Jak koupit nemovitost bez vlastních peněz

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 3 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 36

  • @naficekcech2881
    @naficekcech2881 หลายเดือนก่อน +3

    Strašně mě irituje, jak koukáte kamsi a ne na toho, komu to říkáte...
    Prijde mi, že není umění vytvořit dluh :D
    Zmínil bych takové mínus toho všeho co doporučujete ... Levnější byty se nachází většinou v méně atraktivních lokalitách .. vami zmíněné město perníku, Ústí n.L., a jeho okolí .. je na levnější byty bohaté ale také je zde větší výskyt možných neplatičů (exekuce, nezaměstnanost apod.) najít nekoho slušného bude trošku složitější .....

    •  หลายเดือนก่อน

      Ano, máte pravdu... špatně hledám kameru, a když se dívám na náhled videa při natáční, tak pohled míří mimo ni. Zatím se mi toto nepodařilo napravit.
      Levnější byty jsou skutečně v horších lokalitách a je v nich větší riziko neplatičů. Na druhou stranu nájemné v nich není o tolik nižší, než o kolik jsou nižší ceny oproti dobrým lokalitám. To přinejmenším částečně kompenzuje vyšší riziko. Výhodou také je, že v těchto regionech rostou ceny rychleji (alespoň v posledních letech). To samozřejmě moc nevypovídá o tom, jak se ceny budou pohybovat v budoucnosti, ale jistý indikátor to je.
      Pointa ovšem není v pronájmu bytu. Pointa je, že díky němu se můžete dostat bez úspor a bez jiné nemovitosti (např. od rodičů) k vlastnímu bydlení. Samotný pronájem v tomto případě vnímám osobně spíš jako přítěž (viz jedno starší video - th-cam.com/video/RjOwbzdI_Q0/w-d-xo.html), která ale může zvýšit bonitu a usnadnit splácení úvěrů.

    • @insidr5552
      @insidr5552 27 วันที่ผ่านมา +2

      Město perníku jsou Pardubice 😅
      Ty myslíš asi jinej perník🎉😮

  • @okomentujsongnebonecojineh4304
    @okomentujsongnebonecojineh4304 หลายเดือนก่อน +1

    Vlastni garaz v dobre lokalitě, takze 800tis hodnotu má. Bohužel nejde pouzit jako zastava pro hypoteku. Na hlavu padlé....Jedine ji udelit cislo popisné...

    •  หลายเดือนก่อน

      Ano, je to tak... Popisné číslo nemají ani chaty, a ty začalo poměrně dost lidí využívat k trvalému bydlení. A ani ty nezastavíte. Velká část z nich není ani "trvale spojena se zemí", a tak nejsou zaneseny ani v katastru nemovitostí.

    • @insidr5552
      @insidr5552 27 วันที่ผ่านมา

      Chyty (s číslem evidenčním) snad k zastaveni pouzit můžete 😂

  • @JosefJebavy
    @JosefJebavy หลายเดือนก่อน

    a to na te male prvni nemovitisti neni zastava?

    •  หลายเดือนก่อน +1

      Není, když využijete úvěr ze stavebního spoření.

  • @tdk427
    @tdk427 27 วันที่ผ่านมา

    Takže pokud splácím byt v moravskoslezském kraji v hodnotě 1800 000 Kč a budu chtít získat hypotéku na další, dražší byt třeba za 4 miliony na který ale nemám našetřeno potřebných 20%, tak těch 20% můžu vynahradit zastavením levnější nemovitosti i přes to že hypotéka není doplacená a nemovitost nemá stejnou hodnotu jako dražší byt?
    Ptám se proto, že jsem se přesně na toto ptala v Česko spořitelně a bylo mi řečeno, že to můžu udělat pouze pokud nemovitosti mají stejnou nebo podobnou hodnotu. Děkuju .)

    • @insidr5552
      @insidr5552 27 วันที่ผ่านมา +2

      To první ale není hypotéka a ani není nemovitost zastavená

    •  26 วันที่ผ่านมา +1

      Princip je takový, že první nemovitost nekupujete na hypotéku, ale na úvěr od stavební spořitelny nezajištěný nemovitostí. Pak ho můžete použít jako druhou zástavu pro koupi druhého bytu.

