ไม่สามารถเล่นวิดีโอนี้
ขออภัยในความไม่สะดวก

Avensis T25 in Detaylı İnceleme ve Özellikleri 3.Cü Vites 180km/h Hız Yapan Araba 2.0 T25 🇹🇷🥰

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 12 มิ.ย. 2021
  • Detaylı Tanıtımını bulduğunuz aracım satılmıştır
    İyi seyirler.

ความคิดเห็น • 172

• @emrekaya886
    @emrekaya886 3 ปีที่แล้ว +12

aynı kasanın 1.6 sı var çok memnunum çok rahat ve konforlu araba bazı yeni nesil araçlara taş çıkarır

• @akuluarabadunyaasi
      @akuluarabadunyaasi  3 ปีที่แล้ว +2

Katılıyorum size.

• @sifacoskun345
      @sifacoskun345 2 ปีที่แล้ว +1

Üstüne araç tanımam adamlar yapmis

• @akuluarabadunyaasi
      @akuluarabadunyaasi  2 ปีที่แล้ว +1

Maşallahı var gerçekten.

• @emreevirgen8213
      @emreevirgen8213 2 ปีที่แล้ว +1

1.6 nasıl arabayı kaldırıyor mu yeterli mi şehiriçi yakıt tüketimi nasıl kral öğrenebilirmiyim

• @akuluarabadunyaasi
      @akuluarabadunyaasi  5 หลายเดือนก่อน +1

1.6 avensis çok canlı bir arabaydi. Şuan 2023 vitaraya biniyorum aynı tadı vermiyor

• @omerdogan6895
    @omerdogan6895 3 ปีที่แล้ว +10

kronikleri far merceği kararıyor aydınlatmıyor fakat çözülüyor 1000 tl
    direksiyon mafsalından ses gelir hepsinin bozuk yolda tıkırtı yapar sürüş ve güvenliğe mani değildir.
    göğüste çatlak kronik bütün araçlarda yok güneşte durması ile alakalı
    kışın bagaj kapağı açılmayabiliyor bazen o yüzden 2 3 ayda bir anahtarla açın
    klima yönlendirme motoru bozuluyor bazı araçlarda kronik sayılabilecek sayıda çok araçta gördüm esasen
    onun dışında gayet güzel araçlar
    2.0 alırsanız lpg de problem yok diyenlere itimat etmeyin kesinlikle lpgsiz alın lpg taktırmayın
    2.0 yakıt olarak 10 12 litre 1.6 motoru 8-10 litre şehrin yoğunluğuna göre değişir.
    avensislerin tamamı 15 yılı doldurduğunda servis ücretsiz olarak hava yastığı beynini sensörünü vs. değiştiriyor başka markalarda göremezsiniz bu jesti.

• @akuluarabadunyaasi
      @akuluarabadunyaasi  3 ปีที่แล้ว +3

Eski aracımda ilk nesil Cangaz sistem vardı oda 2004 Comfort idi buda 2004 Executive Elegant ikinci nesil Cangaz sistem var daha tüple alakalı tek sorun yaşamadım. Yaklaşık 50 bin km kadar yol yaptım. Bolu Sakarya arası uzun yolda Sakarya çıkışlı Mersin, samsun, Ankara, İstanbul, Antalya bu bölgelere LPG ile gittim geldim. LPG montajı kaynaklı sorun yaşandığını düşünüyorum. Merdiven altı daha eline ilk defa Avensis geçmiş usta yapınca böyle oluyor bence. Atılım otogaz, Başkent otogaz çeşitli sistemleri sorunsuz takıyorlar ayrıca son zamanlarda stag vs. Göğüsteki çatlak bendede mevcut.

• @ceyhanersoy6143
    @ceyhanersoy6143 ปีที่แล้ว +1

Bizi bilgilebdirdigin icin cok tesekkurler

• @akuluarabadunyaasi
      @akuluarabadunyaasi  ปีที่แล้ว +1

Rica ederim ben teşekkür ederim yorumun için ;)) Fikir verdiyse ne mutlu.

• @seyhmusunicerikleri947
    @seyhmusunicerikleri947 3 ปีที่แล้ว +2

Güzel araç tanıtımı olmuş başarılar dilerim

• @DM7-D
    @DM7-D ปีที่แล้ว +2

Bu araç güzell kaliteli hisetiriyo bu yılda böyle özelikleri olmayan araç var koltuk ısıtması yağmur sensörü sayamadığım daha özelikleri var gri dolu paket güzel duruyo inşallah bi kaç aya alırım.

• @akuluarabadunyaasi
      @akuluarabadunyaasi  ปีที่แล้ว +2

İnşallah Allah nasip eder size de hayırlısı olsun .

• @esref8957
    @esref8957 11 หลายเดือนก่อน +1

Avensis ile ilgili bilgi atarken videonuzu izledim. Oldukca başarılı elinize sağlık. Hocam su an elinizde avensis var mi?

• @akuluarabadunyaasi
      @akuluarabadunyaasi  11 หลายเดือนก่อน +1

Sağolun rica ederim. Şuan Corolla kullanıyorum yakında yine t25 kasa düşünüyorum..

