Перемишль: місце зіткнення польської та української культур

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 11 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 53

  • @Victoria-fv3fw
    @Victoria-fv3fw ปีที่แล้ว +1

    Знайшла цей подкаст гуляючи Перемишлем. Дякую, вы дуже цікаво розаовідаєте

    • @sunkissed-ukraine
      @sunkissed-ukraine  ปีที่แล้ว

      дякую вам! і гарної прогулянки )

  • @andriiborko794
    @andriiborko794 ปีที่แล้ว +1

    Дякуємо, супер цікава історія

  • @lysakandriy706
    @lysakandriy706 ปีที่แล้ว +1

    Дуже цікаві доробки! Дуже дякую ВАМ

    • @sunkissed-ukraine
      @sunkissed-ukraine  ปีที่แล้ว

      дуже вдячна вам за відгук!

  • @valerii310
    @valerii310 ปีที่แล้ว +1

    Дякую Вам за роботу

  • @ruslanmanuilovkharkivUa
    @ruslanmanuilovkharkivUa ปีที่แล้ว +1

    Привіт! Я, підписався! 🎉 Обов'язково побудови треба!!! 😮

  • @ГаляСтецюк-ч9ш
    @ГаляСтецюк-ч9ш ปีที่แล้ว +2

    А ще мені подобається Ваш сміх !😂
    Навіть собі хочеться засміятися.
    Дуже змістовно розповідаєте.
    За це Вам дякую.
    Здолаємо орків-фашистів і будемо разом реготати від душі.
    Вітання із Шепетівки!
    🙏👍😂💙💛🇺🇦

    • @sunkissed-ukraine
      @sunkissed-ukraine  ปีที่แล้ว +1

      Ахахах))) дякую!!!! Шепетівці привіт! А русні смерть. Скоріше б 🙏💛💙

  • @ГалинаПисанчин-щ8ч
    @ГалинаПисанчин-щ8ч ปีที่แล้ว +9

    Моя мама до Другої світової жила недалеко від Перемишля в с. Добра. А потім поляки спалили їхнє село і вони переїхали на Західну Україну. Була така трагічна сторінка в нашій історії.

    • @sunkissed-ukraine
      @sunkissed-ukraine  ปีที่แล้ว +1

      рідні мого чоловіка з села Зиндранова, були переселені спочатку в Дніпропетровську область, а потім в Миколаївську. там і живуть досі

    • @braknazwy9604
      @braknazwy9604 ปีที่แล้ว +5

      Бабуся та дідусь мого друга походили з околиць Львова і мусили тікати звідти, бо на польські села в тих краях нападали українці й спалювали їх. Та сама історія.

    • @ГалинаПисанчин-щ8ч
      @ГалинаПисанчин-щ8ч ปีที่แล้ว +1

      @@braknazwy9604 Так, це правда. З села мого батька на Тернопільщині теж виїхали поляки, а туди з- Польщі приїхала моя мама. Це трагічна сторінка в українсько- польських відносинах. Історикам треба її вивчити, сказати правду і простити один одного, бо білих і пухнастих там не було.

    • @mariuszlech9173
      @mariuszlech9173 ปีที่แล้ว +1

      Зазвичай, коли чуєш таку розповідь українця, то в ній немає топоніму, і то тому, що не перевіриш, правда це чи неправда. Цю брехню поширюють, Український інститут пам’яті на замовлення української влади фальсифікує історію. Це як радянський колгосп, але під прапорами українського націоналізму.

    • @ГалинаПисанчин-щ8ч
      @ГалинаПисанчин-щ8ч ปีที่แล้ว

      @@mariuszlech9173 Ось Топоніми: с. Добра за 5 км від Синяви було спалене поляками. Більше 70- - українців було вбито.Ті, що залишились живими, переїхали в Тернопільську область. Серед них була моя бабуся з 3- ома дітьми. Польське поселення Червоноград на Тернопільщині біля Джуринського водоспаду.( с. Нирків )Тут було вбито українцями більше 50- ти поляків. Інститут Пам'яті говорить правду. Це в радянський період все перекручувалось і злочини комуністів часто приписувались німцям і націоналістам. Люди мають нарешті знати правду і прийняти те, що білих і пухнастих не було.

  • @ВасильГорбовий
    @ВасильГорбовий ปีที่แล้ว +9

    За часів Білої Хорватії нинішній Перемишль ще Перемишлем не називався. Теперішню свою назву дістав тоді, коли Біла Хорватія опинилася під володінням чеських Перемишлідів. У Чехії того часу кипіла запекла боротьба між двома княжими родами - Перемишлідів і Славників. По наглій смерті князя В'ячеслава Святого 929 року перевагу взяв Болеслав І з роду Перемишлідів. Він, спираючись на протекцію німецького короля Генріха І став завойовувати сусідні землі Великої Моравії, які дуже поруйнували угри . У такий спосіб він перед 950 роком загорнув під панування Праги і Білу Хорватію. Тоді Перемишль дістав і свою теперішню назву. Та чеське панування не тривало довго, може яких 15-20 років, бо на півночі від Вісли почав консолідувати в одну державу ляські племена князь Мєшко І з роду Пястів . Просуваючись зі своєї столиці Гнєзна він прилучив до своєї держави землі аж по Одру. Зручно лавіруючи між самостійністю і німецьким протекторатом , він напав на Білу Хорватію та всю цю територію з Краковом і Перемишлем прилучив до Польщі десь у 60- х роках Х ст . Мадяри, розгромлені у 955 р . над річкою Лєхом у Баварії не мали уже сили інтервеніювати у Білій Хорватії, і таким робом цей терен переходив з рук до рук, з- під угорського протекторату, під панування чеське, а потім польське, аж доки 981 року не опинився у межах Руської Держави Володимира Святого .

