Ez volt CURRY, DURANT és JAMES utolsó nagy pillanata?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 25 ต.ค. 2024

ความคิดเห็น • 117

  • @bazska
    @bazska  2 หลายเดือนก่อน +4

    Próbáld ki a SURFSHARK-ot, használd a BAZSKA kódot, és szerezz 4 INGYENES hónapot: surfshark.com/bazska

  • @gergozsilinszki6731
    @gergozsilinszki6731 2 หลายเดือนก่อน +61

    Nem tudom hogy fogom feldolgozni majd, ha Steph Curry visszavonul....Zseni.

    • @molnarmark628
      @molnarmark628 2 หลายเดือนก่อน +3

      Tuti sírni fogok kedvenc jatekosom

    • @krisztianschmikl7848
      @krisztianschmikl7848 2 หลายเดือนก่อน +1

      Inkabb mikor a quadro visszavonul. Thompson, James, Curry, Durant.. nehez lesz ilyen negyest talalni :(

  • @dominik.dajka.
    @dominik.dajka. 2 หลายเดือนก่อน +10

    Többször libabőröztem a videó alatt, Curry, James, Durant Last Dance egyszerűen nekem is feel good volt, régen izgultam ennyire mint mikor 10+pontos hátrányba voltak a szerbek ellen, tipik előredőlős pozícióba ordítottam végig, Fiba Schroder nevet még nem hallottam de azóta szakadok rajta 😂😂😂 Well done👏🙏

  • @mariopetri5196
    @mariopetri5196 2 หลายเดือนก่อน +3

    Tökéletes összefoglaló, egy valamire azért még kiváncsi lettem volna tőled. Ez pedig nem más, mint a LeBron - Curry közti kémia, mert azt gondolom ez a jelenség sporttörténelem.
    Mindenki látni akarta és azt hiszem mindannyian többet kaptunk ettől a párostól, mint amit vártunk előzetesen.

  • @tamaskovacs2346
    @tamaskovacs2346 2 หลายเดือนก่อน +16

    Azt is érdemes figyelembe venni, hogy 92-ben összesen 8 NBA játékos volt más csapatban az amerikain kívül. Pedig olyan játékosok, mint Kukoc, Sabonis akkor még nem játszott az NBA-ben. Most már több mint 60 játékos játszik az NBA-ben az amerikaiak mellett. Plussz az európai kosárlabda is sokat fejlődött. Az utolsó 3 év 2 MVP játékosa is ott volt akik európaiak. A DT idején ez nem fordulhatott elő, hogy európai játékos meghatározó legyen az NBA-ben. Változott a kosárlabda, de ez így van jól.

    • @bellcanto2405
      @bellcanto2405 2 หลายเดือนก่อน +1

      Teljesen igaz. Emellett szamomra az volt a csalodas (nem eloszor), hogy az amcsik egyfele taktikat nyomtak. James majd csinal valamit, vagy Curry bedobja. Az "igazi" dream team-ben nagyon jo csapatjatek (is) volt.
      Sajnos a mai kosarlabda (az NBA-ben legalabbis) eltavolodott ettol a vonaltol, ez pedig a latvanyos jatek rovasara ment. Neha inkabb egy doboversenyre hasonlit a meccs.

  • @petersteel8021
    @petersteel8021 2 หลายเดือนก่อน +9

    I.
    Dream Team:
    Masszívan túl van romantizálva a 92-es Dream Team. Ha végigvesszük, hogy kik játszottak akkor és a karrierjük mely fázisában léptek pályára, akkor árnyaltabb képet kapunk annak a társaságnak az erősségéről. Larry Bird a visszavonulása évében járt, gerinc problémákkal küszködött össz-vissz 2 meccset játszott az egész olimpián. Magic Johnson szintén már visszavonult a HIV fertőzése miatt egész évben pályára se lépett. Ismert a sztori, hogy Bird Michaelre nézve odaszól Magicnek, hogy „új sherrif van a városban”. Ez már az az időszak volt, amikor a 80-as évek szupersztárjai már leköszöntek, de még utoljára kivitték őket egy nyári olimpiára, ahol először mutathatták meg magukat az NBA sztárok. Ewing, Malone,Robinson, Stockton karrierjük meghatározó évei előtt álltak, a nagydöntős szereplések, MVP címek csak később jöttek. Sokan nem tudják, hogy a Dream Team legjobb játékosa az olimpián nem Michael Jordan, hanem Charles Barkley volt. Barcelonában nem a legnagyobb nevek villogtak.
    Sportpolitikai szempontból közelítve, hidegháború után ekkor bomlott szét különböző kis államokra a keleti tömb. A szovjet és a jugoszláv válogatott, akik a legtöbb borsot törhették volna az amerikai csapat orra alá szétestek az olimpia előtt és még így is a délszláv háború közepette egy kis horvát válogatott ezüstérmet tudott nyerni.
    Ezen felül még csak ezután indultak be a globalizációs folyamatok, még csak ezután szerveztek promóciós túrákat, NBA edzőtáborokat külföldön, ma már a világ minden pontján vannak megfigyelők, akik igyekeznek felkarolni a tehetségeket, akkoriban ez a rendszer még nem volt ilyen szinten kialakulva, 2 kézzel meg lehetett számolni hány külföldi játékos szerepel az NBA-ben ma meg már a liga 1/3-a külföldi.
    Tehát nagyon más volt az a verseny, amiben a 92-es gárda szerepelt. Azt lehet mondani, hogy ők voltak a legdominánsabbak a saját közegükben, de abszolút játékerőben lehet azon vitatkozni, hogy tényleg ők voltak-e a legjobbak. A 96-os csapat centerposzton erősebb volt, ez a mostani keret periméteren tűnik jobbnak, sokkal jobban hajigálják a hármast és magasemberek tekintetében is mélyebb, mint a 08-as, 12-es vagy akár 16-os csapatok voltak.
    Világbajnokságok és amerikai hegemónia:
    Ugyanakkor az amerikai hegemóniát még mindig nagyon stabilnak látom. Amióta profi játékosokat küldenek az olimpiákra, a 2004-es torna kivételével mindegyiket megnyerték.
    A világbajnokságokkal sose foglalkoztak komolyan. Formálisan nincs kimondva, hogy harmadévesnél idősebbek nem játszhatnak szerintem erre nincs is szükség. Nagyrészt fiatalokat, up and coming sztárokat, veterán kiegészítőembereket visznek ki. Olyan figurákat, akik az NBA-ben a playoffban nem tudnak komoly tétmeccseket játszani, mert nincs hozzá csapatuk ők egy vébén tapasztalatot szerezhetnek. Általában erősebb fiatal generációk meg is tudják nyerni ezt a tornát.
    94-ben aranyat hozott nekik a 22 éves Shaq meg is kapta a torna MVP-je díját. Sokan nem tudják de a 98-as bronzérmük egy hatalmas siker volt, hiszen a lockout miatt egy NBA játékos sem szerepelhetett abban a csapatban. 2002-ben 2006-ban szintén egy nagyon fiatal gárda ment neki a tornának, akik aztán nem is próbálkoztak újra.
    Tehát 96 után egészen a 2008-as olimpiáig a legtöbb nagy név lemondta a válogatott szerepeléseket. A 2004-es athéni olimpiára is csupa újonc öcskösökkel álltak ki, meg olyan problémás figurákkal, mint Marbury,Iverson, Larry Brown sem volt ura a helyzetnek. Tim Duncan kiment velük aztán be is jelentette, hogy soha többet nem kíván a válogatottban szerepelni.
    De, amikor az amerikai szupersztárok úgy gondolták, hogy az arany hozzátesz a karrierjükhöz, akkor sose jelentett gondot megnyerni az olimpiát.
    A Tokyo-i olimpiával is az volt a baj, hogy COVID-szezon volt, júliusban még NBA döntőt játszott a Suns és a Bucks a kései szezonkezdet miatt közel volt egymáshoz a playoff és az olimpia időpontja, sokan nem is vállalták a játékot, mások még a szezon fáradalmait sem pihenték ki, egy gyengébb keret állt össze és még azzal is megvédték a címüket.
    Nincs még egy olyan válogatott, amely nem, hogy 12 de akár csak 6 NBA sztárjátékost feltud sorakoztatni. Magának Amerikának kéne megtörnie ahhoz, hogy kosárlabdában megtörjön az amerikai hegemónia.
    Team USA- Szerbia:
    Egészen eddig a találkozóig a meccsek saját magukat nyerték meg. Eléggé rozsdásan kezdték meg az első félidőt aztán kapaszkodni kellett, hogy a hátrányt ledolgozzák. De azért már a harmadik negyedben is feljöttek 6 pontra csak aztán jött egy-két buta eladott labda, 1-2 mákos tripla, támadólepattanó amivel a szerbek tartották az előnyüket, de a 4. negyedben lemosták őket a pályáról. Olyan szinten elvették a játékukat, hogy tényleg már csak Jokicban és a triplákban bízhattak a szerbek, ahogy nőtt a nyomás egy idő után már az üres dobások sem ültek. De hát igen amikor ez az amerikai csapat megindul óriási nyomást tud helyezni az ellefelekre. Jamest is láttuk Jokicon védekezni nem is rosszul. Nikola is akkor a legveszélyesebb ha a triplái beesnek és kinyílik a pálya. Utóbbi időben kintről nem igazán volt hatékony ez már szezon közben és a Minnesota elleni párharcban is megnyilvánult.
    A franciák ellen meg már résen voltak végig tartották a kényelmes távolságot.
    A nagy hármas sorsa:
    Curry nekem úgy tűnt még képes lehet MVP kaliberű szezonokra. Az utolsó két meccsén felnőtt a saját nagyságához és bizonyította, hogy minden idők legjobb dobója.
    James amit 40 évesen leművel az nagyon kemény, érdemes visszanézni azt a ziccert, amit a szerbek elleni végjátékban dobott, majdnem a büntetőről ugrott be .
    Hármójuk közül talán Durantnek adnék a legtöbb esélyt arra, hogy Bookerrel és Beallel együtt egy egészségesebb szezonban a bajnoki címért versengjenek.
    Egyébként egyikük sem a saját hanyatlásának tudhatja be, hogy már nem tud a bajnoki cím közelébe kerülni, hanem a saját franchise-aik hagyták őket cserben.
    Tatum esete:
    Ironikus, hogy épp a bajnok Bostonnak a két sztárja részesült egy „reality checkben”. A Finals MVP Brown-t ki se vitték, Tatumot pedig padoztatták és egyetértek azzal, hogy jogosan. Miközben a Celticsnél kiegészítő figurák Derrick White és Jrue Holiday több perchez jutottak. Hát igen, az ő képességeik egy amerikai válogatottban könnyebben helyettesíthetőek, mint a saját csapataikban, ha van egy Duranted, Jamesed, Edwardsod akkor inkább olyanokat akarsz játszatni, akik védekezésben veszik le a terheket.
    Egyébként könnyen lehet, hogy hosszútávon Tatum és Brown karrierjének is jót fog tenni ez az élmény és továbbfejlődésre sarkallja őket.

