Witam wszystkich serdecznie życzę miłego wieczoru Tobie Mistrzu oraz wszystkim wiernym słuchaczom którzy kochają zegarki Stary Baca Dzięki za to że Jesteś życzę powodzenia w dalszym działaniu ❤❤❤Dzięki
Kupując tissota spodziewałbym się lepszej jakości.Ma Pan całkowitą rację,patrząc na kotwicę zbiera się na wymioty.Powinna być stalowa z paletkami z kamyków.Ciekawe ile zaoszczędzili wstawiając ten teflonowy szajs?
Plastikowe części to kotwica i wychwyt, które wykonywane są nie z plastiku a z materiału syntetycznego o właściwościach krzemu. Wprowadzenie takiego rozwiązania ma na celu obniżenie oporów powstających przy pracy standardowej kotwicy.
BARDZO DZIWNA 😯 sprawa: Mam zegarek na baterię, wskazówkowy z kalendarzem który leżał nie używany w szufladzie ponad 20 lat (bez baterii). Kilka tygodni temu pomyślałem aby go uruchomić. Dla przyjemności. Kupiłem odpowiednie ogniwo i po włożeniu mechanizm Nie ruszył. Sam go nie uruchomię, co najwyżej uszkodzę 😔. Zaniosłem do zegarmistrza. Nie widziałem co robił. Na pewno zainstalował nowe ogniwo lecz zrobił coś jeszcze bo coś napomniał, że zegarek nie chciał ruszyć. Udało się go uruchomić i po około godzinie od wyjścia (zegarek miałem na ręku) zauważyłem, że na szkiełku Od Środka pływa sporo gęstego oleistego płynu. Przestraszyłem się. Jak to możliwe? Czyżby zegarmistrz wlał do środka tak dużo oliwy? Wróciłem się do tego zegarmistrza i powiedziałem, że jest pod szkiełkiem gęsta ciecz. Zegarmistrz wziął ode mnie zegarek, przetarł szkiełko od środka i wydawało się że jest dobrze. Nie powiedział mi jednak co to było. Co się stało. Po wyjściu z zakładu, po około godzinie przestraszyłem się, bo zobaczyłem, że Znowu szkiełko OD ŚRODKA jest całe Zalane gęstą, oleistą, bezbarwną CIECZĄ która przy ruchach ręki przelewa się po szkiełku od środka. I to nie 2 krople tylko było dużo tej "oliwy". Powiedzmy, że około 15 kropel. W życiu czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Czyżby zegarmistrz wlał do zegarka kilka mililitrów oliwy? Trudno w to uwierzyć. A może ręka mu sie omsknęła 👋 i polał 🫗💦za dużo i teraz wszystko tam pływa 🏊♀? 🫣 Ponieważ było już późno zostawiłem ta sprawę do jutra. Zegarek był cały czas zamknięty i cały czas trzymałem go na ręku (ciepło). Po jakichś 4 godzinach trzymania zegarka na ręku wszystko … Zniknęło. Ta "oliwa" sama ZNIKNĘŁA. To nie możliwe żeby tak duża ilość cieczy odparowała w tak krótkim czasie i do tego prze zegarku zamkniętym. CO TO Było ? CO SIĘ DZIEJE ? Niech ktoś wyjaśni. Od tamtej pory minęło już kilak tygodni i puki co nie ma na razie z tym zegarkiem przygód.
@@zegarmistrz2675: Czy wie pan co to było? Nie chcę go samodzielnie otwierać (bo nie mam wprawy i musiałbym być niedelikatny🪛🔨, a tego nie lubię 😖) aby sprawdzać czy jest po drugiej stronie bo dekielek jest na wcisk i zegarmistrz ładnie👌go zamknoł więc lepiej żeby tak zostało 🤗.
