Обрізка хурми на плодоношення та зміцнення скелету дерева
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 19 ธ.ค. 2024
- Як відрізнити плодоносну бруньку від ростової.
Що робити з вторинним приростом.
Як зміцнити скелет дерева.
Вам буде цікаво також переглянути наступні мої відео про хурму:
1. Формування компактної крони хурми у теплиці • Формування компактної ...
2. Виготовлення живичної замазки • Изготовление живичной ...
3. Підщепи для хурми. Частина 1
• Підщепи для хурми. Час...
4. Підщепи хурми. Частина 2. Коренева система. Яка підщепа краще живить.
• Підщепи хурми. Частина...
5. Літня висадка хурми у відкритий грунт. Врожай на початок вересня. Частина 3.
• Літня висадка хурми у ...
6. Підготовка саджанця хурми до зими. Огляд врожаю хурми Східної. Частина 4.
• Підготовка саджанця ху...
7. Хурма Східна Хачія (обрізка, шкідник цикадка (ознаки присутності і простий метод боротьби)) • Хурма восточная под пл...
8. Техніка щеплення хурми. Огляд прищеплених сортів. Початок цвітіння хурми у теплиці. • Хурма. Прививки. Обзор...
9. Хурма: цвітіння, запилення, огляд щеплень та зав'язі. • Хурма: цветение, опыле...
10. Грудневий врожай. Хурма, лимони, мандарини. • Декабрьский урожай. Ху...
11. Огляд зимового саду перед накриттям плівкою. Хурма, цитрусові, виноград. • Зимний сад. Сентябрь
12. Формування цитрусових влітку (літня обрізка). Догляд за хурмою після цвітіння. Що зроблено на початок окрашування ягід винограду (під плівкою). • Кілька порад щодо догл...
13. Весняний огляд зимового саду : цвітіння хурми, лимону, мандарину тощо. Ріст саджанців цитрусових та корисна інформація щодо усунення порушень живлення. Інші рослини у теплиці. • Травневе цвітіння цитр...
14. Осінь. Останній виноград. Перша хурма. Огляд майбутнього врожаю цитрусових. • Осінь. Останній виногр...
Добре , але як все складно…дуже багато запитань…вдачи Вам 👏👏👏
Дякую за контент і гарну українську мову.
Гарний огляд про хурму..❤❤
Дкже дякую, за корисну інформацію!
Дякую за вашу працю і поради!!!Миру і добра!!
Навзаєм.
Красота! Джиро у вас огромые плоды. Скорее всего из-за малого количества плодов.
Да, дерево не догружено.
Краса👍👍👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Дякую за відео. Підскажіть, будьласка, чому краще обрізати гілку, в кінцевому результаті, на верхню бруньку? Дякую .
Гілки , які ростуть з нижніх бруньок, дуже сильно звисають до низу, а за доброго навантаження врожаєм часто відломуються.З гілок, що ростуть доверху добре формується крона, їх можна направити у потрібному напрямку і вони ніколи не відломуються.
@@RealEkoSad Дякую вам за добру науку. Дай Вам Бог здоровья.
Дякую за пізнавальне відео. Лайк👍.
Також вирощую хурму на Києвщині (локація - Бориспільський р-н) у відкритому грунті; Соснівська, Дар Софіївки, Мідер і Джон Рік.
Можете скинути Ваш каталог живців для відкритого ґрунта?
Для відкритого грунту півночі України я маю Віргінку крупноплідну, Первісток Поділля, Соснівську і Дар Софієвки. На цей рік живців вже немає.
@@RealEkoSad дякую за відповідь. Коли можна буде замовити живці на наступний сезон?)
Десь на початку осені, коли вже видно скільки пагонів наросло і в якому вони стані.@@ArkadiiRapin
Авторе , як з Вами зв'язатися? Я би на весні купив саджанець Соснівської і Дар Софіївки.
Стосовно саджанців пишіть у мій фейсбук на мессенджер - посилання є на моєму каналі, щоб туди зайти достатьньо натиснути на логотип.
@@RealEkoSad дякую. З ранку відпишуся.
Подскажите а Хачия какой мороз выдерживает в открытом грунте?
В книгах пишут -18 , но я не проверял.
@@RealEkoSad у меня молодой саженец под укрытием два слоя агроволокна перезимовало кратковременные -17. Вот думаю как будет с деревом когда укрывать уже не получится а морозы бывают раз в пятилетку -22-24
@@maxi-s27Хурма большое дерево - все время укрывать не получится. и укрытие больше от ветра и кратковременных морозов.
