tetszenek ezek a megoldások, mi is tettünk ilyet, a nem használt tabletot vettük használatba, szereztünk hozzá egy fali rögzítő szettet, egy dugalj vezérlést, meg reléket. Így az összes dekor világítást ezzel lehet kapcsolni, a spotokat is. Nagyon hasznos a biztonsági funkciója, a kapunyitó, meg a kamera interfész (beltéri motoros kamera, kétirányú kommunikációval). Fűtés is rajta van, de annak sok haszna nincs, majdnem mindig van otthon valaki... magyar webshopból vettem mindent, azért az gyorsabb, meg szerintem megbízhatóbb is. árban nekem jó volt a penta-elektrik webáruháza.
A kutya attól lesz izgatott amitöl te. Az enyém pl ha megcsörren a telefonom akkor rohan oda, meg hozzám meg oda, meg hozzám meg oda.. vagyis ha ilyet szeretnél, akkor pl a Xiaomi okosotthon tud olyat, hogy mondjuk ajtónyitás, vagy mozgás érzékelöre hangot adjon ki a fö egység. Ha te veszed a fáradtságot, és mindíg kimész a lakásból szétnézni "izgatottan" a kutyád követni fog, tehát ha betörö jön, a mozgás érzékelö miatt mondjuk hangot ad ki a rendszer, amitöl a kutyus feláll, kimegy, és szétnéz. ;)
Én pont 2 ilyen kapcsolót szereltem be itthonra: Az egyik egy hálószoba lámpa, és a google home kapcsolgatja, a másik a pincében kapcsolja ki-be a légcserélőt midnen nap. Utóbbinak nincs internetje, megjegyezte a programot. Nagyon jó cucc ennyi pénzért.
Imádok barkácsolni, főleg elektronikai cuccokat, de az egész videó alatt azon agyatlam hogy mire tudnám használni, és nem jutott eszembe semmi :) Valahogy nem érzem ezt az okos otthon dolgot. Amúgy megint jó videó volt. Köszi
Hasonlóan gondolom én is! "Tök jó meg minden", csak kurvára felesleges. Ha az ember nem tud két lépést tenni a villanykapcsolóhoz, akkor ott már nagyobb a baj mintsem hogy az "okos otthon" oldja meg a problémát. Egyetlen esetben látom értelmet, márpedig nyaraláskor, amikor üres a ház. Naponta esténként fölkapcsolni távolról a lámpát, hogy ne nyomják fel a kecót. Egyéb esetekben egy teljesen értelmetlen f@szság! (szerintem)
@@olivantprofesszor4943 Ez teljesen hibás megközelítés. Nálunk például a világítási szcenáriók tevékenység szerint, akár automatikusan változnak. A filmezésre van egy komplex szcenárió ami elindítja a filmezésre használt appot (ekkor bekapcsol a tévé is a HDMI CEC miatt), telefont Ne zavarj módba teszi és a tévével szemben található világítási forrásokat, valamint a mennyezeti világítást lekapcsolja és csak egy dimmelt fényt hagy a tévé körül. De van ami teljesen automatikus: Amint a Playstation 4 játékot indít (menüben való bóklászás nem triggerel) a szoba világítása a napszaknak megfelelően a gaming fényre kapcsol. Csak a tévé két oldalán található hangulatfényként funkcionáló ledszalagok világítanak és lila színre váltanak. Amint a PS4 kikapcsol a szoba világítási képe visszaáll a napszaknak megfelelőre. Egyébként két ilyen világítási képet használunk. Semleges fehér 4000 kelvin körül és egy sárgás-narancsos dimmelt éjszakára. Ezeket szintúgy napszaknak megfelelően kapcsolja a fali kapcsoló is és a telefonos app is. Apropó app. Ne mondja már senki, hogy egy nyugis bevackolás alatt bárki szívesen kel fel villanyt kapcsolni... De egy gombnyomásra behívható a fali kapcsolókkal akár egy teljesen más világítási kèp is, ami olvasáshoz ideális. Csak a fantázia és az eszközpark szab határt. Nem is beszélve arról, hogy véletlenül felkapcsolva felejtett villany már nem létezik. Az előszobában amennyiben a mozgásérzékelő nem érzékel mozgást 10 percig, lekapcsol a villany. Az olyan kényelmi dolgok, mint az ébresztő óra ébresztésének időpontjára fokozatosan felkapcsolódó villany már csak hab a tortán. De az ablaknyitó szenzor képes lekapcsolni a termosztátot is vagy kikapcsolni a párátlanítót. Az okosotthon kényelmes és praktikus. A meglévő technikai eszközök hasznos összehangolása.
@@-mihi- Nem rossz! Így már aláírom, hogy felelőtlen volt a kijelentésem. Nem tudtam hogy ennyire komplex felhasználási terület is létezik. Ilyen fullos, összetett kompakt rendszert még nem láttam a youtube-on senkitől működtetni, mindenki csak az alapokat mutogatja, mobil appról kapcsolgat egy lámpát, esetleg fényerősség, és ennyiben ki is merül a rendszer bemutatása. Köszi!
@@olivantprofesszor4943 Hmm, mondasz valamit. Most, hogy belegondolok hazai TH-cam-on tényleg ez a helyzet. Még Magyarósi Csaba okosotthon tartalmai is csak a felszín kapargatásába nyújtanak némi betekintést:S Örülök, hogy segíthettem!
Én még szakmámból kiindulva mások házát is automatizáltam le a sonoff termékeivel. Nagy meglepetésemre az egyik sonoff basic már a második telét bírta ki kültéren (kerti világítás miatt). Úgy voltam vele, hogy tuti szétfagy, de vállaltam hogy akkor valami hőszigetelt dobozt kialakítok. :D Hívtak, hogy működik még. Viszont saját épületautomatizációs megoldásokat szeretnék kiépíteni, amit családi házakban alkalmazhatnék (villanyszerelőként). Emiatt elmennék a PLC valamint a zigbee irányába is. Szeretném az egészet internet nélkül megoldani, sokan nem szeretik. Aztán természetesen opcionálisan jó, ha lehet párosítani valamilyen okos vezérléssel. Sonoff féle zigbee területet is kipróbálnám. Egy összerakott rendszertől (zigbee) beautomatizálva, ha elveszem a netet, akkor működik magától rendesen? Vagy akkor már elveszett. Egy sonoff basic pl net nélkül is teszi a dolgát, ő magában tárolja az időzításeket (pl én ventillátort kötöttem rá ami napkelte előtt és napnyugta után kapcsol be, alvás és ébredés segítéséhez). A választ előre is köszönöm! :D
Hali, érdemes lenne egy kicsit összehozni a PLC-vel... Például: Rievtech Ethernet PLC MQTT-vel és egy Sonoff ESPHome FW-vel. Így kikerülhető a Kínaiak kémkedése a wc ügyében és ad egy alternatívát azoknak akik szeretnek foglalkozni a PLC-vel és az elekrtonikával.
Ja Plc😁jóval drágább, ha még baj van ,keresd meg aki csinálta :) ! Mert más nem fogja tudni megoldani!(max cserével,újra programozás stb.)
3 ปีที่แล้ว +1
Szintén Sonoff! 2-3 éve használom. Van konnektor, sima kapcsoló, pára és hőszenzoros kapcsoló. Időzítések lámpákhoz és a fürdőben hőmérséklet függvényében a fűtés automatikus.
Szia! Azt megkérdezhetem, hogy a hőmérő egységben mennyit bír az elem, és jelez-e ha merülőben van? Nem szívesen bíznék rá fűtést, ha mondjuk hetente lemerül, de egyébként érdekel a dolog. Köszi a válaszod!
3 ปีที่แล้ว
@@kad5207 Az enyém nem ilyen elemes. Sima 220-as.
3 ปีที่แล้ว +2
Jó kis cucc, amikor én néztem, még nem voltak náluk szenzorok, csak kapcsolók. Itthonra végül a Shelly nevű cégtől vásároltam, mert az európai gyártmány (európában tervezik, és rakják össze kínai alkatrészekből), nagyjából ugyanezt tudja, árban is csak picit van e felett, és talán kicsit jobban konfigurálható (ha értünk hozzá). Itt viszont meglepett, hogy a mozgásérzékelőbe is elegendő egy gombelem, azt hittem, hogy az többet fogyaszt.
Sonoffból több verziót is használok (TH10, TH16, Dual, S26) nagyon imádom. A nem kötődobozba rakhatóhoz van sínes adapter így beszerelhető a láskáselosztóba.
Én is használok pár sonoff cuccot, illetve egyéb okos kütyüket. Annyi, hogy én Tasmota firmwaret teszek mindenre, és a központi egység nálam egy Raspberryn futó Home Assistant. Tény, hogy ezt nem 5 perc összehozni, de mivel én is szeretek barkácsolni, így nekem az okkosotthon építés már külön hobbinak számít :) Ilyen sonoff szenzorokat viszont még nem használtam, de hallván, hogy akár 80m hatótávolság is lehet, elgondolkoztat, hogy ezek valamelyikével kellene megvalósítanom egyik régi tervemet. Azaz kapjak értesítést ha a postás valamit bedob a postaládába :) A láda kb. 40m-re van, annyit pedig talán simán visznek ezek a szenzorok (talán a mozgásérzékelő lenne a legalkalmasabb).
LPT porton keresztül csináltam meg a vezérlést 2003 ban. Mobtellel GPRS nettel ingyenes hostolt egyszerü HTML/php alkalmazással kapcsolgatam 8 kapcsolót. Eldobálják a régi LPT s PC ket mert csak 1 CPU van bennük. Pedig rengeteg jó dologra fel lehet használni amihez nem kell se lóerö se magas OS verzió.
