Za elektrykę plus. Bezpieczniki, styczniki do dostania w chyba każdej hurtowni elektrycznej od ręki. Ale kilka pytań mam. Czy ta płyta z oczkami za parownikiem nie ogranicza przepływu powietrza przez parownik? Dlaczego on/off a nie inwerter? Co to za power booster? Czy ta pc ma wbudowaną pompę obiegową, czy to ta na zewnątrz przy buforze? Na filmie jak ten wentylator chodzi, do odnosi się wrażenie jakby dość głośna była.
Dobrze że Polacy coś tworzą ale z Ciekawości zobaczyłem cenę i dostałem szoku 34tys to ja dziękuję w tej cenie to prawie 2 splity 6Kw znanej marki na dobrych podzespołach. Pompa wydaje się na filmie bardzo głośna i bez inwertera trochę słabo. Ten wąż Gebo w środku od czego nie ma żadnej izolacji, COP 5 podają a klasa AA+ energetyczna chciałbym to zobaczyć na własne oczy chętnie bym zobaczył pobór energii. Czynnik R290 cudów nie zrobi dzięki do tego wysoce palny ale dzięki niemu można obejść ustawę f-gazową. To tyle w skrócie 😉👍
Nie żebym się czepiał, ale sterownik, który pan nazywa sofstartem to sterownik zaworu EEV, a sofstart jest obok (ABB) Pozdrawiam i trzymam kciuki za rozwój firmy ;-)
Jak grzeje to liczni kręci się jak płyta kompaktowa CD, podaj zużycie prądu i koszt grzania za miesiąc , to wyjdzie ze lepiej hotel 5 gwiazdkowy se wynająć + śniadania i będzie taniej
Panie Stanisławie, która pompa ciepła będzie lepszym tj sprawniejszym źródłem ciepła w klimacie panującym w mazowieckiem (czyli zimy są w przeważającej części oscylujące w okolicach do -10 C ) -> Kołton, Bosch, Feris? Czy pompy Boscha mają również kompresor on/off czy są to kompresory inverterowe z modulowaną mocą? Czy wie pan jakiej marki Bosch instaluje w swoich pompach kompresory? Czy lamele w pompach Boscha mają szerokie lamele czy raczej prześwity są wąskie? Noszę się z zamiarem instalacji pompy i mam już dziś piec junkersa wraz ze sprzęgłem z którego woda podawana jest na kaloryfery w 4 pokojach oraz do mieszacza podłogówki ( w łazienkach, korytarzach, salonie, kuchni i wiatrołapie - ok 100 metrów). Dom jest dobrze ocieplony (grafitowy styropian 15 cm + pustaki ceramiczne, pod podlogówką styropian xps, strop monilityczny żelbetowy uszczelniony pianą PUR 20 cm. Dom Parterowy ok 150 metrów ogrzewanych pomieszczeń łącznie. Co Pan radzi? Jak żyć?:))))
Ten przedstawiciel zarobi na chleb, sprzedał 1 jednostkę. Pompa wykonana pancernie, firma produkująca kompresory nr1 na rynku ale akurat ta spreżarka na czynnik chłodniczy 290 słabo propan _ najlepszy 410A z wtryskiem pary. Panel sterowania wygląda lipnie jak poprawicie to będzie super.
są też takie piece firmy termet polskie tyle że wymiennik seremeta, pompa wilo, naczynie i wymiennik wtórny zilmet, wentylator siemens albo sit, zawór gazowy honyweel, i automatyke tester albo kromchreder a tak po za tymi to one polskie są a ja jeżdże polskim samochodem opel astra w polsce produkowanym.
Pompa fajna i widać solidnie wykonana. Duży plus za wbudowane WiFi. "Zawsze pracuje z pełną mocą" - brzmi jak zaleta, a to zwykła sprężarka on/off :D Bez bufora będzie się męczyć. Nie mówiąc już o tym, że hałasuje też cały czas z pełną mocą.
Nowy dom 100m2 is 7kW? Ja bym na oko strzelał max 5kW w przypadku Panasonica, więc coś tu słabo z tą realna mocą chyba jest. Pewnie to ta sprężarka on-off. Plus za 4 punktową krzywą grzewczą, bo to może pomóc ustawić "trudne" okresy przejściowe.
7kw jest najmniejsza mocą u producenta kolton. Faktycznie i 5kw by wystarczyło ale biorąc pod uwagę bufor oraz zlad wody w podłogowce i fakt iż wraz ze spadkiem temp urządzenie rozwniez traci lekko na mocy jest ok. Pozdrawiam
@@konrad080892 Mój mały Panasonic nic nie traci- do końca (-25C) ma 3.2kW, a w rzeczywistości przy -8C nawet 3.6kW (przynajmniej według wskazań pompy) potrafi oddawać przez dobre kilkanaście minut.
@@konrad080892 3.2kW. Ta pompa trzyma 3.2kW do końca temp pracy czyli -25C. 5kW już nie, trochę 'słabnie', ale do -15C też trzyma 5kW. To jest nowa seria K. Wyższe moce tracę procentowo więcej. Znalazłem inne info, że przy -20 daje 2.5kW a nie 3.2kW, czyli spadek podobny jak dla 5kW. Nie wiem które prawdziwe, bo tabele doboru pompy Panasonica mówią co innego: 3.2kW do (przynajmniej) -20C.
Jest Pan tego pewny? Rozumiem że używa Pan pompy w warunkach z tylko dodatnia temperatura dzięki czemu nie występuje zjawisko defrostu, a zimę pracuje inne źródło jak np kocioł na pellet 😊 Co do grzałki to radzę przeczytać instrukcję uprzedzenia i widzimy się pod kolejnym komentarzem z uzupełniona przez Pana wiedzą 😊 Pozdrawiam
Powinno się takie firmy promować w Polsce, a nie bosch, buderus i viessmann, zachód ma nas gdzieś więc powinniśmy wspierać swoje produkty, ale ta mentalność długo się nie zmieni, wspierajmy polskie firmy!!!!
@@szymonr1607 sam byłem zdziwiony że Kołton przewyższa w praktyce to co pokazuje na papierze ale gdy zobaczyłem na żywo u klienta nie będę dyskutował z faktami .
Sprężarka typu on-off , to chyba trochę słabo gdzie w większości są inwertery. Czy może zastosowanie on off jest w jakiś sposób podyktowane stosowanym propanem ?
ze szkolenia wiem tyle ze odplyw skroplin z takiej pompy nie moze byc odrowadzony do kanalizacji ? :) Pompa działa na propan , gaz jest ciezki w razie wycieku , czy to prawda ? :D Bo Pan mowil ze musi byc wykopana dziura na 1,5 metra i wypełniona kamieniem :) Staszek świetne robota , uwielbiam Twoje filmy !
Panie Stanisławie czy jest jakaś możliwość podłączenia urządzenia zewnętrznego za pomocą przewodów elastycznych czy tylko jedynie najbardziej elastyczny to polaczenie pex?