    • @tdk427
      @tdk427 25 วันที่ผ่านมา +1

      Aha, škoda, tak nic. :D Kruci písek

    • @insidr5552
      @insidr5552 25 วันที่ผ่านมา +1

      @@tdk427 Na (do)zástavu můžeš použít cokoliv jiného - třeba dům tvé babičky :-) Nikde není psáno, že nemůžeš použít více domů k zástavě :) Ty musíš dozastavit jenom to, co není kryto tím co kupuješ, chápeš?

    • @tdk427
      @tdk427 25 วันที่ผ่านมา

      @@insidr5552 Jj děkuju. Ručit nemovitostí co není moje se mi nezamlouvá, ale je dobré vědět, že ta možnost tu je. :)

  • @insidr5552
    @insidr5552 27 วันที่ผ่านมา +1

    4%? To dává jen Moneta ne? Ostatní jsou tak o 0,9% vejš
    Tip: kup si zrcadlo

    •  26 วันที่ผ่านมา

      Proto také počítám s úrokem 4,5 %, což je sazba z aktuální nabídky jedné stavební spořitelny. Je to také úrok, na který se můžete s hypotékou dostat, i když to už bude o něco složitější, připouštím.
      Díky za tip, staňte se předplatitelem tohoto kanálu a budu mít i na zrcadlo ;-).

  • @danielnovak3392
    @danielnovak3392 27 วันที่ผ่านมา

    A co takhle si vzít úvěr jen na těch 700 000,- ?

    • @insidr5552
      @insidr5552 27 วันที่ผ่านมา

      No a kdo z toho bude platit úroky? Mysli. Navíc některý banky umí na budoucí příjem z nájmu to uznat jako příjem, třeba do 70%

    •  26 วันที่ผ่านมา

      I to je možné. Jen je potřeba mnohem více kličkovat kolem pravidel, která nastavila ČNB pro banky. Podle nich banky nesmějí připustit místo vlastních zdrojů jiný úvěr. Ale se šikovným hypotečním makléřem to také zvládnete.

    •  26 วันที่ผ่านมา

      @insidr5552 - to je pravda, jen nájemné v současné situaci jen výjimečně zaplatí celou splátku hypotéky. Jinými slovy: Je to komplikovanější :-).

    • @insidr5552
      @insidr5552 26 วันที่ผ่านมา

      U bytu za 1,5 milionu by to tak nějak mohlo pokrýt ten úvěr ne?

    •  26 วันที่ผ่านมา

      @insidr5552 Co jsem se bavil s realitními investory, tak dnes najít byt, jehož nájem pokraje splátku úvěru, je prý problém. Musel byste mít hlavně štěstí na dobrou koupi.

  •  26 วันที่ผ่านมา

    Jako clickbait dobrý, ale postup, který uvádíte nefunguje. Navíc doporučujete stavebko a jejich úvěr... Kdo to kdy měl (včetně mě), tak je rád, že se toho zbavil. Fakt předražená věc...
    Nevím o co vám ve videu jde, ale určitě není rozumné lidi, kteří na to nemají hnát do vysokých úvěrů a úroků. Řešení je bohužel v dnešní době jediné - bydli v tom, na co máš a co máš možnost splácet, nebo plať celý život nájem. Doba, kdy bylo bydlení takřka zadarmo je dááávno pryč...

    •  26 วันที่ผ่านมา

      Proč myslíte, že nefunguje? A co je v dnešní době drahého na úvěru za 4,5 %? A ano, toto může využít jen ten, kdo si může úvěry dovolit splácet, jak píšete.

  • @insidr5552
    @insidr5552 27 วันที่ผ่านมา

    Nějak se mi to nezdá, že by si banka nekontrolovala, že mám dluh 1,8 milionů a dala mi tak dalších 7 mega, jen za to, źe vykážu “řádově 90 KKč příjem”, to jsou tak bl..?
    U který banky tohle funguje? Dozajištění bytem na dluh😂
    Jestli to fakt funguje i v realitě (nejen teorii), tak to je dobrej hack😂

    •  26 วันที่ผ่านมา

      Banka si samozřejmě dluh kontroluje. Vidí ho mimo jiné v Bankovním registru klientských informací (BRKI). Jenže bance jde o to, zda jste schopni splácet. A to závisí na příjmu. Zpravidla bankám stačí, aby vaše splátky nepřekročily 50 % příjmů (je to zjednodušení, ale ne moc velké). A protože se se splátkami obou dluhů vejdete do 45 tis. Kč měsíčně, bankám obecně stačí, aby váš příjem domácnosti byl přibližně 90 tis. Kč.
      Banka vidí, že máte dluh u stavební spořitelny, ale protože ten není zajištěný nemovitostí, kterou jste koupili, tak ji to netrápí. Pokud byste nebyli schopni splácet, tak zrealizuje zástavy, které na vaše závazky stačí. Stavební spořitelna by pak měla větší problém, protože nemá zajištění.
      A ano, v praxi toto funguje ;-).

