Артеме, дякую за чергове цікаве відео. Якоюсь ностальгією повіяло із присмаком смутку. Україна,. якої вже немає...І земля у нас чудова, і люди на ній добрі жили, та завжди чогось не вистачало, щоб розквітла Україна й стала багатою і заможною. Добру справу робиш, хлопче, ой добру. Хай тобі щастить. Якщо батьки живі, і їм здоров'я.
УКРАЇНА-РУСЬ - - БУЛА, Є, І БУДЕ ЗАВЖДИ!!! НАРОДУ УКРАЇНИ - СВОЮ ВЛАДУ ВИБИРАТИ, А НЕ кремлівську!!! І ВИВІЗ КАПІТАЛУ З УКРАЇНИ ЗАБОРОНИТИ!!! ТІЛЬКИ ВЛАСНЕ, УКРАЇНСЬКЕ СПОЖИВАННЯ!!! І ТОРГІВЛЯ З УСИМ СВІТОМ СВОЄЮ ПРОДУКЦІЄЮ!!!
Я жив у такій хаті!!! Щоправда лише на канікулах влітку. Яка краса! Це найкращі спогади у моєму житті! Поспати на горищщі післ денної спеки це щось неймовірне!!! На горищі прохолодно та затишно бо хата була крита соломою. . .Запах сіна. . .Згадую та плачу ( бо иені вже 64 роки і я більше навряд зможу так пожити!!!)
Та чому не зможете. По селах є ще такі глинобитні будинки . У мене є така хата і я дуже задоволена . Можна використовувати і як дачу, тай по виході на пенсію і жити можна ..
Який ти молодчинка, що ведеш україномовний канал на таку цікаву тематику! Наступні покоління мають знати своє коріння, мову та звичаї! Щира подяка за працю, продовжуй!😊❤
Молодець хлопче, що займаєшся популяризацією старовизни. Зараз це все вертається в звичаях, технологіях в світобаченні, вертаємось до своїх першооснов. В цьому сила. Боже тобі допомагай.
Дякую за приємні спогади, у моєї бабусі була саме така Українська хата, там я і провів усі літні канікули свого дитинства. Безумовно лайк і підписка. Гарну справу робите пане Артеме!
Не існує таке поняття "Українська хата"! Бо скрізь будували не однаково, залежно від будівельного метріалу під рукою...! Насправді, поняття "Українська хата" існує лише в пропаганді "ТБ - галушок" у вуха лохам UA. Тому що, на заході України і на сході територія принципово відрізняється! Починаючи з лісової, змінюється на повністю степову - де взагалі не було жодного дерева (!) до середини XX ст. початку сталінського плану "перетворення природи в сільському господарстві СРСР" - саме в той час (1949-1965) навколо сільськогосподарських полів почали будувати лісосмуги! Так от, що було до того - подивіться старі фото сільськогосподарської землі Херсонщини кінця 19 століття! - Там від горизонту до горизонту жодного дерева не було! Океан порожнечі! Без кінця і краю...
Дуже приємно,що ти ,такий молодий,цікавишся цим,і розповідаєш усім.Наші предки були дуже мудрі,і нічого не робили просто так.Тому й були здорові психологічно і фізично.Благослови Господь тебе і твою працю!
Дякую за змістовну розповідь! Артеме ,а тобі бажаю, щоб і надалі твої розповіді були такими ж цікавими. Толока ще років п'ятьдесять потому була в нашому селі звичним явищем. Тепер же все навпаки . Щасти тобі!
Дякую, за цікаву розповідь.У 50-60 роках мої батьки мали хату з саману ,мазану глиною , побілина та підведена (цоколь) чорною сажею, вкрита соломою, всередині все так , як у вашій розповіді і було це у Донецькій обл.Нажаль вже давно не має ні хати ні батьків, тільки спогади.
По низу подводили не сажей, а смолой - битумом. И не по причине сказок, а чтоб стена не промокала, а то дом их глины разрушался. Глина сама по себе гигроскопична.
Коментар на підтримку каналу і розвиток українського контенту. Велике дякую за цікавий і пізнавальний контент, і дякую за вашу працю, успіхів в усіх починаннях, мирного неба і міцного здоров'я. Разом до перемоги. Слава Україні Героям Слава!!!
Артеме,вдячний за розповідь,мені сподобалось.Згадав свою стару хату під соломою і те,як сам молодим ходив на такі толоки.Особливо подобалось місити звечора заміс кіньми(верхи).Дякую тобі!