SONOFF, viszont a Tasmotában sem bízom, így saját kódot írtam rá. Egyenlőre TLSv1.2, MQTT szerver docker, Home Assistant docker. Minden firmware -em OTA, minden SONOFF csavarhúzóval majd felkantározva kezdi meg az életét. Természetesen OTA kódot majd összeszerelés után programkódot és CA -t.Biztosan Ti is - és mindenki - gondoltok a biztonságra. (természetesen nem csupán SONOFF, bármely ESP8266 alapú modulra tölthető core -t írtam)
Elég jó szettet raktunk mi össze, adott volt egy alap tablet, ezt rögzítettük a falra, és így relével, vezérelt dugaljjal tudjuk kapcsolni a dekorvilágítást, még a tablet saját töltőjét is. Fűtés is rajta van, bár ennek igazából nem sok haszna van mert úgyis itt vagyunk a legtöbbet. Na, mindenesetre hasznos tud lenni, főleg ha valamilyen biztonságtechnikai dolgot is belekötünk (kamera, kapuvezérlés). leginkább én is a penta-elektrik webáruházból, itt Okos otthon menüben. ja meg magyar, és gyorsabb/megbízhatóbb mint kínából.
3 ปีที่แล้ว +7
Helló! Nagyon jó kis videó :) Annyit szeretnék hozzátenni, hogy ha dobozba szeretnéd tenni a kapcsoló mögé, akkor a mini-t érdemes használni, mert az nem csak hogy elfér, hanem érzékeli a fizikai kapcsoló állapotát és azzal is tud működni a lámpa így a régi kapcsolókat is lehet tovább használni. Egyébként ezek a szenzorok mennyire vízállóak, azaz a külteret hogy viselik?
Van egy okos lámpám (kíváncsiságból vettem anno), pontosabban "körtém" :D (nem is körte mert gyertya de most mindegy) ill. egy Google TV CC. Ja és egy Fritz! DECT 301-es termosztát. Utóbbit a routeren keresztül vezérlem, elég okos magától is, az ütemezésnek hála nincs sok tennivaló vele, és ki lehet olvasni az aktuális hőmérsékletet is. A Google TV nem tud okosothont vezérelni, csak saját magát "tudja" hangvezérléssel irányítani, de ha tudná is, fizikailag meg kell nyomni ill nyomva kell tartani egy gombot a távirányítóján amíg beszélünk hozzá. Ja és mindjárt átváltja a TV-t is magára. A körte is macerás. Az íróasztal mellett kéznyújtásnyira van egy álló lámpában. A kapcsolót sokkal könnyebben és gyorsabban elérem mint kimondom, h. OK google... turn on/off lamp. Igen, tehetném máshova is, viszont a fizikai kapcsóláskor lecsatlakozik wifi-ről is, vagyis nem lesz hangvezérléssel elérhető. Következésképp mindig hangvezérelni kell. Már ha a színét, fényerejét stb változtani szeretnénk. Ráadásul, mivel nincs se Nest -hub, -audio vagy -mini, így csak telefonról lehet irányítani ami ha le van zárva akkor még a telefont is elő kell kotorni, feloldani, és ha ezt nem teszem pár mp-en belül, akkor a parancs elvész. Okos otthonba egyenlőre a redőnyvezérlőket látom opciónak, (sosem tudom melyik irányba kell le vagy feltekerni, ki vagy behúzni :) ) esetleg még az ajtónyitóval összekötött riasztó rendszert, de ezt a riasztó rendszerek is tudják, szóval nagy tennivaló itt sincs. Egyszóval az okos otthont nem árt okosan megtervezni, mert ezek gépek, gondolkodni nem tudnak, ez továbbra is feladat marad :)
Nekem az összes világítás kapcsolóm sonoff. A házban 15 van két év alatt egy ment tönkre. Az ewelinkel viszont nem vagyok teljesen megelégedve, ha nem is gyakran de előfordulnak problémák. Engem is érdekelne ez a "förmver" csere dolog 😃
Igen, én is használok a Tp-linktől a TAPO okos konektort. Ehez különböző programozható időpontokat használom a legg többet. Az egyikbe egy éjjeli lámpa van bedugva ami be van állítva hogy, kapcsoljon be amikor szól az ébresztő. A másikban a riasztó, a harmadikban az előszobában lévő éjjeli fény van bedugva...
Én eddig egy kütyüt akartam kipróbálni, egy Aquara gatewayt. A használatához ajánlott app engedélyt kért a telefonom összes filejához, fényképéhez és videójához, anélkül nem indult el. nem, mintha lenne bármi titkolni valóm, de nem értem miért kell neki ez az adat, úgyhogy ezen a ponton megszakadt a kapcsolatom a gáyri okoskütyükkel. Ugyanakkor elindult a saját gyártású lakás okosítás project. Az ESP8266-ok nemrég érkeztek meg, hiányoznak a szenzorok, meg még kell pár arduiono nano és végtelen sok relé, léptető motor stb. Meglátjuk, mit hozok ki belőle
Garázs kapú és kert kapu nyitásának vezérlésére használok ilyen márkájú okos relét. A hörmann nem ad közös távirányítót. A kertkapu mozgatóhoz meg csak egy távirányító van gyárilag.
@György H Ilyen masszív, tudományon és gazdaság politikán megalapozott hitvallás hallatán, mi mást is mondhatnék,,, hajrá, legyen minél okosabb az otthonod, mert egyre nagyobb szükséged lesz rá...!
Úgy ahogy mondod ,,annyira el vannak kenyelmesedve az emberek ,hogy már vicc ! Lustak az emberek már!! villanszerelokkel dolgozom ,és mikor alapszerelesbol okos ház lesz hirtelen 😁,mert itt ott látták ezt azt,és milyen fasza ... ..aztán mikor mondva van mennyi ,megy ahh hogy ez ilyen drága 😆😆..hát baszki senki nem mondta hogy a munkahelyen kell vezérelni ,nézegetni a házat, hány fok,wc szarasra készen legyen stb . 😄ez a probléma már sajnos ..és ezekkel sok gond lesz !! Később..
Én kivitelezőként mondom, hogy ilyen gagyi dolgokat mint ez a sonoff jobb elkerülni. Vannak sokkal jobb, megbízhatóbb, nem felhőalapú rendszerek. De most komolyan. Google az otthonomban? Ne már! Amúgy meg én piszok jól keresek ezzel, de borzasztóan feleslegesnek tartok ilyen otthonokat. Hatalmas a marketingje, de alapvető haszna alig van. A hangvezérléstől meg komolyan roaszul vagyok, mikor az ügyfél elkezd csacsogni a háznak. Nekem szakmai szempontból csak azért releváns mert jó szerelni ilyen rendszereket, de élni velük szerintem baromság. Tegyél a kapura meg a garázsra ilyen reléket, mert kinyithatod mielőtt hazaérsz, meg felkapcsolod kint a lámpát ugyanakkor. És kész. A többi egy nagy lustaság.
Lehet tudod: A sonoff-nak van nyilt API-ja aminek a hívásával lehet irányítani pl a kapcsolót? Nekem yeelightjaim vannak és ott van egy hasonló protokoll amit tudok használni erre.
Üdvözlet .szeretném megkérdezni a sonoff basic egység ill. Az okos konektor napi hány db beálítást enged ill. Az appjában ? Vásároltam hama terméket az 30 időbeosztást enged ( ebben ugye benne van külön a be ill.ki kapcsolás) nekem 50 időbeosztásra lenne szűkségem.viszont sehol nem tüntetik fel bármely termékleirasban csupán beálítás közben derülne ki mennyit enged...kérem szíves válaszod.köszönöm szépen .
Hali Csinálnál egy videót amiben bővebben mesélnél konkrétan mikre is lehetne használni ezt? Én arra gondoltam hogy egy szobába ajtó nyitásra automatikusan felkapcsolódjon a világítás és lekapcsolódjon ha kimegyünk ajtónyitó és mozgásérzékelő szenzorral Kinyílik az ajtó felkapcsolódik a villany és ha becsukódik az ajtó és az adott intervallumon belül nem érzékel mozgást akkor lekapcsolódik, ha mozgást érzékel akkor amíg nem nyitódik ki újra az ajtó addig felkapcsolva marad a lámpa. Ez megoldható ezzel?
Ez tuti nem. Túl bonyolult. Le kéne egyszerűsíteni. Miért nem elég csak a mozgásérzékelő?
3 ปีที่แล้ว
én szeretem a hangulat világításokat automatikusan kapcsolni pl okos konnektorral. Vagy hasznos, ha az ember egyes fogyasztókat leválaszt a hálózatról mikor nem használja - nálunk volt a környéken egy villámcsapás - rengeteg eszközöm meghalt, pl a PC is. Vagy lehet áramtalanítani a villanytűzhelyt akár távolról is - így elkerülhető a szorongás, hogy vajon lekapsoltam??
@ a villámcsapástól h védi meg? Galvanikusan nem választja le 😂. A másik problémára + ott az indukciós tűzhely
3 ปีที่แล้ว
@@nojbispeedify a fázist leválasztom galvanikusan, így ha a fázison jön be a túlfesz, arra megoldás lehet. A másik, hogy amennyiben a nulla vezeték szakad meg pl a villámcsapásnál, akkor simán lehet 400V a konnektorban, arra is megoldás lehet. Egyébkén van több áramkörös wifis megszakító is, így a nullát is le lehet választani. Nekem van kismegszakítóval kombinált wifis relém is, ezt be lehet tenni a kismegszakító helyére, és akkor mindkét feladatot ellátja. Én kipróbáltam hogy egy indukciós főzőlapot: kivittem a kertbe, feltettem kis lábosban rá étolajat - egy idő után túlhevült és meggyulladt. Szóval az sem tuti biztos. Meg aztán egy sütőben felejtett kaja rendes nagy füstöt tud csinálni, még ha nem is gyullad ki.
@@nojbispeedify Mert ha éppen valami egy helyben álló feladatot végzünk akkor le fog kapcsolni tekintve hogy nem érzékel mozgást, viszont ha az ajtónyitást kötjük arra hogy a mozgásérzékelő figyeljen akkor a szobában akármit csinálsz nem kapcsolódik le.
