stabila i moja nadzieja ciągle się tli :)
Ostatnio wziąłem 20workow nowej Pro , w salonie powiedzieli że to samo tylko nazwa inna. Już więcej LSR nie kupie. Robiłem tym 5 lat i tak jak Ty, znow zaczynam szukać czegoś innego. A szkoda bardzo ją lubiłem i od kad poznałem LSR gładzie były przyjemnością, a teraz to spierd.lili.
Potrzebuję porady. Za namową "fachowca" nie zrobiłem gładzi w nowym mieszkaniu i pomalował mi ściany. Jak się pewnie domyślasz wygląda to chu... Niestety niewiedza kosztuje, moja niewiedza głównie. Czy teraz można położyć gładź na nowo malowane ściany. Jaka jest teraz procedura? Mam położone już wszystkie podłogi, zamontowane lampy i gniazdka. Sufity mi wygładził, a ścian już mu się nie chciało. Pozdrawiam
@@FirmaRolicz która z tych mas by była najłatwiejsza do pracy? Jak oceniasz LS pro, czy ona jest łatwa dla nowicjusza? Po gładzi nie trzeba gruntować już ścian? Pozdrawiam
Panie Zygmuncie proszę spróbować knauf super finish robię ta gładzią 10 lat przetestowane wszystkie od gta po seminy lsr itp. Nie ma lepszej jak knauf teraz dodatkowo zmienili na nową formułę ze nie twardnieje po 4 dniach.
@@FirmaRolicz bardziej robi się skórka pomarańczy idzie to zeszlifowac ale lepiej jest nałożyć druga warstwę teraz przy tej nowej formule nie trzeba czekać do wyschniecia gładzi tylko mokre na mokre. Zawsze robimy na 2 razy bo wychodzi igła a na drugi raz materiału idzie tyle co kot napłakał ;) najlepiej kupić wiadra na test i zrobić jakąś kotłownie albo spizarke ;)
Cześć. Czy mógłbyś mi odpowiedzieć, czy może być jakiś problem z farbą flugger dekso 5 to znaczy, czy może spękać itd., jeżeli mam zagruntowane ściany atlasem /tytanem? Gdzieś znalazłem informację, że na tych gruntach potrafi popękać. Pozdrawiam
Ja teraz tstuję rózne farby na LSR i na wall primer white. Przemaluj sobie gdzieś w okolicy kaloryfera kawałek ściany i pozostaw do wyschnięcia. Na drugi dzień zobaczysz czy popękało czy nie.
Dalej idzie ogarnąć w jednej warstwie tylko aplikacja i obróbka nie taka fajna jak ze starą „eleserką” ,przed świętami na próbę prysłem kawalerkę ok 150m2 byłem pewien że jak na starym towarze ogarnę szlif w jeden dzionek i jeszcze primer prysnę na wieczór,a tu lipa nowa już tak fajnie się nie szlifuje jak stara,jedyny plus to jaśniejszy kolor.
Bardzo lubię oglądać twoje filmy,bo dzięki tobie dowiedziałem się,że wszystko ze mną ok :)ze nie tylko ja kocham to co robie i podchodzę do swojej pracy,wykonania,narzędzi i nawet tak "głupich"detali jak ksztalt wiadra,bardzo powaznie.Nie mieszkam od prawie 20lat w Polsce i nie wiem na jakich materialach pracujecie,ale ja np. za Caparol Akkordspachtel place 90cen/kg brutto i jestem bardzo zadowolony.A biorac palete,mozna jeszcze cene negocjowac.Pozdrawiam i niech Festool bedzie z nami :)
Testowałem nową lsrke i odczucia mam te same.Jednak nie znalazłem nic co by mi dorównało,a próbowałem nawet chociażby proliss,nakładam agregatem w jednej warstwie i dla mnie semin za duży skurcz ma.Na razie mam za sobą jakieś 800m2 nowej lsrki i już zaczynam się przyzwyczajać
Panie Zygmuncie. Proponuję się zagłębić w temat multifinish, boardfinish z british gypsum. Gładź bez szlifowania na dwie warstwy. Tylko trzeba mieć skile. Wiem że w Polsce też tym robią. Dobry tynkarz potrafi zrobić spokojnie jeden pokój w jeden dzień. Pozdrawiam
@@janisstavropoulos6042. Ja juz roilem kilka robot. Nakladalem walkiem. I dobrze ją oceniam. Łatwo sie szlifuje. Szara, zmienia kolor. Trochę krótszy czas otwarty. Ale najwiekszy minus to brak akcepacji do aplikacji hydrodynamicznej
Panie Zygmuncie również przerobiłem kilka palet starej lsr było lux. Było.... nowa lsr pro szajs aplikacja szlifowanie masakra.Prosze spróbować greinplast sl naprawdę jestem mile zaskoczony ta masa. Polska firma i co najważniejsze mają pełny system .
