Witam, mam w planie zamontować klimatyzator w na końcu korytarza na ścianie na wprost po prawej i lewej drzwi wejściowe do pokojów. Jedne i drugie drzwi do pokoików zaczynają się zaraz przy klimatyzatorze około 15cm nad wysokością drzwi, nad sufitem zostawie20 cm. Pytanie czy to się sprawdzi do chłodzenia i grzania?
Dom drewniany, bardzo dobrze izolowany, ale bez centralnego ogrzewania. Dotąd grzałem konwektorami... na grzanie szło 6-7 tysięcy kw w sezonie. Teraz na parterze założyłem 2x aux j-smart. Ciekaw jestem efektu.
@@Andrerealworld rano odpalam - zaprogramowałem je na dogrzanie do 20 stopni o 6 rano. Pochodzą 10-15 min, wyłączają się (miałem już poranek z temperaturą 2 stopnie). W ciagu dnia aktywują sie sporadycznie. Ile biorą prądu nie sprawdzałem, muszę w końcu zainwestować w watomierz :)
@@SlavicSoul tak. Ma grzać i grzeję. Rachunki i zużycie akceptowalne. W porównaniu ze zwykłym ogrzewaniem elektrycznym spłaciły się obie jednostki w 2 sezony.
Hejka, mnóstwo wiedzy za którą dziękuję. Potrzebuję rady nt. wyboru jak najcichszej jednostki zewnętrznej. Będzie albo multisplit (wiem już, że to nienajlepsze rozwiązanie) albo 3x split a agregaty będą musiały wisieć albo stać na drewnianym tarasie pod oknami sypialni. Mam już Haori na parterze i trochę ją słychać, jak wchodzi na wyższe obroty. Klima głównie do grzania, ale akurat ta na piętrze też do chłodzenia w nocy. Dzięki i pozdrawiam.
Proszę podać nazwę pompy i jej moc, której grzałka w jednostce zewnętrznej grzeje cały czas zawyżając rachunki.Jesli dotyczy to wszystkich mocy , to też proszę o informację jaka nazwa pompy, aby nie wpaść z deszczu pod rynnę. Pozdrawiam.
No tu po raz 1szy dowiedziałem się aby długość przewodów miała min 3,5mb. Zazwyczaj słyszałem tylko o 3mb, nikt też nie przekazał informacji o słyszalnych szumach w tych przewodach.
Przejęzyczyłem się chodziło konkretnie o 3 mb. Szumy w przewodach występują w konkretnych urządzeniach i nie jest to normą mimo nieprawidłowego montażu.
Mam pytanie - dom drewniany z lat 50 + nadbudowa pietra szkieletowa (na zewnatrz płyta osb 23mm +10cm wełny. najbardziej logiczne miejsce na jednostkę zew to właśnie ściana szkieletowa -czyli wsporniki przykręcone do osb na szpilkach przez wełnę. Wiem ze mocno niezalecany montaż jednostki zew na domu drewnianym - co zrobić jeśli za bardzo nie mam innej możliwości - jak wyciszyć jednostkę zewnętrzna - zwłaszcza ze podobno nie jest ona najcichsza (rotenso revio)
Taki temat to typowa improwizacja. Można kombinować z większymi wibroizolatorami, podkładkami gumowymi pod wspornikiem, ew. płyta drewniana pod wspornik a pomiędzy nią a budynkiem gruba mata gumowa. Nie powiedział bym, że jednostka o której wspomniałeś jest głośna, jak chcesz cichy agregat to ew. Japończyk ( ale nie każdy ).
Witam Czy przewody od jednej jednostki do drugiej można zamontować na murze przed położeniem styropianu a jednostkę zewnętrzna dopiero po położeniu styropianu? Styropian na elewacji będzie miał 20 cm grubości
Witam wlasnie jestem na etapie zamontowanej kimatyzacj i szukam wiadomości o szumieniu w rurkach przy grzaniu jak wiadomo mi z tego filmu krótkie doloczeni objawy szumienia czyli ile musi byci minimum ale maksymun długości rurek do jednostki zewnętrznej do jednostki wewnętrznej z góry dziękuję za odpowiedź
Planuję zamontować klimatyzator Mitsubishi MSZ-LN35VG2W i chciałbym przygotować otwór w scianie. Próbuję z instrukcji zrozumieć jaki powinien być minimalny dystans górnej krawędzi płyty montażowej do sufitu. Mam tylko problem ze zrozumieniem opisu w instrukcji. Jest tam "60 mm lub więcej / 150 mm lub więcej dla rur po lewej / z tyłu po lewej (z elementem dystansowym)". Otwór planuję zrobić przy lewym dolnym rogu płyty montażowej i nie potrafię zrozumieć która wartość dotyczy tej sytuacji. 60 mm czy 150 mm? Z góry dzięki za pomoc
Zalecam kontakt z lokalnym instalatorem, który po oględzinach udzieli Panu cennych wskazówek. Zapewne koszt takiej potencjalnej wizyty będzie symboliczny i pozwoli Panu uniknąć problemów podczas realizacji inwestycji.