Most néztem. A sonoff mini esetében 2 külön csatlakozó van a kapcsolónak. Ráadásul az elfér elméletileg a kapcsolódobozban is. Feltéve persze, ha a villanyszerelő odavitte a nullát is, nemcsak a fázist.
@@fman5510 Ó, ezt tudom. Régen nekem is be kellett miatta húznom a nullát. Viszont most vettem csomó ilyen SONOFF ZBMINI kapcsolót. Ez befér a kapcsoló mögé a dobozba. Ennél külön 2 érintkező van a kapcsolónak. Viszont ennek is kell a nulla a kapcsolódobozba, és akkor mindig áram alatt lesz.
kell hozzá mindig net. és valamilyen kinai szerveren megy át az adat. nem jó ötlet. sonoffba egy esp82 es van benne amire irhatunk sajtát programot. vagy tehetünk rá tasmota-t. automatizálásra egy raspberri 4es elég arre meg home assistant és net nélkül megy mindem tovább. a senzorok amit mutattál sajnos nem ismerem. de egy zigbee vevő és pár gyáris zigbees senzor megoldja. vagy espvel meg kell építeni.
Már egy ideje megjelent a Sonoff mini, ami a videóban látható basichez képest kb fele akkora méretű. Én kipróbálás szempontjából beszereltettem kettőt, és a helyszűke nem is széltében hanem mélységben jelentkezik. Ha szerencsés a helyzet és van hely a falban mögötte, akkor egy kis véséssel lesz neki hely és elfér kényelmesen, ha valaki olyan szerencsés helyzetben van hogy még megtervezheti az elektromos rendszerét ajánlott mindenhova mélyített kötődobozt tenni. Ugyanez igaz a Shelly-re is, méretben egyformák. Ha már Shelly akkor viszont érdemes megjegyezni, hogy a bolgár gyártású Shelly hozzávetőleg 10 euró per kapcsoló, míg a Sonoff mini 2000 forintért beszerezhető (2020 novemberi helyzet). FONTOS: Amit mindenképp érdemes észben tartani, hogy nulla (aka neutral) is kell, hogy legyen a beszerelés helyén, különben nem fog működni a dolog, szerintem ez a valódi szűk keresztmetszet ha nem akar az ember fúrni, faragni.
Pont ebbe a hibába estem bele amire felhivod a figyelmet. Lakás felujitás vezeték csere teljes uj hálózat , én ugye bementem a boltba szépen megvettem a sorolható szép uj kötődobozokat. Mindennel kész lettem konnektorokban szépen benne a 2,5-ös vezeték ahogy kell , szerelvényezzünk.....aha sodrott 2,5 vezetékeket a sima dobozba szartiglesz bekötni 1 konnektort is. És ugye vannak olyan konnentorjaim amik adnák tovább a bizserát ott a dobozban 6db 2,5mm es sodrott.......majdnem riva fakadtam hogy leszivattam magam. Vésés doboz csere mélyitettre :)
Éppen ilyesmi rendszerben gondolkozok, melléképület kiegészítő világítását akarom kiépíteni, vezeték nélkül. Nem én fogom szerelni, mert nem értek hozzá, ezért annyit kérdeznék bárkitől akinek szakmája, hogy a relé után kapcsolhatok-e sorba 4 darab falilámpát GU10 LED-del, illetve, hogy a relé kapcsolható-e a SONOFF vezeték nélküli kapcsolójával wi-fin keresztül? Így akkor megoldódna az okostelefonnal kapcsolás, illetve a telefon hiányában a villanykapcsolóval (SONOFF T2 EU 2C RF vezeték nélküli 433MHz RF fali kapcsoló, 2 gombos). Nagyon köszönöm, ha valaki ezt megválaszolja nekem.
Szia! Szünetmentes táp ügyben nézelődtem. két féle topológia ami megütötte a szemem azaz felkeltette az érdeklődésem. Ma már TV, de a modern kazán panelja sőt mosógép panelja is olyan, hogy az hal meg. Miért? Mert ugye a tüskék azaz a bejövő áramerősség vagy is feszültség ingadozik. Két forgalmazót kérdeztem meg írásban, hogy mikor vált át a szünetmentes tápjuk. APC volt az egyik . szunetmenteskazanhoz.hu/termekek/Smart_UPS_SMV750CAI_LCD_szunetmentes_tapegyseg/ www.bestmarkt.hu/alkatreszek-periferiak/szamitogep-kiegeszito-c1045/szunetmentes-tapegyseg-c1067/szunetmentes-tap-c49/tipus:on-line-ups A lényeg, hogy ezek szerint csak laborban tudjuk meg, mely két feszültség között dolgozik a szünetmentes táp? No és milyen gyorsan vált át akkura?
Jelenleg 3 okos háztartási eszközöm van, melyeket 2 app vezérel (Tuya,Gree) és most szeretnék Sonoff (relék és érzékelők + hub) eszközöket is beüzemelni. Tudtok ajánlani egy olyan appot, amely esetleg mindet tudja vezérelni?
Szia! Nagyon szeretem nézni a videóidat amelyek nagyon hasznosak. Én is szeretem az ilyen jellegű kütyüket. Lenne egy kérdésem: nekem is van ilyen sonoff RF bridge 433Mhz eszközöm. A távirányítós redőnyömet szerettem volna telefonról működtetni. Sajna nem tudom vele párosítani pedig a redőny távirányítója is 433Mhz -en működik. Mi lehet az oka. Más RF eszközt sikerült pl. LED vezérlőt. Válaszodat előre is köszönöm. Csak így tovább a csatornádnak.😉
Ami nekem nem derül ki ezekből a videókból (nem csak a tiedből, hanem más túlzottan csak basic szinten beszélő videókból sem) h. 1) melyik részekhez kell non-stop wifi és melyikhez csak az első setup idejére 2) a zigbee kommunikáció mi és mi között történik 3) mi történik ha az okostelefon éppen nem elérhető, nem kapcsolódik aktívan a játékba, akkor is működik minden a beállított automatizmusok szerint? Jó lett volna 1 kicsit több magyarázat a kapcsolódási protokollok és szereplőkről, mert nekem így továbbra is talány kinek mi a feladata egy ilyen felállásban.
A mozgásérzékelőt ki lehet kapcsolni? Gondolok itt arra, hogy ha pl egy külső tárolóba teszem mint egy érzékelő, és ha valaki bemegy akkor jelezze, de ha pl huzamosabb ideig én jövök-megyek akkor ki lehessen kapcsolni.
Egy kérdésem lenne a termékkel kapcsolatban. Az eszközök hogyan találnak rá a megfelelő wifi hálózatra? Mert ha jól látom 2,4 GHz-es kapcsolat kell nekik és távolról is vezérelhtőek. Az app először megkeresi az eszközt, majd ahhoz csatlakozik és "adja meg neki" a telefon által használt wifi hálózat adatait? Ez esetben ugye távolról esélytelen a konfigurálása. Gondolom nem csak az ágyból működik a kapcsolgatás, vagyis távolról az otthoni wifinken keresztül fér hozzá a tulajdonos. A gyártó amúgy nem arra lesz kíváncsi, hogy mikor ül fehér lovon a jóember, hanem arra, hogy mi van az okostelefonján. A felhasználói szokások nagy értéknek számítanak...... nem véletlen, hogy manapság mindenki "gyűjtögeti". Ami érdekes lehet még ezeknél az okoseszközöknél, hogy informatikai / hálózati oldalról mennyire biztonságosak. Elvégre némelyiket pont azért vesszük, hogy biztonságban tudjuk az eszközeinket. Vicces lesz a jövőben a Reszkessetek betörők. Tablettel nyitogatják a meghekkelt házakat.......de aztán jön Kevin. :D
3 ปีที่แล้ว
mikor az ember párosít egy eszközt a wifire, akkor meg kell adni a wifi nevét és jelszavát. Ezen kívül a párosításkor fizikailag is jelen kell lenni, hiszen meg kell nyomni az eszközön a gombot.
Nálam van Tado fűtésvezérlés, IKEA lámpák, Xiaomi konnektorok, na meg Sonoff relék. Mind integrálva a Google Assistensbe és Nest Mini-vel hangvezérelve. Már csak azt kell kiböjtölnöm, hogy a Xiaomi hőmérők is megkapják a Google integrációt és akkor viszlát egyéb app mint ifttt - ami egy retek...
Csak egy kérdés: ezek a cuccok 5GHz-es WiFi-n is működnek?( Kénytelen voltam 5 GHz-es WiFi-t "kiépíteni" otthon, mert a hagyományos 2,4 GHz-es sáv ott annyira tele van, hogy az embertelen. Sajnos szaladtam már bele OBI-ban vásárolt okos konnektorba, amelyik csak 2,4 GHz-es WiFi hálózaton tudott "élni". )
Sok mindenhez ez már túl okos. És egyáltalán miért akarnám a világ másik pontjáról kapcsolgatni a villanyt itthon. Nekem pl egy normális tapsoló kapcsoló is elég lenne a villanyhoz, de nem találni normálisat (vagy kapcsolási rajzot).
3 ปีที่แล้ว +1
Ahhoz tök felesleges, de pl. ha szeretnél egy váltókapcsolót utólag (pl. a kerti lámpát szeretnéd bentről kapcsolni), akkor nem kell az egész házat szétvésni, vagy csodálatos fehér kábelcsatornával elvezetni a kábeleket a kapcsolók közt. De valóban nem sok értelme van a telefonról kapcsolgatni a villanyt (ne jöjjön nekem senki a betörős baromsággal, mert a betörők se hülyék teljesen...) :)
Én 20 km-ről járok dolgozni, ahol a csarnokban egy 30 éves gázüzemű hőlégbefúvásos fűtési rendszer van (a sima termosztáthoz is hülye a rendszer). Ha 22 fokra mennék be akkor megölne a főnököm, hogy pocsékolom a gázt, 15 fok az már brutális a sportoláshoz (és az a légköbméter hődinamikája se túl gyors), viszont nem akarok több órával korábban bemenni dolgozni, hogy bekapcsoljam a fűtést (pl. egy ilyen mostani fos hétvégén pedig elég sokat esik a benti hőmérséklet). Este ránéznék az időképre, a benti hőszenzorra és némi tapasztalatszerzés alapján tudnám, hogy mikorra kell beállítani a fűtés bekapcsolását, ami csak egy nyamvadt kapcsoló (szerintem nem is hálózati feszültséggel).