Доброго дня ,скажіть де ви проживаєте в Київській області ?і чи можливо придбати у вас саджанець
@@НадіяГікал если вопрос ко мне то я не продаю. У меня всего одна хурма растёт.
Вiтаю. Скажiть будь-ласка у Дару Софiївки пагони другої хвилi росту закладають плодовi бруньки, i чи варто їх видаляти.
Дар Софієвки нічим не відрізняється від інших сортів східної хурми - іноді може закладати, але пагони вторинного приросту, як правило підмерзають, або відсихають. Навіть якщо вони перезимують і будуть рости , то гілки будуть занадто довгі і пониклі. На молодому дереві краще видаляти і формувати , як належить крону.
Дякую Вам)@@RealEkoSad
Здравствуйте, посадил саженец подскажите пожалуста, как ее лучше утеплить на зиму, а то в интернете кто о чем, не знаю как лучше) заранее спасибо.
th-cam.com/video/7dDsFugl4yE/w-d-xo.html Заходьте по посиланню і подивіться, та й взагалі на моєму каналі багато цікавих роликів, щоб зайти достатьньо натиснути на логотип каналу.
@@RealEkoSadскажіть яка формула добрив для хурми?
Доброго вечора чи залишилися у вас саджанці, бо постигла мене невдача с інтернет магазинами, дякую насамперед
Вітаю. Підкажіть, будь-ласка, чи для хурми Биче Серце потрібен запилювач ?
Дякую
Вітаю. Не обов'язково, але із запилювачем значно менше плодів осипається і врожай більший. Хачія сорт частково самоплідний.
👍💪✌ Скажіть будь ласка, чи можна обрізати хурму весною, коли вже бруньки пішли в ріст, як на персику. Дякую за відео. Бажаю миру і добра.
Можна, за необхідності. Але якщо обрізати кожен рік, то будуть занадто довгі і тонкі пагони - у хурми прокидаються насамперед верхівкові бруньки . При обрізці пізно весною важко буде формувати крону.
Щось схоже на персик?
Здравствуйте! Почки на хурме все одинаковые, нет плодовых или ростовых. Из любой почки растёт побег, на котором и завязываются плоды. Единственное что плоды на побегах больше завязываются с почек, которые растут ближе к краю побега и с верхних почек. Но на Сосновской, например, при обрезке побегов на половину и даже больше урожай всё равно хороший. Вы показали два побега, один тонкий, там и почки меньше, но они ничем не отличаются.
Плодовых почек нет, так как на винограде , например, и многих других культурах плодоносящих на приросте текущего года. Но плодоносные побеги закладываются далеко не во всех почках, поэтому они не одинаковые. При обрезке главное уметь различать их, а терминология это конечно серьезно - исправлюсь.
Дмітрій ти українець чи кацап😮
Вы продаёте саженцы? где можно узнать о сортах?
Саджанці бувають, але цього року вже немає. Саджанці контейнерного вирощування з закритою кореневою системою, роблю переважно на замовлення, але іноді лишаються. Маю 14 сортів - (10 східної і 4 гібридної) Перелік і опис будуть незабаром на моєму сайті.
благодарю за ответ! будем ждать весны! будьте здоровы!@@RealEkoSad
Авторе доброго дня. Може хоч Ви підкажете. Дочка в минулому році на весні купила хурму - корольок, я посадив, вона стояла без змін аж до липня, в липні викинула лисття та в жовтні вони всохли разом з гілками. Я думав - їй все . Та залишив. У цьому році весною здивувала - з"явилися бруньки і пішли в ріст. Вона вигнала багато нових гілок і до червня росла чудово гілки виросли на 15 -20 см, а в червні чомусь ріст припинився так і досі стоїть, лише з"явилися бруньки в вузлах листя. Листя гарне при інтенсивному сонці аж трохи червоніє від ультрафіолету.
Підкажіть будьласка - це нормально що вона зупинилася в рості, чи може їй чогось не вистачає її якось підгодувати ? Дякую.
Доброго дня. Сорту корольок не існує. Під назвами Корольок, Биче серце, Медобора, Жемчужина сванетії та ін. перекупи продають саджанці завезені з Грузії - які там сорти вони самі не знають, але то хурма Східна, вона надворі рано чи пізніше вимерзне і засохне, для нашого клімату ні сорти що завозять , ні підщепа на якій вони привиті не годяться. Стосовно зупинки росту це нормально - хурма має два періоди росту весняний, коли пагони ростуть за рахунок запасених речовин у рослині, потім наростають корені і за добрих умов буває друга, а іноді і третя хвилі літньо осіннього росту.