Також пам 'ятаю як містили такий заміс як був підліток просили дядька чиї були коні дозволу поїхати верхи вимити коні після замісу їздили на Дністер сили коні. Село наше на правому березі Дністра. Бажаю міцного здоров'я хай щастить
Подивилася і ще раз переконалася, яка всетаки у нас гарна, розумна молодь. Згадала про нашу хату. У нас на Кінбурнській косі хати бути комишові (очеретяні). Стіни з товстого комишу, обмазані глиною, дах-з тонкого комишу. Світлиця називалася Чиста хата. То була для гостей і урочистостей. Молодець Артем, що цікавишся сам цією темою, і розповідаєш іншим. Отак, здавалося б через звичайні розповіді про житло наших предків, ви повертаєте людей до витоків історії українського народу. Це дорого варте, бо з гіркотою думаєш, скільки таких хатин зруйновано і знищено назавжди цією клятою війною. Добру справу робиш, юначе! Бажаю успіху. 🌻🇺🇦👍
@@ОльгаГайнуліна хати мазанки в різних регіонах будувалися у трошки різний спосіб. Там де були річки - крили очеретом і очерет використовували для зв'язування глини. Там, де не було поблизу водойм використовували солому для перекриття і в глину. Кажуть, що краще житня солома, бо її миші не люблять 😊. Але солома на даху зберігається менш тривалий час, ніж очерет.
@@ОльгаГайнуліна вранье недалеких людей . еще за царя гороха = дома - хаты строили из дерева . просто потом их камышом или "дранкой" (полоски из лозы ) поверх дерева прикрепляли крест накрест . чтобы держалась штукатурка - из Глины . соломы и навоза для закрепления в качестве кислоты . . и толстым слоем набрасывали на стены из дерева . СНАружи и Внутри дома . потом - белили мелом . поэтому -Недалеким людям кажется - что дом из глины - мазанка.
Намалюй мені хатку В сповиточку вишневому... Й Найрідніше навколо! Й щоб лелеки гніздо... Що живуть вічно в серці, Й незабутні у пам'яті, І нуртують у жилах Мов найкраще вино. ДО ДЖЕРЕЛ , ДОРОГІ БРАТИ, ДО ДЖЕРЕЛ! До джерел наших Українських, Які вороги замулювали, заливали Водою, вбивали пам'ять, перекручували, засівали сумнівами, неправдою, приниженням всього Українського, палили бібліотеки, Випускали анти істориків- робили Все щоб нас не було, щоб нас Не стало.І це продовжується Сьогодні... А тому з радістю вітаємо подібні Випуски і не важливо наголоси На словах. Україна велика, різноманітна, багаторегіональна Від Лемків і Бойків, від Покутян І Волинян, від Галичан і жителів Полісся, але ми одна сім'я.
Дякую за хорошу тему! Українці підходили дуже розумно до вибору місця, де будувати хату. Попереду їх чекала важка, але приємна та клопітка робота. Кожна молода сім'я мала будувати собі хату і на це витрачали майже всі свої сили та енергію, все своє життя. А як було б добре, аби кожна молода сім'я, не витрачала на це все життя, а отримувала хату у подарунок, жили собі там щасливо та радісно. Така можливість була і нею добре користувались попередні цивілізації, які залишили нам неймовірно великі будови та храми. Ми й уявити собі не можемо, якими знаннями вони володіли, які технології використовували для будівництва. Вишуканість, архітектурне рішення та велич цих будов викликають подив та здивування, як таке було можливим. Так, ми багато чого ще не знаємо, багато чого знайдемо, відкриємо і здивуємось. Адже наш світ повністю програмний і все в ньому за програмами Творця, які ми повинні були знати, навчитись в них жити та творити. Але, так і не навчились! В цьому і є наша найбільша біда. Як жити та творити, не знаючи цього та не знаючи свого реального призначення? Майже не можливо. Ось і топчемось тисячі років на одному і тому самому місці, на жоден крок не просунувшись уперед у своєму розвитку, в еволюції розуму. Кому цікаво та хто бажає дізнатись про це більше, то пропоную набрати у пошуковику просто текстом "знакомство с новой научной парадигмой", щоб перейти на офіційний сайт навчального закладу, де є ще багато важливої та дуже цінної для нас інформації. Відповім на питання.
Ви трохи не знаєте, як будувались будинки в селі та містечках. Ви не знаєте та знати не будете. Роблять таку називають це клакою. Приходять люди які мають бажання помогти та разом починається будівництво. Роблять ломпачі. Коли вони повністю висихають на повітрі під сонечком, та стережуть, щоб дощ не намочив, складають стіни. Потім роблять покрівлю. За неділю, або дві можливо побудувати хату, якщо багато людей зберуться. Господарі годують і випити ставлять. Таким чином будували житло. Літом в такому будинку не жарко. Зимою не так холодно, як в камінному будинку.
Лiкнеп неуцтву: Не українці, а русини! Руьский народ...! На відміну від "українців" - які є у кожного народу і державі Світу! Тому що стародавнє літописне слово "українець" це є буквально прикордонник.