• @abdulsametdinc4900
    @abdulsametdinc4900 ปีที่แล้ว +1

çok güzel samimi anlatmışsın teşekkür ederim accord mu avensis mi cevabını buldum sanırım :)

• @Dua-Zikir-Salavat
    @Dua-Zikir-Salavat 3 ปีที่แล้ว +1

Hocam Avensis 2.0 2003 otomatik aracım var.
    İnanılmaz fazla yakıyor.
    Motor arıza ışığı yanıyor. Ustaya götürdüm oksiyen sensör hatası önemseme dedi.
    Ama bu sensör önemsiz birşey mi bu sebeple araç yaklaşık 2 katı yakar mı.
    Ve araçta sürekli benzin kokusu var..
    Tecrübeniz ile fikriniz nedir
    Ayrıca araç yokuşlarda çok cansız yolda hızlanmak için yine çok cansız

• @akuluarabadunyaasi
      @akuluarabadunyaasi  3 ปีที่แล้ว +1

Açıkçası başıma gelmeyen sorunlar olduğu için pek birşey diyemiycem ama bujiden kaynaklı sorun yaşıyor olabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Yokuşlarda vs benimki eski sattığım da dahil cayır cayır gidiyordu. Sizinkinde motorsal değilse yağ yakması vs yoksa tahminimce ateşleme sisteminden kaynaklı olabilir bobindende olacağını sanmıyorum ama Orjinal uyumlu bujiler ile bence sorununuz çözüme kavuşur. İnanılmaz fazla derken uzun yolda 9-14 litre şehir içi ise 13-18 litre arası yakar benim aracımda değerler bu şekilde, aynı sorun benzinde Dr var ise bujiler diye düşünüyorum eğer sadece LPG de bu sorunlar var ise, LPG markasına uygun hizmet veren güvenilir iyi bir yerde yakıt hava karışım vs çeşitli ayarları yapılmalıdır. LPG sisteminde sorun olabilir LPG filtresinde, motor hava filtresi ve ateşleme sağlam ise bu sorun olmaması lazım tabiki ustalar daha iyi bilir. Öncelikle benzinde de aynı arıza varmı onun tesbiti gerekir. Benzinde deneyin

• @Shinobi1978
      @Shinobi1978 3 ปีที่แล้ว +1

Oksijen sensörü 2.0 cc lerde 2 tane.bence değiştirin motor arıza ışığını söndüremezsiniz.o ışık yanar devamlı bir gün başka bir arızası olur nasılsa oksijen sensörü dersiniz arıza büyür farklı şeyler ile karşılaşırsınız geçmiş zaman servise sordum orijinal tanesi 1000₺.Denso marka taktırdım 600₺ tanesi.öncelikle ustanızı değiştirin gerçekten toyotadan anlayan usta çok az.O parça zaten bir işe yaramıyor gerek yok diyen ustalarda gördüm o tiplerden kesinlikle uzak durun.
      Oksijen sensörü değişmediği zaman yakıtta az miktar artış olur.egsoz emisyon testinden kalırsınız.

• @muratpolat6375
      @muratpolat6375 2 ปีที่แล้ว +2

@@Shinobi1978 aracını yaptırdın mı kardeşim aynı sıkıntı bende de var acil cvp bekliyorum

• @mucahitgul7478
    @mucahitgul7478 ปีที่แล้ว +2

Eline emeğine sağlık bu araç be donanım paketinin tanıtımı mı çok aradım sende buldum hakkı bilinmeyen bi araç satmayıpda satmayı düşünürsen ilgileniriz☺️

• @akuluarabadunyaasi

Rica ederim ne demek şuan bu araba İstanbulda alan arkadaş da satmayı dusunuyordu bir ara ilanda idi ama güncel durumu bilmiyorum. Bende sattığımdan, yani bu videodaki arabadan mekanik ve kaporta boya anlamında daha iyisi var. İlgilenirseniz ilan no gönderebilirim. ;) Tek parça Boyalı 203 binde benzinli ve degisensiz hasar kayıtsız. 2005 model aynı paket.

• @mucahitgul7478
      @mucahitgul7478 ปีที่แล้ว +1

@@akuluarabadunyaasi gönderebilirsiniz sevinirim

• @akuluarabadunyaasi

1033149042 sahibinden deki ilan numarası

• @akuluarabadunyaasi

Fiyat sizi yanıltmasın. Biraz yüksek tutmasam gerçekten ilgilisi değil boş muhabbet için arıyorlar.

• @mucahitgul7478
      @mucahitgul7478 ปีที่แล้ว +1

@@akuluarabadunyaasi teşekkür ederim ☺️ ama benim bütçemi yine de aşıyor🙃🙃🙂

• @burakozan8676
    @burakozan8676 3 ปีที่แล้ว +3

ÇOK NET SADE VE GÜZEL Bİ ANLATIM OLMUŞ... DÜŞÜNÜYORUM AMA VAR MI BİR KRONİĞİ... 2.0 IN OTOMATİĞİ SORUNLU MU? YAKIT NASIL TÜPSÜZ BİNİLİR Mİ?