Dom 210m2 nowowybudowany styropian podloga 15 cm dach welna 25.. Zapotrzebowaniem licoxnym na energia 12kw. Czy kolton 11 KW poradzi sobie. Prsedstawiciel proponował 15, ale to sa modele stare. I szukam tez tanszej alternatywy choć kolton podoba mi się najbardziej. Mam kilka innych typów ale nikt nie chce mi doradzić. Pozdrawiam
Co mi się rzuca w oczy od razu. Macie metalową obudowę, całą elektronikę, elektrykę w zasadzie zamkniętą na zewnątrz w nieszczelnej (powietrze) obudowie. Wydaje mi się ,że z biegiem czasu może tam pojawić się kondensacja w okresach wiosny/jesieni. W firmie gdzie pracowałem, instalowało się tam grzałki, zwykły rezystor bodajże 2W który grzał cały czas obudowę sterowników przez co relatywnie do otoczenia obudowa (i jej wnętrze) była zawsze cieplejsza, więc woda się mniej chętniej osadza o ile w ogóle. Co do aparatury FNF, no montuje się chociaż fanem nie jestem do porządnych układów zwykle szło ABB ale to tylko moja opinia, i mocno podbija cenę całości. Dużym plusem jest gdy system ma dedykowane rozwiązania do sterowania możliwie największym spektrum urządzeń. Wiadomo pompy CO, przepływy na kaloryferach podłogówkach itp. Niemniej jednak cieszę się ,że kolejna Polska firma się rozwija w temacie CO, powodzenia i bezawaryjności, abyście sobie wyrobili bezawaryjną markę w dobrej cenie (nie najtańszej).
Tak mnie jeszcze naszło, fajnie by było opracować jakiś sposób komunikacji takich dużych odbiorników ciepła z systemami OZE np panelami, żeby nadmiar produkcji energii zamiast do sieci najpierw pakować w bufor. Pokaże to bazie mojego "domu marzeń", czyli mamy tesla solar roof oraz tesla power wall. W słoneczny dzionek uzyskujemy koło 15 np w pełni naładowane baterie power wall, i aby nie oddawać energii do elektrowni pakujemy całą nadwyżkę do PC tak aby ona sobie zbiła temperaturę wody w buforze np do 10C odpowiednio modulując pracę PC falownikiem. A potem tą wodę z bufora wykorzystujemy do dalszego schładzania w domu gdy energia spada. Podobnie w zimie, choć OZE w zimie no tak średnio działa bym powiedział ;)
Ciekawe czy byłoby to duże utrunienie kakby ta cała elektryka/elektronika znalazła się w domu? Zawsze to lepsze warunki by miała, jak też kradzież urządzenia byłaby mniej opłacalna.
@@sodzak bzdura totalna COP jest zajebisty tylko iloś energii spada ale okazuje się że bardziej na papierze niż w rzeczywistości sam bylem ostatnio zdziwiony u klienta .
@@Szybki2 To jest On/Off więc sprężarka powinna bez mała mieć stały pobór prądu więc jak ilość produkowanej energii spada a pobieranej jest stała to COP spada. Nie wiem jak w praktyce sprawuje się R290, ale wg zapewnień powinien lepiej niż R32.
@@Szybki2 Patrząc na tabelki to przy +7 ma COP 4,8 a przy -15 2,73 (całkiem niezły). Odpowiednio spada więc jak piszesz uzyskiwana moc z 8kW do 4,12kW. Tu widzę sens przewymiarowania tej pompy do domu 100 metrowego. Przy tych -15 oC ta moc może być taka akuratna dla tego domu, aby jeszcze nie załączać grzałki.
Witam jak by Pan rozwiązał zasilanie grzejników drabinkowych w łazienkach przy ogrzewaniu podłogowym zaslenie pompa ciepła grzejnik do dosuszanie ręczników Czy zasilił by Pan je z rozdzielacza podłogowego równolegle do podlogówki a może szeregowo za podłogowa , albo z cwu?
Możesz zrobić zasilanie z osobnej pętli ogrzewania podłogowego, a w grzejniku zawór i grzałka. Uruchamiasz grzałkę, zakręcasz zawór i sobie grzejesz drabinkę. Dodatkowo taka woda z podłogówki też daje te 50W na grzejniku bez grzałki więc zawsze coś.
Panel dotykowy to jakas porazka. Odswiezanie i czarny ekran pomiedzy funkcjami nie wyglada ciekawie. Wiadomo to tylko panel ale mnie osobiscie by to draznilo. Seperator zostal zamontowany bo nie zauwazylem?? Pozdrawiam
Witam mam pytanie .Czy kocioł gazowy Junkers cerapur Smart zsb 14-5c do domu o powierzchni 100m2 po kapitalnym remoncie to dobry wybór, czy polecił by Pan jakiś inny? Zależy mi na bezawaryjność , możliwości sterowania przez wifi
@@bartekw6090 ale poczekaj. Ktoś mieszka w tym domu gdy cię nie ma czy nie? No bo nawet jeśli nie to ustawiasz niższa temp np. 18 i tyle. Sam też myślałem o sterowaniu zdalnym ale np moduł wifi do mojego buderusa to tysiąc złotych. Nie warte pieniędzy coś co użyje może kilka razy.
Bezpieczniki przeżyją tą pseudo pompę sterowanie on of😅 zobaczcie jakie sterowanie jest w Daikinie 😊😊 lubisz monoblok bo łatwy w montażu i nie trzeba mieć uprawnienia gazowego.sprezarka Emerson?kołton podaje że copeland?
@@Szybki2 twoim tatą był Janusz Skorus z Kazimierza Górniczego sorry że pytam ale miałem w szkole kumpla o takim nazwisku, technikum mechaniczno-elektryczne w Zagórzu
W przypadku braku prądu kocioł gazowy, na pellet, na ekogroszek i zwykła grzałka też nie działają. Przy braku prądu tylko kopciuch z instalacją grawitacyjną lub kominek (ale bez płaszcza) zadziałają.
Pokażcie duza pomoe ta 19. Na internetowych potrzebuje moc 14-15. //Kolton proponuje mi 19. Proszę o film jak to działa i czy nie będzie za duża na dom 260m2
Ludzie nie boicie się tego trzymać na zewnątrz złodziej przyjdzue wkurwi go coś ze nic nie ukradnie to ci to siekiera potłucze przewody utnie jest ogromne ryzyko w dzisiejszych czasach.
Patrząc na twoje rozumowanie to wszystko co cenne powinno być dobrze schowane i zabezpieczone, czyli np. samochód, garaże itp. (jaki to problem coś podpalić).
