Hát tudod, eddig sem értettem, -pedig nekifutottam néhányszor hiúságból a kvantumfizika alapjainak -, meg most sem értem. Én már így halok meg, bután. Megpróbálom magamat ennek ellenére szeretni... Megkaptad a like-ot, mert te mindent megtettél... És ráadásul úgy tűnik, hogy te tényleg érted! Tiszteletem!
Ezeken minden futni fog majd. Sőt, lehet hogy a gép álitja elő neked kvantumfizikai elvek alapján amit szeretnél. Olyan nagy változás lesz ez mint MS DOS melett a Win 10.
@@Phororhachos ez nem igaz. Sokkal nagyobb előre lépés. Az MS-DOS és a win10 ugyanúgy szekvenciális módon működnek csak jóval gyorsabban. A kvantunszámítógép viszont párhuzamosan tud több dolgot számolni és jóval gyorsabban, mint a szekvenciális társai
@@gaborkovacs8519 Gondoltam hogy nem a szomszéd pista bácsi kertjében a paradicsom melett tárolják. Úgy gondolom egy részletesebb ismertető videót szívesen látnának mások is, nem csak én.
En lattam egy videot nem magyar nyelven !! Finorszagban valytak lefele egy 3-4 km hosszu alagutat fuggolegesen majd abbol meg tobbet vizszintesen es azokban kamrakat ahol melyen a fold alatt taroljak a radioaktiv hulladekokat !
Mint ahogy említetted is, a technológia előrehaladása exponenciális, tehát itt már minden nap eredményei szélsebesen közelítenek a megoldás felé, ami a hatékony és zavartalan működést illeti ! A "kvantum elv" sokféleképpen dolgozhat, vagy segíthet, a repertoár annyira széles, hogy a választék több mint amennyi igény most még felmerülhet.
Igen igazad van de ugyan úgy nagyon veszélyes is lehet az emberiség számára ha ez a kvantumszámitogép össze kötik a mesterséges intelegetciával és át veszi a meg lévő robotok irányítását! Nagyon ijesztő mondatok hangoztak el már tölük!
@@tiborvarga659 Igen, így van! A MAFAB -on az I' Robot című film kapcsán írt kritikámban ki is tértem rá, illetve Papfalvi Gábor összeállítását be is ollóztam a cikkbe. Az egyik legfontosabb vélemény az Elon Musk-é, és elég hátborzongató amit és ahogyan mondja...
A teljesítményéről és hogy a teljesítménye mitől függ egy ilyen gépnek arról is beszelhetél volna, de jó volt. :) Hogy 2 ilyen gép között mi határozza meg a teljesítmény különbséget. Azthiszem a kvantumbit a mérő foka a teljesítménynek, de nemtudom miért és hogyan.
A kvantumbit ugyanaz, mint a Qubit, csak angol megfelelőjében mondtam magyarul is. 🙂 A teljesítménye minden egyes új kvantumbit hozzáadásával exponenciálisan, vagyis négyzetes szorzóval nő. 1 quibitnél 2 a teljesítménye, 2-nél 4, 3-nál 8 és így tovább. Nagyon hamar skálázódik, épp ezért áll a gépek előtt óriási lehetőség.
@@DonAdam23 Ez egy 14 perces videó. A publikálás előtt ne mondja nekem azt senki, hogy 1 ember sem tudta volna végig nézni a kész anyagot, hogy van-e benne hiba 😆
Na és ha mondjuk nem számítógéphez kötjük ezt a gépet hanem egy emberi agyhoz? Mert az emberi agy előbb hasonlít egy quantum számítógéphez mint egy rendeshez
Igazándiból nem a hárdverek vannak lemaradva hanem a szoftverek és a programnyelv. A sok előny mellet hatalmas korlátokat szab az oprendszereknek. Mekkora előrre lépés volt mikor a Basic et leváltották
Én nem hiszek ebben. Egyre kevesebb az olyan számítástechnikai probléma, ahol maga a számítás az időt rabló. Igen. A kódtörés ezek közé tartozik. Én programoztam. Az időösszetevők: - A feladat pontos megfogalmazása. - A megfogalmazott feladathoz algoritmusokat kitalálni. - Az algoritmusokat lekódolni programmá. - A programhoz tesztelési eljárást kitalálni, és tesztelni. - A programot kiinduló adatokkal feltölteni. - A kritikus számítások elvégzése. Csak az utolsó pontban segítene egy szuper gyors számítógép. És bármely előző pontban hibát vétünk, a gép teljesítménye nem véd meg a hibás végeredménytől.
