Doskonałe wideo na temat tego mitycznego modelu!! Dużo pracy, aby ponownie uruchomić tę maszynę, która jest dziwnie słabiej zbudowana niż jej siostra, Philips CD303!! Jeśli możliwe będzie włączenie napisów do filmu… przyciągnie to widzów na całym świecie i pomoże wielu… DZIĘKI!
Naprawde ciekawy model . Ma Pan bardzo ciekawe i pouczające filmy razem z dokładnymi opisami i poradami . Bardzo dobrze się Pana ogląda i zawsze robie kawe do każdego odcinka oglądając z zaciekawieniem :) Pozdrawiam i czekam na kolejne odcinki ze sprzętem audio .
Ja używam Pioneer PD-S802 którego kupiłem w 1994r. Ma więc 29 lat. Jest jak nowy. Używam go jako napędu bo mam bardzo dobry przetwornik C/A. Dźwięk jest wspaniały. A ten pomysł inżynierów Pioneera z talerzykiem na którym kładzie się płytę nagraniem do góry też jest wspaniały. Podczas obrotów płyta nie wibruje.
Oglądnąłem w całości i zainteresowaniem, mimo, że jestem laikiem w tak zaawansowanych tematach elektronicznych. Po prostu świetnie zrobiony materiał. Sam odtwarzacz też mi się podobał - może nie powalił na kolana, ale jest na pewno oryginalny. Dzięki, pozdrawiam i czekam na więcej :) Naturalnie kciuk w górę, subskrypcja "ON", powiadamiacz "ON" :)
30:09 - W katalogu zdjęcie odtwarzacza jest zrobione, kiedy szuflada nie jest w pełni otwarta. Zauważmy, że klapka odchyla się dopiero w pozycji krańcowej (szuflada w pełni wysunięta) :) b
We wczesnych odtwarzaczach CD w których nie ma funkcji przeskakiwania na następny utwór zazwyczaj działa opcja przyciśnięcie na stałe funkcji ,,start ,,i jednocześnie kliknięcie w przewijanie do tyłu lub do przodu .Jedno kliknięcie jeden utwór .Ciekawe czy tu by to zadziałało ?Pozdrawiam .
Piękny wygląd, strasznie mi się to podoba. Uzupełniając: Uwielbiam taki wygląd w sprzęcie audio. Trochę futurystyczny jak coś co zostawili kosmici pod naszymi drzwiami. Z tego powodu niesamowicie lubię produkty firmy chord. Design inny niż wszystko inne. Tak dla mnie osobiście powinien wyglądać sprzęt audio :) Klasyczne czarne boxy to raczej nuda, ale wiadomo to rzecz gustu. Pozdrawiam
Ja bardzo nie lubię tych niebieskich kondensatorów Philipsa, co się z nimi zetknę w naprawianym sprzęcie, a mającym kilkanaście lat, to nie trzymają parametrów. W poniedziałek wielkanocny naprawiałem stare radio Philipsa z 1974 roku, wszystkie kondensatory elektrolityczne (za wyjątkiem kilku w tunerze) były do wymiany.
Co do zdjęć z prospektow i uchylania przedniej klapki. Zwróć uwagę, że na tych zdjęciach (które wstawiłeś) mechanizm nie jest do końca wysunięty. Świadczy o tym podniesienie docisku płyty. Trudno było by włożyć/wyjąć płytę w takiej pozycji np 18:25.
30:10 @ReduktorSzumu zauwaz prosze ze na zdjeciu w ktorym mowisz ze niektore szuflady po wysunieciu nie odchylaly klapki sa nie wysuniete do konca , bardzo dobrze to widac ze wyciecie tylne w polowie szuflady zgrywa sie z obudowa odtwarzacza, dlatego tez miedzy innymi klapka dociskajaca ze tak to ujme plyte CD jest poziomo. Mam nadzieje ze trafilem w punkt tej zagadki ;)
Witam, jam niegodny sługa uniżony, zmuszony jednak jestem do wyrażenia małej uwagi. Nawet Mistrzowi zdaża się mała nieostrożność... Narażenie na powstanie rys na górze szuflady. Lepiej nie kłaść na niej ostrych przedmiotów takich jak moduły. Luty są ostre i o rysę bardzo łatwo. Pozdrawiam
30:10, zdjęcie z katalogu, szuflada nie wygląda na całkowicie wysuniętą (docisk płytki częściowo schowany), więc klapka się nie odchyla. Pewnie zostało to celowo zrobione, bo odchylona klapka przednia w katalogu wyglądałaby trochę słabawo.
