«Якщо завтра на зміну большевизмові прийде інша форма російського імперіялізму, то він так само насамперед звернеться всіма своїми силами проти самостійности України, на її поневолення. Російський народ, як і досі, буде нести той імперіялізм, робитиме все, щоб тримати Україну в поневоленні». С.А Бандера, 1950 р.
Десь років два назад, дивилась відео про пенсіонера з Києва, який зробив гарний ремонт у своєму під'їзді власним коштом. Звичайно, що не за один день/місяць. Яким було моє здивування, коли я побачила пізніше на каналі рос.,блогера фрагменти із ремонту київського пенсіонера, приписані жителю з рф, який також зробив подібний ремонт у під'їзді. На жаль назв до цих відео, я вже не пам'ятаю. Я написала коментарі, у той час під цими відео, де просила звернути увагу пенсіонера з Києва, на плагіат. А рос.,блогеру писала, яким чином ремонт "із Києва, потрапив до рф"? Відповіді від плагіатора, на жаль не отримала, та думаю, що і коментар мій видалено. Ось такі справи. Не гребує нічим, населення рф.
Дякую Вам за це дослідження й поширення. Як же ж мене бісять їхні «колупання брудними руками» у нашій культурі й видавання за своє.Ми не можемо їх зупинити в цих крадіжках,але що можемо- поширювати НАШЕ, якомога більше,нам не треба нічого придумувати(як їм), тужитися як його привʼязати до нашого народу. Дуже засмучує,що на державному рівні так мало робиться у цьому напрямку. Сподіваюсь, після війни знайдеться на це більше часу й бажання й грошей(без цього теж ніяк). І ще- нас багато, нам теж треба докладати зусилля в цьому напрямку,хто як тільки може. Бажаю нам відстояти своє!❤
Дякую ,що розкриваєте цю тему. Я зараз мешкаю у Німеччині. І другий рік захоплююсь створенням герданів. Це унікальний світ майстринь, авторів схем, і осучаснення етно одягу. Дівчата відстоюють авторські права і назви.
Дякую, Юліє, за Вашу позицію, чудову роботу. Завдяки Вам і Вашій просвітницькій діяльності наш світ все ще прекрасний. Цінуємо красу, не забуваємо про своє
Прикол в тому що є (не саме гердани чи укр традиції) ,але нахер висвітлювати культуру припустім Уйгурів якщо можна спиздить Простіть на слові але як є.
Оце так треш!!! Західноукраїнська прикраса стала "російською"?! Наскільки я пам'ятаю, гердан поширився по всій Україні саме із західних областей України; у центральних, а тим більше у східних, ніколи таких прикрас не було! Це останні роки стало розповсюджуватися, як народна прикраса, НЕ фабричні "буси". Так, хороший гердан коштує дорого, але й ручної праці потребує багато. Так на станку його плести легше, а от на руках йде майже тиждень кропіткої роботи... У мене пенсія невеличка, а герданом загорілася.😊 Знайшла м/к з плетіння гердану саме на руках, бо плести на станку мені не сподобалося... Придбала бісер, голки, нитки; подивилася м/к і робота пішла. Сестрам своїм зробила гердани на подарунок; пару штук продала знайомим жіночкам. Як дасть Бог, хочу собі зробити кутовий гердан, на кутику замість дукача буде цікавий підвіс. Як моїм дівчатам сподобається, то до дня вишиванки і їм зроблю два кутових гердани. За часом встигну. Так, на руках довше плести і ручкам важко, але ж хочу порадувати своїх, та й собі мати один до вишитої сорочки. Саме зараз почала вишивати собі хлоп'янку. Як для першої, гарно виходить.😊 Шкода, що за радянських часів ми не цікавилися тим, щоб розповсюджувати своє, надбання нашої культури.
Так, ґердан - це характерна прикраса західних областей. Звісно, зараз майстрині можуть де завгодно робити ґердани, але це ажніяк не робить їх російськими. Ну, як бачите вони вже й "бандерівськими" прикрасами не гребують.
Мені зається, що блогери, які піднімають цю тему, мали б анонсувати одне одного, активніше. Я так підписалася свого часу на багатьох наших блогерів, коли ще в них було мало підписників. Тепер вони популярні і їх багато дивляться і з за кордону і країни пострадянського простору. Це допоможе розголосу проблем. Можна робити стріми, куди запрошувати істориків, представників культурного фонду, юристів, наших майстрів. Не тільки скаржитися на недолугих, але й популяризувати наше. Якісно, змістовно і дуже часто)). Дякую за Вашу працю❤
Юля Дякую за стійку позицію щодо національних майстрів Украінських прикрас❤❤❤ Julia Thank you for your firm position and support as to National creators of Ukrainian items of jewellery ❤🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Вітаю! Дякую за вашу працю! Дуже цікавим було б відео зі стилістами, яке б вводило наші автентичні прикраси у сучасні образи! Щоб нарешті витончений український смак був не лише історичним явищем. Я ось побачила на дівчині прикрасу і забути не можу, як це гарно! Збираю гроші, щоб купити якісну собі. Для молоді вважаю це ще важливіше. Це як код, який кожен бачить здалека.
Вітаю! У вас дуже красиві роботи! Знайшла вашу групу на Фейсбуці. Я додам в описі до відео згадку про ваше авторство і посилання. Це на заставці до відео, правильно?