Kotwica mechanizmu nie jest wykonana z plastiku, materiał zawiera krzem który powoduje mniejszy współczynnik tarcia w wychwycie podczas pracy niż palety kotwicy wykonane z syntetycznych rubinów. Prawidłowo serwisowany mechanizm może działać wiele lat. Nie zawsze wszystko jest tym co widzimy i usłyszymy 🙂
@ yhm, bo wyglada jak plastik plus na niektórych zagranicznych kanałach właśnie słyszałem ze ten fork i escapment wheel są z plastiku Jeżeli to jest eta c07.111 to widzę informacje ze to jest syntetyk w tych dwóch częściach , dlaczego niby by się tak łatwo ztarł jak na filmie?
@@mike.k Palety kotwicy muszą być naoliwione- jest do tego przeznaczona specjalna oliwa. Kiedy wychwyt działa na sucho jest oczywistym że dojdzie do awarii. Analogicznie silnik samochodu potrzebuje oleju, praca na sucho zakończy się jego zgonem. Zatarcie kotwicy jest wynikiem zaniedbania użytkownika lub jego przesadną oszczędnością 🙂
Psu na budę taki zegarek! Żeby zegarek nie mógł upaść, to lepiej wcale nie kupować. Mam 71 lat i miałem już różne zegarki, ale takiego dziadostwa jeszcze nie.
No racja, w mechanicznym zegarku nawet na rowerze strach jechać, ja w g shocku robię wszystko i działa bez zarzutu, ale mam ochotę automatica sobie sprawić, pozdrawiam
Mam powermatic 80 na 25 kamieniach i pięknie pracują czerwone kamyki na wychwycie w szkielecie. Zegarek ma też wyglądać, a nie tylko być ruszająca się, teflonową chrząstką z kurczaka.
Hej. Powiedz mi ile kosztuje serwis tego powermatica 80. Na forach jest wiele opinii o tym że tylko zegarmistrz należący do grupy swatch to robi I koszta duże. Że oni to wymieniają i że plastikowe elementy się pojawiają ?
@@herrrotkappchen7816 tak człowieku obejrzałem. Pomyśl że coraz mniej takich fachowców jest. Ja pytałem kilku co robią długo i w te zabawki nie ingerują.
Obydwie marki posiadają swoich wiernych fanów. Siermiężnie wykonane, trwałe, tanie w serwisowaniu, gniotsja nie łamiotsja czyli trwały wyrób przemysłowy ZSRR 🙂
@@zegarmistrz2675 posiadam kilka sztuk, po dwóch latach czytania oglądania filmów na TH-cam udało mi się wykonać pełny serwis poljota, rakiety i atlantika worldmaster. Radzieckich zegerkow zepsułem krocie zanim zaczęło mi coś wychodzić. Pozdrawiam
To był pierwszy zegarek który pozwolił zmontować mój Mistrz, wybrałem pozłacane wskazówki, piękną nową tarczę w kolorze srebra. Koperta zegarka była oszlifowana i pochromowana na galwanizerni. Zegarek był piękny, skromny. Jednak po przyziemieniu w centrum szkolenia spadochronowego przestał działać. Naprawiłem usterki i podarowałem zegarek bliskiej osobie.
Szelak jest rozpuszczalny w spirytusie, więc należy unikać kontaktu z alkoholem. Przy wielokrotnym serwisowaniu mechanizmu, po wielu latach może się zdarzyć że i benzyna apteczna wypłucze szelak mocujący palety kotwicy.
Nie trzeba rąbać drewna albo trenować boksu, żeby coś popsuło się w chińskim zegarku. Nigdy nie słyszałem o marce Carl von Zeyten, więc szybki Google research. Chińskie gówno klepane pod niemiecką nazwą (coś jak zegarki marki Daniel Wellington). Gość więcej zapłacił za naprawę niż ten zegarek jest wart.
Nawet tak wydałoby się nudny temat trzyma w napięciu do ostatniego kadru-a swoja drogą czy taka firma i części z tworzywa jak ta kotwica to norma? Pozdrawiam
….заметил многие Польские часовщики используют оригинальное швейцарское оборудование. А вот в России часовщики ,особенно в глубинке китайское, оно хорошее качественное, но все китайское ,отвертки итд. Конечно в Польше легче достать инструменты потому что вы часть ЕС и это так было даже 50 лет назад. А вот русские умудряются сделать уникальные часы, как Синяя Самара,Маленький Принц Антона Яицкого и даже Константин Чайкин, но делают это буквально без ничего использую китайские станки. В Польше у каждого часового мастера есть европейская техника,оригинальная и хорошая швейцарская, но каких то чисто польских часовых шедевров я не увидел.