• @akuluarabadunyaasi
      @akuluarabadunyaasi  3 ปีที่แล้ว +4

Daha bagaj motor bölümü vs de anlatacaktım ama açıkçası bagaj çok doluydu, motor kısmını da unuttum ;)) Teşekkür ederim yorumunuz için T25 3.cü vites 180 km yazarsanız yorumlar kısmında birçok bilgi verdim oradan bakabilirsiniz, yorumlarınıza sorunuza cevaben de, kronik olarak göğüste döşemelerde çatlaklar oluşabiliyor. Başka bir kronik hatası yok. Ne iç ne diş akşamlarda. Sadece Zaman aşımından dolayı zamanı gelen parçaların değişimi gerekiyor. Şanzuman sistemi sorunsuz kesinlikle. 4 ileti otomatik şanzıman sistemi Toyota corollada vs birçok araba markalarında özellikle japon geubunda sorunsuz olarka kullaniliyor, tüpsüz binilir tabiki fakat şehir içi 1 liraya yaklaşır benzinde LPG de ise 50-60 kuruşu yakar son zamlardan sonra güncel olarak. Uzun yolda 60-70 kuruş arası yakar benzinde LPG de ise 34-50 kuruş arası yakıyor. Basmaya göre değişiyor. 90-100 arası giderseniz 30 kurslar bile görünüyor ama 130-140 arası basarsanız dediğim gibi son zamları baz alır isek 42-45 kuruş daha da basarsanız LPG de fiyat 50 kuruşlari adar gibi geliyor. Bu arabada da ekonomi yapıp 90-100 le ben gidemiyorum açıkçası köy yolu yada otoyol harici yollarda yavaş gidebiliyorum ama otoyolda uykum geliyor. 132 ye sabitliyorum.

• @burakozan8676
      @burakozan8676 3 ปีที่แล้ว +2

@@akuluarabadunyaasi çok teşekkürler... Kazasız belasız sürüşler inşallah :)

• @akuluarabadunyaasi

Teşekkür ederim👍👍

• @aylinacar1578
    @aylinacar1578 ปีที่แล้ว +1

Abone oldum , videonuzu beğendim. Bende passat b6 1.4 tsi dsg var. Masraf etmekten yoruldum. Böyle bir şey alsam passatı aratır mı acaba? Konfor yönünden soruyorum.... Teşekkür ediyorum.

• @akuluarabadunyaasi

Passata binen biri değilim fakat masraf ettirmeyen bir araba idi. 5 Tane Avensis geçti elimden canavar gibi güzel konforlu ve güçlü bir araba dengeli bir araba. Passat ve Avensise binmiş tecrübe etmiş kişiler sana yardımcı olur diye düşünüyorum. Umarım sorunlu arabanızdan kurtulur safkan bir japona geçersiniz.

• @agnostichuman7369
      @agnostichuman7369 2 หลายเดือนก่อน

Temizini alırsanız sadece yağ değişirsiniz seneden seneye

• @ahmetdemir7063
    @ahmetdemir7063 หลายเดือนก่อน +1

2.0 avensis arıyorum Bursa içi

• @bilalgulesci6677
    @bilalgulesci6677 2 ปีที่แล้ว +1

Merhaba bende düşünüyorum 2.0 yakıt olarak memnunmusunz acaba 1.6 daha mı az yakar
    Kronik bir sorun varmı acaba karşılaştığınız parça fiyatları uygunmu. Biraz bilgi verirmisinz

• @akuluarabadunyaasi

Yorumların hepsini oku kardeş tüm sorularının cevapları mevcut.

• @mehmetfatihtalan9799
    @mehmetfatihtalan9799 ปีที่แล้ว +1

1.toyota avensis executive elegant da airmatic var diyorlar doğrumu? 2.Vitesin altında 2 tane tuş gibi bir şey var o ne işe yarıyor

• @akuluarabadunyaasi

Air orjinalinde yok kesinlikle. Tuş vitesi boşa düşürmeye yarıyor altta kalanlardan anladığım koltuk isitma sanırım 2 adet yan yana çevirmeli olanlar.

• @ozgur.ruzgar
    @ozgur.ruzgar 3 ปีที่แล้ว +1

selam.elegant bunlarin em dolu paketimi oluyor.kac silindir motor 4 mü 5 mi ?
    6 aylık vergisi nedir acaba 2.0 motorlarin?
    son olarak guncel fiyati nedir ortalama(2006 model 2.0 elaganti 80 bine satan biri var sizce değermi)

• @akuluarabadunyaasi

Bu bilgiler çok temel bilgiler, 4 silindir, en dolusu Executive Elegant olanlar, 270 TL civarı 6 aylık, 80 bine satılan aracın km ve değişen tramer bilgisine göre tercihen alınabilir,düzgün bir araç olsa en boşu Comfort modeli onu bile vermezler o rakama şahsen ben 230 binde tek değişen yanlar boyalı olanını 5 ay önce 90 a vermiştim, şahsen ben 120 istiyorum şuan aracıma değer değmez orası göreceli kavram.

• @bayramerisik9964
    @bayramerisik9964 3 ปีที่แล้ว +5

Ben toyotanın bu kasasını çok seviyorum, verdiğiniz bilgiler çok faydalı olmuş. Sağolun. benzinli olanların lpg ile sıkıntısı oluyor mu,

• @akuluarabadunyaasi
      @akuluarabadunyaasi  3 ปีที่แล้ว +5

Sıkıntı yaşayanlar oluyor genelde LPG kiti tam uyumlu olmadığı için. Tam uyumlu olan kitlerde var fakat zamanında Türkiye'de yapılan montajlar eski montaj olduğu için ve sorunlarla karşılaşıldığı için uyum konusunda olumsuz yönde bir algı var şuan için güncel Stag marka ürün tam uyumlu olarak öneriliyor. LPG ile sorun yaşamak istemeyenler genelde T25 otomatik olmayan 1.6 motor olanlara yöneliyor...yada 2.0 dizel manuel 👍

• @bayramerisik9964
      @bayramerisik9964 3 ปีที่แล้ว +1

@@akuluarabadunyaasi çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Kafamdaki bir sorunun daha tam cevabını buldum.