Нажаль ця особа не дуже чесна стосовно своїх схем та й взагалі стосовно інших майстринь. Тому раджу вам дослідити більше про її саму, її схеми перш ніж популяризувати її
І багато з українців асимілювали і змішали з місцевими.Але перетворивши їх на ватяну яничарщину,вони могли привнести якісь навики кухні,ремесел,вишивки,але спотворений виріб ніколи не стане оригіналом.Було б найкраще,якби у цих народів,що населяють РФ просунулося бажання бути собою і боротися за свою ідентичність.Буряти,татари,якути і інші нації мали б відтворювати свою мову,традиції і т.д а не красти наше
Дуже дякую, багато хто нічого не знає про нашу культуру і дуже сумно, що не знаємо саме ми Українці, нам треба більш цінувати наші традиції та культуру!
Бачила у тредс допис, де в пінтересті дівчина шукала силянки, а найшла «накосник, МОНИСТО(типу намисто, але треба якось же змінити), прутики😁😁😁, горлячку, стеклярусики🤮, і замість силянки - ОЖЕРЕЛЬЕ!». Назви багатообіцяючі😂 але дуже неприємно розуміти, що велика кількість цих прикрас дійсно український культурний спадок, а їх так нахабно перейменовують і роблять вигляд наче так і треба
От як раз за цю картинку 5:19 я і казала))) ну це справді жах🤬🤬🤬 мене не тільки нудить і я угараю з них, так ще й сумно! Бо для деяких людей, які не звикли цікавитись нашою культурою і історією, потім це здасться наче у нас справді ОДНА культура і нам дорога бути мало,карпатиросією(я в ахуї)… я поширю у своєму інстаграмі трошки історії про наш культурний спадок і сподіваюсь що деякі прочитають і будуть обізнані
@ так… от я вже опублікувала історії з розвінченням цієї байки. Насправді дуже складно говорити про це. Це очевидні речі, які мені ще декілька років тому були не очевидними, а багатьом і зараз не очевидні. Важко писати, але це треба робити, бо інакше справді люди будуть думати що ми один народ
Єдине що хочу додати - дізналась, що справді є старословʼянський варіант слова намисто - монисто. Тут їм можна пробачити, але інше - ну точно нахабство
@@Оленочка00 ви праві! Я теж думала, що все очевидно і немає сенсу знову повторювати одне й те ж саме. Але бачу, що говорити потрібно, тому що ще дуже багато людей (і не лише іноземців, але й наших) - вірять російській пропаганді. І зараз ця пропаганда націлена не тільки на дорослих, а й на дітей та підлітків,які швидко все схоплюють.
Дякую за висвітлення проблеми та підтримку українських майстрів. Я сама захоплююсь створенням прикрас з бісеру. Починала з в'язання джгутів, потім освоїла плетіння герданів і силянок, це так затягує. Для плетіння використовую схеми українських авторів.
Дякую за те що підняли цю тему, взагалі забула підписувати англійською, я мало саме традиційні старовинні реконструйовані роблю, більш сучасні та силянки, але так, треба про це кричати, гердан то українська прикраса!
Дякую за правду! Я з Полтавської області, але захопилася створенням бісерних прикрас багато років тому. Я живу і працюю в курорному місті, до нас завжди приїздили люди з різних країв. І коли наважилася показати і запропонувати тоді гердани, то була вражена реакцією. Про такі прикраси більшість не чули, не знали і дивувалися. Багато казало, що це гарно, але навіщо це тобі? А я все повторювала про причетність до справжніх цінностей, про коріння.
Вам треба негайно звернутися до ЮНЕСКО. Вони, на відміну від ООН, діють. До того ж - справедливо. Останнім часом на ведучих-жінках італійських та французьких каналах бачу блузи, прикрашені стилізованими вишивками: Українська вишиванка дуже вплинула на європейську моду. У минулому році у Женеві відзначався всесвітній день вишиванки.
Дякую. Я теж міркувала з того приводу. Заявки до ЮНЕСКО подаються на рівні державних установ, наскільки я знаю, там ціла офіційна процедура. Але думаю, можна як мінімум, підвести до цього процесу завдяки суспільній активності. Є фонди,платформи, до яких потенційно можна звернутися. Зараз складаю цей пазл)))
Дякую. Емоційно. То емоції в мене, коли я дивилася і в мене всередині все кипіло. В мене два гердани років двадцять. А лускалкам вже років 100. Це ще бабусі.
Не в рамках виправдовування русні, просто я як раз років 10 пям'ятаю як в інтернеті з'явились різні схеми з бісеру, з різних джерел, де зовсім не було зазначено походження прикраси, лише назва і схема виконання. Так там були різні колье, намиста, гердани, щось накшталт силянок та фігурок тварин. Повністю згодна, що потрібно розповідати звідки конкретні види прикрас, тим паче якщо це характерно для різних народів (не тільки України)
Я розумію, що колись воно все було хаотично. Але ж зараз - то зовсім інша історія, коли сайти,соцмережі впорядковані, всі пройшли курси smm і знають,як правильно заливати контент)) І я впевнена, що до якогось часу майстри спілкувалися між собою, обмінювалися схемами, досвідом. Я до того, що російські майстри чудово знають, що це українська прикраса і свідомо це ігнорують.
Дивилася російський модний канал( викинув ютюб) . Там ведуча розповідала про красній цвет , і показала український вишитий рушник , як доказ давній традицій використання червоного в русссскій «народній» культурі. Притягують за вуха, ну де в руссской дєрєвнє вишиті рушники? Все це штучна історія. Але неприємно.
Звичайно. І цікаво, наскільки активно ця дичина працює на іноземців. Тому що в коментарях до відео з цього Тіктоку я бачила пару коментарі від чехів. І в Тіктоці обмежень немає. Хоча це, в більшості, локальна тема,але вона навіть нашій аудиторії здатна задурити мозок.