Tak jest to smutna prawda Polska nie posiada arcydzieł w tym zakresie. W latach 60 pod Warszawą istniała krótki czas Polska fabryka zegarków Błonie. Jednak rynek w Polsce do przełomu lat 80 był zdominowany przez Radzieckie czasomierze. Miała na to wpływ niewątpliwie polityka. I przynależność do bloku wschodniego. Po upadku muru Berlińskiego w 1989r. Sytuacja ta się diametralnie zmieniła rynek został zalany zegarkami Japońskich producentów gdzie dominowały maki Casio, Seiko. Po woli radzieckie produkty były zapominane i wypierane z rynku. Obecnie w Polsce można zakupić praktycznie wszystkie luksusowe marki zegarków renomowanych firm. Jednak jak wspomniałeś Polska nie posiada w tej dziedzinie żadnego sukcesu. W obecnych czasach można również zaobserwować zanikający zawód zegarmistrza na Polskim rynku pracy. Pozostaje jednak dzieło literackie Zegarmistrzostwo autorstwa Wawrzyniec Al.Podwapiński 🙂
@@zegarmistrz2675To wielotomowe opracowanie napisał o.Podwapiński wspólnie z o.Bartnikiem. Zostało przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków i stanowi swoistą biblię zegarmistrzów na całym świecie. Miałem zaszczyt i przyjemność uczyć się pod okiem o.Wawrzyńca w ostatnich latach jego życia. R.I.P.
Marian postawił szklankę wody na nocnym stoliku tuż obok zegarka . W nocy miał sen ,że spada i szarpnął się z nagła ,potrącił stolik ,a woda ze szklanki.....
tak generalnie, to Karle von Zajty, to "not my cup of tea", ale trza przyznać, że z wyglądu to rasowy "steam punk" jest, czyli specyficzna stylistyka nawiązująca, ni to do wieku pary i rewolucji przemysłowej, ni to do anturażu XIX wieku. Z niektórymi liniami stylistycznymi Epos idzie w tym właśnie kierunku designu.
@@LeszczAmiga Jeśli szukasz czegoś w tym deseniu i za nieduże pieniądze, i jesli - jak mówi ZegarMistrz - nie przeszkadza Ci słabszy mechanizm (mnie się wydaje, że nawet gorsze tam pakują niż "eksportowe" Seikowe werki, czyli NH35, to radzę podejść od czasu do czasu do TK Maxxa, jesli masz w pobliżu... Raptem 2-3 miesiące temu widziałem chłopaka, który mierzył tam (przy wysepce z biżuterią) całkiem ładny Carl von Z., z daleka krzyczącym retro-lookiem.
Plastikowe części to kotwica i wychwyt, które wykonywane są nie z plastiku a z materiału syntetycznego o właściwościach krzemu. Wprowadzenie takiego rozwiązania ma na celu obniżenie oporów powstających przy pracy standardowej kotwicy.
@@zegarmistrz2675 ..oraz obniżenie kosztów produkcji w zegarkach - bądź co bądź jednak masowej produkcji. Stąd kiedyś (gdy jeszcze nie należałem do "plemienia piewców automatów" moi znajomi z pogardą wyrażali się o powermatikach, że "silikonowe części i fuj", w porównaniu np. z dobrą babcią ETĄ 2824, na przykład.
Witam wszystkich serdecznie życzę miłego wieczoru Tobie Mistrzu oraz wszystkim wiernym słuchaczom którzy kochają zegarki Stary Baca Dzięki za to że Jesteś życzę powodzenia w dalszym działaniu ❤❤❤Dzięki
Miło było popatrzeć na proces naprawy,dedukcji i wyciągnięcia miażdżących wniosków.