@@ukaszc3705 samochód jest ci do niczego nie potrzebny. I inne rzeczy na zewnątrz bramy płoty be tego można żyć. A jak taka zima jak teraz i taki złodziej przyjdzie i to rozwali na złość. Nie znasz ludzi nie wiesz co patologia może narobic u mnie w okolicy w ciągu 6miesiecy było 5wlaman do domu w tym do mnie. Ludzie są zawistni jak złodzieja pobijesz a na psy nie zgłosisz albo zgłosisz może wrócić znam.wiele takich przypadków kamery im nie straszne. Chciałbym mieć pompę ale to jest ryzyko bardzo duże.
ja ci powiem tak! jak wybierałem kocioł dla swojego domu na kokoszek też miałem dylemat, wybrałem kołton, i jeśli chodzi to wszystko ok i nie musisz dzwonić po serwisanta jest ok, ale ! jak masz awarie to wtedy widzisz co kupiłeś!, i teraz jestem w trakcie wyboru właśnie pompy ciepła, ale raczej kołtona nie wezmę, tylko i wyłącznie że jak byłem w delegacji a silnik się po prostu spalił , to nawet nikt mimo gwarancji się nie pofatygował, znalazłem przez Internet fachowca który miał akurat pojęcie i naprawił, ale wyobraźcie sobie co przeżyła moja rodzina bez ciepła w domu przez kilka dni!! wszystko jest pięknie do póki pieniądze są jeszcze nie skasowane, potem to wiesz!!! zero interesu mają w twoją stronę
Koszt jest kosmiczny bo jest to reczna robota, nie zardzewieje, Natomiast technologia stwerowania, jest z ubieglego stulecia, jak bedzie cieplo np +10 st. to bedzie bardzo nieekonomiczna. Za 10 lat nikt juz nie bedzie produkował zadnych kompresorow tego typu. Sterownik nawet najmadrzeszy nic madrego nie zrobi z urzadzeniem on of. To muzeum techniki . Propan jest tam tylko po to ze nie trzeba uprawnien by to montować, a monoblok by kazdy sam to umiał podłaczyć. A potem płakać z buforami, pompami do co, zaworami, masakra polecam dla milośnikow horrorow
Mam takie pytanie. Czy to dobrze, że sprężarka pracuje tylko w trybie zero-jedynkowym, czyli ON/OFF? Czy nie lepiej jak jej praca jest modulowana (czyli inwerterowa)? Druga kwestia pompka. Czemu do bufora od strony grzania podłączone są dwie pompy, jedna w środku pompy i druga w maszynowni. Chyba, że ja coś źle spojrzałem i te pompy zasilają inne obwody.
Ok, mój błąd z tymi pompkami. W środku nie ma pompki obiegowej. Jest to zawór bezpieczeństwa i inne elementy układu. Na początku myślałem i usłyszałem, że jest to pompka.
Witam. Tylko zasilanie podłogówki jest trochę za niskim wyjściem z bufora, cała woda co nad tym wyjściem nie wiadomo po co jest grzana, przecież wiadomo że woda w buforze gromadzi się temperaturą warstwowo i najcieplejsza jest na samej górze, a wystarczyło mieszaczem na górze na wyjściu z bufora ustawić jej stałą temperaturę i wtedy korzystalibyście z tego bufora naprawdę w pełni. To tyle moim skromnym zdaniem, tak mam plus "troszkę" innych patentów i rażą mnie takie niedociągnięcia, chyba że podłodówka jest na wężownicy ale to też by nie było optymalnie. Nie wymądrzam się absolutnie pozdrawiam Z.
U mnie dom 112 m2 spełniający wymagania WT2021 strona cieplowlasciwie.pl/wynik/9gm4 pokazuje pompę max 4kW + np. grzałka 3kW. Podobne wyniki mam na charakterystyce energetycznej. Czy 7kW tutaj jest uzasadnione, bo metraż trochę mniejszy, a moc prawie dwa razy większa. Czy tej pompy nie dotyczy problem taktowania, jeżeli byłaby przewymiarowana?
Oczywiście że będzie taktować, dlatego instalator będzie chciał ci wcisnąć bufor. Pompy ciepła są dobre dla starych modernizowanych domów, dla dużych domów i/lub ludzi którzy zużywają duże ilości CWU. Dla małych domów, niskoenergetycznych, gdzie rozsądnie podchodzi się do zużycia CWU pompy ciepła nie mają sensu.
Mam pytanie. Gdzie można zobaczyć schemat (rysunek) fundamentu pod tę pompę bo chciałbym wylać razem ze stropem z gruchy. Czy trzeba robić jakieś zbrojenie?
Podoba mi sie solidne wykonanie i materiały, ale technologia on of i halas helikoptera dla mnie calkowicie dyskredytuje to urządzenie . Wykonanie domyslam się ze jest manufakturowe a nie wysokoseryjne wiec bedzie to drogie. Trudno znależć jakiekolwiek przesłanki by zdecydować się na takie urządzenie mając do wyboru Panasonika, LG lub nawet Haiera. Dobrze życzę polskiemu producentowi, ale technologia ta nie ma racji bytu.
@@StanisawMigas kurde z tego co liczę to kolo 10k wiecej za Kolton, sam nie wiem czym podeprzec ta inwestycję. Niezawodnosc? Prostota uzytych elementow czyli łatwiejszy potencjalny serwis? Czy w rozliczeniu rocznym tez liczyć na wieksze oszczędności (kozystniejszy cop) ??
Witam, szukam referencji w sprawie ustawień i poprawności pracy pompy ciepła. Mam od 3ch dni Kolton 9kW, Zbiornik ACV Smart ME400 (zbiornik cwu w buforze) czyli jeden, i obawiam się że jest coś nie tak. Sprężarka włącza się nawet na 4 godziny. Przerwę ma zaledwie 10 minut i znów. Az się boję jakie będzie zużycie prądu. Dom mam 130mkw użytkowe, ocieplony dobrze. Wcześniej piec gazowy. Czy posiadasz może jakieś wykresy pracy pompy Kolton np za dobę? Możesz np zdobyć je od jakiegoś klienta? Abym mógł sobie porównać? Może na priv?
Te sterowniki tak od góry zamontowane to nie tak fajnie przy słabej pogodzie gdy trzeba będzie zajrzeć deszcz wszytko zaleje, trzeba mieć jakiś niezły parasol
Szkoda ze dopiero teraz coś na temat Kołtona coraz częściej mozna zobaczyc w necie , ja mam Panasonika bo ..... a ciągle w głowie był Kołton ale ..... nie wieel było konkretnych info i wiele anty bo to mono . Trudno szkoda . Jak padnie panasonik to wtedy Kołton bedzie .
@@mariusz660 wszystko działa bardzo podobnie od pewnego progu ceny tylko trzeba poświęcić troszkę czasu na przeanalizowanie rynku pompa ciepła to nie jest żadne magiczne urządzenie które czerpie energie z kosmosu . Jeśli jest schludnie wykonane z odpowiednio dobranych elementów będzie działać porównywalnie z innymi producentami . Kołton jak dla mnie zyskuje przewagę przy wyższej temperaturze zasilania np 45 stopni (grzejniki) i niskiej temperaturze zewnętrznej wystarczy prześledzić dokumentację.