Народ у которого так названый русский язык относится по Международной классификации к искусственным языкам не может быть ничего своего ни балалайки , ни самовара , ни бани, ни так званой русской печки , ни народного костюма пришедшего с глубины веков , ни вышивки ,ни кокошника,ни обрядов свадебных и других ,ни борща, все крадут и присваивают как и присвоили земли чужих Народов . Так званый русский народ это сплошное враньё и это все как то отдаёт чем то зловещим .Народы Рассии когда начнёте просыпается и свое отбирать , впервую очередь свои земли и Государственность !!!
А чи працюють блогери на Європу і розказують про цю брехню? Англійською, французькою , та іншими мовами? Дивуватися нема чого - це їхні звички, і це на кожному кроці. Але що ми робимо для того, щоби спростовувати їхню брехню?
Гадаю, що зусиль блогерів тут замало. Це повинно активніше працювати на державному рівні, зусиллями установ,фондів та інших організацій,які мають для цього достатній ресурс. Тому що українські блогери,які розповідають про культуру та історію часто роблять це дуже скромними командами й коштами. А робота на іноземців - це окреме навантаження. Тому що навіть переклавши,приміром, цей сюжет - на іноземців він не справить необхідного враження, його потрібно по-іншому будувати. Мені надіслали контакти кількох майстрів етно-прикрас,які також ведуть блоги. Я ще не встигла їх опрацювати. Знаю, приміром, що "Історія для дорослих" мають англомовну версію,але вони її завели самостійно,за донати. Недавно з'явився канал Craft Story, вони зняли проєкт "Запал" про різдвяні традиції. Там є титри англійською. Це, звичайно, не знімає моральної відповідальності особисто з мене, тому що я з недавніх пір також блогер. І я маю таку мрію, аби розповідати про українську культуру та творчість і для західної аудиторії. Але об'єктивно - мене зараз на це не вистачить від слова "взагалі". Проте це актуальне питання. І потрібно шукати рішення,маючи той ресурс, який є. Я їх шукаю)
Десь з 2012 року вони свою "рубашку" вони почали називати "сорочкой". Може й раніше, я тільки тоді це побачила в днкількох передачах про кулінарію. А ще "увелічітельное стекло" - "лупою". І ще декілтка наших слів тоді почула, але які вже не згадаю. Мене тоді це дуже здивувало та розлютило.
Я теж це чую. Главний головним став. "Головной офис". Часто від хароших рускіх чую" на тебе боже что мнє нє гоже". Ніби інтелектуали, а оце як попугаї повторюють і не задумуються який це брєд. І інше чула, зараз не згадаю . А особливо мене дратує" реновация". Ремонт вже ні. Також " заколорировать" Типу кольору додати.
До речі, ви могли б включити автоматичний переклад на практично на всі мови, якщо не складно. Можливо нашим ютуберам треба було б це робити на всі відео незалежно від думки що це нікому не потрібно
Я подивлюся в налаштуваннях. Але наскільки я знаю, то Ютюб створює автоматичні титри лише на ту мову,якою записано відео, якщо вказуєш її в налаштуваннях. А для створення титрів іншими мовами має бути у користувача встановлено застосунок-перекладач. Тому з того, що я бачу, англійські чи інші титри до українських завантажують додатково самостійно. Тобто потрібно робити переклад, сама платформа цього не робить. Але зауваження корисне, тому я поцікавлюся.
Так, те що стосується ґердана це не може відноситись до "ісконнорускіх" прикрас. Моя бабуся росіянка, яка приїхала в часи ссср за чоловіком сюди навіть хрестиком вишивати не вміла бо її навчили вишивати "гладью" і таке було для неї звичніше.
Мені ще цікаво, з чого "ісконноузкіє" могли виготовляти ґердани, навіть якщо уявити таку ситуацію? Хороший бісер, як і зараз - надходив, в першу чергу, з Чехії. Тому цілком природно, що бісероплетіння особливо характерне для західних областей України. Це географічно й історично виправдано. Тому росіяни й плели свої "удавки" з ниток))) 200-300 років тому бісеру там нема було звідки й взятися.
Взагалі жіночі прикраси почались на Землях України з Трипільскої цивілізації, і далі вже плтім поширювались до інших, вироб одягу із льна, коноплі також з Трипільских часів, як і вирощування зерна, хліборобство, землеробство, і т.д. Це є велика таємниця для усіх народів Землі, бо іх історики це знають, і скривають від людей , Ватикан мабуть того ретельно сховує багато історичних артефактів з України.
Я вже здається десь бачила фото з цього каналу, там теж були фото українок з нашим традиційним одягом та прикрасами, але підписані типу це російська культура
В неї ще є сторінка в Інстаграмі. Я вчора бачила, що про це вже кілька разів писала дизайнерка етно прикрас Ольга Троян (Маковія). І вона закликала скрізь їх банити. Тому що ця російська блогерка підписана на українські сторінки, де викладають інформацію з етнографії та культури, і краде у них контент.
Десь в Африці є народ африканський темношкірий, які вишивають українські орнаменти на одязі і кажуть що це іх прадавня традиція вишивок, можливо тоді що при Трипільскій цивілізації, народи розселялись на різних континентах з Земель України.