@@Lifeisnotbeautfiul Ember, legalább az enyém nem szorult be a koponyámba. Mi a fenét akarsz valami öntanuló dologgal. Ha nem adod meg neki hibátlanul, mit kell megtanulnia, akkor az is hibázik. Akkor most mennyivel vagyunk előrébb. Ráadásul annyi féle feladatnak annyi féle kombinációja lehet.
Eddig ez a technológia sebességben előrelépés. De programozhatóságban kb. olyan, mint az MS DOS, és egy analóg számítógép. Mármint, az a kvantum az analóg számítógép szintje. Mechanikailag kell átrendezni, egy algoritmus megváltoztatásához, mint az analóg számítógépeket.
@@HUNCSA1 Igazán nem. A kék halál az üzembiztonság hiányának a szinonimája. Inkább ez a felhasználhatóság kérdése. Egy rallys jelmondat jut eszembe: Mit ér az erő, ha nem uralod?
@@arpadszeiff Jaj ne legyél már ennyire merev és próbáld már meg viccként értelmezni amit írtam. Mondjuk a kékhalállal kapcsolatban annyi tapasztalatom van, hogy amióta az XP nem kap frissítést sokkal stabilabb :).
@@tizeslista_hu Mert akkor a mostani bányászott menyisègek elèrtèktelenednek, olyan szintű lenne az cryptok inflációja hogy amit a hagyományos elven működő legerősebb számítógèppel egy èvig bányász abból egy kiflit nem tudna venni annyival többet lehetne a kvantumszámítógèpekkel bànyászni egysègnyi idő alatt.Lehet hogy nem lenne vège, de a mostani piacon lèvő mennyisègek elèrtèktelenednek.
Ja értem. A gond az, hogy a kvantumszámítógépek és a hagyományos társaik egyáltalán nem ugyanazon az elven működnek, így nem is használhatók feltétlenül ugyanarra a feladat elvégzésére. Emiatt nem igaz amit mondasz. Másrészt ehhez arra lenne szükség, hogy tömeggyártásba kerüljenek, ami szintén nem igaz, egyelőre alig van pár darab a világon. Ezek célja a kutatás gyorsítása külön erre kiépített módszerekkel, hagyományos felhasználásra semmivel se jobbak, mint a hagyományos számítógépek, vagy akár a direkt cryptokra tervezett haszon gépek.
@@nyergesflorian547a bugokat a programba írt gyári hibák okozzák nem a futtatása hiszen ha káros lenne a futtatása bármilyen programnak nem lenne értelme programot írni mert mindegyik instabil szar lenne
Jó a video, de halkan megjegyzem, hogy olyan szó, hogy "'legoptimálisabb". Az optimális jelentése: a lehető legjobb, ami egy adott körülmények között bekövetkezhet. Ez ethát egytlen esemény, ami között nehéz "leg-et" keresni.
A videóban elhangzik egy autós példa, én is ilyet írok akkor: Tervezünk utavonalakat A és B pont között. Az algoritmus tud optimalizálni fogyasztás, idő, távolság és "látvány" szerint. Tehát van 4 szempont amire tegyük fel kapunk 4 különböző Optimális utvonalak. 1. Legkevesebb üzemenyagak 2. Leggyorsabb 3. Legrövidebb 4. Legszebb Én csak egyszer akarok végig menni az útvonalan, ezért kell egy "Legoptimálisabb" útvonal, ami a 4 eddiginek az optimalizálása. Nekem kb. ezt jelenti a "legoptimálisabb". Nyelvanilag nem tudom, hogy helyes ez a szó, se a témában való végzettségem/tudásom nincs meg se az érdeklődés eziránt. Viszont nekem logikus a fenti példa alapján a kifejezés használata. ( nem azt mondom hogy helyes megfogalmazás, de azért érthető és használható a hétköznapokban )
@@TeslaElonSpaceXFan Nem azt írtam, hogy nem érthető, hanem azt , hogy nem helyes. A példádnál maradva: a fenti példád alapján melyik út a "legoptimálisabb"? Nyilván valamilyen súlyozással figyelembe veszed ezeket a paramétereket. DE! foglalkozol azzal, hogy az autó színe hogyan illeszkedik az útvonal környezetéhez? Vagy hogy melyik autó a hangosabb (a melyik optimális az élővilág szempontjából)? Nyilván nem, mert ez neked ebben a helyzetben irreleváns. Azaz lehet, hogy valami egy másik szempont szerint optimális (ha így veszem, akkor minden dolog optimális valamilyen szempont szerint), DE az adott helyzetben csak egy szempontrendszer szerint vizsgálom a dolgot, és ebben az esetben csak egy optimális választás van. Ha nem így lenne, akkor az már nem optimális választás.