• @akuluarabadunyaasi

Ne demek rica ederim. Benimki ne ilk nede en son nesil orta nesil LPG kiti kullanıyorum sıralı sistem bir sorun yaşamadım. Eski aracımda da ilk nesil var idi. Toplamda 45-50 bin km kadar yol yaptım. Uzun yol şehir içi karışık. Bir sorun yaşamadım LPG ile alakalı ama genelde hem bir algı var olumsuz yönde hemde Facebook Avensis grubunda bakıyorum da sorun yaşayanlar var. Sanırım montaj kaynaklı bir çoğu. Adı çıkmaya görsün birşey neyse en azından uygun fiyata binebiliyoruz bu sayede bu donanımda ki sapasağlam arabaya. 🙂👍

• @bayramerisik9964
      @bayramerisik9964 3 ปีที่แล้ว +1

@@akuluarabadunyaasi evet. Toyota kendini kanıtlamış. Dediğiniz gibi, lpg ile kullanımlarda sıkıntı veriyorsa, kesinlikle yanlış lpg montajıyla alakalı

• @akuluarabadunyaasi

👍👍👍

• @alihankarabulut1055
    @alihankarabulut1055 3 ปีที่แล้ว +1

Şefim kolay gelsin buji ve bobin değişimi yaptıracağım marka olarak bi öneriniz var mıdır ? Aracım 2.0 Executive Elegant Lpgli .Bide iridyum buji kullansam bi faydasını görür müyüm ? Şimdiden çok teşekkür ederim

• @akuluarabadunyaasi

Marka Denso Orjinal bobinler, benimkiler in üzerindekiler denso iridyum ben gayet memnunum 👍

• @alihankarabulut1055
      @alihankarabulut1055 3 ปีที่แล้ว +1

@@akuluarabadunyaasi çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

• @akuluarabadunyaasi

Rica ederim ne demek 👍

• @syvlogserhatyilmaz42
    @syvlogserhatyilmaz42 2 ปีที่แล้ว +1

Üstad bişey soracağım. Dün aynı aracı satın aldım. Vites üzerindeki konum harfleri PRND vs. Bunların ışıkları yok mu? Yani akşam karanlıkta park ederken insanın gözü ister istemez oraya kayıyor vites hangi konumda diye bakıyor insan.. Ama ışık olmadığından bişey anlaşılmıyor. Aracı henüz yeni aldım dediğim gibi 1 gün oldu olalı ve elim henüz alışmadı. Onu bi eksiklik olarak gördüm. Benim araçta mı ışık yanmıyor yoksa genel olarak vites gösteren harfler ışıksız mı? Siz de nasıl?

• @akuluarabadunyaasi

Kardeşim orda normalde ışık var altında küçük TH-cam da videosuda vardı hatta link bulabilirsem paylaşırım. Işıkları açınca yanar normalde. Patlamıştır lambası

• @akuluarabadunyaasi
      @akuluarabadunyaasi  2 ปีที่แล้ว

th-cam.com/video/YlMwjEuRwMc/w-d-xo.html

• @akuluarabadunyaasi

( Avensis vites aydınlatma ) diye yazarsanız t27 için değişim görünüyor aynı şekilde t25 kasadada değişim yapiliyor.

• @syvlogserhatyilmaz42
      @syvlogserhatyilmaz42 2 ปีที่แล้ว +1

Bilgi için teşekkürler.

• @akuluarabadunyaasi

Rica ederim

• @veyselaydogdu1381
    @veyselaydogdu1381 3 ปีที่แล้ว +1

Hocam 1.6 2008 elegant hararet göstergesinin altında sembol çıktı (sembol=göstergenin üstünde lamba ışık saçıyo ) nedir nasıl kapanır ?

• @akuluarabadunyaasi

1.6 2008 model benim aracımdan farklı bu sebeple bilgim yok kardeşim bilen birileri yardımcı olur umarım.

• @enesyavuz3854
    @enesyavuz3854 ปีที่แล้ว +1

Halen kullanıyormusun memnunmusun kronikleri neler yakıtı nasıl

• @akuluarabadunyaasi

Göğüste yaygın zamana yaşa bağlı kozmetik Çatlaklar. Başka bir Kronik rahatsızlığı yok... Mekanik olarak kozmetik olarak...

• @emresoylemez1513
    @emresoylemez1513 2 ปีที่แล้ว +2

Hocam bu araba tam otomatik mi yarım otomatik mi oluyor? Yokuşlarda kaydırma yapıyor mu

• @akuluarabadunyaasi

Tam otomatik 4 İleri hafif yokuşta tutunur. Fabrika çıkışı özelliği olarak bu modelde hiçbir seride yokuş kalkış desteği bulunmuyor.

• @erddl6945
      @erddl6945 ปีที่แล้ว +1

@@akuluarabadunyaasi Yokuş kalkış desteği olmamasına şaşırdım herşey var bi o yok bide sana bi sorum olacak 2.0 excutive elegant otomatik vites düşünüyorum lpg ile uyumlu nasıldır bunun

• @akuluarabadunyaasi

İyidir sorun çıkartmaz.

• @user-nm7tm8lz4s
    @user-nm7tm8lz4s ปีที่แล้ว +1

Selam kardesim araç ta ne marka tüp var ben de de var da aynı araçtan lpg benzin karışık yakıyor

• @akuluarabadunyaasi

Cangaz var idi. 2 sene oluyor satalı. Uzun yolda 10 basarsan 14 şehir içi 15 altı yakmazdı.

• @serkanacar9064
    @serkanacar9064 2 ปีที่แล้ว +1

Ac stag marka lpg yi hangi firma nerede takıyor. Garanti vs. Verıyormu. Taktıran varmı teşekkürler

• @akuluarabadunyaasi

Avensis Türkiye Facebook sayfalarında detaylı yorumları bulabilirsiniz.

