Про боротьбу націоналістичної та радянської України | Микола Рябчук | БЕЗ БРОМУ

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 26 ก.ย. 2024
  • Що стоїть за поділом України на “схід” і “захід”, чому міф про три братні народи досі нам шкодить і чим відрізняються українці “аборигени” від українців “креолів”.
    У #безброму аналізуємо останні 30 років української історії з публіцистом, перекладачем та інтелектуалом Миколою Рябчуком.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------
    Попередні випуски "Без брому" з текстовими інтерв'ю на нашому сайті
    localhistory.o...
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------
    "Локальна історія" у соцмережах:
    facebook: / lokalnaistoria
    instagram: / localhistoryua
    telegram: t.me/LocalHist...

ความคิดเห็น • 55

  • @localhistoryUA
    @localhistoryUA  4 ปีที่แล้ว +5

    Попередні випуски "Без брому" з текстовими інтерв'ю на нашому сайті
    localhistory.org.ua/bez-bromu/

  • @prybudynkova
    @prybudynkova 4 ปีที่แล้ว +7

    Не нудно і досить компактно розповідаєте про важливі речі.
    Із задоволенням передивляюсь відео.

  • @ЛюбаІвасюк-у5л
    @ЛюбаІвасюк-у5л 3 ปีที่แล้ว +4

    Чітко, логічно, доступно - все структуровано і розкладено "по поличках". Отримана інформація спонукає до розуміння і сприйняття настроїв населення різних регіонів України. Можливо, якщо усвідомимо ХТО МИ, нам дасть відповідь на питання - ЧОГО МИ ХОЧЕМО і ЯК ЦЬОГО ДОСЯГТИ. дарує надію , можливо. обійдемось без брому

    • @ИванСидоров-ы6э
      @ИванСидоров-ы6э 3 ปีที่แล้ว

      А яка надія? Народ без державного інстинкту, що не може існувати без нагляду, кинули в незалежність. Це все одно, як п'ятирічну дитину відірвати від мамки і пустити на самостійне життя. Результат відомий.

  • @ВладиславМудрий
    @ВладиславМудрий 4 ปีที่แล้ว +6

    Нереально цікаве інтерв'ю! Дякую!

  • @Itemapro
    @Itemapro 4 ปีที่แล้ว +9

    Дуже цікаво! Тепер розумієш чому вони такі

  • @ghirnyak
    @ghirnyak 2 ปีที่แล้ว +1

    У пошуках оптимального інклюзивного проекту існування України, не плутати з сепаратизмом, особисто я дійшов висновку, що ми не здатні на побудову політичної нації в межах унітарної держави, без ризику трапляння подій, які ми переживаємо зараз, нажаль. Після романтичної ейфорії нашої перемоги, як свідчить історія наступає "Чорна Рада", де матеріальні цінності перемагають духовні ( як після 1991, 2004, 2014). Враховуючи радянську інфікованість, корупція нікуде не зникне, невдоволені настрої регіонів зростатимуть аж до того, що будуть ставитись питання "за що ми воювали та помирали наші діти, коли все одно як крали так і крадуть, а все з переферій уходе в центр", гіперзалежність окремих регіонів від олігархів, які матимуть суттєвий вклад у відновлення інфраструктури і через це важжатимуть, шо мають право на особисте господарювання, слабко віриться, що ми очистимося від пам'яток радяно-російських катів, а люди південних і східних регіонів перейдуть на українську, також матиме великий вплив на ідею єдності ймовірний крах РФ, що врешті решт призведе до федералізації України з елементами громадянської війни за територію окремих суб'єктів. Тож на мою думку Україна 30-х перетвориться на Українську федерацію, яка міститиме землі: Україна-Русь (ПЦУ) з автономіями "Січеславщина" (ПЦУ) та Західноукраїнською автономією (УГКЦ), Лівобережну (Харків, Полтава, Суми), Південноукраїнську (Одеса, Миколаїв, Херсон), Східноукраїнську (Донецьк, Луганськ) федеративні землі (УПЦ) та Кримську федеративну землю.
    Перемога - це як найраніше зробити семантично-культурну революцію в колективному несвідомому людей, визначитися з дефініціями, особливо російськомовного контингенту: Русь - русин - русский, Беларусь - беларусин - беларусский, Россия - россиянин ( если этнос - московит) - российский язык. Задля того, щоб запобігти плутанині західного світу з назвою Русь - треба активно розповсюдживати не транслітераційний варіант "Rus", а її переклад "Ruthenia", для початку твердо імплементувати це в нашому суспільстві. Не розумію, чому ми перекладаємо наші імена, а не пишемо "Мыкыта Тымощук", наприклад, мій особистий біль - це транслітерація літери "Г", так як ми користуємось кирилицею, вважаю неправильним транслітерувати її у вигляді "Н", як це є в латинських західнослов'янських абетках, яка є німецького формату, адже загальна мова транслітерації є англійська, в якій звук "г" мав би бути транслітерований за прикладом к(k) - х(kh), отже ґ(g) - г(gh), що ліквідує фонетичну плутанину, та підкреслить кириличну особливість.