Bezapelacyjne dużo zdrówka życzę
Kupując tissota spodziewałbym się lepszej jakości.Ma Pan całkowitą rację,patrząc na kotwicę zbiera się na wymioty.Powinna być stalowa z paletkami z kamyków.Ciekawe ile zaoszczędzili wstawiając ten teflonowy szajs?
Teflon?! To wytrzymało dłużej niż tydzień? Teflon jest w dzwonek miękki. Myślałem, że to co najmniej jakąś ceramika.
A Pan zegarmistrz z jakim zegarkiem??
Świetny materiał jak zawsze treściwy miło się ogląda.Pozdrawiam🙂
Rozkmina pierwsza klasa, Marian nie ogarnął. :)
Dobra robota ❤
14:14 😂 Ewidentnie rozkminia Pan zajawkę...😂
Ale jednak plastikowa kotwica to straszny paździerz.
Plastikowe części to kotwica i wychwyt, które wykonywane są nie z plastiku a z materiału syntetycznego o właściwościach krzemu. Wprowadzenie takiego rozwiązania ma na celu obniżenie oporów powstających przy pracy standardowej kotwicy.
@@zegarmistrz2675Ma na celu obniżenie kosztów produkcji oraz maksymalizacje zysków niestety 😢
Dziękuję za film i pozdrawiam
O tego typu zegarek i ten konkretny "mechanizm" nie warto dbać,ponieważ on na to nie zasługuje.
Każdy przedmiot który jest użyteczny zasługuje na dbałość, ale to oczywiście moja subiektywna ocena 🙂
BARDZO DZIWNA 😯 sprawa:
Mam zegarek na baterię, wskazówkowy z kalendarzem który leżał nie używany w szufladzie ponad 20 lat (bez baterii).
Kilka tygodni temu pomyślałem aby go uruchomić. Dla przyjemności. Kupiłem odpowiednie ogniwo i po włożeniu mechanizm Nie ruszył. Sam go nie uruchomię, co najwyżej uszkodzę 😔. Zaniosłem do zegarmistrza. Nie widziałem co robił. Na pewno zainstalował nowe ogniwo lecz zrobił coś jeszcze bo coś napomniał, że zegarek nie chciał ruszyć. Udało się go uruchomić i po około godzinie od wyjścia (zegarek miałem na ręku) zauważyłem, że na szkiełku Od Środka pływa sporo gęstego oleistego płynu. Przestraszyłem się. Jak to możliwe? Czyżby zegarmistrz wlał do środka tak dużo oliwy? Wróciłem się do tego zegarmistrza i powiedziałem, że jest pod szkiełkiem gęsta ciecz. Zegarmistrz wziął ode mnie zegarek, przetarł szkiełko od środka i wydawało się że jest dobrze. Nie powiedział mi jednak co to było. Co się stało.
Po wyjściu z zakładu, po około godzinie przestraszyłem się, bo zobaczyłem, że Znowu szkiełko OD ŚRODKA jest całe Zalane gęstą, oleistą, bezbarwną CIECZĄ która przy ruchach ręki przelewa się po szkiełku od środka. I to nie 2 krople tylko było dużo tej "oliwy". Powiedzmy, że około 15 kropel. W życiu czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Czyżby zegarmistrz wlał do zegarka kilka mililitrów oliwy? Trudno w to uwierzyć. A może ręka mu sie omsknęła 👋 i polał 🫗💦za dużo i teraz wszystko tam pływa 🏊♀? 🫣
Ponieważ było już późno zostawiłem ta sprawę do jutra. Zegarek był cały czas zamknięty i cały czas trzymałem go na ręku (ciepło). Po jakichś 4 godzinach trzymania zegarka na ręku wszystko … Zniknęło. Ta "oliwa" sama ZNIKNĘŁA. To nie możliwe żeby tak duża ilość cieczy odparowała w tak krótkim czasie i do tego prze zegarku zamkniętym. CO TO Było ? CO SIĘ DZIEJE ? Niech ktoś wyjaśni.
Od tamtej pory minęło już kilak tygodni i puki co nie ma na razie z tym zegarkiem przygód.