    • @petersteel8021
      @petersteel8021 2 หลายเดือนก่อน +1

      II.
      Olimpia-szerhasználat:
      Sokat gondolkoztam arról, hogy miért pont az olimpián mérik össze a nagyhatalmak az erejüket és arra jutottam, hogy végül is a sportélet alkalmas arra, hogy két ország közvetetten összemérje biokémiai, technológiai fejlettségét.
      Jó kérdés, hogy mikor a magyar versenyzők Amerikában vagy amerikai edzőkkel edzenek akkor azért lesznek jobbak, mert tényleg magasabb szinten van az amerikai sportkultúra, vagy esetleg ott jobb teljesítményfokozó szerekhez tudnak hozzáférni? Valószínűleg mindkettő.
      Aki a sportot régóta követi az tudja, hogy milyen gyakori a doppingszerek alkalmazása, anélkül nem is nagyon lehet magas szintre eljutni a versenysportban. Még amatőrök között sem ritka a szerhasználat. Egyszerűen tabu ezt a nyilvánosság előtt felvállalni, mert a sportolók marketingértéke a földbe csapódik, nagy cégek, szponzorok sorra vonulnak ki mindenki mögül, aki ezt így nyíltan bevallja vagy lebukik.
      Az mégis egy érdekes kérdés, hogy a szerek minősége és minőségbeli eltérése mennyire meghatározó ezekben az eredményekben?
      Magyar olimpia:
      Összességében én magát az olimpiát borzalmasan túlhypeoltnak tartom a magyar közéletben. Minden szempontból szakmailag, üzletileg, médiaértékét tekintve. Én ezt máskor is megfogalmaztam, hogy piacképes sportokban többnyire nem ez a legnagyobb presztízsértékkel bíró torna. Médiaérték szempontjából követhetetlenek a versenyek, az m4 folyamatosan aranyvadászatot rendez és olyan sportokat közvetítenek, amelyekre nincs kereslet, de mivel van magyar éremesély ezért muszáj nézni. Vívás, úszás, öttusa, kajak-kenu és sorolhatnám... Ahhoz képest, hogy mennyire tolják a budapesti olimpiának a gondolatát, hát üzletileg is egy EB-hez képest elmarad, ráadásul mindössze egy várost érint a rendezvény és az is csak 2 hétig tart egy hónap helyett. Túl van propagálva az egész.
      Ami a magyar teljesítményeket illeti, ahhoz képest, hogy mekkora idehaza a sportpropaganda és milyen támogatottsága van a sportnak a párizsi szereplésünk, a labdarúgó válogatottunk eredményei, a Ferencváros teljesítménye a nemzetközi kupaporondon hát nem igazán meggyőzőek.
      A sportélet nem vákuumban történik, ha a magyar oktatást és egészségügyet leépítik az bizony a sport eredményekben is meg fog mutatkozni. Főleg egy olyan érában, amikor már mindenre kiterjed az analitikus megközelítés, adatbázisokat építenek, mindenhol specialistákat keresnek az a mentalitás, hogy minden mindegy csak hajtani kell a versenyzőt már régóta elavult.
      Láthatjuk azt is ,hogy miután a piacképes sportokban nem tudunk kiemelkedő eredményeket elérni, olyan területeken kompenzálunk, amelyekre nincs akkora kereslet, kisebb a verseny és ott próbálunk nemzeti hősöket építeni. Láthatjuk azt is, hogy utóbbi években mi is elkezdtünk honosítani, külföldre nyúlni kompetens versenyzőkért, edzőkért ami azért aggasztó mert ez csak tünetileg kezeli a rendszerszintű hiányosságokat, a korrupciót és a többi betegséget, amelyek a magyar sportot továbbra is kínozzák.
      Az is aggasztó, hogy visszavonulásuk után a sportolók mekkora szerepet kapnak a magyar politikában és általában ez sehol sem szokott szerencsésen elsülni. Gondoljunk Schmitt Pál esetére, Borkaira, de külföldön is Schwarzenegger kis híján csődbe vitte egész Kalifornia államot. Tehát eléggé rossz érzésem van azzal kapcsolatban, hogy milyen szinten túl reklámozzák az olimpiai érmek értékét és Magyarországon masszívan túl is díjazzák őket, majd utána látom, hogy ezek a figurák visszavonulásuk után, hogyan kerülnek politikai pozíciókba, ahol már nem rendelkeznek kompetenciával. Ez nekem azt mutatja, hogy nem csak a művészeket, de a sportolókat is belerángatják egy fausti alkuba.

      Woke-woke-ellenesség:
      A woke kapitalizmus egy külön értekezést érdemelne. Minden oldalról társadalmi hergelést látok ezzel kapcsolatban azok is akik promózzák, akik ellene hangolnak egyaránt hisztérikus közéletet teremtenek növelik a társadalmi megosztottságot. Rettenetesen banális témákban generálnak hatalmas társadalmi vitákat. Kicsit olyan érzésem van, mint mikor van egy valóságshow és minden évad egy kicsit provokatívabb, merészebb, fokozatosan növelik a néző ingerküszöbét és ez működik 3 évadon keresztül majd az 5. évadra szinte kiégetik az embert és nagyjából a 7. évadra eljut oda a show, hogy már önmaga paródiájává válik, de még ekkor is húznak rá két évadot, mire végre leszedik a műsorról. Hát mi most tarthatunk valahol a 6. évad körül? Majd akkor múlik el ennek a varázsa, amikor már sem a woke-kal sem a woke-ellenes retorikával nem lehet komoly közéleti figyelemre és politikai támogatottságra szert tenni, mert mindenki rájön, hogy vannak ennél lényegesen fontosabb témák.

    • @gyozonagy2189
      @gyozonagy2189 2 หลายเดือนก่อน

      megneztem az athletic listat es azert a dream teambol:
      1. Jordan
      5. Magic
      7. Bird
      16. Karl Malone
      20. Robinson
      22. Barkley
      25. John Stockton
      32. Pippen
      37. Ewing
      43. Clyde Drexler
      Konkretan 10-et elvittek az Athletic 2023-as valaha volt top 50 jatekosabol akik erdemben tudtak jatszani 1992-ben. Ha Mullint meg Leatnert lecsereled Isiah Thomas-ra meg Shaq-re (akiknek volt is erre eselyuk, de kulonbozo okokbol nem mehettek), akkor ez meg feloldalasabb lenne most.
      A mostani amerikai csapatbol van eselye meg valakinek feljebb kerulni? Vagy esetleg bekerulni a top 75-be?

    • @petersteel8021
      @petersteel8021 2 หลายเดือนก่อน

      @@gyozonagy2189 Hát ez egy több szempontból hibás összevetés.
      Egyrészt egy csapat erejét nem a karrierek összértéke adja meg hanem az aktuális játékerő és a szerepek megfelelő leosztása. Larry Birdnek egy csodálatos karrierje sokan minden idők top 10 játékosa közé sorolják, de egy 2024-es Jayson Tatum szinte minden téren jobb, mint a 92-es hátfájásos Larry Legend.
      Másik probléma, hogy a 92-es Dream Team játékosainak a karrierje már befejeződött ez a társaság pedig még aktív és még bőven elérhetnek olyan mérföldköveket, amelyek ennek a csapatnak az értékét is retrospektív tovább növelhetik. Durantnek nagy valószínűséggel jövőre meg lesz a 30 ezer pontja, Curry 4 ezredik triplája. Edwards még csak 23 éves, Haliburton 24, Booker, Tatum, Adebayo még mindig fiatalabbak, mint Michael Jordan volt mikor megnyerte az első gyűrűjét.
      Harmadik probléma, hogy 96-ban kihirdetett 50 legjobb játékos közé könnyebb volt bekerülni, mint később a legjobb 75-be. 96-ban rengeteg olyan figurát beemeltek a legjobb 50-be akik ma egészen biztos nem kerülnének be. Tehát egy Vince Carter, Mcgrady, Dwight Howard, Klay Thompson, Grant Hill lemaradt a listáról míg 96-ban egy Bill Walton vagy egy mindössze negyedéves Shaq feltudott kerülni.
      Azért azt látni kell, hogy a liga azóta 30 csapatra bővült nőtt a játékosok száma, a sztárok száma, nőtt a bajnok franchiseok száma 2 évvel ezelőtt magasabb lécet kellett átugrani ahhoz, hogy ehhez a top 50 játékoshoz csatlakozni lehessen.
      Amúgy ha nagyon beleakarok menni ebbe a listába, hát akkor nem tudom, hogy Stockton mit keres a 25. helyen. Szerintem egy prime Jrue Holiday jobb, mint egy John Stockton volt. Lejátszott úgy egy 20 éves karriert, hogy egy 10 lepattanós meccse nem volt. Többnyire egy 3. opció volt pontszerzésben egy 18 pontos szezonja nem volt, a statisztikáit módszeresen ferdítették. Holiday egy drabálisabb, atletikusabb jobb védő, jobb hustle játékos, aki pontszerzésben is jobban ki tudja venni a részét ha szükség van rá.

