imádom ezt a témát, kb. az összes ilyet megnézem külföldi oldalakat is, de ennyire jól összeszedett videót még nem láttam. Nagyon várom a következőt! Az, hogy minden pénzt el tud nyelni a minőségi öltözködés, azt rendszeresen tapasztalom, szóval egy ilyen boltba csak erős idegzetűek menjenek. DE! Ezeket a cuccokat nem csak túrázáshoz lehet használni, tökéletesek más sportokhoz, kiránduláshoz, utcai viseletre is. Az aláöltözeteket pl. rendszeresen használom futásokhoz. Ha így nézed, akkor az árcimke is barátságosabb lesz.
Sziasztok! Szuper összefoglaló videó lett, köszönjük! 😊 Én meg is ragadnám az alkalmat, hogy tanácsot kérjek túrabakanccsal kapcsolatban. Egy éve vettem egy Lowa Tibet bakancsot, és már több 4-5 napos sátrazós túrára is használtam, változó klíma- és útviszonyok mellett (volt alpi sziklás, és hazai földutas terep, nyári kánikula és napokig szakadó eső is). Azt vettem észre, hogy amígy a napi kb 15 km táv alatt maradok, nincsen gondom a cipővel, 15 km után viszont iszonyatosan megfájdul benne a talpam, mintha az egész égne. Nem lesz piros vagy vízhólyagos, csak érzékeny, de 20 km környékére már elég nehezemre esik járni benne, függetlenül a klímaviszonyoktól. Korábban egy nem bőr borítású Salomon bakancsom volt, azzal nem volt ilyen gondom. Létezik olyan, hogy túl merev a cipő talpa? Vagy lehet, hogy ez a bőr Lowa nem szellőzik annyira, és ez okozza a problémát? Az biztos, hogy nem túl nagy a méret, sőt ha már valami, akkor vastagabb merino zokni mellett picit talán szűknek is mondanám. Nem vagyok ellenére, hogy vegyek egy másik bakancsot, de nem tudom, hogyan válasszak újat, ha nem jövök rá a probléma forrására. Plusz ez is rettentő kényelmes volt, amikor felpróbáltam, és 15 km alatt igazából még most is annak mondanám. Nektek van esetleg javaslatotok? Előre is nagyon köszi a segítséget 😊
A gond az, hogy jolly jokert keresel, és a bakancsod nem a neki szánt feladatokra használod. A Tibet B/C kategória (Meindl besorolás) szerinti elég komoly túrabakancs. Viszonylag nehéz, akár két kiló is lehet mérettől függően. Alpesi körülmények, akár túraútvonalról letérve, sziklás, havas terep nyáron. kb. max. 15 fok. Ez egy B1 a brit besorolás szerint. A talpa félmerev, hagyományos hágóvas már megy rá. Ezt a bakancsot nem nagy távolságok megtételére tervezték, a talpa nem hajlik eléggé ahhoz, hanem a kemény terepen stabilitás és biztonság volt a fő szempont. Vadászok imádják a Tibetet, mert nem kell sokat gyalogolniuk, de ez mindent kibír. Nekem egy hasonló Hanwag van (Alaska Top, alpesi), 23 éves, már újratalpaltattam, 3000+ km benne van. Grossglockner, Gerlach, Királykő stb. A szűknek érzed - ez relatív kategória. Komoly bakancsot szűknek fogod érezni, amikor felveszed, mert annak passzentosan körbe kell fognia a lábad, csak így lesz stabil kapcsolat a lábad és a talaj között. Ha ereszkedésnél nem nyomja elől a lábujjaid, és nem lesz vízhólyag oldalt sem, akkor jó lehet a méret. Tanács: hosszú távok megtételére, pláne nem télre keres egy könnyebb, jobban hajló talpú cipőt. Ez lehet terepfutó is, akkor viszont nem membrános, de hálás leszel, ha 35 fokban nem rohad szét a lábad. Vagy magas szárú, könnyű túracipő. Angolul bemásolom egy tanácsadói anyagom tartalmát: for this category, these boots are all better, all resolable which indicates manufacturer built them to last: Lowa Explorer II or Lowa Randir, Asolo Greenwood, Garmont Nebraska, Hanwag Banks - slightly heavier (+0.3 kg) but much better boots (Banks has only modest ankle support). Adidas FreeHiker with just modest ankle support is super light and has non GTX version - this is to pick; it has the best wet traction sole on the market. Lowa and Hanwag use the better PU sole, not the inferior EVA. Adidas R3 Swift performs similarly with worse ankle support, but cheaper. AVOID the darlings: Lowa Renegade, Salomon Quest or Ultra - these are (1) lightish with (2) good ankle support but (1) not durable no quality boots, ALL with (2) inferior wet surface traction. A kérdező a videóban nagyon nem ért a témához, a válaszadó sem nagyon egyébként - felmondja a tankönyvet, meg amit a gyártók a reklámanyagaikban írnak. Én meg mindent elhiszek.