Super materiał. Właśnie rozważam montaż klimatyzacji w domu by dogrzać pomieszczenia. Posiadam dwu piętrowy dom z klatką schodową. Na dolnym poziomie i górnym w wuekszosci otwarte pomieszczenia. Montaż klimatyzacji właśnie na klatce schodowej będzie dobrym rozwiązaniem? Powietrze rozchodzić się będzie na dolną i górną kondygnacje? Na chwilę obecną dom ogrzewany ekogroszkiem. Dodatkowo zamontowane są panele fotowoltaiczne o mocy ponad 6Kw co myślę sprzyjałoby ograniczeniu kosztów związanych z poborem prądu przez klimatyzator.
Większość ciepła powędruje na górę także część dołu może być niedogrzana. Nie znam dokładnego układu Pana domu, ale uważam, że w takim przypadku lepiej zastosować 2 mniejsze jednostki. Klatka schodowa to bardzo dobre miejsce, ale warto poszukać też optymalnego miejsca w dolnej kondygnacji budynku dla drugiej jednostki.
W maju instalowałem klimatyzację na parterze ( zamiast klatki schodowej) z myślą, że ciepłe powietrze uniesie się do góry i trochę dogrzeje i piętro. Niestety zawiodłem się bo ta "fizyka" u mnie nie działa. Teraz rozważam montaż czegoś na górze, z racji układu piętra najchętniej właśnie na klatce schodowej, ale mam obawy czy to dogrzeje i pokoje czy tylko klatkę i korytarz..... @Klima Komfort, czy na podstawie własnego doświadczenia coś więcej byś napisał o takim usytuowaniu jednostki?
Bardzo ciekawy film. A jak wygląda sprawa z wysokością jednostki zewnętrznej, czy może być powyżej jednostki wew. typu split ? Jeśli tak, to czy instalacja miedziana ( 5m ) musi być jakoś specjalnie ułożona ?
Spokojnie może być powyżej. Co do ułożenia instalacji to normalnie między jednostką wewnętrzną a zewnętrzną., oczywiście bez załamań rurek miedzianych.
Akurat Rotenso, które jest montowane na filmie nie podaje w swojej instrukcji minimalnej długości rur. Może jest to podyktowane tym, że czynnika jest tylko na 5m instalacji.
Witam, super materiał, bardzo dużo wartościowej wiedzy. Wielkie Dzieki za ten materiał. Jestem na etapie doboru urządzenia. Nie wybrałem jeszcze firmy. Chciałbym dobrać najbardziej wydajny sprzęt. Jak mogę się z Tobą skontaktować?, mogę prosić o maila?. Pozdrawiam
Dzień dobry, Panie Pawle dane kontaktowe znajdują się na naszej stronie internetowej: www.klimatkomfort.pl. Można dzwonić jeżeli nie odbiorę to napewno oddzwonię. Pozdrawiam
Revio to bardzo dobra jednostka do ogrzewania. Ma zawór EEV natomiast grzałką tacy ociekowej steruje elektronika, która załącza ją 5min przed planowanym defrostem i wyłącza ją 5 min po nim. Natomiast grzałka sprężarki jest wysterowana termostatem (moc ok. 30W), ale w momencie gdy jednostka pracuje nie jest ona używana, jej zadaniem jest bezpieczny start sprężarki przy niskich temperaturach.
@@klimatkomfort Dzięki wielkie, robisz bardzo dobra robotę takimi filmami oraz radami. Czy jednostka 3,5kw da radę dogrzewać parter budynku o powierzchni 100m2 w bryle prostokątnym układzie pomieszczeń do ok. 2°C na zewnątrz, w środku 21°C. Klimatyzator byłby umieszczony w centralnym punkcie budynku na korytarzu (czy w innych pomieszczeniach będzie zachowany komfort termiczny przy otwartych drzwiach?). Według OZC zapotrzebowanie energii przy 2°C na zewnątrz to 2,8kw mocy (rocznie 12000kwh do ogrzania). Jak duży jest spadek mocy klimatyzatora względem spadku temperatury na zewnątrz i związany z tym COP. Pompy ciepła mają podane w instrukcjach szczegółowe wykresy lub tabele wydajności. Dla klimatyzatorów szukałem, lecz nie znalazłem.