  • @lyudmilakremena3659
    @lyudmilakremena3659 4 ปีที่แล้ว +3

    Мій улюблений публіцист.
    Здивована, що Рябчук вважає, що переважна частина суспільства хоче реформ. Суспільство відмовилося навіть від тих реформ, які почав Порошенко. Для чого адаптуватися під нові умови, якщо можна повернутися до звичних старих?

  • @olena8089
    @olena8089 3 ปีที่แล้ว +4

    Про привабливу країну, до якої б захотіли "повернутись" окуповані території - це дуже смішно. Типу Японія досі не достатньо приваблива для Сахаліна, Германія краще рашки для так званого Калінінграда і тд

  • @ІгорУсатенко-е7л
    @ІгорУсатенко-е7л 4 ปีที่แล้ว +4

    Залюбки прочитав би нову книгу пана Миколи!

  • @МиколаМиколайович-м6в
    @МиколаМиколайович-м6в ปีที่แล้ว

    20:51 надзвичайно цікаво чути про мілітарну неспроможність України сьогодні, у січні 2023. Сподіваюсь, ще цьогоріч ми зможемо деокупувати усі наші території та завдати ніщівної військової поразки московській імперії зла.

  • @helengonchar8654
    @helengonchar8654 3 ปีที่แล้ว +1

    більш-менш європейська традиція була в часи імперії Габсбургів....в часи РП ставилося питання про розв'язання "русинського питання"....) саме часи Габсбургів перешкодили полякам полонізувати Галичину і сприяли розвитку української культури та самосвідомості там..коли почалася РП - почалося закручування гайок...і дуже потужне))) мене взагалі дивує пієтет багатьох ніби-то українських істориків перед РП) він чимось нагадує пієтет малоросів перед московською імперією)) А, подивилася біографію, то манкурт, московський літінститут....перед війною співпрацював з московськими політичними виданнями. Також є частково етнічним поляком)

    • @luisa8031
      @luisa8031 3 ปีที่แล้ว

      Погоджуюсь, навіть говорять що от Хмельницький поганий, бо заклав початок руйнування РП, а він- "Князь Руси, гетьман Війська Запорозького і правитель всієї України")))

  • @gavrishenko8968
    @gavrishenko8968 3 ปีที่แล้ว +2

    Згодна з гостем, так і є

  • @sergeserge1302
    @sergeserge1302 4 ปีที่แล้ว +5

    Достатньо оптимістична візія в умовах сьогоднішньої розгубленості. Історичні процеси не можна сприймати адекватно, виходячи з індивідуального розуміння пересічного посполитого. Треба мати правильний напрацьований інтелектуальний інструмент.
    Подяка за спілкування.

  • @binder-youtube
    @binder-youtube 4 ปีที่แล้ว +2

    Другу передачу LH запропонував Ютуб. Радісно бачити щирих та розкутих у своїй сутності гостей, які вони передають своїм зовнішнім виглядом. Дещо скутим виглядає на їхньому фоні ведучий.

  • @localhistoryUA
    @localhistoryUA  4 ปีที่แล้ว +4

    facebook: facebook.com/LokalnaIstoria/
    instagram: instagram.com/localhistoryua
    telegram: t.me/LocalHistoryUA

  • @VnukDarvina
    @VnukDarvina 4 ปีที่แล้ว +4

    Має бути цікаво 🙄

    • @VnukDarvina
      @VnukDarvina 4 ปีที่แล้ว +4

      І цікаво БУЛО! 😊👌

  • @aedfindliath5147
    @aedfindliath5147 3 ปีที่แล้ว +1

    +++

  • @immortalagnostik2228
    @immortalagnostik2228 4 ปีที่แล้ว

    Так це Збруч? Так і не зрозуміло, як регіонально змінюються погляди((((

    • @volodyadykun6490
      @volodyadykun6490 3 ปีที่แล้ว +1

      Ніби зійшлися ж на тому, що градація

  • @didychdid3531
    @didychdid3531 3 ปีที่แล้ว

    Рябчук - це дуже примітивний спікер

  • @ОксанаФатеева-ъ1ы
    @ОксанаФатеева-ъ1ы 2 ปีที่แล้ว

    Якби не було Порошенка,то не було б і про що говорити.