8:22. Promieniowanie podczerwone jest niebezpieczne tylko przy długiej ekspozycji oka na nie. W tym przypadku nie ma ono żadnego fizjologicznego znaczenia. Nie wariujmy ;)
Posiadam resztę wieży mniej więcej pasującą do tego cd, mniej więcej bo jest w kolorze czarnym ale ma takie same przyciski, ledy itp. Jest to wzmacniacz, tuner i deck na 2 kasety. Nie posiadam oryginalnych kolumn głośnikowych - zaginęły gdzieś w przeprowadzce
Rozmowy z Markiem z Oxfordu przypominają mi bardzo podobne w swobodnym i lekkim stylu prowadzeniu rozmowy Kuby Strzyczkowskiego z radiowej "Trójki" z Markiem Wałkuskim będącym obecnie korespondentem radiowym w Stanach. Słucham jednych i drugich z prawdziwą przyjemnością. Jesteście Panowie gentelmenami najwyższej klasy a Wasze radiowe głosy powinny znaleźć uznanie wśród szerokich rzesz miłośników i radia i doskonałego sprzętu audio :) Tacy eleganccy Starsi Panowie: th-cam.com/video/RzZZv4tX0q8/w-d-xo.html
Uff jaki dziadek , mój to był CD- 67 którego wspominam bardzo dobrze . CD 6003 gra jeszcze lepiej ,mam go zresztą do dziś . Myślę że ze swoim brzmieniem Marantz-a można przypasować do naprawdę wielu wzmacniaczy .
W sondzie do odcinka użyto odtwarzacza CD303, który również posiadam w swojej kolekcji. CD202 miałem u siebie na serwisie jest na moim kanale. To bardzo ciekawe odtwarzacze CD73 jeśli chodzi o brzmienie to wspaniały odtwarzacz słucha się go wybitnie dobrze. Jednego 303 muszę ukończyć bo mam go do naprawy ale nie mam czasu aby dokończyć projekt usterek było tak wiele niby pracy zostało nie wiele ale nie mam już na niego tyle siły, a i żyć trzeba, więc trzeba naprawiać czasem rzeczy mniej złożone lub mniej uszkodzone. Grundig 7500 to klon CD303. Kolega posiada go w wersji czarnej w idealnym stanie. To piękny fragment historii audio CD. Co do klapki to widać Krzysztofie, że do katalogu robiono zdjęcia jakie miały być ano ładne widać że szuflada w momencie kiedy nie jest do końca wysunięta widać to również na zdjęciu które prezentujesz na filmie, że docisk płyty nadal jest na dole co znaczy, że zdjęcie było zrobione do katalogu na szufladzie znajduje się płyta docisk jeszcze ją dociska podczas gdy na Twoim wideo widać, że kiedy tacka płyty wyjedzie do końca docisk jest uniesiony aby umożliwić wyjęcie płyty. I na koniec odcinka Beethoven - Piano Sonata No.14 - Walter Rinaldi
Co do 29:56 na zdjęciu widać po prostu, że szuflada nie jest całkowicie wysunięta i "klapka" nie zdążyła się jeszcze przechylić. Proszę zwrócić uwagę na mechanizm przytrzymywania płyty, nie jest całkowicie podniesiony.
28:28 - wygląda na to, że praprzyczyną braku odchylania się płyty czołowej było to, że jakiś burak tam kiedyś grzebał i źle poskładał. Czyli usunąłeś klasyczną plamę z soku z buraka
miałem 2 sztuki, dźwięk bardzo ładny, niestety czas odcisnął swoje piętno na nim, oby dwa padły, moi znajomi też mieli, i już te odtwarzacze nie żyją, mało kto chce się podjąć ich serwisowaniu. U mnie w obu przypadkach padło serwo. Zakup części używanych nie istnieje, dlatego pożegnałem się marantzami cd 73 dobitnie, te które miałem wystawiłem na aukcji jako uszkodzone, i jeden poszedł za prawie 900 zł, drugi, trochę mniej, to daje obraz ile trzeba zapłacić za dawcę części. Z moich zebranych informacji, wynika że w 90% przypadków pada to samo, także kupując uszkodzonego na części, jest duże prawdopodobieństwo że trafimy na takie same usterki, i jesteśmy z niemałą kasą w plecy, i dalej z niesprawnym sprzętem. Natomiast za sprawnego trzeba dzisiaj wyłożyć ok 3000 zł, i nie wiadomo ile się nim pocieszymy. Bezsensu.
5 ปีที่แล้ว
Gdzie można kupić do niego laser? Mam cd73 na stanie, niestety, mechanicznie uszkodzony cdm0, wymiana diody laserowej sharp nie pomogła, do tego praktycznie każdy jeden elektrolit był do wymiany. Płytki wykonane tak lipnie, że trzeba było obchodzić sie jak z jajkiem, bo ścieżki dochodziły. Jesli nie znajde napedu w rozsadnej cenie, to będzie dawcą czesci dla klona jakim jest phillips cd303. Ciekawostką jest to, że te cd byly robione w 3 wariantach różniących się ta górną płytątka elektroniczna pod ekranem, ja mialem werscje z dodatkowo nakładaną małą płytką z scalakami od sony. Jak szukałem usterki braku dźwięku w jednym kanale, to właśnie okazało sie ze były 3 różne schematy do jednego cd 😀. Cd 303 i cd73 to tylko lekko inny dizajn i sposob wyswietlania, bebechy te same w zaleznosci od jednej z 3 wersji.