Van egy furcsa érzésem hogy ez a kvantumszámítógép történet lehet zsákutca lesz a tudomány fejlődésében... Viszont az első gondolatom meg az volt, hogy nagyon pacekul nézne ki a nappaliban, de ha ez felrobban... 🤣
Én bírom a videóidat de ez most több szempontból is pontatlan. Ki mondta hogy egy hagyományos pc de inkább maradjunk a processzornál csak lineárisan(szekvenciálisan) tud végrehajtani egy feladatot? Pláne hogy napjainkban már a legtöbb cpu rendelkezik fizikálisan több maggal is. A multitasking pont erre való hogy felossza a feladatot vagy esetleg más feladatot is végez még. A hozzáadunk egy plusz bitet kijelentést sem értem. Mégis hogyan? A 64 bites cpu-ból 65 lesz? Ezt a jelenlegi processzorokon nem lehet módosítani(mondjuk lehet hogy ez csak egy példa volt részedről). Ráadásul ha lehetséges lenne akkor is inkább a memória terület kezelést befolyásolná mintsem a feldolgozási sebességet.
A multitasking jogos, viszont mégse ugyanaz egy feladat felosztása kisebb részletekre, mint az, hogy egyszerre számol a kvantumszámítógép mindkét (és hatványozottan mindegyik esetben mindkét) lehetőséggel. Hiába oszlik több részre a feladat, azok a részek lineárisak maradnak. De pont ezért is mondtam, hogy nem cseréli le a kvantumszámítógép valószínűleg a hagyományosakat, hanem kiegészítik majd egymást, mert bizonyos dolgokban a kvantum megoldás lesz jobb, bizonyosakban meg a hagyományos. Természetesen nem lehet a hagyományos processzorokhoz 1 bitet hozzáadni, a bit hozzáadása csak egy példa volt a quibittel szemben.
quantum szamitogep nem letezik nem is lethezhet !csak ugy mint a quantum vilat csak elmelet! semire sem jo pont oljam min a szo miljen lene...... semire sem jo
Nos... A tizes lista a múlté.... Már egy ideje nincs 10....9....8...stb. Beszéltek 1 dologról és ennyi! Én nem erre iratkoztam fel... Nem érdekel 1 dolog körülírása... Unalmas ez az oldal! Vagy vissza tértek az igazi 10es listához vagy én léptem! Amúgy is élvezhetetlen ez a túlzott fizikus.... Matematikus... Tudományos maszlag..... Persze lehet hogy fizikusuknak csináljátok a műsort?! De ők meg kiröhögnek titeket.... Vagy csak én vagyok proli..... 😀
előbb azt kéne létrehozni, hogy a g*cis Waze alkalmazás ki is jelezze a többi útvonalat és lehessen az aktuálison MANUÁLISAN módosítani, pl az út elhúzásával arrébb, vagy épp egy célpont rákoppintásával, de ez (vagy lehet hogy csak nekem)még nagyon messzinek tűnik... xD
Hát tudod, eddig sem értettem, -pedig nekifutottam néhányszor hiúságból a kvantumfizika alapjainak -, meg most sem értem. Én már így halok meg, bután. Megpróbálom magamat ennek ellenére szeretni... Megkaptad a like-ot, mert te mindent megtettél... És ráadásul úgy tűnik, hogy te tényleg érted! Tiszteletem!