@@ukaszw.5461 Generalnie 3,5kW a nawet 2,5kW da radę! Co do komfortu termicznego w innych pomieszczeniach to musiałbym zobaczyć ich układ. Trzeba założyć, że w okresie grzewczym jednostka będzie musiała pracować 24h na dobę. Klimatyzatory mają identyczne tabele jak pompy ciepła, chociaż rzeczywiście zamieszczanie tych informacji w danych technicznych jest rzadkością. Pamiętaj, że papier przyjmie wszystko i te tabele wydajności trzeba traktować bardziej poglądowo niż brać je za pewnik. Wpływ na rzeczywistą wydajność takiego klimatyzatora ma mnóstwo czynników. Ja zawsze zachęcam do założenia podlicznika aby mieć pogląd na zużycie energii elektrycznej.
@@RomanRoman-ul5xy Grzałka karteru sprężarki jest zawsze sterowana termostatem (pobór 15-30W/h w zależności od urządzenia). W Revio jest to akurat ok. 30W, ale tylko w momencie gdy urządzenie nie pracuje i temperatura spadnie poniżej 0, podczas pracy urządzenia grzałka karteru jest nieaktywna.
@@Anonymous-PL Mam takie pytanie. U mnie jednostka zewnetrzna została umiejscowiona na chodniku przed domem. Na fabrycznych nózkach. Czy w przyszłości może się to wiązać z problemami?
Minimalna wysokość 10 cm . Ifell tak temperatura jest z pilota ale co z tego jak komunikacja jest przez ir . Nie ma komunikacji między jed wew a pilotem ifell nie działa. Czyli funkcja nie potrzebna i dobra ściema . A ten split to masakra . Obudowa wykonana z pet miękka . Jak nie przykrecisz splita do ściany to nie skręcisz go . Więc osobiście nie polecam
@@ukaszw.5461 Od +5 do +15 każdy klimatyzator dostępny na rynku będzie wymiatał w trybie ogrzewania, COP przy +5 w okolicach 4. W przypadku pierwszego klimatyzatora, o którym wspomniałeś, warto zrzucić napięcie gdy temperatura spadnie poniżej tych 5 stopni i nie będziesz go już używał.
hej, pytanie w związku z tymi cholernymi cenami - czy mogę w zasadzie odłączyć klimę na zimę od prądu, ale tak całkiem OFF, czyli wyjmuję wtyczkę z gniazdka? Jak mierzyłem klima w trybie standby bierze do 14w wiec tak dość sporo, wiec suma summarum kwota w roku to już jednak robi się już spora i szukam jaką wtyczkę można spokojnie wyłączyć. Albo przynajmniej wyłączyć z wtyczkę na np 23h na dobe? Czymś grozi takie wyłączenie?
@@klimatkomfort dzieki za odpowiedź. to mits*shi 1x jednostka zewnętrzna i 2x wewnętrzna + pompka. trochę to juz pomierzyłem i wychodzi że ma takie czasowe skoki, potem idzie na 12w a gdy ją włączę i wyłącze na zimnym nawiewie to potem standby idzie 6-7w Te 14w miał w spoczynku gdy wyłączyłem po ciepłym nawiewie.
Wszystko zależy od powierzchni i układu samego pomieszczenia oraz jego izolacji termicznej, należy też wziąć pod uwagę jaka temperatura ma być utrzymywana wewnątrz pomieszczenia. Proszę o kontakt telefoniczny, podczas rozmowy doradzę optymalne urządzenie.
8 metrów na ścianie szczytowej ( chyba tak to się nazywa) może sobie kapać?. Mam pompę z możliwością chłodzenia ale. ... klima musi być No i jak będzie grzał to tez mu nic nie będzie. Czy to odpalanie grzałki przy 4stopniach tyczy się TEŻ LG ?🤭🤭🤭🤭
Witam. Instalator klimatyzacji uszczelnil otwór po otwornicy garścią plastycznej masy, tłumacząc później że im się pianka skończyła. Czy to jest prawidłowy montaż? Mowa o ścianie nośnej grubości około metra
Znalazła się encyklopedia😂 Najpierw śmiejesz się z firm które montują klimatyzację przy suficie, a zaraz potem wspominasz o tym że są producenci którzy sugerują montaż 5 cm przy sklepieniu.