Przedstawiciel chyba nie bardzo ma pojęcie o temacie. Raczej jakby był po szybkim szkoleniu. Inny film o pompach Kołton-a polecam obejrzeć tu: th-cam.com/video/yYy4BbHFU2Y/w-d-xo.html Przedstawiciel powinien obejrzeć ten filmik jako tutorial: th-cam.com/video/UhHJFQFie0I/w-d-xo.html
Za elektrykę plus. Bezpieczniki, styczniki do dostania w chyba każdej hurtowni elektrycznej od ręki.
Ale kilka pytań mam.
Czy ta płyta z oczkami za parownikiem nie ogranicza przepływu powietrza przez parownik?
Dlaczego on/off a nie inwerter?
Co to za power booster?
Czy ta pc ma wbudowaną pompę obiegową, czy to ta na zewnątrz przy buforze?
Na filmie jak ten wentylator chodzi, do odnosi się wrażenie jakby dość głośna była.
Polska pompa, kosmiczna cena. Zajebiste hasło reklamowe 😄😄😄
Dobrze że Polacy coś tworzą ale z Ciekawości zobaczyłem cenę i dostałem szoku 34tys to ja dziękuję w tej cenie to prawie 2 splity 6Kw znanej marki na dobrych podzespołach. Pompa wydaje się na filmie bardzo głośna i bez inwertera trochę słabo. Ten wąż Gebo w środku od czego nie ma żadnej izolacji, COP 5 podają a klasa AA+ energetyczna chciałbym to zobaczyć na własne oczy chętnie bym zobaczył pobór energii. Czynnik R290 cudów nie zrobi dzięki do tego wysoce palny ale dzięki niemu można obejść ustawę f-gazową. To tyle w skrócie 😉👍
Nie żebym się czepiał, ale sterownik, który pan nazywa sofstartem to sterownik zaworu EEV, a sofstart jest obok (ABB) Pozdrawiam i trzymam kciuki za rozwój firmy ;-)
Fajna pompa, fajnie że polska, ale cena już nie dla zwyklego polaka.
No i git. My montowaliśmy 11kw i fajnie chodzi w ujemnych temperaturach z grzejnikami. Cop i moc ponad tabele ;) filmik będzie nie długo
Lepiej niz Mitsubishi albo Panasonic? 😉
Witam Katowice mieszkam niedaleko buduje dom i niedługo będę potrzebowala taka pompa oglądam często Katowice i zastanawiam się nad wami
@@maciejflorczyk w minusie pewnie lepiej jeśli chodzi o sprawność. Jesli chodzi o dostępna moc to już gorzej ;) wszystkich srok nie złapiesz;)
@@Cesarzowa1 dzięki;) tu nie ma co się zastanawiać, tu trzeba zamawiać ;)
Szkoda kasy na te pompy bufor ciepła i grzałki.
6.08 akurat powinna być modulowana, chociaż by dla tego że jak potrzebujemy 30% mocy ona daje 100%
Jak grzeje to liczni kręci się jak płyta kompaktowa CD, podaj zużycie prądu i koszt grzania za miesiąc , to wyjdzie ze lepiej hotel 5 gwiazdkowy se wynająć + śniadania i będzie taniej
Pitu pitu pitu 🤣🤣🤣🤣
Do tego koniecznie fotowoltaika w przeciwnym razie koszty energii zabija inwestora.
Panie Stanisławie, która pompa ciepła będzie lepszym tj sprawniejszym źródłem ciepła w klimacie panującym w mazowieckiem (czyli zimy są w przeważającej części oscylujące w okolicach do -10 C ) -> Kołton, Bosch, Feris? Czy pompy Boscha mają również kompresor on/off czy są to kompresory inverterowe z modulowaną mocą? Czy wie pan jakiej marki Bosch instaluje w swoich pompach kompresory? Czy lamele w pompach Boscha mają szerokie lamele czy raczej prześwity są wąskie? Noszę się z zamiarem instalacji pompy i mam już dziś piec junkersa wraz ze sprzęgłem z którego woda podawana jest na kaloryfery w 4 pokojach oraz do mieszacza podłogówki ( w łazienkach, korytarzach, salonie, kuchni i wiatrołapie - ok 100 metrów). Dom jest dobrze ocieplony (grafitowy styropian 15 cm + pustaki ceramiczne, pod podlogówką styropian xps, strop monilityczny żelbetowy uszczelniony pianą PUR 20 cm. Dom Parterowy ok 150 metrów ogrzewanych pomieszczeń łącznie. Co Pan radzi? Jak żyć?:))))
Ten przedstawiciel zarobi na chleb, sprzedał 1 jednostkę. Pompa wykonana pancernie, firma produkująca kompresory nr1 na rynku ale akurat ta spreżarka na czynnik chłodniczy 290 słabo propan _ najlepszy 410A z wtryskiem pary. Panel sterowania wygląda lipnie jak poprawicie to będzie super.
są też takie piece firmy termet polskie tyle że wymiennik seremeta, pompa wilo, naczynie i wymiennik wtórny zilmet, wentylator siemens albo sit, zawór gazowy honyweel, i automatyke tester albo kromchreder
a tak po za tymi to one polskie są a ja jeżdże polskim samochodem opel astra w polsce produkowanym.
Dokładnie, Polska obudowa i montaż, no ale tak teraz świat działa, jakby mieli wszystko sami od nowa opracować to koszty by były kosmiczne.
Jestem ciekaw jakie jest Pana zdanie porównując Boscha Compress 7000 do pompy ciepła Kołtona. Która lepsza ?
Nie wiem czemu ale czytam Kołtun ;)
Pompa fajna i widać solidnie wykonana. Duży plus za wbudowane WiFi.
"Zawsze pracuje z pełną mocą" - brzmi jak zaleta, a to zwykła sprężarka on/off :D Bez bufora będzie się męczyć. Nie mówiąc już o tym, że hałasuje też cały czas z pełną mocą.
Ale ona ma bufor.
Martwi mnie ten hałas jaki ta pompa generuje. To musi stać jakoś dalej od domu i granicy działki.
Nowy dom 100m2 is 7kW? Ja bym na oko strzelał max 5kW w przypadku Panasonica, więc coś tu słabo z tą realna mocą chyba jest. Pewnie to ta sprężarka on-off. Plus za 4 punktową krzywą grzewczą, bo to może pomóc ustawić "trudne" okresy przejściowe.
7kw jest najmniejsza mocą u producenta kolton. Faktycznie i 5kw by wystarczyło ale biorąc pod uwagę bufor oraz zlad wody w podłogowce i fakt iż wraz ze spadkiem temp urządzenie rozwniez traci lekko na mocy jest ok. Pozdrawiam
@@konrad080892 Mój mały Panasonic nic nie traci- do końca (-25C) ma 3.2kW, a w rzeczywistości przy -8C nawet 3.6kW (przynajmniej według wskazań pompy) potrafi oddawać przez dobre kilkanaście minut.