Колись мы купили таку стару хату що в документах навіть не було вказано рік будови. Коли її будували, то брали землю навколо неї, тому здавалося що вона стоїть на горбу. А коли робили ремонт, то в стінах знайшли виноградну лозу її використовували замість арматури, а коли робили з вікна двері, то рубали цілий день, така міцна була стіна, хоч і мала більше 100 років.....
Дякую 🙏Не забуваємо наші традиції,не втрачаємо свою автентичність.Наші предки були мудрими,на жаль совєти все українське знищували, і зараз хочуть нашим дітям і онукам навʼязати думку,що нас українців не було і не має бути. Зберігаємо нашу історію,якою б вона не була.Підтримуємо звʼязок з Родом і предками!!!❤️ Слава Україні !!!❤️Героям слава!!!❤️
Сразу наступила ностальгия про детские годы у меня у тети в днепропетровской обл тоже была хата мазонка помню как мы все лето проводили там как кизяк сглиной месили ногами какие рушники вышивали нашему поколению это не понять сейчас другой век они бы целый день сидели бы в Айфонах Спасибо что ваш канал не забывает историю и культуру Украины
У меня все родственники по а иной линии с днепропетровской области, хатки были из гл ны, потом уже в настоящее время оббивали сеткой рабица и штукатурили цементным раствором, а потом из камышовой крыши поменяли на шиферные, село древнее со своей церквой, называется петропавловка 1,5часа ехать. Павлограда, детские воспоминания
@@НадеждаЗубова-у2л чушь какая то . дом на самом деле строили из дерева .. но потом - его штукатурили - изнутри и снаружи - толстым слоем смеси из глины . соломы и навоза .. и еще - за царя гороха . . неужто вы думаете что из глины держался бы дом ?.
В звягелі намагались будували хати з півдня на північ. На південь виходило житло на північ хазяйське приміщення Комора ,тік Таким чином хата ділилась на частини сіньми. Вхід в хату з вулиці в сіни ,а з другого боку сіней вихід на хазяйський двір.Така хата була у моєї прабабусі'.Підлога була глиняна і її щосуботи мастили.На Коростенщині хата з одним входом Сіни ,комора і вхід в житлову зону. Зліва піч,на право судник.Дякуючи Вам згадала молоді роки❤
@@НазарЩурко-э7н не мають, але вони жили на території сучасної України і залишили відбиток на культурі слов'ян також. Можна поглянути хоча б на ті ж хати. Українці аж до 20ст будували хати так, як трипільці тисячі років тому.
@@Andriyqo В часи Русі (і раніше) значна частина земель була лісистою. А в античності причорномор'я теж було лісистим і було зєднане з Сибіром. Досі на сході в таких місцевостях є старі дерев'яні хати, схожі до західних. Наприклад в Холодному яру, на Чернігівщині. Міста теж були дерев'яні (або цегляні,кам'яні ) а не глиняні. Та і трипільці мали двоповерхові споруди, зі схожого тільки матеріали. Можливо це закріпилося внаслідок поступового заселення сходу козаками, які живучи в степах були змушені перейняти таку архітектуру. Так тих не чисельних які ще будували дерев'яні хати уніфікували.
Пам'ятаю, коли будували якусь будівлю, то завжди стояв букетик квітів у банці на кутку новобудови, більше сорока років тому. Дякую за такі цінні факти про наш нарід!
відео крайні сильно сподобалось,не погана якість, я думаю було б не погано знімати більше відео про українську культуру. Сподіваюсь в майбутньому ці відео будуть набирати набагато більше переглядів
Dякую вам за спогади !Я добре пам'ятаu таку бабусину хату.Дах із соломи називався- стріха..Цей будинок купив бабусin PRAдід- козак. Коли повернувся із Січі .Я пам'ятаu як білили будинок ( я і бабуся), як я мазала підлогу глінou ( підлога булa glinanii).По ній так було приємно ходити босоніж У такому будинку було влітку прохолодне,Пам'ятаю, як ходили збирати кінський гній (він добре тримав роствор). Зиму ходили бити очерети і обкладали їм будинок (щоб тепліше було). на святa прикрашали гілками дерев. Я пам'ятаю як бабуся говорила-"піду на толоку". У такому будинку легко і добре дихалоc. .А які страви були смачні з печі !!!!.особливо ми-онуки билися за налистниками. А який бабуся готувала борщ!!! А смак хліба із смальцем !!
Все так! До сих пор помню вкус еды из печки! Готовили в глиняных горшках. Молоко наливали в глечики глиняные. Молоко из глечика было вкуснее ,чем из банки! ❤ А как лечила нас печка? Поспишь на горячей печке, горячего молочка с медом попьешь и любая простуда проходит! Ну ещё и варенье малиновое, калина!!!!!. 😊😊😊
Дякую за нагадане дитинство, малим був на толоці, на моїх очах зростала хата тітки, в якій дожив до дня останнього батько. І досі, буваючи в селі Вінницької області вклоняюсь тій хаті, а вона ще й придатна хоч ніхто і не мешкає.