      Drexler-t sem nehéz befogni mindössze 3-4 MVP kaliberű szezonja volt Booker és Anthony Edwards simán megugorhatják az eredményeit. Sőt Booker már túl van egy NBA döntőn és már franchise rekordot döntött a Sunsszal 2022-ben tehát már most össze lehet mérni karrierjük legjobb éveit.

      Jayson Tatum támadásban, pontszerzésben, dobásban véleményem szerint már most jobb, mint egy Scottie Pippen valaha is volt. Pippennek sose volt még csak 25 pontos szezonja se, bár védekezésben, játékszervezésben kiemelkedő volt, de ahogy most kinéz Tatum karrierje ha nem is lesz 6 gyűrűje, de Brown mellett nem valószínű, hogy egy olyan másodhegedűs szerepben ragad mint Scottie Jordan mellett.
      Davis még ha nincs is akkora karakter, mint Barkley karrierstatokban simán felveszi vele a versenyt.
      És akkor ott van a Malone, Robinson, Ewing hármas, akik azért karrierjük nagyrészében inkább az alapszakaszban villogtak és bizonyos szinten playoff-chokerek voltak. Talán nem túlzás azt mondani, hogy sose tudtak kikerülni Olajuwon, Shaq és később Duncan árnyékából.
      Az akkori kosárlabda sokkal inkább a festékben szerzett pontokról és a klasszikus centerjátékról szólt, a mai magasembereknek fontosabb a mobilitás, a hárompontosok levédekezése, az üres triplák behajigálása. Más szerepkörhöz más testalkat társul. Azért, Embiid csak nyert két pontkirályi címet meg egy MVP címet, Adebayo megjárt 2 NBA döntőt, Davis is nyert egy gyűrűt 2020-ban. Ha karrierstatisztikákban nem is veszik fel a versenyt az egykori centeróriásokkal, az inkább a sérülékenységüknek és nem a játékerejüknek köszönhető. Egy egészséges Embiid és egy egészséges Davis szerintem mindhármuknál jobb.
      És azt gondolom ez is egy sajátságos probléma, hogy oké Ewing, Stockton, Malone nagyon szép hosszú karriert futottak be, de prime éveikben mégis milyen erőt képviseltek? Hát azért voltak ott nagyon csúfos playoff betlik, amik ma már a múlt homályába vesztek.
      Nem akarom túlságosan lehúzni a 92-es csapatot, de az azért nevetséges mikor valaki azt mondja, hogy a cipőfűzőjüket nem köthetnék meg a mostaniak.

    • @gyozonagy2189
      @gyozonagy2189 2 หลายเดือนก่อน

      @@petersteel8021 okayszoval 92-ben Hakeem the Dream jogosan lett volna tagja a dream teamnek, amennyiben amerikai. Valszeg Robinson vagy Ewing karara. De nagyjabol mindenki a helyen volt (talan Mullin-Isiah meg a Leatner -Shaq lehetne kerdeses).
      2024-ben, ha Jokic, Doncic meg Giannis amerikaiak lennenek, akkor valszeg ez lenne a "dream team" fel kezdoje. De valszeg nem ilyen "Tatum szerepkorben" jatszananak az olimpian. Marmint siman elkepzelem, hogy a ven Curry, Lebron meg Durant beszelgetnek az olimpiai edzopalyan, amikor bejon egy csapattarsuk (legyen az Tatum/Brown/Edwards). Curry odaszol Durantnak: uj seriff van a varosban, mire Lebron serenyen bologat....

    • @petersteel8021
      @petersteel8021 2 หลายเดือนก่อน

      @@gyozonagy2189 Ha ez lett volna ,ha az lett volna. De nem volt Olajuwon a Dream Team tagja, ahogy az újonc O’neal-t is otthon hagyták, ahogy Isiah Thomas-t sem vitték mert Jordannel nem voltak jóban mások szerint azért mert Magic nem akart vele pályára lépni miután a HIV fertőzése kapcsán elkezdett pletykákat terjeszteni arról, hogy Johnson biszex.
      Eredetileg válogatott csapatokat gondoltam összehasonlítani erre olyan mintha egyenesen érákat akarnál összevetni, ami egy még bonyolultabb téma. Szerintem vitán felül áll, hogy ez az éra jobb dobókból áll, atletikusabbak a játékosok mint valaha bizonyos posztokon például az irányítók között soha nem látott túltelítettség áll fenn. Nyilván mindenkinek az a legszebb érája, amin ő nevelkedett és megszerette az NBA-t, de kétségkívül vannak olyan objektív szempontok, melyek azt mutatják, hogy ennek a kornak is megvannak a maga erősségei.
      Az, hogy most a külföldi játékosok jobban tudnak érvényesülni azt én nem annak tudnám be, hogy az amerikai kosárlabda lehanyatlott vagy nem éri a régi színvonalat, hanem annak hogy kinyílt a világ felé. Azért amíg tartott a hidegháború addig nem nagyon mentek át a keleti blokk játékosai Amerikába másrészt, az NBA még messze nem volt olyan jó üzlet, mint manapság. Évi 2,5-3 millióért pattogattak még a legnagyobb sztárok is ma meg már több száz milliós szerződéseket írnak alá. Jelenleg nagyobb a vonzereje, mint valaha volt így sokkal több fiatal külföldi tehetség kívánkozik a ligába.
      Amúgy szerintem borzalmas ötlet lenne Doncic,Jokic, Antetkounmpo együtt játszatása. Három labdadomináns játékos egyikük sem igazán hatékony tripladobó, a két szláv ráadásul védekezésben is sebezhetőnek számít. Papíron lehet, hogy jól nézne ki, de ha nem gálameccseket kell játszani akkor nem a legideálisabb felállás.
      Nagyon szép számokat szállít ez a hármas, de nagyrészt azért mert a csapataik kizárólag körülöttük forognak ez a labdadominancia általában kevésbé vezet csapatsikerekhez. Egyenlőre Jánnisz egy Covid-szezonban szerzett bajnoki címet, Jokic szintén egy olyan évben jutott fel a csúcsra amikor a Denvernek egy 50 győzelmes ellenféllel sem találkozott a playoffban, Doncic gyűrűje pedig még várat magára, de szerintem ha bajnok akar lenni a Dallasszal akkor neki is hasonló útra kell térnie, mint Jalen Brusonnak és ott kell hagynia egy valag pénzt, hogy egy szupercsapatszerű keretet tudjanak köré építeni.
      Nem tudom ezt a fanyalgást mire vélni. Edwards-ot nagyon sokan már most Jordanhez hasonlítják. Tatumnak 26 évesen olyan tapasztalata van, mint egy 35 éves NBA veteránnak megjárt 5 konferenciadöntőt és 2 nagydöntőt, 2 olimpiai győzelemnek volt a részese, jövőre pedig nagyon jók az esélyeik arra ,hogy megvédjék a bajnoki címüket a Bostonnal.
      Ez a csapat is rengeteg kiválóságot hagyott otthon. Kyrie Irving, Jaylen Brown, Kawhi Leonard, Paul George, Jalen Brunson, Ja Morant, Donovan Mitchell, Zion Williamson, Jimmy Butler, DeAaron Fox, Karl Anthony Towns, Banchero, Aaron Gordon, Evan Mobley, Chet Holmgren. Ha ezekből a nevekből állt volna össze egy keret akár még az is esélyes lett volna a végső győzelemre.
      Egyedül centerposzton érzem azt, hogy külföldről több különlegességet tudnak importálni, de ez is érthető eleve a 210 feletti játékosok ritkaságnak számítanak és nyilván a külföldi 7,5 milliárd emberből könnyebb kiszemezgetni azt a 7-8 különlegeséget, mint saját maguknak kitermelni. Tehát ebben az esetben is a nagy számok törvénye érvényesül. Sőt a mostani folyamatok már a 90-es években is kisebb fokozatszámon, de működtek. Ewing jamaikai, Olajuwon nigériai, Mutombo kongói, akkor említhetném Manute Bol-t, Arvydas Sabonis-t, akár Vlade Divacot vagy Ilgauskast...mindig is ritkaság volt a jó center ezért ezt a posztot töltik fel a legtöbb külföldivel.
      Előző válogatottakhoz képest is egyedül a 96-os amerikai csapatot érzem erősebbnek centerposzton. Ha 92-ben kivitték volna O'nealt és Olajuwont, akkor is erősebb a 96-os csapat magasemberek tekintetében hiszen akkora már O'neal túl volt egy döntőn és nem csak egy újonc volt, Olajuwon szintén megnyert addigra két döntőt, egy alapszakasz MVP címet, támadójátékban is akkor hozta a legjobb éveit és 96-ban még mindig ott volt David Robinson, Karl Malone és Charles Barkley.
      De egyébként ebben a 24-es csapatban is attól még, hogy James és Durant nem centerek mindketten tudnak és játszottak is centert small-ball felállásokban. Az elődöntőben is Lebron James fogta Jokic-ot a legfontosabb pillanatokban. Tehát felállások, hibrid játékosok tekintetében ez a társaság a legrugalmasabb, amit eddig láttunk. Oké nincs Olajuwon, nincs Shaq de vannak 210 centis tripladobóik, lényegesen gyorsabb tempót tudnak diktálni és még csak büntető problémáik sincsenek.
      Más éra más verseny, más elvárások.