De a legfontosabb kérdésre nem adtál választ:
- Fut rajta a Doom? :D
Még a gta 6 is😂😂
Futni fog rajta, ez tuti :)
Ezeken minden futni fog majd. Sőt, lehet hogy a gép álitja elő neked kvantumfizikai elvek alapján amit szeretnél. Olyan nagy változás lesz ez mint MS DOS melett a Win 10.
@@Phororhachos ez nem igaz. Sokkal nagyobb előre lépés. Az MS-DOS és a win10 ugyanúgy szekvenciális módon működnek csak jóval gyorsabban. A kvantunszámítógép viszont párhuzamosan tud több dolgot számolni és jóval gyorsabban, mint a szekvenciális társai
@@Phororhachos "Olyan nagy változás lesz ez mint MS DOS melett a Win 10." Szóval lesz kék halál :).
Szuper videó lett. Tökéletesen megértetted a lényeget (még a matekját is)! Köszi.
jol van ocsi
Egy újabb adag érdekes videó a tizeslistátol nagyon jó!!
Nagyon jo es aktualis tema.Koszonjuk,csak igy tovabb!
Igazi, hiánypótló videó!
Egy videó ötlet : Hol és hogy tárolják a radioaktív hulladékot?
Egyébként jók a videóid 👌
A föld alatt
@@gaborkovacs8519 Gondoltam hogy nem a szomszéd pista bácsi kertjében a paradicsom melett tárolják.
Úgy gondolom egy részletesebb ismertető videót szívesen látnának mások is, nem csak én.
En lattam egy videot nem magyar nyelven !! Finorszagban valytak lefele egy 3-4 km hosszu alagutat fuggolegesen majd abbol meg tobbet vizszintesen es azokban kamrakat ahol melyen a fold alatt taroljak a radioaktiv hulladekokat !
Mint ahogy említetted is, a technológia előrehaladása exponenciális, tehát itt már minden nap eredményei szélsebesen közelítenek a megoldás felé, ami a hatékony és zavartalan működést illeti ! A "kvantum elv" sokféleképpen dolgozhat, vagy segíthet, a repertoár annyira széles, hogy a választék több mint amennyi igény most még felmerülhet.
Igen igazad van de ugyan úgy nagyon veszélyes is lehet az emberiség számára ha ez a kvantumszámitogép össze kötik a mesterséges intelegetciával és át veszi a meg lévő robotok irányítását! Nagyon ijesztő mondatok hangoztak el már tölük!
@@tiborvarga659 Igen, így van! A MAFAB -on az I' Robot című film kapcsán írt kritikámban ki is tértem rá, illetve Papfalvi Gábor összeállítását be is ollóztam a cikkbe. Az egyik legfontosabb vélemény az Elon Musk-é, és elég hátborzongató amit és ahogyan mondja...
Szuper videó lett, elég érthetően át tudtátok adni ezt a meglehetősen komplikált témát! 👏
13:40 mit mondtál ? sajna nem értem de a vidi nagyon jó lett
A tűz feltalálása
9:20-tól röhögō görcsöt kaptam úgyhogy végképp nem értettem meg de ezért a kardhal a hibás
A crysis úgyis megakasztja majd ezeket a gépeket is.
Hahahah jaja az biztos
7.50-nél miért vált át pápua újgíneai nyelvre? Hogy lehet magyarra állítani? Előre is köszönöm!
Vajon mikor jön rá ki olyan program, amivel bányászni is lehet?
Szerintem ezzel bányászhatsz majd kedvedre. Ez a gép egy aranybánya lesz.
A teljesítményéről és hogy a teljesítménye mitől függ egy ilyen gépnek arról is beszelhetél volna, de jó volt. :)
Hogy 2 ilyen gép között mi határozza meg a teljesítmény különbséget.
Azthiszem a kvantumbit a mérő foka a teljesítménynek, de nemtudom miért és hogyan.
A kvantumbit ugyanaz, mint a Qubit, csak angol megfelelőjében mondtam magyarul is. 🙂 A teljesítménye minden egyes új kvantumbit hozzáadásával exponenciálisan, vagyis négyzetes szorzóval nő. 1 quibitnél 2 a teljesítménye, 2-nél 4, 3-nál 8 és így tovább. Nagyon hamar skálázódik, épp ezért áll a gépek előtt óriási lehetőség.