@@frwsadecki4737 dupochron żeby nie skarżyć greinplast niby uszczelniacze się wycierają w agregacie.A lsr jaka była ostra, (kruszywo )jakie miała wypełniacze przerobiłem z 10 palet i maszyna działa .A jak przestanie nowe uszczelniacze i dalej metry
@@landryn87. No ją w tygodniu będę szpachlował sufity i biorę SL. Aplikacja agregatem. Tak ,jak piszesz..jak się zużyją uszczelniacze to po prostu wymiana. Chyba,że ktoś wymyśli nową lsr-ke.
A ja się zastanawiałem czemu nie ma kwadratowych wiader gładzi, łatwiej by się wałkiem wybierało. O wybieraniu nie pomyślałem, atlas GTA ma chyba optymalny jajowaty kształt w takim razie - dobrze się nakłada, szlifowanie takie dziwne trochę. Z wierzchu twarda, potem dość miękka, ja dwoma gradacjami papierów szlifuje grubszym poniżej 150 i 200-240 wygładzam.
Siema. Mówisz 80 zł brutto za Semina, a 140 zł za LSR w detalu. Jak porównamy z rabatami, to wychodziło w tej samej cenie :) Co do Nowej LSR- pewnie nie mają już dostępu do starego wypełniacza i musieli zastąpić czymś innym, tłumacząc się skargami i chęcią ulepszenia. Przetestowanie nowej LSR Pro zbliża się do mnie wielkimi krokami, bo kończą się zapasy starej. Też nagram o tym film z mojej perspektywy. Pozdro :)
W ogóle większość mas ostatnio tak siadła na jakości że głowa boli . Znajomy szpachlował stabilem tym co mówisz stwierdzil że jest bardzo fajna tylko dlugo schnie .
@@FirmaRolicz pewnie tak nawyki po np atlasie rapidzie chociaż jak teraz szlifowaliśmy tynki pod lsr pro to też gruntowałem ale to szlifowanie to było raczej prostowanie górek ale to moim zdani już był mus żeby to zagruntować
Też miałem takie wrażenie że gorsza jest jakaś chociaż ja robiłem w styczniu tylko 50 m2 szpachlowanie i miałem mieszankę bo trochę mi zostało starej a jeden duży sufit robiłem ta pro nakladalem z walka nie chciało mi się agregatu odpalać na te niecałe 50m2 . Tak sobie myślę że może warto by napisać do fluggera z prośbą żeby wrócili do starego produktu i żeby się podpisali wykonawcy z kraju którzy są u nich w bazie. Nie wiem czy to coś da ale to my głównie robimy im sprzedaż lsr nie detaliści więc może się zainteresują.
Stary LSR ok fajny ale zawsze dla mnie była cena zaporowa próbowałem już prawie wszystkich mas na rynku i od momentu jak nie przeszedłem na masy amerykańskie to jak na razie żadne europejskie nie są w stanie dorównać jakości łatwości aplikacji i obróbki a porównując cenowo to mimo ze są to masy sprowadzane z USA to i tak są tańsze. Wspomniany Proliss Semina jest lepszy od nowej LSR (tylko cenowo). A tak na marginesie to cały czas zastanawiam się czemu wykonawcy dalej korzystają z Fluggera dla mnie poza niekapkiem to porażka mowie jakość/cena.
Ja jestem już po gladziach w mieszkaniu jestem amatorem ale z uwagi na fakt ze mieszkam w Szkocji mój wybór ograniczył się do tego co mogłem kupić od Polaków na miejscu tu jest dramat jeśli chodzi o wybór jest żenująco słabo Fajny film na przyszłość będę sobie odtwarzać jakbym miał potrzebę
O widzisz, ile wykonawców tyle opinii. To pewnie chodzi o to co komu bardziej pasuje, bo wystarczy, że ktoś ma inne, słabsze papiery ścierne i już mu się będzie gorzej ta masą pracowało.