Igen, van sima WiFis/Ethernet csatlakozós IP Sonoff kamera. Nem kell hozzá a hub sem, de az eWeLinken keresztül persze össze lehet kapcsolni a dolgokat.
Szia. Olyan kérdésem volna hogy pl ha megyek haza éjszaka és a háztól vagyok 200méterre, úgy fel tudom kapcsolni hogy adatforgalmon vagyok és nem azon a wifi hálozaton?
Én a kapcsolót használom évek óta. Ami kimaradt, hogy lehet widget-ként kapcsolót kirakni a gyorsabb elérés érdekében. Illetve én megemlítettem volna, hogy az időzítés arra jó, ha elutazunk úgy tűnjön, mintha valaki lenne otthon.
Huu A villanykapcsolós rész az ütött. Ha okoskapcsolót és mechanikusat is akarsz használni, vagy a Sonoff-ot kell meghackelni egy kicsit, vagy Shelly eszközt kell betenni. Az a kötődobozba is belefér és van bemenete a kapcsolónak. Ahogy te rajzoltad, a Sonoffnak és a mechanikus kapcsolónak is be kell kapcsolva lenni ahhoz, hogy a lámpa világítson Egy HomeAssistantal a különböző gyártók eszközeit is lehet integrálni.
@@richardstenzi Még nem próbáltam. Home Assistanthoz a Shelly egyszerűbbnek tűnt
3 ปีที่แล้ว
@@richardstenzi Ahogy nézem, nagyon hasonlít működésében a Shelly 1-hez. Képek alapján nagyon picit nagyobb, de szerintem ez még elfér a legtöbb kötődobozban: imgur.com/a/pY1tGkN A shelly-ből az egyik leg-zseniálisabb szerintem a Shelly 2.5, ami jó a dupla kapcsolós csillárhoz is. Ott két kimenetet és két kapcsolót is rá lehet kötni, és közben még kisebb is, mint a shelly 1 vagy a Sonoff mini.
Hát ennek az okoskapcsolónak nincs az ég egy adtavilágon semmi értelme. Mire kikeresem az appot a telefonba, addigra hatszor fölkapcsolom hagyományos módon :D
Hát ez aztán minden okosítások netovábbja.Lehet vele kapcsolni a lámpát.Ráadásul mivel csak az egyik vezetéket szakitja meg van esély egy kiadós ármütésre is amit plusszban fel sem számoltak az árban.Naggyonn megéri!
Neked a fejedbe kellene okosítás. Világítási kapcsolók mind egysarkúak. A szabvány nedves helyiségekbe ír elő kétsarkú megszakítást. A csillárkapcsoló, az alternativ kapcsoló nem is létezik kétsarkuban. Beépített fogyasztóknál mindig a fázist kell megszakítani. Egy hordozható lámpánál ez nem megoldható, mivel a villásdugó bárhogy bedugható. Villanyt meg szakember szereljen. A munkát mindig feszültségmentesítéssel kell kezdeni. További jó okoskodást.
Szia Walter! Én használok egy Google Home Minit, 2 Yeelight okosizzót, egy Xiaomi Desk Lamp-et, egy Xiaomi Mi Smart Plug-ot és 2 okos led szalagot. Szeretném kipróbálni a Sonoff termékeit is, viszont az a kérdés merült fel bennem, hogy ugye az a Sonoff hub Zigbee3.0 szabványt használ és ilyenkor kompatibilis vele más gyártó Zigbee3.0 szabványt használó eszköze is? Mert erről nem találtam sehol rendes tájékoztatást :(
3 ปีที่แล้ว
a SmartThings hub evileg kezeli a sonoff wifi termékeket azt már próbáltam, szerintem a sonoff zigbee-t is.
Elektromos tűz eseten ilyen átalakítást követően azét ugrott biztosítás, de még villanyszerelővel csináltatva is a terméknek nincsenek EU s engedélyei ezért csak óvatosan,
Rosszabb márkanevet nem is választhattak volna. Nekem az alső ami eszembe jut, mikor meghallom, a "son of a b*tch". Bár lehet csak túl sok trágár filmet nézek.
@@potar21 Ha számítógépen nézed van pause gomb, sőt kockánként is tudod előre hátra léptetni (pont és vessző gomb) de semmit nem ér ilyenkor. Csak az ugráló kijelzőt látod de hogy mire "klikkelt" azt nem. Értem én hogy nem tutorial videó, hanem csak bemutató, de így sokat nem ér. Sajnos. És az ördög mindig a részletekben van, az hogy mit tud az sokat nem ér ha nem jössz rá a használatára.
@@Ofmega Még jóh az Euro és nem dollár. Nagyon egyszerű a válasz, nem szettben kell venni. Én 50 db 13650-es cellát vettem 10esével, hogy el kerüljem a vámot. Kis gondolkodással mindent meg lehet oldani. Milyen 10 eurós áfa szabályról beszélsz? m.cdn.blog.hu/ju/junkieeeboy/image/2012-10-14/magyar.posta.vamteher.2012.png
@@nojbispeedify Én mit írtam?..... az hogy te vmiről nem tudsz az még létezhet: Az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 162 § (5) bekezdése alapján a rendelt küldeményben lévő termék értéke a 22 € forintra számított összértékét meghaladja, de nem éri el a 150 € értéket, úgy a termékbehozatal során általános forgalmi adó fizetési kötelezettség keletkezik, amely összeget az ügyfélnek nem kell megfizetnie akkor, ha a kiszámolt - és így az ügyfél által fizetendő - összeg a 10 € értéket nem haladja meg.Az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 162 §., valamint az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény előírásai alapján kiszámolt alábbi értékhatárokig áfamentes a küldemény januárban 44,86$-ig.
@@nojbispeedify Még jóh az 18650es nem 13650es..... És vagy 20 éve rendelek, lehet gondolkoztam már és nem vmi gagyi oldalt linkelgetek. Ja, már úgyis mindegy mert megszűnik ez a szabály június vagy júliusban.
tetszenek ezek a megoldások, mi is tettünk ilyet, a nem használt tabletot vettük használatba, szereztünk hozzá egy fali rögzítő szettet, egy dugalj vezérlést, meg reléket. Így az összes dekor világítást ezzel lehet kapcsolni, a spotokat is. Nagyon hasznos a biztonsági funkciója, a kapunyitó, meg a kamera interfész (beltéri motoros kamera, kétirányú kommunikációval).
Fűtés is rajta van, de annak sok haszna nincs, majdnem mindig van otthon valaki...
magyar webshopból vettem mindent, azért az gyorsabb, meg szerintem megbízhatóbb is. árban nekem jó volt a penta-elektrik webáruháza.
Nekem olyan kéne ami felkelti a kutyát, ha ép betörő érkezik.
Lusta fajtája csak akkor nem alszik mikor eszik. :D
A kutya attól lesz izgatott amitöl te. Az enyém pl ha megcsörren a telefonom akkor rohan oda, meg hozzám meg oda, meg hozzám meg oda.. vagyis ha ilyet szeretnél, akkor pl a Xiaomi okosotthon tud olyat, hogy mondjuk ajtónyitás, vagy mozgás érzékelöre hangot adjon ki a fö egység. Ha te veszed a fáradtságot, és mindíg kimész a lakásból szétnézni "izgatottan" a kutyád követni fog, tehát ha betörö jön, a mozgás érzékelö miatt mondjuk hangot ad ki a rendszer, amitöl a kutyus feláll, kimegy, és szétnéz. ;)
Én pont 2 ilyen kapcsolót szereltem be itthonra:
Az egyik egy hálószoba lámpa, és a google home kapcsolgatja, a másik a pincében kapcsolja ki-be a légcserélőt midnen nap.
Utóbbinak nincs internetje, megjegyezte a programot.
Nagyon jó cucc ennyi pénzért.
"Józsi megjelölt egy bejegyzésben Facebookon. Fűtés bekapcsolva" 😂
Imádok barkácsolni, főleg elektronikai cuccokat, de az egész videó alatt azon agyatlam hogy mire tudnám használni, és nem jutott eszembe semmi :)
Valahogy nem érzem ezt az okos otthon dolgot.
Amúgy megint jó videó volt. Köszi
Hasonlóan gondolom én is!
"Tök jó meg minden", csak kurvára felesleges. Ha az ember nem tud két lépést tenni a villanykapcsolóhoz, akkor ott már nagyobb a baj mintsem hogy az "okos otthon" oldja meg a problémát. Egyetlen esetben látom értelmet, márpedig nyaraláskor, amikor üres a ház. Naponta esténként fölkapcsolni távolról a lámpát, hogy ne nyomják fel a kecót. Egyéb esetekben egy teljesen értelmetlen f@szság! (szerintem)
@@olivantprofesszor4943 Ez teljesen hibás megközelítés. Nálunk például a világítási szcenáriók tevékenység szerint, akár automatikusan változnak.
A filmezésre van egy komplex szcenárió ami elindítja a filmezésre használt appot (ekkor bekapcsol a tévé is a HDMI CEC miatt), telefont Ne zavarj módba teszi és a tévével szemben található világítási forrásokat, valamint a mennyezeti világítást lekapcsolja és csak egy dimmelt fényt hagy a tévé körül. De van ami teljesen automatikus:
Amint a Playstation 4 játékot indít (menüben való bóklászás nem triggerel) a szoba világítása a napszaknak megfelelően a gaming fényre kapcsol. Csak a tévé két oldalán található hangulatfényként funkcionáló ledszalagok világítanak és lila színre váltanak. Amint a PS4 kikapcsol a szoba világítási képe visszaáll a napszaknak megfelelőre. Egyébként két ilyen világítási képet használunk. Semleges fehér 4000 kelvin körül és egy sárgás-narancsos dimmelt éjszakára. Ezeket szintúgy napszaknak megfelelően kapcsolja a fali kapcsoló is és a telefonos app is. Apropó app. Ne mondja már senki, hogy egy nyugis bevackolás alatt bárki szívesen kel fel villanyt kapcsolni...
