Czym jest refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy? (1)

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 5 ก.ย. 2024
  • Cześć. Z pewnością wiecie, że urząd pracy nie zajmuje się wyłącznie przyjmowaniem i upowszechnianiem ofert pracy. Wspiera on również tworzenie nowych stanowisk.
    Dzięki takim rozwiązaniom pracodawca minimalizuje swoje koszty, a bezrobotny ma większą szansę na znalezienie pracy. Przykładem takiego wsparcia jest refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy. I o tym będzie nasz kolejny cykl videoshotów. Zacznijmy więc od początku.
    Na czym polega ta refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy?
    Jest to pomoc finansowa udzielana w związku ze stworzeniem lub przystosowaniem stanowiska pracy i zatrudnieniem na tym stanowisku skierowanej przez urząd pracy osoby.
    Kogo urząd pracy może skierować?
    Skierowanie może zostać wręczone zarejestrowanemu bezrobotnemu lub poszukującemu pracy, którego wymienia art. 49 pkt 7 ustawy o promocji zatrudnienia.
    Czyli komu?
    Chodzi tutaj o jedną z grup osób będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy. A taką osobą jest niepracujący opiekun osoby niepełnosprawnej, który nie pobiera:
    • świadczenia pielęgnacyjnego,
    • specjalnego zasiłku opiekuńczego,
    • ani zasiłku dla opiekuna.
    Dodatkowo, w przypadku żłobków, klubów dziecięcych oraz podmiotów świadczących usługi rehabilitacyjne, urząd pracy może skierować na wyposażone stanowisko poszukującego pracy absolwenta, czyli osobę, która w ciągu ostatnich 18 miesięcy ukończyła szkołę lub uzyskała tytuł zawodowy.
    W kolejnym odcinku dowiecie się, kto może ubiegać się o tego typu refundację. Do zobaczenia.
    Planując długi wyjazd powinieneś wiedzieć, że może to wpłynąć na Twój status bezrobotnego. Jakie kroki podjąć, aby uniknąć niespodzianek związanych z wyrejestrowaniem? O tym opowiemy w naszym materiale.
    Wyjeżdżam z Polski na dłużej niż 10 dni. Czy powinienem wyrejestrować się z urzędu pracy?
    W przypadku , gdy Twój brak gotowości do podjęcia zatrudnienia przekracza 10 dni kalendarzowych, najlepiej wyrejestrować się z urzędu pracy. Po powrocie będziesz mógł zarejestrować się ponownie. Do wniosku dołączysz jedynie dokumenty, które doszły lub zmieniły się od ostatniej rejestracji.
    Jeśli natomiast w trakcie Twojego wyjazdu urząd pracy wezwie Cię na wizytę, a Ty nie stawisz się na nią i nie usprawiedliwisz tej nieobecności w ciągu 7 dni, może być to podstawa do wyrejestrowania na co najmniej 120 dni.
    Mamy nadzieję, że rozjaśniliśmy Wam nieco temat braku gotowości bezrobotnego. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę. Do zobaczenia niebawem.
    Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia Zielona Linia prowadzi szeroko zakrojone działania informacyjne, których głównym celem jest wspieranie osób bezrobotnych w poszukiwaniu zatrudnienia, ale też propagowanie pozytywnych wzorców, mobilizowanie do rozwoju, zakładania własnych firm. Ponadto ZL prowadzi też działania informacyjne, skierowane do pracodawców. Zielona Linia, to również centrum kontaktowe urzędów pracy. Nadzór merytoryczny nad działalnością Centrum prowadzi Komenda Główna Ochotniczych Hufców.
    Kontakt do Zielonej Linii: Infolinia urzędu pracy - 19524 kontakt@zielonalinia.gov.pl www.zielonalinia.gov.pl

ความคิดเห็น •