Witam, mam pytanko.... mam możliwość kupna cd 73 ale bez tego mechanizmu (docisku płyty) jest tylko ten metalowy krążek, który trzeba położyć na płycie Sprzedający twierdzi, że wszystko ok i gra bardzo dobrze. Czy to jednak nie ma wpływu na dźwięk odtwarzanie itp?? Pozdrawiam
Oczywiście świetny odcinek, cofam i przewijam w przód by napawać się Twoją pracą, wiedzą i zaangażowaniem. Brawo!!! To tak słowem wstępu ;) Ale jeśli mogę wrzucić swoje "2 grosze" to powiem, że katalog na, którym widziałeś klapkę w pozycji pionowej, faktycznie była wychylona ku użytkownikowi, lecz zaraz przed tym jak reklamodawca trzasnął fotkę. Zwróć proszę uwagę na pozycję górnej "klapy" która trzyma płytę od góry i głębokość już wsuniętej szuflady. Obrazowo mówiąc, fotografia, którą przedstawiłeś w materiale prezentuje szufladę w trakcie jej zamknięcia albo, chodź w to akurat trudno uwierzyć bo było się czym chwalić, szuflada została tak zatrzymana do zdjęcia. Taka mała dygresja ;)
Możliwość programowania kolejności nagrań, brak możliwości przerzucania utworów do tyłu, czujnik sygnałów z pilota jako oddzielny element wieży - logika Marantza :D
Nie wiem czy to problem realizacji nagrania, fortepianu, czy moze przetwornikow CD-73, ale slychac, srednio mile dla ucha, dzwonienie w okolicach 2280Hz (31:04s).
@@ReduktorSzumu też zrobiłeś mi niespodziankę, zacząłem szukać po okładce która leżała na odtwarzaczu i myślę sobie moment, przecież to nie ten artysta :) Dobra zmyłka :)
Witam serdecznie. Reduktorze Szumu, oddam do naprawy i być może prezentacji na kanale, jeśli Pan się zgodzi oczywiście :) mój wzmacniacz JVC VN-300 z 1970 roku. W celu przeglądu, ze względu na jego wiek i trudnodostępność na rynku wtórnym. Proszę o pozytywne rozpatrzenie sprawy :) Jestem fanem Pana Filmów i wiedzy na temat Audio HIFI. Pozdrawiam serdecznie 👍. Rafał
@@logistick126 Ja bym raczej sugerował wibracje, na drewnianej podłodze kolumny bez nóżek potrafią zatrzymać większość odtwarzaczy CD. Dlatego w discmanach stosowano buforowanie sygnału, bo odtwarzacz był ciągle w ruchu. Rozwiązanie: nóżki gumowe albo kolce do kolumn, zaś do CD i wzmacniacza stolik z osobnymi półkami. Oczywiście siadły kondensatory w CD, ale usunięcie wibracji na pewno pomoże.
@@danvanzalman83 Czyli moja teoria upadła. Trudno jest naprawiać urządzenia przez internet, to jak wypisywanie recept na lekarstwa przez telefon :) Dziwny jest ten związek poziomu głośności wzmacniacza z odpornością na błędy śledzenia ścieżki źródła.
@@tomekkruger Opcja z wibracją była najbardziej logiczna . To jest pierwszy taki znany mi przypadek . Poprostu chciałem zasięgnąć języka przed udaniem się do serwisu. Pozdrawiam
@@ReduktorSzumu Marna firma Marantz. To tak jak rodowitemu Japończykowi wciskać Radmora. Niby coś ale nic. Dla mnie znaczy(akurat Radmor ma jakiś sentyment) Czekam jednak na w/w magnetofon szpulowy. Mam marzenie kupić takiego ale cena....12-14 tys zł.Niby chore ale "zabytek"
Stare yamahay,to słabe odtwarzacze to jest dobre panie doskonały , Najlepszy sprzędę kojarzę z Yamaha ""ą Lata 80 ,90 YAMAHA bije na głowę ze swoim systemie PRO BIT
@Girard Perregaux lol niezły z ciebie idiota, zapewne u ciebie niezły jest bum cyk cyk. Kable też nie grają? A co to do tego cd bardzo przeciętne granko :)
Mechanik samochodowy wziąłby za tę naprawę jakieś kosmiczne pieniądze biorąc pod uwagę czas jaki Pan poświęcił. Widać kocha Pan sprzęt audio, o pieniądze nie pytam. Jedno pytanie, niestety nie związane z filmem. Wymiana padów do słuchawek, konkretnie AKG K550 - oryginalne są niedostępne, a może czegoś nie wiem (proszę o wskazówki).
