Склеп Пирогова в Виннице 👍 Вело Экскурсия 2ч🤝 Україна 🇺🇦💖

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 26 เม.ย. 2023
  • 2200 0202 0755 8463 мир rur Игорь Брат
    5168 7451 0964 1750 грн. ПриватБанк
    5168 7574 2369 5958 US Dollars Privat Bank
    5168 7574 2369 5966 💶 Евро Приват Банк
    Поддержи канал и творчество братьев 🍒🖐️
    Благодарим за внимание и понимание 👍🤝💖
    • Вело Тур по Виннице 👍 ...
    ‪@Andreshek24‬
    ‪@Tati0601‬
  • บันเทิง

ความคิดเห็น • 21

  • @Andreshek24
    @Andreshek24  ปีที่แล้ว +4

    Одних приваблює його непересічна особистість, для інших - це туристичний атракціон «побачити мумію». Він мріяв бути похованим на території своєї садиби. Але всупереч християнській традиції вже 135 років по смерті лежить під склом у труні в Миколаївській церкві-усипальниці, яка є складовою частиною Національного музею-садиби М. І. Пирогова. Через війну з Росією виникли проблеми з повторною ребальзамацією тіла великого хірурга, яку зазвичай проводили московські вчені, й існував ризик, що його буде втрачено.
    ВІДЕО ДНЯ
    Play Video
    Утім, перш ніж зосередитись на славнозвісній «мумії», варто все ж віддати належне великій людині, до тіла якої вже стільки років триває паломництво. Член-кореспондент Петербурзької академії наук, професор, доктор медицини Микола Пирогов відомий світові як видатний учений, геніальний хірург, анатом, а також творець військово-польової хірургії, відомий педагог і суспільний діяч. Саме він запровадив у медицині білі халати для персоналу, створив перший атлас топографічної анатомії людини і започаткував використання анестезії при оперативних втручаннях, а також використання гіпсової пов’язки при переломах.
    Він насмілювався у вічі казати правду про негаразди в армії царю Олександру ІІ і відправляти дружину калузького губернатора в загальну чергу хворих, які очікували на прийом. Він лікував Гарібальді, про що той згадував у своїх «Мемуарах». Це не могло подобатися владі, тому попри свої заслуги Микола Іванович перебував у немилості.
    У розквіті творчих сил п’ятдесятирічний Пирогов усамітнився у своєму невеликому маєтку «Вишня» неподалік Вінниці, де звів будинок, аптеку та лікарню, а ще посадив сад екзотичних рослин. Тут він і прожив до самої смерті, ненадовго виїжджаючи тільки за кордон, а також на запрошення Петербурзького університету для читання лекцій.
    Жив просто. Рано прокидався, довго прогулювався пішки, пив чай, працював у саду, в стайні чи у пташнику. До кінця життя заробляв медичною практикою, та все ж двічі на тиждень приймав бідняків безкоштовно. Після операції він завжди ховав руки в кишені, щоб йому не могли дати грошей.
    Утім, хворіють і лікарі. У травні 1881 року відзначали 50-річчя лікарської, наукової і суспільної діяльності Пирогова. Вшановували його у Москві, де вчений народився. Зустріли хірурга з великими почестями - І. Ю. Рєпін навіть картину написав «Приїзд М. І. Пирогова в Москву». На жаль, це була остання зустріч великого вченого зі своїми колегами й учнями, позаяк його спіткала важка хвороба - рак.
    Колишній директор Національного музею-садиби М. І Пирогова Галина Собчук та науковий співробітник Олег Кланца у статті «9 вересня 2002 року виповнилося 55 років Музею-садибі М. І. Пирогова у м. Вінниці» писали: «Микола Іванович смутно здогадувався, що це в нього може розвиватися злоякісний процес і в розмовах намагався уникати цієї теми, не скаржився на біль, продовжував спокійно працювати». Пирогова прооперували у Відні, але восени 1881 року йому стало гірше і 23 листопада він помер.
    Смерть його виглядає містичною. «Його син, Володимир Миколайович, згадував, що безпосередньо перед агонією Миколи Івановича «началось лунное затмение, окончившееся сейчас же после развязки». Природно, дане явище має своє наукове пояснення, однак у ті важкі хвилини рідним і близьким померлого здавалося, що сама природа уболіває разом з ними», - пишуть Собчук і Кланца.
    На четвертий день після смерті, 26 листопада, тіло М. І. Пирогова було набальзамоване його учнем - доктором Д. І. Виводцевим, котрий приїхав у Вишню з Петербурга.
    Вінницькі музейники стверджують, що в літературі немає вказівок на те, хто перший подав думку про бальзамування тіла Миколи Пирогова. Утім, вони з’ясували, що одним з ініціаторів була дружина вченого Олександра Антонівна. Принаймні, ще у жовтні 1881 року, за місяць до смерті свого чоловіка вона писала Виводцеву таке: «Николай Иванович лежит на смертной постели. Вы прислали ему ко дню юбилея Вашу книгу о бальзамировании. Могу ли я надеяться, что Вы предпримете труд бальзамирования его тела, которое я желала бы сохранить в нетленном виде. Если Вы согласны, то уведомьте меня о своих условиях, и тогда, когда Господу будет угодно прекратить его жестокие страдания, я Вас уведомлю».
    Даних про спосіб бальзамування Миколи Івановича не збереглося, утім, за наявними історичними свідченнями, ефект його був разючим - небіжчик став нагадувати сплячого.
    Задовго до смерті Микола Іванович виявив бажання бути похованим у своїй садибі, а перед самим кінцем ще раз про це нагадав. Відразу ж після смерті вченого родина подала відповідне прохання до Петербурга. Але в отриманій відповіді йшлося, що бажання Пирогова може бути задоволене лише в тому випадку, коли спадкоємці дадуть підписку про перенесення його тіла з садиби в інше місце у випадку переходу маєтку до нових власників. Члени родини М. І. Пирогова з цим не погодилися.
    Тому після будівництва склепу на місцевому цвинтарі, де його дружина купила місце, Миколу Пирогова поховали, щоправда, аж у січні 1882 року, через 2 місяці після смерті. У 1885 році за проектом київського архітектора В. І. Сичугова над склепом звели церкву, освячену на честь св. Миколи Чудотворця. Нині це територія с. Пирогово Вінницького району, яке наразі фактично злилося з Вінницею.
    Вдова Пирогова за життя сама піклувалася про підтримку тут необхідного порядку, а перед смертю заповідала 10000 карбованців на утримання труни

