RAPID - FCSB 2:0 | Filmul jocului 🎬

• เผยแพร่เมื่อ 29 ก.ย. 2024
  • #FilmulJocului #Rapid #FCSB
    Official TH-cam channel of FC Rapid Bucuresti
    Rapid a obținut prima victorie a sezonului, în cea de-a doua etapă, 2-0 (2-0), pe teren propriu, contra rivalei bucureștene FCSB.
    Fără patru jucători accidentați, Vojtus, Moise, Belu și Albu, dar cu revenirile lui Săpunaru și Kait, Adrian Mutu & co. au reușit să-i facă fericiți pe rapidiștii ce au umplut până la refuz stadionul Giulești.
    După un start echilibrat, Rapid a reușit deschiderea scorului în minutul 19, atunci când centrarea lui Alex Ioniță a fost reluată cu capul de noul atacant Marko Dugandžić, croatul având parte de un debut perfect.
    Apoi, a ieșit la rampă căpitanul Rapidului! Revenit după două etape de suspendare, Cristi Săpunaru a avut întâi o intervenție excelentă în fața lui Ianis Stoica, scăpat singur cu Horațiu Moldovan (32).
    Cu patru minute înainte de pauză, marcatorul primul gol, Dugandžić, întoarce excelent în centrul careului, de unde "Săpun" trimite puternic, fără speranțe pentru portarul Târnovanu.
    Rapidiștii au intrat la cabine cu un avantaj de două goluri, ceea ce l-a făcut pe Anton Petrea să facă patru schimbări la pauză.
    Repriza secundă nu a fost la fel de spectaculoasă ca prima, Rapid reușind să mențină scorul, fără ca oaspeții să pună în mare pericol poarta lui Moldovan.
    Mai mult, Valentin Costache a fost foarte aproape de golul trei, însă nu a reușit să îl învingă pe Târnovanu, după o cursă pe partea stângă.
    Rapid învinge FCSB, cu 2-0, și se pregătește de cel de-al treilea meci de foc al sezonului, în deplasare, cu CSU Craiova, duminica viitoare, de la 21:30.
    RAPID
    H. Moldovan - Morais, Săpunaru (cpt.), D. Grigore, F. Ștefan (90+4 P. Iacob) - Kait, Crepulja - Sefer (59 Pănoiu), Al. Ioniță II (59 A. Ciobanu), V. Costache (75 Papeau) - Dugandžić. Antrenor: Adrian Mutu.
    Rezerve neutilizate: Drăghia - Onea, Ignat, D. Iordache, A. Despa.
    FCSB
    Târnovanu - Radunovic, Dawa, Bouhenna (46 Tamm), Ov. Popescu - Oaidă (46 D. Olaru, 75 Musi), Edjouma (46 A. Șut), F. Tănase (cpt.) - Cordea, I. Stoica, F. Coman (46 Oct. Popescu). Antrenor: Anton Petrea.
    Rezerve neutilizate: A. Vlad - F. Achim, M. Lixandru, Pantea.

@CatalinFZR 2 ปีที่แล้ว +56

Statuie pentru Sapunaru in fata stadionului....LEGENDA !!!

• @ionutmirza7997
    @ionutmirza7997 2 ปีที่แล้ว +43

Frumoasa familie Rapid. Așteptăm la fiecare meci un astfel de video. Forța Rapid. Forța capriorii.

• @boosoofitness255
    @boosoofitness255 2 ปีที่แล้ว +15

Excelent video!!! Multumim! Keep it up! FZR!

@d_m9484 2 ปีที่แล้ว +1

Ma face sa plang.. ceea ce vad.. de bucurie.. stadion plin.. dar haos.. dar frumos oricum.. rapid🔝🤎 peluza nord🔝🤎 legiunea chitila10 🤎🤎🤎👏👏

• @alexconde1923
    @alexconde1923 2 ปีที่แล้ว +32

Ce atmosferă!!! Mi s-a ridicat părul pe mine, îți dai seama sa fii acolo ce inseamna!? De mic am ținut cu Rapidu' și oriunde m-am dus, am ținut în suflet culoarea vișinie.

• @mircionix
    @mircionix 2 ปีที่แล้ว +19

Va iubesc fraților la maxim pe fiecare în parte dar și pe toți la o lalta. Familia Rapid ❤️🇱🇻❤️🇱🇻❤️🇱🇻 Împreună suntem de neclintit!💪🇱🇻💪🇱🇻💪🇱🇻

• @GeorgelBv
    @GeorgelBv 2 ปีที่แล้ว +16

Am fost stelist cândva mult mi-am dorit rapid sa vina in liga 1 de ce uitate la ei uitate la banca tehnica uitate la spectatori uitate la stadion uitate la ce investitori vin sa nu uitam ceva rapid rămâne emblema României fără hate

@crusader578 2 ปีที่แล้ว +6

FRUMOS...PERFECȚI ȘI UNICI...DOAR RAPID, THE MAGIC ONE!!

• @vyo1923
    @vyo1923 2 ปีที่แล้ว +5

Rapid este totul pentru mine..allez!!!🇶🇦🇶🇦🇶🇦🇶🇦🇶🇦🇶🇦🇶🇦🇶🇦🇶🇦

• @Celce09
    @Celce09 2 ปีที่แล้ว +6

Hai Rapizii!! Cu mult dor din California!!!

• @4nero686
    @4nero686 2 ปีที่แล้ว +13

Vorbeste Istvan de VAR,de aia a dat un fault in atac inexistent la Dugandzic,in loc sa lase faza sa curga natural si pe urma sa se verifice

• @adrianstoian5399
      @adrianstoian5399 2 ปีที่แล้ว +1

din peluza si eu am luat foc si am zis la fel, dar cred ca doar la offsaid e asta cu lasatul fazei....acum oricat de rapidisti suntem noi.....daca nici istvan nu mai stie cu varul din arbitrii astia de ii avem noi...nu mai stie nimeni :))

• @mihai7465
      @mihai7465 2 ปีที่แล้ว +3

@@adrianstoian5399 da asa e, un nimeni Kovacs asta. Norocca n-a arbitrat finala de conference si bine ca nu merge naiba in Qatar la campionatul mondial

@voicuroberto1685 2 ปีที่แล้ว +3

Felicitări, băieții, felicitări conducerii,, felicitări publicului și în special, frumoasei noastre galerii 💪💪💪

• @manuelmaritescu3640
    @manuelmaritescu3640 2 ปีที่แล้ว +2

Felicitari celor care au facut acest filmulet. Doar la echipele mari de dincolo vezi astfel de cadre si montaje. Bravo!

• @JulioAbel90
    @JulioAbel90 2 ปีที่แล้ว +2

Foarte bun video.
    Cand i-au strigat toti suporterii numele lui Sapunaru dupa gol, mi s-a facut mie pielea de gaina, daramite lui !

• @Ghind0cu
    @Ghind0cu 2 ปีที่แล้ว +2

Ne-am făcut damblaua am băut pe steaua!

• @stefanstefan292
    @stefanstefan292 2 ปีที่แล้ว +1

Felicitări cameramanului!! Felicitări Rapid!!! Familia mea de suflet!!!