Cześć, fajnie widzieć ,że stado Tico się rozrasta - fajnie rośnie Ci ta '' moja'' Hygrophilia Bold w akwarium z nimi. U mnie po tym jak przestałem podawać co2 w 240l gdzie rosła prawie całkiem zaniknęła. A odłączyłem co2 z uwagi na limki i platki od Ciebie( dobrostan ryb w nim to piorytet) pozdro!
Chyba każdy w życiu miał akwarium. Ale po pewnym czasie standardowy model obsady jest zbyt prosty, zbyt oczywisty i polecam każdemu zrobić 1 krok do przodu właśnie. I w związku z tym dla tych co ten krok zrobili lub zrobią jest ten kanał. Niesamowicie rozwija i pokazuje inny, lepszy świat dla ryb. Jakieś 40 lat temu widziałem u jednego akwarysty Naskalniki Regana. Całe akwarium, to były lata 80te gdzie nic nie było. Ale już wtedy dało mi do myślenia, że ten człowiek nie hoduje ryb wg listy: gupiki, mieczyki, platki, molinezje, danio pręgowany, duży ślimak, glonojad, kiryski, czerwone krewetki neocaridina. Do tego 5-6 roślin, całość zmieszana w 100 litrowym zbiorniku, choć częściej w mniejszym. Bo tak mniej więcej wyglądały wszystkie akwaria i jakby w wielu głowach pokutuje ten obraz do dzisiaj. Więc żyjemy teraz w świetnych czasach gdzie można zrobić coś więcej bo wszystko do tego jest w sklepach czy u hodowców. Są ryby, są rośliny, są testy wody, woda RO, jest cała wiedza. Wiedzy jest masa (i to też rzetelnej), tyle lat akwarystyki swoje robi. Owszem, dalej przyroda jest od nas mądrzejsza, ale przynajmniej już dużo o niej wiemy. Jakimś tam ogranicznikiem są oczywiście pieniądze, ale to zawsze będą, nie ma się co tym zrażać. Uważam że właśnie do tego powinniśmy dążyć jeśli mamy takie domowe akwarium i ktoś wyszedł z etapu początkowego i chce zrobić coś fajnego i mieć przy tym satysfakcję. Czyli marzy się zbiornik na 2-4 gatunki ryb. I jest tylko kwestia taka żeby tak dobrać gatunki żeby były wobec siebie w miarę neutralne i żeby miały tak ustalone środowisko żeby każdy gatunek dał radę się rozmnażać (niekoniecznie 1:1 tak samo jak w jednogatunkowym , bo najczęściej tych ryb jest mniej w takiej sytuacji, ale jednak żeby młode były). Duża radość jest z narybku, oraz z tego gdy zbiornik jakby sam się bilansuje. Nie ma wtedy hodowli która się sama kurczy i sama kiedyś padnie (problem tego typu jest u gupików po jakimś czasie) tylko jest lekki przyrost w każdym roku. Czyli model idealny. Owszem raz na czas pasuje wpuścić jakiegoś osobnika nowego dla odnowy krwi, ale to sobie można tak robić raz na czas, bez pośpiechu. Ten kanał to pokazuje właśnie i czekamy na kolejne nagrania, bo zawsze chcemy wiedzieć co dalej, czy się koncepcja sprawdziła albo co zawiodło. Wydaje mi się że absolutnie kluczowy jest właśnie dobór ryb i ustawienie środowiska w zbiorniku tak żeby miały szanse te ryby, same ze sobą i jeszcze z innym gatunkiem. Humorystycznie można powiedzieć na koniec, że takie akwarium dla żony to może pan robić częściej, stąd prosty wniosek że szkoda że pan ma 1 żonę :-). No to taki żarcik na koniec, ale faktem jest na takie zbiorniki czekamy.
Taka grupa krewetek robi wrażenie a iglicznia w raju. Ten bolbitis rośnie w twardej wodzie? Przy okazji życzę Ci znalezienia pracy z której będziesz zadowolony i dużo, dużo zdrowia.
Miło posłuchać osoby która kocha i zna się na akwarystyce 👍🙂
Dziękuję . Serdecznie pozdrawiam !!
Kolejny super filmik. Pozdrawiam.
Serdecznie pozdrawiam !!
Super 😊 podoba mi się 😊 pozdrawiam serdecznie 😁👍
Dziękuję bardzo. Pozdrawiam !!