Szia, nekem az a tippem, hogy nem elég rezgéselnyelő a bakancsod középtalpa. Próbáld ki, hogy veszel egy vastag, zselés sarokzónával ellátott lábbetétet és cseréld ki a gyári betétet arra. Reméljük a csillapítástól nem gyullad be a csonthártya a tapadban és nem fog fájni.
A gortexes marhaságot miért kellett elmondani? Ez az anyag NEM lélegző ÉS vízálló, hanem lélegző VAGY vízálló... szóval egyszerre csak az egyik tulajdonoságot tudja és ha egyszer vizes lesz, onnantól kezdve elkezdünk beleizzadni...
12 วันที่ผ่านมา +1
Azért azt kijelenteni, hogy a Bridgedale zokni a top egy kicsit merész. :) Vannak még hasonló márkák pl: Icebreaker, Smartwool
Üdv.Gore-Tex bélésekre egyik gyártó fél év garanciát vállal,három bakancsot vittem vissza még aznap beázott,a talpa szétmállik és ezek a cipők min.50.000 ft-tól indulnak
@ akkor árnyalom! Van olyan, hogy Torinó - toronói. A helységnévből képezve. A merinó a fajta. Nem a származási helye. Tehát nem merinói. (Ahogy a beszélgetésben számtalanszor elhangzik) The name merino was not documented in Spain until the early 15th century, and its origin is disputed. Two suggested origins for the Spanish word merino are given in: It may be an adaptation to the sheep of the name of a Castilian official inspector (merino) over a merindad, who may have also inspected sheep pastures. This word is from the medieval Latin maiorinus, a steward or head official of a village, from maior, meaning "greater". However, there is no indication in any of the Leonese or Castilian law codes that this official, either named as maiorinus or merino had any duties connected with sheep, and the late date at which merino was first documented makes any connection with the name of an early medieval magistrate implausible.: 3 It also may be from the name of an Imazighen tribe, the Marini (or in Spanish, Benimerines), who occupied parts of the southwest of the Iberian Peninsula during the 12th and 13th centuries. This view gains some support from the derivation of many medieval Spanish pastoral terms from Arabic or Berber languages. However, an etymology based on a 12th-century origin for Merino sheep when the Marinids were in Spain is unacceptable; the origin of the breed occurred much later.
06:20nàl nevettem 1 kicsit. KETTŐ ZOKNI KELL! Hamar rájössz ha nem úgy teszel. Egy Hanwag mindíg +1, +1.1/2 mérettel legyen nagyobb a bakid, a lábfejednél! ...és az első ALÁzoknid legyen "lábtyű"! Télen-nyáron! SZEVASZTOOOOK!
Decathlonos gatyát annyiban azért megvédeném, ha megveszed a drágát(most épp ~26ezer) az bírja. Előzőbe pár ezret beletúráztam esőben hóban télen nyáron és bírta + 2ev foldon fekvos munkát és semmi baja, 1-2 helyen vékonyodott meg minimálisan az anyag. Most 7éves. Szóval a budget túra kategóriában szerintem teljesen vállalható
az jó és köszi a visszajelzést, egyébként nagyon örülünk a Decathlon-nak, mert rengeteg embernek tette lehetővé, hogy elinduljon sportolni, kirándulni, túrázni. És ha bevált az nagyon szuper.
