....viim da ni sam prozvodzac ne zna....to ulje je odlicno za upotrebu u sklopovima gdje je potreebno ulje koje nece proizvoditi veliku temperaturu tj.grijanje...imate u Srpskoj vise proizvodzaca ljesnikovog ulja ..recimo Prnjavor ...pozd.
Hladno ceđeno ulje ne znači da se ne greje u opšte, nego da se ne greje preko određenih vrednosti, odnosno preko temperature koja se inače javlja usled trenja i pritiska tokom procesa cedjenja sa isključenim grejačem. Ne možete početi sa cedjenjem ulja ako Vam je glava prese na primer na +14°C. Predgrevanje glave prese je neophodno da bi ulje u opšte poteklo, a čim ulje poteče, grejač se isključuje. Sam proces ceđenja usled trenja i pritiska stvara izvesnu temperaturu (35 - 50°C) u zavisnosti od sirovine, što i dalje nije temperatura ulja jer masa konstantno prolazi kroz glavu prese i hladi je na taj način. Najveći pritisak, pa samim tim i temperatura se stvaraju upravo u glavi prese, a ulje curi iz sita koje se nalazi pre glave prese. Temperatura ulja se meri posebnim termometrom direktno na mlazu i obično je desetak stepeni niža u odnosu na temperaturu pogače (suve mase). U ostalom, sve lepo piše u Pravilniku: Službeni glasnik RS, br. 43/2013 pa pročitajte i sami.
То зависи од хибрида сунцокрета који се користи као сировина, ако говоримо о свежем уљу. Ако уље јако горчи и пецка у грлу, онда је већ у питању ужегло уље и не треба га конзумирати. Сва биљна уља (рафинисана и нерафинисана) осим кокосовог и палминог се морају чувати у затамњеној амбалажи на хладном и мрачном месту управо зато да би се одложили оксиддациони процеси.
Осмишљавање Када човек не зна да управља својом вољом онда је све што би узео да ради за њега мука. Мука му је да чини добо, мука му је да оде до игралишта да се игра, све што смисли да би могао да уради му је тешко и безвезе. Седи тако и чека да се деси нешто што би га покренуло. А то нешто никако не долази, депресија и безнађе разарају његов живот. Али толико образовање и толики учитељи а нико нас није научио како се управља својом вољом. Шта! вољом се управља!? Зар то не долази само по себи?! Е па не долази, то се учи у животној школи, А пошто је наш живот наш Бог, то нас Бог кроз живот учи како да живимо. Да би смо могли да управљамо својом вољом прво треба да научимо да управљамо царством које треба да наследимо, царством свијих мисли. Иначе ћемо вечно робовати мислима којима би требало да владамо. Јер мисли којима се бавимо су узрок чамотиње у којој се налазимо. Три су ствари које чине живот вредним живљења, истина,лепота и смисао. Те три ствари у нама изазивају одушевљење и покрећу нас из мртвила на свакакве акције. У свему је могуће наћи смисао, неки га налазе у коцки, опијању,неко га налази у стицању материјалних богатстава а неко духовних, Смисао покреће вољу у човеку да ради с вољом то шта ради. Ако неко ради неки посао а не види смисао зашто би то радио тада тај човек ради без воље и тај посао је за њега мука а не задовољство. Ако хоћемо да се изборимо са чамотињом онда морамо да научимо да осМислимо свој живот. А Отац Тадеј каже да смо ми мислена бића. што значи да размишљајући ми осмишљавамо свој живот. Дакле лепо се сместимо да нам буде удобно и усмеримо своје мисли у правцу мишљења и тражења смисла на одређену тему. Рецимо; како да заволим то што радим и какав би смисао могао да нађем у том послу који радим. Или на тему; каква би то идеја била која би ме натерала да се покренем да урадим нешто, идеја која има смисла. Чему да посветим свој живот што би учинило да он почне да има смисла. Почне се са малим стварима, па кад научимо да осМишљавамо мале детаље у свом животу лако ћемо прећи на сам живот. Осмишљавањем ми обогаћујемо свој живот и чинимо да он буде вредан живљења. То је посао једног Божанског бића какви смо ми који верујемо у Исуса Христа, креирање сопственог живота кроз осмишљавање истог. Јер како се долази до Одушевљења које нас покрене на невероватне ствари? па преко смисла који унама изазове одушевљење. Дође неко и каже нам; ајд да урадимо ово или оно. И то у нама изазове одушевљење и одма крећемо. Тај неко је осмислио живот и за себе и за нас. А што други да нам осмишљавају живот? зашто не бисмо научили и сами да то радимо. Цела Србија блеји и чека да им политичари осмисле живот, а пошто и сами виде да овима то не пада на памет, цела Србија је у депресији и чамотињи. Немојте да нам соле памет, сви смо довољно паметни да осмислимо свој живот. Мало труда и научи се то! www.academia.edu/28987252/%D0%A1%D0%BE%D0%B7%D0%B5%D1%80%D1%86%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%9A%D0%B5.pdf?source=swp_share
MIlose svaka cast samo napred!!!!
....viim da ni sam prozvodzac ne zna....to ulje je odlicno za upotrebu u sklopovima gdje je potreebno ulje koje nece proizvoditi veliku temperaturu tj.grijanje...imate u Srpskoj vise proizvodzaca ljesnikovog ulja ..recimo Prnjavor ...pozd.
3:03 Да ли су то исти филтри као што се користе и за вино?
Jesu
Pozdrav Urode, moze li se dobiti broj ili bilo kakav kontakt za nabavku ulja?