@MrocznyKubekFishRoom 😁👍
Cześć, fajnie widzieć ,że stado Tico się rozrasta - fajnie rośnie Ci ta '' moja'' Hygrophilia Bold w akwarium z nimi. U mnie po tym jak przestałem podawać co2 w 240l gdzie rosła prawie całkiem zaniknęła. A odłączyłem co2 z uwagi na limki i platki od Ciebie( dobrostan ryb w nim to piorytet) pozdro!
Chyba każdy w życiu miał akwarium. Ale po pewnym czasie standardowy model obsady jest zbyt prosty, zbyt oczywisty i polecam każdemu zrobić 1 krok do przodu właśnie. I w związku z tym dla tych co ten krok zrobili lub zrobią jest ten kanał. Niesamowicie rozwija i pokazuje inny, lepszy świat dla ryb.
Jakieś 40 lat temu widziałem u jednego akwarysty Naskalniki Regana. Całe akwarium, to były lata 80te gdzie nic nie było. Ale już wtedy dało mi do myślenia, że ten człowiek nie hoduje ryb wg listy: gupiki, mieczyki, platki, molinezje, danio pręgowany, duży ślimak, glonojad, kiryski, czerwone krewetki neocaridina. Do tego 5-6 roślin, całość zmieszana w 100 litrowym zbiorniku, choć częściej w mniejszym. Bo tak mniej więcej wyglądały wszystkie akwaria i jakby w wielu głowach pokutuje ten obraz do dzisiaj.
Więc żyjemy teraz w świetnych czasach gdzie można zrobić coś więcej bo wszystko do tego jest w sklepach czy u hodowców. Są ryby, są rośliny, są testy wody, woda RO, jest cała wiedza. Wiedzy jest masa (i to też rzetelnej), tyle lat akwarystyki swoje robi. Owszem, dalej przyroda jest od nas mądrzejsza, ale przynajmniej już dużo o niej wiemy. Jakimś tam ogranicznikiem są oczywiście pieniądze, ale to zawsze będą, nie ma się co tym zrażać.
Uważam że właśnie do tego powinniśmy dążyć jeśli mamy takie domowe akwarium i ktoś wyszedł z etapu początkowego i chce zrobić coś fajnego i mieć przy tym satysfakcję. Czyli marzy się zbiornik na 2-4 gatunki ryb. I jest tylko kwestia taka żeby tak dobrać gatunki żeby były wobec siebie w miarę neutralne i żeby miały tak ustalone środowisko żeby każdy gatunek dał radę się rozmnażać (niekoniecznie 1:1 tak samo jak w jednogatunkowym , bo najczęściej tych ryb jest mniej w takiej sytuacji, ale jednak żeby młode były).
Duża radość jest z narybku, oraz z tego gdy zbiornik jakby sam się bilansuje. Nie ma wtedy hodowli która się sama kurczy i sama kiedyś padnie (problem tego typu jest u gupików po jakimś czasie) tylko jest lekki przyrost w każdym roku. Czyli model idealny. Owszem raz na czas pasuje wpuścić jakiegoś osobnika nowego dla odnowy krwi, ale to sobie można tak robić raz na czas, bez pośpiechu. Ten kanał to pokazuje właśnie i czekamy na kolejne nagrania, bo zawsze chcemy wiedzieć co dalej, czy się koncepcja sprawdziła albo co zawiodło. Wydaje mi się że absolutnie kluczowy jest właśnie dobór ryb i ustawienie środowiska w zbiorniku tak żeby miały szanse te ryby, same ze sobą i jeszcze z innym gatunkiem.
Humorystycznie można powiedzieć na koniec, że takie akwarium dla żony to może pan robić częściej, stąd prosty wniosek że szkoda że pan ma 1 żonę :-). No to taki żarcik na koniec, ale faktem jest na takie zbiorniki czekamy.
Taka grupa krewetek robi wrażenie a iglicznia w raju. Ten bolbitis rośnie w twardej wodzie?
Przy okazji życzę Ci znalezienia pracy z której będziesz zadowolony i dużo, dużo zdrowia.
Bolbitis mam w średnio twardej tam jest około 400ppm TDS. Pozdrawiam !!
Jak myślisz że krzyżowka z pawim oczkiem co wyjdzie ,będzie ciekawa ryba czy raczej nie?)
Ciężko powiedzieć , jak nie spróbujesz to się nie przekonasz. Myślę jednak że jest szansa na dobre ryby . Pozdrawiam !!
@@MrocznyKubekFishRoom no już się wykluły ale co z tego wyrośnie to niewiem))
Chyba jestem pierwszy, to ten film był wrzucony bardzo późno wczoraj skoro nikt nie zdążył nic napisać.
Cześć !! Serdecznie pozdrawiam !!