13:40 nél rossz a vágás és elmegy a hang :D
Egy ilyen összeszedett videónál bele csúszik néha 1-2 hiba.
@@DonAdam23 Ez egy 14 perces videó. A publikálás előtt ne mondja nekem azt senki, hogy 1 ember sem tudta volna végig nézni a kész anyagot, hogy van-e benne hiba 😆
@@zoli5437 Jogos.
Szerintem azért el lehet nézni most az egyszer 😄
Szerintem vágja!
Road to 300k!
Előbb utóbb meglesz 😀
Jó és tanulságos videó.
4 perce volt fent a videó amikor írtad... még a videó harmadánál se jártál, amikor ezt írtad....
@@davidvirag3340 ez mindenhkva írja kibaszot troll tilcsátok ha meglátyátok
Majd valami más, nem várt eredménye lesz ezeknek a kutatásoknak, mint ahogy az lenni szokott. Vagy nem.
Üdvözlettel
Schrödinger, a macska 😁
Na és ha mondjuk nem számítógéphez kötjük ezt a gépet hanem egy emberi agyhoz?
Mert az emberi agy előbb hasonlít egy quantum számítógéphez mint egy rendeshez
2:23 es John Hammondnak így lett pénze hogy megépítése a Jurassic Parkot
200fps-el megy a Warzone rajta, max grafikan?
És mi van a Google kvantumszámítógépével?
Amúgy egy csomó embert elvesztettél az "exponenciális növekedés" kifejezésnél😃😃😃
Igazándiból nem a hárdverek vannak lemaradva hanem a szoftverek és a programnyelv. A sok előny mellet hatalmas korlátokat szab az oprendszereknek.
Mekkora előrre lépés volt mikor a Basic et leváltották
és mi van ha mind a kettő minusz?
Na jó, de ki ölte meg a kapitányt?
Én nem hiszek ebben.
Egyre kevesebb az olyan számítástechnikai probléma, ahol maga a számítás az időt rabló. Igen. A kódtörés ezek közé tartozik.
Én programoztam. Az időösszetevők:
- A feladat pontos megfogalmazása.
- A megfogalmazott feladathoz algoritmusokat kitalálni.
- Az algoritmusokat lekódolni programmá.
- A programhoz tesztelési eljárást kitalálni, és tesztelni.
- A programot kiinduló adatokkal feltölteni.
- A kritikus számítások elvégzése.
Csak az utolsó pontban segítene egy szuper gyors számítógép.
És bármely előző pontban hibát vétünk, a gép teljesítménye nem véd meg a hibás végeredménytől.
Vannak nálad okosabb emberek, akik nem hibáznak.
@@Lifeisnotbeautfiul
"Akik nem hibázna".
Ez volt a hét informatikai vicce.
@@arpadszeiff arra nem gondolt a mókus agyad, hogy csinálnak egy ontanulo ai-t? Az nem hibazna.
@@Lifeisnotbeautfiul
Ember, legalább az enyém nem szorult be a koponyámba. Mi a fenét akarsz valami öntanuló dologgal. Ha nem adod meg neki hibátlanul, mit kell megtanulnia, akkor az is hibázik. Akkor most mennyivel vagyunk előrébb. Ráadásul annyi féle feladatnak annyi féle kombinációja lehet.
@@arpadszeiff ezt azoknak az elméknek mond, akiktől hallottam. Ők nem a gimiben ragadtak le a 'csinaljunk játékot' szinten.
A mostani gépek mellet olyan lesz ez mint az MS DOS a Win 10-el ősszehasónlitva. Korlátlan tudás és lehetőség bárkinek.
Eddig ez a technológia sebességben előrelépés. De programozhatóságban kb. olyan, mint az MS DOS, és egy analóg számítógép. Mármint, az a kvantum az analóg számítógép szintje. Mechanikailag kell átrendezni, egy algoritmus megváltoztatásához, mint az analóg számítógépeket.
Szóval előfordulhat kékhalál .