A jaka moc nominalna?
@@konrad080892 3.2kW. Ta pompa trzyma 3.2kW do końca temp pracy czyli -25C. 5kW już nie, trochę 'słabnie', ale do -15C też trzyma 5kW. To jest nowa seria K. Wyższe moce tracę procentowo więcej.
Znalazłem inne info, że przy -20 daje 2.5kW a nie 3.2kW, czyli spadek podobny jak dla 5kW. Nie wiem które prawdziwe, bo tabele doboru pompy Panasonica mówią co innego: 3.2kW do (przynajmniej) -20C.
Panowie Daikin nie potrzebuje grzałki i nie obladza się 😊
Jest Pan tego pewny? Rozumiem że używa Pan pompy w warunkach z tylko dodatnia temperatura dzięki czemu nie występuje zjawisko defrostu, a zimę pracuje inne źródło jak np kocioł na pellet 😊 Co do grzałki to radzę przeczytać instrukcję uprzedzenia i widzimy się pod kolejnym komentarzem z uzupełniona przez Pana wiedzą 😊 Pozdrawiam
Firma z mojej miejscowości, ładnie się rozwinęli na przestrzeni lat.
Powinno się takie firmy promować w Polsce, a nie bosch, buderus i viessmann, zachód ma nas gdzieś więc powinniśmy wspierać swoje produkty, ale ta mentalność długo się nie zmieni, wspierajmy polskie firmy!!!!
Mamy naprawdę kilku dobrych producentów tylko niestety o tym zapominamy i kupujemy tańsze badziewie nie koniecznie lepsze
Witam , a czym jest wypełniony układ wodny C.O w razie braku prądu i minusowych temperatur ?
To polska firma to pewnie żubrówka😂😂😂
Super pompa ale głośna (on/off) moim zdaniem nie do dobrze zaizolowanych domów tu tylko inwerter ( cichutko i wydajnie)
Uuuuuu bedzie wysyp filmów o Kołtonie na Polskim YT 💛💛💛💛💛💛💛
Jak płacą 😎
@@szymonr1607 sam byłem zdziwiony że Kołton przewyższa w praktyce to co pokazuje na papierze ale gdy zobaczyłem na żywo u klienta nie będę dyskutował z faktami .
Sprężarka typu on-off , to chyba trochę słabo gdzie w większości są inwertery. Czy może zastosowanie on off jest w jakiś sposób podyktowane stosowanym propanem ?
dziala,dziala w gorach ok . ja podlacze odkurzacz i tez bedzie dzialac. pompa 7kw ale jaka izolacja domu to by warto bylo podac
Jest git, tylko do serwisu trzeba sciagac blache bo dojscie do lameli jest kiepskie😜
ze szkolenia wiem tyle ze odplyw skroplin z takiej pompy nie moze byc odrowadzony do kanalizacji ? :) Pompa działa na propan , gaz jest ciezki w razie wycieku , czy to prawda ? :D Bo Pan mowil ze musi byc wykopana dziura na 1,5 metra i wypełniona kamieniem :) Staszek świetne robota , uwielbiam Twoje filmy !
do 200m2 pompa jaka Kolton 11kw wystarczy i dlaczego przy -10st zaliczają sie grzalki 9kw
Otwieram lodówkę(YT) a tam KOŁTON 😁
DROŻYZNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A NA POLSKIM JUŻ SIĘ PRZEJECHAŁEM
Profi robota ! Profi materiał jak zawsze...standart zachowany 😉 pozdrawiam
Pompa super ale przy -15 traci prawie połowę swojej mocy . Czyli co robić zamawiać 2x za dużą ?
Stanisław czy jest jakiś system przeciw zamarzaniu wody w tej pompie monoblokowej?Pozdrawiam serdecznie
Jest dedykowana grzałka którą możesz zasilić np. z agregatu w razie braku prądu
Panie Stanisławie czy jest jakaś możliwość podłączenia urządzenia zewnętrznego za pomocą przewodów elastycznych czy tylko jedynie najbardziej elastyczny to polaczenie pex?
Super mam nadzieję ze przyjdzie mi w niedalekiej przyszłości zamontować pompe firmy kolton
Mowisz serio...🤔
Kołton + 4F Tak trzymać teraz Polska .
4f to chyba nic w Polsce nie robi oprócz sprzedaży, wszystko jest robione w Azji
czy taka pompe mozna uzyc ale tylko do samych grzejnikow ?? (bez cwu)
Oczywiście że tak👍
Panie Stanisławie świetną robotę Pan robi ale na boga niech Pan nie idze drogą sponsoringu.
Dom 210m2 nowowybudowany styropian podloga 15 cm dach welna 25.. Zapotrzebowaniem licoxnym na energia 12kw. Czy kolton 11 KW poradzi sobie. Prsedstawiciel proponował 15, ale to sa modele stare. I szukam tez tanszej alternatywy choć kolton podoba mi się najbardziej. Mam kilka innych typów ale nikt nie chce mi doradzić. Pozdrawiam
Weż Panasonika i ciesz się cieplem, spokojem , pewnym serwisem.
To wymalazek dla masochistow.
Co mi się rzuca w oczy od razu. Macie metalową obudowę, całą elektronikę, elektrykę w zasadzie zamkniętą na zewnątrz w nieszczelnej (powietrze) obudowie. Wydaje mi się ,że z biegiem czasu może tam pojawić się kondensacja w okresach wiosny/jesieni. W firmie gdzie pracowałem, instalowało się tam grzałki, zwykły rezystor bodajże 2W który grzał cały czas obudowę sterowników przez co relatywnie do otoczenia obudowa (i jej wnętrze) była zawsze cieplejsza, więc woda się mniej chętniej osadza o ile w ogóle. Co do aparatury FNF, no montuje się chociaż fanem nie jestem do porządnych układów zwykle szło ABB ale to tylko moja opinia, i mocno podbija cenę całości.
Dużym plusem jest gdy system ma dedykowane rozwiązania do sterowania możliwie największym spektrum urządzeń. Wiadomo pompy CO, przepływy na kaloryferach podłogówkach itp.
Niemniej jednak cieszę się ,że kolejna Polska firma się rozwija w temacie CO, powodzenia i bezawaryjności, abyście sobie wyrobili bezawaryjną markę w dobrej cenie (nie najtańszej).