Są rzeczy na tym świecie jakich nie pojmie sama nauka. Widać zegarek trafił do zegarmistrza o mistycznej wiedzy 🙂
@@zegarmistrz2675: Czy wie pan co to było?
Nie chcę go samodzielnie otwierać (bo nie mam wprawy i musiałbym być niedelikatny🪛🔨, a tego nie lubię 😖) aby sprawdzać czy jest po drugiej stronie bo dekielek jest na wcisk i zegarmistrz ładnie👌go zamknoł więc lepiej żeby tak zostało 🤗.
Mam pytanko. Zakładając ze kupię nowy zegarek z powermatic 80, ile Pana zdaniem będzie on przyzwoicie chodził z taką plastikowa kotwica? 🤔 ⚓️
Kotwica mechanizmu nie jest wykonana z plastiku, materiał zawiera krzem który powoduje mniejszy współczynnik tarcia w wychwycie podczas pracy niż palety kotwicy wykonane z syntetycznych rubinów. Prawidłowo serwisowany mechanizm może działać wiele lat. Nie zawsze wszystko jest tym co widzimy i usłyszymy 🙂
@ yhm, bo wyglada jak plastik plus na niektórych zagranicznych kanałach właśnie słyszałem ze ten fork i escapment wheel są z plastiku
Jeżeli to jest eta c07.111 to widzę informacje ze to jest syntetyk w tych dwóch częściach , dlaczego niby by się tak łatwo ztarł jak na filmie?
@@mike.k Palety kotwicy muszą być naoliwione- jest do tego przeznaczona specjalna oliwa. Kiedy wychwyt działa na sucho jest oczywistym że dojdzie do awarii. Analogicznie silnik samochodu potrzebuje oleju, praca na sucho zakończy się jego zgonem. Zatarcie kotwicy jest wynikiem zaniedbania użytkownika lub jego przesadną oszczędnością 🙂
Ja mam C07m811 Si na metalowych czesciach.. pracuje precyzyjniej niż 2895 chronometr powaznie mowie@@mike.k
@ oki, ja mam tez Hamiltona , mechanizm H10 tez na metalowych częściach, to mam pomiędzy tym twoim a plastikowa wersja hehe
Panie zegarmistrzu, dziękuję za fachowy i dowcipny film. A co Pan sądzi o tym Carlu, Niemcu z Szanghaju i jaki to werk kryje się w tym wynalazku?
Pokazałem ten zegarek ponieważ jest to wyrób tandetny, stylizowany na prestiżowy wyrób z którym nie ma nic wspólnego.
Tak też myślałem.
Marian nie dbał o zegarek i mechanizm , za to regularnie oliwił swój organizm🍷🍷.
haha
Psu na budę taki zegarek! Żeby zegarek nie mógł upaść, to lepiej wcale nie kupować. Mam 71 lat i miałem już różne zegarki, ale takiego dziadostwa jeszcze nie.
Z takim podejściem to tylko G-Shock, choć i on się rozwali jak zrzucisz go z 5 piętra.
Mi tam radzieckie spadają skakaja, i fruwają i nic im nie jest.
No racja, w mechanicznym zegarku nawet na rowerze strach jechać, ja w g shocku robię wszystko i działa bez zarzutu, ale mam ochotę automatica sobie sprawić, pozdrawiam
Mam powermatic 80 na 25 kamieniach i pięknie pracują czerwone kamyki na wychwycie w szkielecie. Zegarek ma też wyglądać, a nie tylko być ruszająca się, teflonową chrząstką z kurczaka.
Hej. Powiedz mi ile kosztuje serwis tego powermatica 80. Na forach jest wiele opinii o tym że tylko zegarmistrz należący do grupy swatch to robi I koszta duże. Że oni to wymieniają i że plastikowe elementy się pojawiają ?
@@jandlugosz3846siema jeszcze nie serwisowałem
@@jandlugosz3846Człowieku, obejrzałeś film, pod którym piszesz? Przecież pan zegarmistrz właśnie serwisuje taki mechanizm.
@@herrrotkappchen7816 tak człowieku obejrzałem. Pomyśl że coraz mniej takich fachowców jest. Ja pytałem kilku co robią długo i w te zabawki nie ingerują.
