Mesterember - Toronydaru-szerelő
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 10 ก.พ. 2025
- Vajon mi az a macskakötél? Mekkora súlyok tartják a toronydarut, hogy ne dőljön el? Mi a feladata az ellengémnek? Hogyan kell felépíteni és leszerelni egy darut? Hogy néz ki egy daru fülkéje közelről? A Mesterember vasárnapi adásában 26 méteres magasságba mászunk fel, hogy bemutassuk a toronydaru-szerelő munkáját.
Műsorvezető: Béli Ádám
A Mesterember című sorozat hetente egy szakmát mutat be testközelből, hogy segítse a bizonytalankodókat a választásban.
M5 - Minden, ami érték.
Az M5 a közmédia ismeretterjesztő és kulturális csatornája.
Az M5 különös figyelmet fordít anyanyelvünk őrzésére, hagyományaink továbbadására, a szellemi és értékrendi kérdésekre, valamint az igényes szórakoztatásra a Kárpát-medencei és a diaszpórában élő magyarság számára.
Főbb műsoraink: Librettó, M5 Híradó, Ez itt a kérdés, Multiverzum, Vers mindenkinek, Mesterember
Látogassa meg weboldalunkat:
www.mediaklikk...
Nézzen ránk a Facebookon is:
www.facebook.c...
#m5tv
Tökösek vagytok az operatőrrel együtt! Csak gratulálni tudok a munkátokhoz! Ebbe a forgatásba szépen beletettétek azt, amit más nem nagyon tudott volna!
Csak gratulálni tudok!
👍
Mi az a piros vas a fülke tetejin ää csak pihen
Nagyon komoly a gárda.Szereltem is és bontottam is velük.Jó volt velük dolgozni!👍
ne cifrazd endre taviranyitva megy az csavarhuzoval a kapcsolo szekrenyböl Mint az egv idöbe
vot pécsi egv nél a hintäztatäst kinemhagytuk vona a kibicnek
0:46 zene címe ?
Clubbed to Death
Mucsi pót hangja is lehetne a bácsi :D
Én félnék odafent. Meddig tart, mire az ember megszokja, hogy ilyen magasan dolgozik?
Helló! Éveket töltöttem más magasban végzendő munkákban. A legszokatlanabb itt az, hogy folyamatosan kileng minden oldalra, vagy fel-le az ellengémen és a gémen. Ennek egyrészt oka a szél, és magának a gémnek a forgás indítása és megállítása (a törzs konkrértan csavarodik, a gém pedig hajlik vízszintesen). A fel-és le mozgás a gémen és ellengémen pedig a megemelt és lerakott súlyok miatt van általában. Kellett pár hét mire megszoktam, hogy minden mozog pár centit bármerre bármikor.
dolgoztam 1 evet toronydarun , inkabb ott hagytam , nem hiszem hogy visszemegyek , en speciel nem tudtam megszokni , felfele letrazasnal is mar a kozepenel gyonorgocsom volt . 600 dolog jutott eszembe hogy hogyan tudnek meghalni fent is meg a letran is .
@@behindthemirror8062 Köszönöm válaszodat.
@@behindthemirror8062mennyi fizut lehet elérni átlagosan?
@@szaboricsi 250 ezer
Mindig azon agyalok, hogy hogy van egyensúlyban egy toronydaru. Az ellensúly az ugye fix tömegű és fix helyen van. A teher meg hol van, hol nincs, hol kicsi, hol nagy. A daru mégis egyensúlyban marad. Ez érdekes.
Nehogy azt hidd, hogy nincs kilengése :D
Nézd meg ezt a filmet: Építő-szerelő futómacskás toronydaru Itt elmagyarázza geometrikusan, hogy 3 féle állása van a darunak súly szempontjából
Helló! Annyira le van súlyozva a központi súlyokkal a toronydaru talpa, hogy a gémen ki-be mozgó pár tonna (tényleg 1,5-3 t csak általában) meg se kottyan neki; de még az ellengémen levő súlyok se probléma... Úgy kell elképzelni mint egy 'vasdobókockába' szúrt gyufaszál... Egyébként alaphelyzetben a toronydaru un. farnehéz, a gém kicsit felfelé is áll. Ahogy egyik kommentelő is írta elég komoly kilengések lehetnek, amint felemel valamit és elkezdi mozgatni a gém mentén ('bólogat').
@@Gordoserik Szóval a dolog lényege, hogy egy toronydaru az kicsi teherbírású valami. 3t daruk esetében nem súly. Ennyi feszültség megtartását tényleg kinézem a vas szerkezetből.
Építkezéses timelapse felvételeket érdemes keresni, ahol a totálban gyorsítva látszanak a daruk meló közben. Rémisztően nagy torziós kilengése (így hasra ütve kb 4-8 m akár) van a toronynak és a gémnek, ahogy bebólint a súly alatt amikor belenehezkedik a felhúzáskor. Itt. pl jól látszik: th-cam.com/video/aXhwTSmEqdY/w-d-xo.html
kiütjük a stiftet azt a lentiek futnak
pesterzsébeten van