  • @LeoMessi-bp2he
    @LeoMessi-bp2he 28 วันที่ผ่านมา

    Nedávno změnili podmínky, na stavebko už půjčují maximálně tolik kolik na něm je naspořeno.

    •  27 วันที่ผ่านมา

      To se týká pouze řádného úvěru, u kterého si stavební spořitelna jako jednu z podmínek jeho přidělení určuje, jaký podíl cílové částky musí mít klient naspořeno. Standardně se jedná o 30 až 50 %. U překlenovacích úvěrů není třeba mít naspořeno nic.

  • @paragan3169
    @paragan3169 หลายเดือนก่อน

    aby někdo dostal úvěr ze stavebka musel by si to stavebko založit už před pár lety a musel by tam pravidelně posílat peníze. Pokud se zaměříme na klasické stavebka s cílovou částkou 150 tisíc, což má drtivá většina lidí, tak vám spořitelna půjčí jen těch 150 tisíc. Ale rozhodně ne 1,5 milionu. To je absurdní. Navíc chcou 1% z cílovky jako poplatek. Což by bylo 15 tisíc.

    •  หลายเดือนก่อน +1

      To se týká řádného úvěru ze stavebního spoření. Vedle něj stavební spořitelny poskytují překlenovací úvěry (meziúvěry), o které můžete zažádat kdykoliv. A nabídka úvěrů stavebních spořitelen je ještě širší - nabízejí i hypotéky (ty ale musí být zajištěné nemovitostí).
      A ani s 1% poplatkem to už není tak horké. Stavební spořitelny od něj vesměs ustoupily.

    • @paragan3169
      @paragan3169 หลายเดือนก่อน

      Co dyž mám založené stavebko už asi 3 roky. mám tam jen pár povinných tisíc na poplatky. jinak tam nic neposílám. Ale mám tam úrok 1%. Dalo by se toho nějak využít že bych dostal vlastně nízkej úrok na půjčku? Je to ale stavebko s cílovkou Asi 150 tisíc nebo tak nějak. Hypoteticky kdybych chtěl půjčit 1-1,5 milionu. Poslal bych ze svýho klidně půl mega. tím bych brutálně přešvihl cílovku. ted bych řádal o řádnej úvěr. nevím jak by to dopadlo když sem tam 3 roky nic neposílal a pak jednorázovně tam šupnout půl mega a chtít půjčit milion bez zajištění?

    •  หลายเดือนก่อน

      Tak jednoduché to nebude. V prvé řadě musíte navýšit cílovou částku (k přespoření stavebního spoření nemůže dojít - stavební spořitelny v minulosti na takový stav reagovaly různě, od vrácení zaslaných peněz, přes výpověď smlouvy, po automatické navýšení cílové částky, vždy v závislosti na obchodních podmínkách k vaší smlouvě).
      Při navýšení cílové částky navíc nebudete pokračovat ve svém původním tarifu, ale budete muset přejít na některý z aktuálně nabízených (tedy s horším úročením úvěru oproti 3 roky staré smlouvě). To váš plán zcela ničí.
      A co se týče přidělení cílové částky (tedy přidělení řádného úvěru), na to musíte splnit 3 podmínky: spořit alespoň 2 roky (to splňujete), naspořit alespoň 30 - 50 % cílové částky (dle tarifu; při cílové částce 1,5 mil. Kč a 500 tis. Kč zaslaných vlastních zdrojů byste u minimálních požadavků splnil) a dosáhnout dostatečně vysokého hodnotícího čísla (koeficientu ohodnocení apod. - názvosloví má každá stavební spořitelna jiné, stejně jako jeho výpočet) - a to je další problém.
      U hodnotícího čísla některé stavební spořitelny bonifikují pravidelné spoření, jiné jednorázový vklad - ale čím dříve, tím lépe. Pokud pošlete peníze hned po navýšení cílové částky, tak si u všech stavebních spořitelen na "naběhnutí" hodnotícího čísla ještě dlouho počkáte.

  • @Axtrion
    @Axtrion หลายเดือนก่อน +1

    Blbej nápad..😅

    •  หลายเดือนก่อน

      Proč?