1. Яким повинний бути ідеальний твердопаливний котел.Для ідеального котла достатньо 5 хв на добу
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 9 ก.พ. 2025
- Розглядаємо коротко основні проблеми твердопаливних котлів при експлуатації.
1. Висока температура диму- низький ККД
2.Висока кількість відкладень сажі і дьогтю
3. Погана тяга - викиди диму
4. Завелика витрата дров
Показую свій приклад користування котлом.
Наводжу основні переваги та як має бути.
Висновок ідельний котел це той, на який ви тратите 5 хвилин чсу на добу. Це не фантастика. Це можливо.
я вообще техник механик.но жизнь заставила заняться и этим более 10ти лет назад.система двух контурная.котел и т.а без давления а т.а. и система отопления через т.о. на 50 кв. под давлением управляется комнатным т. на стальные батареи 22к.инфу черпал с форумов.
А я ще зробив теплообмінник щоб вода з водопроводу грілась водою з системи опалення. Один калач з підігрівача високого тиску, там метрів 20 труби намотано кільцями в діаметрі см 60 це кільце в прямокутному ящику і зверху два балони приварених одне до одного і до ящика. Вийшов такий водо-воляний бойлер. Він мені постійно нагріває воду перед бойлером до 40-45 градусів. Утеплив цей теплообмінник. Близько 100 кВт кожного місяця економить. І тен вдарив туди як є зайва електроенергія від панелей теж туди скидую.
Клас, цікава у вас система. Нестандартна. Відчувається що робилось для себе.
Путь к хорошому котлу начинается с хорошего утепления дома
Дуже доречна думка.
Влага в дровах снижает температуру горения, плюс недостаток кислорода, неполное сгорание и имеем производство сажи и дегтя.
Саме так. Вірно кажете
Дуже добре розповідає
Дякую Дмитрію, 😊😊😊
Прикольная нарезка! Тогда уже рассмотри причины проблем
Далі все буде
Мне тоже понравилпсь
тепло акумулятор это надо знать если связаны с теплоэнергетикой.
Я теплоенергетик за освітою і працюю по профілю ще з універу. Я так розумію ви теж з теплоенергетикою пов'язані
Одне точно. Можна багато говорити що і як там повинно бути, але головний показник скільки відбирає обслуговування котлу.
Так я про це і кажу хороший котел це той, який не парить мозок та економічний в роботі
З радістю відповім на всі питання😊
Ефективне спалювання деревини неможливе в металічній топці за стінкою якої протікає теплоносій !
Вогонь та метал речі несумісні .
Топка , для того щоб згенерувати максимум тепла з мінімуму дров , має бути шамотна , об' ємна , утеплена - з неї тепло НЕ ВІДБИРАЄТЬСЯ !
Тнплообмінник це холодильник димогазів , його задача прямо протилежна до топки - максимально охолодити димогази .
Щоб виконати всі ці умови , котел має бути мурованим , ковпаковим , з шамотною топкою .
Вага такого котла буде в районі 5 тон , тому акумулятор йому не потрібний взагалі .
Дрова такий котел споживає будь-які !
Опалювальний сезон в ковпаковому котлі починається восени з одного сірника і ним і закінчується - массивна шамотна топка сама запалює охапку дров через кожні 24 години .
Дивитись : котел Олександра Телюка , котел Кузнецова , котел Александра Володина .
Всі вони спроектовані на основі Фінської народної противоточної печі - гаряче в верх , холодне в низ ...
Дякую за цікаву інформацію.
Але є питання.
1. Для ефективного спалювання палива потрібно оптимальне співвідношення повітря паливо, і якщо це паливо зі значним вмістом летючих речовин, вторинне повітря для допалу горючих газів.
До чого тут стінка з водою? Я вже більше 13 років працюю з котлами, при чому на різних підприємствах. Топки екрановані трубами. Будь то газомазутні чи твердопаливні. + освіта теплоенергетик.
По термінології по суті котел це і є топка, а за ним хвостова частина, або конвективна. Труби в топці екранні або кипятильні.
Що до сумісності на котлах БКЗ при роботі на мазуту екранні труби працювали по 10 років безперервної роботи котла, на газу до 20 років безперервної роботи. Їх міняти тому що вони потоншувались з 4.5 мм до 2.7. Але не свіщів не було.