De egy gombnyomásra behívható a fali kapcsolókkal akár egy teljesen más világítási kèp is, ami olvasáshoz ideális.
Csak a fantázia és az eszközpark szab határt. Nem is beszélve arról, hogy véletlenül felkapcsolva felejtett villany már nem létezik. Az előszobában amennyiben a mozgásérzékelő nem érzékel mozgást 10 percig, lekapcsol a villany. Az olyan kényelmi dolgok, mint az ébresztő óra ébresztésének időpontjára fokozatosan felkapcsolódó villany már csak hab a tortán.
De az ablaknyitó szenzor képes lekapcsolni a termosztátot is vagy kikapcsolni a párátlanítót.
Az okosotthon kényelmes és praktikus. A meglévő technikai eszközök hasznos összehangolása.
@@-mihi- Nem rossz!
Így már aláírom, hogy felelőtlen volt a kijelentésem.
Nem tudtam hogy ennyire komplex felhasználási terület is létezik. Ilyen fullos, összetett kompakt rendszert még nem láttam a youtube-on senkitől működtetni, mindenki csak az alapokat mutogatja, mobil appról kapcsolgat egy lámpát, esetleg fényerősség, és ennyiben ki is merül a rendszer bemutatása. Köszi!
@@olivantprofesszor4943 Hmm, mondasz valamit. Most, hogy belegondolok hazai TH-cam-on tényleg ez a helyzet. Még Magyarósi Csaba okosotthon tartalmai is csak a felszín kapargatásába nyújtanak némi betekintést:S
Örülök, hogy segíthettem!
2:10 Shelly 1 úgy van tervezve hogy a kapcsolódobozba fér a kapcsoló mögé. Én olyat használok.
Én még szakmámból kiindulva mások házát is automatizáltam le a sonoff termékeivel. Nagy meglepetésemre az egyik sonoff basic már a második telét bírta ki kültéren (kerti világítás miatt). Úgy voltam vele, hogy tuti szétfagy, de vállaltam hogy akkor valami hőszigetelt dobozt kialakítok. :D Hívtak, hogy működik még. Viszont saját épületautomatizációs megoldásokat szeretnék kiépíteni, amit családi házakban alkalmazhatnék (villanyszerelőként). Emiatt elmennék a PLC valamint a zigbee irányába is. Szeretném az egészet internet nélkül megoldani, sokan nem szeretik. Aztán természetesen opcionálisan jó, ha lehet párosítani valamilyen okos vezérléssel. Sonoff féle zigbee területet is kipróbálnám. Egy összerakott rendszertől (zigbee) beautomatizálva, ha elveszem a netet, akkor működik magától rendesen? Vagy akkor már elveszett. Egy sonoff basic pl net nélkül is teszi a dolgát, ő magában tárolja az időzításeket (pl én ventillátort kötöttem rá ami napkelte előtt és napnyugta után kapcsol be, alvás és ébredés segítéséhez). A választ előre is köszönöm! :D
Hali, érdemes lenne egy kicsit összehozni a PLC-vel... Például: Rievtech Ethernet PLC MQTT-vel és egy Sonoff ESPHome FW-vel. Így kikerülhető a Kínaiak kémkedése a wc ügyében és ad egy alternatívát azoknak akik szeretnek foglalkozni a PLC-vel és az elekrtonikával.
Pont ezt akartam írni, mert PLC vel is megoldható lenne egy csomó minden.
Ja Plc😁jóval drágább, ha még baj van ,keresd meg aki csinálta :) ! Mert más nem fogja tudni megoldani!(max cserével,újra programozás stb.)
Szintén Sonoff! 2-3 éve használom. Van konnektor, sima kapcsoló, pára és hőszenzoros kapcsoló. Időzítések lámpákhoz és a fürdőben hőmérséklet függvényében a fűtés automatikus.
Szia! Azt megkérdezhetem, hogy a hőmérő egységben mennyit bír az elem, és jelez-e ha merülőben van?
Nem szívesen bíznék rá fűtést, ha mondjuk hetente lemerül, de egyébként érdekel a dolog.
Köszi a válaszod!
@@kad5207 Az enyém nem ilyen elemes. Sima 220-as.
Jó kis cucc, amikor én néztem, még nem voltak náluk szenzorok, csak kapcsolók. Itthonra végül a Shelly nevű cégtől vásároltam, mert az európai gyártmány (európában tervezik, és rakják össze kínai alkatrészekből), nagyjából ugyanezt tudja, árban is csak picit van e felett, és talán kicsit jobban konfigurálható (ha értünk hozzá).
Itt viszont meglepett, hogy a mozgásérzékelőbe is elegendő egy gombelem, azt hittem, hogy az többet fogyaszt.
Sonoffból több verziót is használok (TH10, TH16, Dual, S26) nagyon imádom. A nem kötődobozba rakhatóhoz van sínes adapter így beszerelhető a láskáselosztóba.
Én is használok pár sonoff cuccot, illetve egyéb okos kütyüket. Annyi, hogy én Tasmota firmwaret teszek mindenre, és a központi egység nálam egy Raspberryn futó Home Assistant.
Tény, hogy ezt nem 5 perc összehozni, de mivel én is szeretek barkácsolni, így nekem az okkosotthon építés már külön hobbinak számít :)
Ilyen sonoff szenzorokat viszont még nem használtam, de hallván, hogy akár 80m hatótávolság is lehet, elgondolkoztat, hogy ezek valamelyikével kellene megvalósítanom egyik régi tervemet.
Azaz kapjak értesítést ha a postás valamit bedob a postaládába :)
A láda kb. 40m-re van, annyit pedig talán simán visznek ezek a szenzorok (talán a mozgásérzékelő lenne a legalkalmasabb).
LPT porton keresztül csináltam meg a vezérlést 2003 ban. Mobtellel GPRS nettel ingyenes hostolt egyszerü HTML/php alkalmazással kapcsolgatam 8 kapcsolót. Eldobálják a régi LPT s PC ket mert csak 1 CPU van bennük. Pedig rengeteg jó dologra fel lehet használni amihez nem kell se lóerö se magas OS verzió.
SONOFF, viszont a Tasmotában sem bízom, így saját kódot írtam rá. Egyenlőre TLSv1.2, MQTT szerver docker, Home Assistant docker. Minden firmware -em OTA, minden SONOFF csavarhúzóval majd felkantározva kezdi meg az életét. Természetesen OTA kódot majd összeszerelés után programkódot és CA -t.Biztosan Ti is - és mindenki - gondoltok a biztonságra.
(természetesen nem csupán SONOFF, bármely ESP8266 alapú modulra tölthető core -t írtam)
Elérhető ez core valhol?
@@martonfarkas7604 Nem publikáltam. Meg kell oldanom még távolról a CA cseréket.
Jó lett ez a videód is. Esetleg kinamentesítésről is csinálsz majd (más förmver)? :) Lépésről-lépésre (tudom, van a neten egy csomó how to.....) :)
Helló , én tudok még kissebb okosrelét ami 5cm sincs meg bárhová befér , na persze az app is sokkal komplexebb és ingyenes!:) A neve Shelly relays
Sonoff mini is van.... Töredék áron. 😉
Elég jó szettet raktunk mi össze, adott volt egy alap tablet, ezt rögzítettük a falra, és így relével, vezérelt dugaljjal tudjuk kapcsolni a dekorvilágítást, még a tablet saját töltőjét is. Fűtés is rajta van, bár ennek igazából nem sok haszna van mert úgyis itt vagyunk a legtöbbet. Na, mindenesetre hasznos tud lenni, főleg ha valamilyen biztonságtechnikai dolgot is belekötünk (kamera, kapuvezérlés).
leginkább én is a penta-elektrik webáruházból, itt Okos otthon menüben.
ja meg magyar, és gyorsabb/megbízhatóbb mint kínából.
Helló! Nagyon jó kis videó :) Annyit szeretnék hozzátenni, hogy ha dobozba szeretnéd tenni a kapcsoló mögé, akkor a mini-t érdemes használni, mert az nem csak hogy elfér, hanem érzékeli a fizikai kapcsoló állapotát és azzal is tud működni a lámpa így a régi kapcsolókat is lehet tovább használni. Egyébként ezek a szenzorok mennyire vízállóak, azaz a külteret hogy viselik?
Egy ilyen opción gondolkodom én is
Van egy okos lámpám (kíváncsiságból vettem anno), pontosabban "körtém" :D (nem is körte mert gyertya de most mindegy) ill. egy Google TV CC. Ja és egy Fritz! DECT 301-es termosztát. Utóbbit a routeren keresztül vezérlem, elég okos magától is, az ütemezésnek hála nincs sok tennivaló vele, és ki lehet olvasni az aktuális hőmérsékletet is. A Google TV nem tud okosothont vezérelni, csak saját magát "tudja" hangvezérléssel irányítani, de ha tudná is, fizikailag meg kell nyomni ill nyomva kell tartani egy gombot a távirányítóján amíg beszélünk hozzá. Ja és mindjárt átváltja a TV-t is magára. A körte is macerás. Az íróasztal mellett kéznyújtásnyira van egy álló lámpában. A kapcsolót sokkal könnyebben és gyorsabban elérem mint kimondom, h. OK google... turn on/off lamp. Igen, tehetném máshova is, viszont a fizikai kapcsóláskor lecsatlakozik wifi-ről is, vagyis nem lesz hangvezérléssel elérhető. Következésképp mindig hangvezérelni kell. Már ha a színét, fényerejét stb változtani szeretnénk. Ráadásul, mivel nincs se Nest -hub, -audio vagy -mini, így csak telefonról lehet irányítani ami ha le van zárva akkor még a telefont is elő kell kotorni, feloldani, és ha ezt nem teszem pár mp-en belül, akkor a parancs elvész. Okos otthonba egyenlőre a redőnyvezérlőket látom opciónak, (sosem tudom melyik irányba kell le vagy feltekerni, ki vagy behúzni :) ) esetleg még az ajtónyitóval összekötött riasztó rendszert, de ezt a riasztó rendszerek is tudják, szóval nagy tennivaló itt sincs. Egyszóval az okos otthont nem árt okosan megtervezni, mert ezek gépek, gondolkodni nem tudnak, ez továbbra is feladat marad :)
Nekem az összes világítás kapcsolóm sonoff. A házban 15 van két év alatt egy ment tönkre. Az ewelinkel viszont nem vagyok teljesen megelégedve, ha nem is gyakran de előfordulnak problémák. Engem is érdekelne ez a "förmver" csere dolog 😃
jelenleg van pár sonoff-om meg egy Xiaomi okos dugaljam. de hoszutávon saját rendszert akarok programozni és épiteni
Köszönjük szépen!