100% merino gyapjú az aláöltözetem, a sapkám, a balaklavám, a kesztyűm. Soha nem éreztem még, hogy bármelyik is szúrna. Szóval ezt így, ilyen határozottan kijelenteni, hogy a merino gyapjú szúr...
Fjallraven a svéd királyi családnak gyártják állítólag, Ők tudják csak megfizetni... :D :D :D Viccet félretéve jó a videó, hasznos minden túrázásba belekóstoló embernek.
@@TRUCKMANhungary van kettő G1000-es nadrágom, 10-12 évesek és valóban semmi bajom velük. A "dekás" cucc is tud jó lenni, csak az már ott is hasonló árban mozog.
A rókicát imádják a sznob vadászok is! Egyébként ez az árszint sajnos csak nekünk magas, az összes komoly északi márka gyakorlatilag ugyanennyiért adja a portékáit.
@@laszlozambo9040 Korábban máshogy gondoltam, de most már látom, a keményebb vidékeken nem luxus a 2-300 eurós gatyó, hanem szükséges kellék. Sajnos Ny-Európában sem látok olyan akciókat az említett márkából ,mint mondjuk a Haglöfs, HH, Salewa vagy Vaude cuccokból.
meglepődtem ezen a kommenten, merthogy pont kimondtuk, hogy pont nem a márkától és az ártól függ, hogy kinek melyik lesz a megfelelő bakancs. Szerintem nézd meg újra a videót és látni fogod.
imádom ezt a témát, kb. az összes ilyet megnézem külföldi oldalakat is, de ennyire jól összeszedett videót még nem láttam. Nagyon várom a következőt! Az, hogy minden pénzt el tud nyelni a minőségi öltözködés, azt rendszeresen tapasztalom, szóval egy ilyen boltba csak erős idegzetűek menjenek. DE! Ezeket a cuccokat nem csak túrázáshoz lehet használni, tökéletesek más sportokhoz, kiránduláshoz, utcai viseletre is. Az aláöltözeteket pl. rendszeresen használom futásokhoz. Ha így nézed, akkor az árcimke is barátságosabb lesz.
Valóban jól öszeszedett video
Sziasztok! Szuper összefoglaló videó lett, köszönjük! 😊 Én meg is ragadnám az alkalmat, hogy tanácsot kérjek túrabakanccsal kapcsolatban.
Egy éve vettem egy Lowa Tibet bakancsot, és már több 4-5 napos sátrazós túrára is használtam, változó klíma- és útviszonyok mellett (volt alpi sziklás, és hazai földutas terep, nyári kánikula és napokig szakadó eső is). Azt vettem észre, hogy amígy a napi kb 15 km táv alatt maradok, nincsen gondom a cipővel, 15 km után viszont iszonyatosan megfájdul benne a talpam, mintha az egész égne. Nem lesz piros vagy vízhólyagos, csak érzékeny, de 20 km környékére már elég nehezemre esik járni benne, függetlenül a klímaviszonyoktól. Korábban egy nem bőr borítású Salomon bakancsom volt, azzal nem volt ilyen gondom.
Létezik olyan, hogy túl merev a cipő talpa? Vagy lehet, hogy ez a bőr Lowa nem szellőzik annyira, és ez okozza a problémát? Az biztos, hogy nem túl nagy a méret, sőt ha már valami, akkor vastagabb merino zokni mellett picit talán szűknek is mondanám. Nem vagyok ellenére, hogy vegyek egy másik bakancsot, de nem tudom, hogyan válasszak újat, ha nem jövök rá a probléma forrására. Plusz ez is rettentő kényelmes volt, amikor felpróbáltam, és 15 km alatt igazából még most is annak mondanám.
Nektek van esetleg javaslatotok? Előre is nagyon köszi a segítséget 😊
A gond az, hogy jolly jokert keresel, és a bakancsod nem a neki szánt feladatokra használod. A Tibet B/C kategória (Meindl besorolás) szerinti elég komoly túrabakancs. Viszonylag nehéz, akár két kiló is lehet mérettől függően. Alpesi körülmények, akár túraútvonalról letérve, sziklás, havas terep nyáron. kb. max. 15 fok. Ez egy B1 a brit besorolás szerint. A talpa félmerev, hagyományos hágóvas már megy rá. Ezt a bakancsot nem nagy távolságok megtételére tervezték, a talpa nem hajlik eléggé ahhoz, hanem a kemény terepen stabilitás és biztonság volt a fő szempont. Vadászok imádják a Tibetet, mert nem kell sokat gyalogolniuk, de ez mindent kibír. Nekem egy hasonló Hanwag van (Alaska Top, alpesi), 23 éves, már újratalpaltattam, 3000+ km benne van. Grossglockner, Gerlach, Királykő stb.
