Įdomu, ar naudojate fungicidus rapsų žydėjimo metu? Yra ir pliusų, ir minusų tame. Ar nėra per vėlu tai daryti, jei dalis rapso jau turi susiformavusias ankštaras? Ar visgi jau laiko ir pinigų švaistymas būtų? Ačiū.
Sveiki Mantai, ačiū už klausimą Dėl fungicidų naudojimo yra labai daug diskusijų, kada naudoti, ar vertą ar jie veikia. Mano nuomone yra tokia, jeigu jūsų dirvožemis yra bioaktyvus, laikotės bent 6 narių sėjomainos, neturite posėlyje kryžmažiedžių augalų, naudojate priedus augalinių liekanų kompostavimui, tada nereikės jums naudoti jokių fungicidų. Žinoma čia reikia ne vienerių metų tai pasiekti. Šiuo metu ankstyvųjų veislių rapsai baigia žydėti, vėlesnių veislių dar žydi pilnų pajėgumų. Jeigu per žydėjimą prasideda lietus tai padidėja rizikos kad augalai gali turėti problemų su grybinėm ligom, tai vadinasi reikia stebėti ar jūsų augalai rodo kokius požymius ligoms. Dažnų atveju savo ūkiuose nedarau žydėjimo metu fungicidinio purškimo, iš tiesų nematau tame prasmės jeigu esi padaręs visus namų darbus, žinoma jeigu augalams netrūksta maistinių medžiagų, vyksta puikiai skystos anglies apykaitą augale, tai vadinasi augalai patys apsaugos save. Čia daug yra nešančių niuansų, kiekviena situacija yra skirtinga, todėl reikia priimti sprendimą būtent tam lauke. Ačiū
Įdomu, ar naudojate fungicidus rapsų žydėjimo metu? Yra ir pliusų, ir minusų tame. Ar nėra per vėlu tai daryti, jei dalis rapso jau turi susiformavusias ankštaras? Ar visgi jau laiko ir pinigų švaistymas būtų? Ačiū.
Sveiki Mantai, ačiū už klausimą
Dėl fungicidų naudojimo yra labai daug diskusijų, kada naudoti, ar vertą ar jie veikia.
Mano nuomone yra tokia, jeigu jūsų dirvožemis yra bioaktyvus, laikotės bent 6 narių sėjomainos, neturite posėlyje kryžmažiedžių augalų, naudojate priedus augalinių liekanų kompostavimui, tada nereikės jums naudoti jokių fungicidų.
Žinoma čia reikia ne vienerių metų tai pasiekti.
Šiuo metu ankstyvųjų veislių rapsai baigia žydėti, vėlesnių veislių dar žydi pilnų pajėgumų.
Jeigu per žydėjimą prasideda lietus tai padidėja rizikos kad augalai gali turėti problemų su grybinėm ligom, tai vadinasi reikia stebėti ar jūsų augalai rodo kokius požymius ligoms.
Dažnų atveju savo ūkiuose nedarau žydėjimo metu fungicidinio purškimo, iš tiesų nematau tame prasmės jeigu esi padaręs visus namų darbus, žinoma jeigu augalams netrūksta maistinių medžiagų, vyksta puikiai skystos anglies apykaitą augale, tai vadinasi augalai patys apsaugos save.
Čia daug yra nešančių niuansų, kiekviena situacija yra skirtinga, todėl reikia priimti sprendimą būtent tam lauke.
Ačiū
@@laimonasruzgaila puikus atsakymas. Ačiū labai.