Вітаю ✌️ щодо традицій можу додати, що закладали монети на кожний кут будинку під час будівництва. Здебільшого між першою балкою та фундаметом чи каменем. Інколи клали тільки під один кут) Чим багатіша була сім'я, тим дорожчі монети
💖 Підтримати мене:
Buy me a coffee - buymeacoffee.com/tkzvn
Mono - send.monobank.ua/jar/2zAdr2TyQw
Дуже цікаво,дякую, гарна українська мова.
У Русі, або в Русі, але не "на"..
Артеме, дякую за чергове цікаве відео. Якоюсь ностальгією повіяло із присмаком смутку. Україна,. якої вже немає...І земля у нас чудова, і люди на ній добрі жили, та завжди чогось не вистачало, щоб розквітла Україна й стала багатою і заможною. Добру справу робиш, хлопче, ой добру. Хай тобі щастить. Якщо батьки живі, і їм здоров'я.
Безмежно дякую
УКРАЇНА-РУСЬ - - БУЛА, Є, І БУДЕ ЗАВЖДИ!!! НАРОДУ УКРАЇНИ - СВОЮ ВЛАДУ ВИБИРАТИ, А НЕ кремлівську!!! І ВИВІЗ КАПІТАЛУ З УКРАЇНИ ЗАБОРОНИТИ!!! ТІЛЬКИ ВЛАСНЕ, УКРАЇНСЬКЕ СПОЖИВАННЯ!!! І ТОРГІВЛЯ З УСИМ СВІТОМ СВОЄЮ ПРОДУКЦІЄЮ!!!
Я жив у такій хаті!!! Щоправда лише на канікулах влітку. Яка краса! Це найкращі спогади у моєму житті! Поспати на горищщі післ денної спеки це щось неймовірне!!! На горищі прохолодно та затишно бо хата була крита соломою. . .Запах сіна. . .Згадую та плачу ( бо иені вже 64 роки і я більше навряд зможу так пожити!!!)
Та чому не зможете. По селах є ще такі глинобитні будинки .
У мене є така хата і я дуже задоволена .
Можна використовувати і як дачу, тай по виході на пенсію і жити можна ..
А я щей спав на печі!
Мені сподобалось. Молодець. Продовжуй. Гордусь що ми Українці.
" пишаюся"- укравнською.
Дуже дякую!
Добра справа!
Наче побувала в дитинстві.
Який ти молодчинка, що ведеш україномовний канал на таку цікаву тематику! Наступні покоління мають знати своє коріння, мову та звичаї! Щира подяка за працю, продовжуй!😊❤
Если брешешь , но на мове, то молодец?
@@АлександрВ-л8щЧто?
@@АлександрВ-л8щ Ти спочатку українською мовою навчися писати, відкрив рота як шпак сраку.
Не рівняй всіх по собі.@@АлександрВ-л8щ
Молодець хлопче, що займаєшся популяризацією старовизни. Зараз це все вертається в звичаях, технологіях в світобаченні, вертаємось до своїх першооснов. В цьому сила. Боже тобі допомагай.
Дуже розумно і цікаво викладено, Дякую за працю!!!
Дякую за вашу працю.Вона допомагає взнати нашу історію та звичаї
Дякую за приємні спогади, у моєї бабусі була саме така Українська хата, там я і провів усі літні канікули свого дитинства.
Безумовно лайк і підписка.
Гарну справу робите пане Артеме!
Не існує таке поняття "Українська хата"! Бо скрізь будували не однаково, залежно від будівельного метріалу під рукою...! Насправді, поняття "Українська хата" існує лише в пропаганді "ТБ - галушок" у вуха лохам UA. Тому що, на заході України і на сході територія принципово відрізняється! Починаючи з лісової, змінюється на повністю степову - де взагалі не було жодного дерева (!) до середини XX ст. початку сталінського плану "перетворення природи в сільському господарстві СРСР" - саме в той час (1949-1965) навколо сільськогосподарських полів почали будувати лісосмуги! Так от, що було до того - подивіться старі фото сільськогосподарської землі Херсонщини кінця 19 століття! - Там від горизонту до горизонту жодного дерева не було! Океан порожнечі! Без кінця і краю...
Дуже приємно,що ти ,такий молодий,цікавишся цим,і розповідаєш усім.Наші предки були дуже мудрі,і нічого не робили просто так.Тому й були здорові психологічно і фізично.Благослови Господь тебе і твою працю!
Дякую за змістовну розповідь! Артеме ,а тобі бажаю, щоб і надалі твої розповіді були такими ж цікавими. Толока ще років п'ятьдесять потому була в нашому селі звичним явищем. Тепер же все навпаки . Щасти тобі!
Для того, щоб знати iсторiю нашого народу дуже корисна iнформацiя. Дякую за працю.
