*Aşağıda Sizə Faydalı OLa Biləcək Linklər Yerləşdirilib.* *YENİ VİDEOLARI İZLƏYƏ BİLMƏK ÜÇÜN KANALA PULSUZ ABUNƏ OLUN:* th-cam.com/channels/_CiN9VrwsL2eWKxfYVcTdQ.html *MİQ Məntiq Dərsləri:* bit.ly/2ZLQ8y4 *Magistr Məntiq Dərsləri:* bit.ly/2GSsE2H *İnformatika Dərsləri:* bit.ly/2vzbNeJ *Sıfırdan Riyaziyyat Dərsləri:* bit.ly/2JanhNM *Azərbaycanın Ən Çox İzlənmiş Məntiq Videosunu İzlə:* th-cam.com/video/0fLmuEBFjik/w-d-xo.html *PULSUZ KİTABLAR YÜKLƏ:* www.magistrol.com/p/books.html *Video Dərslər Sizə OL Qrup (Magistr OL, Müəllim OL, Tələbə OL, Dövlət Qulluqçusu OL) Tərəfindən Təqdim OLunur. Rəsmi Sayt:* magistrol.com .
Halal olsun size rewadet m. Men hazirliga gedirem amma gelirem yene sizin vidoelarinizi izleyirem sonra tam bawa duwurem. Aferin size izah cox mukemmel
hər kəsin izahına təşəkkür edirəm , hamıya uğurlar. Belə videolar hazırlayıb vətənə millətə xeyirli olduğunuza görə sizə təşəkkür edirəm Rəşadət Müəllim, çox sağ olun...
Salam. 10 cu testde 8,17,26,35 ardiciliginda reqemler cemi 8 elediyine gore C 53 varianti daha tez gorsenir 53 secseydim cvb yanlis cixardi ya mubahiseli sual kimi nezere alinir o variant,?
2c 9b :3 -4 30:3=10 11 A 4ü vururuq 2ə edir 8, 8vurmalıyıq 3ə edir 24 , Ardıcıllığa uyğun 24•4=96 14ü bilmədim 16 da -21 +12 cavab 52+12=64 yəni C 18i də bilmədim Hərşey üçün sağolun
4.10 C də doğrudur. Bir işarə dəyişilib Hər işarədən 2 dəfə olması qanunauyğunluğunun olması üçün məncə c variantını daha fərqli etmək olardı . Məncə hər iki variant dogrudur
*Aşağıda Sizə Faydalı OLa Biləcək Linklər Yerləşdirilib.*
*YENİ VİDEOLARI İZLƏYƏ BİLMƏK ÜÇÜN KANALA PULSUZ ABUNƏ OLUN:* th-cam.com/channels/_CiN9VrwsL2eWKxfYVcTdQ.html
*MİQ Məntiq Dərsləri:* bit.ly/2ZLQ8y4
*Magistr Məntiq Dərsləri:* bit.ly/2GSsE2H
*İnformatika Dərsləri:* bit.ly/2vzbNeJ
*Sıfırdan Riyaziyyat Dərsləri:* bit.ly/2JanhNM
*Azərbaycanın Ən Çox İzlənmiş Məntiq Videosunu İzlə:* th-cam.com/video/0fLmuEBFjik/w-d-xo.html
*PULSUZ KİTABLAR YÜKLƏ:* www.magistrol.com/p/books.html
*Video Dərslər Sizə OL Qrup (Magistr OL, Müəllim OL, Tələbə OL, Dövlət Qulluqçusu OL) Tərəfindən Təqdim OLunur. Rəsmi Sayt:* magistrol.com
.
3.5.9sullarin cavabini deye bilersiz?
ses exo verir
2 d
Yazmıyın mən bilirəm
💣💣🤎💣💣💣💣💣💣💩💩💩💩💩💩💩💩🤡💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩🤡💩🤡💩💩🤡🤡💩🤡🤡💩💩💩💩💩💩😱😱😱😱😱💩💩💩😱💩😱💩💩😱💩😱💩😱💩💩😖😰💩😱💩😱😨💩😱💩💩😖💩😖😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😲😲😲😲😲😲😲😲😱😱😱😱😱😱😱😱😎😎😎😎😎😎😎🤮😎😎😎😎😎😎😎🤢🤓🤓🥺🤓🤓🤓😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈😈👾👾👾👾👾👾👾👽👽👽👽👽👽👽👽👽👽👻👻👻👽👽👽👻👽👻👻👽👻👽👻👽👻👻😻😻💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩😹💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩
Cooox sag olun. Bu il sizin sayenizde magisyraturaya daxil oldum.
məntiq necə islədiniz.bura baxib.ayri hardan islədiz
@@anarxasayev9444 bes sizde mentiq hardadı burda öyrenib gedib yazıb
@Şövkət Rüstəmova amin amin amin
@@beomgyu111 Sualları nəzərdə tuturdu
Qardaşım burdan baxıb izləməy bəs eliyir ?