Tak mnie jeszcze naszło, fajnie by było opracować jakiś sposób komunikacji takich dużych odbiorników ciepła z systemami OZE np panelami, żeby nadmiar produkcji energii zamiast do sieci najpierw pakować w bufor. Pokaże to bazie mojego "domu marzeń", czyli mamy tesla solar roof oraz tesla power wall. W słoneczny dzionek uzyskujemy koło 15 np w pełni naładowane baterie power wall, i aby nie oddawać energii do elektrowni pakujemy całą nadwyżkę do PC tak aby ona sobie zbiła temperaturę wody w buforze np do 10C odpowiednio modulując pracę PC falownikiem. A potem tą wodę z bufora wykorzystujemy do dalszego schładzania w domu gdy energia spada. Podobnie w zimie, choć OZE w zimie no tak średnio działa bym powiedział ;)
@@xsardas1999 kiedy bedziesz miał ten nadmiar energii ? Chyba latem po co nagrzewać bufor latem ?
@@Szybki2 schładzać bufor latem do ogrzewania ściennego i nawiewów
Ciekawe czy byłoby to duże utrunienie kakby ta cała elektryka/elektronika znalazła się w domu? Zawsze to lepsze warunki by miała, jak też kradzież urządzenia byłaby mniej opłacalna.
@@piotraktis4239 to znacznie zwiększa ilość przewodów przechodzących przez ścianę. Była by ładna wiązka łącząca jednostkę z domem.
7kW dla domu 100m2, który za chwilę będzie dobrze ocieplony?
Też jestem w szoku 😳
No bo COP tej pumpy leci dość mocno w dół wraz ze spadkiem temperatury.
@@sodzak bzdura totalna COP jest zajebisty tylko iloś energii spada ale okazuje się że bardziej na papierze niż w rzeczywistości sam bylem ostatnio zdziwiony u klienta .
@@Szybki2 To jest On/Off więc sprężarka powinna bez mała mieć stały pobór prądu więc jak ilość produkowanej energii spada a pobieranej jest stała to COP spada. Nie wiem jak w praktyce sprawuje się R290, ale wg zapewnień powinien lepiej niż R32.
@@Szybki2 Patrząc na tabelki to przy +7 ma COP 4,8 a przy -15 2,73 (całkiem niezły). Odpowiednio spada więc jak piszesz uzyskiwana moc z 8kW do 4,12kW. Tu widzę sens przewymiarowania tej pompy do domu 100 metrowego. Przy tych -15 oC ta moc może być taka akuratna dla tego domu, aby jeszcze nie załączać grzałki.
Mega są te pompy, mam nadzieję, że będzie mnie stać na takie cudo podczas budowy.
zastanów się dwa razy!
@@krzysztofgromala-dn7pf robię jednak gruntową
Jestem na etapie wymiany kotlowni weglowej na pompe ciepla lub kociol na pellet jestem zaineresowany waszym produktem pomp ciepla .montaz krzeszowice
Proste rozwiązania są najlepsze ;)
i 3 razy droższe
Witam jak by Pan rozwiązał zasilanie grzejników drabinkowych w łazienkach przy ogrzewaniu podłogowym zaslenie pompa ciepła grzejnik do dosuszanie ręczników Czy zasilił by Pan je z rozdzielacza podłogowego równolegle do podlogówki a może szeregowo za podłogowa , albo z cwu?
Możesz zrobić zasilanie z osobnej pętli ogrzewania podłogowego, a w grzejniku zawór i grzałka. Uruchamiasz grzałkę, zakręcasz zawór i sobie grzejesz drabinkę. Dodatkowo taka woda z podłogówki też daje te 50W na grzejniku bez grzałki więc zawsze coś.
Kołtoń jak ten dziennikarz sportowy, Roman mu na imie
Stasiu z tym parownikiem mnie rozwaliłeś :-)
Panel dotykowy to jakas porazka. Odswiezanie i czarny ekran pomiedzy funkcjami nie wyglada ciekawie. Wiadomo to tylko panel ale mnie osobiscie by to draznilo.
Seperator zostal zamontowany bo nie zauwazylem??
Pozdrawiam
Juz dostrzeglem separator. Pozdrawiam
Staszek jak Was zatrudnić do montażu tej pompy? Czas realizacji za ok 6 miesięcy.
Witaj co byś wybrał izifasta czy kołtona bo do niedzieli muszę się zdecydować
I co wybrałeś?
Witam mam pytanie .Czy kocioł gazowy Junkers cerapur Smart zsb 14-5c do domu o powierzchni 100m2 po kapitalnym remoncie to dobry wybór, czy polecił by Pan jakiś inny? Zależy mi na bezawaryjność , możliwości sterowania przez wifi
Nie trolluje ale po co ci sterowanie wi-fi?
@@mareckimarekk mieszkam za granicą i chciałbym móc sterować piecem
@@bartekw6090 ale poczekaj. Ktoś mieszka w tym domu gdy cię nie ma czy nie? No bo nawet jeśli nie to ustawiasz niższa temp np. 18 i tyle. Sam też myślałem o sterowaniu zdalnym ale np moduł wifi do mojego buderusa to tysiąc złotych. Nie warte pieniędzy coś co użyje może kilka razy.
@@mareckimarekk Oczywiście masz rację że są to zbędne koszta , ale luksus kosztuje a poza tym mam stałą kontrolę nad piecem
@@mareckimarekk a tak na marginesie to jak sprawuje się twój piecyk i co to za model
Bezpieczniki przeżyją tą pseudo pompę sterowanie on of😅 zobaczcie jakie sterowanie jest w Daikinie 😊😊 lubisz monoblok bo łatwy w montażu i nie trzeba mieć uprawnienia gazowego.sprezarka Emerson?kołton podaje że copeland?
Odpowiem nieskładnie jak Pan. Pompa ma soft start i tak to sprężarka copeland.
6.00 bardzo dobre sprężarki
Tym razem ja pierwsza 😂
a gdzie miejsce na ognisko jak braknie prądu przy wysokich mrozach i obfitych opadach śniegu? jak bywało nie raz w odciętych miejscowościach
Klient ma siekiere to porąbie palete z pompy i rozpali ognisko w salonie
@@Szybki2 twoim tatą był Janusz Skorus z Kazimierza Górniczego sorry że pytam ale miałem w szkole kumpla o takim nazwisku, technikum mechaniczno-elektryczne w Zagórzu
@@Vinclond nie
W przypadku braku prądu kocioł gazowy, na pellet, na ekogroszek i zwykła grzałka też nie działają.
Przy braku prądu tylko kopciuch z instalacją grawitacyjną lub kominek (ale bez płaszcza) zadziałają.
@@Dkolcz super perspektywa kotly na ekogroszek czy wegiel w malopolsce max do 2025 a śląsk 2030
Tylko jeszcze niewiem ile pobiera kWh czekam na filmik z rocznego użytkowania koltona
Witam, Jaki koszt pompy i kotłowni bez podłogówki?
Witam jakie dokladnie wymiary ma pompa 11kw?? W nowym opakowaniu
Jak zrobić coś przy elektronice kiedy leje deszcz? Acha, namiot trzeba rozstawiać.