Хіба гержан являється традиційною українською прикрасою ? Вони до нас прийшли з далеких країн. В моєї знайомої є герлан з Австралії, якому більше 100 років В нас традиційними прикрасами були силянки, стрічкові гердани, коралі, маниста і тд Рашу не виправдовую, в них в крові щось красти Але сама прикраса гердан не є придумана Українцями В латинських та латино - американських країнах ця прикраса також дуже розповсюджена
З Австралії чи з Австрії? Ґердан внесено до переліку предметів нематеріальної культурної спадщини з формулюванням: «Традиційні жіночі прикраси із бісеру на Прикарпатті". То він традиційний чи ні? Схожі прикраси можуть бути у сусідніх країнах, але скоріш за все, там є свої відмінності та інші назви. Тим більше, що це прикраса,яка сформувалася у своєму остаточному вигляді десь в 19 столітті, тому в неї могли бути попередники не лише в українській культурі. Про ґердани є в працях етнографів. Я зараз якраз взялася читати Кожолянко "Етнографія Буковини", він взагалі пише не лише про жіночі, але й про чоловічі ґердани. І от такі великі, широкі змальовуються як суто чоловічі. А якщо розбирати, хто що придумав, то я попередній сюжет робила про витинанки. Це традиційне українське мистецтво,яке є в низці сусідніх країн,а придумали його китайці. Якщо копати, хто що придумав, тоді треба йти від того, хто придумав бісер. Є прикраса, вона сформувалася і стала популярною в Україні, є частиною костюма, були і є майстри, котрі зберігали цю традицію. До того ж, її включено до переліку культурної спадщини, її існування зафіксовано в етнографічних працях. Які ще можуть бути сумніви?
З усим згодна. Але і наші пані перетворюють той же ґердан на жахливий несмак. Я їм нічого не пишу. Але, раз Ви вже про це заговорили, перепрошую, хіба все оце опопкультурювання не знецінює традиційну українську культуру сильніше за будь-які коментарі і заборони?
Є й таке. Я зараз багато розглядаю різних робіт. І маю визнати, що далеко не все мені подобається) В першу чергу, це стосується осучаснення. Але це вже інше питання, яке з часом вирішиться. Зараз такі прикраси набули особливої популярності, багато хто береться їх робити, не в усіх є смак. Але я впевнена, що кількість перейде в якість. До того ж, є дуже класні майстри, які і традиційні орнаменти і нові ідеї роблять дуже красиво.
Я намагалася з'ясувати, звідки походять саме російські гайтани. Але у них настільки сумбурна географія, що в одному джерелі пишуть одне, в іншому - зовсім інше. Що як на мене, ще один доказ того, що це надумана і штучна історія. Але український ґердан точно тут ні до чого. Треба поцікавитися в етнографів. Але наші джерела кажуть, що може бути щось спільне з угорськими чи румунськими прикрасами, що логічно, тому що це значно ближче до нашого Прикарпаття, ніж Чукотка))) Я вам більше скажу! Гайтан - настільки широке поняття, що так називають навіть спеціальний ремінь з кріпленням,на який музиканти вішають саксофон. Тобто це назва шнурка або стрічки, а не чогось конкретного. Натомість ґердан - це чітко охреслене поняття.
До речі, слово «гайтан» походить з грецької мови і означає - пояс. Слово «ґердан» походить з турецької від слова «герда» (або ж «ґерда»), що означає - шия. Тобто, ґердан - це шийна прикраса, а не якийсь там гайтан. Злодій - він і в Африці злодій! Крали, крадуть і будуть красти, допоки не повиздихають!
Саме так. Але через те,що вони своїх утискають - народи вироджуються і перетворюються на умовних бурятів, які крадуть унітази. Тому що орді не потрібна культура,їм потрібне лише слухняне м'ясо для війни.
«Якщо завтра на зміну большевизмові прийде інша форма російського імперіялізму, то він так само насамперед звернеться всіма своїми силами проти самостійности України, на її поневолення. Російський народ, як і досі, буде нести той імперіялізм, робитиме все, щоб тримати Україну в поневоленні». С.А
Бандера, 1950 р.
Десь років два назад, дивилась відео про пенсіонера з Києва, який зробив гарний ремонт у своєму під'їзді власним коштом. Звичайно, що не за один день/місяць.
Яким було моє здивування, коли я побачила пізніше на каналі рос.,блогера фрагменти із ремонту київського пенсіонера, приписані жителю з рф, який також зробив подібний ремонт у під'їзді.
На жаль назв до цих відео, я вже не пам'ятаю. Я написала коментарі, у той час під цими відео, де просила звернути увагу пенсіонера з Києва, на плагіат. А рос.,блогеру писала, яким чином ремонт "із Києва, потрапив до рф"?
Відповіді від плагіатора, на жаль не отримала, та думаю, що і коментар мій видалено. Ось такі справи.
Не гребує нічим, населення рф.
Дякую Вам за це дослідження й поширення.
Як же ж мене бісять їхні «колупання брудними руками» у нашій культурі й видавання за своє.Ми не можемо їх зупинити в цих крадіжках,але що можемо- поширювати НАШЕ, якомога більше,нам не треба нічого придумувати(як їм), тужитися як його привʼязати до нашого народу. Дуже засмучує,що на державному рівні так мало робиться у цьому напрямку. Сподіваюсь, після війни знайдеться на це більше часу й бажання й грошей(без цього теж ніяк).
І ще- нас багато, нам теж треба докладати зусилля в цьому напрямку,хто як тільки може.
Бажаю нам відстояти своє!❤
Не занадто емоційно! Все по ділу! Погоджуюсь з Вами повністю! Дякуємо за відео!
Слава нашій Україні! Слава Нашим Людям!!!
Дякую за вашу позицію та розголошення цієї теми🙏
Дуже цікава і важлива тема. Дякую, Юля, що активно відстоюєте все українське! 💛💙❤️
Дякую ,що розкриваєте цю тему. Я зараз мешкаю у Німеччині. І другий рік захоплююсь створенням герданів. Це унікальний світ майстринь, авторів схем, і осучаснення етно одягу.
Дівчата відстоюють авторські права і назви.
Дякую, за позицію, за Вашу рішучість та корисну інформацію для протидії таким посіпакам.