@@FirmaRolicz jest taka sucha, tempa w nakładaniu, kruszywo wyraźnie większe niż Proliss/LSR, przypomina trochę nakładanie drugiej warstwy kleju na elewacje w upalny dzień😉 pakowanie w wiadra to też pomyłka w tych czasach. Po wyschnięciu dociera się całkiem przyzwoicie, nie byłem zadowolony z efektu przy próbie nakładania na jedną warstwę. Proliss na jedną warstwę siada perfekcyjnie. Moim zdaniem, nie muszę mieć racji. Liczy się dla mnie efekt i czas pracy. Proliss idzie na warstwę nawet na kiepskich tynkach ale wtedy po gruncie jest ok 40zaprawek/100m2 finalnie i tak szybciej niż mazanie się w jakieś mastermasy i inne wynalazki GTA. Zbiornik 5worków do tmaxa wrzucę w 1,5 minuty nie muszę skrobać żadnych wiader i śmieci mniej.
Panie Zygmuncie, gładzie gladziami, robota robotą, a mam pytanie nie związane z naszą pracą. Co ciekawego poleca Pan do czytania po pracy? Wyczytałem jak polecał Pan komuś w komentarzu przeczytać T.Harv Eker Bogaty Biedny. Faktycznie świetna książka. Czy coś jeszcze w tematyce biznesowo motywacyjnej Pan poleci ? Pozdrawiam
Robert Kiyosaki Kwadrant przepływu Pieniędzy. Mi znieniła myślenie.
Rafał, zajrzyj do wydawnictwa biznesowego expertia i na kanał Maćka Wieczorka :) Też dobrze otwiera głowę :)
Panie Zygmuncie, jaką maszynkę do golenia Pan polecał ?
Co myślisz o sandplast s?
To tania masa. Ciężka. Cięzko się szlifuje. Taką ma większość producentów. Kup filler perform. Jest niewiele droższa od S ale 15L waży 15.1kg. Lekko się szlifuje. Jest szara. Jej wadą jest to że ma duży skurcz.
Witam Pana testował masę szpachlową jegera
wszystkich nie mogę testować.... tyle ich jest
🔻W takim razie, obecnie jaka masa najlepsza ? Tj do obróbki ?
to trudne pytanie bo wciąż są nowe. Ta jest dobra ale za droga.
2.10 na lustro, oświetlenie led nie stanowiło problemu.
1 wartwa 0,5mm-1mm około pwoiedzmy. I jest igła? Bez swiatloceni i przeszlifow?
Dokładnie tak. Nawet jeżeli się przeszlifujesz to nie jesg to problem bo togo nie widać po gruncie.
Cokolwiek co jest droższe , to raczej nie będzie w żaden sposób konkurencją dla tej samej jakości produktu.
Ja jestem zadowolony z LSR pro. Marudzą tylko partacze którzy robią miękkim syfem. Na szczęście nas profesjonalistów jest więcej i cieszymy się że nowa LSR jest twardsza fajnie że Flugger słucha klientów. Powodzenia z pracą na krzakach.
Na naszym kanale jest porównanie nowej LSR i Maestro
Potwierdzam Twoje słowa…
Jeżeli chodzi o LSR? Coraz więcej wykonawców mi to mówi.
Proszę próbować nową LSR przetestować po nowych dostawach z marca i kwietnia. Niefortunnie dostawy tuż po zmianie nie oferowały odpowiedniej jakości, z kilku powodów. Firma tworząc nową LSR chciała polepszyć produkt, proszę nie doszukiwać się teori spiskowych i jest wielu wykonawców, którzy polubili nową LSR oraz docenili jej nowe zalety. Szybkość schnięcia jest uzależniona od podłoża, została przyspieszona, by przyspieszyć pracę na większych inwestycjach, gdzie często tynki były zawilgocone. Wykonawcy szlifujący Flexem i papierami flexa nie odczuli znaczących różnic, ale wykonawcy szlifujący Festoolem narzekali, szczególnie planexem 2 i tutaj pełna zgoda.