    • @sunkissed-ukraine
      @sunkissed-ukraine  ปีที่แล้ว

      Дякую!!!!!!

    • @yuriynazarkevych8235
      @yuriynazarkevych8235 ปีที่แล้ว

      Цікаво, яке перше ім'я Перемишля?

    • @ВасильГорбовий
      @ВасильГорбовий ปีที่แล้ว

      @@yuriynazarkevych8235 Ніхто не знає.

    • @mariuszlech9173
      @mariuszlech9173 ปีที่แล้ว

      Мені вперше було приємно читати українськy про сучасний Перемишль та землі так званої «Білої Хорватії». Зазвичай українська мова асоціюється з купою брехні та маніпуляцій щодо історії с. землі, що межували між державою П'ястів Полян і князівством Рюрикевичів. У всій розказаній вами історії є одна історична помилка. За часів П’яста Мешка немає жодних згадок чи документів про війну, яку він вів проти «віслян», що населяли землі від «Карпат до Сандомира» зі столицею в Кракові, про яких у великоморавських хроніках говорилося, що вони язичники та вторглися у Вілку Моравію, грабуючи та викрадаючи її військовополонених. У результаті князь Великого Мора завоював землю «віслян» і силою охрестив їх. Що підтверджується пізнішою подією, адже син Мєшка, Болеслав, мав 2 дружини з Моравії, які правили «Віслами», а після приєднання їх до держави П’ястів вони отримали назву «Мала Полянi», що в ті часи означало, що вони дорогі. до Великих Полян ''. Отже, не було війни між «білими хорватами», яких вічні моравці називали «віслами», лише весілля між династіями та перед обличчям вторгнення та завоювань Київської Русі, союз цих Білі хорвати з П'ястами проти Русі.

    • @ЛюбовІгнатович
      @ЛюбовІгнатович 11 หลายเดือนก่อน

      Раз п'ясти були з полян, то як вони могли воювати з білими хорватами Краківського князіаства.Знаю, що перша жінка Мешка була з Кракова, як і перша жінка Лібуша,яка збудувала Пороги, теперішню Прага , взяла за чоловіка відсталого в лаптях селюка чеха, ці лапті дотепер є музеї Чехії.Як чехи, так і п'ясти підняли свій рівень завдяки старій вченій столиці князя Крака, який був братом Самослава, який об'єднав всі хорватські племена для боротьби з аварами в Нітрі, а потім вони ще перемогли франків. На жаль після смерті Самослава Велика Хорватія була розділена на багато князівств, бо він мав 22 сина.Останнє Білохорватське князівство впало у 992 році завдяки розбійному нападу князя Володимира, який сплюндрував і спалив все аж по. Краків і вище, щось нагадує сьогоднішнє збирання земель руських.Тільки в 1000 році Краковом заволоділи п'ясти, так як на тих землях не було госп 7:38 одаря, бо не вистачило розуму і сили їх контролювати Києву, який швидко розвалився через 200 років, як кожна імперія.Чи мали Прясти право на краківські землі, думаю так само, як Лібуші нащадки- бо були всі пов'язані родинними узами.Коли Хорватію розділили мадяри в 9-10 ст., вони не маючи своїх жінок і дітей, бо зайшли на Дунай самі воїни, почали женитися на наших жінках, і першим це зробив їх перший ватажок Арпад і пройшло багато років, коли вони понароджували своїх мішаних нащадків і заявили про себе, як про угорців окремо.Спочатку були дуже слухняні, дуже поважали наших жінок Які виродили їх паршиву зовнішність, навіть віру нашу стару русинську сповідали , а потім помудріли скатоличились і почали теж укладати династичні шлюби, найперше з Австрією , Київською руссю, бо інакше б не мали нічого свого на захопленій нашій землі.А чого великий Володимир нас знищив як велику розвинену державу Славників, яка на той час карбувала навіть свою монету, питання відкрите ,версій купа, але ні одна дає відчуття правди і справедливості!