5ci sualin izahi.
1ci qanunauygunluk-- *2:2+2
2ci qanunauygunluk -- 1ci reqemden ortadaki reqemi cixmaq, ve 3cu reqemle ortadaki reqemin yerini deyisib cixmaq.
yeni ki
121 -- 1*2 2:2 1+2 = 213
213 -- 2-1 3-1 = 12
12
Çox sağ olun
Cox sagol
5-ci sual
1-ci sutun
463> 4*2=8, 6:2=3, 3+2=5 ----- 835
835> 8-3=5, 5-3=2 --- 52
2-ci sutun
241> 2*2=4, 4:2=2, 1+2=3 ----- 423
423> 4-2=2, 3-2=1 ---- 21
3-cu sutun
482> 4*2=8, 8:2=4, 2+2=4 ---- 844
844> 8-4=4, 4-4=0 --- 40
4-cu sutun
121>1*2=2, 2:2=1, 1+2=3 ---- 213
213> 2-1=1, 3-1=2 ---- 12
cavab: A
cox saqolun
Saģ olasın
Cemil Memmedov sagol
18. sualin cavabi B
6-3=3 3×2=6
7-1=6 6×2=12
9-0=9 9×2=18
8-7=1 1×2=2
Çox sağolun bayaqdan bunu axtariram
Halal olsun size rewadet m. Men hazirliga gedirem amma gelirem yene sizin vidoelarinizi izleyirem sonra tam bawa duwurem. Aferin size izah cox mukemmel
Hazırlıq müəlliminizin adı nədir?
18ci sual
(6-3)×2=6
(7-1)×2=12
(9-0)×2=18
(8-7)×2=2 B varianti
hər kəsin izahına təşəkkür edirəm , hamıya uğurlar. Belə videolar hazırlayıb vətənə millətə xeyirli olduğunuza görə sizə təşəkkür edirəm Rəşadət Müəllim, çox sağ olun...
Reshadet muellim,chox saqolun,eladi,super izah edirsiz👍👍👍
Allah razı olsun.çox rahat izah edirsiz
Salam, Muellim, cox sagolun cox komek oldu, muellmlye imtahan erefesi.
5-ci sualda
1.4*2=8 6/2=3 3+2=5 835.
8-3=5 5-3=2 52.
2.1*2=2 2/2=1 1+2=3 213.
2-1=1 3-1=2 12.
Axir ki bu suala mentiqe sigan bir cavab yazan oldu cox sagolun
bəs sualın yerinə nə yazdiq?
9. B) 10
11. A) 24 96
14. B) 366
16. C) 64
18. B) 2
Çox sağ olun muellim. Allah sizi var elesin gözel üreyinize gore versin Allah.
anlasiqli izaha gore tesekkurler hocam)
cox saqolun Mellim, Allah razi olsun sizden.
14_cü sualın cavabi
Ardıcıllıq: HER BİRİNİ ÜÇE VUR ÇİX ÜÇ ( x3-3 )
123 x 3 - 3 = 366 Cavab:B
5 ci sual. Otadaki ədlərə baxılır. 835. 8-3=5. 5-3=2.cavab 52. 423. 4-2=2. 3-2=1.cavab 21. 844. 8-4=4. 4-4=0.cavab 40. 213. 2-1=1. 3-1=2.cavab. 12. (A) 12.
Allah komeyiniz olsun cox gozel izahlara ve eziyetinize gore.
14-cu sualda
3*3-3=6
123*3-3=366
cavab;b
Cox sagolun.cox yaxwi izah edirsiz.Allah razi olsun
Cox sagolun. Cox yardimci olursunuz bizlere
ALLAH razı olsun coooox sag olun hazırlıga getmek fıkrım varıdı ama ındı daha getmek ıstemırem cox gozel başa salırsınız .Teşekkurler
Təşəkkür edirəm çox asan başa salırsınız.allah razı olsun
Cox sagolun bu qeder komeklik edirsiniz telebelere Allah evezini versin
d)*2-5
10-cu suali men ferqli isledim. 44=52 4+1=5, 4-2=2 , 25=42 2+2=4, 5-3-2, 26=52 2+3=5 6-4=2, 57=92 5+4=9 7-5=2, 29=? 2+5=7 9-6=3 cavab 73...her defe 1 vahid artirmisiq
9) 318:3=106 ; 106-4=102 ; 102:3=34 ; 34-4=30 ; 30:3=10
Ardıcıllıq: ( böl 3 sonra çix 4) Cavab:B
11-ci sualda
3*2=6 6*3=18 18*4=72
4*2=8 8*3=24 24*4=96
24. 96
cavab;a
Mənim üçün çox faydası oldu.Hər şey üçün çox sag olun.Allah razı olsun👍
Allah komeyiniz olsun .Yavas yavas oyrenirem
NECE SEVINDIYIMI 1 BILSEZ
5-ci sual A. 463=835. 4*2=8 6:2=3 3+2=5. 835=52 de 8-3=2 5-3= 2 alınır 52...... 121=213 1*2=2 2:2=1 1+2=3. 213=? =2-1=1 3-1=2 cavab 12
Aygun Mecidli
afərin.bunu fikirləşməkçün zəka lazımdı.