No ja mam planexa 1. I Lsr szapchlowałem od roku 2010. Żeby przyspieszyć pracę powiadasz? A kto wam taki pomysł podsunął? Pewnie Exel? Zepsuliście taki fantastyczny materiał. Na szczęscie są już dostępne materiały zamiast waszej masy.
Na dzień dzisiejszy w PSB kosztuje 179zł brutto/opakowanie . Może rolę wypełniaczy pełnią płatki złota ?
Ale co kosztuje 179?
@@FirmaRolicz stabill PM 70
Uwierz mi warto. Szybciej nakładasz, szybciesz szlifujesz. W końcu chodzi i tak o czas w którym to zrobisz. Na mojahurtownia.eu jest po 184 ale 5% rabatu z aplikacją mobilną a na pierwsze zakupy -15%
Zygmunt, próbowałeś mas ProForm? Jeśli tak, to jaka opinia? Ja po nastu paletach LSR porzuciłem temat jak zderzyłem się z rzeczywistością nowej LSR-ki i ciągle szukam czegoś idealnego. Obecnie testuję norgipsa i niby fajna, ale konieczne dwie warstwy :/
Czekam na film z recenzji stabila i moja nadzieja ciągle się tli :)
Nie. Nie robiłem ale mam już kandydata za LSR
@@FirmaRolicz zdradzisz tego kandydata? :)
Będę robił o tym niedlugo film. Stabill pm 70
Ostatnio wziąłem 20workow nowej Pro , w salonie powiedzieli że to samo tylko nazwa inna. Już więcej LSR nie kupie. Robiłem tym 5 lat i tak jak Ty, znow zaczynam szukać czegoś innego. A szkoda bardzo ją lubiłem i od kad poznałem LSR gładzie były przyjemnością, a teraz to spierd.lili.
Ja już znalazłem. Niedlugo film
@@FirmaRolicz Witam.Czy to Stabil PM 65?
Nie. PM 70
@@FirmaRolicz PM 70 nie jest do pomieszczeń wilgotnych,a PM 65 do normalnych?
Rożnią je lżejsze wypełniacze przy PM70.
Potrzebuję porady. Za namową "fachowca" nie zrobiłem gładzi w nowym mieszkaniu i pomalował mi ściany. Jak się pewnie domyślasz wygląda to chu... Niestety niewiedza kosztuje, moja niewiedza głównie. Czy teraz można położyć gładź na nowo malowane ściany. Jaka jest teraz procedura? Mam położone już wszystkie podłogi, zamontowane lampy i gniazdka. Sufity mi wygładził, a ścian już mu się nie chciało. Pozdrawiam
Kup jakąś masę polimerową i wal na ściany bez gruntowania. Na grubość ziarna. Lekko szlifnij. Pomaluj Kabe aquatex bez gruntowania.
@@FirmaRolicz która z tych mas by była najłatwiejsza do pracy? Jak oceniasz LS pro, czy ona jest łatwa dla nowicjusza? Po gładzi nie trzeba gruntować już ścian? Pozdrawiam
Panie Zygmuncie proszę spróbować knauf super finish robię ta gładzią 10 lat przetestowane wszystkie od gta po seminy lsr itp. Nie ma lepszej jak knauf teraz dodatkowo zmienili na nową formułę ze nie twardnieje po 4 dniach.
Ale pojawiają się pęcherzyki jak nalożysz za grubo?
@@FirmaRolicz bardziej robi się skórka pomarańczy idzie to zeszlifowac ale lepiej jest nałożyć druga warstwę teraz przy tej nowej formule nie trzeba czekać do wyschniecia gładzi tylko mokre na mokre. Zawsze robimy na 2 razy bo wychodzi igła a na drugi raz materiału idzie tyle co kot napłakał ;) najlepiej kupić wiadra na test i zrobić jakąś kotłownie albo spizarke ;)
Oki. Dzięki za info
@@Kisia15xDno właśnie... Padlina jak cholera dla mnie oczywiście:) idzie zeszlifować ale lepiej druga warstwę czyli lepiej tego nie używać
Greinplast SL kopia 1 do 1 LSR (stary)
Warto przetestować
Tak zrobię
I jak to SL się ma?