Дякую, за цікаву розповідь.У 50-60 роках мої батьки мали хату з саману ,мазану глиною , побілина та підведена (цоколь) чорною сажею, вкрита соломою, всередині все так , як у вашій розповіді і було це у Донецькій обл.Нажаль вже давно не має ні хати ні батьків, тільки спогади.
На Херсонщини в нас багато таких хат моя ще до революции строилась вкрита черепиций 1770 1800 роки клейма 💓 бджола Марсель Николаевь
Я з Донбасу, чомусь в 60-х роках жодної хати не памʼятаю під соломою. Крили черепицею, але частіше шифером.
Моей бабушки хатка до сих пор снится.
По низу подводили не сажей, а смолой - битумом. И не по причине сказок, а чтоб стена не промокала, а то дом их глины разрушался. Глина сама по себе гигроскопична.
❤❤❤❤❤ В дытынстви и у нас така була. Дуже тепло зимою було в хати.
Коментар на підтримку каналу і розвиток українського контенту. Велике дякую за цікавий і пізнавальний контент, і дякую за вашу працю, успіхів в усіх починаннях, мирного неба і міцного здоров'я. Разом до перемоги. Слава Україні Героям Слава!!!
*Буду вдячний за поширення відео, ваша підтримка дуже потрібна.*
Артеме,вдячний за розповідь,мені сподобалось.Згадав свою стару хату під соломою і те,як сам молодим ходив на такі толоки.Особливо подобалось місити звечора заміс кіньми(верхи).Дякую тобі!
Також пам 'ятаю як містили такий заміс як був підліток просили дядька чиї були коні дозволу поїхати верхи вимити коні після замісу їздили на Дністер сили коні. Село наше на правому березі Дністра. Бажаю міцного здоров'я хай щастить
Дякую Вам за корисні поради та гарно поданий матеріал.
Разом до перемоги.
Слава нашим захисникам України!!!
Дякую за таку цікаву розповідь. Все це наша ідентичність , наші традиції, наша історія. 👍🫶🇺🇦
Дякую тобі! Це круто що ти робиш такий цікавий, та дуже важливий контент.
Дуже дякую, Артеме. Цікава добірка, гарна мова. Добру справу започаткував. Молодець. З Богом, хлопче!
Подивившись відео, мені повіяло ностальгією за прабасусеною хатою.
Дякую за повернення в гарні спогади.
😃❤️
Дуже цікаво, не думала що так багато символізму було закладено , особливо про чорний низ хати
Ролик дуже сподобався. Дякую. Спокійна, грамотна мова - це чудово Чекаю нові ткми.
Це відео - перше, з якого почалося моє знайомство з вашим каналом. Дякую за цікаву розповідь 🧡
Величезна подяка автору! Дуже цікаве та інформативне відео.
Дякую тобі дуже за те що ти робиш. Це дуже крута справа для України і українців. Ти такий молодець.
І особлива подяка що канал украінською мовою ❤️🇺🇦
Щиро дякую
Так, супер❤
Дуже цікаве відео вишло,робіть побільше контенту про стару культуру нашої рідної нені.🇺🇦
Дякую, гаразд
Подивилася і ще раз переконалася, яка всетаки у нас гарна, розумна молодь. Згадала про нашу хату. У нас на Кінбурнській косі хати бути комишові (очеретяні).
Стіни з товстого комишу, обмазані глиною, дах-з тонкого комишу.
Світлиця називалася Чиста хата. То була для гостей і урочистостей.
Молодець Артем, що цікавишся сам цією темою, і розповідаєш іншим. Отак, здавалося б через звичайні розповіді про житло наших предків, ви повертаєте людей до витоків історії українського народу. Це дорого варте, бо з гіркотою думаєш, скільки таких хатин зруйновано і знищено назавжди цією клятою війною.
Добру справу робиш, юначе! Бажаю успіху. 🌻🇺🇦👍
Я чула про хати з камишу , але не можу навіть уявити ,як можна з нього збудувати хату.Камиш мабуть був наповнювачем в чомусь ?
@@ОльгаГайнуліна хати мазанки в різних регіонах будувалися у трошки різний спосіб. Там де були річки - крили очеретом і очерет використовували для зв'язування глини. Там, де не було поблизу водойм використовували солому для перекриття і в глину. Кажуть, що краще житня солома, бо її миші не люблять 😊. Але солома на даху зберігається менш тривалий час, ніж очерет.
@@ОльгаГайнуліна вранье недалеких людей . еще за царя гороха = дома - хаты строили из дерева . просто потом их камышом или "дранкой" (полоски из лозы ) поверх дерева прикрепляли крест накрест . чтобы держалась штукатурка - из Глины . соломы и навоза для закрепления в качестве кислоты . . и толстым слоем набрасывали на стены из дерева . СНАружи и Внутри дома . потом - белили мелом . поэтому -Недалеким людям кажется - что дом из глины - мазанка.