@@HUNCSA1
Igazán nem. A kék halál az üzembiztonság hiányának a szinonimája.
Inkább ez a felhasználhatóság kérdése. Egy rallys jelmondat jut eszembe:
Mit ér az erő, ha nem uralod?
@@arpadszeiff Jaj ne legyél már ennyire merev és próbáld már meg viccként értelmezni amit írtam.
Mondjuk a kékhalállal kapcsolatban annyi tapasztalatom van, hogy amióta az XP nem kap frissítést sokkal stabilabb :).
@@HUNCSA1 Bocsi. Annyi marhaságit olvastam, hogy már azt hittem komolyan gondolod.
Ha sikerül az kb., olyan szintű ugrást jelenthetne az emberiségnek, mint anno a tűz felf...
Nem, mert utána fejlődött az ember elkezdte jobban használni az agyát. Ettől viszont csak hülyébb lesz és még lustább.
Vagy épen betegségek terjesztése, az emberiség meg félemlítése stb. ami most folyik a világban, csak h.....k nem veszik észre.
De hál' istennek mindig vannak akik mindig mindent jobban tudnak :)
és ezeken is windows van?
nem
Na jó, de hány fps-el futtatja a minecraftot?
Azt a pixelfost még az abakusz is futtatja
Na, ilyet a pincében nem fogok összerakni. :)
Ez a szuperpozíció biztos hogy nem az áramköröknél a szuper pozíció tétele hanem olyan mint a parabola függvény megoldó képletében a +-
Úr Isten olyan mintha egy tudományos fantasztikumot bemutató videót néznék....(spoiler: ez a valóság)
Azt nézték
Anyit lát a világból hozzám képest mint hogy egy egy univerzumnyi területen egy atom
És még 1:
Azért a bitcoinnak és társainak is betesz majd rendesen egy ilyen gép.
Az még ettől távol áll :D Másrészt kétlem hogy egy ilyen technologiát bányászásra használnák...
Vajon mennyi bitcoint lehetne bányászni vele 😅
👍😊 Több tonnát😊
Mit lehet ezen nem érteni? Legalább ha matekból jó lettél volna... vagy logikából. Akkor talán jobban menne.
Nem fagypontig hűtik, hanem 0Kelvin -hez nagyon közel kb - 273 celsiusfokra
Nagyon biztató, hogy még senki nem ért hozzá igazán. Tehát a károkozás most még ki van zárva.
:)
ezzel gyorsan lejonne a gta
Hát nem a gta jönneleróla hanem a mindenség nagyob szelete d
Ha ez tènyleg működő képes lesz, akkor vège a crypto valutáknak.
Miért is? Eléggé más a cryptok és a kvantumszámítógépek létjogosultsága
@@tizeslista_hu Mert akkor a mostani bányászott menyisègek elèrtèktelenednek, olyan szintű lenne az cryptok inflációja hogy amit a hagyományos elven működő legerősebb számítógèppel egy èvig bányász abból egy kiflit nem tudna venni annyival többet lehetne a kvantumszámítógèpekkel bànyászni egysègnyi idő alatt.Lehet hogy nem lenne vège, de a mostani piacon lèvő mennyisègek elèrtèktelenednek.
Ja értem. A gond az, hogy a kvantumszámítógépek és a hagyományos társaik egyáltalán nem ugyanazon az elven működnek, így nem is használhatók feltétlenül ugyanarra a feladat elvégzésére. Emiatt nem igaz amit mondasz. Másrészt ehhez arra lenne szükség, hogy tömeggyártásba kerüljenek, ami szintén nem igaz, egyelőre alig van pár darab a világon. Ezek célja a kutatás gyorsítása külön erre kiépített módszerekkel, hagyományos felhasználásra semmivel se jobbak, mint a hagyományos számítógépek, vagy akár a direkt cryptokra tervezett haszon gépek.
reklámig néztem kössz
Rendben kössz
Ugye tudod, hogy van AdBlock? :D
@@TheLuminousCleric Ugye tudod hogy ha AdBlock-ot használsz akkor a tartalom gyártót fosztod meg a támogatástól alias pénztől
?
@@TheLuminousCleric tudom, gépen van, csak ezt most telóról néztem és tudom van red de nem fogom megvenni
Jaj ne érdekel a téma de a reklám elvett az életemből max 8 mp-et.