• @nejatgunaydn8238
    @nejatgunaydn8238 2 ปีที่แล้ว +1

güzel

• @herteldencal
    @herteldencal 2 ปีที่แล้ว +1

Araç 120 de iken devir saati kaça dayanıyor? 4 vites olması uzun yolda yoruyor mu?

• @akuluarabadunyaasi

Cevaplar TH-cam da 3.cü vites 180 km hiz yaz ara çıkan videoda açık herşey.

• @ismailylmaz3215
    @ismailylmaz3215 6 หลายเดือนก่อน +1

Tüpte sıkıntı yapıyor mu eski kullanıcı olarak

• @akuluarabadunyaasi
      @akuluarabadunyaasi  6 หลายเดือนก่อน +1

Tuple alakalı hiç sorun yaşamadım. Fakat sorun yaşayanlar olmuş. Montajını iyi yerde yapılmış olmadı gerekiyor diyebilirim. Çok şükür bende böyle sorun yaşamadım.

• @yusufgokmen1161
    @yusufgokmen1161 4 หลายเดือนก่อน +1

Vitesin yanındaki küçük düğme ne işe yarıyor, onu söylemeyi uunutdun

• @akuluarabadunyaasi
      @akuluarabadunyaasi  4 หลายเดือนก่อน +2

Geçmiş zaman 3 sene oldu satalı ama sanirim vitesi boşa alma tuşu idi. Olası bir arıza durumunda vitesi boşa alma diye biliyorum sansuman boşa düşünce araba el freni indirdiğinde haraket edebilsin diye. Yanlışım var ise . Biri düzeltme yaparsa sevinirim.

• @yusufgokmen1161

@@akuluarabadunyaasi, buaractan almayı düşünüyorum alırken neye dikkat etmem gerekir, 320bin km de değişen yok 4 5 parça boya var, fiyat 430 diyor, sence alinirmi bu fiyata iyimi, araba ful aynı senin aractan ama içi siyah deri döşeme

• @akuluarabadunyaasi
      @akuluarabadunyaasi  4 หลายเดือนก่อน +2

Ben bu araçları gördüğümde sürekli iç geçiriyorum hala aklımda nasip olursa t25 sw almak istiyorum dizel bakalim nasip. Fiyat olarak çok piyasasını şuan bilmiyorum ama birkaç Boyalı 300 bin km araç Bakım masrafları hariç üzmez diyebilirim.

• @yusufgokmen1161

@@akuluarabadunyaasi tsk bilgi için

• @akuluarabadunyaasi
      @akuluarabadunyaasi  4 หลายเดือนก่อน +1

Rica ederim 👍

• @fratdemir7572
    @fratdemir7572 2 ปีที่แล้ว +1

Aracım benzinde çalışmıyor sebebi nedir. Yakıt pompasında sıkıntı yok

• @akuluarabadunyaasi
      @akuluarabadunyaasi  2 ปีที่แล้ว +2

Bilemiyorum kardeşim.

• @fratdemir7572

@@akuluarabadunyaasi abi helal olsun hemen çözdük meseleyi bende diyorum diye çalışmıyor😂😂😂😂

• @akuluarabadunyaasi

Yani türlü türlü çalışmama sebepleri var ama benim başıma gelen şu olmuştu. Kumandada bir tuş var ona basınca kontağa takip çalıştirmak istense bile marş basıyor gibi yapıyor ama çalışmıyor araba, kapıları kumandadan kilitleyip tekrar kumandan açınca kontağa takınca çalışıyor koruma modu gibi birşey ama teknik olarak çalışmamasinij sebebini ustalar bilir kardeşim.

• @fratdemir7572

@@akuluarabadunyaasi enjektörler değişti abi, orjinali ile. Aracım kendine geldi hamd olsun

• @allitapan
    @allitapan 2 ปีที่แล้ว +1

LPG sisteminin markası ne nerde montaj yaptırdınız?

• @akuluarabadunyaasi

Bursa da başkent otogaz sistemi taktı sıralı sistem Cangaz LPG kiti.

• @emrahaktas3354
      @emrahaktas3354 2 ปีที่แล้ว +1

@@akuluarabadunyaasi merhaba hiç bir sorun yaşadınız mı LPG de 260 bin km de bir araca bakıyorum otomatik şanzıman da neye dikkat etmek lazım bu kmlerde.

• @droseroaskdrossero3283
    @droseroaskdrossero3283 ปีที่แล้ว +1

Gösterge paneli niye yanıp sönüyor çoğu araçta bu modelin

• @akuluarabadunyaasi

Immobilizer okumazsa, veya kumandadan arabayı açmadan giriliyorsa koruma amaçlı öyle yapabiliyor. Çalışmıyor bazen. Kumandadan arabanın kilitleyin ve açın sonra kontağı çevirin...

• @droseroaskdrossero3283
      @droseroaskdrossero3283 ปีที่แล้ว +1

@@akuluarabadunyaasi çok teşekkürler

• @akuluarabadunyaasi

Rica ederim

• @istihkam12
    @istihkam12 3 ปีที่แล้ว +1

2004 model 2.0 otomatik comfort düşünüyorum. Bu paketle aralarındaki fark nedir? Bir de yakıt tüketimini lpg de 100km/litre cinsinden söyler misiniz? Malum lpg pompa fiyatları çok fark ediyor hem şehirden şehire hem markadan markaya. Litre cinsinden bilinirse daha sağlıklı kıyaslama olur.