W trybie ogrzewania klimatyzacja nie osusza powietrza a skropliny generują się w agregacie. Jedynie podczas defrostu agregatu, może pojawić się zjawisko szczątkowego osuszania powietrza oraz generowania skroplin przez jednostkę wewnętrzną.
Szczerze mówiąc w tym modelu nie mam tego dokładnie sprawdzonego, ale na pewno załączenie grzałki nie odbywa się za pośrednictwem termostatu więc tu + dla AUXa. Niestety J-Smart nie posiada EEV.
Kup sprzętu za 15koła, zrób uprawnienia za 10, pasowałoby jeszcze czymś przyjechać. Do tego ZUS i sto innych należności... No i gwarancja teraz już standard na 5 lat. Jak coś padnie to nie wyślesz sprzętu tylko trzeba przyjechać...
Bardzo rzeczowo, bez zadęcia i przystępne tłumaczenie problemu. Ciekawe informacje zwłaszcza na temat grzałki tacy ociekowej. Pozdrawiam
Dzięki za sporą ilość wiedzy i czekamy na więcej filmów na tym poziomie !
Zgadzam się z tezami w filmie bardzo dobry film pozdrawiam duza wiedza.
Super :) bardzo przydatne informacje. Pozdrawiam
Brawo bardzo dobry film, pozdrawiam
Dobrze że trafiłem na ten film! Mam problem z dużym szumem w rurach, możliwe że przewód jest za krótki.
Bardzo fajne filmy , brakuje tego na YT o klimach do grzania , czekam na następne
PS. Rotenso mają grzałkę załączana 5min przed i po ?
@@Anonymous-PL Tak
Jakie jeszcze klimatyzatory mają grzałki załączane a nie pracujące w sposób ciągły?
17:07 👍 bardzo ciekawe, właśnie takich informacji szukałem w internecie, czekam na materiał 🙂
Witam, mam w planie zamontować klimatyzator w na końcu korytarza na ścianie na wprost po prawej i lewej drzwi wejściowe do pokojów. Jedne i drugie drzwi do pokoików zaczynają się zaraz przy klimatyzatorze około 15cm nad wysokością drzwi, nad sufitem zostawie20 cm. Pytanie czy to się sprawdzi do chłodzenia i grzania?
Widać od razu że znasz się na robocie 💪
Dom drewniany, bardzo dobrze izolowany, ale bez centralnego ogrzewania. Dotąd grzałem konwektorami... na grzanie szło 6-7 tysięcy kw w sezonie. Teraz na parterze założyłem 2x aux j-smart. Ciekaw jestem efektu.
Będzie wyraźnie mniejsze zużycie prądu :)
Jak ci się spisują teraz jak jest jeszcze ciepło ?
@@Andrerealworld rano odpalam - zaprogramowałem je na dogrzanie do 20 stopni o 6 rano. Pochodzą 10-15 min, wyłączają się (miałem już poranek z temperaturą 2 stopnie). W ciagu dnia aktywują sie sporadycznie. Ile biorą prądu nie sprawdzałem, muszę w końcu zainwestować w watomierz :)
@@marcinm.4196Panie Marcinie, jak się sprawdza Pana AUX? Kupiłby Pam ten klimatyzator drugi raz?
@@SlavicSoul tak. Ma grzać i grzeję. Rachunki i zużycie akceptowalne. W porównaniu ze zwykłym ogrzewaniem elektrycznym spłaciły się obie jednostki w 2 sezony.
Ile prądu ciągnie takie urządzenie podczas ogrzewania na temperaturze 20 stopni? W ciągu miesiąca przez 10 godzin dziennie?
Hejka, mnóstwo wiedzy za którą dziękuję. Potrzebuję rady nt. wyboru jak najcichszej jednostki zewnętrznej. Będzie albo multisplit (wiem już, że to nienajlepsze rozwiązanie) albo 3x split a agregaty będą musiały wisieć albo stać na drewnianym tarasie pod oknami sypialni. Mam już Haori na parterze i trochę ją słychać, jak wchodzi na wyższe obroty. Klima głównie do grzania, ale akurat ta na piętrze też do chłodzenia w nocy. Dzięki i pozdrawiam.