  • @ganna6644
    @ganna6644 4 ปีที่แล้ว +5

    Які примітивні поняття про українців лівобережної України) Не знаючи
    українців сходу, судячи тільки по окремим особистостям, типа Гоголь, робити такі висновки.Сама з Лівобережної України і хочу сказати, так, найбільші патріоти на Лівобережній Україні. І якщо навіть не завжди активно виступали проти Росії, то в душі завжди був протест. Тому нікому незалежність не впала нізвідки, бо це завжди була боротьба (якщо навіть без зброї) і ціль не одного покоління лівобережних українців.
    Легко говорити на українській мові, коли поруч всі говорять на українській, а ви попробуйте вижити серед російськомовних, коли за українську мову могли і вбити, і зараз вбивають. Східна Україна зовсім не з пелюшок була російськомовна. І зараз на Донбасі є українські села. Навіть трохи не по собі від того, що наші батьки, діди і прадіди, які століттями жили під Росією, пережили голодомор, совєцьку окупацію, змогли зберегти свою українську національність, і , дякуючи яким, і є найбільші націоналісти якраз на лівобережжі, тепер стали малоросами, креолами, і якимись неправильними українцями.І все це з погляду аналітика Рябчука, який намагається вихваляти своє особливе совєцьке минуле.
    А західна Україна для мене -це завжди - містечковий націоналізм. Бо скільки знаю, вони завжди гордяться тільки своїми героями. Тому до патріотів із заходу відношусь дуже спокійно. Чим дальше на схід від Тернополя , тим більше для них Україна невідома. Не переживали і не відчували вони такого щоденного тиску з боку Росії, щоб могли добре знати і розуміти українців зі сходу. І знаю, що західняки легко ламаються, коли приїжджають в російськомовні міста України. Стають такі ж самі російськомовні. Навіть зараз. Знаю таких немало. Живу в російськомовному місті. Західняки взагалі не спроможні будувати країну, їм завжди легше і природніше чкурнути за кордон в пошуках кращого життя.
    Досить вже обзиватись креолами. Ще один "розумник" вирішив випендритися. Дуже погано, що така людина ще й розповідає свої бредні по всьому світу.

    • @volodyadykun6490
      @volodyadykun6490 3 ปีที่แล้ว

      Він ж з усіх сил намагався викрутитися зі слів ведучого про кордони, особливо знайти єдиний головний; ще кілька реплік про те, якою мірою Галичина справді була центром, а якою додумана, теж цікаві. Ну а терміни я так розумію він сам поправляє походу своєї довгої писемної діяльності і це теж більше метафора

    • @ganna6644
      @ganna6644 3 ปีที่แล้ว

      @@volodyadykun6490 Я взагалі проти будь-якого поділу українців. Зрозуміло, коли це роблять політики, бо там працює правило: поділяй і володарюй. Але навіщо це робити людям, яких вважають розумними і які є науковцями?
      Ще не народився в нашій країні лідер, який буде об'єднувати, а не роз'єднувати, не буде українцям придумувати різні терміни, щоб якось обізвати, думаючи, що цим він проявляє свій "великий розум". Коли самі українці не поважають своєї національності, тоді - як інші національності будуть з повагою відноситись до українців взагалі?

    • @ganna6644
      @ganna6644 3 ปีที่แล้ว

      @@volodyadykun6490 До речі, вже один науковець теж ділив українців на малоросів і галичан.
      Дмитро Табачник "Не визнає українців народом в сучасному розумінні: більшу частину з них він називає «малоросами» - складовою частиною російського народу («єдиної великої російської нації»), жителів Галичини він не відносить до українців, вважаючи їх ворогами народу «великоросів», «малоросів» і «білорусів»,[72][88] що «повинні покинути якщо не Україну, то у всякому разі її владні структури»[70].(ВІКІПЕДІЯ)
      Для мене це один і той же поділ, але у Рябчука - дещо пом'якшений і з іншого боку)

    • @volodyadykun6490
      @volodyadykun6490 3 ปีที่แล้ว +3

      @@ganna6644 ділить українців не Рябчук, а історія й політика. Ну от скажіть, що в нас населення єдине в пориві у Європу/російську сферу. Ні? Ну от він про це зарозумними словами говорить, і пробує щось на основі цього аналізувати, це все

