Jak danit investice v roce 2023?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 19 ต.ค. 2024

ความคิดเห็น • 23

  • @LagusAT1
    @LagusAT1 ปีที่แล้ว +1

    Moc děkuji za cenné video

    •  ปีที่แล้ว

      Rádo se stalo! :)

  • @Martin-l3v
    @Martin-l3v ปีที่แล้ว +2

    Krásný večer,
    chci moc poděkovat za velice užitečné video, které mi mnoho věcí objasnilo. Skvělá práce :o)
    Přeji ať se daří při natáčení dalších skvělých videí. :o)

  • @hobbyinvestor
    @hobbyinvestor ปีที่แล้ว +3

    Dobrý den, skvělé video moc děkujme za nové informace k daním. Všem jsem ho vřele doporučil i sledování tohoto skvělého youtube kanálu. Ať se vám daří.

    •  ปีที่แล้ว

      Moc děkujeme, jsme rády, že video pomohlo! 🙂

  • @davidtrojan1800
    @davidtrojan1800 6 หลายเดือนก่อน

    Dobry to bylo. Řekl jsi co nikdo nikde neřekl. Přijem z dividend je něco jiného než příjem z prodeje akcií..

  • @MarionP111
    @MarionP111 9 หลายเดือนก่อน +2

    Bude video pro rok 2024 ?????

  • @andrewlerion4913
    @andrewlerion4913 4 หลายเดือนก่อน +1

    Dobrý den. Moc děkuji za video! :) Měl bych jen dotaz, jak postupovat při danění dividend, pokud bychom měli 2 a více brokerů, např. u US akcií? Hodnoty by se měli sčítat do jednoho společného řádku v jednotné měně (KČ) a co by pak např. patřilo do "identifikační údaje" (adresa)? Případně by měl být na každý řádek jeden broker? Díky a hodně štěstí při investování! ;)

  • @johnnyxtb2147
    @johnnyxtb2147 11 หลายเดือนก่อน +2

    Dobrý den, děkuji za výborné video! Jedna otázka: Konktrétně Příkladu, kdy nemusím podávat daňové přiznání. V příkladu je uveden prodej cenných papíru (časový test), že se neuvádí do přijmu 20 000 kč ročně. Když např. prodám cenné papíry za 90 tis ročně (využiji vyjímku hodnotového testu), tak to taky nepočítám do příjmu 20 000 kč ročně? Děkuji

  • @krmelec1234
    @krmelec1234 ปีที่แล้ว +1

    Dobré video, pochopil jsem asi polovinu. Samozřejmě tu co se mě týká jako zaměstnance.👍😆

    •  ปีที่แล้ว

      Tak to je hlavní 💪😁

  •  ปีที่แล้ว +3

    Omlouváme se za nepřesnou informaci, limit u OSVČ paušálního režimu se zvýšil na 50 000 Kč v roce 2023. Eva + Kristina

  • @chico6709
    @chico6709 ปีที่แล้ว +1

    👍

  • @kynareth2074
    @kynareth2074 ปีที่แล้ว +1

    Dobrý den, mohu se zeptat - jako OSVČ se mohu rozhodnout, zda cenné papíry prodávám jako osoba podnikající, nebo nepodnikající? Zda si to "dám do podnikání" je moje volba? Nebo zkrátka jsem OSVČ, tedy FO podnikatel, tak na mě platí automaticky jiná pravidla? Děkuji za vaše videa 👍

  • @milanstarek2689
    @milanstarek2689 ปีที่แล้ว +1

    Chtěl bych se zeptat kde přesně najdu DP formulář na zdanění zahraničních dividend a formulář na zdanění kryptomněn? dekuji

  • @Rosi2001
    @Rosi2001 ปีที่แล้ว +1

    V příkladu nerozumím těm dividendám z Irska - když je "srážková daň" 0, bude se tedy ještě nakonec danit 15 % v ČR, z toho důvodu že v Irsku se daň nestrhla? Děkuji.

