Hogyan tanuljunk zeneelméletet nulláról? Megjelent Galambos Zoli első könyve

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 21 ต.ค. 2024
  • A könyvet innen tudjátok megrendelni:
    mpwmedia.hu/ga...
    Bánkuti Dani / Sellyei Tamás alias Silk
    Minden kedden 18 órától élő adás.
    . ̥ ̥̥ ̥̥̥ ̥̥̥̥ 📜Tartalom📜 ̥̥̥̥ ̥̥̥ ̥̥ ̥
    .
    A mai adásunk egy előre felvett felvétel, melyben Galmabos Zoli által írt "Banális Zeneelmélet" c. könyve miatt feldobott témáról fogunk beszélni, ami egyértelműen maga a zeneelmélet. Többekközt olyan banális tévhitekről bontjuk le a falat, mint például, hogy nem a fekete billentyők a félhangok, vagy hogy tudjuk, hogy a H és a B az ugyan az.
    Ezeken kívül még pár fontos témakört érintünk, mégpedig hogy tanulás nélkül is lehet sikeresnek lenni.
    . ̥ ̥̥ ̥̥̥ ̥̥̥̥ 🌐Linkek🌐 ̥̥̥̥ ̥̥̥ ̥̥ ̥
    .
    Honlapunk:
    magyarproducer...
    .
    Támogatói Csoport:
    bankutidani.hu...
    .
    Facebook Csoport:
    / magyarproducerworkshop
    .
    Email:
    magyarproducerworkshop@gmail.com
    . ̥ ̥̥ ̥̥̥ ̥̥̥̥ 🎤Podcast Formában🎤 ̥̥̥̥ ̥̥̥ ̥̥ ̥
    .
    iTunes:
    itunes.apple.c...
    .
    Spotify:
    open.spotify.c...
    .
    Google Podcasts:
    podcasts.googl...
    . ̥ ̥̥ ̥̥̥ ̥̥̥̥ 🏥Főbb Támogatóink🏥 ̥̥̥̥ ̥̥̥ ̥̥ ̥
    .
    Műsorainkat támogatja a: Hitspace, Neumann, Sennheiser, Universal Audio és az ATC
    Stratégiai együttműködő partnerünk a Magneoton Music Group
    . ̥ ̥̥ ̥̥̥ ̥̥̥̥ 🦎GYIK🦎 ̥̥̥̥ ̥̥̥ ̥̥ ̥
    .
    I. Mi a támogatói csoport? Hol tudok rá jelentkezni?
    Csütörtöki bónusz adás azoknak akik támogatják a csatornát.2022-ben minden kedden 19-20 óra között a szokásos keddi adások után jelentkezünk dedikált extra adásokkal. A negyedik évad teljesen más struktúrában fog működni mint az előző 3 tematikus oktatás helyett minden keddi adás második órája kizárólag a csoportba csatlakozottak számára lesz elérhető. Ezt úgy kell elképzelni, hogy az első órában elkezdünk egy témát, majd a második órában azt folytatjuk, vagy akár részletesebben kitárgyaljuk. Demo feedback esetén a csoportban tagok demóit hallgatjuk (akár mastereljük)csak, kérdezz-felelek esetén a csoportban lévők tudnak élőben kérdezni tőlünk (ugyanúgy a műsorok felvételről is visszanéhetőek lesznek majd utólag innen a weboldalról vagy a csoportból is). Más műsorok esetében mindig az előző óra, bővebb, kifejtősebb folytatása várható majd a 2. órában. A csatlakozással a műsorunk és az MPW fejlődését támogatod majd. : www.bankutidan...
    A korábbi évadok hamarosan tematikusan elérhetőek lesznek az oldalon.
    Fizetni bankkártyásan és átutalással lehet (külön kérésre PayPal is lehetséges), az évad bármikor visszafele is megnézhető és az évad mindig januártól - decemberig tart. Az évadba utólag bármikor lehet csatlakozni, mindenki örökös hozzáférést kap, visszamenőleg is meg tudja nézni a korábbi adásokat, mindegy, hogy mikor csatlakozik. A 2-3. évad már webes felületen is megtekinthető, új oktatóval kiegészülve: Galambos Zoli (zeneelmélet)
    .
    II. Hova lehet demo feedbackbe vagy az MPW kiadóba dalokat küldeni?
    A magyarproducerworkshop@gmail.com (link mellé írj pár sort magadról, és küldj social media elérhetőségeket is, publikus Google drive linkek legyenek). A beküldött demok egyben az MPW kiadójának az “A&R” asztalára is odakerülnek.
    .
    III. Tanfolyamokra, konzultációkra, tanácsadásokra, magánórákra hol lehet jelentkezni?
    Figyeljétek a kiírásokat! Tanfolyamokra és konzultációkra a info@bankutidani.hu
    .
    IV. Milyen hangfalat, hangkártyát, mikrofont, DJ eszközt vegyek?
    Hangfal: bit.ly/2CsTlYq
    Hangkártya: bit.ly/2sDSwr2
    Mikrofon: bit.ly/2FLMUDe
    DJ eszköz: bit.ly/2DlTdLW
    .
    V. Milyen számítógépet vegyek? Mac vagy PC? Laptop v. asztali?
    Platform teljesen mindegy! Asztali vs. laptop az igényeiden és a hordozhatóság fontosságán, illetve a ráköthető perifériák vagy PCI kártyák, plusz háttértárak függvényén múlik. További tippek ebben a videóban vagy a csoportban visszakeresve: bit.ly/2S0sNaE
    .
    VI. Melyik DAW jobb kezdőnek?
    Ízlés, és szokás függvénye. Mindegyikből létezik próba verzió, érdemes kipróbálni és azok alapján dönteni.
    .
    VII. Számít-e a szoba akusztikája?
    Igen, itt beszélünk bővebben róla: bit.ly/2FJ8uYU
    .
    VIII. Hol érdemes vásárolni eszközöket?
    Csekkoljátok a szponzoraink weboldalait akiknél bármit megtalálhattok, ami zenéléshez kell: hitspace.hu
    .
    IX. Hol tudok könyvet rendelni?
    Könyveket a www.mpwmedia.hu könyv menüpont alatt lehet 🙂 2022-től zenei könyvkiskereskedelme is vagyunk, így már mások könyvei is rendelhetőek tőlünk.