  • @Tricium84
    @Tricium84 2 หลายเดือนก่อน +8

    Bazska... vadászpilóta akartam lenni és 190 cm magas vagyok, már a toborzásnál elhajtottak, h nem férek be a Gripenekbe. Nálam ütött a hasonlat :D

  • @berkojanos7689
    @berkojanos7689 2 หลายเดือนก่อน +5

    SRB vs USA.Az a baj hogy a másik oldalon a team USA-nél ugyanezeket a faultokat engedték és elengedték.Nem volt következetes a fújás.

  • @lajoslaszlo8336
    @lajoslaszlo8336 หลายเดือนก่อน

    1992-ben elmaradt a legnagyobb meccs. A Dream Team - akkori Jugoszlávia.
    A teljes jugó csapat lehet feladta volna a leckét az amcsiknak.
    Most Szerbiának sem sok hiányzott...

  • @V6Dave987
    @V6Dave987 2 หลายเดือนก่อน +23

    Szart a szarra a szajnába.😂 Erős kezdés👊

  • @ThaliaAlGhoul
    @ThaliaAlGhoul 2 หลายเดือนก่อน +3

    Én a 2012-es TEAM USA-t brutál erős csapatnak tartom. Az NBA legjobb játékosai mind ott voltak. Blake Griffin maradt ki sérülés miatt, és őhelyette jött anthony Davis. Dwight Howard, Wade és Derrick Rose is sérült volt a nagyobb kimaradó nevek közül.

    • @sandorantal2568
      @sandorantal2568 2 หลายเดือนก่อน

      Szerintem minden idők legjobb USA team-ja a Barcelonai olimpián 1992-ben szereplő csapat volt amelynek a legszorosabb győzelme csak 28 pont különbség volt a döntőben Horvátország (Tony Kukoccsal) ellen!

    • @matyaslehel4784
      @matyaslehel4784 2 หลายเดือนก่อน

      ​@@sandorantal2568 És azt is elmondta Bazska, hogy miért.
      Én nem kérdőjeleztem meg, hogy a 92-es erős volt, csak egy kiegészítő megjegyzést tettem, hogy a legerősebb usa csapatok között a 2012-est is meg lehetne említeni.

    • @patrikhencz5106
      @patrikhencz5106 2 หลายเดือนก่อน

      Jah, többnyire amatőr csapatok ellen.​@@sandorantal2568

    • @petersteel8021
      @petersteel8021 หลายเดือนก่อน +1

      2012-es csapat eléggé gyenge volt centerposzton, ezt mutatja az is, hogy Anthony Davis betudott férni abba a keretbe ugyanis Davis ekkor még egy percet sem játszott az NBA-ben. Alapvetően az egész 10-es évekre jellemző volt a centerhiány, ez volt az a poszt amelynek legtöbbet kellett alkalmazkodnia a hárompontosokhoz, nem véletlen hogy ez volt a small-ball aranykora. Kevin Love is inkább egy stretch 4 volt, aki azzal emelkedett ki a többiek közül, hogy jól lepattanózott, azokból a védőpattanókból ügyesen kezdeményezett gyors leindításokat és betudta dobni a hármasokat, tehát már ő sem a hagyományos centererényeket fitogtatta. Leginkább Tyson Chandler számított klasszikus magasembernek, de ő is a védekezéséről volt híres és többnyire kiegészítőemberként tündökölt.
      Kobe Bryant már nem volt a csúcson ekkor már túlesett a 3. térdműtétén, KD jó erőt mutatott, de nagyon fiatal volt akárcsak Harden és Westbrook. Három meccsen is megszorongatták őket egyszer az argentínok, máskor a litvánok végül a döntőben a spanyolok. Egyik sem volt igazán vészes, de mégis csak 6-7 pontos győzelmek születtek. Ha papíron nem is tűnik erősebbnek, de a 08-as csapat dominánsabb volt. Ekkor még a liga top 5 játékosa amerikai volt Kobe-Lebron-Wade-Howard-Anthony mindegyikük karrierje csúcsához közelített, Chris Paul, Bosh és Deron Williams is karrierjük legatletikusabb aranyéveiben járt, kiment velük Jason Kidd is. A csapat magját képező 8-9 ember a lehető legjobb formájában szerepelt azon az olimpián.
      04-es társaság is brutális lehetett volna ha kimegy Shaq,Kobe,Mcgrady, Kevin Garnett és Jason Kidd, de azon a nyáron állt a bál Kobe és Shaq között, Mcgrady is Houstonba költözött, Jason Kidd műtéten esett át, Kevin Garnett meg a 2000-es arannyal letudta a válogatottságot amúgy se voltak jóban Duncannel úgy, hogy a lehetőségekhez képest egy eléggé gyenge amerikai csapat szerepelt, az volt az egyetlen olimpia amit a modern érában elveszítettek.
      Szóval periméteren az egyik legerősebb volt a 12-es csapat és elég mély is volt, de a magasposztok hiányosságai miatt én az idei és a múltbeli csapatok közül is többet erősebbnek vélek.
      Mondjuk attól elborzadok mikor az egyik kommentelő arról ír, hogy a 92-es csapat mennyire erős volt, mert a Kukoc-féle horvátokat 28 ponttal megverték...Kukoc karrierje túlnyomó részében egy cserejátékos volt úgy választották a hírességek csarnokába, hogy sose volt all-star, de ami a legfontosabb, hogy 92-ben még be se mutatkozott az NBA-ben... szóval a Dream Teamnek nem igazán voltak kihívói, a nagy Jugoszláv válogatott lehett volna az, de a dél-szláv háború kitört úgy, hogy csak egy horvát válogatottat kellett legyőzniük, akiket már a csoportkörben is 33 ponttal agyonvertek.

  • @drabalisallat2188
    @drabalisallat2188 2 หลายเดือนก่อน +3

    Azért Embiidet elég nehéz nem utálni de minimum nem antipatikusnak találni, azután például, hogy igaz csak említés szintjén, de már Kamerunnal vizionálta a 2028- as olimpiát, miután könnyűnek nevezte az olimpiai aranyat az USA-val. Egy erős útlevelet beszerzett, nyert egy aranyat és akkor küldeném neki sok szeretettel "A szívem egy vándocigány" című nótát Koós János előadásában.

    • @Lackly008
      @Lackly008 2 หลายเดือนก่อน

      Meg ugye alapból ő kérte a francia állampolgárságot. Levelet írt Macronnak, amiben megígérte, hogy amennyiben megkapja, akkora az olimpián ott játszik aztán bemutatta az ujjast.

    • @gaborfeher9851
      @gaborfeher9851 หลายเดือนก่อน

      ​@@Lackly008ha ez igaz, az elég gáz. Én nem tudtam, nem értettem ezt a nagy fújolást a franciák részéről, meg azt se, hogy miért lett Embiid francia állampolgár mikor nem élt ott soha.

  • @Atiboy1978
    @Atiboy1978 2 หลายเดือนก่อน

    Dél-Szudán-ról nem esett szó azt hiányoltam, de köszi a videót jól sikerült összefoglaló lett.

    • @bazska
      @bazska  2 หลายเดือนก่อน +8

      Pedig szerepeltek a jegyzetekben. A spanyolok ellen kellett volna jönniük. A cica rúgja meg.

    • @Atiboy1978
      @Atiboy1978 2 หลายเดือนก่อน +3

      @@bazska Kellemes meglepetés voltak számomra már a felkészülési meccseken felfigyeltem rájuk. Ha nem az USA, Szerbia csoportba kerülnek tovább is juthattak volna 1 győzelmükkel az első körig Deng-ék :)

  • @stealth7502
    @stealth7502 2 หลายเดือนก่อน +10

    Köszönöm hogy beszéltél a toxikus közegről!Elképesztő ami az NSO fórumán ment és megy.....Heliftől meg el kell venni az aranyérmet.Az miként lehet hogy a verseny után rögtön doppingvizsgálaton vesznek részt a sportolok,és a legkisebb "szennyezett" minta után jön az eltiltás,nála meg nem derül ki semmi hogy sokkal magasabb a tesztoszteron szintje?Nem értem.

    • @leventenagy839
      @leventenagy839 2 หลายเดือนก่อน +2

      Valószínűleg az történt, hogy (dobpergés………) nem volt erről szó.
      Teljesen egyetértek Bazskával, hogy itt valahogy a szabályokat kell módosítani, mert az ilyennek kevés a sportértéke. De, a jelenlegi szabályrendszerben itt egy tiszta aranyról van szó, sajnos vagy nem sajnos…

  • @bigiboy270
    @bigiboy270 2 หลายเดือนก่อน

    Joe Elembiid vagy Joel Embiid? Én frankón úgy hallom, hogy mindig az első verziót mondod, ha megengedsz ennyi genyázást! :) A videó 10/10 ;)

  • @balazsharencsar3094
    @balazsharencsar3094 2 หลายเดือนก่อน +2

    Brown kimaradásához tényleg lehetett köze a Nike-nak vagy inkább szakmai döntés?