  • @ТетянаКучер-ч1и
    @ТетянаКучер-ч1и ปีที่แล้ว

    Мій дід родом з м Сянок, бабуся біля Перемишля,нажаль не пам'ятаю точний адрес.Вони декілька місяців жили в криївці з двох річним сином і бабуся була вагітна.В ночі повзли до будинку, щоб взяти щось поїсти .Так і польські жандарми зловили почали бити сина ,сказали якщо до ранку не підеш на вокзал і не виїдеш вб'ємо на твоїх очах.Мій дядько завдається дуже сильно ціле життя.Другу дитину бабуся вродила вже на Тернопільщині,нажаль дівчинка померла мала декілька місяців.Їсти не було,що Варили суп з лободи , молока від такої їжі не було.Дитина померла з голоду.
    Цю страшну історію,я чула з раннього дитинства . Бабуся мені часто розказувала і ми разом плакали.Як вони їхали на чужину,як серце розривалось коли покидали рідну домівку . Дідусь на плечах ніс мішок картоплі,а бабуся сина і образи .Прийшли на вокзал з поліцейським,а там людей дуже багато.Коли почули сигнал поїзда жінки вмлівали.Везли їх в товарному потязі.Бабуся ніколи не їздила поїздом.Вона казала,що цей сигнал, ножем проходить по її душі,це забути не можливо.😢
    Це крик душі.

  • @anatoliyarckhipenko2214
    @anatoliyarckhipenko2214 ปีที่แล้ว +2

    Ви дуже цікаво розповідаєте. Але бажано добавляти фото, карти, схеми, діаграми. Тому що слухаєш вас як радіопідкаст, без динамічних картинок, що оживлює будь-яку програму.

    • @sunkissed-ukraine
      @sunkissed-ukraine  ปีที่แล้ว

      так, я спершу і задумувала то все як подкаст, бо не було можливостей монтувати відео. вирішила спробувати і залити аудіо доріжку на YT. тест показав, що тут мене слухає більше людей, тому буду думати як робити відеоряд

  • @оріанаорі-ы8к
    @оріанаорі-ы8к ปีที่แล้ว +6

    Пепемишельице етнічне місто Галичини

    • @sunkissed-ukraine
      @sunkissed-ukraine  ปีที่แล้ว

      Саме так! Одне з найрозвинутіших

    • @cezarywwy849
      @cezarywwy849 ปีที่แล้ว +2

      A Galicja była Polska :)
      Poczytaj trochę historii.
      Kto założył Stanisławów i Tarnopol.
      Stanisławów-Jan Potocki nazwał imieniem syna Stanisława.
      Tarnopol- Jan Tarnowski Polski Szlachcic

    • @оріанаорі-ы8к
      @оріанаорі-ы8к ปีที่แล้ว +2

      @@cezarywwy849 а хто заснував Пліснесько дуклю і Радече. А про Галицько Волинський літопис чули

    • @braknazwy9604
      @braknazwy9604 ปีที่แล้ว

      ​@@оріанаорі-ы8к У сучасній Україні багато міст засновано поляками. З іншого боку, Львів в основному розбудовували поляки.

    • @оріанаорі-ы8к
      @оріанаорі-ы8к ปีที่แล้ว +2

      @@braknazwy9604 якими пояками, тими самими які влаштували терор галичанам чи австріями які крали Бориславську нафту спецяально роблячи багатих Бориславських селян безземельним хо.лопом. поляуи чого приперлись, вони окупанти. Я не збираюсь слухвти маячню зо вони щось будували, вони більше вкрали ніж дали, а скільки вони випалювали лісів щоб продавати поташ у європу для відбілювання полотна виплавки скоа варіння мила, а скільки вони крові галицької випили ти чого цього не рахуєш. Без поляків галичани б самі будували, що хотіли, коли немає під боклм мра.зей які їх сприймають за своїх холо.пів, а ви думай своїм пропитим мозком, яку ти маячню пишеш. Як галичанку ти глибоко мене образив, але ти ж десб фа.ист галичанофоб який відноситься зверхньо до Галичини

  • @ВераЯрмак-ц6р
    @ВераЯрмак-ц6р ปีที่แล้ว +2

    Я коли їхала у Краків то через Перемишль доречі у Києві вулицю де я мешкаю тепер буде зватися Перемишль 🇺🇦🇵🇱💙🤍❤️

    • @sunkissed-ukraine
      @sunkissed-ukraine  ปีที่แล้ว

      Перемишльська вулиця - круто як!

  • @ПавлоЄвтушенко-л3ъ
    @ПавлоЄвтушенко-л3ъ ปีที่แล้ว

    Р😊

  • @ЛюдмилаВасильченко-ъ7ы
    @ЛюдмилаВасильченко-ъ7ы 11 หลายเดือนก่อน +1

    ПаніиФаріон інакше говорить про Перемишль!!!!
    Не фантомні болі, - а вирване серце, більше 19 тисяч квадратних кілометрів. Які вирвали від України.

    • @mariuszlech9173
      @mariuszlech9173 8 หลายเดือนก่อน +1

      Сталін подарував вам польську землю на західному березі Бугу, який завжди відділяв Європу від Азії в культурному сенсі. Подивіться, де тече Буг і де він бере початок, і ви зрозумієте, що ви там лише з ласки СРСР.

  • @evgenijstoljarov2276
    @evgenijstoljarov2276 ปีที่แล้ว

    Хотя-бы фотки города можно было бы дать?

    • @sunkissed-ukraine
      @sunkissed-ukraine  ปีที่แล้ว

      у вас є всі шанси зробити краще :)