• @akuluarabadunyaasi
      @akuluarabadunyaasi  3 ปีที่แล้ว

İnşallah istediğinize kavuşursunuz. Şehir içi lpg olarak 13-17 litre civarı, şehirler arası 10-14 litre civarı yakar normal kullanımda. Egerki basarsanız. Bu değerler daha da yükselir. Örneğin şehir içi dip gaz dur kalk vs apaçi gibi kullanılırsa 20 leri görebilir. Uzun yolda ise 18 litreleri gorebilir 180-200 basarsanız. Benim yazdığım ilk değerler efendi gibi hız sınırlarına uygun şekilde yolculuk yaparsanız geçerli.

• @SIRUCLU
      @SIRUCLU 3 ปีที่แล้ว +1

@@akuluarabadunyaasi hocam bende 2003 2.0 benzinli avensis var, şehir içinde 10-12 litre arası yakıyor şehir dışında 6-9 litre arası değişiyor dediğiniz değerlere göre LPG taktırmak şuan mantıklı gelmedi bana, değerleri fazla yazmis olabilirmisiniz acaba ? çünkü lpg ile 17litre yakmak ile benzinle 12 litre yakmak aynı şey

• @akuluarabadunyaasi

Suanki verilerle şehir içi 65 kuruş gibi yakıyor Sakarya trafiğinde muhtemelen benzinde 13 litre yakar oda km de 7.8x13=1.01TL ediyor yani arada 36 kuruş var kardeşim buda 1000 km'de 360 lira ediyor. Bence baya farkı var. Uzun yoldada bir o kadar düşürüyor tabi bu aradaki farkın kapanmasında LPG fiyatları çok etkili oldu 3.2 ye aldığımız yakıt 4.3 oldu. Benzinde bir degisiklik olmayınca aradaki fark azaldı ama yinede keseyi düşündürecek kadar yakıt farkı var bence.

• @SIRUCLU
      @SIRUCLU 3 ปีที่แล้ว +1

@@akuluarabadunyaasi Haklisiniz hocam, uzun vadede muhasebesini yapınca çok fark var benim hesabım çok yüzeysel olmuş :)

• @akuluarabadunyaasi

🙂

• @deathwarrior6561
    @deathwarrior6561 2 ปีที่แล้ว +2

Abi lpg tuşunun yanındaki silecek tuşu ne işe yarıyor acaba?

• @akuluarabadunyaasi

Far yıkama tuşu kardeşim.

• @deathwarrior6561

@@akuluarabadunyaasi abi o tuşu biliyorum ama bi tane daha silecek tuşu var lpg tuşunun yanında onu sormuştum ben

• @akuluarabadunyaasi

O silecek tuşu değil kardeşim. Ön camda buz çözücü var onu çalıştırıyor. Executive Elegant modellerinde.

• @deathwarrior6561

@@akuluarabadunyaasi abi bi yerde okumuştum bide silecek suyu deposunu ısıtıyo galiba

• @akuluarabadunyaasi

Bu arabada rezistans yok diye biliyorum. Deposunda. Başka modellerinde olabilir belki.

• @lazkopat61615
    @lazkopat61615 3 ปีที่แล้ว

Kolay gelsin bende de 1.6 2004 avensis var. Multimedya ekran taktıracaktım fakat bulamadım mümkünse linkini atar mısınız ya da modelini falan ögrenebilir miyim?

• @akuluarabadunyaasi

n11.com'dan Navimex Toyota Avensis 2 GB RAM 16 HAFIZA NAVİGASYON MULTIMEDYA T seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
      urun.n11.com/multimedya-sistemleri/navimex-toyota-avensis-2-gb-ram-16-hafiza-navigasyon-multimedya-t-P448253651

• @enesyavuz3854

bu paraya şunu alacagıma bunu alırım dediginiz modeller varmı aklınızda mesela elentra alacagıma bunu alırdım passat alacagıma bunu alırdım vs gibi

• @akuluarabadunyaasi

Bu paraya şunu alırım diyebileceğim bir araba yok açıkçası elentra vardı arkadaşımda çok kullanma şansım olmadı. Ama elimden 4 tane Avensis e bindim sattım şuan yine Avensis deyim bu paralara alınabilecek en sorunsuz en donanımlı Modeline yaşına göre en diri otomatik d segmenti bir araba sorunsuzlugu ile Avensisi tek geçerim. Şuan ki de yatirimlik aldım benzinli biraz fazla yakıtı 2.0 a gore normal ama ülke cep koşullarına göre fazla. Corollaya biliyoruz. Yine sorunsuz olsun orta halli olsun derseniz japondan şaşmayın da ne alırsanız alın derim. Ve dizel almayın derim benim düşüncem bu.

• @enesyavuz3854

@@akuluarabadunyaasi ben 1.6 avensis düşünüyorum aslında

• @akuluarabadunyaasi

Nasip olur inşallah 1.6 larda çok güzel arabalar... T25 olsun çamurdan olsun.

• @aykutmeteylmaz1997
    @aykutmeteylmaz1997 3 ปีที่แล้ว +1

2.0 ların lpg olayini cözdüler mi acaba ? Her kafadan bi ses çıkıyor bilmiyorum yoksa alacam..gerçekten bilen arkadaşlar yorum yapabilir mi acaba

• @akuluarabadunyaasi

Yaklaşık 50 bin km LPG ile yol yalmis biri olarak. Sorun yok. Olan varsa yanlış montaj kaynaklı olacağını düşünüyorum çünkü bu motorlara işinin ehli kişilerin montaj yapması gerekiyor.

