🌼РДУГ: що це та як визначити?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 10 ม.ค. 2022
  • Розлад дефіциту уваги та гіперактивності (РДУГ) - це актуальна проблема у зв'язку з її високою поширеністю. 5% дітей і 3% дорослих страждають на РДУГ, причому у хлопчиків ця проблема проявляється частіше, ніж у дівчаток.
    ☘️Головною причиною РДУГ є генетична схильність. Але є певні фактори, що підвищують ймовірність розвитку розладу. До них відносяться гіпоксія в перинатальному періоді, недоношеність та інші.
    РДУГ виникає внаслідок недостатньо ефективного функціонування певних зон головного мозку, які відповідають за функцію самоконтролю. Дітям важко контролювати свою увагу, емоції та поведінку, що призводить до проблем із навчанням та у відносинах.
    Ознаки РДВГ:
    👉🏻дефіцит уваги. Дітям важко утримувати увагу на деталях, їх відволікають яскравіші та помітніші стимули. Вони не виконують інструкції та не чують ваше звернення до них.
    👉🏻гіперактивність. Такі діти не можуть сидіти спокійно, вони постійно рухаються.
    👉🏻імпульсивність. Дитина часто не оцінює ситуацію, перш ніж відреагувати. Вона може вигукувати відповіді, не чекати черги, втручатися у розмови.
    У дітей з РДУГ до 3 років часто спостерігається затримка мовного розвитку. У шкільному віці цей розлад впливає на успішність дитини.
    Лікування РДУГ
    Згідно з міжнародними протоколами є два методи допомоги дітям з РДУГ.
    ✅Когнітивно-поведінкова терапія. Дитина навчається навичкам самоконтролю за допомогою психологів, педагогів та батьків.
    ✅Якщо перший метод неефективний, додають медикаментозну терапію - специфічні психіатричні препарати.
    Як допомогти дитині вдома?
    ▶️забезпечити правильний режим дня, дитина повинна добре висипатися;
    ▶️не обмежувати у фізичній активності;
    ▶️уникати перезбуджень;
    ▶️виявити сильні сторони дитини та направити її в цю сферу (гуртки, секції).
    У KinderKlinik вас проконсультують досвідчені дитячі неврологи та психологи, які зможуть діагностувати РДУГ та розпочати його корекцію. Чим раніше ви почнете терапію малюка, тим ефективнішою вона буде!
    Будьте здорові!
    ________________________________________________________________________
    РДВГ: что это и как определить?
    Расстройство дефицита внимания и гиперактивности (РДВГ) - это актуальная проблема в связи с ее высокой распространенностью. 5% детей и 3% взрослых страдают РДВГ, причем у мальчиков эта проблема проявляется чаще, чем у девочек.
    Главной причиной РДВГ является генетическая предрасположенность. Но есть определенные факторы, которые повышают вероятность развития расстройства. К ним относятся гипоксия в перинатальном периоде, недоношенность и другие.
    РДВГ возникает в результате недостаточно эффективного функционирования определенных зон головного мозга, которые отвечают за функцию самоконтроля. Детям трудно контролировать свое внимание, эмоции и поведение, что приводит к проблемам с обучением и в отношениях.
    Признаки РДВГ:
    - дефицит внимания. Детям трудно удерживать внимание на деталях, их отвлекают более яркие и заметные стимулы. Они не выполняют инструкции и не слышат ваше обращение к ним.
    - гиперактивность. Такие дети не могут сидеть спокойно, они постоянно в движении.
    - импульсивность. Ребенок часто не оценивает ситуацию прежде, чем отреагировать. Он может выкрикивать ответы, не дожидаться очереди, вмешиваться в разговоры.
    У детей с РДВГ до 3 лет часто наблюдается задержка речевого развития. В школьном возрасте это расстройство влияет на успеваемость ребенка.
    Лечение РДВГ
    Согласно международным протоколам есть два метода помощи детям с РДВГ.
    1. Когнитивно-поведенческая терапия. Ребенок обучается навыкам самоконтроля с помощью психологов, педагогов и родителей.
    2. Если первый метод неэффективен, добавляют медикаментозную терапию - специфические психиатрические препараты.
    Как помочь ребенку дома?
    - обеспечить правильный режим дня, ребенок должен хорошо высыпаться;
    - не ограничивать в физической активности;
    - избегать перевозбуждений;
    - выявить сильные стороны ребенка и направить его в эту сферу (кружки, секции).
    В KinderKlinik вас проконсультируют опытные детские неврологи и психологи, которые смогут диагностировать РДВГ и начать его коррекцию. Чем раньше вы начнете терапию малыша, тем эффективнее она будет!
    Будьте здоровы!

ความคิดเห็น • 1

  • @user-cg6wm2cv4z
    @user-cg6wm2cv4z 2 หลายเดือนก่อน

    Чому не українською???