  • @Lampard-gn6yy
    @Lampard-gn6yy 2 หลายเดือนก่อน +1

    Helló Bazska.NBA közvetítési jogokról van hír? Marad a sport tv-n ? Elmondhatsz valamit? Aggódunk hogy mi lesz :( Túl nagy a csend.

    • @bazska
      @bazska  2 หลายเดือนก่อน +2

      Remélem, hogy minden marad a régiben. Ha lesz hír, úgyis mondjuk egyből. 🙌🏻

  • @future_89
    @future_89 2 หลายเดือนก่อน

    Véleményem szerint (illetve, amennyit láttam az USA meccsekből az Olimpián) Booker indokolatlanul sokat játszott, illetve Ant-nek sem ment a játék - kifejezetten a támadás, védekezésben azért pl. a döntőben is extra volt. Jogosan lehet kicsit besértődve Tatum/Haliburton (még ha talán ő kicsit viccesebben is adta elő), Booker indokolatlanul volt felül reprezentálva. Szerintem.

  • @veszidani
    @veszidani 2 หลายเดือนก่อน +16

    A "Nemzeti Sport"-ot egy embernek írják. Szakma, erkölcs, jóérzés nem számít. Nem is kell ezeket várni Tőlük.

  • @adamhorvath8581
    @adamhorvath8581 2 หลายเดือนก่อน

    Ezer százalék hogy 92ben már TOp15be sorolták MJ-t. Zsinórban 3 bajnok+bajnoki MVP, 3 szezon MVP,legjobb újonc, 1x legjobb védő. Szerintem ezeknek volt súlya.

  • @KG1106
    @KG1106 2 หลายเดือนก่อน

    Max-on szerettem, hogy a lehetett kommentàtor nèlkül is nèzni. Volt pàr idegesítő.

  • @gyozonagy2189
    @gyozonagy2189 2 หลายเดือนก่อน

    az, hogy valaki adott idoben valaha volt top 15-os jatekos, az nagyjabol a jatekos akkori eletkoran mulik, a dream team nagyon jol kombinalta tobb idoszak sztarjait, az csak kesobb derult ki. 92-ben Isiah Thomas biztosan Stockton elott volt barmilyen rangsorban, szamokban, megitelesben, de mondjuk 98-ra azert egy Stockton vsThomas mar nem olyan egyertelmu osszehasonlitas. Curry, James meg Durand azert vannak ilyen top listaban, mert venek (kvazi oregebbek mint Bird meg Magic voltak 92-ben).
    Inkabb az a kerdes, hogy 10 ev mulva Embiid lesz-e egy szinten Robinsonnal vagy Ewinggal. Vagy Booker/Tatum karrierje es megitelese osszehasonlithato lesz-e akar Clyde Drexler/Pippen-evel. Anthony Daviesnek lesz-e Malone vagy Barkley szintu megitelese.
    Ahogy Jordan mondtaa Redeem team osszehasonlitaskor: a Dream team tagjai azert nagyon sokan 1st-ballot HOF-ek lettek, mig azert a mostaniaknal ez nem olyan egyertlemuek. De peldaul errol az ido siman eldonti majd, hogy melyik Dream teambol mennyi HOF lesz es mennyi lesz first ballot (nyilvan ez utobbi azert a legnagyobbak sajatja).

  • @nagyember79
    @nagyember79 2 หลายเดือนก่อน +2

    Én nagyon köszönöm ezt a videot! Kb. mindennel egyetértek, illetve nagyon tetszett az az elgondolkodtató kérdés, hogy ki hova tette MJ-t '92-ben. Ha jól emlékszem a híres-hírhedt Last Dance-ben is az volt a mondás, hogy az az olimpia tette globális szupersztárrá, persze nem csak őt, hanem az NBA-t is.

  • @sntj81
    @sntj81 2 หลายเดือนก่อน

    A magyar királyi televízióben a kosárlabdát kommentáló úriember aki még mindig az ezeréves kosárlabda múltjával kérkedik.
    Minden mondatában azt hangsúlyozta hogy eza Team USA fényévekre van a Dream Team-től. Csak nem veszi figyelembe hogy jelenleg a világ Top 10 játékosának nagy része nem az amerikai csapatában játszik.

  • @zoltanencsi3642
    @zoltanencsi3642 2 หลายเดือนก่อน

    Nekem teljesen olyan erzesem volt a szerb usa donto utan, mint kozepsuli erettsegi utan: “most hogyan tovabb, ennyi volt?!”

  • @blondebrown04
    @blondebrown04 2 หลายเดือนก่อน +2

    Köszönjük!

    • @bazska
      @bazska  2 หลายเดือนก่อน +1

      Nagyon köszönöm.

    • @blondebrown04
      @blondebrown04 2 หลายเดือนก่อน +1

      @@bazska Jómagam Nb2 es kosarasként tőled informálódok mindig.Mi köszönjük a munkád ;)

  • @davidtoma8818
    @davidtoma8818 2 หลายเดือนก่อน +7

    eljutottunk oda hogy az amerikaiak csak az NBA top-top játékosaival tudja csak megverni a világot, közepes , vagy nem elit szintű és rutintalan NBA játékosokkal már nem menne a sima győzelem.
    már nem evidens hogy a Team USA nyeri a tornákat, mert kitárult a világ sok ország fiai megtanultak kosarazni és mi ezt csak élvezhetjük...

  • @Vasassrac
    @Vasassrac 2 หลายเดือนก่อน +1

    Baromi jó volt Bazska!
    Fullos,poènos ès szakmai szinopszis volt!
    Gracie mille😊

  • @_-MiamiVice-_
    @_-MiamiVice-_ 2 หลายเดือนก่อน

    Hogy Jordan benne lett volna-e az all time top 15-ben 92-ben? Miután odavágott a Celtics-nek a 86-os rájátszásban 63 pontot, és az első 9 évéből 7-ben ő volt a top-scorer az alapszakaszban, 86-87-ben például 37 pontos áltaggal, már csak ezek alapján sem férhet kétség hozzá, és akkor még az egyéb eredményekről nem is beszéltünk.

  • @lucnewman1165
    @lucnewman1165 2 หลายเดือนก่อน

    Nem gondoltam volna soha hogy így gondolom, de a szerbek a végén fejben összeestek berezeltek a csoda kapujában, az utolsó 5 dobásukon érezhető volt hogy remegő kézzel engedték el a labdát... Curry és Durant pedig mint edzésen tét nélkül..

  • @gaborruttkay8237
    @gaborruttkay8237 2 หลายเดือนก่อน +2

    Bazska, Bazska...

  • @aronzeppelin
    @aronzeppelin 2 หลายเดือนก่อน +1

    Nagyon jó adás volt, köszi!

  • @kbajor
    @kbajor 2 หลายเดือนก่อน +5

    Nagyon tetszett a felvetésed 37:55 -nél. @Bazska Ki volt 1992ben az akkori tudásunk szerint a top15. Feltettem a kérdést az AI-nak és igazad van MJ nem volt benne, a lista akkor így festett
    1. **Bill Russell**
    2. **Wilt Chamberlain**
    3. **Kareem Abdul-Jabbar**
    4. **Magic Johnson**
    5. **Larry Bird**
    6. **Oscar Robertson**
    7. **Jerry West**
    8. **Elgin Baylor**
    9. **Julius Erving**
    10. **George Mikan**
    11. **Hakeem Olajuwon**
    12. **Bob Pettit**
    13. **John Havlicek**
    14. **Moses Malone**
    15. **Isiah Thomas**