Hej, skontaktuj się ze mną bezpośrednio, nie chcę publicznie polecać konkretnych jednostek. Pozdrawiam.
jeśli instalacja jest zbyt krótka zawór rozprzeżny podlew sprężarke czynnikiem i dlatego może pracować głośniej co też skraca żywotność agregatu
Dobra porcja ciekawych informacji!
Dzięki za filmik!
Proszę podać nazwę pompy i jej moc, której grzałka w jednostce zewnętrznej grzeje cały czas zawyżając rachunki.Jesli dotyczy to wszystkich mocy , to też proszę o informację jaka nazwa pompy, aby nie wpaść z deszczu pod rynnę. Pozdrawiam.
Czy klimatyzator daikin Sarara jest dobry?
Zapewne chodzi Panu o model DAIKIN Sensira Siesta, jest to podstawowy klimatyzator tej marki. Szału nie ma, ale będzie działał.
Ten biały przewód zasilający jest zabezpieczony przed UV albo innymi czynnikami? bo wygląda jak zwykły YDY, owijasz czymś na koniec?
No i kolejny bardzo ciekawy odcinek. :)
No tu po raz 1szy dowiedziałem się aby długość przewodów miała min 3,5mb. Zazwyczaj słyszałem tylko o 3mb, nikt też nie przekazał informacji o słyszalnych szumach w tych przewodach.
Przejęzyczyłem się chodziło konkretnie o 3 mb. Szumy w przewodach występują w konkretnych urządzeniach i nie jest to normą mimo nieprawidłowego montażu.
Mam pytanie - dom drewniany z lat 50 + nadbudowa pietra szkieletowa (na zewnatrz płyta osb 23mm +10cm wełny. najbardziej logiczne miejsce na jednostkę zew to właśnie ściana szkieletowa -czyli wsporniki przykręcone do osb na szpilkach przez wełnę. Wiem ze mocno niezalecany montaż jednostki zew na domu drewnianym - co zrobić jeśli za bardzo nie mam innej możliwości - jak wyciszyć jednostkę zewnętrzna - zwłaszcza ze podobno nie jest ona najcichsza (rotenso revio)
Taki temat to typowa improwizacja. Można kombinować z większymi wibroizolatorami, podkładkami gumowymi pod wspornikiem, ew. płyta drewniana pod wspornik a pomiędzy nią a budynkiem gruba mata gumowa. Nie powiedział bym, że jednostka o której wspomniałeś jest głośna, jak chcesz cichy agregat to ew. Japończyk ( ale nie każdy ).
Witam
Czy przewody od jednej jednostki do drugiej można zamontować na murze przed położeniem styropianu a jednostkę zewnętrzna dopiero po położeniu styropianu?
Styropian na elewacji będzie miał 20 cm grubości
Hej
Nie widzę żadnego problemu w takim rozwiązaniu.
Witam wlasnie jestem na etapie zamontowanej kimatyzacj i szukam wiadomości o szumieniu w rurkach przy grzaniu jak wiadomo mi z tego filmu krótkie doloczeni objawy szumienia czyli ile musi byci minimum ale maksymun długości rurek do jednostki zewnętrznej do jednostki wewnętrznej z góry dziękuję za odpowiedź
Minimum 3m, natomiast maksymalną długość określa producent urządzenia i taką informację zamieszcza w DTR urządzenia.
Super poproszę o dane do kontaktu
Planuję zamontować klimatyzator Mitsubishi MSZ-LN35VG2W i chciałbym przygotować otwór w scianie. Próbuję z instrukcji zrozumieć jaki powinien być minimalny dystans górnej krawędzi płyty montażowej do sufitu. Mam tylko problem ze zrozumieniem opisu w instrukcji. Jest tam "60 mm lub więcej / 150 mm lub więcej dla rur po lewej / z tyłu po lewej (z elementem dystansowym)". Otwór planuję zrobić przy lewym dolnym rogu płyty montażowej i nie potrafię zrozumieć która wartość dotyczy tej sytuacji. 60 mm czy 150 mm? Z góry dzięki za pomoc
Zalecam kontakt z lokalnym instalatorem, który po oględzinach udzieli Panu cennych wskazówek. Zapewne koszt takiej potencjalnej wizyty będzie symboliczny i pozwoli Panu uniknąć problemów podczas realizacji inwestycji.