Для Фінляндії та піч-котел який ви описуєтете можливо не поганий варіант. А для широт України, зараз + 10 , січень місяць, , а через тиждень може бути вже - 15, значення має діапазон ефективної роботи. Я маю на увазі тиждень палю по 5 кг дров бо тепло, а потім по 25 бо холодно.
У вас такий котел як ви описуєте?
Так для такого котла отдельную котельню строить нужно или по центру дома и сидеть вокруг него как созле печки
Ви бачили колись промислові котли на твердому паливі? А ви кажете не можливо😂
Да, коментарі супер, добре посміявся😅
Так, я також. Пів дня потім згадував і сміявся😅😂😂😂
обв'язую котли...є два вида клієнтів.
1-а чо так дорого?
2-плачу любі гроші-тіки переробіть мені це-а то чуть хата не згоріла
😂😂😂 Це точно. Особливо якщо людина не має досвіду і розповідає як воно повинно бути чи на чому можна, а на чому не можна економити
👍🏻👍🏻👍🏻
Да, з котлами как в начале точно зимы не будет😂😂😂
Ну коментарій по чоботи зробив мій сьогоднішній день😅😅😅😅😅
Мені теж. Я коли прочитав сміявся потім весь день😅😅😅
Цікавить як зробить абгрейд котла, маю "Данко" малий Рівеньський, температура вихідних газів не міряв, але мабуть як ви показували близько 300 градусів, бо ізоляція в комині сендвічі згоріла в коліні за першу зиму експлуатації.
Я покажу приклад цифрових термометрів, термостата, які я ставив, димососу.
Сендвіч у мене вже років 8.
А котел саморобний років 10.
В мене ще теплообмінник від котла вода перед бойлером гріється.
Лічильник тепла на олх купив.
З ним можу робити експерименти що скільки спалив і скільки це газу замінило.
Я ще теорію всю викладу по котлам, так я це моя спеціальність і працюю з котлами весь час. Тільки з паровими, великими.
Для приватного будинку котел повинен бути цегляний і встановлений у вітальні, бажано в центрі будинку (замість каміну), для нього не потрібно ні теплоакамулятор (в конвективній системі бере участь чотири тонни цегли, після протопкі працює як теплоакомулятор) ні трехходовий клапан (суха цегла вбирає в себе конденсат на початку горіння), візуально можна зробити будь-якої форми (окраса будинку), має високе ККДЕ (до-10 гр. один кілограм дров на десять квадратних метрів опалювальної площі), є можливість готувати неймовірно смачні страви ( після приготування самоочищується, непотрібно витяжкі),у мене працює на гравітації ( пофіг єлектроєнергія) обслуговування (почистить сажу на теплообміннику ) раз на рік!
В мене в батьків пічка. Теж задоволені, у вигляді перестінку. Але є випадки коли коли потрібна компактність і всі роботи по ремонту чи облицювання вже виконані.
В мене тон 5 теплої підлоги, виконують роль додаткового бака акумулятора)
Раніше будинок робили навколо печі або груби, а зараз сучасна СО суцільний маразм - складно, ненадійно, дорого при будівництві та експлуатації!
Я двічі вдосконалював свій котел частково розбираючи його вже після ремонту пилюка звісно була але не критично, прибрали тоді все.
Знаете це як коли в однокімнатній квартирі 50-60 м2 електрики роблять щиток з 40 автоматів 6 узо та ще іншого пихають, і прокладають квметр дроту в стінах. Їм добре, вони мають роботу. І замовник довільний, типу все круто. Але що занадто то не здраво. Так і з системою опалення. Раціональність ще ніхто не відміняв
Ну нафіга ж собі це який котел повинний бути за розмірами. Це вже як промисловий.
Жменька дров і за десять хвилин пів тони води,😂
Давайте я покажу як так виходить і потім побачите чи сміятись чи ні.
@Енергіядлядому так покажіть початкову температуру подачі і весь процес .не можливо на 5ти чи навіть 10 кг здоров нагріти стільки води.яка кількість калорій виділиться з таких дров і порівняйте з єоектротеном
@@СвятославВышковский Це відео вступ. І головна думка що з котлом не потрібно займатись коханням, тоді він нормальний.
І по конструкції, і як нагрівається час нагрівання, теплотворна здатність різного палива в залежності від вологи, різних порід деревини, в т.ч. торфу, пелети, шроту я все викладу. І теоретичну частину також. І температури всі. Постараюсь більшість всього одним кадром, щоб питань не виникало.
Так що все буде. Я хотів в коментарях побачити пріоритет, з чого починати.