Cześć. Czy mógłbyś mi odpowiedzieć, czy może być jakiś problem z farbą flugger dekso 5 to znaczy, czy może spękać itd., jeżeli mam zagruntowane ściany atlasem /tytanem? Gdzieś znalazłem informację, że na tych gruntach potrafi popękać. Pozdrawiam
Ja teraz tstuję rózne farby na LSR i na wall primer white. Przemaluj sobie gdzieś w okolicy kaloryfera kawałek ściany i pozostaw do wyschnięcia. Na drugi dzień zobaczysz czy popękało czy nie.
Dalej idzie ogarnąć w jednej warstwie tylko aplikacja i obróbka nie taka fajna jak ze starą „eleserką” ,przed świętami na próbę prysłem kawalerkę ok 150m2 byłem pewien że jak na starym towarze ogarnę szlif w jeden dzionek i jeszcze primer prysnę na wieczór,a tu lipa nowa już tak fajnie się nie szlifuje jak stara,jedyny plus to jaśniejszy kolor.
Kolor zmienia się wraz z kopaliną bo to podobno surowiec naturalny
W Skandynawii bardzo popularny jest Jotun sparkel w żółtych workach 15kg. W Polsce trudno dostępny, ale na prawdę godny uwagi i wart poszukania.
Chętnie przetestuję tylko skąd wziąć?
Spróbuj nowy gipsar go
Pod agregatem robiłeś?
@@FirmaRolicz ja robiłem ostatnio i bardzo fajne wrażenie
Ale agregatem robiłeś?
@@FirmaRolicz tak
Bardzo lubię oglądać twoje filmy,bo dzięki tobie dowiedziałem się,że wszystko ze mną ok :)ze nie tylko ja kocham to co robie i podchodzę do swojej pracy,wykonania,narzędzi i nawet tak "głupich"detali jak ksztalt wiadra,bardzo powaznie.Nie mieszkam od prawie 20lat w Polsce i nie wiem na jakich materialach pracujecie,ale ja np. za Caparol Akkordspachtel place 90cen/kg brutto i jestem bardzo zadowolony.A biorac palete,mozna jeszcze cene negocjowac.Pozdrawiam i niech Festool bedzie z nami :)
Pozdrawiam Lukas
Na pewno mieszkasz RFN 😃😃
Zygmunt zrób kiedyś film porównawczy różnych mas nie tylko ta eleserke bądź ala eleserke będzie ciekawszy
Ja zrobiłem już wiele testów
W "cudzysłowie" Zygmunt!!! 🤗
Dzięki.
jaką gładź Stabill masz na myśli, bo sam jestem ciekaw, pgn-31 jest dobra w stosunku jakość do ceny
Pm 70 zdaje się. Będę niedługo testował
Gdzie można kupić semin proliss za 80zł?
Netto? Myślę że znajdziesz. Mój bład, że czasami myślę netto a czasami brutto. Sorry
@@FirmaRolicz moim zdaniem to chyba było paowiedziana cena expert liss nie pro liss. Bo pro liss kosztuje 130 brutto.
Testowałem nową lsrke i odczucia mam te same.Jednak nie znalazłem nic co by mi dorównało,a próbowałem nawet chociażby proliss,nakładam agregatem w jednej warstwie i dla mnie semin za duży skurcz ma.Na razie mam za sobą jakieś 800m2 nowej lsrki i już zaczynam się przyzwyczajać
Dzięki za info
Panie Zygmuncie. Proponuję się zagłębić w temat multifinish, boardfinish z british gypsum. Gładź bez szlifowania na dwie warstwy. Tylko trzeba mieć skile. Wiem że w Polsce też tym robią. Dobry tynkarz potrafi zrobić spokojnie jeden pokój w jeden dzień. Pozdrawiam
Ale my nie tynkujemy
Panie Zygmuncie, to nie jest tynkowanie, tylko szpachlowanie na mokro. Ale to już trzeba być mocnym fachowcem.
Przed Foxem i Stabilem to Greinplast wypuścił podróbkę LSR-ki jak i gruntu nondripa. Czyli Greinplast SL i Grunt premium żelowy niekapiący.