Super materiał. Właśnie rozważam montaż klimatyzacji w domu by dogrzać pomieszczenia. Posiadam dwu piętrowy dom z klatką schodową. Na dolnym poziomie i górnym w wuekszosci otwarte pomieszczenia. Montaż klimatyzacji właśnie na klatce schodowej będzie dobrym rozwiązaniem? Powietrze rozchodzić się będzie na dolną i górną kondygnacje? Na chwilę obecną dom ogrzewany ekogroszkiem. Dodatkowo zamontowane są panele fotowoltaiczne o mocy ponad 6Kw co myślę sprzyjałoby ograniczeniu kosztów związanych z poborem prądu przez klimatyzator.
Większość ciepła powędruje na górę także część dołu może być niedogrzana. Nie znam dokładnego układu Pana domu, ale uważam, że w takim przypadku lepiej zastosować 2 mniejsze jednostki. Klatka schodowa to bardzo dobre miejsce, ale warto poszukać też optymalnego miejsca w dolnej kondygnacji budynku dla drugiej jednostki.
W maju instalowałem klimatyzację na parterze ( zamiast klatki schodowej) z myślą, że ciepłe powietrze uniesie się do góry i trochę dogrzeje i piętro. Niestety zawiodłem się bo ta "fizyka" u mnie nie działa. Teraz rozważam montaż czegoś na górze, z racji układu piętra najchętniej właśnie na klatce schodowej, ale mam obawy czy to dogrzeje i pokoje czy tylko klatkę i korytarz.....
@Klima Komfort, czy na podstawie własnego doświadczenia coś więcej byś napisał o takim usytuowaniu jednostki?
@@PiotrZawiejski Nie znając układu domu i jego zapotrzebowania energetycznego nic sensownego nie doradzę.
Bardzo ciekawy film. A jak wygląda sprawa z wysokością jednostki zewnętrznej, czy może być powyżej jednostki wew. typu split ? Jeśli tak, to czy instalacja miedziana ( 5m ) musi być jakoś specjalnie ułożona ?
Spokojnie może być powyżej. Co do ułożenia instalacji to normalnie między jednostką wewnętrzną a zewnętrzną., oczywiście bez załamań rurek miedzianych.
Akurat Rotenso, które jest montowane na filmie nie podaje w swojej instrukcji minimalnej długości rur. Może jest to podyktowane tym, że czynnika jest tylko na 5m instalacji.
Witam, super materiał, bardzo dużo wartościowej wiedzy. Wielkie Dzieki za ten materiał. Jestem na etapie doboru urządzenia. Nie wybrałem jeszcze firmy. Chciałbym dobrać najbardziej wydajny sprzęt. Jak mogę się z Tobą skontaktować?, mogę prosić o maila?. Pozdrawiam
Dzień dobry, Panie Pawle dane kontaktowe znajdują się na naszej stronie internetowej: www.klimatkomfort.pl.
Można dzwonić jeżeli nie odbiorę to napewno oddzwonię. Pozdrawiam
Super, dziękuję w najbliższym czasie będę się z Panem kontaktował
Czy Rotenso Revio posiada zawór EEV i czy jest termostat grzałki tacy oraz grzałki sprężarki?
Revio to bardzo dobra jednostka do ogrzewania. Ma zawór EEV natomiast grzałką tacy ociekowej steruje elektronika, która załącza ją 5min przed planowanym defrostem i wyłącza ją 5 min po nim. Natomiast grzałka sprężarki jest wysterowana termostatem (moc ok. 30W), ale w momencie gdy jednostka pracuje nie jest ona używana, jej zadaniem jest bezpieczny start sprężarki przy niskich temperaturach.
@@klimatkomfort Dzięki wielkie, robisz bardzo dobra robotę takimi filmami oraz radami.
Czy jednostka 3,5kw da radę dogrzewać parter budynku o powierzchni 100m2 w bryle prostokątnym układzie pomieszczeń do ok. 2°C na zewnątrz, w środku 21°C. Klimatyzator byłby umieszczony w centralnym punkcie budynku na korytarzu (czy w innych pomieszczeniach będzie zachowany komfort termiczny przy otwartych drzwiach?).
Według OZC zapotrzebowanie energii przy 2°C na zewnątrz to 2,8kw mocy (rocznie 12000kwh do ogrzania). Jak duży jest spadek mocy klimatyzatora względem spadku temperatury na zewnątrz i związany z tym COP.
Pompy ciepła mają podane w instrukcjach szczegółowe wykresy lub tabele wydajności. Dla klimatyzatorów szukałem, lecz nie znalazłem.