8-3 den 2 almisiz sonra amma yazmisiz 5-3=2
Onsuzda izah etdi
Vinkisin gucleri.
Əhsən (y)
Salam 5 ci tapwirigi anlamadim qaydasin nece etmeliyem?
C cavab 5 de lap yuxarilar 2 vurub 2 bolub 2ustegel olub sorada alinanlardan
8-3=5
5-3=2
Alinir 52
2d 5a 9b 11d 14b 16c 18b
2 D;5 A;9 B;11 A;14 A;16 C;18 B təşəkürlər rəşadət müəllim
5i izah edə bilərsiz ? Çünki alınmır
14 cü sual 366.həlli ardıcıl ədədləri 3ə vurub 3 çıxmaq
Sual 18) cavab B
6-3•2
8-7•2
Tap-2 +6 ×3
×3 +6
-5 ×2
D) ×2 -5
Allah razı olsun sizdən
izaha gore tesekkurler Allah razi olsun. 1ci verdiyiniz tasiriqda cavab D dir. Yeni *2, -5 ardiciliigi ile gedir.
çox maraglı ve yaxşı izah edirsiz.çox sağ olun
Çox mükəmməl izah edirsiz. Sayənizdə məntiqi daha da sevdim
2-a variantı
9-b variantı
11-a variantı
16-c variantı
18-b variantı
Zəhmət olmasa sual 5-i izah ederdiz ve bu sualları yoxlayardız.
2 səhvdi
D olmalidi
5a
Salam müəllim tapşırıq 5-də cavab A variantıdır. 1. 835----52 8-3=5 5-3=2, sonuncu 213------? 2-1=1 3-1=2 Cavab: 12
16)91-21=70,70+12=82,82-21=61,61+12=73,73-21=52,52+12=64
Çox sağolun Rəşadət Müəllim
əla Reşadet müellim çoox sağolun
Salam çooox gözəl bir izahli tapşiriq edirsiz.allah caninizi saq eləsin.9 cavabi 10
16-da: 91-21=70, 70+12=82, 82-21=61, 61+12= 73, 73- 21=52, 52+12=64.
Cavab:c)64
91 > 9+1=10
70> 7+0=7
82>8+2=10
61>6+1=7
73>7+3=10
52>5+2=7
64>6+4=10
Cavab 64
sizin səsiniz o qədər yaxşıdı ki beynimə qəti düşmür izahıda aydınlıqla verirsiniz bir sizi dinləyirəm
Yaxşı başa salirsiz,çox sağ olun var olun,müəllim🤗😍
18
6-3×3=6
7-1×2=12
9-0×2=18
8-7×2=2
Çox sağolun sizin sayenizde çox gözel basa düsdüm
Əla izah verirsiz. Var olun 😊
Salam müellim izahatiniz cox mükemmeldi Cox sağ olun.
Təşəkkürlər! Bəzi misalları həll edəndə alınmırdı, indi bildim hansı yollar ilə həll oluna bilir.
9-B) 10 318:3, 106-4=102
102:3=34, 34-4=30
30:3=10
18-ci sualın cavabı
63 6-3=3 3*2=6
71 7-1 6 6*2=12
90 9-0=9 9*2=18
87 8-7=1 1*2=2 cavab=B
ela usulla basa salursiz
Afərin
Reshad muellim salam.ev tapshirigi cvblarini yazim dogru olub olmadigini bilmek isteyirem.5.A, 9B,11.A,14.B,16.C,18.B EVVELCEDEN TESHEKKUR EDIREM SIZE
salam muəllım . məncə d variantı. ×2-5
Məndə d tapdim
Çox yaxşı izah etmirsiz. Sualların üzərində,izahda çox durmursuz
Chox sagolun Reshadet muellim... Bu testlerden hech bir melumatim yox idi sayenizde basha dushurem... Emeyinize sagliq :)
Derslere bir-bir baxib oyrenirem.En cetin gelen bu bolme oldu. :(
9) :3 -4 cavab - B)10
2ci sual D bendu.