Igen, én is használok a Tp-linktől a TAPO okos konektort.
Ehez különböző programozható időpontokat használom a legg többet.
Az egyikbe egy éjjeli lámpa van bedugva ami be van állítva hogy, kapcsoljon be amikor szól az ébresztő.
A másikban a riasztó, a harmadikban az előszobában lévő éjjeli fény van bedugva...
De jó hogy rád találtam! Ment a sub 🙏🏻
Jó fej!
Kb 1,5 éves hasnzálok sonoff eszközöket, de nekem is tudtál újat mutatni!
Köszi!
:)
Én eddig egy kütyüt akartam kipróbálni, egy Aquara gatewayt. A használatához ajánlott app engedélyt kért a telefonom összes filejához, fényképéhez és videójához, anélkül nem indult el. nem, mintha lenne bármi titkolni valóm, de nem értem miért kell neki ez az adat, úgyhogy ezen a ponton megszakadt a kapcsolatom a gáyri okoskütyükkel. Ugyanakkor elindult a saját gyártású lakás okosítás project. Az ESP8266-ok nemrég érkeztek meg, hiányoznak a szenzorok, meg még kell pár arduiono nano és végtelen sok relé, léptető motor stb. Meglátjuk, mit hozok ki belőle
köszi h némítottad a google vezényszavakat :'D
Köszönöm.SONOFF használok én is a akvárium és terrarium lámpára van kötve és nem csak otthonról tudom vezérelni
Garázs kapú és kert kapu nyitásának vezérlésére használok ilyen márkájú okos relét. A hörmann nem ad közös távirányítót. A kertkapu mozgatóhoz meg csak egy távirányító van gyárilag.
Szia nekem nem tudom párositani a mozgás érzékelőt, nem tudom hol rontom el ,ha le irnád ahogy te csináltad nagyon meg köszönném.
Ötletesek az ilyen kis cuccok, de szerintem már inkább csak bonyolítják az életet...
Pontosan
@György H Ilyen masszív, tudományon és gazdaság politikán megalapozott hitvallás hallatán, mi mást is mondhatnék,,, hajrá, legyen minél okosabb az otthonod, mert egyre nagyobb szükséged lesz rá...!
Úgy ahogy mondod ,,annyira el vannak kenyelmesedve az emberek ,hogy már vicc ! Lustak az emberek már!! villanszerelokkel dolgozom ,és mikor alapszerelesbol okos ház lesz hirtelen 😁,mert itt ott látták ezt azt,és milyen fasza ... ..aztán mikor mondva van mennyi ,megy ahh hogy ez ilyen drága 😆😆..hát baszki senki nem mondta hogy a munkahelyen kell vezérelni ,nézegetni a házat, hány fok,wc szarasra készen legyen stb . 😄ez a probléma már sajnos ..és ezekkel sok gond lesz !! Később..
Én kivitelezőként mondom, hogy ilyen gagyi dolgokat mint ez a sonoff jobb elkerülni. Vannak sokkal jobb, megbízhatóbb, nem felhőalapú rendszerek. De most komolyan. Google az otthonomban? Ne már! Amúgy meg én piszok jól keresek ezzel, de borzasztóan feleslegesnek tartok ilyen otthonokat. Hatalmas a marketingje, de alapvető haszna alig van. A hangvezérléstől meg komolyan roaszul vagyok, mikor az ügyfél elkezd csacsogni a háznak. Nekem szakmai szempontból csak azért releváns mert jó szerelni ilyen rendszereket, de élni velük szerintem baromság. Tegyél a kapura meg a garázsra ilyen reléket, mert kinyithatod mielőtt hazaérsz, meg felkapcsolod kint a lámpát ugyanakkor. És kész. A többi egy nagy lustaság.
@@MrEmigres hat ha tudod mi van ,akkor azt is ,hogy egyre több embernek kell!! .. van rá igény!
Hmm.. Okos!
Lehet tudod: A sonoff-nak van nyilt API-ja aminek a hívásával lehet irányítani pl a kapcsolót?
Nekem yeelightjaim vannak és ott van egy hasonló protokoll amit tudok használni erre.
Kapcsolo melle miert nem sonoff mini???
Haladoknak eWeLink es az IFTTT helyett Openhab vagy Home Assistant.
Üdvözlet .szeretném megkérdezni a sonoff basic egység ill. Az okos konektor napi hány db beálítást enged ill. Az appjában ? Vásároltam hama terméket az 30 időbeosztást enged ( ebben ugye benne van külön a be ill.ki kapcsolás) nekem 50 időbeosztásra lenne szűkségem.viszont sehol nem tüntetik fel bármely termékleirasban csupán beálítás közben derülne ki mennyit enged...kérem szíves válaszod.köszönöm szépen .
Hello a Fekete Bridge nem vezérli a fehér Mozgás érzékelőtt?
Szia, egy év elteltével hogyan bírják az ellemek ? Persze ha végig üzemben voltak eddik.
Meg egyáltalán jelzi apikációban ha már merülnek ?
Ezek a filléres dolgok a Banggoodon olcsóbbak, mint itthon? A Sonoff bridge képes lokális automatizmusokat futtatni, vagy mindenhez kell internet?
Sziasztok! Van arról tapasztalata vkinek, hogy Zigbee szenzorokban a gombelem kb mennyi ideig bírja?
Hali
Csinálnál egy videót amiben bővebben mesélnél konkrétan mikre is lehetne használni ezt?
Én arra gondoltam hogy egy szobába ajtó nyitásra automatikusan felkapcsolódjon a világítás és lekapcsolódjon ha kimegyünk ajtónyitó és mozgásérzékelő szenzorral
Kinyílik az ajtó felkapcsolódik a villany és ha becsukódik az ajtó és az adott intervallumon belül nem érzékel mozgást akkor lekapcsolódik, ha mozgást érzékel akkor amíg nem nyitódik ki újra az ajtó addig felkapcsolva marad a lámpa. Ez megoldható ezzel?
Ez tuti nem. Túl bonyolult. Le kéne egyszerűsíteni. Miért nem elég csak a mozgásérzékelő?
én szeretem a hangulat világításokat automatikusan kapcsolni pl okos konnektorral. Vagy hasznos, ha az ember egyes fogyasztókat leválaszt a hálózatról mikor nem használja - nálunk volt a környéken egy villámcsapás - rengeteg eszközöm meghalt, pl a PC is. Vagy lehet áramtalanítani a villanytűzhelyt akár távolról is - így elkerülhető a szorongás, hogy vajon lekapsoltam??
@ a villámcsapástól h védi meg? Galvanikusan nem választja le 😂. A másik problémára + ott az indukciós tűzhely
@@nojbispeedify a fázist leválasztom galvanikusan, így ha a fázison jön be a túlfesz, arra megoldás lehet. A másik, hogy amennyiben a nulla vezeték szakad meg pl a villámcsapásnál, akkor simán lehet 400V a konnektorban, arra is megoldás lehet. Egyébkén van több áramkörös wifis megszakító is, így a nullát is le lehet választani. Nekem van kismegszakítóval kombinált wifis relém is, ezt be lehet tenni a kismegszakító helyére, és akkor mindkét feladatot ellátja.
Én kipróbáltam hogy egy indukciós főzőlapot: kivittem a kertbe, feltettem kis lábosban rá étolajat - egy idő után túlhevült és meggyulladt. Szóval az sem tuti biztos. Meg aztán egy sütőben felejtett kaja rendes nagy füstöt tud csinálni, még ha nem is gyullad ki.
@@nojbispeedify Mert ha éppen valami egy helyben álló feladatot végzünk akkor le fog kapcsolni tekintve hogy nem érzékel mozgást, viszont ha az ajtónyitást kötjük arra hogy a mozgásérzékelő figyeljen akkor a szobában akármit csinálsz nem kapcsolódik le.
Szia es mivan akkor ha a kapcsolo nyiott alapotban van (video 2:51 masotperc) akkor mar nem müködik a sonoff
rajz szerint nem fog működni
Most néztem. A sonoff mini esetében 2 külön csatlakozó van a kapcsolónak. Ráadásul az elfér elméletileg a kapcsolódobozban is. Feltéve persze, ha a villanyszerelő odavitte a nullát is, nemcsak a fázist.
@@lajosbarath1034 jó esetben mögötte megy de rengeteg lakásba csak a fázist hozzák le a kötő dobozból
@@fman5510 Ó, ezt tudom. Régen nekem is be kellett miatta húznom a nullát. Viszont most vettem csomó ilyen SONOFF ZBMINI kapcsolót. Ez befér a kapcsoló mögé a dobozba. Ennél külön 2 érintkező van a kapcsolónak. Viszont ennek is kell a nulla a kapcsolódobozba, és akkor mindig áram alatt lesz.
kell hozzá mindig net. és valamilyen kinai szerveren megy át az adat. nem jó ötlet. sonoffba egy esp82 es van benne amire irhatunk sajtát programot. vagy tehetünk rá tasmota-t. automatizálásra egy raspberri 4es elég arre meg home assistant és net nélkül megy mindem tovább. a senzorok amit mutattál sajnos nem ismerem. de egy zigbee vevő és pár gyáris zigbees senzor megoldja. vagy espvel meg kell építeni.