Ale nie nadaje sie do aplikacji hydrodynamicznej. I to ją przekresla
Greinplast to lipa
@@janisstavropoulos6042. Ja juz roilem kilka robot. Nakladalem walkiem. I dobrze ją oceniam. Łatwo sie szlifuje. Szara, zmienia kolor. Trochę krótszy czas otwarty. Ale najwiekszy minus to brak akcepacji do aplikacji hydrodynamicznej
@@frwsadecki4737 żadna chemia budowlana greinplast nie jest w stanie mnie przekonać, jak do tej pory
Nie wiem, na razie same negatywne komentarze
Panie Zygmuncie również przerobiłem kilka palet starej lsr było lux. Było.... nowa lsr pro szajs aplikacja szlifowanie masakra.Prosze spróbować greinplast sl naprawdę jestem mile zaskoczony ta masa. Polska firma i co najważniejsze mają pełny system .
Tylko , że nie zalecają aplikacji hydrodynamicznej. I to największy minus. Chyba, że coś zmienili
@@frwsadecki4737 dupochron żeby nie skarżyć greinplast niby uszczelniacze się wycierają w agregacie.A lsr jaka była ostra, (kruszywo )jakie miała wypełniacze przerobiłem z 10 palet i maszyna działa .A jak przestanie nowe uszczelniacze i dalej metry
@@landryn87. No ją w tygodniu będę szpachlował sufity i biorę SL. Aplikacja agregatem. Tak ,jak piszesz..jak się zużyją uszczelniacze to po prostu wymiana. Chyba,że ktoś wymyśli nową lsr-ke.
Dokładnie tak jak mówisz 😁kolega jest z mojej okolicy Toruń wita 😀
@@landryn87 Nie tak całkiem. 40 km od Torunia. Ale dużo robót w Toruniu
A ja się zastanawiałem czemu nie ma kwadratowych wiader gładzi, łatwiej by się wałkiem wybierało. O wybieraniu nie pomyślałem, atlas GTA ma chyba optymalny jajowaty kształt w takim razie - dobrze się nakłada, szlifowanie takie dziwne trochę. Z wierzchu twarda, potem dość miękka, ja dwoma gradacjami papierów szlifuje grubszym poniżej 150 i 200-240 wygładzam.
Przy tych cenach materiału to żal chociaż gram wyrzucić
Siema. Mówisz 80 zł brutto za Semina, a 140 zł za LSR w detalu. Jak porównamy z rabatami, to wychodziło w tej samej cenie :) Co do Nowej LSR- pewnie nie mają już dostępu do starego wypełniacza i musieli zastąpić czymś innym, tłumacząc się skargami i chęcią ulepszenia. Przetestowanie nowej LSR Pro zbliża się do mnie wielkimi krokami, bo kończą się zapasy starej. Też nagram o tym film z mojej perspektywy. Pozdro :)
Podeślij potem link
Czy już szpachlowałeś nowy LSR ?
W ogóle większość mas ostatnio tak siadła na jakości że głowa boli . Znajomy szpachlował stabilem tym co mówisz stwierdzil że jest bardzo fajna tylko dlugo schnie .
Może gruntował
@@FirmaRolicz pewnie tak nawyki po np atlasie rapidzie chociaż jak teraz szlifowaliśmy tynki pod lsr pro to też gruntowałem ale to szlifowanie to było raczej prostowanie górek ale to moim zdani już był mus żeby to zagruntować
Też miałem takie wrażenie że gorsza jest jakaś chociaż ja robiłem w styczniu tylko 50 m2 szpachlowanie i miałem mieszankę bo trochę mi zostało starej a jeden duży sufit robiłem ta pro nakladalem z walka nie chciało mi się agregatu odpalać na te niecałe 50m2 . Tak sobie myślę że może warto by napisać do fluggera z prośbą żeby wrócili do starego produktu i żeby się podpisali wykonawcy z kraju którzy są u nich w bazie. Nie wiem czy to coś da ale to my głównie robimy im sprzedaż lsr nie detaliści więc może się zainteresują.
Pomysł dobry ale F będzie miał to gdzieś.
po co ta muzyczka w tle?
artlist.io/song/54506/feel
a podrzucę coś od siebie, co powiesz na atlas gta z możliwością aplikacji mokre na mokre?
To sempre jest jak GTA. GTA jest mi znane. W jednej warstwie chcę coś
goorące pozdrowienia Zygmunt :)
Dzięki, nawzajem!