@@jandlugosz3846Jak zanosisz do dyletantów to oni oczywiście nic nie umieją, najwyżej zmienią pasek lub bateryjkę.
Co sądzisz o radzieckich mechanizmach poljot, rakieta?
Obydwie marki posiadają swoich wiernych fanów. Siermiężnie wykonane, trwałe, tanie w serwisowaniu, gniotsja nie łamiotsja czyli trwały wyrób przemysłowy ZSRR 🙂
@@zegarmistrz2675 posiadam kilka sztuk, po dwóch latach czytania oglądania filmów na TH-cam udało mi się wykonać pełny serwis poljota, rakiety i atlantika worldmaster. Radzieckich zegerkow zepsułem krocie zanim zaczęło mi coś wychodzić. Pozdrawiam
Powinna być niebieska linia dla zegarów 😂
Rąbiesz drewno kujesz konie? Kup zegarek marki Błonie......
To był pierwszy zegarek który pozwolił zmontować mój Mistrz, wybrałem pozłacane wskazówki, piękną nową tarczę w kolorze srebra. Koperta zegarka była oszlifowana i pochromowana na galwanizerni. Zegarek był piękny, skromny. Jednak po przyziemieniu w centrum szkolenia spadochronowego przestał działać. Naprawiłem usterki i podarowałem zegarek bliskiej osobie.
Czy nafta i benzyna są bezpieczne dla szelaku którym trzyma w miejscu np palety kotwic?
Szelak jest rozpuszczalny w spirytusie, więc należy unikać kontaktu z alkoholem. Przy wielokrotnym serwisowaniu mechanizmu, po wielu latach może się zdarzyć że i benzyna apteczna wypłucze szelak mocujący palety kotwicy.
@@zegarmistrz2675To czemu używa się szelaku a nie jakiejś żywicy syntetycznej, np. epoksydowej? Palety byłyby nie do ruszenia.
Nie trzeba rąbać drewna albo trenować boksu, żeby coś popsuło się w chińskim zegarku.
Nigdy nie słyszałem o marce Carl von Zeyten, więc szybki Google research.
Chińskie gówno klepane pod niemiecką nazwą (coś jak zegarki marki Daniel Wellington).
Gość więcej zapłacił za naprawę niż ten zegarek jest wart.
Nawet tak wydałoby się nudny temat trzyma w napięciu do ostatniego kadru-a swoja drogą czy taka firma i części z tworzywa jak ta kotwica to norma? Pozdrawiam
Nie jest to normą, w luksusowych i drogich markach takich rozwiązań się nie stosuje. 🙂
Co to jest "kont spoczynku"?
Jedna z faz pracy wychwytu - więcej na tej stronie 🙂zegarkiclub.pl/forum/topic/1560-wiedza-teoretyczna-o-naprawach/page/2/
@@zegarmistrz2675Aaaaa, to o taki kont widzenia chodzi....
Ciekawi mnie ten zegarek z początku filmu Carl von Zeinten - co to jest warte?
Właśnie też mnie zastanawia ten temat, ale od strony technicznej, bo na stronach sprzedawców, to wiadomo, cud, miód i orzeszki.
Kolejny Chińczyk, który udaje nobliwego Niemca :)
….заметил многие Польские часовщики используют оригинальное швейцарское оборудование. А вот в России часовщики ,особенно в глубинке китайское, оно хорошее качественное, но все китайское ,отвертки итд. Конечно в Польше легче достать инструменты потому что вы часть ЕС и это так было даже 50 лет назад. А вот русские умудряются сделать уникальные часы, как Синяя Самара,Маленький Принц Антона Яицкого и даже Константин Чайкин, но делают это буквально без ничего использую китайские станки. В Польше у каждого часового мастера есть европейская техника,оригинальная и хорошая швейцарская, но каких то чисто польских часовых шедевров я не увидел.