@@ukaszw.5461 Generalnie 3,5kW a nawet 2,5kW da radę! Co do komfortu termicznego w innych pomieszczeniach to musiałbym zobaczyć ich układ. Trzeba założyć, że w okresie grzewczym jednostka będzie musiała pracować 24h na dobę. Klimatyzatory mają identyczne tabele jak pompy ciepła, chociaż rzeczywiście zamieszczanie tych informacji w danych technicznych jest rzadkością. Pamiętaj, że papier przyjmie wszystko i te tabele wydajności trzeba traktować bardziej poglądowo niż brać je za pewnik. Wpływ na rzeczywistą wydajność takiego klimatyzatora ma mnóstwo czynników. Ja zawsze zachęcam do założenia podlicznika aby mieć pogląd na zużycie energii elektrycznej.
@@klimatkomfort W Revio grzałka sprężarki jest sterowana termostatem? a nie elektroniką jak grzałka tacki.
@@RomanRoman-ul5xy Grzałka karteru sprężarki jest zawsze sterowana termostatem (pobór 15-30W/h w zależności od urządzenia). W Revio jest to akurat ok. 30W, ale tylko w momencie gdy urządzenie nie pracuje i temperatura spadnie poniżej 0, podczas pracy urządzenia grzałka karteru jest nieaktywna.
Rotenso Imoto x Hej co myślisz o tej klimie jaka odległość od sufitu minimum i jak z grzałka -działa cały czas czy jak grzeje dzięki za podpowiedz
Odległość 15cm, grzałki fajnie wysterowane :)
Warto dołożyć trochę grosza więcej do wyższego modelu, jeżeli będziesz chciał ogrzewać zimą...
@@klimatkomfort np jaki model?
@@SzkodnikSzkodnik sprawdź e-mail
Cześć A co myślisz o klimatyzatorze AUX 35 kw?
Hej, wszystkie modele ścienne od AUXa nie posiadają EEV.
@@klimatkomfort to jakiej firmy i jaki model poleciłbyś w rozsądnych pieniądzach powyżej napisałem 35 kW miało być 3,5 kw
@@marekkosz6917 skontaktuj się ze mną bezpośrednio
Chciałem nawiązać do umiejscowienia. Mieszkam w Norwegii. Wszystkie jednostki są montowane na wysokości jednego metra nad podłogą.
Tu też do grzania się montuje nisko najlepiej przy ziemi
Nie można przy ziemi , dół jednostki zewnętrznej ma być min 30cm od ziemi
@@Anonymous-PL Mam takie pytanie. U mnie jednostka zewnetrzna została umiejscowiona na chodniku przed domem. Na fabrycznych nózkach. Czy w przyszłości może się to wiązać z problemami?
@@szybki565 zależy ile te nóżki mają cm od podłoża i czy używasz do grzania zima
@@Anonymous-PL Generalnie to chyba na tych gumowych. Tak uzywam dogrzania w zimie
Minimalna wysokość 10 cm .
Ifell tak temperatura jest z pilota ale co z tego jak komunikacja jest przez ir . Nie ma komunikacji między jed wew a pilotem ifell nie działa.
Czyli funkcja nie potrzebna i dobra ściema .
A ten split to masakra .
Obudowa wykonana z pet miękka .
Jak nie przykrecisz splita do ściany to nie skręcisz go .
Więc osobiście nie polecam
Czy Gree Lomo Luxury Plus lub Kaisai Fly jest dobrym wyborem do dogrzewania w okresach przejściowych +5 do +15°C?
Do powyżej 0st to da radę każdy klimatyzator
@@Anonymous-PL A jakie będzie miał COP przy +5°C na zewnątrz?
To zależy od jednostki , +/- 3.5?
@@ukaszw.5461 Od +5 do +15 każdy klimatyzator dostępny na rynku będzie wymiatał w trybie ogrzewania, COP przy +5 w okolicach 4. W przypadku pierwszego klimatyzatora, o którym wspomniałeś, warto zrzucić napięcie gdy temperatura spadnie poniżej tych 5 stopni i nie będziesz go już używał.
Każdy chiński klimatyzator to zły wybór, lepiej troszkę dołożyć do Japończyka i mieć spokój na lata.
hej, pytanie w związku z tymi cholernymi cenami - czy mogę w zasadzie odłączyć klimę na zimę od prądu, ale tak całkiem OFF, czyli wyjmuję wtyczkę z gniazdka?
Jak mierzyłem klima w trybie standby bierze do 14w wiec tak dość sporo, wiec suma summarum kwota w roku to już jednak robi się już spora i szukam jaką wtyczkę można spokojnie wyłączyć.