+6 x3
x3 +6
-5 x2
x2 -5
1ci sırada ədədlər 2,3,4 ə vurularaq alınır
2ci sırada 3,4,5 ə vurulara
3cü sırada1,2,3 ə vurularaq
4cü sırada isə 2,3,4 ə
deməli, 8 ×3=24
24×4=96
cavab:A
11-ci sual
1-ci sutun
*2, *3, *4
2-ci sutun
*3, *4, *5
3-cu sutun
*1, *2, *3
4-cu sutun
*2, * 3, *4
cavab: A
+6 *3
*3 + 6
-5 *2
*2 -5 ardicilliqi ile
D) 16 32 27 54 49
deqiq beledi he? men de bu cvbi aldim frrqli cvblar yaziblar cashiriri adami
Təşəkkür edirəm müəllim
sag ol. cox komek oldu.
salam sual 11 cavab "a" . " 24:;96"
2-ci sualın cavabı D variantıdır.
Mencede
2cide d aldim cox sagolun Allah. Razi olsun savaba yasin sizin oyretiyivizi de oyrendiyimizide
Salam. İV hansi dustur emele geldi, nece elde etdiniz bölüşə bilersiz?
2. D dir
sual 12
164 255 366 497 648 ?
255-164=91
366-255=111
497-366=131
648-497=151
ferqler 20 eded artir her defe.Ona gore novbeti ferq 151+20=171 648+171=819.
tewekkurler izah sade ve lakanikdir
Salam. 10 cu testde 8,17,26,35 ardiciliginda reqemler cemi 8 elediyine gore C 53 varianti daha tez gorsenir 53 secseydim cvb yanlis cixardi ya mubahiseli sual kimi nezere alinir o variant,?
Allah razi olsun
Çox sağ olun teşekkürler
2c
9b :3 -4
30:3=10
11 A
4ü vururuq 2ə edir 8, 8vurmalıyıq 3ə edir 24 ,
Ardıcıllığa uyğun 24•4=96
14ü bilmədim
16 da -21 +12 cavab 52+12=64 yəni C
18i də bilmədim
Hərşey üçün sağolun
Muellumle nece elaqe saxlamaq olar ?
14. *3 -3 Ardıcıllıgı ıle artır cavab 366. B)
Xaiş eliyrem 5 i tapan izah elesin
Salam muellim 2ci sual D) bemdi aldim +6*3
*3+6
-5*2
*2-5
14 cu saual B)
4.10
C də doğrudur. Bir işarə dəyişilib
Hər işarədən 2 dəfə olması qanunauyğunluğunun olması üçün məncə c variantını daha fərqli etmək olardı . Məncə hər iki variant dogrudur
18 B)
6-3=3 3•2=6
7-1=6. 6•2=12
8-7=1. 1•2=2
14-cü testin cavabı 366-dir. +3 +3*3 +9*3 +27*3 +81*3
2) +6 *3
*3 +6
-5 *2
*2 -5
Cavab c
16-ci sualda
91-21+12=82
82-21+12=73
73-21+12=64
cavab;c
Reşadet müellim men sizinle nece elaqe saxlaya bilerem?menim bir test sualim var tapa bilmirem heçcür
14 de B dir. 3×3-3=6 3×6-3=15 3×15-3=42 3×123-3=366
tesekkur!
və ya 3+3=6, 6+9=15, 15*27=42, 42+81=123, 123+243=366
salam.11ci sual a)24.96
Salam Rəşadət Müəllim! Burada 10-cu sualı başqa üsullada həll etmək olar:
Orada Təkliklər Mərtəbəsi 1-1 Azalır (8,7,6,5,4...),Onluqlar Mərtəbəsi İsə 1-1 Artır (0,1,2,3,4...) Deməli Cavab 5 - 1=4 (Təkliklər Mərtəbəsi) 3 + 1=4 (Onluqlar Mərtəbəsi) -44
14-cu b
sizinle nece elaqe saxlaya bilerem?
tapwiriq 5 variant E
Birinci qanuna uyğunluq
•2÷2+2
İkinci qanuna uyğunluq
835
8-3=5
5-3=2
52
213
2-1=1
3-1=2
Cavab 12 a)
2-ci sualda
1-+6*3
2-*3+6
3--5*2
4-*2-5
cavab;d
5ci sinife aiddir bu suallar?
3+3=6
6+9=15
15+27=42
42+81=123
123+246=369
Hər əvvəlki ədəd sonrakı ədədin üçdə biridir . E)369
salam sual 14 cavab "b" . "366"