    •  ปีที่แล้ว

      Ano, když je už stržená daň v jiném státu, se kterým máme smlouvu o dvojím zdanění, tak se k tomu dá vyplnit navíc ta příloha, abyste se vyhnuli dvojímu zdanění. Ale pokud daň stržená nebyla, tak se danit v ČR musí.

    • @Rosi2001
      @Rosi2001 ปีที่แล้ว

      @ Děkuji.

    • @songokussj4cz
      @songokussj4cz ปีที่แล้ว

      @ Já mám u Irska srážkovou daň v hodnoě 25,4 % místo 0 %. A koukal jsem, na Degiru mám vyplněn formulář, že jsem daňovým rezidentem v ČR a pak je tam ještě ten formulář pro US (kde mi opravdu strhli jen 15 %). Stejná věc se mi děje ještě s CZ, kde jsem měl hrubou 200, ale srážkovou daň 70. To je 35 %. Jde s tím Irskem něco dělat? Jinak super video!

  • @jakubvonka2168
    @jakubvonka2168 ปีที่แล้ว +1

    Dobrý den,
    prvně bych chtěl mnohokrát poděkovat za krásné video. - proč dělat něco složitým, když to jde jednoduše :)
    tento rok daním poprvé a mám pár dotazů, které bych měl rád objasněné a pokud jste na tuto problematiku narazila, abych to jako laik pochopil, rád si přečtu Váš názor. (v nejhorším prostě některé body ignorujte )
    Mám zájem využít první možnost danění dividend (uvést pouze hrubou část dividendy - do 200 Kč), bohužel pro Vás k tomu mám i pár dotazů :)
    1) Pokud použiji první možnost DP pro dividendy, tedy uvedu výši hrubého přijmu a jedním z těchto příjmů je právě Irsko s 0% srážkovou daní, bude pak tuto čistou dividendu stát danit 15%?
    2) Potom je zde zmiňovaná % daň nad 15%, Španělsko má 19%, tudíž potom ta druhá sražená částka od finanční správy může být maximálně taky 15%?
    3) Investuji u T212 a tam je taková prokletá věc s frakčními akciemi (ještě ke všemu přes OTC burzu) a nevím, jestli vyplacená částka tohoto poměru dividendy z frakční akcie se skutečně jedná o tzv. dividendu, kterou mohu uvést do zmiňovaného řádku 38. (jsem opravdu laik a nevím jestli tato záležitost není potom klasifikována jako jiný druh příjmu)
    Snad jsem Vás těmito otázky nevylekal a těším se na odpovědi od Vás nebo i od někoho kdo tomu rozumí víc než já :)
    PS: Určitě Vaše rady/komentáře nebudu považovat jako investiční doporučení, ale pouze jako radu jak se nad tímto zamyslet a vyvodit z toho nějaký výsledek, který potom uvedu do DP.
    Děkuji Kuba

    • @jakubvonka2168
      @jakubvonka2168 ปีที่แล้ว

      Dovětek, jsem zaměstnanec - budu podepisovat prohlášení a potom mám tedy povinnost uvést příjmy ze zahraničí (dividendy), jestli to chápu správně i když jsou dividendy pod 6 tisíc Kč ?

    •  ปีที่แล้ว +1

      Dobrý den Jakube,
      není zač :)
      1) Ano, stát daní 15 % i dividendy z Irska
      2) Myslím si, že by česká daň byla zase normálně 15 % (ale jen moje domněnka)
      3) Podle mě by to měla být normální dividenda - ale je to specifický případ u specifického brokera, pro ověření bych se raději zeptala přímo daňového poradce.
      S tím prohlášením upřímně netuším, jelikož nejsem zaměstnanec, tak se v tomto moc neorientuji. Taky bych se zeptala přímo poradce, Kristina je případně k dispozici pro konzultace, některé věci se takto obecně radit nedají :)
      Mějte se a hodně štěstí s přiznáním!
      Eva