Дякую, цікаво було послухати. 👍
Який ти молодець! Дуже класно, що знайшов твій канал. Дуже багато цікавої інформації. Так тримати. Дякую
Успіхів у розвитку вашого каналу.
Дякую за цікаву розповідь про частину нашої культури!
Лайк на підтримку каналу. Класно показано
Дякую авторові за цей чудовий матеріал..!
Намалюй мені хатку
В сповиточку вишневому...
Й Найрідніше навколо!
Й щоб лелеки гніздо...
Що живуть вічно в серці,
Й незабутні у пам'яті,
І нуртують у жилах
Мов найкраще вино.
ДО ДЖЕРЕЛ , ДОРОГІ БРАТИ,
ДО ДЖЕРЕЛ!
До джерел наших Українських,
Які вороги замулювали, заливали
Водою, вбивали пам'ять, перекручували, засівали сумнівами, неправдою, приниженням всього Українського, палили бібліотеки,
Випускали анти істориків- робили
Все щоб нас не було, щоб нас
Не стало.І це продовжується
Сьогодні...
А тому з радістю вітаємо подібні
Випуски і не важливо наголоси
На словах. Україна велика, різноманітна, багаторегіональна
Від Лемків і Бойків, від Покутян
І Волинян, від Галичан і жителів
Полісся, але ми одна сім'я.
Дякую за хорошу тему! Українці підходили дуже розумно до вибору місця, де будувати хату. Попереду їх чекала важка, але приємна та клопітка робота. Кожна молода сім'я мала будувати собі хату і на це витрачали майже всі свої сили та енергію, все своє життя. А як було б добре, аби кожна молода сім'я, не витрачала на це все життя, а отримувала хату у подарунок, жили собі там щасливо та радісно. Така можливість була і нею добре користувались попередні цивілізації, які залишили нам неймовірно великі будови та храми. Ми й уявити собі не можемо, якими знаннями вони володіли, які технології використовували для будівництва. Вишуканість, архітектурне рішення та велич цих будов викликають подив та здивування, як таке було можливим. Так, ми багато чого ще не знаємо, багато чого знайдемо, відкриємо і здивуємось. Адже наш світ повністю програмний і все в ньому за програмами Творця, які ми повинні були знати, навчитись в них жити та творити. Але, так і не навчились! В цьому і є наша найбільша біда. Як жити та творити, не знаючи цього та не знаючи свого реального призначення? Майже не можливо. Ось і топчемось тисячі років на одному і тому самому місці, на жоден крок не просунувшись уперед у своєму розвитку, в еволюції розуму. Кому цікаво та хто бажає дізнатись про це більше, то пропоную набрати у пошуковику просто текстом "знакомство с новой научной парадигмой", щоб перейти на офіційний сайт навчального закладу, де є ще багато важливої та дуже цінної для нас інформації. Відповім на питання.
Ви трохи не знаєте, як будувались будинки в селі та містечках. Ви не знаєте та знати не будете. Роблять таку називають це клакою. Приходять люди які мають бажання помогти та разом починається будівництво. Роблять ломпачі. Коли вони повністю висихають на повітрі під сонечком, та стережуть, щоб дощ не намочив, складають стіни. Потім роблять покрівлю. За неділю, або дві можливо побудувати хату, якщо багато людей зберуться. Господарі годують і випити ставлять. Таким чином будували житло. Літом в такому будинку не жарко. Зимою не так холодно, як в камінному будинку.
Я тобі дякую
@@ЛюбомирГевко-ш2щ Спасибі вам и доброго життя, удачі в усьому.
Молодець Артем.
Лiкнеп неуцтву: Не українці, а русини! Руьский народ...! На відміну від "українців" - які є у кожного народу і державі Світу! Тому що стародавнє літописне слово "українець" це є буквально прикордонник.
Молодець, синку ! Я щойно полинув у молодість...Все відбувалося у такій же послідовності, тільки з деякими місцевими особливостями...
Молодець.дуже гарна розповідь.подивилася і як побувала в дитинстві і на толоці …❤Слава Україні.Слава Богу за все .Україна Переможе 🙏🙏🙏
Навіки Слава неньці Україні!!!
Слава ЗСУ, нашим захисникам.
Перемога неодмінно буде за нами!!!
Дякую вам за вашу роботу і за чудове відео!
Дякуємо! Приємно тебе слухати! Гарна інформація! Успіхів тобі!
СвОлок,
пОкуть (жіночий рід),
ставлення українців до хати
Дякую задуже цікавий випуск.❤
Дякую за вашу працю!дуже корисна інформація!
Клас! Дуже круте відео! Ти молодець.
Дуже цікаво!
Дякую :)
Дуже сподобалось. Дякую за працю. Успіхів надалі!
Дякую за цікаву та корисну інформацію!!!
