Szkíta temetőt találtak Cegléd és Abony között egy régészeti feltárás során

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 13 ก.ย. 2018
  • Adás: 2018. 09. 14. Híradó - CTV
    Szkíta temetőt találtak Cegléd és Abony között egy régészeti feltárás során. Eddig két sírhelyet tudtak azonosítani, most ezeken dolgoznak a szakemberek. A csontvázak mellett találtak ékszert és egy vaskést is. Ezek az eszközök vélhetően az akkori kor hite szerint a túlvilágra való utat segítették.

ความคิดเห็น • 12

  • @laszlokovacs8302
    @laszlokovacs8302 3 ปีที่แล้ว +3

    pin.it/3VREUE6 Minden pápai bulla azzal kezdődött. "A királyi scythák utódai,a hunok és avarok leszármazottai,a mai magyarok."

  • @palmaiattila3288
    @palmaiattila3288 4 ปีที่แล้ว +5

    Még továbbra sem merik összekapcsolni a magyarságot a népvándorláskoritól ősibb pannoniai szkíta népességgel, de az uralkodóként betelepülő népvándorláskori törzseket - amelyek a magyar ezeréves államiság megteremtésében jeleskedtek - sem azonosítják szkíta leszármazottakként.

  • @krisztianszendrey
    @krisztianszendrey 5 ปีที่แล้ว +3

    Aszondja "dógoznak"... egyem is meg! XD

  • @janosgruner3163
    @janosgruner3163 3 ปีที่แล้ว +2

    Be költöztek valamikor, és azóta itt is vannak.
    Legalábbis a leszármazottjaik.

    • @szakaattila7899
      @szakaattila7899 2 ปีที่แล้ว +1

      Azt már sokan tudják, hogy a mai magyarság nagy részének a DNS-e az európai szkítákra vezethető vissza, de az akadémikus történészek nem akarnak erről tudni, mint ahogy a III-dik Béla királyunk szkíta-hun származásáról sem! Azt meg nagyon is eltitkolják, hogy már Strabón is írt azokról a királyi szkítákról (baszileioi szküthai: βασιλειοι σκυθαι) akik saját nevükön, a görögök hallása szerint lejegyezve, iürkai (ιυρκαι), ourgoi (ουργοι), urogi (υρογι) nevezték magukat, és akik itt éltek a Kárpát-medencétől a Fekete-tenger nyugat - északi sztyeppei területein egészen keleten a Volgáig! Ezért írja azt Jordánesz a hatodik században a Geticában, hogy a szabíroknak is nevezett hunugorok először Szkítiában és Dáciában, majd ismét Szkítiában éltek. Jordánesz a 28-dik fejezetben leírja, hogy a gótok Szkítiába jönnek, és a 29-dik könyvben pedig azt írja, hogy az itteni népesség az Magóg népe, akik a szkítákhoz tartoznak és a szkíták nyelvét beszélik! A 33-dik fejezetben megemlíti, hogy a gepidák megérkeztek Nyugat-Szkítiába, és leírja, hogy itt két nagy folyó van, a Duna és a Tisza. Ezek az ókori szerzők leírják a urgoi - unugor - hunugor - szabír - magorok mind ugyanazok az európai szkíta népek, de a magyar történészek nem akarnak ezekről tudomást szerezni! Magóg neve már a Bibliában is benne van, és a magyar krónikások Magóg vagy Magort emlegetik a magyarok őseként! Anonymous például azt is megemlíti, hogy a szkítákat Magogról nevezték el, akit ma mogyerieknek - magyaroknak nevezünk. Többen is írják az ókorban, hogy Nyugat-Szkítiából folyik az Iszterosz - Iszter - Duna, vagy azt is, hogy nyugaton a szkíták földjén átfolyik az Iszter - Duna és a Pathissus - Part-Tisza! Ezért írják a magyar krónikások is, hogy a magyarok első - második - harmadik bejövetele, mert a keletre kalandozók mindig visszatértek ide, ahol az ősi szkíta alaplakosság várta mindig őket!

    • @janosgruner3163
      @janosgruner3163 2 ปีที่แล้ว

      @@szakaattila7899 így igaz egyszerűen.

  • @gabornecsorgo4209
    @gabornecsorgo4209 ปีที่แล้ว

    Pap Gábor tanár úr azt üzenné : "Ne hazudj!"

  • @biroistvan4693
    @biroistvan4693 4 ปีที่แล้ว

    Szerencsére, Ily módon Szerezhet Tudomást, A Vengyer¡? :(, kinek nem őse, ne kerüljön kezébe