  • @user-ki1wz3cs4r
    @user-ki1wz3cs4r ปีที่แล้ว +2

    Это Апрельская улица, если Квітнева (от слова "квітень").
    А Цветочная улица называлась бы Квіткова вулиця (от слова "квітка").

    • @Andreshek24
      @Andreshek24  ปีที่แล้ว +2

      О благодарю Добрый Человек...разобрались...а то задача мне была. 🖐️🤝👍

    • @user-ki1wz3cs4r
      @user-ki1wz3cs4r ปีที่แล้ว +1

      ​@@Andreshek24 Нравится мне смотреть ваши велопрогулки)
      Спасибо!

  • @user-ki1wz3cs4r
    @user-ki1wz3cs4r ปีที่แล้ว +3

    Там дорожный знак "тупик" стоял. Незадолго до выбежавшей собачки. Наверное не обратили внимания.

    • @Andreshek24
      @Andreshek24  ปีที่แล้ว +2

      Расслабился, знаки не для меня ☺️🤔 буду внимательнее...🤝👍

    • @user-ki1wz3cs4r
      @user-ki1wz3cs4r ปีที่แล้ว +1

      ​@@Andreshek24 Ну да, по такой прекрасной погоде хочется кататься и наслаждаться. Тут не до знаков 😊

  • @Irina_Belarus
    @Irina_Belarus ปีที่แล้ว

    Андрей!!! Спасибо за велопрогулку🚵‍♂️.Всё очень замечательно.👍👍👍❤💚 Особливо вулиця Квiтнева(тим паче ,я народилась у квiтнi) Так ,что апрель мой месяц.Оьязательно посмотрю за доктора Пирогова. Ждём следующей серии.🌸🌸🌸🌸🌸

    • @Andreshek24
      @Andreshek24  ปีที่แล้ว +1

      На здоровье 💖
      Какого числа родилась?
      Следующая серия 4×5 завтра 28.04.2023
      Успехов 🤝🌞

    • @Irina_Belarus
      @Irina_Belarus ปีที่แล้ว

      @@Andreshek24 Уже прошло,20 апреля..А велоэкскурсию, буду смотреть после работы,так сказать на сон грядущий 23ч.

    • @Andreshek24
      @Andreshek24  ปีที่แล้ว +1

      Поздравляю с Днём Рождения!!!🌼❤️🌞 Всегда вовремя! Успехов и Процветания!!!
      Работа с чем связана?

    • @Irina_Belarus
      @Irina_Belarus ปีที่แล้ว

      @@Andreshek24 Льём вешалки, колпачки(косметика),конусы, катушки всё для ниток (ткацкие фабрики).Кстати , последний заказ с Украины был в 16г с Ивано- Франковска приезжали машины.Но может ещё всё наладится и будут заказы и с Украины. 🇺🇦🤝🇧🇾

    • @Andreshek24
      @Andreshek24  ปีที่แล้ว +1

      Производство уменьшилось с 16 г. ?

  • @natashalescshenko-xb8yw
    @natashalescshenko-xb8yw 2 หลายเดือนก่อน

    Была в усадьбе русского хирурга Пирогова в 1974 году.

    • @Andreshek24
      @Andreshek24  2 หลายเดือนก่อน

      Круто 😮 мне было 4 годика , а сколько вам сейчас?

    • @natashalescshenko-xb8yw
      @natashalescshenko-xb8yw 2 หลายเดือนก่อน +1

      @@Andreshek24 а мне уже 67 лет..

    • @Andreshek24
      @Andreshek24  2 หลายเดือนก่อน +1

      @@natashalescshenko-xb8yw на 13 лет старше меня, вам было 17 тогда правильно?
      В каком городе сейчас?
      Просто интересно...❤️

    • @natashalescshenko-xb8yw
      @natashalescshenko-xb8yw 2 หลายเดือนก่อน

      @@Andreshek24 Краснодар

    • @natashalescshenko-xb8yw
      @natashalescshenko-xb8yw 2 หลายเดือนก่อน

      @@Andreshek24 у меня и буклет сохранился о Музее усадьбе...
      И остатки" волчьего логова"ездили смотреть.