ความคิดเห็น • 11

  • @turitamasnyirbator
    @turitamasnyirbator 2 ปีที่แล้ว +4

    Jó volt és nagyon érdekes volt. Ez a "Sosem tanultam zeneelméletet" nálam is igaz (féligazság), mert már általános iskolában nagyon jó énektanárunk volt (csodálatosan zongorázott és énekelt), akivel később, felnőtt koromban összecsapódtam egy vegyeskórusban és egymás mellett állva énekeltünk. Ő volt a basszus szólamvezető, én pedig a baritonommal néha a basszus tetejét, néha a tenor alját csipkedve nagyon érdekes dolgokat tanultam. És gyerekkoromban apám adta az első nagy zeneelméleti megfejtéseket, amikor C-64-esen egy kottás zeneszerkesztő program rejtelmeit próbáltam felfedezni, méghozzá a rendelkezésre álló klasszikus zeneszerzők műveinek leegyszerűsített változatán át ( volt vagy 20 demó benne, és slussz). Tinikoromban feljött persze a metál és a zenekaralapítás, és én mindig a dob iránt érdeklődtem, tehát már 16 évesen zenekarban doboltam, miközben rendkívül érdekelt a gitár, ezért klasszikus gitárt vettem, és mindenhonnan összetarhált kottákból próbáltam megfejteni és megtanulni a számomra rendkívül érdekes reneszánsz darabokat (persze később jött a gitár úgy mellékesen, és gyakorlatilag mire újra zenekarba kerültem, akkor már basszusgitárosként (épp az hiányzott :) soha nem volt gondom a harmóniákkal, az összhangzattal, de a ritmusokkal sem.
    Aztán mikor már felnőtt fejjel nekiálltam zongorát tanulni (titokban mindig is izgatott, de sosem volt pénzünk ilyesfajta beruházásra), akkor nyílt ki előttem az egész világ, és rádöbbentem, mekkorát mulasztottam azzal, hogy nem volt rá lehetőségem azt (is) tanulni. A zongorán kezdőként nagyon könnyű mellényúlni, és azokból néha akkora harmóniák születtek, hogy eltátottam a szám. Gitáron erre sokkal kisebb az esély, ott viszont nagyon nagy és inspiráló volt.
    Anélkül, hogy itt elmesélnék 20 év zenei történetet, gyakorlatilag állandóan tanultam a zeneelméletet, csak nem rendszerben, hanem mindenfelől, amit csak össze tudtam szedni (internet előtti világról van szó).
    Én a dobolást szintén kötelezővé tenném a zongora mellett - és én nem hiszek az ilyen agyféltekés marketingrizsában -, mert én is patternekben gondolkodom. Számomora nincs olyan fogalom, hogy "függetlenítés". Jobb kéz, bal kéz, jobb láb, bal láb, melyik mikor üt egyszerre melyikkel, és melyik végtag után melyik jön együtt vagy akár külön az összes többitől...