@@littlezeeeIf you polish to flash, you will buy buns in market, or talk about weather with neighbours. It is not necessary. Learn to know Polish like me know English, then you will understand speaker. Anyway, picture without speech is very easy to understand what service is done.
Doskonałe wideo na temat tego mitycznego modelu!!
Dużo pracy, aby ponownie uruchomić tę maszynę, która jest dziwnie słabiej zbudowana niż jej siostra, Philips CD303!!
Jeśli możliwe będzie włączenie napisów do filmu… przyciągnie to widzów na całym świecie i pomoże wielu…
DZIĘKI!
Ciekawy sprzęt, sprytna przeróbka krańcówki, jak zwykle znakomity odcinek, łapa w górę, dzięki !
Akai cd73,cd67,cd57 polecam!😊Dwa ostatnie mają ogólnie dostępne lasery a to istotna zaleta.Świetny odcinek jak zawsze.👍👍👍
zawsze ogladam Pana filmy z przyjemnoscia, powodzenia w dalszych produkcjach i naprawach!
Naprawde ciekawy model . Ma Pan bardzo ciekawe i pouczające filmy razem z dokładnymi opisami i poradami . Bardzo dobrze się Pana ogląda i zawsze robie kawe do każdego odcinka oglądając z zaciekawieniem :) Pozdrawiam i czekam na kolejne odcinki ze sprzętem audio .
Dobrze że jest ktoś taki jak Pan że chce taki stary sprzęt naprawiać. Powodzenia przy następnych naprawach. Pozdrawiam
Piękny sprzęt, ciekawie opowiedziana historia, interesujący materiał. Pozdrawiam.
Just fixed my front panel, took like 2 hours to do it. Was worth it.
Ja używam Pioneer PD-S802 którego kupiłem w 1994r. Ma więc 29 lat. Jest jak nowy. Używam go jako napędu bo mam bardzo dobry przetwornik C/A. Dźwięk jest wspaniały. A ten pomysł inżynierów Pioneera z talerzykiem na którym kładzie się płytę nagraniem do góry też jest wspaniały. Podczas obrotów płyta nie wibruje.
warto wspomnieć, że w latach 1980-2001 Marantz należał do Philipsa, zaś Philips ostanie swoje udziały Marantza sprzedał w 2008r
Oglądnąłem w całości i zainteresowaniem, mimo, że jestem laikiem w tak zaawansowanych tematach elektronicznych. Po prostu świetnie zrobiony materiał. Sam odtwarzacz też mi się podobał - może nie powalił na kolana, ale jest na pewno oryginalny. Dzięki, pozdrawiam i czekam na więcej :)
Naturalnie kciuk w górę, subskrypcja "ON", powiadamiacz "ON" :)
Fajne cięcia podczas wkładania płyty tutaj zostały zastosowane. Brawo za montaż.
30:09 - W katalogu zdjęcie odtwarzacza jest zrobione, kiedy szuflada nie jest w pełni otwarta. Zauważmy, że klapka odchyla się dopiero w pozycji krańcowej (szuflada w pełni wysunięta) :)
b
Miło było obejrzeć przywrócenie do życia kolejnego klasycznego sprzętu audio :)
We wczesnych odtwarzaczach CD w których nie ma funkcji przeskakiwania na następny utwór zazwyczaj działa opcja przyciśnięcie na stałe funkcji ,,start ,,i jednocześnie kliknięcie w przewijanie do tyłu lub do przodu .Jedno kliknięcie jeden utwór .Ciekawe czy tu by to zadziałało ?Pozdrawiam .
Pozdrawiam Pana Reduktora!
Miałem to badziewie i szybko pognałem dalej.
Ta szuflada to wielka pomyłka.
Pracuje jak w jakiejś zabawce.
Poszedł w licytacji za 450zł a nie 2000.
A jak z dźwiękiem?
Piękny wygląd, strasznie mi się to podoba. Uzupełniając:
Uwielbiam taki wygląd w sprzęcie audio. Trochę futurystyczny jak coś co zostawili kosmici pod naszymi drzwiami.
Z tego powodu niesamowicie lubię produkty firmy chord. Design inny niż wszystko inne. Tak dla mnie osobiście powinien wyglądać sprzęt audio :)
Klasyczne czarne boxy to raczej nuda, ale wiadomo to rzecz gustu.
Pozdrawiam
alexwow mam podobnie nawet najlepsze czarne audio odpada jak popatrzy się na te aluminiowe cuda jakie kiedyś potrafili zrobić.
Posiadałem ten model na zywo robi mega wrażenie
Temat krańcówki można też rozwiązać magnesem i kontaktronem.