Stary LSR ok fajny ale zawsze dla mnie była cena zaporowa próbowałem już prawie wszystkich mas na rynku i od momentu jak nie przeszedłem na masy amerykańskie to jak na razie żadne europejskie nie są w stanie dorównać jakości łatwości aplikacji i obróbki a porównując cenowo to mimo ze są to masy sprowadzane z USA to i tak są tańsze. Wspomniany Proliss Semina jest lepszy od nowej LSR (tylko cenowo). A tak na marginesie to cały czas zastanawiam się czemu wykonawcy dalej korzystają z Fluggera dla mnie poza niekapkiem to porażka mowie jakość/cena.
Stara LSR była najlepsza. Teraz po tych "modach" nie jest warta tych pieniędzy.
kolejny raz ci poisze jak marudzisz to bez muzyki bo zaglusza
Nic nie zgłusza. Opiłki z głosników ściągnij :)
Proponuje semin proliss
otóż to,tylko wiele osób myli pro z expertem i mówia ze semin słaby. semin proliss robi robotę!
Potwierdzam semin proliss masa kocur przerobione już kilka palet. Do LSR-ki już nie wrócę
Dzięki za cynk.
Zygmunt gdzie można kupić prolissa po 80zł/brutto?
Też zadałem to pytanie, w detalu to jakieś 120zł, przy większym zakupie można coś utargować
Na chwilę obecną już nigdzie nie kupi się tej masy w takiej cenie, teraz po podwyżkach trzeba liczyć 100zł brutto przy palecie.
Widocznie pamiętam starą cenę.
@@CendruS20 gdzie kupisz za 100brutto paletę? Z tego co się orientuje prolissa można wyłapać za około 108/110
@@kamilmarut989 na początku roku miałem za 100zł teraz pewnie będzie tyle co piszesz bo znowu była podwyżka
Ciekawy jestem co Pan znajdzie. Powodzenia .
Dzięki😁
Przeoczyłem szkolenie związane z podatkami. Czy jest ono gdzieś dostępne?
nie tylko TY. Będą kolejne edycje. dopisujcie się
Ja jestem już po gladziach w mieszkaniu jestem amatorem ale z uwagi na fakt ze mieszkam w Szkocji mój wybór ograniczył się do tego co mogłem kupić od Polaków na miejscu tu jest dramat jeśli chodzi o wybór jest żenująco słabo
Fajny film na przyszłość będę sobie odtwarzać jakbym miał potrzebę
W UK to tylko multifinish by british gypsum
Ta hurtownia wyśle towar do szkocji. Www.mojahurtownia.eu
@@FirmaRolicz dobrze wiedzieć na przyszłość
Będę sprawdzać w razie w
Pozdrawiam
Spróbuj Greinplast SL odpowiednik LSR miałem ją na testach i jest mega
Miałem tego SL za darmo na testy i nic nie przemawia za tym żeby za to placic. Tylko Proliss💪
O widzisz, ile wykonawców tyle opinii. To pewnie chodzi o to co komu bardziej pasuje, bo wystarczy, że ktoś ma inne, słabsze papiery ścierne i już mu się będzie gorzej ta masą pracowało.
Zygmunt spróbuj tej z Greinplasta
A dlaczego? Co ci się w niej podoba?
@@FirmaRolicz jest taka sucha, tempa w nakładaniu, kruszywo wyraźnie większe niż Proliss/LSR, przypomina trochę nakładanie drugiej warstwy kleju na elewacje w upalny dzień😉 pakowanie w wiadra to też pomyłka w tych czasach. Po wyschnięciu dociera się całkiem przyzwoicie, nie byłem zadowolony z efektu przy próbie nakładania na jedną warstwę. Proliss na jedną warstwę siada perfekcyjnie. Moim zdaniem, nie muszę mieć racji. Liczy się dla mnie efekt i czas pracy. Proliss idzie na warstwę nawet na kiepskich tynkach ale wtedy po gruncie jest ok 40zaprawek/100m2 finalnie i tak szybciej niż mazanie się w jakieś mastermasy i inne wynalazki GTA. Zbiornik 5worków do tmaxa wrzucę w 1,5 minuty nie muszę skrobać żadnych wiader i śmieci mniej.