Nesnáším dělení na zdravá a nezdravá jídla, říká odbornice na výživu Karolína Fourová

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 17 มี.ค. 2023
  • Pozvání do talk show Miluše Bittnerové Na kafeečko tentokrát přijala odbornice na výživu a kvalitu potravin Karolína Fourová (32). Promluvila o tom, proč bychom se neměli bát nakupovat běžné potraviny v českých supermarketech a jak je správně skladovat. Vyjmenovala také pět bodů, které nám pomohou zdravě a trvale zhubnout.

ความคิดเห็น • 15

  • @simcamelich5204
    @simcamelich5204 11 หลายเดือนก่อน +3

    Mám obě Vaše knihy a je to perfektně, srozumitelně sepsané,moc díky za Vaši práci.

  • @zp6814
    @zp6814 ปีที่แล้ว +3

    Krásný, jemný rozhovor pro příjemný poslech hned po ránu. Moc děkuji ❤

  • @janaaolborthova5151
    @janaaolborthova5151 ปีที่แล้ว +1

    Rozhovor super děkuji 🙂

  • @ivanaprochazkova13
    @ivanaprochazkova13 ปีที่แล้ว +3

    Dámy, děkuji za krásný rozhovor 👍

  • @simcamelich5204
    @simcamelich5204 11 หลายเดือนก่อน

    Top❤ díky

  • @annacepe5525
    @annacepe5525 4 หลายเดือนก่อน +1

    Paní Karolínu moc ráda sleduji a její názory mi dávají většinou smysl, nicméně mi to nedalo a zavítala jsem na její doporučení na PVK, kde jsem k mému zděšení našla velmi obsáhlý a velmi nepěkný výčet všech látek, které pražská kohoutková voda obsahuje (ibuprofen, paracetamol, sertralin…) takže by mě zajímalo kdy do vodáren jezdila a kdy sestavovala přístroje na kontrolu vody 😏

  • @jitkasimikova3492
    @jitkasimikova3492 ปีที่แล้ว +3

    ❤zdravý pohled na jídelníček a zdravý pohled na svět od zdrave myslící ženy dekuji 😊

  • @skarma007
    @skarma007 ปีที่แล้ว +2

    Skvělý a užitečný rozhovor

  • @miroslavasladeckova9624
    @miroslavasladeckova9624 ปีที่แล้ว +1

    💚🍀dakujem

  • @janaaolborthova5151
    @janaaolborthova5151 ปีที่แล้ว

    Dobrý den Miluško ,chcete-li zhubnout pomohou kalorické tabulky.Mám s tím skušenost 12kg v 50letech,ale jde to vydržet pár let v mém případě 5 😅a stačí.Možná se k tomu vrátím😁

  • @nonamecommonsense9089
    @nonamecommonsense9089 ปีที่แล้ว +2

    To je moc příjemná slečna. Ale: Dělit jídla na zdravá a nezdravá není od věci. Někdy je důležitější to, čemu se v jídle vyhneme, než to, co sníme. Občas mám pocit, že se potravinářský průmysl změnil na chemický, a vyrábí Otraviny.:-)

    • @sarka8454
      @sarka8454 ปีที่แล้ว +3

      A poslouchala jste rozhovor celý? Že žijeme v EU, je tu určitá legislativa a v některých věcech velice přísná.. takže i v supermarketu koupíme opravdové jídlo:) Nic zlého. Tedy rozdělování jídla na zdravá a nezdravá je zbytečné démonizování potravin, která jsou ale plnohodnotná a dobrá pro naše tělo+tvoření poruch příjmu potravy, protože se pak člověk “bojí” jídla.

    • @nonamecommonsense9089
      @nonamecommonsense9089 ปีที่แล้ว

      @@sarka8454 Kvůli chemickému průmyslu se člověk bojí jídla. Kvůli zdravým jídlům nevznikne porucha příjmu potravy. Když jdete do supermarketu, je tam ke koupi plno pochutin, bez kterých by byl člověk mnohem zdravější. Ale sladké je návykové, a ještě když se přibarví, dobře se prodává. Nejhorší a nejškodlivější éčka jsou azobarviva. Jsou úplně zbytečná, pro zdraví nevhodná, ale pro byznys nezbytná. Tak je to se vším: hlavně prodat. EU nás neustále ničí a reguluje a buzeruje, ale někteří jako vy jí ještě věří! Nevymizelo snad v EU slovo "prosperita"?

    • @sarka8454
      @sarka8454 ปีที่แล้ว

      @@nonamecommonsense9089 Tak jsem si všimla, že asi neumíte jak poslouchat, tak číst, nebo si berete jen to, co chcete slyšet/vidět. Řekla jsem, že se člověk bojí jídla kvůli jeho démonizování a ne kvůli chemie. A víte co je ještě chemie? Všechno kolem nás. Cukry v ovoci jsou přece “jenom” chemickým vzorcem (6x uhlík, 12x vodík, 6x kyslík), tuky (vyšší mastná kyselina a alkohol) v (nejen) oříšcích jak by smet, no a bíkovina, o tom snad ani říkat nemusím:) Pokud jde o Vámi zmiňované azobarviva, tak pokud výrobce toto do produktu přidá, musí mít na obalu varování. Jo a spousta éček, které ve složení jsou, znáte z domácnosti. Třeba taková jedlá soda má taky označení/kód E :))) Spousta jich je velice důležitá. Já si totiž informace zjišťuji tam, kde je to relevantní a pravdivé. Od odborníků. Taky třeba ze školy, protože studuji Nutriční terapii a o technologii potravin se hodně zajímám. A nebo třeba od Karolíny. Té VĚŘÍM:) Všechno, co jsem ale napsala, se můžete dočíst v jejich knihách a možná víc pochopíte, jak to funguje. Prostě nějaká legislativa je, je přísná a musí!! se dodržovat. Nikdo do nás jed nehází. A nikdo nás to sladké kupovat nenutí, to chceme my sami. Je na nás, zda upřednostníme nutričně bohaté potraviny nebo ty, které nám tolik živin nedodají (ale v malém regulovaném množství neublíží, spíš naopak, třeba pohladí duši:))