Lijep pozdrav
Mi trebaju broj od ocoj proizveduvac na maslo ako moze nekoj da mi pise
Kako se doći do kontakta ovoga čoveka?
Super ste samo... Zasto grejete ulje... Onda nije hladno cedjeno.
@@dobardan6378 moze li se znati cena masine? pozdrav
@@dobardan6378 baš super!! Kako se zove firma?
Hladno ceđeno ulje ne znači da se ne greje u opšte, nego da se ne greje preko određenih vrednosti, odnosno preko temperature koja se inače javlja usled trenja i pritiska tokom procesa cedjenja sa isključenim grejačem.
Ne možete početi sa cedjenjem ulja ako Vam je glava prese na primer na +14°C. Predgrevanje glave prese je neophodno da bi ulje u opšte poteklo, a čim ulje poteče, grejač se isključuje. Sam proces ceđenja usled trenja i pritiska stvara izvesnu temperaturu (35 - 50°C) u zavisnosti od sirovine, što i dalje nije temperatura ulja jer masa konstantno prolazi kroz glavu prese i hladi je na taj način. Najveći pritisak, pa samim tim i temperatura se stvaraju upravo u glavi prese, a ulje curi iz sita koje se nalazi pre glave prese. Temperatura ulja se meri posebnim termometrom direktno na mlazu i obično je desetak stepeni niža u odnosu na temperaturu pogače (suve mase). U ostalom, sve lepo piše u Pravilniku: Službeni glasnik RS, br. 43/2013 pa pročitajte i sami.
Samo bez plastičnih boca i sudova. Staklo je ekološka ambalaža.😊
DALI HLADNO CEDJENO SUNCOKRETOVO ULJE IMA GORCINU?
То зависи од хибрида сунцокрета који се користи као сировина, ако говоримо о свежем уљу.
Ако уље јако горчи и пецка у грлу, онда је већ у питању ужегло уље и не треба га конзумирати. Сва биљна уља (рафинисана и нерафинисана) осим кокосовог и палминог се морају чувати у затамњеној амбалажи на хладном и мрачном месту управо зато да би се одложили оксиддациони процеси.
Očigledno nije hladno cedjeno ,,malo ispod tačke ključanja"
Gde se može nabaviti i pošto je? 0606338605 Bermet Aleks
Осмишљавање
Када човек не зна да управља својом вољом онда је све што би узео да ради за њега мука. Мука му је да чини добо, мука му је да оде до игралишта да се игра, све што смисли да би могао да уради му је тешко и безвезе. Седи тако и чека да се деси нешто што би га покренуло.
А то нешто никако не долази, депресија и безнађе разарају његов живот. Али толико образовање и толики учитељи а нико нас није научио како се управља својом вољом. Шта! вољом се управља!? Зар то не долази само по себи?! Е па не долази, то се учи у животној школи, А пошто је наш живот наш Бог, то нас Бог кроз живот учи како да живимо. Да би смо могли да управљамо својом вољом прво треба да научимо да управљамо царством које треба да наследимо, царством свијих мисли. Иначе ћемо вечно робовати мислима којима би требало да владамо. Јер мисли којима се бавимо су узрок чамотиње у којој се налазимо.
Три су ствари које чине живот вредним живљења, истина,лепота и смисао. Те три ствари у нама изазивају одушевљење и покрећу нас из мртвила на свакакве акције. У свему је могуће наћи смисао, неки га налазе у коцки, опијању,неко га налази у стицању материјалних богатстава а неко духовних, Смисао покреће вољу у човеку да ради с вољом то шта ради. Ако неко ради неки посао а не види смисао зашто би то радио тада тај човек ради без воље и тај посао је за њега мука а не задовољство.
Ако хоћемо да се изборимо са чамотињом онда морамо да научимо да осМислимо свој живот. А Отац Тадеј каже да смо ми мислена бића. што значи да размишљајући ми осмишљавамо свој живот. Дакле лепо се сместимо да нам буде удобно и усмеримо своје мисли у правцу мишљења и тражења смисла на одређену тему. Рецимо; како да заволим то што радим и какав би смисао могао да нађем у том послу који радим. Или на тему; каква би то идеја била која би ме натерала да се покренем да урадим нешто, идеја која има смисла. Чему да посветим свој живот што би учинило да он почне да има смисла. Почне се са малим стварима, па кад научимо да осМишљавамо мале детаље у свом животу лако ћемо прећи на сам живот. Осмишљавањем ми обогаћујемо свој живот и чинимо да он буде вредан живљења. То је посао једног Божанског бића какви смо ми који верујемо у Исуса Христа, креирање сопственог живота кроз осмишљавање истог.
Јер како се долази до Одушевљења које нас покрене на невероватне ствари? па преко смисла који унама изазове одушевљење. Дође неко и каже нам; ајд да урадимо ово или оно. И то у нама изазове одушевљење и одма крећемо. Тај неко је осмислио живот и за себе и за нас. А што други да нам осмишљавају живот? зашто не бисмо научили и сами да то радимо. Цела Србија блеји и чека да им политичари осмисле живот, а пошто и сами виде да овима то не пада на памет, цела Србија је у депресији и чамотињи. Немојте да нам соле памет, сви смо довољно паметни да осмислимо свој живот. Мало труда и научи се то!
www.academia.edu/28987252/%D0%A1%D0%BE%D0%B7%D0%B5%D1%80%D1%86%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%9A%D0%B5.pdf?source=swp_share