W pobliżu jest stalowa blacha. Namagnesuje się i kontaktron będzie cały czas zwarty - kiepsko jak na "safety switch".
Pomyślałem dzisiaj piątek obejrzałbym coś od Reduktora, minęły dwie minuty i cyk jest film.
Musisz robic w Ezo TV :)
Ja bardzo nie lubię tych niebieskich kondensatorów Philipsa, co się z nimi zetknę w naprawianym sprzęcie, a mającym kilkanaście lat, to nie trzymają parametrów. W poniedziałek wielkanocny naprawiałem stare radio Philipsa z 1974 roku, wszystkie kondensatory elektrolityczne (za wyjątkiem kilku w tunerze) były do wymiany.
@@stanisawk1385 Wiem, ale przed wymianą sprawdzam wyrywkowo. Są jednak kondensatory, które są wyjątkowo nietrwałe. Te osiowe Philipsy do nich należą.
Co do zdjęć z prospektow i uchylania przedniej klapki. Zwróć uwagę, że na tych zdjęciach (które wstawiłeś) mechanizm nie jest do końca wysunięty. Świadczy o tym podniesienie docisku płyty. Trudno było by włożyć/wyjąć płytę w takiej pozycji np 18:25.
30:10 @ReduktorSzumu zauwaz prosze ze na zdjeciu w ktorym mowisz ze niektore szuflady po wysunieciu nie odchylaly klapki sa nie wysuniete do konca , bardzo dobrze to widac ze wyciecie tylne w polowie szuflady zgrywa sie z obudowa odtwarzacza, dlatego tez miedzy innymi klapka dociskajaca ze tak to ujme plyte CD jest poziomo.
Mam nadzieje ze trafilem w punkt tej zagadki ;)
To jest klasyk, i można go albo kochać, albo nie nawidzieć. Co do mnie, to wybieram pierwsze
Witam, jam niegodny sługa uniżony, zmuszony jednak jestem do wyrażenia małej uwagi. Nawet Mistrzowi zdaża się mała nieostrożność... Narażenie na powstanie rys na górze szuflady. Lepiej nie kłaść na niej ostrych przedmiotów takich jak moduły. Luty są ostre i o rysę bardzo łatwo. Pozdrawiam
30:10, zdjęcie z katalogu, szuflada nie wygląda na całkowicie wysuniętą (docisk płytki częściowo schowany), więc klapka się nie odchyla. Pewnie zostało to celowo zrobione, bo odchylona klapka przednia w katalogu wyglądałaby trochę słabawo.
Fajny, ciekawy CDek, z daleka jak magnetofon wygląda. Ave MROK.
8:22. Promieniowanie podczerwone jest niebezpieczne tylko przy długiej ekspozycji oka na nie. W tym przypadku nie ma ono żadnego fizjologicznego znaczenia. Nie wariujmy ;)
Posiadam resztę wieży mniej więcej pasującą do tego cd, mniej więcej bo jest w kolorze czarnym ale ma takie same przyciski, ledy itp. Jest to wzmacniacz, tuner i deck na 2 kasety. Nie posiadam oryginalnych kolumn głośnikowych - zaginęły gdzieś w przeprowadzce
Rozmowy z Markiem z Oxfordu przypominają mi bardzo podobne w swobodnym i lekkim stylu prowadzeniu rozmowy Kuby Strzyczkowskiego z radiowej "Trójki" z Markiem Wałkuskim będącym obecnie korespondentem radiowym w Stanach. Słucham jednych i drugich z prawdziwą przyjemnością. Jesteście Panowie gentelmenami najwyższej klasy a Wasze radiowe głosy powinny znaleźć uznanie wśród szerokich rzesz miłośników i radia i doskonałego sprzętu audio :) Tacy eleganccy Starsi Panowie: th-cam.com/video/RzZZv4tX0q8/w-d-xo.html
Uff jaki dziadek , mój to był CD- 67 którego wspominam bardzo dobrze . CD 6003 gra jeszcze lepiej ,mam go zresztą do dziś . Myślę że ze swoim brzmieniem Marantz-a można przypasować do naprawdę wielu wzmacniaczy .
27:55 przy siłach, które tam występują takie zadziorki nie mają raczej znaczenia. Ale dla przyzwoitości warto ogarnąć
W sondzie do odcinka użyto odtwarzacza CD303, który również posiadam w swojej kolekcji. CD202 miałem u siebie na serwisie jest na moim kanale. To bardzo ciekawe odtwarzacze CD73 jeśli chodzi o brzmienie to wspaniały odtwarzacz słucha się go wybitnie dobrze.
Jednego 303 muszę ukończyć bo mam go do naprawy ale nie mam czasu aby dokończyć projekt usterek było tak wiele niby pracy zostało nie wiele ale nie mam już na niego tyle siły, a i żyć trzeba, więc trzeba naprawiać czasem rzeczy mniej złożone lub mniej uszkodzone. Grundig 7500 to klon CD303. Kolega posiada go w wersji czarnej w idealnym stanie. To piękny fragment historii audio CD.