Albo przynajmniej wyłączyć z wtyczkę na np 23h na dobe?
Czymś grozi takie wyłączenie?
Można śmiało odłączyć. Co to za klimatyzator i czy ten pobór na pewno jest ciągły czy tylko chwilowy?
@@klimatkomfort dzieki za odpowiedź.
to mits*shi 1x jednostka zewnętrzna i 2x wewnętrzna + pompka.
trochę to juz pomierzyłem i wychodzi że ma takie czasowe skoki, potem idzie na 12w a gdy ją włączę i wyłącze na zimnym nawiewie to potem standby idzie 6-7w
Te 14w miał w spoczynku gdy wyłączyłem po ciepłym nawiewie.
@@0.v.0bardzo możliwe że ogrzewanie np. tacki pobiera prąd po trybie grzania. Pozdrawiam
Mam panele fotowoltaiczne 4 kwp o jakiej mocy klimatyzator tylko do ogrzewania Pomieszczenia i korytarz
Wszystko zależy od powierzchni i układu samego pomieszczenia oraz jego izolacji termicznej, należy też wziąć pod uwagę jaka temperatura ma być utrzymywana wewnątrz pomieszczenia. Proszę o kontakt telefoniczny, podczas rozmowy doradzę optymalne urządzenie.
jak mogę znaleść kontakt do Pana?
Dane kontaktowe znajdziesz na stronie: www.klimatkomfort.pl
8 metrów na ścianie szczytowej ( chyba tak to się nazywa) może sobie kapać?. Mam pompę z możliwością chłodzenia ale. ... klima musi być No i jak będzie grzał to tez mu nic nie będzie. Czy to odpalanie grzałki przy 4stopniach tyczy się TEŻ LG ?🤭🤭🤭🤭
LG akurat nie montuje i nie miałem zbyt wiele styczności z tą marką, ale z tego co wiem to oni nie stosują grzałek karteru oraz tacy ociekowej.
Robisz praktyczne kursy montażu?
Tak, ale w formie 1:1, także szkolenie jest skierowane do osób zdeterminowanych, które chcą wejść w ten temat na 100%.
@@klimatkomfort ile trwa kurs i jaka jest cena jestem zainteresowany
@@arturwysocki6753 zadzwoń do mnie powiem co i jak :)
@@klimatkomfort jaki numer kolego do ciebie
@@klimatkomfort ale nie ma numeru
Powiedz od razu że jest mniej roboty przy montażu" na glebie"
Witam. Instalator klimatyzacji uszczelnil otwór po otwornicy garścią plastycznej masy, tłumacząc później że im się pianka skończyła. Czy to jest prawidłowy montaż? Mowa o ścianie nośnej grubości około metra
Nigdy nie współpracuje z firmami które opowiadają ze inni robią zle
Znalazła się encyklopedia😂 Najpierw śmiejesz się z firm które montują klimatyzację przy suficie, a zaraz potem wspominasz o tym że są producenci którzy sugerują montaż 5 cm przy sklepieniu.
Czy w przypadku ogrzewania klimatyzacją powietrze jest również osuszane/odprowadzane są skropliny? Pozdrawiam.
W trybie ogrzewania klimatyzacja nie osusza powietrza a skropliny generują się w agregacie. Jedynie podczas defrostu agregatu, może pojawić się zjawisko szczątkowego osuszania powietrza oraz generowania skroplin przez jednostkę wewnętrzną.
@@klimatkomfort Dzięki za odpowiedź!
Ciekawe informacje. Jak odpala grzałka tacy w AUX j-smart?
Szczerze mówiąc w tym modelu nie mam tego dokładnie sprawdzonego, ale na pewno załączenie grzałki nie odbywa się za pośrednictwem termostatu więc tu + dla AUXa. Niestety J-Smart nie posiada EEV.
Ze też coś nie jednie w łeb tych instalatorów, którzy za przykręcenie 4 śrub biorą po 1000 złotych.
Kup sprzętu za 15koła, zrób uprawnienia za 10, pasowałoby jeszcze czymś przyjechać. Do tego ZUS i sto innych należności... No i gwarancja teraz już standard na 5 lat. Jak coś padnie to nie wyślesz sprzętu tylko trzeba przyjechać...
Na glebie😂😂😂😂
Masz licznych znajomych ... filmik przegadany, YT to nie radio ! Mówisz rękami, mało przykładów właściwie wcale.