Начнем с того,что у большинства на котлах неправильные переходы на дымарь,не говоря уже о нем самом.В начале 2000 котлами занимались все кому не лень.с тех пор и осталось - не то , не так и не тем,то сложно,то дорого.Пирометр,это путь в никуда!Должен быть газоанализатор.Горение должно быть отдельно,а теплосъем отдельно. Правильно сделанный пиролизник (с форсункой) прекрасно работает на самотяге!и без дыму,даже когда внутри 70% мягкого пластика,теплообменник слегка запылен.Про пять минут - это сказка .Нужно считать общее время и деньги,потраченные за отопительный сезон.Простой пример с топливом - одни покупают реально сухой и поколотый дуб,без обмана.Другие жужиком делают щепу. А кум охраняет мэгамаркет - у него пластиковых полистирольных ящиков тьма,тьма и импортной деревяной ламели ,сухой на пыль из фруктовых импортных.Все прекрасно горит в правильном пиролизнике,в пропорции 1 к 3 .Мягкого пластика типа полиэтилена,полипропилена - 70%.На топке нет водянки,стенка 3мм,снизу вверх,по всей площади топки идет дымогаз ,водяная рубашка цилиндром снаружи.Факел пламени закручивается по низу теплообменника,отдавая 70%,остальное отдается проходя спиралью по стене цилиндра с диафрагмами для турбулентности.Прямой ход - 7см!Загрузка и дозагрузка в процессе горения.Все на самотяге,накопитель 1 тонна.Все легко разбирается,ревизия перед началом сезона.Соседи думают,что он газом топит.
Спасибо за такой обширный комментарий. Пожалуй во многом соглашусь.
Я не понял к чему про пирометр. Я ним хотел указать на особенности конструкции.
Про КПД котла на вскидку можно судить по температуре уходящих газов.
О качестве горения по дыму, отложениям на поверхностях нагрева и золе.
О времени это растопки и чистки поверхностей нагрева и золы.
О затратах на сезон это правильно считать сколько тепла было сгенерировано и потрачено за сезон на едину площади дома.
Если дом утеплён расход тепло меньший, не утеплён - больший. А котел это лиш инструмент для достижения нужной выработки тепла.
Котел оцениваем по КПД.
И по поводу газоанализатора. Воздух должен подаваться по настроенному соотношению с топливом на основе анализа СО и О2 в дыме. Но газоанализатор стоит больше чем котел, в несколько рас причем. Даже если он даст возможность поддерживать оптимальное горение, он себя никогда не окупит)
Спасибо за такой обширный комментарий. Пожалуй во многом соглашусь.
Я не понял к чему про пирометр. Я ним хотел указать на особенности конструкции.
Про КПД котла на вскидку можно судить по температуре уходящих газов.
О качестве горения по дыму, отложениям на поверхностях нагрева и золе.
О времени это растопки и чистки поверхностей нагрева и золы.
О затратах на сезон это правильно считать сколько тепла было сгенерировано и потрачено за сезон на едину площади дома.
Если дом утеплён расход тепло меньший, не утеплён - больший. А котел это лиш инструмент для достижения нужной выработки тепла.
Котел оцениваем по КПД.
И по поводу газоанализатора. Воздух должен подаваться по настроенному соотношению с топливом на основе анализа СО и О2 в дыме. Но газоанализатор стоит больше чем котел, в несколько рас причем. Даже если он даст возможность поддерживать оптимальное горение, он себя никогда не окупит)
@@Енергіядлядому Про пирометр.Температура в центре дымовой трубы и снаружи - большая разница.По температуре дымогазов нельзя судить о кпд котла.Его легко проверить ,просто бросив кусок резины в топку и посмотреть на дым.
Не ну з термометрами прикольно, це з алішки, скільки вже працюють?
Так з алішки, я покажу детально про них. Років 3-4 працюють
Відосик дуж'є цікавий 😂
Дякую приємно чути.
О наш котел)))))
Ага. Не думав що побачиш)
Запиши про горіння
Так це буде однією з наступних тем
Якщо димом не кидає то це добре. Я знаю знайомі двері з каптьорки на вулицю не закривають поки топлять бо смердить
То не є норма. Можливо проблема в димоході. Чи котел банально забитий. Або в приміщення не надходить повітря в достатній кількості з вулиці.
Хорошо. У меня печка. Если влажные дрова так плохо, то почему от влажных дров печка лучше прогревается? Разница сильно ощутима. Сухи прогорели и все, свежие горят и греют долго. Чтото не сходится.