Дякую, Юліє, за Вашу позицію, чудову роботу. Завдяки Вам і Вашій просвітницькій діяльності наш світ все ще прекрасний. Цінуємо красу, не забуваємо про своє
ЗОЛОТА МАМИНА КВІТОЧКА. ДЯКУЄМО. СЛАВА УКРАЇНІ. СЛАВА УКРАЇНСЬКИМ ГЕРДАНАМ ІЗ ЖИТОМИРА- У НАС НАЙКРАЩІ МАЙСТРИНІ❤❤❤🎉🎉🎉
Я не здивована! Крадуть усе бо свого немає! Дякую за цікавий огляд!
У них есть лапти.
Прикол в тому що є (не саме гердани чи укр традиції) ,але нахер висвітлювати культуру припустім Уйгурів якщо можна спиздить
Простіть на слові але як є.
Дякуєм за етер . Цікаво і актуально . Наше українське мистецтво неперевершеної краси . Має глибоке коріння і традиції . Дякуєм за етер
Оце так треш!!! Західноукраїнська прикраса стала "російською"?! Наскільки я пам'ятаю, гердан поширився по всій Україні саме із західних областей України; у центральних, а тим більше у східних, ніколи таких прикрас не було! Це останні роки стало розповсюджуватися, як народна прикраса, НЕ фабричні "буси".
Так, хороший гердан коштує дорого, але й ручної праці потребує багато. Так на станку його плести легше, а от на руках йде майже тиждень кропіткої роботи...
У мене пенсія невеличка, а герданом загорілася.😊
Знайшла м/к з плетіння гердану саме на руках, бо плести на станку мені не сподобалося... Придбала бісер, голки, нитки; подивилася м/к і робота пішла. Сестрам своїм зробила гердани на подарунок; пару штук продала знайомим жіночкам.
Як дасть Бог, хочу собі зробити кутовий гердан, на кутику замість дукача буде цікавий підвіс. Як моїм дівчатам сподобається, то до дня вишиванки і їм зроблю два кутових гердани. За часом встигну.
Так, на руках довше плести і ручкам важко, але ж хочу порадувати своїх, та й собі мати один до вишитої сорочки. Саме зараз почала вишивати собі хлоп'янку. Як для першої, гарно виходить.😊
Шкода, що за радянських часів ми не цікавилися тим, щоб розповсюджувати своє, надбання нашої культури.
Так, ґердан - це характерна прикраса західних областей. Звісно, зараз майстрині можуть де завгодно робити ґердани, але це ажніяк не робить їх російськими. Ну, як бачите вони вже й "бандерівськими" прикрасами не гребують.
Ці прикраси вийшли з Карпат, моя бабуся їх робила
Мені зається, що блогери, які піднімають цю тему, мали б анонсувати одне одного, активніше. Я так підписалася свого часу на багатьох наших блогерів, коли ще в них було мало підписників. Тепер вони популярні і їх багато дивляться і з за кордону і країни пострадянського простору. Це допоможе розголосу проблем. Можна робити стріми, куди запрошувати істориків, представників культурного фонду, юристів, наших майстрів. Не тільки скаржитися на недолугих, але й популяризувати наше. Якісно, змістовно і дуже часто)). Дякую за Вашу працю❤
Юля
Дякую за стійку позицію щодо національних майстрів Украінських прикрас❤❤❤
Julia
Thank you for your firm position and support as to National creators of Ukrainian items of jewellery ❤🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Дякую Вам! Дякую нашим майстрам!
Вітаю! Дякую за вашу працю! Дуже цікавим було б відео зі стилістами, яке б вводило наші автентичні прикраси у сучасні образи! Щоб нарешті витончений український смак був не лише історичним явищем. Я ось побачила на дівчині прикрасу і забути не можу, як це гарно! Збираю гроші, щоб купити якісну собі. Для молоді вважаю це ще важливіше. Це як код, який кожен бачить здалека.
Мене, вибачте, аж розриває! Крадуть, крадуть, крадуть!
Чудово вас розумію. Це безмежне дно
Мене, просто, БІііііісить!!😠👊🏼👊🏼
Дякую за вашу роботу і інформацію .
Дякую!!!
Дякую за емоційний, фаховий , мудрий контекст!
Дякую 👍 важливо про це говорити і доносити людям
Вітаю,я автор схем для герданів,перше фото у Вашому відео якраз за моєю схемою,створеною на основі української вишивки)
Вітаю! У вас дуже красиві роботи! Знайшла вашу групу на Фейсбуці. Я додам в описі до відео згадку про ваше авторство і посилання. Це на заставці до відео, правильно?
@@kshopping.channelщиро дякую,мені приємно)Не на заставці,а в самому відео гердан з кольоровим орнаментом на білій кофтині
@@EmmaK_gerdans зрозуміла, дякую вам!
Нажаль ця особа не дуже чесна стосовно своїх схем та й взагалі стосовно інших майстринь. Тому раджу вам дослідити більше про її саму, її схеми перш ніж популяризувати її
Дякую за небайдужість і дуже цікавий контент!… Українське- найкраще!…
А що дивуватися, там все крадене. Дякую вам за вашу працю.
Так. Зовсім не здивувало. Це якась тотальна імперська клептоманія.
І багато з українців асимілювали і змішали з місцевими.Але перетворивши їх на ватяну яничарщину,вони могли привнести якісь навики кухні,ремесел,вишивки,але спотворений виріб ніколи не стане оригіналом.Було б найкраще,якби у цих народів,що населяють РФ просунулося бажання бути собою і боротися за свою ідентичність.Буряти,татари,якути і інші нації мали б відтворювати свою мову,традиції і т.д а не красти наше
Дуже дякую, багато хто нічого не знає про нашу культуру і дуже сумно, що не знаємо саме ми Українці, нам треба більш цінувати наші традиції та культуру!