Co do klapki to widać Krzysztofie, że do katalogu robiono zdjęcia jakie miały być ano ładne widać że szuflada w momencie kiedy nie jest do końca wysunięta widać to również na zdjęciu które prezentujesz na filmie, że docisk płyty nadal jest na dole co znaczy, że zdjęcie było zrobione do katalogu na szufladzie znajduje się płyta docisk jeszcze ją dociska podczas gdy na Twoim wideo widać, że kiedy tacka płyty wyjedzie do końca docisk jest uniesiony aby umożliwić wyjęcie płyty.
I na koniec odcinka Beethoven - Piano Sonata No.14 - Walter Rinaldi
CD 303 to ten, co na ostatnim Twoim filmie o Panasoniku stoi sobie na szczycie po lewo?
@@tomekkruger to stoi akurat Marantz dokładnie taki jak z odcinku Krzysztofa CD73 w stanie idealnym. CD 303 posiadam ale leży gdzie indziej :)
@@człowiek-polski Trochę ciemno było i chciałem się upewnić, przykuł uwagę. Dzięki za odpowiedź.
Witam Pana świetna seria "RS" aby tak dalej
Co do 29:56 na zdjęciu widać po prostu, że szuflada nie jest całkowicie wysunięta i "klapka" nie zdążyła się jeszcze przechylić. Proszę zwrócić uwagę na mechanizm przytrzymywania płyty, nie jest całkowicie podniesiony.
Dokładnie to samo zauważyłem.
twój kanał wymiata.
back when CD players looks more futuristic/beautiful than today’s
28:28 - wygląda na to, że praprzyczyną braku odchylania się płyty czołowej było to, że jakiś burak tam kiedyś grzebał i źle poskładał.
Czyli usunąłeś klasyczną plamę z soku z buraka
miałem 2 sztuki, dźwięk bardzo ładny, niestety czas odcisnął swoje piętno na nim, oby dwa padły, moi znajomi też mieli, i już te odtwarzacze nie żyją, mało kto chce się podjąć ich serwisowaniu. U mnie w obu przypadkach padło serwo. Zakup części używanych nie istnieje, dlatego pożegnałem się marantzami cd 73 dobitnie, te które miałem wystawiłem na aukcji jako uszkodzone, i jeden poszedł za prawie 900 zł, drugi, trochę mniej, to daje obraz ile trzeba zapłacić za dawcę części. Z moich zebranych informacji, wynika że w 90% przypadków pada to samo, także kupując uszkodzonego na części, jest duże prawdopodobieństwo że trafimy na takie same usterki, i jesteśmy z niemałą kasą w plecy, i dalej z niesprawnym sprzętem. Natomiast za sprawnego trzeba dzisiaj wyłożyć ok 3000 zł, i nie wiadomo ile się nim pocieszymy. Bezsensu.
Gdzie można kupić do niego laser? Mam cd73 na stanie, niestety, mechanicznie uszkodzony cdm0, wymiana diody laserowej sharp nie pomogła, do tego praktycznie każdy jeden elektrolit był do wymiany. Płytki wykonane tak lipnie, że trzeba było obchodzić sie jak z jajkiem, bo ścieżki dochodziły. Jesli nie znajde napedu w rozsadnej cenie, to będzie dawcą czesci dla klona jakim jest phillips cd303. Ciekawostką jest to, że te cd byly robione w 3 wariantach różniących się ta górną płytątka elektroniczna pod ekranem, ja mialem werscje z dodatkowo nakładaną małą płytką z scalakami od sony. Jak szukałem usterki braku dźwięku w jednym kanale, to właśnie okazało sie ze były 3 różne schematy do jednego cd 😀. Cd 303 i cd73 to tylko lekko inny dizajn i sposob wyswietlania, bebechy te same w zaleznosci od jednej z 3 wersji.
J mi
W weekend odpalam swojego DCD-810.