    • @ganna6644
      @ganna6644 3 ปีที่แล้ว +1

      @@volodyadykun6490 Ділять якраз такі науковці, як Табачник і Рябчук. На цьому будують свою кар'єру. Рябчук якраз прославився на цій своїй славнозвісній праці про креолів і аборигенів, про дві України. В будь-якій сім'ї, колективі, країні є люди з різними поглядами, вихованням, культурою. І це нормально. Але тільки не у нас. У нашій країні таку відмінність використовують, як поділ українців, на цьому всі спекулюють і заробляють собі славу і дивіденди. А найбільше - владні структури. І коли закінчаться такі поділи, тоді можливо ми почнемо будувати країну.

  • @dmytro.harman
    @dmytro.harman 4 ปีที่แล้ว +7

    Дякую за випуск, але: ведучому треба більше слухати і не перебивати через кожні 10-20 секунд, особливо з такими гостями, як Рябчук.

    • @RmVr
      @RmVr 4 ปีที่แล้ว +1

      Черговий бот якому безпідставно чимось не підходить ведучий, оновіть методички, тре розводити нормальні срачі)

    • @dmytro.harman
      @dmytro.harman 4 ปีที่แล้ว +1

      @@RmVr Батя, я стараюсь (с)

    • @lesiamelesia
      @lesiamelesia 4 ปีที่แล้ว +2

      По-моєму, ведучий повністю занурюється у розмову і в слова гостя, доповнюючи його. Мені це зовсім не видається перебиванням :)

    • @volodyadykun6490
      @volodyadykun6490 3 ปีที่แล้ว

      @@RmVr лол, боти зазвичай не слухають і пишуть по ідеях, якщо є дякую плюс зауваження про форму - це якраз щирий слухач.
      Особливо якщо є ще такі коментарі

  • @ИванСидоров-ы6э
    @ИванСидоров-ы6э 3 ปีที่แล้ว

    Занадто складно. Все проще. " Українськість" - це село проти урбанізованої частини України.

    • @luisa8031
      @luisa8031 3 ปีที่แล้ว +1

      Ти дєревня, подивись на Львів- місто європейське.
      І взагалі не рівняй наше село, і вашу дєрєвню-дрімучі болота)

  • @kotulkin
    @kotulkin 3 ปีที่แล้ว +2

    Нецікаво. Знов накидання про не таких українців, креоли.., ну і хто тут ділить українців на сорти? Може вже би говорити про шось об*єднуюче. Але навіщо. Розділяй і володарюй. Такі націонал-балаболи, так само як і їх опоненти живуть тільки зі штучно спровокованих конфліктів, які вони рясно поливають олією. Щастя, що молоді це все мінімально цікаво.

    • @volodyadykun6490
      @volodyadykun6490 3 ปีที่แล้ว +1

      Він ж ясно сказав, що два проекти однаково патріотичні й "нормальні", але звісно з різними ідеями. Ну й взагалі, все що він каже й пише - це про те, як знайти компроміс
      Для конструювання нового треба деконстуювати наявне

    • @luisa8031
      @luisa8031 3 ปีที่แล้ว

      А хоч з Галичини, але хто пояснить що значить слово "креоли"? Теж незрозуміло)))

  • @andriimolchan4119
    @andriimolchan4119 4 ปีที่แล้ว +5

    Ведучий сьогодні не в дугу... Хочеш, веди свою передачу для себе любимого сам... не заважай гостям.

  • @ЮЛія-п7х
    @ЮЛія-п7х 4 ปีที่แล้ว +1

    Цікава і важлива тема, але важко слухати, бо ведучий не дає співрозмовнику завершитии думку. Ця зверхність ще більше впадає в очі, коли бачиш позу ведучого перед гостем.
    При всій повазі, але це ж не приватна бесіда і люди приходять на канал не за ради ведучого. Таке ставлення до слухачів не призведе до збільшення кількості підписників каналу.
    Вкурвлює коли хапаєш себе на думці, що тобі не дають дослухати думку розумної людини до кінця.

    • @binder-youtube
      @binder-youtube 4 ปีที่แล้ว

      Ведучий висловлює свою делітантську точку зору. Гість, історик-професіонал знаходить цьому раду. Така багатоманітність природня.
      Лишень слухати добровільно мовчечки лекцію сивочолих набридає та дратує.

    • @ЮЛія-п7х
      @ЮЛія-п7х 4 ปีที่แล้ว

      @@binder-youtube я й не говорю, що треба мовчечки слухати (якщо я вірно зрозуміла ваш вислів).