Jah nem😂
lehet ezeken a kvantumszámítógépeken még a cyberpunk is normálisan fut :O
Olyan gép nem létezik....
De letezik, csak mivel nagy volt az elvaras gecinagy bukas lett. Viszont nem erdemli meg az ekkora hate-et.
@@whyyouwastingyourtimeonme nagy elvárás hogy valami fusson normálisan és ne legyen játszhatatlanul bugos ? XD
@@nyergesflorian547a bugokat a programba írt gyári hibák okozzák nem a futtatása hiszen ha káros lenne a futtatása bármilyen programnak nem lenne értelme programot írni mert mindegyik instabil szar lenne
A Fibonacci spirál megoldja a problémát.
Jól sikerült csak ha mensz nyaralni ne meséld el a baràtaidnak.
A kvantumszámitógépekkel most jelenleg azt tudjuk csinálni, hogy összeadunk két számot, baromi gyorsan. Ilyen szinten járnak az ezekre irt programok.
Azt mondom ne kapkodjunk. Majd ha kiforrta magát a technológia akkor ráerünk ezzel bohóckodni.
Nem mellékesen én nem rajongok annyira ezért, hogy létrejöjjön.
Ezeket a gépeket már nem lehet majd úgy megállítani, hogy kihúzod a konnektorból...
Jó a video, de halkan megjegyzem, hogy olyan szó, hogy "'legoptimálisabb".
Az optimális jelentése: a lehető legjobb, ami egy adott körülmények között bekövetkezhet.
Ez ethát egytlen esemény, ami között nehéz "leg-et" keresni.
A videóban elhangzik egy autós példa, én is ilyet írok akkor: Tervezünk utavonalakat A és B pont között. Az algoritmus tud optimalizálni fogyasztás, idő, távolság és "látvány" szerint. Tehát van 4 szempont amire tegyük fel kapunk 4 különböző Optimális utvonalak.
1. Legkevesebb üzemenyagak
2. Leggyorsabb
3. Legrövidebb
4. Legszebb
Én csak egyszer akarok végig menni az útvonalan, ezért kell egy "Legoptimálisabb" útvonal, ami a 4 eddiginek az optimalizálása.
Nekem kb. ezt jelenti a "legoptimálisabb". Nyelvanilag nem tudom, hogy helyes ez a szó, se a témában való végzettségem/tudásom nincs meg se az érdeklődés eziránt.
Viszont nekem logikus a fenti példa alapján a kifejezés használata. ( nem azt mondom hogy helyes megfogalmazás, de azért érthető és használható a hétköznapokban )
@@TeslaElonSpaceXFan Nem azt írtam, hogy nem érthető, hanem azt , hogy nem helyes. A példádnál maradva: a fenti példád alapján melyik út a "legoptimálisabb"? Nyilván valamilyen súlyozással figyelembe veszed ezeket a paramétereket. DE! foglalkozol azzal, hogy az autó színe hogyan illeszkedik az útvonal környezetéhez? Vagy hogy melyik autó a hangosabb (a melyik optimális az élővilág szempontjából)? Nyilván nem, mert ez neked ebben a helyzetben irreleváns. Azaz lehet, hogy valami egy másik szempont szerint optimális (ha így veszem, akkor minden dolog optimális valamilyen szempont szerint), DE az adott helyzetben csak egy szempontrendszer szerint vizsgálom a dolgot, és ebben az esetben csak egy optimális választás van. Ha nem így lenne, akkor az már nem optimális választás.
Rendben 'legoptimálisabb nyelvtannáci. :)
Hogyha azon a kvantum számítógéppel is lehet majd játszani akkor jók lesznek
Egy átlag embernek biztos nem lesz rá elég pénze hogy meg vegyen egy ilyet. De ha mégis akkor az is biztos hogy nem játékra használná
Van már ilyen neked.A fejedbe van és játszol is a játék neve pedig az:Élet!!!
Nekünk már édesmindegy. Talán a dédunokáink majd kiélvezik.
@@domonyizsocc98 Itt addigra már semmi se lesz ha igy haladunk....