@@RealEkoSad дякую за відповідь. Все зрозуміло і зовсім не тішить .
Яку би Ви порадили хурму для регіону Вінниччини , щоб не було терпкості , тобто їсти з дерева ( якщо це можливо звичайно)? Дякую.
@@Народ-України Для Вінничини, для відкритого грунту безтанінових сортів немає - тільки під плівкою. Сорти, що мають терпкість теж не всі визрівають на дереві і треба дозарювати з яблуками до повної стиглості. Найбільш ранній морозостійкий сорт Соснівська, але вона дрібна. Трохи пізніше дозрівають Первісток Поділля і Дар Софієвки, усі інші навряд чи у вашому регіоні будуть визрівати на дереві.
@@RealEkoSad велике спасибі за пораду.
А якщо надумаю - у Вас можна буде купити саджанці?
@@Народ-України Так, бувають з весни вегетуючі у контейнерах.
А скажите пожалуйста на каких побегах завязываются плоды на хурме? У меня Россиянка плоды вяжет на
побегах текущего года по принципу винограда если так то мне не понятна ваша методика обрезки
Да, хурма цветет на побегах текущего года, но большей частью на верхушечных побегах. Происходит значительное удлиннение ветвей и смещение плодоношения на переферию кроны.Обрезка направлена на замещение слишком удлиннившихся веток и поддержание компактной кроны с толстыми скелетными ветвями. Иначе дерево вырастет большое , разлогое, с тонкими ломкими ветками.
Дякую!!
😊😊👍
вітаю Вас. Скажіть як Ви можите бачити плодові бруньки на цю пору якщо плодові бруньки зявляються на тих гілках що виросли весною . будьласка поясніть бо я не розумію дякую.
Ви до кінця додивились? Я зняв відео в якому показав наглядно бруньки у порівнянні , ті у яких закладений потенційно плодоносний пагін і ті у яких не закладений, саме для того щоб не пояснювати "на пальцях". Передивіться уважно, будьласка - вони дуже різняться.
я все тепер зрозумів дуже Вам дякую за щире пояснення пробачте якщо засмутив. Божих Вам благословінь і миру.
Дякую, навзаєм.@@ОлексійОлішевський
Добрий день,давайте побільше інформації по хурмі, дякую за ролік
Живці зрізані навесні будуть кращі для щеплення?. Як у Вас купити живці? Хочу перещипити Мідер бо немає плодів.
Можливо і кращі, але весною немає коли займатися живцями. І всеодно їх доведеться зберігати, бо хурма щепиться пізно - ранні прививки гірше приживаються і гірше ростуть ніж пізні. Мідеру скільки років? Цей рік живців вже немає, тільки наступного року.
Мідеру буде 5-й рік. Прийдеця щиплювати Жемчужиною(може і нє). Вона викидає цвіт в рік посадки. І лози наросло багато(після RADIFARM). @@RealEkoSad
У моеи сусидки Мидер, деревце маленьке, а плодив дуже багато….то я теж хочу Мидер 🎉🎉🎉
Как с вами можно связатся для консультации у меня деревья по 15 лет обрезаю как виноград и по принципу персика всеровно плодов милион и все сыпется. И в конце сезона дерево как веник и три плода на дерево.одесса
Связаться можно через фейсбук - на канале есть ссылка. Обрезка на осыпание мало влияет - есть несколько причин, чтобы разобраться нужно больше информации.
У вас і лимони при мінусовій температурі розтуть?
Ні, там де лимони нижченуля не буває. У середньому +5,+7.
Доброго дня, купляла садженець хурми, дар Божий, почав плодоносити два роки тому, плоди крихітні з множинним насінням.( Висновок, мене надурили) В мене питання це дичка? Чи можна її якось колірувати? Чи просто видалити це дерево?
Божий Дар це однодомний сорт (плодоносний запилювач) плоди в нього не великі. Але не побачивши важко щось сказати. Перепривити можна будь яке дерево.
+++++++++++++++++++
😢чи можна.заказати хурму
На цей рік вже немає.
Українці не принижуйтесь перед москворотими,не переходьте на язик,москвороті розуміють МОВУ