    • @vcarter86
      @vcarter86 2 หลายเดือนก่อน +1

      Bocs, de ilyen szempontból marhára megbízhatatlan a chatgpt mint kutató munka. Én többféleképpen is megkérdeztem tőle angolul és érdekes mód mindig benne volt MJ.
      példa: "which NBA players are considered being in the all time best 15 player list in 1992?"
      válasz:
      "In 1992, the NBA's history and discussions of its greatest players were dominated by legends from the earlier decades of the league. Here’s a list of 15 players who were commonly regarded as the best in NBA history at that time:
      1. Bill Russell - 11-time NBA champion with the Boston Celtics, known for his incredible defense and rebounding.
      2. Wilt Chamberlain - Dominant center, known for scoring 100 points in a single game and holding numerous records.
      3. Kareem Abdul-Jabbar - NBA's all-time leading scorer (at that time) with his signature skyhook shot, 6-time NBA champion.
      4. Magic Johnson - One of the best point guards ever, known for his versatility and leadership, leading the Lakers to five championships in the 1980s.
      5. Larry Bird - Known for his shooting, passing, and basketball IQ, he was a three-time NBA champion with the Boston Celtics.
      6. Michael Jordan - By 1992, already a three-time NBA champion with the Chicago Bulls, known for his scoring, defense, and clutch performances."
      ......
      második példa totál ugyanarra a kérdésre érkezett válasz már más volt:
      "As of 1992, while there wasn't an official list of the top 15 NBA players of all time, basketball enthusiasts and analysts often debated and recognized certain players for their outstanding contributions to the game. Based on achievements, impact, and legacy up to that point, the following players were commonly considered among the top 15:
      1. Michael Jordan
      2. Magic Johnson
      3. Larry Bird
      4. Kareem Abdul-Jabbar
      5. Wilt Chamberlain
      6. Bill Russell
      7. Oscar Robertson
      8. Jerry West
      9. Julius Erving
      10. Elgin Baylor
      11. Moses Malone
      12. Hakeem Olajuwon
      13. Isiah Thomas
      14. Bob Cousy
      15. George Mikan
      harmadikra meg kicsit átírtam a kérdést:
      "list me those 15 NBA player who was considered in 1992 as being in the all time best player list"
      válasz:
      "In 1992, the NBA celebrated its 50th anniversary by creating a list of the greatest players of all time. However, the official NBA's 50 Greatest Players list was released in 1996, not in 1992. That said, leading up to the 1992 Dream Team and in the context of discussions around the greatest players in NBA history at that time, certain players were widely regarded as among the best ever.
      Here's a list of 15 players who were often considered among the greatest in 1992:
      1. Bill Russell - 11-time NBA champion with the Boston Celtics.
      2. Wilt Chamberlain - Dominant center, known for his scoring and rebounding records.
      3. Kareem Abdul-Jabbar - All-time leading scorer at the time, known for his skyhook.
      4. Magic Johnson - Legendary point guard who led the Lakers to five NBA titles.
      5. Larry Bird - Iconic forward known for his shooting and rivalry with Magic.
      6. Oscar Robertson - The first player to average a triple-double for a season.
      7. Jerry West - The logo of the NBA, known for his clutch play.
      8. Elgin Baylor - High-scoring forward and athletic pioneer.
      9. Julius Erving (Dr. J) - Revolutionary player known for his flair and ABA/NBA success.
      10. George Mikan - The first dominant big man in NBA history.
      11. Bob Cousy - Legendary point guard and playmaker for the Celtics.
      12. John Havlicek - Versatile forward known for his all-around game and clutch performances.
      13. Moses Malone - Dominant center and rebounding machine, three-time MVP.
      14. Isiah Thomas - Star point guard who led the Detroit Pistons to back-to-back championships.
      15. Michael Jordan - Already considered one of the greatest players by 1992, with two NBA titles and three MVPs by then."
      Ebből is látszik, hogy azért nem kell készpénznek venni amit a chatGPT mond, ez is csak a neten fellelhető információkból von egy átlagot és összeollóz valamit, bőven nem tökéletes még.

    • @kbajor
      @kbajor 2 หลายเดือนก่อน

      @@vcarter86adom, amit írsz, tényleg nem tökéletes, bár a tapasztalataim szerint sokat segít ha jól fogalmazod meg a promptot, én ezt használtam
      “Assume that today's date is August 5th, 1992. Consider all the basketball players who have been playing since the start, approximately from 1940 to 1992. Act as a sports writer and create a list of the top 15 players based on their performance up until 1992. Who were the all-time best back then?”

    • @kbajor
      @kbajor 2 หลายเดือนก่อน

      @@vcarter86 adom, amit írsz, tapasztalatom szerint nagyban függ a prompt megfogalmazásától is, Chat GPT 4.0 -ban én ezt használtam:
      Assume that today's date is August 5th, 1992. Consider all the basketball players who have been playing since the start, approximately from 1940 to 1992. Act as a sports writer and create a list of the top 15 players based on their performance up until 1992. Who were the all-time best back then?

  • @magicelgrande
    @magicelgrande 2 หลายเดือนก่อน +2

    Mindenben igazat adok teljesen jól látod. Kivéve a megnyitó. Kövezzetek meg én ebbe nem találtam művészetet pedig én is szeretem a Gojirát😊! Egy nagy katyvasz volt amibe belehúztak némi történelmi elemet és akkor másra már nem is térek ki,már lerágott csont. Nagyon jók voltunk,szívből gratulálok minden érmesnek pontszerzőnek résztvevőnek!

  • @lobster933
    @lobster933 2 หลายเดือนก่อน

    92-re MJ kétszeres bajnok, 2xFinals MVP, 3xMVP, 7xAll-star, 6xAll NBA 1st team, 6x scoring champ, 2x Steal leader, 5x All NBA Defensive 1st team, ROTY, DPOY
    Szóval azért elég jól haladt a GOAT felé

    • @bazska
      @bazska  2 หลายเดือนก่อน

      Szerintem is, csak nem ez volt kérdés, hanem az, hogy 1992-ben már Top 15 volt-e.

    • @lobster933
      @lobster933 2 หลายเดือนก่อน

      @@bazska pont azért kerestem ki ezeket a mutatókat, mert szerintem igen :)

    • @vcarter86
      @vcarter86 2 หลายเดือนก่อน

      @@bazska Ezt egyébként csak az tudja szerintem, aki az akkori médiabeszélgetéseket követte, nem tudom hány felvétel maradt meg arról mikor ezeket tárgyalhatták. De például a ChatGPT-t is ahányszor megkérdezem annyiszor totál más választ mond, berakta nekem 6. 15. és 1. helyre is

  • @gaborbarkanyi374
    @gaborbarkanyi374 2 หลายเดือนก่อน

    Bár mélyebben nem mentél bele, a legfontosabb dolgot szerintem megemlítetted a témával kapcsolatosan - ami véleménnyel én teljes mértékben egyetértek.
    Szerintem is a probléma gyökere az, hogy még Helif gyerekkorában született egy döntés - melyet valószínűleg nem ő, hanem a szülei hoztak meg -, hogy ezt az adott "helyzetet" kihasználják, visszaéljenek vele. Tudom, hogy ez egy rosszindulatú feltételezés és röstellem is, viszont nem találok más magyarázatot arra, hogy miért nem beszélték le róla és választottak más sportágat számára, melyben nem ütközne ki ennyire a biológiai adottságainak előnye.
    Azonban én ugyanúgy hibásnak tartom az olimpiai ellenőrző bizottságot, akik nem fektettek kellő energiát abba, hogy ezzel a kérdéssel jobban foglalkozzanak, több és komolyabb teszteknek alávetve őt. Bár a teljes felelősség nem őket terheli, hanem azokat, akik anno először engedték így versenyezni - már akkor elejét kellett volna ennek venni és ahogy a videóban is mondtad: nemet mondani neki. Ennyi év és engedély után már az olimpián se mondhatták azt neki, hogy "bocs, nem indulhatsz", mivel a számos korábbi alkalom precedensként szólt Helif mellett.
    Annak ellenére, hogy elsősorban konzervatív gondolkodású vagyok, alapjáraton elfogadó vagyok ezekkel a dolgokkal kapcsolatosan. És ebben az ügyben sem Helif neme vagy szexuális beállítottsága zavar.
    Hanem, hogy az ilyen eseteket (pár évvel korábban volt hír, hogy hasonlóan egy férfi, aki nőként identifikálta magát rekordot döntve nyert súlyemelésben, ha jól emlékszem) egy szembeköpésnek érzem azzal a társadalommal szemben, akitől elfogadást várnak.
    Oly annyira hangoztatják az elfogadás és nyitottság eszméjét, viszont közben nincsenek tisztelettel nem hogy a "fehér, keresztény" férfiak, de azzal a nemmel szemben sem, akikhez tartozni akarnak, vagy aminek vallani akarják magukat.
    Miért nincs egyesekben (mert természetesen nem szeretnék általánosítani) együttérzés nő társaikkal szemben? Mikor tisztában vannak vele, hogy férfi fizikummal rendelkeznek annak ellenére, hogy nem tartják magukat annak ...

  • @DrSpockDezso
    @DrSpockDezso 2 หลายเดือนก่อน

    Zach Edey vajon segíthetett volna...? 😪🇨🇦

  • @tiborgyulai3724
    @tiborgyulai3724 2 หลายเดือนก่อน

    belga-japán női kosármeccs eredménye mennyire volt sportszerű?

  • @kissoliver1742
    @kissoliver1742 2 หลายเดือนก่อน

    Gojira!!

  • @swatbukta
    @swatbukta 2 หลายเดือนก่อน +4

    Csak pár mondatot tennék hozzá a boxos storyhoz. Ennyi erővel Cseh Laci is reklamálhatott volna egész karrierje során, hogy Phelps-el kellett versenyeznie. Mégsem tette meg, mégsem a genetikát okolta, sőőőőőőtt! Elismerte, alázattal beszélt róla és elfogadta, hogy Phelps egy kivételes genetikával megáldott személy. Mellesleg a nők között sem ő volt az első nő, akinek a genetikája nem a "standard". Reklamálhatnának most Wemby miatt is, mert mi cheat kód az a gyerek...vagy anno Shaq miatt, Chamberlain miatt is, no meg James...khmm....maradjunk a kosárnál..Ez is egy nettó baromság egyébként. A biológiában nincs STANDARD genetika. Evolúció van, ami mindig változni fog, alkalmazkodni fog, mutálódni fog. Valaki előnyösebb génekkel születik, valaki kevésbé előnyössel... el kell fogadni, hogy nem születünk egyenlőnek. Biológiában nincs egyenlőség, az csak az ideológiákban van. Most mondom, hogy egyre több ilyen eset lesz majd szerintem. Mivel ilyen eddig is volt, csak nem kapott hangot, vagy nem is tudtak róla. Ő nem tehet arról, hogy jobb genetikával született mint mások. Tiszta X-Men feeling. Akik jobbak mint mi, azokat utálni kell.

    • @bazska
      @bazska  2 หลายเดือนก่อน +3

      Ebben nem értünk egyet. Persze, mindig vannak UFO-k, de a fiú/lány vonalat azért meg kellene próbálni kettéválasztani.

  • @Dusika73
    @Dusika73 2 หลายเดือนก่อน

    a 'Szerhio Szkariolo' az 'Szerdzsó', mivel ő olasz...

    • @bazska
      @bazska  2 หลายเดือนก่อน

      Grazie.