@@gaborpok3616 Azta teso ez nagyon komoly volt.
Aztàn jön egy fincsi atomhàború és a sok sok kütyü mehet a levesbe.....jòk lesznek papîrnehezéknek
Én aki a matekházi megoldásához használnám 👁👄👁
Van egy furcsa érzésem hogy ez a kvantumszámítógép történet lehet zsákutca lesz a tudomány fejlődésében...
Viszont az első gondolatom meg az volt, hogy nagyon pacekul nézne ki a nappaliban, de ha ez felrobban... 🤣
Schrödinger macskája
Aztán majd jön a "Neutral Net-Based Artifical Intelligence" és lesz nekünk nemulass.
Én bírom a videóidat de ez most több szempontból is pontatlan.
Ki mondta hogy egy hagyományos pc de inkább maradjunk a processzornál csak lineárisan(szekvenciálisan) tud végrehajtani egy feladatot?
Pláne hogy napjainkban már a legtöbb cpu rendelkezik fizikálisan több maggal is. A multitasking pont erre való hogy felossza a feladatot vagy esetleg más feladatot is végez még. A hozzáadunk egy plusz bitet kijelentést sem értem. Mégis hogyan? A 64 bites cpu-ból 65 lesz? Ezt a jelenlegi processzorokon nem lehet módosítani(mondjuk lehet hogy ez csak egy példa volt részedről).
Ráadásul ha lehetséges lenne akkor is inkább a memória terület kezelést befolyásolná mintsem a feldolgozási sebességet.
A multitasking jogos, viszont mégse ugyanaz egy feladat felosztása kisebb részletekre, mint az, hogy egyszerre számol a kvantumszámítógép mindkét (és hatványozottan mindegyik esetben mindkét) lehetőséggel. Hiába oszlik több részre a feladat, azok a részek lineárisak maradnak. De pont ezért is mondtam, hogy nem cseréli le a kvantumszámítógép valószínűleg a hagyományosakat, hanem kiegészítik majd egymást, mert bizonyos dolgokban a kvantum megoldás lesz jobb, bizonyosakban meg a hagyományos.
Természetesen nem lehet a hagyományos processzorokhoz 1 bitet hozzáadni, a bit hozzáadása csak egy példa volt a quibittel szemben.
quantum szamitogep nem letezik nem is lethezhet !csak ugy mint a quantum vilat csak elmelet! semire sem jo pont oljam min a szo miljen lene...... semire sem jo
Már most szarul hangzik. Ez a digitális világ egyre jobban elfajul és visszafordíthatatlan romlást okoz az emberiségben
Majd életre kel egyszer az egész rendszer mint a Sci-fi filmekbe oszt b*szhatjuk...
Nem lesz gond. Jön John Connor szíjjelvágja a robotokat!
@@kistinkaa robotgép pusztító megvéd
Nos... A tizes lista a múlté.... Már egy ideje nincs 10....9....8...stb.
Beszéltek 1 dologról és ennyi! Én nem erre iratkoztam fel... Nem érdekel 1 dolog körülírása... Unalmas ez az oldal! Vagy vissza tértek az igazi 10es listához vagy én léptem! Amúgy is élvezhetetlen ez a túlzott fizikus.... Matematikus... Tudományos maszlag..... Persze lehet hogy fizikusuknak csináljátok a műsort?! De ők meg kiröhögnek titeket.... Vagy csak én vagyok proli..... 😀
Mi elmentünk ebbe az irányba, úgyhogy nyugodtan lépj. Megértjük, ha téged ez már kevésbé köt le 🙂
Ön a leggyengébb láncszem! Viszlát!
"Hát bonyolultabb kissé mint a simson s51
Ezt nem ártott volna lektoráltatni valakivel aki ért is hozzá
asd
Kvantum közötti kommunikáció közt nincs idő azonnali információ jön létre távolságtól időtől függetlenül.
előbb azt kéne létrehozni, hogy a g*cis Waze alkalmazás ki is jelezze a többi útvonalat és lehessen az aktuálison MANUÁLISAN módosítani, pl az út elhúzásával arrébb, vagy épp egy célpont rákoppintásával, de ez (vagy lehet hogy csak nekem)még nagyon messzinek tűnik... xD