Fajny odcinek. Dzięki
Ta edycja przy 30:51 ♡ jak początek teledysku z lat 80tych
Świetny odcinek
Witam, mam pytanko.... mam możliwość kupna cd 73 ale bez tego mechanizmu (docisku płyty) jest tylko ten metalowy krążek, który trzeba położyć na płycie Sprzedający twierdzi, że wszystko ok i gra bardzo dobrze. Czy to jednak nie ma wpływu na dźwięk odtwarzanie itp?? Pozdrawiam
Oczywiście świetny odcinek, cofam i przewijam w przód by napawać się Twoją pracą, wiedzą i zaangażowaniem. Brawo!!! To tak słowem wstępu ;) Ale jeśli mogę wrzucić swoje "2 grosze" to powiem, że katalog na, którym widziałeś klapkę w pozycji pionowej, faktycznie była wychylona ku użytkownikowi, lecz zaraz przed tym jak reklamodawca trzasnął fotkę. Zwróć proszę uwagę na pozycję górnej "klapy" która trzyma płytę od góry i głębokość już wsuniętej szuflady. Obrazowo mówiąc, fotografia, którą przedstawiłeś w materiale prezentuje szufladę w trakcie jej zamknięcia albo, chodź w to akurat trudno uwierzyć bo było się czym chwalić, szuflada została tak zatrzymana do zdjęcia. Taka mała dygresja ;)
Możliwość programowania kolejności nagrań, brak możliwości przerzucania utworów do tyłu, czujnik sygnałów z pilota jako oddzielny element wieży - logika Marantza :D
unitra-dynamic speaker to było moje pragnienie w 1884 roku
18:22 Właściciel to Piotr Szlachtowicz?
No, w dziewiętnastym wieku... A właśnie, pogratulować zdrowia wypada!
@@tomaszwota1465 tak to było dawno temu.....
super robota
Szuflada w katalogu nie jest otwarta do konca to i panel nie jest odchylony...
Tak też pomyślałem.
Dokładnie tak jest!
+ReduktorSzumu a co ze sprawdzeniem lasera? focus, tracking?
Takie sprzęty lubię.
Panie Krzysztofie, te zdjęcia katalogowe to jakaś ściema, szuflada się nie pochyla ale także klapka lasera nie odchyla się do góry..🤔
Cześć Reduktorze! Szukam pokrętła do Marantza SR 5003. Znasz jakieś miejsca gdzie mógłbym taki upolować?
Może jakiś odcinek o świętym graalu audio TDA1541S1/S2/A/R1 itd.
jaki odtwarzacz CD polecacie w cenie do 4000zł
Nie wiem czy to problem realizacji nagrania, fortepianu, czy moze przetwornikow CD-73, ale slychac, srednio mile dla ucha, dzwonienie w okolicach 2280Hz (31:04s).
To nie był dźwięk z odtwarzacza.
@@ReduktorSzumu ok bo juz sie martwilem ze zamiast Wagnera odtwarzacz zagral Beethovena 😁
@@ReduktorSzumu też zrobiłeś mi niespodziankę, zacząłem szukać po okładce która leżała na odtwarzaczu i myślę sobie moment, przecież to nie ten artysta :) Dobra zmyłka :)
Nowy odcinek w wolny piątek? Cyk lampka wina i jedziemy :)
30:10 ale widać, że szuflada nie jest wysunięta do końca, bo „środek” nie „wstał”
Witam serdecznie.
Reduktorze Szumu, oddam do naprawy i być może prezentacji na kanale, jeśli Pan się zgodzi oczywiście :)
mój wzmacniacz JVC VN-300 z 1970 roku.
W celu przeglądu, ze względu na jego wiek i trudnodostępność na rynku wtórnym.
Proszę o pozytywne rozpatrzenie sprawy :)
Jestem fanem Pana Filmów i wiedzy na temat Audio HIFI.
Pozdrawiam serdecznie 👍.
Rafał
Napisz do niego na maila
Ta przystawka zdalnego sterowania nie powinna być podstawką pod odtwarzaczem?
Też tak sądzę. Wtedy nie okienko do oglądania wirującej płyty nie byłoby zasłonięte.
Jest szansa na wysłanie prze ze mnie paczki z "Walkmenem"?
U mnie w cd przy zwiększaniu głośności do ok 40 % utwór zaczyna przeskakiwac . Laser ? Denon dcd 655 i pma 735r
Raczej zużyte kondensatory.
@@logistick126 Ja bym raczej sugerował wibracje, na drewnianej podłodze kolumny bez nóżek potrafią zatrzymać większość odtwarzaczy CD. Dlatego w discmanach stosowano buforowanie sygnału, bo odtwarzacz był ciągle w ruchu. Rozwiązanie: nóżki gumowe albo kolce do kolumn, zaś do CD i wzmacniacza stolik z osobnymi półkami. Oczywiście siadły kondensatory w CD, ale usunięcie wibracji na pewno pomoże.
Wstrząsałem odtwarzaczem dla testu i przy cichym odsłuchu nic się nie dzieje , kolumny daleko od źródła
@@danvanzalman83 Czyli moja teoria upadła. Trudno jest naprawiać urządzenia przez internet, to jak wypisywanie recept na lekarstwa przez telefon :) Dziwny jest ten związek poziomu głośności wzmacniacza z odpornością na błędy śledzenia ścieżki źródła.