  • @TommyGunRumil
    @TommyGunRumil หลายเดือนก่อน

    Tudom nem ide tartozik de a WNBAról és a Caitlin Clark őrületről nem lehetne egy videó hogy mi folyik e körül? Mi a fene van a WNBAben? Érdekelne sokunkat. MIntha a női olimpiai csapat körül i lett volna zavar az erőben miatta.... Köszi

    • @bazska
      @bazska  หลายเดือนก่อน +1

      MEGMENTI a WNBA-t, mégis GYŰLÖLIK! 🤷🏻‍♂️
      th-cam.com/video/RNu7KRxWvic/w-d-xo.html

    • @TommyGunRumil
      @TommyGunRumil หลายเดือนก่อน

      @@bazska fúbakker, király vagy, efelett átsiklottam vhogy, KÖSZI

  • @lajos3980
    @lajos3980 2 หลายเดือนก่อน +15

    Ha szerencsések vagyunk Lebront még láthatjuk játszani a 2036-od Budapest Olimpián :)

  • @foravar
    @foravar 2 หลายเดือนก่อน +3

    James nem erőltette meg magát de mindenki őt dicsőíti. Ha nincs Curry max a bronzért mennek...
    ami a láfi boxolót illeti...igen nőnek anyakönyvezték mert egy algériai nem biztos csúcskorházban született. De az feltűnhetett volna neki hogy nem menstruál mély a hangja túl izmos. Később is tudnia kellett volna nem igazi nő nincs méhe nincs petefészke. Cserébe szinte biztos van belső heréje. A mismásolás politikai szinezetett kapott. Én az orosz felsővezetést mélyen megvetem agresszor pusztít. De az amatőr szövetség szabályait nem ők fektették le, hanem korábban.
    most aranyérmet nyert egy csaló...de kérdezem én aNOB akkor a férfiból lett úszónőt, az amerikai egyetemi kosárból eltiltott szintén átműtött férfiból lett nőt miért nem engedte indulni. Ugyanis vagy mindenkit tiltunk vagy mindenkit engedünk. Véleményem a transzok induljanak a paralimpián. Ahogy különböző egyre súlyosabb szellemi és testi fogyaték kategória van itt is lehetne ez szint. Pierre de Coubertin: Óda a sporthoz:
    Tisztesség vagy te, Sport!
    Ha tőled jő, igaz kincs a dicséret,
    mert csak derék munkával nyerhető.
    A versengésnek görbe útjai
    s hitvány fogások sorsa büntetés.
    És megvetéssel sújtanák, aki
    a pálmát álnok csellel küzdené ki.
    Azaz ha valaki tudja csal akkor ne induljon
    a szereplés az előzeteseknek megfelel...csakhogy...ebből 2 ami várt elvárt. 4 meglepetés, amely nélkül bizony szerényen jöttek volna haza. Sajnos a tradi magyar ágak nem jártak csúcsom. a Kajak kenu konkrétan 76 óta nem szerepelt ilyen rosszul hogy ne hozzon aranyat. A csalgáncs régóta túlpozicionáált rengeteg pénzbe kerül. 1992ben a csúcson volt egy arany két ezüst egy bronzzal. Azóta 3 bronz...34 év alatt.
    Nagy baj hogy a vívás egyre kevesebb embert vonz, pláne ez a modern rondán viselkedő és otrombán vívók miatt. a kajak kenu valljuk be azért tudott sikeres lenni mert nem sok országot érdekel(a németeknél a főszponzor rég távozott) és nálunk tolják legjobban anyagilag, de most mégis kudarc volt. A vizilabda is kb 5-6 országban komolyan vehető a többi az úszott még és a magyar csapatok borzalmaan hektikus játéka nem túl éremesélyes.
    Csakhogy ha ezek nem hoznak aanyat akkor nagyon más sem fog.
    Új sportágak: a base és softball mindig visszamászik miközben 3,5 országban játszák ligaszinten(USA, Japán, Dél-Korea, Kuba...azaz amerika megszállt országok) Mikozben nincs fallabda...nincs krikett még a rövid verzió sem(hetes rugby legalább van). Éna 3x3 kosarat se tenném be. Mert van rendes kosár. a hetes rugby a nagy hiánya miatt van.
    Politikai lájkprostik...teljesen igazat adok neked. Minden politikustól visszatetsző. ahogy a porszívó dajcstomi aranyjáraton utazása is
    Biztos lesz Afrikában selejtező? a majominfluenza miatt kérdezem

  • @rolandbiro4685
    @rolandbiro4685 2 หลายเดือนก่อน

    Bazska, koszi a belefektetett melot! Nagyon jo lett az osszefoglalod! 🙏🏻🙏🏻

  • @BassKeymusic1
    @BassKeymusic1 2 หลายเดือนก่อน

    Thomas Bach 4 éve már nem lesz NOB elnök így várjuk az eddig is tisztességesen megrendezett megnyitó visszatérését! Nem volt értelme a karatét kivenni! Breakdance, bréktánc nem való olimpiára versenyszámként! Amerika inkább hajnal és egész délelőtti olimpia lesz! Brisbane 8 év múlva szintén ilyen lesz. USA női és férfi csapata nyert kosárlabdába 🏀. 3x3-as kosárlabda nem Amerika szintere. Hajrá Diósgyőr! Hajrá Magyarország! 👩🏼🏀 Szerbek lehet látták a magyar női kosárlabda csapatot amikor 22 pont előnyből kaptak ki és nem jutottak olimpiára.

  • @NyirsegiMusorfuzet
    @NyirsegiMusorfuzet 2 หลายเดือนก่อน +14

    Te nagyon nem értesz ehhez a műfajhoz, add fel kérlek, fájdalom hallgatni.

    • @istenesdaniel5095
      @istenesdaniel5095 หลายเดือนก่อน +1

      Te miről beszélsz??? Bazska a műfaj csúcsa!

  • @danieldoban6196
    @danieldoban6196 2 หลายเดือนก่อน +8

    Kövezzen meg mindenki, bírom Jokic-ot mint embert mert nagyon emberi és vicces fazon,majdnem minden jól áll neki, de a játékától falnak megyek. Elismerem hogy nagyon érti a játékot és nagyon jól játsza, de attól a mozgástól és attól hogy senki nem mer vagy nem tud odaállni amikor beseggel ... Tudom hogy nincs HA de annyira megnéztem volna O'Neal vagy Robinson ellen ...

    • @sandorhegedus7699
      @sandorhegedus7699 2 หลายเดือนก่อน +1

      Számból vetted ki a szót, ugyanezt érzem vele kapcsolatban.

    • @danieldoban6196
      @danieldoban6196 2 หลายเดือนก่อน +5

      @@sandorhegedus7699 és amikor az eurosport "szakkomentátor" azt mondta az elődöntőben hogy Jokic most veszi le James-ről a koronát majdnem összetörtem a tv-t de inkább elkapcsoltam...

    • @kojibarna663
      @kojibarna663 2 หลายเดือนก่อน

      ​@@danieldoban6196le is vette róla 😘

    • @sandorhegedus7699
      @sandorhegedus7699 2 หลายเดือนก่อน +2

      @@danieldoban6196 volt régebben egy mondás, hogy csodáljuk Jack Nicholsont, de nem akarunk olyanok lenni mint Ő. Valami ilyesmi a Joker is. Sír a labda a kezében, a mozgása is egyedi, de a gyűrű imádja, zseniálisan érzi. Most hogy fogyott, izmosodott még jobb lett, de Bogdanovicsot szívesebben nézem.

    • @cybilisation
      @cybilisation 2 หลายเดือนก่อน +3

      Rodman is megfogta volna 😉

  • @leventedoczi7421
    @leventedoczi7421 2 หลายเดือนก่อน

    Nagyon jó lett!

  • @zagonialpar9208
    @zagonialpar9208 2 หลายเดือนก่อน

    Jo lett az osszefoglalo! Jo volt nezni az olimpiat.

  • @LászlóGraffits-x4n
    @LászlóGraffits-x4n หลายเดือนก่อน

    Srb - Usa mérkőzés : nevetséges , hogy egy 6.5 milliós ország ellen bírók segítségével sikerült nyernie az amcsiknak .... James haza futása egészen nevetséges volt ( bírók nem látták ) ..hajra balkán

  • @kisscsaba7989
    @kisscsaba7989 2 หลายเดือนก่อน

    Egyáltalán nem voltam elragadtatva a játékkal.

    • @cybilisation
      @cybilisation 2 หลายเดือนก่อน +2

      Én James játékától 2003 óta nem vagyok elragadtatva… abszolút nem bírom, habár a longevity-jét maximálisan elismerem. Nagy munka van benne. De nem egy superior player. Nem tudott dominálni számtalan éles helyzetben, amikor pl.Jordan igen.