  • @MagyarOnlineProducerWorkshop
    @MagyarOnlineProducerWorkshop  2 ปีที่แล้ว +2

    A videó felvételekor még nem tudtuk, hogy a nyomda ilyen gyors lesz! Innen tudjátok megrendelni: mpwmedia.hu/galambos-zoltan-konyv/

  • @AdamFiregate
    @AdamFiregate 2 ปีที่แล้ว +1

    Na ezt már most várom! Nagyon kíváncsi vagyok "középhaladó" zeneelméletesként, mi a módszertan kezdők részére.

  • @davidbarat9111
    @davidbarat9111 ปีที่แล้ว

    Most rendeltem meg a könyvet,nagyon kiváncsi vagyok már :)

  • @theorangeunicornakaalphap
    @theorangeunicornakaalphap 2 ปีที่แล้ว +1

    Én a dallamot mindig kromatikus sálán írom meg, és valamilyen ritmikával, és utána megvizsgálom hogy melyik hangnem van a legközelebb. Onnan tudom hogy hogy valójában milyen dallamot szeretnék hallani. Az esetek 90-95 kettő-három hang magasságát kell meg változtatni és az esetek többségében mindig megvan a az dallam szeretnék. Ha biztosan teszik akkor már csak a ritmusát"flow"-ját kell egy adott zenei stílushoz igazítani. Utána hozzászoktam adni a harmóniákat, basszus és építeni a groove-ot, és máris van kiindulási alapom. Nekem kb 5 évemben telt hogy tudjak hatékony zenekészítési stratégiát létrehozni.
    Igaza van Zolinak is hogy mindent a megfelelő időben kell elsajátítani, és nem azonnal és így van a zeneelmélettel.
    Gondolom a könyv is úgy van megírva hogy fokozatosságot kövesse.
    Ment a like, és szép hangokat.

  • @sarkany888
    @sarkany888 ปีที่แล้ว

    érdekesség: a ritmus és a hangszín analóg egy festményen a vonalrajz vázzal (árnyékolással, tér-negatív tér egyensúlya) + kiszínezés (érzés)

  •  2 ปีที่แล้ว

    Jó volt hallani Zoli! Yeah!

  • @spedi.
    @spedi. 2 ปีที่แล้ว +2

    Tegnap rendeltem meg :)

    • @immortal1hun
      @immortal1hun 2 ปีที่แล้ว +2

      Én is, ha igazak a mailben írtak, akkor csütörtök-péntek magasságában már a foxpostban kéne lennie, már számolom a napokat :D

    • @AdamFiregate
      @AdamFiregate 2 ปีที่แล้ว

      Már nagyon várom én is a rendelést :)

  • @davidnagy5449
    @davidnagy5449 2 ปีที่แล้ว

    Na dj-k 2x nézzétek meg!