Sztuczna inteligencja w muzyce | JAKA JEST PRZYSZŁOŚĆ MUZYKI (i muzyków)?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 19 ก.ย. 2024

ความคิดเห็น • 15

  • @dsbeats_rap_beatz
    @dsbeats_rap_beatz 3 หลายเดือนก่อน

    To dobry pomysł żeby co jakiś czas wrzucać nowinki ze świata muzycznej sztucznej inteligencji. Czekam na kolejne, Pozdro

    • @musoneo
      @musoneo  3 หลายเดือนก่อน +1

      Świat oprogramowania idzie w tym kierunku, więc już wkrótce u mnie na musoneo.com będzie więcej między innymi na temat RipX DAW oraz generatorów wokali!

  • @filmstarist
    @filmstarist 4 หลายเดือนก่อน

    To są cudowne zabawki lądujące po chwili na strychu. Najlepsza muzyka to 100% człowiek. Czy AI wymyśliła by np Kraftwerk? W życiu.

    • @Jackk-ph9gz
      @Jackk-ph9gz 3 หลายเดือนก่อน +1

      W przeszłości wydawało się, że komputer nigdy nie pokona arcymistrzów w szachach, nie wygra również w Dota 2 ani w Go. Jednak komputery pokonały mistrzów świata w tych dziedzinach, więc naiwnie jest twierdzić, że będzie inaczej w muzyce. Powoli zacznijmy przyzwyczajać się do myśli, że nasza kreatywność nie jest wcale taka unikatowa.

    • @musoneo
      @musoneo  3 หลายเดือนก่อน +1

      No niestety, jednak na razie te modele statystyczne bazują na tym co my stworzyliśmy, a to często wypływa z naszych doświadczeń i uczuć, a tego póki co maszyny jeszcze nie mają;) jeszcze długo mogą nie mieć przynajmniej taką mam nadzieję;)🙏

    • @Jackk-ph9gz
      @Jackk-ph9gz 3 หลายเดือนก่อน

      @@musoneo No a jak my działamy, czyż nie bazując na doświadczeniach innych ludzi? Style malarstwa, czy style muzyczne, czy nie są w jakimś stopniu naśladownictwem? Zarzuca się AI brak kreatywności, ale już wygrywa w gry, które wymagają ludzkiej intuicji i kreatywności. AlphaFold rozszyfrowała struktury ludzkich białek, z czym człowiek nie radził sobie od dziesięcioleci, więc AI tworzy informacje, które nie są dziełem człowieka, lecz kreatywności AI. Niebawem AI nie będzie musiała uczyć się tylko na bazie wiedzy ludzkiej. A co do tego, co maszyny mają, a czego nie mają - powiedzmy sobie jasno, na razie nie wiemy nawet, jak to działa, i tak naprawdę nie mamy pojęcia, co AI ma, a czego nie ma:)

    • @AczeOne
      @AczeOne 2 หลายเดือนก่อน

      @@musoneo
      Kiedyś sztuka gotowania była podstawą bytu ludzi, każdy musiał wiedzieć, z czego składa się chleb, jak zabić zwierzę. Tak samo było z elektroniką, gdzie najpierw były lampy później tranzystory, gdzie każdy elektronik musiał od podstaw wiedzieć, jak zaprojektować układ, aby osiągnąć odpowiedni efekt (nawet gitarowy). Następnie przyszedł czas na Scalaki gdzie pakowane są całe setki skomplikowanych układów tranzystorowych, i nikt nie zastanawia się już nad podstawami - po prostu kupuje scalak i na jego bazie buduje dalsze dzieło.
      I tak samo jak ta osoba, która teraz idzie do sklepu i kupuje chleb nowe pokolenie nie zastanawia się nad konstrukcją i detalami, bierze chleb i robi z niego coś nowego :).
      Oczywiście do pewnego momentu, osoby które znają detale i warsztat mają przewagę, ale w końcu oni wymierają, a technologia robi się coraz trudniejsza do zaglądania tak głęboko.
      Czyli jak ja to widzę, wszelaka wiedza na temat edycji zostanie zamknięta i do edycji nie będzie potrzeba już wtyczek narzędzi instrumentów.
      Twoje zadanie będzie polegać na tym, aby przekazać swoje myśli AI a potem sekunda po sekundzie będziesz musiał dopracować poprzez komunikację - Chcę tutaj takie pianko jak na kanale Musoneo ale zagraj bardziej wesoło, dół dół góra góra środek.... hehe
      A być może Neurolink najpierw zacznie mieć możliwość przekazania dźwięku czy głosu z wnętrza myśli, a później dopiero obrazy i video.
      Ja to jakoś tak widzę...
      Pozdro !

  • @Lovelifefloweracab
    @Lovelifefloweracab 4 หลายเดือนก่อน +1

    Ładnie czyści ten izotope

    • @musoneo
      @musoneo  4 หลายเดือนก่อน +1

      Tak, jest duży postęp względem wersji dziesiątej:) na pomysł jego przedstawienia przy okazji wpadłem w ostatniej chwili, bo akurat pojawiła się premiera rx11 😊🎉

  • @borisax1335
    @borisax1335 4 หลายเดือนก่อน

    Sztuczna inteligencja multiplikuje na poziomie mikro, czyli kradnie na poziomie mikro i dlatego trudno dociec od kogo? Problemem nie jest czy kradnie, ale jak rozdysponowac zarabiane pieniadze miedzy artystami. I nad tym powinien zastanawiac sie swiat.

    • @musoneo
      @musoneo  4 หลายเดือนก่อน

      Ja bym powiedział, że to największy "napad" na naszą twórczość w historii, więc mnie sie wydaje że tu mamy skalę makro. Dokładnie, masz rację, tyle że regulacje prawne nie nadążają za zmianami. Są różne inicjatywy, słyszałem o listach podpisywanych przez znanych artystów w Stanach Zjednoczonych. Być może powstaną jakieś open-sourcowe alternatywy?

  • @gostek9071
    @gostek9071 4 หลายเดือนก่อน

    jaka to muzyka atonalna? ze nie ma a1 ,b2 ,c3? itd i akordow

    • @musoneo
      @musoneo  4 หลายเดือนก่อน

      Proszę bardzo, tu masz cały wykład:))) tuning.ableton.com/introduction/listen/

  • @BEZLOLKA
    @BEZLOLKA 4 หลายเดือนก่อน

    Od 20 czy 30 lat jestem przekonany że AI "tworzy popową muzykę jaką słychać w radio" oczywiście z"polotem" 😂

    • @musoneo
      @musoneo  4 หลายเดือนก่อน +1

      Myślę, że to nastąpi duuuużo szybciej, może już za 2-3 lat, ale już wkrótce spodziewam się że raczej będą tu utwory które będą bazować na wygenerowanym materiale, ale dopieszczone przez muzyków - czyli AI w roli narzędzia, nie samodzielnego i jedynego "twórcy"