  • @WittmannNorbert
    @WittmannNorbert 2 หลายเดือนก่อน +1

    Azt mondja meg nekem valaki, hogy miért nem Curry lett az MVP? Marha mérges vagyok ezért…

    • @vcarter86
      @vcarter86 2 หลายเดือนก่อน +1

      Tehát most konkrétan azért választják Lebront Curry helyett mert a csoportmérkőzéseken:
      1. Lebron Dél-Sudán ellen 12 pont 5/9FG% 7 rebound 5 assist 6 eladott labdája volt, Curry meg 1/9FG% volt amiből 0/6 a hárompontosa és ezért 4 pontot szerzett
      2. Lebron Puerto Rico ellen 10pont 4/6FG% 10 rebound, Curry meg 3/8FG% volt 8 ponttal
      3. Lebron Serbia ellen a csoportmérkőzésen 21 pont 9/13FG% 7rebounds 9 assist 6 eladott labda, Curry meg 4/8FG% volt 11 ponttal
      Csoportmérkőzések utáni első kiesős mérkőzés Brazilia ellen Lebron 12 pont 5/6 9 assist 3 steal, Curry meg 2/3FG% volt 7 ponttal
      Felőlem lehet bárkinek bármi a véleménye, nekem viszont az hogy ezekből 3 csapat gyenge volt és ezért még a 39 éves Lebrontól is elvárható hogy ilyen csapatok ellen konzisztens játékot hozzon a Hulk fizikumával és a buldózer betöréseivel, ha már ráadásul mindig benne van a GOAT discussionben. Ráadásul itt mind1ik mérkőzést olyan sok ponttal nyertük hogy egy percre se volt kétséges hogy a USA nyeri a meccset és igazából édes mind1 volt, hogy Lebron mondjuk csak 15% FG-t hozott volna akkor is megnyertük volna őket.
      Viszont Curry akkor mindkétszer egy erősebb csapat ellen lépett elő amikor fojtogatóan nagy volt a feszültség és a USA a kiesés szélére került Szerbia ellen és a Franciák ellen is kétesélyes volt a végkimenetel. Curry volt igazán az a hős akinek az aranyat köszönhetik. A csoportmérkőzéseken és a csoportmérkőzések utáni Brazilia ellen akkor is simán továbbjutott volna a USA ha Lebron nincs is a csapatban!

    • @micimacko_
      @micimacko_ 2 หลายเดือนก่อน

      Mert nem döntő, hanem torna MVP van…

    • @vcarter86
      @vcarter86 2 หลายเดือนก่อน

      @@micimacko_ Ezt eddig is értettük, ezzel együtt is a torna MVP-t is Curry-nek adnám a már általam említett okok miatt. Szar csapat ellen mindenki tud jól szerepelni pláne és (akkor most mondok még1-et) ha akkor usage rate-je van Lebronnnak hogy mindig nála van a labda az esetek 70%-ában ő viszi fel, hogy az majd szépen felpumpálja az assistjai számát például azzal hogy valakinek csak odapasszolja egy hárompontos kísérletre és akkor máris assist jóváírva, miközben lett volna nála jobb irányító is aki jócskán kevesebbszer adja el a labdát mint ő.

  • @lowfastracing
    @lowfastracing 2 หลายเดือนก่อน

    Nézem az amcsi meccset, Curry/James/Booker/Durant/Davis, na mondom vajon lehetne ennél nagyképűbb ötöst összeállítani? És ekkor beállt Davis helyett Embiid... :)

  • @gyulalipovics8691
    @gyulalipovics8691 2 หลายเดือนก่อน +2

    A megnyitó körüli műbalhé nevetséges volt, bár azt tegyük hozzá, hogy ilyen érzékeny témánál érdemes sorvezetőt készíteni a sajtónak, hogy ne legyen ez a habosítás.

  • @miklosknoch4391
    @miklosknoch4391 2 หลายเดือนก่อน +3

    Szia. Mindennel szabad viccelni, kivéve a wokfost. Bár az is megtörtént önparódia formájaban a nyitó akarmin. Legalabb színvonalas sértés lenne, mindegy. Nagyon kívancsi vagyok, hogy muszlim vallási alakokkal, eseményekkel miért nem mernek viccelni. Miért mindig keresztény szimbólumokat kell gyalázni. Ja és ami fontos. Miért érdekeljen olyanok véleménye vármiről is minket, olyanoktól, akik nem tisztelik semennyire mások (köztük keresztények érzékenységét) világát, lelkét. Régóta nézlek látom a hozzá állásod sok mindenben. Ebben a témakörben nem is vártam mást. A ti vélt vagy valós érzékenységeitek legyenek fontosak. Pl nő jogok az Újságborítón. (Kivéve ha férfi ver nőt a ringben mert az csudijó! ) ... Az lenne csak igazán egyenlő ha nem mártírkodna majd mindenki, hogy ő mit szenved. Attól jó a címlap itt pl hogy valóban nem számít kinek milyen a neme. Nem érdekes. Nem kell agyalni se ezen. Nem szempont. Pont úgy mint hogy egy sport meccsen a játékosok kivel fekszenek össze. Pont levan szrva. Csak!! Ha ez a korszak eljönne. Pont nem lehetne lehetősés telerinyálni a világot "fájdalommal. Hanem!!! Mehetnénk tovább a 124 valós problémára, amit meg kellene oldani. Apró kitérő! Pl ezért nyer itt mindig Orbán Viktor. Mert hiteltelen dilettánsokkal támadjátok. De ez legyen a Ti gondotok sokáig. Mindenesetre, jó egészséget és eredménykeben gazdag munkásságot kívánok továbbra is. Nem értünk szinte semmiben egyet de ,gondolatok ébrettek... Talán ez még nem nagy baj szép új "majd én jobban tudom, hogy miről mit gondolj világotokban". Minden jót! Ja a legeslegfontosabb: Köszönet minden sportolónkan és segítőiknek!! Szurkoljunk tovább Paralimpikonjainknak! (Huh de fura szó).
    Hajrá!!

    • @bazska
      @bazska  2 หลายเดือนก่อน +8

      Szerintem elég komoly verseny van közöttünk, hogy ki szeretne kevésbé a másik elvei és világlátása szerint élni. Szerintem szar lehet egy 45 perces videóból két ilyen kis részletet kiemelni, és aztán ezeken ennyit rugózni, amikor annyi jó dolog van, aminek örülni lehet.
      Peace. ✌🏻️

  • @linap5832
    @linap5832 2 หลายเดือนก่อน +1

    Akkor Balazs:
    1:
    Az olimpiai megynyito botranyos volt a sz*r metaloddal egyutt. Amikor egy kozosseg direkt hergel egy masikat.. ezt par eve meg problemanak neveztuk.
    2:
    Szeretnek ugyanilyen hevvel felszolalo embereket akkor, amikor a Thevr lesz a legertekesebb influ duo itthon, masodik a Nessaj, de a boritora megis csak Whisperton kerul.
    Akkor meg csond van. Akkor dontsuk el.. Vagy minden iranyba problema, vagy egyikbe sem. Mert ez igy alszent.

    • @bazska
      @bazska  2 หลายเดือนก่อน +5

      1. Hergelni egy bizonyos embertípust lehet. Akik régen röhögtek egy jót egy fat joke-on, aztán ettek még egy zacskó chipset, most meg inkább mélydepresszióba esnek, hogy bántják őket.
      Kérdeztem Pásztory Dórit, hogy mennyire zavarja, hogy a paralipiai TikTok account kb. kiröhögi a sportolókat, és ezt felelte, hogy imádja. Ha téged ezek annyira hergelnek, lehet, hogy magadon kellene dolgozni.
      2. Kurva nagy kiakadás volt a Tónis borítón, csak akkor biztos máson hergelted magad.
      Az "Akkor Balázs" nyitás nagyon megmondôsnak indult, de kapásból nevetségessé tett, sorry. 🤷🏻‍♂️

    • @linap5832
      @linap5832 2 หลายเดือนก่อน

      @@bazska azt gondolom, hogyha a filmeken szamon kerheto csak csupan az, hogy az izzadtsag szagu-izmos-tesztoszteron filmekben miert nincs egy noi hos, aki kepes levagni az osszes ferfi fejet de easy! es erre rendezoi, szineszi emberek/szakmak/univerzumok(marvel,gyuruk ura,star wars stb) es kozossegek mennek gallyra, akkor egy heremotyojat mutogato dragqueent is szamon lehet kerni.. joeg es ezt magyarazni kell?😄 lany letemre tisztabban latok mint te. ez eleg fura. vagy hat a "pancelos-hos" szerep elerkezte nyilvan kizarolag akkor konstatalhato, ha noket ved az ember. ertek en mindent Bazska:) ettol meg nincs igazad. en aztmondom mindketto gaz, te azt, hogy csak az egyik. nem. mindketto az.

    • @bazska
      @bazska  2 หลายเดือนก่อน +2

      Én a női hősös filmeket sem nézem meg, és nagyon sajnáltam például, hogy ennyire elbaszták a végére a Sex Educationt, ahol már nem volt egy "normális" karakter. De szerencsére van még egy csomó film és sorozat, amit tudok nézni, ahelyett, hogy kiakadok ezen. 🤷🏻‍♂️

    • @bazska
      @bazska  2 หลายเดือนก่อน +6

      Ja, és te beszélsz direkt hergelésről, amikor azzal nyitod a kommented, hogy a "szar metáloddal együtt"
      Nem tudom, milyen érdemi vitát vársz, amikor ilyen primitív módon nyitsz.
      Bár az odamondós megszólítás alapján nem is akartál vitatkozni, csak kinyilatkoztatni.
      Menő lehet ennyire magabiztosnak lenni.

    • @linap5832
      @linap5832 2 หลายเดือนก่อน

      ​@@bazskanyilvan aki foglalkozik ezzel azt erdekli a fiatalok es a sajat jovoje is. ez mindenkinek a sajat dontese. de egyszer felszolalhatnatok mar magatok mellett is. tudom hogy az elmult 5 evben az amcsi media miatt semminek sem szanalamasabb lenni, mint feher fiunak. ez az amcsi media hatasa es ti engeditek. ezert mukodik. eleg kiabrandito ezt lanykent vegig nezni. egyebkent tenyleg. nem csoda, hogy minden csinos feher lany fekete fiut valaszt az elmult 5 evben. mar ha megheteti.. ott meg azert van tartas es ero. man up my friend. man up.