• @aykutmeteylmaz1997
      @aykutmeteylmaz1997 3 ปีที่แล้ว +1

@@akuluarabadunyaasi teşekkur ederim bi bakayim insallah nasipse

• @ertugrulbey824
      @ertugrulbey824 2 ปีที่แล้ว

​@@akuluarabadunyaasi ne marka ve nerede taktirdimiz LPG yi performans olarak nasıl arıza ışığı yakiyormu

• @akuluarabadunyaasi
      @akuluarabadunyaasi  ปีที่แล้ว

Cangaz sıralı sistem bursa başkent otogar

• @akuluarabadunyaasi

Ariza Işığı yakar !

• @mustafasahandibekli7466
    @mustafasahandibekli7466 2 ปีที่แล้ว +1

Ustam yakıt durumu nasıl ?

• @akuluarabadunyaasi

O kadar çok yorumlarda bilgi varki ayrıca bunla alakalı videoda çektim. Detaylı bilgileri yorumlarda ve video içinde bulabilirsiniz.

• @hasanguner3703
    @hasanguner3703 3 ปีที่แล้ว

Motor durumu kronik sorunlarını öğrenip bilgi verirmisiniz

• @akuluarabadunyaasi

Herhangi bir kronik sorunu yok. Tek sorun göğüs kısmındaki çatlaklar. 17 yaşında araç boya da vs çürüme kabarma hicbirsey yok yağ kaçağı vs birşeyi yok. Kısacası kronik sorun değil de zamanla yıpranan parçaların değişmesi gerektiğinden masraf yapılır bu arabalara, üzerindeki Orjinal değişen devirdaim kayış,buji ve bobinler, radyatör klima kompresörü, klima radyatörü, disk ve balatalarve lastikler, far içindeki lambalar iç aydınlatma daki küçük beyaz lambalar, sonradan ilave edilen ruzgarliklar veya multimedya ve cam filmleri LPG tertibatınin tamami hariç arabanın heryeri Orjinal... bunlarda takdir edersiniz ki her araçta yaşından mütevellit olacak şeyler. Kronik tek sorunu göğüsteki döşeme çatlakları. Başka birşeyi yok 👍

• @BabaWosss
    @BabaWosss 2 ปีที่แล้ว +1

Hocam merhabalar, 2.0 dizelini almayı düşünüyorum 2007 model. Tavsiye edermişsiniz? Bilginiz var mıdır?

•  3 ปีที่แล้ว

Selamlar aynı aracın elegant modelini aldım 2.0 bahsettiğiniz gibi uzun yolda 9-11 lt şehir içi 12-14 lt yakıyor (istanbul içi)
    Araçta lpg var ama hiç açmadım genelde bobinleri bozuyor diye yorumlar okudum ama siz hiçbir problem yaşamadım diyince merak etmedim değil açıkcası çünkü avensis 2.0 lpglerin kanayan yarası lpg de bobinler denso da takılsa çözülemiyor diye biliyordum
    Aracı 66bin liraya aldım biraz kaporta masrafı vardı bunu göze alarak aldım gerçi
    Lpg konusunda bilgilendirmelerinizi rica ederim

• @akuluarabadunyaasi

Eski aracımda hiç bobin arızası yaşamadım yeni aldığım da ise 2 bobin değişimi yaptım. Fakat bu bobinlerin vadeside dolmuş olabilir. Nihayetinde 230 binde araba bunu alalı yaklaşık 15 bin km oldu. Eskisinde 30 bin km kadar yol yapmıştım onda hiç bobin vs ariza olmamıştı bunda ise dedigim gibi iki bobin değişti fakat ustam bobinlerin eski olduğunu söyledi. Yani bir 15-20 bin daha binip, yeni takilanlardan da sorun çıkarsa bu tez doğru olabilir ama ben karşılaşmadım değişenler de yaklasik biri 4 biri 5 bin km oldu.

• @sameysalk7446
      @sameysalk7446 3 ปีที่แล้ว +1

@@akuluarabadunyaasi lpg yakıt tüketimi nedir aracın

• @akuluarabadunyaasi

LPG uzun yol 130 km sabit hız 12-13 lt LPG. 90-100 km arası 9-10 lt arası, şehir içi ise ne kadar basarsan o kadar yakar. 12 litre ve üzeri 18 civarını sert kullanımda görülüyor. LPG değerleri için bu şekilde benzinde kullanmıyorum araçlarımı, sadece ısınana kadar sonrasında sıralı sistem LPG den devam.

• @sameysalk7446
      @sameysalk7446 3 ปีที่แล้ว +1

@@akuluarabadunyaasi bende pazertesi alıcam bir araç bir aksilik çıkmazsa benzinli kullanılmış İstanbul'da kullnıcam ben LPG kaçınılmaz gibi :) 2.0 otomatik pek LPG önermiyorlar sitelerde ama bu yeni sistemler iyi galiba olmazsa onlardan taktırıcam hemen bilgileriniz için teşekkürler

• @akuluarabadunyaasi

Rica ederim kardeşim, bu fiyat aralığında bu konfora sahip araba bulunmaz nimet bence, kim ne derse desin. Yakıt anlamında çok dert etmeyecekseniz binilecek donanımlı güzel bir araba. Hayırlı olsun şimdiden. AC Stag öneriliyor tam performanslı ve motora uyum sağlayan kit olarak. Hazır araç benzinli iken atılım otogazdi sanırım İstanbul'da montaj yapıyor bu araçlara 8-9 bin TL kadarda fiyatı var ama en az 20-30 bin km de kendini amorti eder uzun vadede binmeyi düşünüyor iseniz. Tekrardan hayırlı olsun. 🇹🇷🔥👍