Sam sobie Pan odpowiedział. Powiem Panu w tajemnicy że również tak ze sobą czasem dyskutuje. Pozdrawiam 😊
Kiedy filmik z montażu kotłowni gazowej ? :)
Szkoda, że Konrad w całości nie omówił tej pompy, po tych nielicznych wtrąceniach widać, że doskonale zna się na rzeczy.
Pokażcie duza pomoe ta 19. Na internetowych potrzebuje moc 14-15. //Kolton proponuje mi 19. Proszę o film jak to działa i czy nie będzie za duża na dom 260m2
Podczepie się pod pytanie
I na to czekalem
Witam serdecznie gdzie realizowany był ten film...
Witam jak pompa ciepła sprawdza się z instl. Podłogowa na siłownikach ,termostaty w każdym pomieszczeniu???
Jak najbardziej może pracować z Termostatami pokojowymi
@@StanisawMigas czy wymagany jest wtedy bufor w kotłowni jeżeli chcemy mieć termostaty w każdym pokoju?
@@Video-wi2xz Te pompy z tego co pamiętam pracują tylko z buforem ze względu na to, że są on off
Ile decybeli? Głośna
Trzeba to było zrobić przy - 20stopni nawet wam para z buzi nie leci
Witam, jaka wielkość(moc) pompy do domu o powierzchni użytkowej Ok 300M2 mieszkalnego (ogrzewanie podłogowe) i około 100m2 piwnic (grzejniki)
15,5 kW
@@Szybki2 a jak zostało to obliczone?
Ludzie nie boicie się tego trzymać na zewnątrz złodziej przyjdzue wkurwi go coś ze nic nie ukradnie to ci to siekiera potłucze przewody utnie jest ogromne ryzyko w dzisiejszych czasach.
Patrząc na twoje rozumowanie to wszystko co cenne powinno być dobrze schowane i zabezpieczone, czyli np. samochód, garaże itp. (jaki to problem coś podpalić).
@@ukaszc3705 samochód jest ci do niczego nie potrzebny. I inne rzeczy na zewnątrz bramy płoty be tego można żyć. A jak taka zima jak teraz i taki złodziej przyjdzie i to rozwali na złość. Nie znasz ludzi nie wiesz co patologia może narobic u mnie w okolicy w ciągu 6miesiecy było 5wlaman do domu w tym do mnie. Ludzie są zawistni jak złodzieja pobijesz a na psy nie zgłosisz albo zgłosisz może wrócić znam.wiele takich przypadków kamery im nie straszne. Chciałbym mieć pompę ale to jest ryzyko bardzo duże.
@@bastian1809st wszędzie znajdzie się patologia nic na to nie poradzisz
@@Szybki2 takie czasy nastały, że w Wa-wie znów wróciła moda na kradzież kół od aut.
Pompa 7 kw jednostka zewnętrzna potwór i mono blok wszystko się wyjaśni przy urzytkowaniu
Głośna jak na lotniskowcu i wielka Toporna wręcz. A do Zubadana jej daleko w kwestii efektywności
PANIE STANISŁAWIE MAM PYTANIE BO NIE JESTEM PEWNY ZAKUPIŁEM GRUPĘ POMPOWĄ KOMBIMIX I CZY SRUBUNKI NALEZY USZCZELNIAC W NIEJ CZY NIE
Uszczelniać
Dobre bo Polskie;)
Fajna i niewiele miejsca , jaka cena za komplet?
Stachu ? Gdzie jest oznaczenie o tym że materiał zawiera płatną promocję?
Jak jest zabezpieczony wymiennika jak braknie prądu przy ujemnych temperaturach??
UPS niezbędny
Sprężarka jest na prądzie stałym czy zmiennym?
3 fazowa zmienny
Witam. Jaki koszt zakupu i podłączenia takiej pompy. Jestem w trakcie szukania pompy i każda informacja będzie cenna. Pozdrawiam
Jaki duży dom takie duże koszty. Nikt ci nie odpowie bo nikt nie wie jaki masz dom i co w środku.
Z tego co widzę na necie to koszt ok 30 tyś za 7/9kW. Chyba wolałbym kupić monobloka 8kW firmy Haier
ja ci powiem tak! jak wybierałem kocioł dla swojego domu na kokoszek też miałem dylemat, wybrałem kołton, i jeśli chodzi to wszystko ok i nie musisz dzwonić po serwisanta jest ok, ale ! jak masz awarie to wtedy widzisz co kupiłeś!, i teraz jestem w trakcie wyboru właśnie pompy ciepła, ale raczej kołtona nie wezmę, tylko i wyłącznie że jak byłem w delegacji a silnik się po prostu spalił , to nawet nikt mimo gwarancji się nie pofatygował, znalazłem przez Internet fachowca który miał akurat pojęcie i naprawił, ale wyobraźcie sobie co przeżyła moja rodzina bez ciepła w domu przez kilka dni!! wszystko jest pięknie do póki pieniądze są jeszcze nie skasowane, potem to wiesz!!! zero interesu mają w twoją stronę
Koszt jest kosmiczny bo jest to reczna robota, nie zardzewieje,
Natomiast technologia stwerowania, jest z ubieglego stulecia, jak bedzie cieplo np +10 st. to bedzie bardzo nieekonomiczna. Za 10 lat nikt juz nie bedzie produkował zadnych kompresorow tego typu. Sterownik nawet najmadrzeszy nic madrego nie zrobi z urzadzeniem on of.
To muzeum techniki . Propan jest tam tylko po to ze nie trzeba uprawnien by to montować, a monoblok by kazdy sam to umiał podłaczyć. A potem płakać z buforami, pompami do co, zaworami, masakra polecam dla milośnikow horrorow
każdy ma w domu pompę ciepła nazywa się lodówka :P
Mam takie pytanie. Czy to dobrze, że sprężarka pracuje tylko w trybie zero-jedynkowym, czyli ON/OFF? Czy nie lepiej jak jej praca jest modulowana (czyli inwerterowa)?
Druga kwestia pompka. Czemu do bufora od strony grzania podłączone są dwie pompy, jedna w środku pompy i druga w maszynowni. Chyba, że ja coś źle spojrzałem i te pompy zasilają inne obwody.
Ok, mój błąd z tymi pompkami. W środku nie ma pompki obiegowej. Jest to zawór bezpieczeństwa i inne elementy układu. Na początku myślałem i usłyszałem, że jest to pompka.
Czekam na koszty serwisu pomp bo względem gazu i ogólnej eksploatacji wychodzi na to samo
Prąd możesz sobie wyprodukować (PV, turbina) a gaz ? Grochówką ? ;)
Musisz układ ogrzewania obiektywu zamontować ☺.
i tace ociekową
zastanawia mnie co takiego jest tam w srodku, że całość kosztuje 50tys zl (kompleksowo)
To jest Lucky 🐵 jest bardzo bardzo głodny 1 like to 1 banan dla Luckiego Napisz Czy dostał od ciebie Banana ?
