ZTM Gdańsk - linia T8: Przeróbka - Stogi Plaża (.2018 - 29.06.2020) - historyczny i ostatni dzień T8

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 22 ต.ค. 2024

ความคิดเห็น • 28

  • @kriskris9229
    @kriskris9229 4 ปีที่แล้ว +9

    34:30 to chyba dylatacje szyn. Przy niskiej temperaturze szyny się kurczą, a przy wysokiej temp. wydłużają. Wtedy co jakiś odcinek montuje się tzw. styki dylatacyjne szyn

  • @MrSajbeer
    @MrSajbeer 4 ปีที่แล้ว +3

    Te przejazdy przez torowisko na Stogach to pewnie jest dojazd pożarowy do rurociągu który dochodzi do Bazy w Górkach.

  • @alekt1799
    @alekt1799 4 ปีที่แล้ว +2

    Oj bananów miło się nie wspomina ! Mocy nie miały i często zdychały. A do tego "klimatyzacja" która działała baaaaardzo rzadko. Już w Neoplanach było o wiele lepiej pod tym względem. A ponadto jeszcze te fotokomórki... Swoje lata przeżyły, ale nie żal tego, że odeszły.

  • @jakubtrzebiatowski
    @jakubtrzebiatowski 4 ปีที่แล้ว +2

    Szczęście zawsze się do uczciwego człowieka uśmiechnie. Zwłaszcza w tym przypadku zważywszy na ostatni dzień tej linii i firmy PKS Gdańsk w komunikacji miejskiej.

  • @monikap91
    @monikap91 4 ปีที่แล้ว

    Nie jestem pewna czy dobrze pamiętam, ale chyba na początku remontu ul.Niska była dwukierunkowa. Dopiero po tygodniu czy dwóch ktoś się zorientował, że jest bardzo wąsko i wstawili znak zakazu wjazdu z jednej strony.
    Również byłam na pożegnaniu Ikarusów 😁😁

  • @minomk7639
    @minomk7639 4 ปีที่แล้ว +2

    Wydaje mi się, że 30.06 tramwaje wróciły na Stogi, wczoraj jechałem już 🙂

    • @monikap91
      @monikap91 4 ปีที่แล้ว

      Tak też jest napisane w opisie. Po dacie 29.06 - od jutra 😝

    • @minomk7639
      @minomk7639 4 ปีที่แล้ว +2

      @@monikap91 w filmie mówi, że od 1 lipca 😛

  • @Bartekwpodrozy
    @Bartekwpodrozy 4 ปีที่แล้ว

    Też byłem na pożegnaniu Ikarusów. Jechałem jednym autobusem z Wrzeszcza na Targ Sienny ze śp. Adamowiczem.

  • @dry43
    @dry43 4 ปีที่แล้ว

    Prawdopodobnie to sluzy do wiciszania tramwajów albo gps do lokalizacji tramwajów ale raczej to pierssze

  • @Bartekwpodrozy
    @Bartekwpodrozy 4 ปีที่แล้ว +2

    Przystanki wiedeńskie może i sa fajne ale niebezpieczne. Nie raz widziałem jakjakas starsza osoba wysiadła z tramwaju i szła po tym przystanku i została obtrąbiona przez samochody które przejeżdżają po tym przystanku.

    • @ozon6718
      @ozon6718 4 ปีที่แล้ว

      Moja babcia chyba . Mówiłem żeby zeszła z ulicy a ona filozofuje że jest na chodniku

    • @karolhoeft5856
      @karolhoeft5856 4 ปีที่แล้ว +1

      Niebezpieczne to one są w Polsce bo jak się tramwaj/autobus zatrzymuje i otwiera drzwi to jeszcze 10kierówców uważa, że przecież zdąży

  • @karolhoeft5856
    @karolhoeft5856 4 ปีที่แล้ว +5

    zamkną Most Siennicki to linia wróci ;)

  • @Auderman
    @Auderman 4 ปีที่แล้ว

    To jak jest a raczej było z tym T8 ?
    Wszystkie brygady obsługiwał PKS Gdańsk czy jedynie część ?

    • @jakubtrzebiatowski
      @jakubtrzebiatowski 4 ปีที่แล้ว

      Jedno zadanie należało do GAiT , zaś reszta była przeznaczona dla PKS Gdańsk.

  • @youtube-kanal2606
    @youtube-kanal2606 4 ปีที่แล้ว

    Czy 158 i 258 maja na stale jechac do Stogow Plazy?

  • @DjAdiMix
    @DjAdiMix 4 ปีที่แล้ว

    2 lata temu też pan nagrywał linę T8 i bo tej samej trasie

  • @nietypowymiosniktransportu6880
    @nietypowymiosniktransportu6880 4 ปีที่แล้ว

    16:50 to jest styl przystanków Wiedeński nie Wenecki. Pozdrawiam

  • @Slawcioniebiescy
    @Slawcioniebiescy 4 ปีที่แล้ว

    To nie jest przystanek wenecki tylko wiedeński :)

    • @kierowca
      @kierowca  4 ปีที่แล้ว

      Prawda, sama prawda!

  • @bartoszs.8502
    @bartoszs.8502 4 ปีที่แล้ว

    11:31 Aa co my tu mamy😁🧐???

  • @Grasol
    @Grasol 4 ปีที่แล้ว +1

    Ale tak wszędzie budują beznadziejnie. Rządzą osoby które myślą tylko o tym jak tu zarobić. Na każdych takich "nie przemyślanych" decyzjach ktoś dostaje dobry hajs. I to się prędko nie zmieni...
    Nic tylko wyjechać z tego kraju i o nim zapomnieć raz na zawsze, takie moje zdanie