• @yavuzseymen6990
    @yavuzseymen6990 9 วันที่ผ่านมา

Bu araçta ısofıx var mı

• @resulakcan9476
    @resulakcan9476 ปีที่แล้ว

Hocam motor ışığı neden yanı bilginiz var mı

• @volkanaksoy8927
    @volkanaksoy8927 ปีที่แล้ว +1

Bu modelde manuel vites varmı

• @klcarslan9238
    @klcarslan9238 3 ปีที่แล้ว

Tutulma durumu nedir ustam satisinda zorlanilir mi elde kalir mi acaba

• @akuluarabadunyaasi

Tabiki bir Corolla bir Passat gibi tutulmuyor. Fakat parasına ve donanımına ve sorunsuzluguna göre bana göre çok mantikli aslında 2.0 olmasından dolayı tutulmuyor. Turbosu yok dizel değil en sorunsuz araç atmosferik motor yakıt açısından 1.6 lardan km'de şuan için şehir içi şehirler arasi10-20 kuruş farkından dolayı piyasası düşük. Elde kalan araba olmaz. Her malın alıcısı satıcısı vardır nihayetinde.

• @klcarslan9238
      @klcarslan9238 3 ปีที่แล้ว +1

@@akuluarabadunyaasi yardimin icin teşekkür ederim 100bin civari aile icin ne tip bisey tavsiye edersin saygilar

• @akuluarabadunyaasi

Arkadaşlarda çeşit çeşit araba var arabadan ne beklenildiği önemli bence 90-140 bandında arkadaşlarda Honda Civic Corolla Citroen c elysee bende Avensis ve 2008 mmt Corolla var. Aşağı yukarı hepsi aynı arabamı araba ama belirleyici olan faktörler başka başka, bana göre citeoen modeli yüksek bomboş km si 150 binde olan torku yüksek yakıtı az odun gibi araba, Civic otomatik yılına ve zamanına göre uygun, Corolla keza öyle Avensis biraz zevk işi ve heyecan işi bence eğer donanımı yok sorunsuz 200bin üzeri bile olsa yeni b segmenti arabalardan çok çok konfor istiyorsan alım satım konusunda kaygın yoksa alınır. Yakitida keza diğer bu saydığım araçlardan şehir içi ve dışı 10-20 kuruş fazla yakar bakım masrafı diğerleriyle aşağı yukarı aynı ve sorunsuz japon grubu araç. Citroen olan manuel 1.6 dizel güzel ama aynaların ayarı bile elle yapmak gerekiyor on camlar otomatik arkalar elle aç kapa. Ve 200 binden sonra dizelin ne hal yiyeceği belli değil. Yani şuan için size onerebilecegim 100 bin bandında Corolla 2004-2006 kasalar özellikle çok tutuluyor manuel otomatik farketmez.

• @klcarslan9238
      @klcarslan9238 3 ปีที่แล้ว +1

@@akuluarabadunyaasi sagolasin yuregine saglik

• @akuluarabadunyaasi

Sende sağol yardımcı olabildiysem ne mutlu...🇹🇷🔥😊👍

• @kadirozdemir1803
    @kadirozdemir1803 2 ปีที่แล้ว +1

Fiyat nedir hocam

• @akuluarabadunyaasi

Fiyatı net 115 dir pazarlıksız. Ama malum piyasada fiyatını satış rakamına çektikçe yokmu dahada indirim deyip duruluyor. Bu sebeple sahibindende 150 ye çektim fiyatını. Ciddi alıcısı olursa ciddi fiyatını öğrenebilir diye. Aracım görüldüğü üzere taş gibi tertemiz arabadır. Sorunsuz sıkıntısız.

• @neziraladag3930
    @neziraladag3930 2 ปีที่แล้ว +1

T e miz avensis arıyorum

• @akuluarabadunyaasi

2.0 benzinli LPG Değmemiş var elimde düşünürseniz. 2005 model hasar kayıtsız 1 parça boya.

• @maxmesaa
    @maxmesaa ปีที่แล้ว

ESP var mı bunlarda?

• @mahmutbey9953
    @mahmutbey9953 3 ปีที่แล้ว

Araca ne kadar istiyorsun ustam talip olsam

• @akuluarabadunyaasi

Sahibinden de ilanlarda var 119 şuan fiyatı ama ciddi bir teklife göre niyetim şekillenecek.

• @erhankoca7909
    @erhankoca7909 2 ปีที่แล้ว +1

Sattınız mı hocam aracı

• @akuluarabadunyaasi

Hayır

• @erhankoca7909
      @erhankoca7909 2 ปีที่แล้ว +1

@@akuluarabadunyaasi Ne istiyosunuz peki

• @akuluarabadunyaasi
      @akuluarabadunyaasi  2 ปีที่แล้ว

Şuan 135 e ilanda. www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-degisensiz-gorunce-ne-kadar-temiz-oldugunu-anlayacaksiniz-788277109/detay

• @sailxanmemmedov9944
    @sailxanmemmedov9944 ปีที่แล้ว

xeyirli olsun Qardaş eziyyet cekirsiz uzaklardan getirirsiz her oğulun götü deyil danimarkaya gedib maşın kətirmək

• @a.ardabolek9006
    @a.ardabolek9006 3 ปีที่แล้ว +1

Bu Aracalar Lpg Uyumulu Mu

• @ibrahimdemir0054
    @ibrahimdemir0054 ปีที่แล้ว

Gazda problem diyorlar