Бачила у тредс допис, де в пінтересті дівчина шукала силянки, а найшла «накосник, МОНИСТО(типу намисто, але треба якось же змінити), прутики😁😁😁, горлячку, стеклярусики🤮, і замість силянки - ОЖЕРЕЛЬЕ!». Назви багатообіцяючі😂 але дуже неприємно розуміти, що велика кількість цих прикрас дійсно український культурний спадок, а їх так нахабно перейменовують і роблять вигляд наче так і треба
От як раз за цю картинку 5:19 я і казала))) ну це справді жах🤬🤬🤬 мене не тільки нудить і я угараю з них, так ще й сумно! Бо для деяких людей, які не звикли цікавитись нашою культурою і історією, потім це здасться наче у нас справді ОДНА культура і нам дорога бути мало,карпатиросією(я в ахуї)… я поширю у своєму інстаграмі трошки історії про наш культурний спадок і сподіваюсь що деякі прочитають і будуть обізнані
Ці всі картинки якраз з цього Телеграм каналу та Тіктоку. Там цілеспрямована робота на "адіннарод"
@ так… от я вже опублікувала історії з розвінченням цієї байки. Насправді дуже складно говорити про це. Це очевидні речі, які мені ще декілька років тому були не очевидними, а багатьом і зараз не очевидні. Важко писати, але це треба робити, бо інакше справді люди будуть думати що ми один народ
Єдине що хочу додати - дізналась, що справді є старословʼянський варіант слова намисто - монисто. Тут їм можна пробачити, але інше - ну точно нахабство
@@Оленочка00 ви праві! Я теж думала, що все очевидно і немає сенсу знову повторювати одне й те ж саме. Але бачу, що говорити потрібно, тому що ще дуже багато людей (і не лише іноземців, але й наших) - вірять російській пропаганді. І зараз ця пропаганда націлена не тільки на дорослих, а й на дітей та підлітків,які швидко все схоплюють.
Дякую за висвітлення проблеми та підтримку українських майстрів. Я сама захоплююсь створенням прикрас з бісеру. Починала з в'язання джгутів, потім освоїла плетіння герданів і силянок, це так затягує. Для плетіння використовую схеми українських авторів.
Дякую за те що підняли цю тему, взагалі забула підписувати англійською, я мало саме традиційні старовинні реконструйовані роблю, більш сучасні та силянки, але так, треба про це кричати, гердан то українська прикраса!
日本は、「着物」という民族衣裳があります。ウクライナの民族衣裳は美しいですね。🇺🇦🙏🇯🇵piece🌻freedom🌻fromJAPAN🔱victory
Крадуть усе! Викрадені картини з музеїв Херсонщини у тому числі картини мого тата! Вони уже засвітилися на Раші, їх продають і роздаровуючи!
Дякую, зразу підписалася❤,продовжуйте, натхнення вам❤!
Дякую за правду!
Я з Полтавської області, але захопилася створенням бісерних прикрас багато років тому. Я живу і працюю в курорному місті, до нас завжди приїздили люди з різних країв. І коли наважилася показати і запропонувати тоді гердани, то була вражена реакцією. Про такі прикраси більшість не чули, не знали і дивувалися. Багато казало, що це гарно, але навіщо це тобі? А я все повторювала про причетність до справжніх цінностей, про коріння.
Дякую, що від,тоюєте української інтереси
Вам треба негайно звернутися до ЮНЕСКО. Вони, на відміну від ООН, діють. До того ж - справедливо.
Останнім часом на ведучих-жінках італійських та французьких каналах бачу блузи, прикрашені стилізованими вишивками:
Українська вишиванка дуже вплинула на європейську моду.
У минулому році у Женеві відзначався всесвітній день вишиванки.
Дякую. Я теж міркувала з того приводу. Заявки до ЮНЕСКО подаються на рівні державних установ, наскільки я знаю, там ціла офіційна процедура. Але думаю, можна як мінімум, підвести до цього процесу завдяки суспільній активності. Є фонди,платформи, до яких потенційно можна звернутися.
Зараз складаю цей пазл)))
Нам своє робити!В них все це тимчасове, бо не їхнє!!!
Дякую. Емоційно. То емоції в мене, коли я дивилася і в мене всередині все кипіло. В мене два гердани років двадцять. А лускалкам вже років 100. Це ще бабусі.
Чудовий канал, і чудове розслідування! Дякую
Дякую! Репост!
Не в рамках виправдовування русні, просто я як раз років 10 пям'ятаю як в інтернеті з'явились різні схеми з бісеру, з різних джерел, де зовсім не було зазначено походження прикраси, лише назва і схема виконання. Так там були різні колье, намиста, гердани, щось накшталт силянок та фігурок тварин.
Повністю згодна, що потрібно розповідати звідки конкретні види прикрас, тим паче якщо це характерно для різних народів (не тільки України)
Я розумію, що колись воно все було хаотично. Але ж зараз - то зовсім інша історія, коли сайти,соцмережі впорядковані, всі пройшли курси smm і знають,як правильно заливати контент)) І я впевнена, що до якогось часу майстри спілкувалися між собою, обмінювалися схемами, досвідом. Я до того, що російські майстри чудово знають, що це українська прикраса і свідомо це ігнорують.
Дякую за відео!!!
Дивилася російський модний канал( викинув ютюб) . Там ведуча розповідала про красній цвет , і показала український вишитий рушник , як доказ давній традицій використання червоного в русссскій «народній» культурі. Притягують за вуха, ну де в руссской дєрєвнє вишиті рушники? Все це штучна історія. Але неприємно.