A szűknek érzed - ez relatív kategória. Komoly bakancsot szűknek fogod érezni, amikor felveszed, mert annak passzentosan körbe kell fognia a lábad, csak így lesz stabil kapcsolat a lábad és a talaj között. Ha ereszkedésnél nem nyomja elől a lábujjaid, és nem lesz vízhólyag oldalt sem, akkor jó lehet a méret.
Tanács: hosszú távok megtételére, pláne nem télre keres egy könnyebb, jobban hajló talpú cipőt. Ez lehet terepfutó is, akkor viszont nem membrános, de hálás leszel, ha 35 fokban nem rohad szét a lábad. Vagy magas szárú, könnyű túracipő. Angolul bemásolom egy tanácsadói anyagom tartalmát:
for this category, these boots are all better, all resolable which indicates manufacturer built them to last: Lowa Explorer II or Lowa Randir, Asolo Greenwood, Garmont Nebraska, Hanwag Banks - slightly heavier (+0.3 kg) but much better boots (Banks has only modest ankle support). Adidas FreeHiker with just modest ankle support is super light and has non GTX version - this is to pick; it has the best wet traction sole on the market. Lowa and Hanwag use the better PU sole, not the inferior EVA. Adidas R3 Swift performs similarly with worse ankle support, but cheaper. AVOID the darlings: Lowa Renegade, Salomon Quest or Ultra - these are (1) lightish with (2) good ankle support but (1) not durable no quality boots, ALL with (2) inferior wet surface traction.
A kérdező a videóban nagyon nem ért a témához, a válaszadó sem nagyon egyébként - felmondja a tankönyvet, meg amit a gyártók a reklámanyagaikban írnak. Én meg mindent elhiszek.
Szia, nekem az a tippem, hogy nem elég rezgéselnyelő a bakancsod középtalpa. Próbáld ki, hogy veszel egy vastag, zselés sarokzónával ellátott lábbetétet és cseréld ki a gyári betétet arra. Reméljük a csillapítástól nem gyullad be a csonthártya a tapadban és nem fog fájni.
K2 Ati nagy király!
Letezik olyan uzlet ahol kicsomagolnak nekem egy merino felsot es felprobalhatom ?
Ki vannak akasztva mindenhol es felpribalhatoak.
A felvétel helyszínéül szolgáló Sarki Rókában is felprobálhatod őket a MOM Parkban
4camping
dejóó ez a sorozat, széétadom, még tobb ilyen videót, nagyon tetszett!!
az első ami megütötte a fülem, hogy merinói? 🙃
🙏🤟💪
A gortexes marhaságot miért kellett elmondani? Ez az anyag NEM lélegző ÉS vízálló, hanem lélegző VAGY vízálló... szóval egyszerre csak az egyik tulajdonoságot tudja és ha egyszer vizes lesz, onnantól kezdve elkezdünk beleizzadni...
Azért azt kijelenteni, hogy a Bridgedale zokni a top egy kicsit merész. :) Vannak még hasonló márkák pl: Icebreaker, Smartwool
...jó zoknik. Mondj még egyet, ami lifetime garanciás.
Üdv.Gore-Tex bélésekre egyik gyártó fél év garanciát vállal,három bakancsot vittem vissza még aznap beázott,a talpa szétmállik és ezek a cipők min.50.000 ft-tól indulnak
De miért merinói a merinó? 🤔.
hu.wikipedia.org/wiki/Merin%C3%B3_juh
@ akkor árnyalom! Van olyan, hogy Torinó - toronói. A helységnévből képezve. A merinó a fajta. Nem a származási helye. Tehát nem merinói. (Ahogy a beszélgetésben számtalanszor elhangzik)
The name merino was not documented in Spain until the early 15th century, and its origin is disputed.
