Austrotherm oktatás (4) LÁBAZATSZIGETELÉS

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 11 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 13

  • @istvangyolcsos9273
    @istvangyolcsos9273 6 ปีที่แล้ว +12

    Kedves előadó!
    A szigetelést "ha tisztességesen akarom" elkészíteni, akkor a fagyhatár mélységétől kell indítanom, lehetőleg a sávalap tetejéről. A sávalapon felépített zsalukő alaptest legyen 3 sor a földben és tetszőleges sor a talajszint felett. Az elkészült alaptest szigetelésére pedig átfedéssel rá kell engedni az oldalsó hőszigetelést.
    A sávalap tetejénél elhelyezett dréncső + kulé megoldja az esetleges talajvíz problémát. A költség lehet egy kicsit magasabb a mélyebb alapozás miatt, viszont nem készítünk hőhidat a ház alá.
    Sajnos az a fránya fagy már csak olyan, hogy a talajszint alatt oldalról is áthűti az alaptestet, és így a külső határoló főfalakat is akár 30 cm magasságig. A belső aljzatburkolatok lábazatánál rendszerint ezért fordul elő párakicsapódás a padló rétegrendben lévő 10 cm vastag hőszigetelés ellenére is.
    És bocsánat az okoskodásért.

    • @sandorkruchina7223
      @sandorkruchina7223 5 ปีที่แล้ว +4

      Kedves István! Az, hogy meddig kell a hőszigetelést a talajba levezetni, függ a külső és a belső járószint magasságától is. Az ökölszabály az, hogy legalább fél méterrel menjünk a belső padlóvonal alá, de az egy méter az ideális.

    • @janosfabok3472
      @janosfabok3472 2 ปีที่แล้ว +2

      Részemről nagyon kultúrált szakmai hozzászólást tanúsítottál.Köszönöm.

  • @jozsefkelemen2945
    @jozsefkelemen2945 6 ปีที่แล้ว +2

    Hasznos tájékoztató!

  • @janoskerekes7558
    @janoskerekes7558 3 ปีที่แล้ว

    Tiszteletem! 6:55-nél a lábazat függőlegesen nem vízszigetelt! Így nem fog az xps hőszigetelő a kapilláris vízfelvételből sok nedvességet felvenni?

    • @steve_video
      @steve_video 2 ปีที่แล้ว

      az XPS nem vesz fel vizet ezért azt használjuk a lábazatra.

    • @FuckkYT
      @FuckkYT 3 หลายเดือนก่อน

      Az nem viszont remekül benn tartja majd a falban és felvezeti az első kipárolgási szinthez ami ebben az esetben a beltér padló és fal találkozásának síkja lesz... Ezt elkúrták, nem kicsit, nagyon... Ha meg mondjuk taljavíz is van vagy csak simán a ház mellé vezetik az esővizet akkor termeszthenek majd gombát is...

  • @peterszigetvari5762
    @peterszigetvari5762 2 ปีที่แล้ว +1

    Arról is kellene kimutatás hogy ha 1cm-el növelem a hőszigetelés vastagságát akkor mennyivel kerül több pénzbe és mennyit sporolok vele fűtés vagy hűtés idején. Gyanítom hogy a görbe ami kirajzolódna az megmutatná hogy mi az a vastagság ami már nem terül meg 40-50 év alatt sem.

    • @steve_video
      @steve_video 2 ปีที่แล้ว

      egy kalkulátorral kiszámolod a hőátbocsátásikat a faladra külöböző szigetelésvastagságokra, összekötöd és kész is a görbéd. Amíg meredek addig sokat javít amikor ellaposodik akkor keveset. A fűtésrendszereden meg a hőigényeden múlik, hogy hol van az a pont aminél vastagabbat nem érdemes felraknod mert már nem hoz érdemi javulást. Saját vélemény, hogy 15centi fehér eps a legszarabb falazatot is felhozza olyan szintre, hogy a fűtés a havi költségekben minimális tétellé válik még konvektoros gázfűtésnél is aminél drágább nem nagyon van, és újabb 10 centit felrakva nem igazán csökkene már érezhetően ez a költség. Számokkal: Tré B30 fal, szigeteletlenül U = 1,113 W/m2K 15centi fehér eps-el U = 0,215 W/m2K vagyis hatodára csökkent a fal hőátbocsátása (és jobb mint az aktuálisan kötelező szint) . 30 centi fehér EPS-el U = 0,119 W/m2K vagyis a második 15 centi felezte az első 15centi értékét, gyakorlatilag az anyagköltség majdnem duplázásával lett egy kis javulás.

    • @Seorbánsegyurcsány
      @Seorbánsegyurcsány ปีที่แล้ว

      10 cm fölött ez a megtérülés gyatra 15 fölött sose térül meg.

  • @MrBazsi888
    @MrBazsi888 4 ปีที่แล้ว +1

    x1.75