Красива передня панель ЕЛЕКТРОХІМІЧНИМ методом. Колір: старе срібло.

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 16 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 12

  • @ІгорІгор-н5з
    @ІгорІгор-н5з หลายเดือนก่อน +1

    Вподобайка за відео! На перший раз вийшло класно. Єдине що потрібно було отвори просвердлити після протравки. І свердла ступінчасті використовувати , вони краще свердлять жерсть ніж звичайні спіральні.

    • @ОлександрДячук
      @ОлександрДячук  หลายเดือนก่อน +1

      Дякую. Я спочатку так хотів зробити але тоді потрібно було травити не вирізаючи панель, бо потім робити отвір на 16 мм боло б дуже проблематично і головна проблема це як закріпити було шаблонну досточку для вирізання панелі?. Короче нюансів багато а термін здачі роботи уже пройшов. Потрібно було швидко все робити.

  • @garigerman8332
    @garigerman8332 หลายเดือนก่อน +1

    ха дякую настрій 10000%

  • @БогданЗавербний
    @БогданЗавербний หลายเดือนก่อน +1

    Як для першої спроби гарний результат. З друкованими платами дещо простіше. З ними гарний результат давав фотопапір. Теж друкував на лазерному принтері на фотопапері. Переносив праскою. Сам папір потім не розмочував. Якщо гарно прогріти папір відходить легко, а доріжки цілі.

    • @ОлександрДячук
      @ОлександрДячук  หลายเดือนก่อน +2

      Дякую за інформацію. Я до війни дуже хотів спробувати та не встиг. Не було де принтера знайти...

    • @БогданЗавербний
      @БогданЗавербний หลายเดือนก่อน +1

      ​@@ОлександрДячук Я на роботі друкував. Бо вдома теж нема принтера.

  • @kodymasergey
    @kodymasergey หลายเดือนก่อน +1

    На підтримку україномовного каналу.
    З нержавійкою не працював, але робив дюралеві панелі, мав і такі, як у вас проблеми, мав і гарно, після всіх отворів, полірую і обов'язково знежирюю, кухонний фері рулить, по чистій пластині металу вода не повинна стікатися в калюжки, а бути розмазана по всій поверхні (так як і друкована плата).
    У вас поверхня не зовсім рівна, тому гріти потрібно або знизу сам метал і м'яким теплим чимось притискати, або через 2-3 шари м'якої байки (з дитячої одежі), або м'який папір, тонкий лист гуми прикритий листком паперу, гріємо праскою, так щоб через всі шари накладок прогрілася пластина металу градусів до 150-160, тканина, гума, папір заповнить всі нерівності і передасть температуру і забезпечить прижим... Друкував на таких паперах, як ви, коли саме відстає, але не завжди отримував нормальний результат, тому використовую тонкий папір, він краще лягає на нерівній поверхні, не пружинить...(з різних рекламних брошурок, що дають в зайнятості, пенсійному, банках, або тонкі меловані сторінки журналів), потім по мокрому витирати папір, малюнок залишиться.... Працював і способом переносу розчинником, але десятки спроб показали, що температурний перенос кращий. Є фоторезист, класно, але більш заморочливо, і в моєму випадку, концентрований луг протравлює дюраль, поки змиєш резист при проявці, наробиш різних плям по металу.... травлю (що хімічно, що електроліз) у ванночці повністю в зануреному вигляді... До речі не обов'язково травити, можна гальванічне покриття міддю зробити, або сріблом, золотом :).....
    Є гарний спосіб виготовлення панелей лазерним гравером (якщо гравер по металу, то тут все ясно), якщо є доступ до слабенького лазера, хоча б щоб папір різав (підійде гравер із лазера ДВД, але буде повільно). Фарбуємо майбутню панель фарбою з балончика і лазером прорізаємо фарбу, можна так залишити (робив на алюмінію чорну панель), можна травити, а потім фарбу змити (декілька друкованих плат так робив). Але найкращий результат (лазер був більше 30 ват) дав анодований в чорний колір алюміній, лазер на ньому дає тонкий, точний білий слід, або навпаки для білої панелі: на місце напису наносимо білу термопасту типу КПТ-8, КПТ-19, лазер її запікає в чорний колір, все лишнє витираємо і отримуємо доволі стійкий надпис (хімічно стійкий і викруткою з першого разу і не продереш).

  • @НиколайКондратюк-э3м
    @НиколайКондратюк-э3м หลายเดือนก่อน +2

    Чому не хочеш спробувати при допомозі фоторезиста. Технологія проста. Сам на брелках робив надписи різні. Панелі передні також робив, тільки із алюмінію. Травив в хлорному залізі. Всі надписи виходили темно- коричневого кольору. Можна і електролізом.

    • @ОлександрДячук
      @ОлександрДячук  หลายเดือนก่อน +2

      Я на початку хотів, але ще до нього потрібно лампу ультрафіолетову купувати, та й самого резисту у місті я не знайшов, потрібно було заказувати в інтернеті, а це ще плюс кошти за доставку, то була б золота панель. А головне: часу у мене уже не було чекати закази з інтернету, тому якось так. Я хотів фоторезист в балончику та не знайшов такого...

  • @ГеоргийПетросян-л7й
    @ГеоргийПетросян-л7й หลายเดือนก่อน

    Берёшь фотобумагу для лазерного принтера распечатываешь ЖИРНО рисунок кладёшь на зачищенную мелкой шкуркой поверхность зачищенное руками НЕ трогаешь !! ( я фольги рваный текстолит ) погладжувавши горячим утюгом 2-3 минуты даёшь остыть,, потом под кран с холодной водой и скатываешь !!!!! рукой бумагу .. Бумага сходит краска остаётся даёшь высохнуть и травишь ( я в хлорном железе ) Так делают печатные платы в домашних условиях !! Странно что ты этого не знаешь ... Не видео а чёрт знает что !!! Слава Украине !!!!!

    • @ОлександрДячук
      @ОлександрДячук  หลายเดือนก่อน +1

      Знать и делать, это очень разные вещи. Ровно так, как листовой текстолит о котором вы говорите и сверленная нержавейка о которой собственно видео. Надо понимать то, что смотришь, а не смотря видеть только свое!!! Если вы знаток дела, тогда почему рисунок не перенесся с ЛУТ бумаги? Где ваш совет как практика? А видео снято со всеми неудачами для того, что бы показать что не все так просто бывает даже в простых на первый взгляд делах. Будьте здоровы.