Ми повинні знати якомога більше про нашу історію та традиції. Слава Українському народу!! 💛💙
Дякую за відео, бажаю каналу розвитку 🤝🏻🇺🇦
Щиро вдячні за Вашу надважливу роботу !
Молодець, дякую за твою роботу.
Дякую за якісне та цікаве відео!)
Дякую за лекцію!!! ☀️ ☀️ ☀️
Артем, ти дуже. потужний
,викладаєш матеріал фахово!!!
Колись мы купили таку стару хату що в документах навіть не було вказано рік будови.
Коли її будували, то брали землю навколо неї, тому здавалося що вона стоїть на горбу.
А коли робили ремонт, то в стінах знайшли виноградну лозу її використовували замість арматури, а коли робили з вікна двері, то рубали цілий день, така міцна була стіна, хоч і мала більше 100 років.....
Молодець,, дай тобі боже здоровячка. Так тримати. Гарну справу робиш...
Дякую за український контент
Дуже хороше відео, змістовне. У моєї бабусі на Київщині казали "покУть", і в книжках також зустрічаю саме таку назву цього важливого місця у хаті.
В Білгородській обл теж так казали
Дякую за інформацію!
Дуже корисна інформація!!!
Бажаю Вам 100 000 підписників!!!!
Слава українському ютубу!!!
❤️дякую
Дуже корисна.... Скоро пригодится.
Дякую 🙏Не забуваємо наші традиції,не втрачаємо свою автентичність.Наші предки були мудрими,на жаль совєти все українське знищували, і зараз хочуть нашим дітям і онукам навʼязати думку,що нас українців не було і не має бути. Зберігаємо нашу історію,якою б вона не була.Підтримуємо звʼязок з Родом і предками!!!❤️ Слава Україні !!!❤️Героям слава!!!❤️
Дуже динамічна розповідь і все достовірно! Класно.
Дякую за цікаву інформацію, нехай квітне український ютуб, та слава Україні
Дуже дякую! Цiкаво! Люблю свою рiдненьку Неню!
Дякую,дуже цікаво
Відео класне інформативне і цікаве
Молодець 👍👍👍
Дякую
Дякую вам за дуже важливу й цікаву інформацію!!!
Сразу наступила ностальгия про детские годы у меня у тети в днепропетровской обл тоже была хата мазонка помню как мы все лето проводили там как кизяк сглиной месили ногами какие рушники вышивали нашему поколению это не понять сейчас другой век они бы целый день сидели бы в Айфонах Спасибо что ваш канал не забывает историю и культуру Украины
Ось ви також в айфоні сидите,😁
У меня все родственники по а иной линии с днепропетровской области, хатки были из гл ны, потом уже в настоящее время оббивали сеткой рабица и штукатурили цементным раствором, а потом из камышовой крыши поменяли на шиферные, село древнее со своей церквой, называется петропавловка 1,5часа ехать. Павлограда, детские воспоминания
@@НадеждаЗубова-у2л чушь какая то . дом на самом деле строили из дерева .. но потом - его штукатурили - изнутри и снаружи - толстым слоем смеси из глины . соломы и навоза .. и еще - за царя гороха . . неужто вы думаете что из глины держался бы дом ?.
Дуже цікаво.чекаю наступні відео .Дякую тобі,Артеме.
Дякую, дуже цікаво!
Як вам відео? Діліться враженнями.
Как всегда топчик ,а монтаж лучше чем у некоторых региональных каналов )
Дуже приємно, дякую
А как надумаешь про букрынский плацдарм сделать видео свяжись много интересного расскажу
Візьму на замітку)
Дякую Артеме. Робиш важливу справу.
В звягелі намагались будували хати з півдня на північ. На південь виходило житло на північ хазяйське приміщення Комора ,тік Таким чином хата ділилась на частини сіньми. Вхід в хату з вулиці в сіни ,а з другого боку сіней вихід на хазяйський двір.Така хата була у моєї прабабусі'.Підлога була глиняна і її щосуботи мастили.На Коростенщині хата з одним входом Сіни ,комора і вхід в житлову зону. Зліва піч,на право судник.Дякуючи Вам згадала молоді роки❤
Дуже цікаво, респект!
Привіт,Артеме❤
Щойно натрапила на твій канал!
Одразу підписалася і поділилася,аж потім дивлюся !
Бажаю гарних нових цікавих знахідок
Дякую, дуже цікаво, так, в хаті все мае значіння, посил, єнєргію.
Тільки в Топ однозначно величезний ЛАЙК каналу і вам особисто!!! 🤔
НЕЙМОВІРНО ПРИЄМНО
@@takzvaniy
Не зупиняйтеся. Вітання з Криму!!! 🇺🇦👍👏😉
@@МаринаСавчук-э1ы Крим - Україна. Дякую за слова...
Суперове відео, доцільне щодо сучасного будування.
Дуже дякую. За звичаем люди самі приходили допомагати. Сволок, наголос на о, це в нашому селі. Молодець Юра.