Így igaz! Nagyon szép és jó az eredeti megoldás amíg van neted. De ha épen nincs, baromi nehéz felkapcsolni akár egy lámpát is! :)
Már egy ideje megjelent a Sonoff mini, ami a videóban látható basichez képest kb fele akkora méretű. Én kipróbálás szempontjából beszereltettem kettőt, és a helyszűke nem is széltében hanem mélységben jelentkezik. Ha szerencsés a helyzet és van hely a falban mögötte, akkor egy kis véséssel lesz neki hely és elfér kényelmesen, ha valaki olyan szerencsés helyzetben van hogy még megtervezheti az elektromos rendszerét ajánlott mindenhova mélyített kötődobozt tenni. Ugyanez igaz a Shelly-re is, méretben egyformák. Ha már Shelly akkor viszont érdemes megjegyezni, hogy a bolgár gyártású Shelly hozzávetőleg 10 euró per kapcsoló, míg a Sonoff mini 2000 forintért beszerezhető (2020 novemberi helyzet). FONTOS: Amit mindenképp érdemes észben tartani, hogy nulla (aka neutral) is kell, hogy legyen a beszerelés helyén, különben nem fog működni a dolog, szerintem ez a valódi szűk keresztmetszet ha nem akar az ember fúrni, faragni.
Pont ebbe a hibába estem bele amire felhivod a figyelmet. Lakás felujitás vezeték csere teljes uj hálózat , én ugye bementem a boltba szépen megvettem a sorolható szép uj kötődobozokat. Mindennel kész lettem konnektorokban szépen benne a 2,5-ös vezeték ahogy kell , szerelvényezzünk.....aha sodrott 2,5 vezetékeket a sima dobozba szartiglesz bekötni 1 konnektort is. És ugye vannak olyan konnentorjaim amik adnák tovább a bizserát ott a dobozban 6db 2,5mm es sodrott.......majdnem riva fakadtam hogy leszivattam magam. Vésés doboz csere mélyitettre :)
Éppen ilyesmi rendszerben gondolkozok, melléképület kiegészítő világítását akarom kiépíteni, vezeték nélkül. Nem én fogom szerelni, mert nem értek hozzá, ezért annyit kérdeznék bárkitől akinek szakmája, hogy a relé után kapcsolhatok-e sorba 4 darab falilámpát GU10 LED-del, illetve, hogy a relé kapcsolható-e a SONOFF vezeték nélküli kapcsolójával wi-fin keresztül? Így akkor megoldódna az okostelefonnal kapcsolás, illetve a telefon hiányában a villanykapcsolóval (SONOFF T2 EU 2C RF vezeték nélküli 433MHz RF fali kapcsoló, 2 gombos).
Nagyon köszönöm, ha valaki ezt megválaszolja nekem.
Szia!
Szünetmentes táp ügyben nézelődtem. két féle topológia ami megütötte a szemem azaz felkeltette az érdeklődésem. Ma már TV, de a modern kazán panelja sőt mosógép panelja is olyan, hogy az hal meg. Miért? Mert ugye a tüskék azaz a bejövő áramerősség vagy is feszültség ingadozik. Két forgalmazót kérdeztem meg írásban, hogy mikor vált át a szünetmentes tápjuk. APC volt az egyik .
szunetmenteskazanhoz.hu/termekek/Smart_UPS_SMV750CAI_LCD_szunetmentes_tapegyseg/
www.bestmarkt.hu/alkatreszek-periferiak/szamitogep-kiegeszito-c1045/szunetmentes-tapegyseg-c1067/szunetmentes-tap-c49/tipus:on-line-ups
A lényeg, hogy ezek szerint csak laborban tudjuk meg, mely két feszültség között dolgozik a szünetmentes táp? No és milyen gyorsan vált át akkura?
Jelenleg 3 okos háztartási eszközöm van, melyeket 2 app vezérel (Tuya,Gree) és most szeretnék Sonoff (relék és érzékelők + hub) eszközöket is beüzemelni. Tudtok ajánlani egy olyan appot, amely esetleg mindet tudja vezérelni?
Nálam a Sonoff basic-et, és a Sonoff mini-t is folyamatosan ledobja, néha 1 perc, mire visszajön! Valakinek megoldás?
Szia! Nagyon szeretem nézni a videóidat amelyek nagyon hasznosak. Én is szeretem az ilyen jellegű kütyüket. Lenne egy kérdésem: nekem is van ilyen sonoff RF bridge 433Mhz eszközöm. A távirányítós redőnyömet szerettem volna telefonról működtetni. Sajna nem tudom vele párosítani pedig a redőny távirányítója is 433Mhz -en működik. Mi lehet az oka. Más RF eszközt sikerült pl. LED vezérlőt. Válaszodat előre is köszönöm. Csak így tovább a csatornádnak.😉
Ami nekem nem derül ki ezekből a videókból (nem csak a tiedből, hanem más túlzottan csak basic szinten beszélő videókból sem) h. 1) melyik részekhez kell non-stop wifi és melyikhez csak az első setup idejére 2) a zigbee kommunikáció mi és mi között történik 3) mi történik ha az okostelefon éppen nem elérhető, nem kapcsolódik aktívan a játékba, akkor is működik minden a beállított automatizmusok szerint?
Jó lett volna 1 kicsit több magyarázat a kapcsolódási protokollok és szereplőkről, mert nekem így továbbra is talány kinek mi a feladata egy ilyen felállásban.
A mozgásérzékelőt ki lehet kapcsolni? Gondolok itt arra, hogy ha pl egy külső tárolóba teszem mint egy érzékelő, és ha valaki bemegy akkor jelezze, de ha pl huzamosabb ideig én jövök-megyek akkor ki lehessen kapcsolni.
Egy kérdésem lenne a termékkel kapcsolatban. Az eszközök hogyan találnak rá a megfelelő wifi hálózatra? Mert ha jól látom 2,4 GHz-es kapcsolat kell nekik és távolról is vezérelhtőek. Az app először megkeresi az eszközt, majd ahhoz csatlakozik és "adja meg neki" a telefon által használt wifi hálózat adatait? Ez esetben ugye távolról esélytelen a konfigurálása. Gondolom nem csak az ágyból működik a kapcsolgatás, vagyis távolról az otthoni wifinken keresztül fér hozzá a tulajdonos.
A gyártó amúgy nem arra lesz kíváncsi, hogy mikor ül fehér lovon a jóember, hanem arra, hogy mi van az okostelefonján. A felhasználói szokások nagy értéknek számítanak...... nem véletlen, hogy manapság mindenki "gyűjtögeti".
Ami érdekes lehet még ezeknél az okoseszközöknél, hogy informatikai / hálózati oldalról mennyire biztonságosak. Elvégre némelyiket pont azért vesszük, hogy biztonságban tudjuk az eszközeinket. Vicces lesz a jövőben a Reszkessetek betörők. Tablettel nyitogatják a meghekkelt házakat.......de aztán jön Kevin. :D
mikor az ember párosít egy eszközt a wifire, akkor meg kell adni a wifi nevét és jelszavát. Ezen kívül a párosításkor fizikailag is jelen kell lenni, hiszen meg kell nyomni az eszközön a gombot.
Ez csak egy készüléket működtet? Tehát minden fogyasztónak külön szabályozó kell?
Kevin nélkül nincs karácsony 😀
Lessz videó ezek firmware cseréjéről is? Van opensours program is hozzá.
Szia
A hőmérsékletet értéket ki lehet rakni a telefon "asztalra". Vagy csak az app ban látható az érték?
Na végre, egy itthoni HA csatorna
Nálam van Tado fűtésvezérlés, IKEA lámpák, Xiaomi konnektorok, na meg Sonoff relék. Mind integrálva a Google Assistensbe és Nest Mini-vel hangvezérelve.
Már csak azt kell kiböjtölnöm, hogy a Xiaomi hőmérők is megkapják a Google integrációt és akkor viszlát egyéb app mint ifttt - ami egy retek...
Csak egy kérdés: ezek a cuccok 5GHz-es WiFi-n is működnek?( Kénytelen voltam 5 GHz-es WiFi-t "kiépíteni" otthon, mert a hagyományos 2,4 GHz-es sáv ott annyira tele van, hogy az embertelen. Sajnos szaladtam már bele OBI-ban vásárolt okos konnektorba, amelyik csak 2,4 GHz-es WiFi hálózaton tudott "élni". )
Sajnos nem!
Sok mindenhez ez már túl okos. És egyáltalán miért akarnám a világ másik pontjáról kapcsolgatni a villanyt itthon. Nekem pl egy normális tapsoló kapcsoló is elég lenne a villanyhoz, de nem találni normálisat (vagy kapcsolási rajzot).
Ahhoz tök felesleges, de pl. ha szeretnél egy váltókapcsolót utólag (pl. a kerti lámpát szeretnéd bentről kapcsolni), akkor nem kell az egész házat szétvésni, vagy csodálatos fehér kábelcsatornával elvezetni a kábeleket a kapcsolók közt. De valóban nem sok értelme van a telefonról kapcsolgatni a villanyt (ne jöjjön nekem senki a betörős baromsággal, mert a betörők se hülyék teljesen...) :)
Én 20 km-ről járok dolgozni, ahol a csarnokban egy 30 éves gázüzemű hőlégbefúvásos fűtési rendszer van (a sima termosztáthoz is hülye a rendszer). Ha 22 fokra mennék be akkor megölne a főnököm, hogy pocsékolom a gázt, 15 fok az már brutális a sportoláshoz (és az a légköbméter hődinamikája se túl gyors), viszont nem akarok több órával korábban bemenni dolgozni, hogy bekapcsoljam a fűtést (pl. egy ilyen mostani fos hétvégén pedig elég sokat esik a benti hőmérséklet). Este ránéznék az időképre, a benti hőszenzorra és némi tapasztalatszerzés alapján tudnám, hogy mikorra kell beállítani a fűtés bekapcsolását, ami csak egy nyamvadt kapcsoló (szerintem nem is hálózati feszültséggel).