Подібні речі часто чую від тих, у кого пічка. Через відносно погану теплопровідність цегла не встигає сприйняти все тепло від згорання сухих дров за короткий період часу. А вологі горять довше, але з метою кількістю виділеного тепла, проте цегла прогрівається краще.
Коли пічка добре прогріта, то невелика кількість вологи з дров збільшить ККД, таке я спостерігав наявно в горєлці на відпрацьований оливі, коли була прогріта на максимум і додавши до масла трохи води то ставало ще жаркіше
Розкажи про конструкцію свого котла, як так що води багато а гріється швидко
Добре, це буде в наступних відео.
А чого така низька температура води для опалення?
Ой знаю що камінням закидають, але основа системи опалення тепла підлога, мені з головою вистачає до 50 градусів, при цьому з котлом все ок
@@Енергіядлядомуа конденсат, деготь?
@@Баюн-и9ьйого нема. Метал котлу товстий. Там більше від палива залежить
@@Енергіядлядомуну всі кажуть мінімум 70 повинно бути і два контура циркуляції
@@Алексей-я6у7яце залежить від конструкції котла. У більшості випадків так, краще більше 70
Интересует как КПД было подсчитано?
Через лічильник тепла і знаючи вагу деревини, та її приблизну вологість і теплотворна здатність
А какая максимальная температура дыма на этом чудо котле?)))
Робоча 100-120 коли максимально горить, а максимальна що я бачив 160, але це треба дуже постаратись
Та що я бачив 160, але робоча 100-120
Ну це маленька. Конденсат не біжить?
@@Алексей-я6у7ябіжить нище 85 градусів
І скільки ккд у вас виходить по лічильнику?
85 відсотків при середньому забрудненю поверхонь нагріву
@@ЕнергіядлядомуЯкщо це правда, це дуже круто.
@@buffan-n1wну взагалі так. Більшість мають ккд 65-75 відсотків
Комментарии противоречивы. Ну что посмотрим дальше как оно на самом деле.
Правильно. Поглянемо далі.
Система опалення для одноповерхових будинків повинна бути самоточна (гравітаційна). Тепло повинно зніматися майже все. Цього можна досягти знімаючи тепло з димоходу у тому числі. Можна підвищити площу з'єму тепла у самому котлі. Якщо вам по розрахунках потрібно 2м2, краще зробити 3м2. В мене є мої прорахунки для домів різної площі та простої конфігурації які опалюються дровами як основне джерело тепла чи допоміжне. Ніколи не ставте тз котли довгого горіння - то є фуфло.
Дякую за коментар. Ви подали мені цікаву ідею
Я б посперечався з приводу природньої циркуляції. Це супер надійно, але якщо тепла підлога то без насосу ніяк.
Я з вами погоджуюсь про котли тривалого горіння.
Я ж чого наступне відео хочу зробити про горіння. Люди не розуміють що котли тривалого горіння це виробники СО, вони втрачають своє паливо, КПД зажди нище. Є неповного згорання, замерзання поверхонь нагріву і т.д.
@Енергіядлядому Щодо циркуляції у системі опалення по підлозі. Таке теж проектував. Можливо на самотоку. Ще й як. Бачу що вам є цікаво тому поясню. Котел - труба - теплоакумуятор, він же теплообмінник - система труб під підлогою- труба - котел.
Залишається багато питань що до ефективності такої циркуляції та діаметрів труб@@СократДиогенов
А яку площу опалює цей здоровенний котел?
75 квадратних метрів плюс підігрів води перед бойлером
И как часто чистить нужно?
Я чищу раз в два-три тижні
Приветствую! Расскажи как так что 500 литров и теплая вода начинает подаваться уже через 10 минут. В чем прикол?
В тому що обратка протікає через трубну частину в топці і потім йде у верхню частину бака акумулятора і з нього на подачу. Тому і виходить так швидка. Я запишу про це відео.
@@Енергіядлядомуце питання багатьох цікавить
@@buffan-n1wя детально про це розкажу, все і одразу не встигаю
Як так вода швидко грієтся в системі. 500 літрів і 10 хв до початку роботи. Попахує пиз.....
Мені теж це цікаво😊
Я чекав цього питання. Обратка йде через трубну частину і далі майже одразу на подачу, а решта води потихеньку грієтся. Я дам розгорнуту відповідь в наступних відео.