Звичайно. І цікаво, наскільки активно ця дичина працює на іноземців. Тому що в коментарях до відео з цього Тіктоку я бачила пару коментарі від чехів. І в Тіктоці обмежень немає. Хоча це, в більшості, локальна тема,але вона навіть нашій аудиторії здатна задурити мозок.
Народ у которого так названый русский язык относится по Международной классификации к искусственным языкам не может быть ничего своего ни балалайки , ни самовара , ни бани, ни так званой русской печки , ни народного костюма пришедшего с глубины веков , ни вышивки ,ни кокошника,ни обрядов свадебных и других ,ни борща, все крадут и присваивают как и присвоили земли чужих Народов . Так званый русский народ это сплошное враньё и это все как то отдаёт чем то зловещим .Народы Рассии когда начнёте просыпается и свое отбирать , впервую очередь свои земли и Государственность !!!
Тік ток контролює Китай, звідти вони і крадуть усе що можна і не можна, ще і інформацію відстежують і настрої.
А чи працюють блогери на Європу і розказують про цю брехню? Англійською, французькою , та іншими мовами? Дивуватися нема чого - це їхні звички, і це на кожному кроці. Але що ми робимо для того, щоби спростовувати їхню брехню?
Гадаю, що зусиль блогерів тут замало. Це повинно активніше працювати на державному рівні, зусиллями установ,фондів та інших організацій,які мають для цього достатній ресурс.
Тому що українські блогери,які розповідають про культуру та історію часто роблять це дуже скромними командами й коштами. А робота на іноземців - це окреме навантаження. Тому що навіть переклавши,приміром, цей сюжет - на іноземців він не справить необхідного враження, його потрібно по-іншому будувати.
Мені надіслали контакти кількох майстрів етно-прикрас,які також ведуть блоги. Я ще не встигла їх опрацювати.
Знаю, приміром, що "Історія для дорослих" мають англомовну версію,але вони її завели самостійно,за донати.
Недавно з'явився канал Craft Story, вони зняли проєкт "Запал" про різдвяні традиції. Там є титри англійською.
Це, звичайно, не знімає моральної відповідальності особисто з мене, тому що я з недавніх пір також блогер. І я маю таку мрію, аби розповідати про українську культуру та творчість і для західної аудиторії. Але об'єктивно - мене зараз на це не вистачить від слова "взагалі".
Проте це актуальне питання. І потрібно шукати рішення,маючи той ресурс, який є. Я їх шукаю)
Десь з 2012 року вони свою "рубашку" вони почали називати "сорочкой". Може й раніше, я тільки тоді це побачила в днкількох передачах про кулінарію. А ще "увелічітельное стекло" - "лупою". І ще декілтка наших слів тоді почула, але які вже не згадаю. Мене тоді це дуже здивувало та розлютило.
Я теж це чую. Главний головним став. "Головной офис". Часто від хароших рускіх чую" на тебе боже что мнє нє гоже". Ніби інтелектуали, а оце як попугаї повторюють і не задумуються який це брєд. І інше чула, зараз не згадаю . А особливо мене дратує" реновация". Ремонт вже ні. Також " заколорировать" Типу кольору додати.
Дякую за ваше відео, писала допис про ту всрату картинку з видами прикрас, ждунів дуже підгоріло!
Соломеный фонарик😂 стеклярусики,размётки и полотенце замість рушника,мені треба помити очі після цього😊
Краще одразу нові очі, які цього не бачили 😂😭
Гердани були на Руси, але Орда-не Русь!
Боже!!! Як добре що є ваш канал!!!
Дякую велике за підтримку!
До речі, ви могли б включити автоматичний переклад на практично на всі мови, якщо не складно. Можливо нашим ютуберам треба було б це робити на всі відео незалежно від думки що це нікому не потрібно
Я подивлюся в налаштуваннях. Але наскільки я знаю, то Ютюб створює автоматичні титри лише на ту мову,якою записано відео, якщо вказуєш її в налаштуваннях. А для створення титрів іншими мовами має бути у користувача встановлено застосунок-перекладач.
Тому з того, що я бачу, англійські чи інші титри до українських завантажують додатково самостійно. Тобто потрібно робити переклад, сама платформа цього не робить.
Але зауваження корисне, тому я поцікавлюся.
Але українців масово депортували в усі часи.Бо депортації частина геноциду і політики,яку провадила СССР,а нині рф
Творити красу можуть тількі ВІЛЬНІ Духом люди, росіяни ніколи не зможуть бути творцями, бо потрібно любити цей Світ і Життя, вони не спроможні на це.
Так, те що стосується ґердана це не може відноситись до "ісконнорускіх" прикрас. Моя бабуся росіянка, яка приїхала в часи ссср за чоловіком сюди навіть хрестиком вишивати не вміла бо її навчили вишивати "гладью" і таке було для неї звичніше.
Мені ще цікаво, з чого "ісконноузкіє" могли виготовляти ґердани, навіть якщо уявити таку ситуацію? Хороший бісер, як і зараз - надходив, в першу чергу, з Чехії. Тому цілком природно, що бісероплетіння особливо характерне для західних областей України. Це географічно й історично виправдано. Тому росіяни й плели свої "удавки" з ниток))) 200-300 років тому бісеру там нема було звідки й взятися.
Сама пробувала робити силянку. Якісний бісер , час для праці, зір, але це того вартує
Читала, що раніше бісер нанизували на кінське волосся. Можна лише уявляти,як то воно було та ще й без електрики
Взагалі жіночі прикраси почались на Землях України з Трипільскої цивілізації, і далі вже плтім поширювались до інших, вироб одягу із льна, коноплі також з Трипільских часів, як і вирощування зерна, хліборобство, землеробство, і т.д.