Ha/akkor kapcsolatban megoldható szerinted hogy ha a pára értéke x %felé megy a klíma párátlanito funkcióban bekapcsoljon?
Igen. A klíma vezérléséhez okos IR távirányítót használok. Azzal a klíma bármelyik funkciója elérhető, ami a klíma távirányítójáról is.
Ha elmegy az áram, kell ezeket a cuccokat újra a wifivel összekapcsolni, vagy megjegyzi a jelszót?
Megjegyzi és automatikusan kapcsolódik ujra.
Kamera csatolható hozzá?
Igen, van sima WiFis/Ethernet csatlakozós IP Sonoff kamera. Nem kell hozzá a hub sem, de az eWeLinken keresztül persze össze lehet kapcsolni a dolgokat.
Szia. Olyan kérdésem volna hogy pl ha megyek haza éjszaka és a háztól vagyok 200méterre, úgy fel tudom kapcsolni hogy adatforgalmon vagyok és nem azon a wifi hálozaton?
igen
Én egy másik gyártó termékér próbáltam ki.
Összekevertem a fázist és a nullát és sikeresen haza is vágtam.
Ez a Sonoffnál nem okoz ekkora problémát?
Nem. Legalábbis én se foglalkoztam vele amikor bekötöttem.
tök mindegy, annyi a különbség, hogy a relé kikapcsolt állapotában a fogyasztó nincs áram alatt, nyugodtan lehet szerelni.
Én a kapcsolót használom évek óta. Ami kimaradt, hogy lehet widget-ként kapcsolót kirakni a gyorsabb elérés érdekében. Illetve én megemlítettem volna, hogy az időzítés arra jó, ha elutazunk úgy tűnjön, mintha valaki lenne otthon.
Illetve van falikapcsoló is.
Éjszaka, ha megyek haza szólok Sirinek hogy kapcsolja fel az udvaron a lámpát, ne kelljen sötétben botorkálni. Eddig jól teszi a dolgát.
Huu A villanykapcsolós rész az ütött. Ha okoskapcsolót és mechanikusat is akarsz használni, vagy a Sonoff-ot kell meghackelni egy kicsit, vagy Shelly eszközt kell betenni. Az a kötődobozba is belefér és van bemenete a kapcsolónak. Ahogy te rajzoltad, a Sonoffnak és a mechanikus kapcsolónak is be kell kapcsolva lenni ahhoz, hogy a lámpa világítson
Egy HomeAssistantal a különböző gyártók eszközeit is lehet integrálni.
Sonoff mini esetleg?
@@richardstenzi Még nem próbáltam. Home Assistanthoz a Shelly egyszerűbbnek tűnt
@@richardstenzi Ahogy nézem, nagyon hasonlít működésében a Shelly 1-hez. Képek alapján nagyon picit nagyobb, de szerintem ez még elfér a legtöbb kötődobozban: imgur.com/a/pY1tGkN
A shelly-ből az egyik leg-zseniálisabb szerintem a Shelly 2.5, ami jó a dupla kapcsolós csillárhoz is. Ott két kimenetet és két kapcsolót is rá lehet kötni, és közben még kisebb is, mint a shelly 1 vagy a Sonoff mini.
Hát ennek az okoskapcsolónak nincs az ég egy adtavilágon semmi értelme. Mire kikeresem az appot a telefonba, addigra hatszor fölkapcsolom hagyományos módon :D
Sziasztok. olyan ezközt tud valaki, amit wifi-ről de nem otthonrol, mint a klímám vagy a kamerám tudom kapcsolgatni amit rá kötök?!
Ez az eszköz pl olyan
Tuya smartal is kommunikál?
Hát ez aztán minden okosítások netovábbja.Lehet vele kapcsolni a lámpát.Ráadásul mivel csak az egyik vezetéket szakitja meg van esély egy kiadós ármütésre is amit plusszban fel sem számoltak az árban.Naggyonn megéri!
Szerinted a kapcsoló hány vezetéket szakít meg ? 🤣 a két pólusú kapcsoló még a fürdőbe se szabvány már rég..
Neked a fejedbe kellene okosítás.
Világítási kapcsolók mind egysarkúak. A szabvány nedves helyiségekbe ír elő kétsarkú megszakítást. A csillárkapcsoló, az alternativ kapcsoló nem is létezik kétsarkuban. Beépített fogyasztóknál mindig a fázist kell megszakítani. Egy hordozható lámpánál ez nem megoldható, mivel a villásdugó bárhogy bedugható. Villanyt meg szakember szereljen. A munkát mindig feszültségmentesítéssel kell kezdeni.
További jó okoskodást.
Szia Walter! Én használok egy Google Home Minit, 2 Yeelight okosizzót, egy Xiaomi Desk Lamp-et, egy Xiaomi Mi Smart Plug-ot és 2 okos led szalagot. Szeretném kipróbálni a Sonoff termékeit is, viszont az a kérdés merült fel bennem, hogy ugye az a Sonoff hub Zigbee3.0 szabványt használ és ilyenkor kompatibilis vele más gyártó Zigbee3.0 szabványt használó eszköze is? Mert erről nem találtam sehol rendes tájékoztatást :(
a SmartThings hub evileg kezeli a sonoff wifi termékeket azt már próbáltam, szerintem a sonoff zigbee-t is.
A VIP-ról annyit, hogy se hőmérsélet se teljesítménymérés nem működik, nem is kezeli ezeket, szóval ne dobjatok ki 10 usd-t az ablakon....
Elektromos tűz eseten ilyen átalakítást követően azét ugrott biztosítás, de még villanyszerelővel csináltatva is a terméknek nincsenek EU s engedélyei ezért csak óvatosan,
@György H Be linkelnéd az EU-s hivatalos forgalmazóját?
@György H Szerintem te semmit se tudsz semmiről, mi az a típus engedély, ... miért is vitáznák tovább egy ...
1 éve megy nálam egy alap kapcsoló és semmi baja, bár azon piros és zőld led van még. aliexpressen kb 1500ft
Rosszabb márkanevet nem is választhattak volna. Nekem az alső ami eszembe jut, mikor meghallom, a "son of a b*tch". Bár lehet csak túl sok trágár filmet nézek.
Bírom a videóidat, de a retek ifttt-t ne reklámozd már légyszi. 🤣
Kár volt a beállításokat felgyorsítani, így sokat nem lehetett belőle megtudni.
Én is sajnálom, sokkal jobb lenne ha lenne pause gomb a youtube felületén, hogy kimerevítse a képet :'(
@@potar21 miért, nincs?
És lassítás sincs? Hol, miért?
@@potar21 Ha számítógépen nézed van pause gomb, sőt kockánként is tudod előre hátra léptetni (pont és vessző gomb) de semmit nem ér ilyenkor. Csak az ugráló kijelzőt látod de hogy mire "klikkelt" azt nem. Értem én hogy nem tutorial videó, hanem csak bemutató, de így sokat nem ér. Sajnos. És az ördög mindig a részletekben van, az hogy mit tud az sokat nem ér ha nem jössz rá a használatára.
Ezt rendes magyar webáruházból is meg lehet rendelni, gyorsabb és megbízhatóbb, mint kínából
Hahaha, persze és természetesen drágább is, mint minden.
Szett ára 12.000 ft na már most ha szabad kèrdezni mennyi vámot számolnak rá 😁Mert ugye 22 dollár a határ!
meg kell várni míg gyengül annyit a forint hogy beleférjen a 22 $ ba :)
Nem 22$, van még a 10€-os áfa szabály is, így 40pár$ körül mozog a határ, havonta változik. De ez is megszűnik idén.
@@Ofmega Még jóh az Euro és nem dollár. Nagyon egyszerű a válasz, nem szettben kell venni. Én 50 db 13650-es cellát vettem 10esével, hogy el kerüljem a vámot. Kis gondolkodással mindent meg lehet oldani. Milyen 10 eurós áfa szabályról beszélsz?
m.cdn.blog.hu/ju/junkieeeboy/image/2012-10-14/magyar.posta.vamteher.2012.png
@@nojbispeedify Én mit írtam?..... az hogy te vmiről nem tudsz az még létezhet: Az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 162 § (5) bekezdése alapján a rendelt küldeményben lévő termék értéke a 22 € forintra számított összértékét meghaladja, de nem éri el a 150 € értéket, úgy a termékbehozatal során általános forgalmi adó fizetési kötelezettség keletkezik, amely összeget az ügyfélnek nem kell megfizetnie akkor, ha a kiszámolt - és így az ügyfél által fizetendő - összeg a 10 € értéket nem haladja meg.Az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 162 §., valamint az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény előírásai alapján kiszámolt alábbi értékhatárokig áfamentes a küldemény januárban 44,86$-ig.
@@nojbispeedify Még jóh az 18650es nem 13650es.....
És vagy 20 éve rendelek, lehet gondolkoztam már és nem vmi gagyi oldalt linkelgetek. Ja, már úgyis mindegy mert megszűnik ez a szabály június vagy júliusban.
Használok. Saját rendszert :)
th-cam.com/video/BMm8trqeISw/w-d-xo.html
Én is! :)
Szép, szép, de azért maradok egy egységes rendszernél, ami a Crestron.
Rettentő gagyi dolgokat gyárt a sonoff.
Felkapcsolja a villanyt, ha valaki bejelöl FB-n 🤣
😂
Ez ám a bődületes baromság,akkor is fogyaszt ha nem világit a led égő és társai.Értelmetlen fogyasztás.......környezetvédelem.