Witam. Tylko zasilanie podłogówki jest trochę za niskim wyjściem z bufora, cała woda co nad tym wyjściem nie wiadomo po co jest grzana, przecież wiadomo że woda w buforze gromadzi się temperaturą warstwowo i najcieplejsza jest na samej górze, a wystarczyło mieszaczem na górze na wyjściu z bufora ustawić jej stałą temperaturę i wtedy korzystalibyście z tego bufora naprawdę w pełni. To tyle moim skromnym zdaniem, tak mam plus "troszkę" innych patentów i rażą mnie takie niedociągnięcia, chyba że podłodówka jest na wężownicy ale to też by nie było optymalnie. Nie wymądrzam się absolutnie pozdrawiam Z.
To bufor kombinowany lemet 250/100 hpds. Proszę zobaczyć sobie dtr i przekrój tego zasobnika kombinowanego. pozdrawiam.
U mnie dom 112 m2 spełniający wymagania WT2021 strona cieplowlasciwie.pl/wynik/9gm4 pokazuje pompę max 4kW + np. grzałka 3kW. Podobne wyniki mam na charakterystyce energetycznej.
Czy 7kW tutaj jest uzasadnione, bo metraż trochę mniejszy, a moc prawie dwa razy większa. Czy tej pompy nie dotyczy problem taktowania, jeżeli byłaby przewymiarowana?
Oczywiście że będzie taktować, dlatego instalator będzie chciał ci wcisnąć bufor. Pompy ciepła są dobre dla starych modernizowanych domów, dla dużych domów i/lub ludzi którzy zużywają duże ilości CWU. Dla małych domów, niskoenergetycznych, gdzie rozsądnie podchodzi się do zużycia CWU pompy ciepła nie mają sensu.
Mam pytanie. Gdzie można zobaczyć schemat (rysunek) fundamentu pod tę pompę bo chciałbym wylać razem ze stropem z gruchy. Czy trzeba robić jakieś zbrojenie?
Jest instrukcja na stronie producenta a w niej wdzystkie wymiary.
Pozdrawiam Wojtek Szczecin
Podoba mi sie solidne wykonanie i materiały, ale technologia on of i halas helikoptera dla mnie calkowicie dyskredytuje to urządzenie . Wykonanie domyslam się ze jest manufakturowe a nie wysokoseryjne wiec bedzie to drogie.
Trudno znależć jakiekolwiek przesłanki by zdecydować się na takie urządzenie mając do wyboru Panasonika, LG lub nawet Haiera.
Dobrze życzę polskiemu producentowi, ale technologia ta nie ma racji bytu.
Czy warto doplacac do Koltonia w porownaniu z podobnym mono od Panasa ?
Zdecydowanie tak
@@StanisawMigas kurde z tego co liczę to kolo 10k wiecej za Kolton, sam nie wiem czym podeprzec ta inwestycję. Niezawodnosc? Prostota uzytych elementow czyli łatwiejszy potencjalny serwis? Czy w rozliczeniu rocznym tez liczyć na wieksze oszczędności (kozystniejszy cop) ??
@@MoSFeT1986 ta pompa cena kosmos, chińczyka kupisz 7kw za 550usd, naiwni tylko będą to instalowac
@@sebeksebek1706 a chińczyka założy tylko głupek taki jak ty
@@damian2221 a taki głu.. Jak Ty pisze z chińczyka.
Witam, szukam referencji w sprawie ustawień i poprawności pracy pompy ciepła. Mam od 3ch dni Kolton 9kW, Zbiornik ACV Smart ME400 (zbiornik cwu w buforze) czyli jeden, i obawiam się że jest coś nie tak. Sprężarka włącza się nawet na 4 godziny. Przerwę ma zaledwie 10 minut i znów. Az się boję jakie będzie zużycie prądu. Dom mam 130mkw użytkowe, ocieplony dobrze. Wcześniej piec gazowy. Czy posiadasz może jakieś wykresy pracy pompy Kolton np za dobę? Możesz np zdobyć je od jakiegoś klienta? Abym mógł sobie porównać? Może na priv?
to pompą no of czego się Pan spodziewał??
Nikt nie powiedział o zabezpieczeniu układu hydraulicznego zimą w przypadku braku prądu
Te sterowniki tak od góry zamontowane to nie tak fajnie przy słabej pogodzie gdy trzeba będzie zajrzeć deszcz wszytko zaleje, trzeba mieć jakiś niezły parasol
Bardzo ciekawa pompa, ile to kosztuje ;)?
30 tyś
Fajny film, ale proszę nie kręćcie filmików w trybie Rybie oko, słabo to wygląda, zniekształcony obraz, pozdrawiam
Dziękuje pozdrawiam
@@StanisawMigas a Kołton nie produkuje inverterowych? On/off aż sam się zdziwiłem, muszę doczytać
Na środku pola taki drogi sprzęt. Że też się właściciel nie boi jak wyjeżdża z domu że mu to wywiozą.
Drogi? :)
Fajny kanał ale prośba zainwestuj w mikrofon 😏
Szkoda ze dopiero teraz coś na temat Kołtona coraz częściej mozna zobaczyc w necie , ja mam Panasonika bo ..... a ciągle w głowie był Kołton ale ..... nie wieel było konkretnych info i wiele anty bo to mono . Trudno szkoda . Jak padnie panasonik to wtedy Kołton bedzie .
Czyli bez żalu wydał byś 15 tyś netto więcej niż za Panasa ?
@@Szybki2 nawet i 30 bym dał jeśli to działa i jest ekonomiczne , i jest serwis na miejscu .
@@mariusz660 wszystko działa bardzo podobnie od pewnego progu ceny tylko trzeba poświęcić troszkę czasu na przeanalizowanie rynku pompa ciepła to nie jest żadne magiczne urządzenie które czerpie energie z kosmosu . Jeśli jest schludnie wykonane z odpowiednio dobranych elementów będzie działać porównywalnie z innymi producentami . Kołton jak dla mnie zyskuje przewagę przy wyższej temperaturze zasilania np 45 stopni (grzejniki) i niskiej temperaturze zewnętrznej wystarczy prześledzić dokumentację.
Przedstawiciel chyba nie bardzo ma pojęcie o temacie. Raczej jakby był po szybkim szkoleniu.
Inny film o pompach Kołton-a polecam obejrzeć tu:
th-cam.com/video/yYy4BbHFU2Y/w-d-xo.html
Przedstawiciel powinien obejrzeć ten filmik jako tutorial:
th-cam.com/video/UhHJFQFie0I/w-d-xo.html
Taaa Zachar 😂😂😂😂 Ten to dopiero dyrdymały opowiada .
Niektórym tej zimy bez fotowoltaiki odechce się pompy
Myślisz ze Ci co palą węglem ,peletem czy nawet śmiećmi nie musieli więcej dokładać by mieć cieplej w dupska!!
Pozdrawiam polskie naj lepsze 👌👏
Inni Instalatorzy ich nienawidzą - sprawdź czemu!