Two suggested origins for the Spanish word merino are given in:
It may be an adaptation to the sheep of the name of a Castilian official inspector (merino) over a merindad, who may have also inspected sheep pastures. This word is from the medieval Latin maiorinus, a steward or head official of a village, from maior, meaning "greater". However, there is no indication in any of the Leonese or Castilian law codes that this official, either named as maiorinus or merino had any duties connected with sheep, and the late date at which merino was first documented makes any connection with the name of an early medieval magistrate implausible.: 3
It also may be from the name of an Imazighen tribe, the Marini (or in Spanish, Benimerines), who occupied parts of the southwest of the Iberian Peninsula during the 12th and 13th centuries. This view gains some support from the derivation of many medieval Spanish pastoral terms from Arabic or Berber languages. However, an etymology based on a 12th-century origin for Merino sheep when the Marinids were in Spain is unacceptable; the origin of the breed occurred much later.
Hogy megmutassa, mennyire ért a témához a kérdező.
👍
06:20nàl nevettem 1 kicsit. KETTŐ ZOKNI KELL! Hamar rájössz ha nem úgy teszel. Egy Hanwag mindíg +1, +1.1/2 mérettel legyen nagyobb a bakid, a lábfejednél! ...és az első ALÁzoknid legyen "lábtyű"! Télen-nyáron! SZEVASZTOOOOK!
Decathlonos gatyát annyiban azért megvédeném, ha megveszed a drágát(most épp ~26ezer) az bírja. Előzőbe pár ezret beletúráztam esőben hóban télen nyáron és bírta + 2ev foldon fekvos munkát és semmi baja, 1-2 helyen vékonyodott meg minimálisan az anyag. Most 7éves. Szóval a budget túra kategóriában szerintem teljesen vállalható
az jó és köszi a visszajelzést, egyébként nagyon örülünk a Decathlon-nak, mert rengeteg embernek tette lehetővé, hogy elinduljon sportolni, kirándulni, túrázni. És ha bevált az nagyon szuper.
100% merino gyapjú az aláöltözetem, a sapkám, a balaklavám, a kesztyűm. Soha nem éreztem még, hogy bármelyik is szúrna. Szóval ezt így, ilyen határozottan kijelenteni, hogy a merino gyapjú szúr...
Fjallraven a svéd királyi családnak gyártják állítólag, Ők tudják csak megfizetni... :D :D :D
Viccet félretéve jó a videó, hasznos minden túrázásba belekóstoló embernek.
Háát...egy FJ.-t egyszer veszel meg (egy életre) a dekásból ötször.
@@TRUCKMANhungary van kettő G1000-es nadrágom, 10-12 évesek és valóban semmi bajom velük. A "dekás" cucc is tud jó lenni, csak az már ott is hasonló árban mozog.
A rókicát imádják a sznob vadászok is! Egyébként ez az árszint sajnos csak nekünk magas, az összes komoly északi márka gyakorlatilag ugyanennyiért adja a portékáit.
@@jozseftoth3888 ez így van, izlandon mindenki kb ebben jött szembe.
@@laszlozambo9040 Korábban máshogy gondoltam, de most már látom, a keményebb vidékeken nem luxus a 2-300 eurós gatyó, hanem szükséges kellék. Sajnos Ny-Európában sem látok olyan akciókat az említett márkából ,mint mondjuk a Haglöfs, HH, Salewa vagy Vaude cuccokból.
100 K bakancs ki birja kifizetni inkább a jóval olcsóbb márkára kéne tanács ne a premium-ra
meglepődtem ezen a kommenten, merthogy pont kimondtuk, hogy pont nem a márkától és az ártól függ, hogy kinek melyik lesz a megfelelő bakancs. Szerintem nézd meg újra a videót és látni fogod.
Ez hulyeseg, hogy a 100%-os merino szur. 20 eve hordok merinot minden nap, telen, nyaron, nem szur.
Én felpróbáltam és szúrt pedig csak 5 percig volt rajtam.
Szerintem ez egyéni preferencia. Az elején nekem is szúrt, de gyorsan megszoktam.
@@csapostudio akkor az nem jo minoseg!
Az nem full merino.
Neked, nekem szar érzés felvenni...