Цікавить різниця у зберіганні дров в дровнику чи просто на вулиці.
Так, я вже готую цей матеріал. Різна вологість, попередньо у дровниу вологість на відсотків 10 менше виходить.
А какая длина топки?
70 чи 75 см, ширина 50
система для т.т. котла как раз стандартная и делал для себя.
@@АлександрХудолий-й5з Для більшості людей стандартна це малий котел до 100 кг в якому літрів 40-50 і труби з батареями. І тепло поки горить) Повірте, для більшості ваша система не буде виглядати стандартно, чого лише котел вартує)
Цікаво було б глянути скільки тепла з різних порід дерева виходить
Вже працюю над цим матеріалом
Мені було б цікаво прл конструкції подивитись.
Все буде далі
А скільки коштує такий котел?
Він у мене саморобний. Матеріал знайшов на металоломі. З усім може тисяч 5-6 грн
кровь совсем не пьет 2.9 куба котел постоянно на всю мощность ни какого дегтя и всего остального.топлю в зависимости от погоди раз в несколько дней или под заряжаю каждый день.котел самоделка газогенератор или как его называют пиролизник.
@@АлександрХудолий-й5з 2.9 куба це круто. Ви значить розумієте що не повинно бути ніякого тривалого горіння і т.д., то все шляпа. Котел повинен працювати на повну, по номіналу, нагрівати приміщення і бак акумулятор чи великий об'єм води як у вас, теплу підлогу.
І так циклічно.
А шлях тривалого горіння це тупік.
Значить вам теж можна присвоїти звання ідеального котла.
Я зараз тестую різні палива, брикети, пелету, шрот,різну деревину, ДСП на теплотворна здатність по факту через лічильник тепла.
А як зрозуміти скільки дров треба на сезон? Якщо газу йде 1000 1200 кубів на сезон. Чоловік хоче погратись з котлом, а я хочу зрозуміти чи не буде це в убиток.
Дуже цікаве питання. Супер. Це ідея для ще одного відео. Я відповідь надам відеороликом.
На 100 кВ.м. потрібно приблизно 10 кубів сухі дров (більше двох років сушкі), далі залежить від конструкції котла.
Також від утеплення будинку, стану вікон та дверей. Та того як організована вентиляція з рекуперацією чи без.
Соседи на дым не жалуются?
Не жаліются, в мене нормальне горіння😊
А чого котел не утеплений знизу? це ж втрата тепла
Я навмисно не утеплювач зну для того щоб в приміщенні з п
Ним було тепло і для сушки дров поряд
Колосники?
@@lordesper арматура
А як в того чоловіка 350 гадусів дим? Я бачила його в тік токі
То або в нього шибер в неправильному положенні, так як котел той трехходовий по диму, а всього напряму. Або не прилягає щільно. Або засрані поверхні нагріву.
поставте на любий т.п. котел т.а. вин буде майже идеальний.
@@АлександрХудолий-й5з що ви маєте на увазі під абревіатурою т.а.?
@@АлександрХудолий-й5з Ще дуже важливо щоб він, як ото кажуть кров не пив, працював собі і було неважливо, сухі чи мокрі дрова, ДСП чи чоботи. Щоб підкидати не треба бігати а потім смолу драяти. Мав справу з таким колись.
И как загрязнение сажи вличет на кпд?
За два-три тижні до 10 відсотків зниження
Так мало. Щось занадто мало
Я чищу теплообмінник раз на рік,температура в димоході підіймається на 10-15 гр.
@@olecsand_telyuk це дуже круто
Дивлячись на оті незручні дверцята, і як ,,уміло " автор накладає дрова, далі дивитися не хочеться. Кілька кусків сміття, а не дров, і на добу? Це повна брехня знову.
Дякую. Супер.
Але ви не з того почали.
Треба було сказати тією жменькою дров можна тільки 3 квадратних метри отопити. Або ж це на яку площу?, чи щось типу того. Це було б технічно правильно.
Потім запитати про стан утеплення, і скільки йде дров на 1 м2 за місяць/день чи сезон.
Тоді було б коректно щось порівнювати
Дивіться далі і ви повірите що земля не плоска.
І цікаво чому ж знову брехня))))) тут вже мені смішно))😊
А кому ати незручни дверцята не удобные? Тебе на диване или ему? И если я не ошибаюсь там были здоровенные куски акации, если это мусор то ты плохо сображаеш
@Сергей-г4ъ6ю не сміши.