@@tomekkruger Opcja z wibracją była najbardziej logiczna . To jest pierwszy taki znany mi przypadek . Poprostu chciałem zasięgnąć języka przed udaniem się do serwisu. Pozdrawiam
Może jakiś Cambridge Audio np.z serii dość popularnej azur 640
Wie ktoś co może być przyczyną. ... w kaseciaku marantz bardzo po malu odtwarza taśmę. Tak jak by sprzęt nie miał siły . Co to może być ?
pierworodny 87 pewnie stare paski w napędzie się po prostu ślizgają
Dlugo trwa naprawa takiego odtwarzacza?
Funkcjonalność przedniego panelu jest do D
Witam zostawiam pierdoły 👍
Pozdrawiam z Olkusza 🙋
To nie kanał Odyna 😁😁
🕊 wiem 😎
sorry ale jak można zgubić pilota?
@@R.Rumian nie budzi to podejrzenia, że są kradzione? trąci nieco paserstwem.
@@porter122 »albo sprzet ze zlomu/wystawki. Rynek audio jest patologiczny. Jedni wyrzucaja na smietnik, a inni kupuja ten sam zlom za grube pieniądze.
Kupowałem ostatnio wzmacniacz Yamaha AX 396 i na ok 30 ofert jeden był z pilotem a sprzedający żądał dodatkowo 150 PLN za niego
@@berger6630 To fakt, że wiele osób sprzedaje piloty osobno, żądając czasem większych kwot, jak za samo urządzenie do kompletu.
A nie dal byś rady naprawić ten "biedny"switch??:)..
Mogę podesłać go Tobie, może dasz radę...
Dal bym rade .
Pozdro :)
Tyle lat i głowica laserowa nadal działa .
Przykro mi zacząłem oglądać i nie lubię tej firmy. Kiedy się trafi jakiś magnetofon szpulowy? Mój wymarzony AKAI 747
Z jakiego powodu jest Ci przykro?
@@ReduktorSzumu Marna firma Marantz. To tak jak rodowitemu Japończykowi wciskać Radmora. Niby coś ale nic. Dla mnie znaczy(akurat Radmor ma jakiś sentyment) Czekam jednak na w/w magnetofon szpulowy. Mam marzenie kupić takiego ale cena....12-14 tys zł.Niby chore ale "zabytek"
Marek dzieki za takie sprzenty mozemy troche liznać tego HI FI swiata :)
Please turn on subtittle translate on this video.
Smutne to ..ale dziś większość odtwarzaczy płyty kręci się w ciemnościach...
W katalogu zauważyłem że szuflada jest wsunięta bo nawet te górne ramie docisku płyty jest niżej niż przy pełnym otwarciu.
Stare yamahay,to słabe odtwarzacze to jest dobre panie doskonały , Najlepszy sprzędę kojarzę z Yamaha ""ą Lata 80 ,90 YAMAHA bije na głowę ze swoim systemie PRO BIT
No to teraz yamaha cd 1
Płacić ponad 2000zł za coś takiego to już niezłe zboczenie.
@@marcinnowak777 Nie muszę i nie mam ochoty.
@Girard Perregaux lol niezły z ciebie idiota, zapewne u ciebie niezły jest bum cyk cyk. Kable też nie grają? A co to do tego cd bardzo przeciętne granko :)
Ile ludzi tyle opini
Jeden lubi zbierac odtwarzacze wszelkiego typu a drugi zbiera komiksy ktorych cena tez czasami jest z kosmosu
To nie jest sprzęt dla biedaków rozumiesz?
Coś ten Wagner brzmi bardzo klasycznie xD
Классный аппарат!👍
31:01 nic smiesznego ... :) panie rezyseze ...
Mechanik samochodowy wziąłby za tę naprawę jakieś kosmiczne pieniądze biorąc pod uwagę czas jaki Pan poświęcił. Widać kocha Pan sprzęt audio, o pieniądze nie pytam. Jedno pytanie, niestety nie związane z filmem. Wymiana padów do słuchawek, konkretnie AKG K550 - oryginalne są niedostępne, a może czegoś nie wiem (proszę o wskazówki).
Znakomity kanał
Marantz to robił kiedyś tylko i tylko i wyłącznie dobrze wzmacniacze gitarowe nic więcej
Why not speaking on english? :/
You have chance to learn Polish :)
I must polish Polish. :)
@@tomekkruger
Samir Delic because it’s not England
@@littlezeeeIf you polish to flash, you will buy buns in market, or talk about weather with neighbours. It is not necessary. Learn to know Polish like me know English, then you will understand speaker. Anyway, picture without speech is very easy to understand what service is done.
Ok. Tnx to advice. I found som switch in my Marantz. This switch is for service and i turn on and my Marantz work fine. It is ok?
2019 rok a tu filmik z lat 50 tych chyba ...
Serio? W latach 50tych były płyty CD?
Raczej film z końca lat '80 ubiegłego wieku ... 😉🙂 - program SONDA. Kurek-Kamiński obaj Śp ...