Це є велика таємниця для усіх народів Землі, бо іх історики це знають, і скривають від людей , Ватикан мабуть того ретельно сховує багато історичних артефактів з України.
Я вже здається десь бачила фото з цього каналу, там теж були фото українок з нашим традиційним одягом та прикрасами, але підписані типу це російська культура
В неї ще є сторінка в Інстаграмі. Я вчора бачила, що про це вже кілька разів писала дизайнерка етно прикрас Ольга Троян (Маковія). І вона закликала скрізь їх банити.
Тому що ця російська блогерка підписана на українські сторінки, де викладають інформацію з етнографії та культури, і краде у них контент.
До прихода іудеїв в Палестину,племена русів ,лелек-пеларг,побудували велике місто в Палестині-Русів Постій.Арабські народи називали його Русо Салем..
Десь в Африці є народ африканський темношкірий, які вишивають українські орнаменти на одязі і кажуть що це іх прадавня традиція вишивок, можливо тоді що при Трипільскій цивілізації, народи розселялись на різних континентах з Земель України.
@@artvik.Не темношкірий,а бербери.
Дуже потрібно англомовні субтитри чи англомовна звукова доріжка щоб розповсюдити з хештегом #Russia_Is_A_Thief_Country
Постараюся зробити
Юлия, вечер добрый.
Будьте добры, куда вам можно написать лично?
Заранее благодарю
🌲❄️
Вітаю! В описі до відео цього є посилання на мої соцмережі
Хіба гержан являється традиційною українською прикрасою ? Вони до нас прийшли з далеких країн. В моєї знайомої є герлан з Австралії, якому більше 100 років
В нас традиційними прикрасами були силянки, стрічкові гердани, коралі, маниста і тд
Рашу не виправдовую, в них в крові щось красти
Але сама прикраса гердан не є придумана Українцями
В латинських та латино - американських країнах ця прикраса також дуже розповсюджена
З Австралії чи з Австрії? Ґердан внесено до переліку предметів нематеріальної культурної спадщини з формулюванням: «Традиційні жіночі прикраси із бісеру на Прикарпатті". То він традиційний чи ні?
Схожі прикраси можуть бути у сусідніх країнах, але скоріш за все, там є свої відмінності та інші назви. Тим більше, що це прикраса,яка сформувалася у своєму остаточному вигляді десь в 19 столітті, тому в неї могли бути попередники не лише в українській культурі. Про ґердани є в працях етнографів. Я зараз якраз взялася читати Кожолянко "Етнографія Буковини", він взагалі пише не лише про жіночі, але й про чоловічі ґердани. І от такі великі, широкі змальовуються як суто чоловічі.
А якщо розбирати, хто що придумав, то я попередній сюжет робила про витинанки. Це традиційне українське мистецтво,яке є в низці сусідніх країн,а придумали його китайці.
Якщо копати, хто що придумав, тоді треба йти від того, хто придумав бісер.
Є прикраса, вона сформувалася і стала популярною в Україні, є частиною костюма, були і є майстри, котрі зберігали цю традицію.
До того ж, її включено до переліку культурної спадщини, її існування зафіксовано в етнографічних працях. Які ще можуть бути сумніви?
Слів нема. В мене просто палає 🤬
З усим згодна. Але і наші пані перетворюють той же ґердан на жахливий несмак. Я їм нічого не пишу. Але, раз Ви вже про це заговорили, перепрошую, хіба все оце опопкультурювання не знецінює традиційну українську культуру сильніше за будь-які коментарі і заборони?
Є й таке. Я зараз багато розглядаю різних робіт. І маю визнати, що далеко не все мені подобається) В першу чергу, це стосується осучаснення.
Але це вже інше питання, яке з часом вирішиться. Зараз такі прикраси набули особливої популярності, багато хто береться їх робити, не в усіх є смак. Але я впевнена, що кількість перейде в якість. До того ж, є дуже класні майстри, які і традиційні орнаменти і нові ідеї роблять дуже красиво.
Подібні прикраси бачила у народних костюмах північних народів якути,ненці,евенки,чукчі.
Я намагалася з'ясувати, звідки походять саме російські гайтани. Але у них настільки сумбурна географія, що в одному джерелі пишуть одне, в іншому - зовсім інше. Що як на мене, ще один доказ того, що це надумана і штучна історія.
Але український ґердан точно тут ні до чого. Треба поцікавитися в етнографів. Але наші джерела кажуть, що може бути щось спільне з угорськими чи румунськими прикрасами, що логічно, тому що це значно ближче до нашого Прикарпаття, ніж Чукотка)))
Я вам більше скажу! Гайтан - настільки широке поняття, що так називають навіть спеціальний ремінь з кріпленням,на який музиканти вішають саксофон. Тобто це назва шнурка або стрічки, а не чогось конкретного. Натомість ґердан - це чітко охреслене поняття.
До речі, слово «гайтан» походить з грецької мови і означає - пояс.
Слово «ґердан» походить з турецької від слова «герда» (або ж «ґерда»), що означає - шия. Тобто, ґердан - це шийна прикраса, а не якийсь там гайтан.
Злодій - він і в Африці злодій! Крали, крадуть і будуть красти, допоки не повиздихають!
Каналу велика подяка. 🌹 Я плету гердани і інші жіночи прикраси, оберіги, джгути і інше. Сплів дружині сумочку.
Вони крадуть все. А насправді у їх народів дуже багато різних гарних речей про які вони вже не знають
Саме так. Але через те,що вони своїх утискають - народи вироджуються і перетворюються на умовних бурятів, які крадуть унітази. Тому що орді не потрібна культура,їм потрібне лише слухняне м'ясо для війни.