Дуже цікаво було послухати, дякую за цікавий контент.
Дуже цікаво, дякую тобі синку прожила багато вже років а так багато не знала.
Привіт з Бразилії. Ґратулюю за цікаве відео.
Молодець,Артем .Дуже цікаво.Дещо пояснив .Дякую.
Ще з часів трипільської цивілізації ми будували гарні хати. У нас хороші традиції.
Трипільці не мають відношення до слов'ян
@@НазарЩурко-э7н не мають, але вони жили на території сучасної України і залишили відбиток на культурі слов'ян також. Можна поглянути хоча б на ті ж хати. Українці аж до 20ст будували хати так, як трипільці тисячі років тому.
@@Andriyqo В часи Русі (і раніше) значна частина земель була лісистою. А в античності причорномор'я теж було лісистим і було зєднане з Сибіром. Досі на сході в таких місцевостях є старі дерев'яні хати, схожі до західних. Наприклад в Холодному яру, на Чернігівщині. Міста теж були дерев'яні (або цегляні,кам'яні ) а не глиняні. Та і трипільці мали двоповерхові споруди, зі схожого тільки матеріали. Можливо це закріпилося внаслідок поступового заселення сходу козаками, які живучи в степах були змушені перейняти таку архітектуру. Так тих не чисельних які ще будували дерев'яні хати уніфікували.
@@НазарЩурко-э7н Хто це вам таке сказав? Трипільці - це ті ж українці. І розмовляли вони українською мовою.
@@sandpiper2949 Вони іранці. Тому ні.
Дякую за цікаве відео!!!
Пам'ятаю, коли будували якусь будівлю, то завжди стояв букетик квітів у банці на кутку новобудови, більше сорока років тому. Дякую за такі цінні факти про наш нарід!
відео крайні сильно сподобалось,не погана якість, я думаю було б не погано знімати більше відео про українську культуру. Сподіваюсь в майбутньому ці відео будуть набирати набагато більше переглядів
Дякую
Дуже цікаве відео! Підпишусь! Навіть для сучасних українців, в тому числі й для мене - будинок є особливим місцем
Правильна українська мова, якісне викладання-канал дуже сподобався.Дякую ютубу, що надав його мені в рекомендації.Вподобайка, підписка!
Дякуем 😊🕊🕊🕊
Дякую, дуже гарне відео, чудові спецефекти в переходах😊
Дякую за працю!!!
Дякую,Артеме,дуже цікава інформація,поділилася)
Дякую за цікаву розповідь
Слава Україні ! Ми переможемо !
Навіки Слава неньці Україні!!!
Слава ЗСУ, нашим захисникам.
Перемога неодмінно буде за нами!!!
Как-то связано с роликом? Или просто хочется везде наследить?
Dякую вам за спогади !Я добре пам'ятаu таку бабусину хату.Дах із соломи називався- стріха..Цей будинок купив бабусin
PRAдід- козак. Коли повернувся із Січі .Я пам'ятаu як білили будинок ( я і бабуся), як я мазала підлогу глінou ( підлога булa glinanii).По ній так було приємно ходити босоніж У такому будинку було влітку прохолодне,Пам'ятаю, як ходили збирати кінський гній (він добре тримав роствор). Зиму ходили бити очерети і обкладали їм будинок (щоб тепліше було). на святa прикрашали гілками дерев. Я пам'ятаю як бабуся говорила-"піду на толоку". У такому будинку легко і добре дихалоc. .А які страви були смачні з печі !!!!.особливо ми-онуки билися за налистниками. А який бабуся готувала борщ!!! А смак хліба із смальцем !!
Все так! До сих пор помню вкус еды из печки! Готовили в глиняных горшках. Молоко наливали в глечики глиняные. Молоко из глечика было вкуснее ,чем из банки! ❤ А как лечила нас печка? Поспишь на горячей печке, горячего молочка с медом попьешь и любая простуда проходит! Ну ещё и варенье малиновое, калина!!!!!. 😊😊😊
Дякую, дуже приємно та цікаво, я росла в такій хаті до 6-ти років
на Житомирщині, дуже суму за нею.
Супер! Дякую.🎉🎉
Дякую! Змістовно і цікаво! Успіхів і творчого натхнення!
Дякую за нагадане дитинство, малим був на толоці, на моїх очах зростала хата тітки, в якій дожив до дня останнього батько. І досі, буваючи в селі Вінницької області вклоняюсь тій хаті, а вона ще й придатна хоч ніхто і не мешкає.
Вітаю ✌️ щодо традицій можу додати, що закладали монети на кожний кут будинку під час будівництва. Здебільшого між першою балкою та фундаметом чи каменем. Інколи клали тільки під один кут) Чим багатіша була сім'я, тим дорожчі монети
Дякую за хорошу тему! Українці підходили дуже розумно до вибору місця
дякую,цікаво❤❤❤❤❤