Tak jest to smutna prawda Polska nie posiada arcydzieł w tym zakresie. W latach 60 pod Warszawą istniała krótki czas Polska fabryka zegarków Błonie. Jednak rynek w Polsce do przełomu lat 80 był zdominowany przez Radzieckie czasomierze. Miała na to wpływ niewątpliwie polityka. I przynależność do bloku wschodniego. Po upadku muru Berlińskiego w 1989r. Sytuacja ta się diametralnie zmieniła rynek został zalany zegarkami Japońskich producentów gdzie dominowały maki Casio, Seiko. Po woli radzieckie produkty były zapominane i wypierane z rynku. Obecnie w Polsce można zakupić praktycznie wszystkie luksusowe marki zegarków renomowanych firm. Jednak jak wspomniałeś Polska nie posiada w tej dziedzinie żadnego sukcesu. W obecnych czasach można również zaobserwować zanikający zawód zegarmistrza na Polskim rynku pracy. Pozostaje jednak dzieło literackie Zegarmistrzostwo autorstwa Wawrzyniec Al.Podwapiński 🙂
@@zegarmistrz2675To wielotomowe opracowanie napisał o.Podwapiński wspólnie z o.Bartnikiem.
Zostało przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków i stanowi swoistą biblię zegarmistrzów na całym świecie.
Miałem zaszczyt i przyjemność uczyć się pod okiem o.Wawrzyńca w ostatnich latach jego życia.
R.I.P.
Wasz okupacja przez 120 lat i później po drugiej wojnie się do tego przyczyniła.
@@norbertcccp9089 оккупация)))) кто кого оккупировал))))
@@Watchesandinstruments 3 rozbiory polski przez Rosję. 1939 atak na wschód polski razem z Niemcami. Nie czytałeś książek?
Dekielek nie zakręcany tylko na wcisk słabe
Marian to jednak fest zabalowal 😂
Marian postawił szklankę wody na nocnym stoliku tuż obok zegarka . W nocy miał sen ,że spada i szarpnął się z nagła ,potrącił stolik ,a woda ze szklanki.....
No to w ogóle uchylić kopertę, psiuknąć WD40 i będzie żył. To kotwica jest z jakiegoś plastiszeszszajsu? A gdzie rubiny?
Za tani model 🙂
Ja pierdzielę jaki fajny zegarek. Szkoda, że taki mało czytelny.
tak generalnie, to Karle von Zajty, to "not my cup of tea", ale trza przyznać, że z wyglądu to rasowy "steam punk" jest, czyli specyficzna stylistyka nawiązująca, ni to do wieku pary i rewolucji przemysłowej, ni to do anturażu XIX wieku. Z niektórymi liniami stylistycznymi Epos idzie w tym właśnie kierunku designu.
@@RAF_KUL do mnie on przemawia 😁
@@LeszczAmiga Jeśli szukasz czegoś w tym deseniu i za nieduże pieniądze, i jesli - jak mówi ZegarMistrz - nie przeszkadza Ci słabszy mechanizm (mnie się wydaje, że nawet gorsze tam pakują niż "eksportowe" Seikowe werki, czyli NH35, to radzę podejść od czasu do czasu do TK Maxxa, jesli masz w pobliżu...
Raptem 2-3 miesiące temu widziałem chłopaka, który mierzył tam (przy wysepce z biżuterią) całkiem ładny Carl von Z., z daleka krzyczącym retro-lookiem.
idź się ogarnij Marian😉
Pan Zegarmistrz widzi plastikowy wychwyt i nie grzmi? 😅
Plastikowe części to kotwica i wychwyt, które wykonywane są nie z plastiku a z materiału syntetycznego o właściwościach krzemu. Wprowadzenie takiego rozwiązania ma na celu obniżenie oporów powstających przy pracy standardowej kotwicy.
@@zegarmistrz2675 ..oraz obniżenie kosztów produkcji w zegarkach - bądź co bądź jednak masowej produkcji. Stąd kiedyś (gdy jeszcze nie należałem do "plemienia piewców automatów" moi znajomi z pogardą wyrażali się o powermatikach, że "silikonowe części i fuj", w porównaniu np. z dobrą babcią ETĄ 2824, na przykład.
Wyrok prawomocny.